Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

velká prosba : kotě SPHYNX FIP


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
colon



Založen: 30.08.2005
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha

Předmět: Re: FIP SPHYNX
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 5. 2007 18:20:24
Odpovědět s citátem

Scarface napsal:
Dobry vecer pani Leitnerova, mohla by jste se prosim primo vyjadrit jake chov.stanice mate na mysli? Byla bych Vam za to velmi vdecna, nerada bych byla v podezreni a muzu Vam a vsem ostatnim v cestnosti prohlasit a dokazat, ze po spatne zkusenosti, davam na vse prodana kotata 1rok zaruky. Nikdy bych se nemohla zachovat tak hnusne, jako se nekdo zachoval ke Kacce a i kdyz udelala chybu a koupila kote timto zpusobem, je mi ji opravdu lito a pokud budu moci, rada pomohu. Nechci sice odpoutavat pozornost od tema FIP, ale mela bych jeste na Vas jednu prosbu pani Leitnerova. Cetla jsem s pozornosti diskuzi o kotatku Mumi, ktere si koupila pani Lamichova. Zatim se nikdo nevyjadril k rodokmenu kotatka, ktery ma pani Lamichova verejne zobrazen na strankach. Jak je mozne, ze chov.stanice Atton Moravia dostava na plemenne knize rodokmeny po tak pribuznych predcich? Vzdyt Felix Venustus, tedy pradeda Mumiho vznikl po sourozencich z jednoho vrhu, dale je tam stejna prababicka a babicka, jmenem Kochav Ha- Caramel a stejni dedecci, jmenem Wrinklesoflove JJ, nebot otec Mumiho Sirius Black A Oriental Child a matka Unika A Oriental Child jsou bratr se sestrou! Vim, ze Vam na tomto plemenu velmi zalezi a proto se ptam prave Vas? Dekuji, s pozdravem Ivana Rufenachtova



a jéje zloděj křičí chyťte zloděje...

kdo není v obraze stačí prostudovat tuhle diskuzi počínaje příspěvkem ze
Středy 19. 04. 2006 o 15:11:23,tam si zhruba uděláte obrázek jaká je pí Rufenachtová dobrodějka,a že ona rozhodně nikdy neprodala kotě bez PP

http://kronika.sk/citaj.phtml?id=Venustus%20Cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Scarface



Založen: 05.05.2007
Příspěvky: 99

Předmět: Re: FIP SPHYNX
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 5. 2007 18:29:25
Odpovědět s citátem

Ano spravne pane Vitek, kocour Felix opravdu pochazi z chov.stanice Venustus a mel byt vykastrovan. Ale to uz jsme prece vsechno probirali. Pojdme k veci, dame hlavy dohromady, najdeme vinika a pomuzeme ubohe Kacce. Pozdrav z Hustopec
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
colon



Založen: 30.08.2005
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 5. 2007 18:30:59
Odpovědět s citátem

jen malý úryvek:

A co říká chovný řád FIFE na tzv. bezpapíráky?

Pí. Bidařové jsem nikdy PP neslíbila a to ani po doplacení této směšné částky. Dostala prostě takzv. bezpapíráka pane Vítek, protože kdyby dostala PP, mohla by jezdit na výstavy a to já si nepřála kvůli drobnému vzrůstu kocourka. Ale nepsala jsem už tohle všechno?

napsala Ivana Rufenachtova

takže asi tak...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Scarface



Založen: 05.05.2007
Příspěvky: 99

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 5. 2007 18:40:35
Odpovědět s citátem

Pane Vitek, tento kocour stale zije v plnem zdravi a byla to moje zacatecnicka chyba, ktera uz se nikdy neopakovala. Ano, prodala jsem sveho prvniho Sphynxe bez PP za 9tisic kc a to jeste na splatky po jednom tisici mesicne. Budete mi to vytykat jeste dlouho? Papiry mam doma, ale nikdy jsem je neslibila, smlouvu jsem vsak dala. Meli bychom se soustredit na opravdoveho pachatele a mnozitele techto bez PP Sphynxu, ktery nedava smlouvy nebo jedna pod falesnym jmenem, nemyslite?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
colon



Založen: 30.08.2005
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 5. 2007 18:52:57
Odpovědět s citátem

Scarface napsal:
Pane Vitek, tento kocour stale zije v plnem zdravi a byla to moje zacatecnicka chyba, ktera uz se nikdy neopakovala. Ano, prodala jsem sveho prvniho Sphynxe bez PP za 9tisic kc a to jeste na splatky po jednom tisici mesicne. Budete mi to vytykat jeste dlouho? Papiry mam doma, ale nikdy jsem je neslibila, smlouvu jsem vsak dala. Meli bychom se soustredit na opravdoveho pachatele a mnozitele techto bez PP Sphynxu, ktery nedava smlouvy nebo jedna pod falesnym jmenem, nemyslite?


na každého jednou dojde a doufám,že to nebude dlouho trvat...

rozhodně k odhalení a dopadení pachatele/množitele rád přispěji všemi dostupnými prostředky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Scarface



Založen: 05.05.2007
Příspěvky: 99

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 5. 2007 18:56:05
Odpovědět s citátem

No to uz je lepsi a rozumnejsi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: Re: FIP SPHYNX
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 5. 2007 19:27:48
Odpovědět s citátem

Scarface napsal:
Dobry vecer pani Leitnerova, mohla by jste se prosim primo vyjadrit jake chov.stanice mate na mysli? Byla bych Vam za to velmi vdecna, nerada bych byla v podezreni a muzu Vam a vsem ostatnim v cestnosti prohlasit a dokazat, ze po spatne zkusenosti, davam na vse prodana kotata 1rok zaruky. Nikdy bych se nemohla zachovat tak hnusne, jako se nekdo zachoval ke Kacce a i kdyz udelala chybu a koupila kote timto zpusobem, je mi ji opravdu lito a pokud budu moci, rada pomohu. Nechci sice odpoutavat pozornost od tema FIP, ale mela bych jeste na Vas jednu prosbu pani Leitnerova. Cetla jsem s pozornosti diskuzi o kotatku Mumi, ktere si koupila pani Lamichova. Zatim se nikdo nevyjadril k rodokmenu kotatka, ktery ma pani Lamichova verejne zobrazen na strankach. Jak je mozne, ze chov.stanice Atton Moravia dostava na plemenne knize rodokmeny po tak pribuznych predcich? Vzdyt Felix Venustus, tedy pradeda Mumiho vznikl po sourozencich z jednoho vrhu, dale je tam stejna prababicka a babicka, jmenem Kochav Ha- Caramel a stejni dedecci, jmenem Wrinklesoflove JJ, nebot otec Mumiho Sirius Black A Oriental Child a matka Unika A Oriental Child jsou bratr se sestrou! Vim, ze Vam na tomto plemenu velmi zalezi a proto se ptam prave Vas? Dekuji, s pozdravem Ivana Rufenachtova



Nikdy jsem neřekla ani nenapsala, že mám na mysli chovatelské stanice, to je Vaše sebestředná interpretace.
Dotaz zněl:

bohuna napsal:

Nejde o mýty a rychlé závěry. Jde o to, že si koupim kočku, která mi za dva měsíce chcípne a výsledky testů hovoří jasně : FIP . Teď je úplně jedno kolik sem si přečetl tvých článků na téma FIP ,ale o to ,že je v Brně organizovaná skupina lidí a potažmo chovatelských stanic, kteří se živí nejen prodejem koček s PP,ale i koček bez PP u kterých vědí, že mají dědičné choroby .Chci jim v tom zabránit a proto scháním další lidi, kterým se stalo to samé.


Moje odpověď:
O několika takových vím

Pro upřesnění, o několika takových LIDECH vím. Lidech, kteří naletěli při koupi koťete, a to nejen plemene Sphynx. A rozhodně nemyslím, že Vám dlužím nějaké odpovědi. Jestli tu někdo nechal něco nezodpovězené, pak jedině Vy, v loňských diskuzích kterých jsem se neúčastnila (a ani žádných dalších diskuzí s Vámi se účastnit nebudu) přičemž od té doby přibyly další otázky.

K rodokmenu koťátka Mimiho, to se jako ptáte mě? Na plemeni mi sice záleží, ale přikazovat někomu, na jakých kočkách má nebo nemá chovat, k tomu opravdu kompetence nemám. Nicméně ráda poradím, když se na mne někdo s dotazem obrátí, což Atton Moravia neučinili. Myslím, že by měla být otázka cílená přímo na tyto chovatele, z jejich chovatelské stanice Mumi pochází a oni jistě budou ochotní a schopní poodhalit svoje chovatelské plány. Já Vám k tomu bohužel nic neřeknu, není mi známo, proč si tyto kočky koupili a s jakým cílem na nich chovají. Pokud se jedná o příbuzenskou u ch. stanice Venustus, vše k tomu už bylo vysvětleno dříve. Jestli Vám to nestačí, zeptejte se přímo p.Strummer, co jí vedlo k tomu, udělat na pani Kouřilovou podvod. Ale radím Vám, starejte se o své rodokmeny, až se někde veřejně objeví, aby pak někdo neměl otázky na Vás.

Já k tomu víc co dodat nemám.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
bohuna



Založen: 04.05.2007
Příspěvky: 10

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 5. 2007 19:48:07
Odpovědět s citátem

Je to tak, napsal sem to já .. já tam ale žádný název nevidím .. tak o co jde ??? divné ..
Ale je to mnohem jednodušší .. my viníka známe .. ale viník za nic nemůže, a asi proto někdo občas v noci zatelefonuje (možná se chce jen kamarádit) .. že bych o tom už někde slyšel ??? Proto hledám jestli se najde ještě někdo, kdo si to nenechá líbit stejně jako my...
každý svého štěstí strůjcem .. a jestli jsou to štěstí takto vydělané peníze tak to nepotřebuje komentář ..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Scarface



Založen: 05.05.2007
Příspěvky: 99

Předmět: Re: FIP SPHYNX
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 5. 2007 20:02:08
Odpovědět s citátem

Proc jste hned tak jedovata pani Leitnerova? Ptala jsem se jenom na Vas nazor a od toho prece forum je? Kdyz neco neschvalujete, mela by jste se k tomu lepsi vyjadrit, kdyz uz se vyjadrujete vlastne uplne ke vsemu. Vzdyt takova pribuzenska plemenitba ohrozuje pri nejmensim delku zivota Sphynxu. Jak vubec muzete rict pani Lamichove, ze s kastraci Mumiho si nema delat tezkou hlavu? Vzdyt je to vsechno jedna velka lez, ty testy v Americe jsou jenom zasterka a aliby pro vsechny, kteri ta uboha kotatka uz ve 12tydnech kastruji! To ja zase vsechny lidi varuji a odrazuji od koupi takovych kotatek a verte, ze se mi to dari. Vsem rikam, aby nepodporovali dalsi koupí takove ohavnosti, jako je kastrace techto nevinych tvorecku, kteri se nemohou branit a nemuzou za to, ze se nesmi rozmnozit do hojne miry, jako ostatni plemena. Vim ze jste me udala a podala zalobu na plemenou knihu, Vas sen se vsak opet nesplnil a me nevyhodili z FIFE, tak jako Vas. Doufam, ze muj prispevek alespon nevymazete, kdyz uz mi nechcete odpovidat. Ptala jsem se jenom pratelsky na Vas nazor, nic vic. Muj nazor znate, kastrace kotatek se me silne hnusi a pohrdam verejne lidmi, kteri ji u 3mesicnich drobecku stale provozuji. At zije Sphynx!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Scarface



Založen: 05.05.2007
Příspěvky: 99

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 5. 2007 20:06:42
Odpovědět s citátem

Mohla bych prosim Vas znat toho vinika take ja? Rada bych Vam pomohla. Nelibi se mi toto jednani a urcite existuje cesta jak ziskat nahradu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Scarface



Založen: 05.05.2007
Příspěvky: 99

Předmět: Re: FIP SPHYNX
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 5. 2007 21:05:46
Odpovědět s citátem

Pani Leitnerova, jeste se musim jednou vratit( i kdyz nerada) k Vasemu poslednimu prispevku, protoze Vase odpoved me zcela neuspokojila. Proc se mam zeptat pani Strummer, ktera zije v Rakousku na kocoura Felixe, ktery vznikl ze sourozencu z chov.stanice Venustus? Vzdyt majitelka teto stanice, pani Kourilova je Vase kamaradka a jak dobre vim, ma dlouholetou praxi tak jako Vy, s kastrací kotatek! Proc tedy kocoura Felixe Venustus, ktery pry zvnikl i kdyz pouhou nahodou, ze vztahu bratra se sestrou ( podotykam z jednoho vrhu ), nenechala rovnou vykastrovat, tak jako jina kotatka? O jakem podvodu vlastne mluvite? Vzdyt je vse tak jednoduche, kdyz se chce. Neni snad ten duvod prave ten, ze jste kamaradka pani Dany Kourilove, kdyz se nechcete vyjadrovat? Odpovedí naopak dluzite spoustu Vy me! Ja Vas nenapadla na verejnem foru Yahoo Breeders group!!! To Vy jste na me napsala varovani, jako na vraha!!! To ze hovorim plynule 5ti jazyky, je spise kladna vec, a ze mam za muze Svycara a stastne manzelstvi, je jeste pozitivnejsi. Nemusim se vydavat za zadnou Svycarku, jak jste psala. V zilach mam ryze ceskou krev. Doufam, ze nedopadnu jako Jan Hus. Skoda, ze je najednou vsude takove ticho a diskuze zadna, to se asi pripravuje pekne peklo, ze?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 5. 2007 23:46:39
Odpovědět s citátem

Řekla jsem, že s Vámi diskutovat nebudu, ale když chcete nějaké odpovědi, tady je ve stručnosti máte:
*Proč jsem jedovatá? Inu, na hrubý pytel, hrubá záplata.
*Myslím, že se mohu svobodně vyjadřovat k čemu chci, a když se k něčemu vyjadřovat nechci, tak nebudu, obzvlášť na fóru, která jsem spoluzaložila pro majitele a zájemce o Sphynxe.
*Názor na příbuzenskou tuším tady někde v diskuzi je, jednou už jsme o tom mluvili, když to tady tak pečlivě pročítáte, možná jste na to narazila. *Bohužel slečna Lamichová už těžko něco udělá s tím, že je Mumi kastrovaný. V tuhle chvíli jí můžeme jen utěšovat.
*Napříště, až budete někoho od něčeho odrazovat, tak je odraďte od koupě kotěte v 8 týdnech, chudák nebohé kotě se nemůže bránit, když ho odtrhnete od maminky a sourozenců. Odraďte je od koupě po linii po mrtvém kocourovi Bestbeloved Dorianovi (i jeho bratr Bald Fuhrer je mrtvý), mrtvém Classytouch Roger Remingtonovi (jehož pitevní zprávu s diagnózou HCM tu mám), mrtvé Classytouch Matryoně, HCM pozitivním Farao’s Trouble Shooter, pozitivním Classytouch Signature Series....
*Do mých snů Vám vůbec nic není, věřte ale, že v nich nefigurujete žádným způsobem.
*Váš příspěvek mazat nebudu, tady se nic nemaže, pokud si to nesmaže pisatel sám. Admin maže pouze spam, reklamy a vulgárnosti (viz prohlášení vlevo)
*To paní Strummer použila kocoura Felixe v chovu, ne Dana Kouřilová. Paní Kouřilová mohla pouze bezmocně přihlížet k tomu, jak je kocour zneužit. Respektive dozvěděla se to, až když byla koťata na světě.
*Kdo je a kdo není moje kamarádka, opět něco, do čeho Vám nic není.
*Ráda bych, abyste nám přivedla alespoň jednoho majitele, který od p. Kouřilové nebo ode mne dostal kotě kastrované ve 3 měsících. A rovnou Vám ušetřím práci s hledáním, protože nikoho takového nenajdete.
*Gratuluji Vám ke znalostem jazyků, v dnešní době se to určitě hodí.
*Jaké ticho máte na mysli? Jako že trávíme sobotní večery s rodinami a přáteli a neslídíme po fórech jako Vy? Dejte si na mne panáka a přestaňte tady otravovat vzduch.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 5. 2007 23:59:15
Odpovědět s citátem

PS, ptáte se:
Jak je mozne, ze chov.stanice Atton Moravia dostava na plemenne knize rodokmeny po tak pribuznych predcich?

To si budete muset zavolat p.Šimkové na plemennou knihu, ta Vám otázku jistě zodpoví. Nebo někdo, kdo řídí chov v Atton Moravia; poradce chovu asi (?)... (podle webu se věnují řízenému chovu orientálního plemene, takže asi ne volný chov jako všichni ostatní) A teda dodnes jsem žila v domění, že Sphynx patří do skupiny III. Krátkoststá plemena a ne do IV. Siamská a orientální.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Scarface



Založen: 05.05.2007
Příspěvky: 99

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 5. 2007 1:15:25
Odpovědět s citátem

Panaka uz jsem si dala i na Vase zdravi, ale proc myslite ze tady otravuji vzduch?Ja si naopak myslim, ze tady vzduch osvezuji. Vite pani Leitnerova, ja vlastne zadne HCM u mojich Sphynxu neznam, vse jenom slysim od Vas. Patrne jste si nevsimla, ze moji Hanne de Zoe Rex bude uz 6let a je zdrava jako rybicka, nebo ze jsem si dovezla ze zahranici nove Sphynxe do chovu, i kdyz jste tomu chtela zabranit zuby nehty. Ale kdyz uz jste tak hezky vsechny vyjmenovala( i kdyz jsem je krome Doriana v zivote nevidela ), chci se zase s prominutim zeptat ja Vas? Proc jste vlastne na Vasich strankach neuvedla duvod kastrace Vasi F1 Eli neboli Elisky? Vzdyt prave ona byla na HCM POZITIVNI a i kdyz je vykastrovana, mate na webu v kocicich damach jeji dceru TERRY neboli F2 Eternity jako nevykastrovanou!!! Snad ji nemate v planu zaradit do chovu?? Doufam ze pujdete po takovych prednaskach vsem prikladem!Ja musim zaklepat, ale HCM neni muj problem a Dorian samozrejme na zadne HCM nezemrel!!! V te dobe co umrel, byla jeho majitelkou Dagmar Felklova www.garret-cats.cz ,ale ta se prece jiz vyjadrila, na co Dorian zemrel. To ze nekastrujete kotatka, snad nechcete poprit? A pokud ano, tak budete vsem pro smich, tak jako pani Kourilova, kterou tak kryjete a nevim proc a ktera kdyz kastrovat mela, kocoura Felixe Venustus na kastraci nejak zapomela. To, ze takoveho kocoura pustila jednou nevykastrovaneho do chovu, nema omluvy.Neni spravne, ze se ji zastavate, i kdyz mate od ni kocku Daintu Venustus a jednou jste velke kamaradky a podruhe by jste si pry oci vyskrabaly (tak jsem to alespon slysela ja)... Doufam ze jsem Vas moc nerozcilila, neberte to ve zlem a pokud prestanete kastrovat, budu si Vas hned jinak vazit a budu z Vas mit i jiny respekt! Vsak se dostane na vsechny, vzdyt Sphynx je tak uzasne plemeno, ze i kdyz se premnozi, nikdy ho nebude dost! Nemel by chybet v zadne rodine, nemyslite?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 5. 2007 12:28:38
Odpovědět s citátem

Scarface napsal:
Panaka uz jsem si dala i na Vase zdravi, ale proc myslite ze tady otravuji vzduch?Ja si naopak myslim, ze tady vzduch osvezuji. Vite pani Leitnerova, ja vlastne zadne HCM u mojich Sphynxu neznam, vse jenom slysim od Vas. Patrne jste si nevsimla, ze moji Hanne de Zoe Rex bude uz 6let a je zdrava jako rybicka, nebo ze jsem si dovezla ze zahranici nove Sphynxe do chovu, i kdyz jste tomu chtela zabranit zuby nehty. Ale kdyz uz jste tak hezky vsechny vyjmenovala( i kdyz jsem je krome Doriana v zivote nevidela ), chci se zase s prominutim zeptat ja Vas? Proc jste vlastne na Vasich strankach neuvedla duvod kastrace Vasi F1 Eli neboli Elisky? Vzdyt prave ona byla na HCM POZITIVNI a i kdyz je vykastrovana, mate na webu v kocicich damach jeji dceru TERRY neboli F2 Eternity jako nevykastrovanou!!! Snad ji nemate v planu zaradit do chovu?? Doufam ze pujdete po takovych prednaskach vsem prikladem!Ja musim zaklepat, ale HCM neni muj problem a Dorian samozrejme na zadne HCM nezemrel!!! V te dobe co umrel, byla jeho majitelkou Dagmar Felklova www.garret-cats.cz ,ale ta se prece jiz vyjadrila, na co Dorian zemrel. To ze nekastrujete kotatka, snad nechcete poprit? A pokud ano, tak budete vsem pro smich, tak jako pani Kourilova, kterou tak kryjete a nevim proc a ktera kdyz kastrovat mela, kocoura Felixe Venustus na kastraci nejak zapomela. To, ze takoveho kocoura pustila jednou nevykastrovaneho do chovu, nema omluvy.Neni spravne, ze se ji zastavate, i kdyz mate od ni kocku Daintu Venustus a jednou jste velke kamaradky a podruhe by jste si pry oci vyskrabaly (tak jsem to alespon slysela ja)... Doufam ze jsem Vas moc nerozcilila, neberte to ve zlem a pokud prestanete kastrovat, budu si Vas hned jinak vazit a budu z Vas mit i jiny respekt! Vsak se dostane na vsechny, vzdyt Sphynx je tak uzasne plemeno, ze i kdyz se premnozi, nikdy ho nebude dost! Nemel by chybet v zadne rodine, nemyslite?


S panáky to paní Rufenachtová nepřehánějte, aby z Vás nebyla alkoholička. Wink
Chcete další stručné vysvětlení? Tady je:
*Velmi ráda bych věděla, co Vás vede k přesvědčení, že je Hanna de Zoe Rex zdravá jako rybička. Bez speciálního echokardiografického vyšetření Vám od boku neřekne žádný, sebelepší veterinář, zda kočka má nebo nemá HCM. O tom se tady i na jiných fórech napsalo uz velmi mnoho. Nebo jste snad vědma a vidíte dovnitř kočky? Mnoho z HCM pozitivních koček žádné klinické příznaky ani viditelné obtíže nemá.
Jako příklad uvedu zkušenost pana Dietra Krowase z Německa. S jeho svolením posílám informace o jeho kočkách, které letos v únoru zemřely na HCM. Jeho Angličtina není dokonalá, ale co píše je srozumitelné.

Dieter Krowas amharas@t-online.de
Z dopisu ze dne 16.2.2007
My actually news are also sad sad. My tears are no more enough to cry for the lost of my loveliest cats. Boths of them died definitive on HCM,because a specialist opened the two bodies and there is no other diagnosis.
My sweet sweet cats gone now and I could not help them.It is so bitter.Astronaut three days before and sweet Justin 3 weeks ago.Astronaut was so special and beautiful old type.
Oh god I was so ingenuous and didn t help my sweetest cats I lost on HCM. Doctors told me "your cats in the age of 7 and 8 are to old to carry HCM, that was completely wrong. From now on my motto is...scan,scan,scan every year.
(překlad: Moje současné zprávy jsou velmi smutné. Nemám dost slz plakat pro ztrátu mých nejmilejších koček. Obě zemřely definitivně na HCM, protože specialista otevřel tělíčka a nebylo pochyb o diagnóze.
Moje sladké kočky jsou pryč a já jim nemohu pomoci. Je to kruté. Astronaut před třemi dny a Justin před třemi týdny. Astronaut byl výjimečný a krásný, starý typ.
Ach bože, byl jsem tak naivní, a nepomohl mým sladkým kočkám, které mi vzala HCM. Doktoři mi říkali, "vaše kočky jsou v 7 a 8 letech staré na to, mít HCM", a to bylo úplně nesprávně. Od teď je moje motto...skenovat, skenovat, skenovat každý rok.)


Pro doplnění, Amhara’s Little Astronaut narozen 14.4.1997 a Jalinese Just In Time narozena 26.9.1996 Oba zemřeli v únoru 2007, aniž by před smrtí vykazovali jakékoliv klinické známky HCM či jiné potíže. Na HCM nebyli nikdy před smrtí vyšetřeni. Astronautovi bylo necelých 10 let, Justin oslavila desáté narozeniny loni v září.

Podle Vás je jisté, že Hanna HCM nemá... no, moc bych Vám to přála, ale jisté je jenom to, že Hanny tatínek Dorian zemřel 31.5.2003 ve třech letech udušením (nemohl dýchat) (nar. v roce 1999) a nikdy nebyla provedena pitva, takže nemůžete tvrdit, že to HCM nebylo. Zeptejte se kardiologa na klinické projevy HCM, dušnost, kašlání, otoky a krevní sraženiny nezi ně patří. Rogera a Matryonu jste sice nikdy neviděla, ale jsou, lépe řečeno byli to Dorianovi rodiče, tedy Hanny (a jejího bratra Herkula) prarodiče a Roger byl prokazatelně (dle pitevního nálezu) HCM postižen. Spojení Hanny s Ionem (tedy synovcem na tetu, neboť Herkules je Ionův otec) a vyprodukování koťat nar. 2.1.2005 Catherine, Camelota, Claudius, Cardinal je velké riziko. Nebo ne? Proč už tedy ch.st.Schmuck Catherine nemá na webu?

*K tomu, co jste si dovezla ze zahraničí:
Kočky od pana Jurgena Gruenna jsou z linii, kde se HCM také vyskytlo. Navíc jste nebohého pana Gruenna podvedla a nedodržujete zákazy, ke kterým jste se zavázala podpisem smlouvy. Máte štěstí, že je on tak měkký a soudit se s Vámi nebude. Věřte ale, že je dost nešťastný.
A Váš nový kocour Jedi Friday? O jeho prababičce sama chovatelka veřejně píše:

From: "mari kakko" <mari.kakko@welho.com>
Date: Sun Mar 28, 2004 1:19 am
Subject: Sad news from Friday cattery

Hi list,

I have some very sad news. My girl Bemisu`s Northern Light was scanned and has changes in her heart that might be HCM. She`ll rescanned in three months.
She`s almost three years old and has had no signs of illness. Hopefully with the medication she`ll have a long and happy life with me.

Here is her pedigree.

Mari Kakko
Friday Sphynx
Finland
www.fridaysphynx.com


Pro ty, kdo nerozumí Anglicky překlad:
Ahoj, mám velmi smutnou zprávu. Moje holčička Bemisu’s Northern Light byla skenována a má změny na srdci, které by mohly být HCM. Bude znovu skenována za 3 měsíce. Jsou jí téměř tři roky a nemá žádné příznaky onemocnění. Doufám, že s léky bude mít dlouhý a šťastný život se mnou.

*Když už jsme u toho, kdo dělá nebo nedělá příbuzenskou a z jakého důvodu? Proč jste nakryla neteř strýcem? (Digger Anawa x Graciela Scarface) a výše zmíněné křížení tety se synovcem (Hanna x Ion)? A proč jsou všichni Vaši Korniš rexové příbuzní?

*Že má Eliška HCM, to není žádné tajemství. Bylo to napsáno veřejně. Eliška je kastrovaná, nikdo z jejích potomků v chovu nepokračuje a ani nebude, tedy ani Terry. Že je mezi kočkami a může jezdit třeba na výstavy jako kastrát, na tom nic nemění. Tím považuji věc i linii za uzavřenou. Není žádné riziko, že by HCM tyto kočky předávaly dál a někoho ohrožovaly. Což se, jak je výše uvedeno nedá říct o Vás.

*Píšete: „To, že nekastrujete koťátka, snad nechcete popřít“
Zamyslete se, prosím, nad smyslem této věty a osvěžte si používání dvojitých záporů ve větě (pokud chcete něco osvěžovat, jak tvrdíte) Možná už bylo těch panáků na Vás moc.
Nakonec... nepopírám... Smile

*Nerozčílila jsem se a rozčilovat nebudu, jsem velmi klidný a konstruktivní člověk.

*A znovu opakuji, raději tučně, abyste to nepřehlédla, JAK PŘESTANU KASTROVAT? Já nekastruji Sphynxe ve věku několika měsíců. Předložte mi,prosím, důkaz, že tomu tak je.

*Sphynx je úžasné plemeno, ale do každé rodiny nepatří. Svou povahou a speciálními nároky není vhodné pro všechny. Také někteří alergici na Sphynxe mají reakci. O tom všem tu už bylo také psáno.
Co se stane, když se přemnoží, to je téma na rozsáhlou polemiku, ono totiž záleží na tom, které kočky se přemnoží a kam se dostanou. Ale Vy si zjevně nevidíte ani na špičku nosu, natož abyste odhadla, jakým směrem se bude situace jednotlivých hypotetických scénářů vyvíjet.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 5. 2007 13:17:31
Odpovědět s citátem

Já hlava děravá, ještě jsem zapomněla zmínit, že Bestbeloveds Dorian, budiž mu země lehká, je z příbuzenské polovičních sourozenců.
Classytouch Roger a Classytouch Matryona totiž měli stejného otce (Classytouch Remington) a jiné matky (Catshack Classy Tessa a Countess of Classytouch) a maminka kočky jménam Catshack Classy Tessa, kočka jménem Catshack Josey Linteen je z příbuzenské otce (Catshack Extra Testicle, mj. HCM pozitivního) na dceru!!! Navíc se Catshack Extra Testicle vyskytuje i v rodokmenu Classytouch Remingtona, jako otec Remingtonovy babičky Anne Jane.
Jak jste paní Rufenachtová mohla dopustit, vzít si kočku z TAKOVÉ příbuzenské, kterou tady tolik odsuzujete?
A nebo Vy snad neznáte PP svých koček a jejich předků?
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Scarface



Založen: 05.05.2007
Příspěvky: 99

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 5. 2007 13:38:00
Odpovědět s citátem

Dobre odpoledne pani Leitnerova, vidim ze jsem Vas prece jenom rozcilila, ale nebojte uz Vas nebudu dele trapit. Ja se s Vami nebudu prit, stejne to nikam nevede. Vy me asi musite hodne nenavidet, ze? Nakonec ze me delate jeste alkoholicku, to ze na me pisete vsude mozne a podavate nesmyslne zaloby, Vam zrejme nestaci. Vim ze lzete a jste fanaticka a hystericka zenska, ktera nakonec zustane sama. Strasite tady vsechny HCM a odpoutavate pozornost od Vasich nechutnych kastracich. Ja nebudu hledat od Vas vykastrovane kocky, to musite vedet Vy, kam jste je prodala, ale tezko by se hledali spise ty nevykastrovane. Slidite vsude na forech, (i v zahranici), a na strankach a drbete a delate ze sebe chytrou, je to opravdu ubohe. Dorian nezemrel na HCM a Vy to moc dobre vite a pokud nemate dukazy, nerozsirujte lzi!!! Doufam, ze uz Vam nebudu muset dale odepisovat a ztracet cas. Mam prijemnejsi veci na praci, nez si dopisovat s zenskou, ktera me k smrti nenavidi a to jenom zrejme proto, ze jsem mela odvahu ji oponovat a nesouhlasit s jejim fanatismem a kastraci kotatek.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
CZ_Bee



Založen: 17.05.2005
Příspěvky: 79
Bydliště: Praha

Předmět: Kastrování atd.
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 5. 2007 13:38:46
Odpovědět s citátem

Mám pár doplnění ke kastracím koček z chovných stanic Venustus a Tyrell a také něco k mým kocourkům.
Vlastním kocourka od paní Kouřilové. Pořídila jsem si ho cca v půl roce a kastrovaný rozhodně nebyl. Ke kocourkovi jsem dostala smlouvu se všemi náležitostmi, ve které je pouze zakotvena moje povinnost jej v budoucnu vykastrovat. Což jsem v jeho roce i udělala. Pokud vím, tuto smlouvu používá paní Kouřilová u prodeje všech koťat na mazlíky. Že někdo svoji povinnost nesplní a kočku použije k chovu, svědčí pouze o jeho špatném charakteru.
Stejné je to i s koťaty Tyrell - nevím o žádném předčasně kastrovaném. Vždy si ho nechali vykastrovat až noví majitelé po dosažení vhodného věku na základě smlouvy.
Kocourek od paní Kouřilové mi dělá pouze radost, nikdy s ním nebyly žádné problémy, u veterináře jsme byli pouze kvůli kastraci a očkování.
Bohužel to nemohu prohlásit o mém prvním kocourkovi - Cronim. Má HCM, doživotně bude brát léky a i přes to hrozí neustálé nebezpečí náhlého úmrtí.
To, co teď napíšu, je prosté konstatování pravdy, nechci nic konstruovat ani nikoho obviňovat. Vše mohu podložit důkazy. Croniho si původně pořídila má kamarádka na jaře v roce 2005. Strašně moc toužila po sphynxovi a když se jí naskytla příležitost, jela pro něj do Brna hned druhý den. Byla z něj tak nadšená, že ji nezarazila skutečnost, že jí ho "chovatelé" předávají někde na nádraží, bez smlouvy a bez PP (údajně je prý ale má, ale nedají jí je k němu, aby levně nezískala výstavního kocoura). Jediné, co ke kocourkovi dostala, byl očkovací průkaz, kde bylo vyplněno jméno, datum narození a v kolonce chovatel jméno a adresa paní Rufenachtové, přeškrtané a přelepené nálepkou (proč tomu tak je, neví, to si musí paní R. vypořádat s dotyčnými). Slečna přivezla kocourka dokonce pouze pod oblečením, neměla ani přepravku. "Chovatelé" se představili pouze křestními jmény.
Kamarádka bohužel zjistila, že se s Cronim nesnesou její 2 stávající kočky, hledala proto nového majitele. I když bych si normálně kočku bez smlouvy a dokladů nekoupila, na přemlouvání kamarádky jsem to udělala.
S "chovateli" jsem si pak několikrát volala kvůli vyrážce Croniho a i jsem si dopisovala přes e-mail tezkotezko@seznam.cz. "Chovatelé" mi dokonce posílali foto jejich čerstvě narozených devonů.
Pak se ovšem provalilo HCM. A v tom okamžiku už se "chovatelé" ke Cronimu neznali. Jelikož se dobře orientuji v informačních technologiích, nebylo těžké zjistit, že jedno z mobilních telefonních čísel (měla jsem na ně 2) je totožné s číslem na www stránkách chovné stanice Schmuck. Také jsem zjistila, že e-mail tezkotezko@seznam.cz je evidovaný na Jiřího Chvojku (nyní už je profil na Seznamu smazán, ale mám jej zazálohovaný), který byl na www.cats.sk uveden jako spolumajitel ch. stanice Schmuck (ostatně, zkuste si sami zadat třeba do vyhledávání v Googlu Šmukařová Chvojka). Aby to nebylo málo, zavolala jsem brněnskému veterináři, který je uveden v Croniho očkovacím průkazu u základního očkování. Tam mi sdělili, že jako majitel je v jejich kartotéce evidována paní Lenka Šmukařová, Neumětely. Tento hovor mám nahraný.
Není zvláštní, že po tom, co došlo k "výměně názorů" se Schmuck (tenkrát ještě v návštěvní knize na stránkách p. Rufenachtové), všechny kontakty na Schmuck na jejich stránkách i na některých dalších, profil v Seznamu, atd. zmizely? Nutno podotknout, že Schmuck Croniho zapřel, prý takového kocoura vůbec nezná. Obrázek si udělejte sami... Zřejmě po České republice pobíhá fantom Twisted Evil , prodává kočky jako na běžícím páse a bere na sebe podobu nevinných chovatelů Laughing .
Na stránkách Schmuck původní sphynx kočky zmizely, nyní už jsou tam jiné (nejstarší je kocourek z roku 2005, pak kočičky 2006).
Nyní dávám prostor k vyjádření ostatním....


Naposledy upravil CZ_Bee dne 14. 1. 2008 14:57:15, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Scarface



Založen: 05.05.2007
Příspěvky: 99

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 5. 2007 13:40:59
Odpovědět s citátem

Az nekde najdete v mojich rodokmenech bratra se sestrou z JEDNOHO VRHU, pak se s Vami o tom budu bavit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
CZ_Bee



Založen: 17.05.2005
Příspěvky: 79
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 5. 2007 13:49:47
Odpovědět s citátem

Scarface napsal:
Dobre odpoledne pani Leitnerova, vidim ze jsem Vas prece jenom rozcilila, ale nebojte uz Vas nebudu dele trapit. Ja se s Vami nebudu prit, stejne to nikam nevede. Vy me asi musite hodne nenavidet, ze? Nakonec ze me delate jeste alkoholicku, to ze na me pisete vsude mozne a podavate nesmyslne zaloby, Vam zrejme nestaci. Vim ze lzete a jste fanaticka a hystericka zenska, ktera nakonec zustane sama. Strasite tady vsechny HCM a odpoutavate pozornost od Vasich nechutnych kastracich. Ja nebudu hledat od Vas vykastrovane kocky, to musite vedet Vy, kam jste je prodala, ale tezko by se hledali spise ty nevykastrovane. Slidite vsude na forech, (i v zahranici), a na strankach a drbete a delate ze sebe chytrou, je to opravdu ubohe. Dorian nezemrel na HCM a Vy to moc dobre vite a pokud nemate dukazy, nerozsirujte lzi!!! Doufam, ze uz Vam nebudu muset dale odepisovat a ztracet cas. Mam prijemnejsi veci na praci, nez si dopisovat s zenskou, ktera me k smrti nenavidi a to jenom zrejme proto, ze jsem mela odvahu ji oponovat a nesouhlasit s jejim fanatismem a kastraci kotatek.


Paní R., ráda bych Vás jako moderátorka požádala, abyste se držela tématu a neuváděla zde věci "mimo mísu". Uvědomte si, že si škodíte sama, rozumný čtenář si svůj obrázek udělá....

Ne vše, čemu člověk zarytě věří, je skutečnost...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
CZ_Bee



Založen: 17.05.2005
Příspěvky: 79
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 5. 2007 14:07:59
Odpovědět s citátem

Scarface napsal:
Az nekde najdete v mojich rodokmenech bratra se sestrou z JEDNOHO VRHU, pak se s Vami o tom budu bavit.


To byla reakce na můj příspěvek nebo na příspěvek někoho jiného?

Jestli na ten můj, tak nechápu, jak nějací sourozenci souvisí s tím, co jsem napsala? To mě vůbec nezajímá... A jestli někdo udělá chybu? Nikdo není neomylný. Jde o to chybu přiznat, napravit, netutlat ji (třeba bezPP kočkami).

Prosím o konkrétní odpověď na konkrétní věc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
sanny



Založen: 16.01.2007
Příspěvky: 191
Bydliště: Ostrava

Předmět: Kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 5. 2007 14:18:16
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
Nechci Vám moc zasahovat do diskuse, ale začalo se hovořit o Fip u kočičky Kačenky a o kastraci Mumiho, který byl vykastrován ve 13 týdnech Chovatelskou stanicí Atton Moravia CZ. Já nemám kocourka od paní Kouřilové, paní Leitnerové, ani od paní Rufenachtové, ale od Pavlíkovských a Musilových.
_________________
Sandra a Mutinci Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Brio



Založen: 30.07.2006
Příspěvky: 62
Bydliště: Liberec, ale původem z Vysokého Mýta

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 5. 2007 14:18:53
Odpovědět s citátem

Scarface napsal:
Panaka uz jsem si dala i na Vase zdravi, ale proc myslite ze tady otravuji vzduch?Ja si naopak myslim, ze tady vzduch osvezuji. Vite pani Leitnerova, ja vlastne zadne HCM u mojich Sphynxu neznam, vse jenom slysim od Vas. Patrne jste si nevsimla, ze moji Hanne de Zoe Rex bude uz 6let a je zdrava jako rybicka, nebo ze jsem si dovezla ze zahranici nove Sphynxe do chovu, i kdyz jste tomu chtela zabranit zuby nehty. Ale kdyz uz jste tak hezky vsechny vyjmenovala( i kdyz jsem je krome Doriana v zivote nevidela ), chci se zase s prominutim zeptat ja Vas? Proc jste vlastne na Vasich strankach neuvedla duvod kastrace Vasi F1 Eli neboli Elisky? Vzdyt prave ona byla na HCM POZITIVNI a i kdyz je vykastrovana, mate na webu v kocicich damach jeji dceru TERRY neboli F2 Eternity jako nevykastrovanou!!! Snad ji nemate v planu zaradit do chovu?? Doufam ze pujdete po takovych prednaskach vsem prikladem!Ja musim zaklepat, ale HCM neni muj problem a Dorian samozrejme na zadne HCM nezemrel!!! V te dobe co umrel, byla jeho majitelkou Dagmar Felklova www.garret-cats.cz ,ale ta se prece jiz vyjadrila, na co Dorian zemrel. To ze nekastrujete kotatka, snad nechcete poprit? A pokud ano, tak budete vsem pro smich, tak jako pani Kourilova, kterou tak kryjete a nevim proc a ktera kdyz kastrovat mela, kocoura Felixe Venustus na kastraci nejak zapomela. To, ze takoveho kocoura pustila jednou nevykastrovaneho do chovu, nema omluvy.Neni spravne, ze se ji zastavate, i kdyz mate od ni kocku Daintu Venustus a jednou jste velke kamaradky a podruhe by jste si pry oci vyskrabaly (tak jsem to alespon slysela ja)... Doufam ze jsem Vas moc nerozcilila, neberte to ve zlem a pokud prestanete kastrovat, budu si Vas hned jinak vazit a budu z Vas mit i jiny respekt! Vsak se dostane na vsechny, vzdyt Sphynx je tak uzasne plemeno, ze i kdyz se premnozi, nikdy ho nebude dost! Nemel by chybet v zadne rodine, nemyslite?


Dobrý den,

ráda bych se vyjádřila k Vašemu výroku o kastraci koťat.
Mám kočičku od paní Leitnerové. Při odběru bylo koťátko nekastrované a v pořádku. Byla jsem "proškolena" v péči o kočičku a spolupráce s paní Leitnerovou se mi velice líbila.
Smlouvu o prodeji kočičky jsme si s přítelem oba pečlivě přečetli a souhlasili jsme s ní. Mj. tato smlouva obsahuje i povinnost kočičku vykastrovat.
Podpisem smlouvy jsem i s toutou povinností souhlasila.
Já sama si na množení tohoto plemene netroufám. A asi bych ani nechtěla jít do nějakého "chovatelského boje" s Vámi. Proto obdivuji všechny chovatelé Sphynx, kteří do toho všeho šli.
Chov Sphynxů obnáší spousty zkušeností, zodpovědnosti, starostí a opatrnost.
Naprosto chápu dohled nad množením tohoto plemene a plně ho respektuji.

Za dobu, co jsem stihla paní Leitnerovou poznat ji rozhodně nepovažuji za hysterickou. Naopak. Je to velice klidná, podle mě i plachá (snad se nebude hněvat) rozvážná mladá dáma s racionálním uvažováním.
Ovšem za tu dobu, co jsem stihla poznat Vás paní Rufenachtová (z mnoha diskusí), jsem si jistá, že trpíte nějakou psychickou poruchou.
Mluví z Vás jenom vztek, nenávist a asi i závist. Možná byste měla nejdříve myslet, a teprve pak přispívat svými názory do tohoto fóra. A rozhodně si udržet chladnou hlavu.

Nyní ještě silněji oceňuji moji trpělivost při výběru a hledání chovatele, od kterého jsem si později kotě zakoupila.

Jana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Scarface



Založen: 05.05.2007
Příspěvky: 99

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 5. 2007 14:43:25
Odpovědět s citátem

Mate pravdu pani moderatorko,vlastne jsem se chtela jenom zastat a pomoci Kacce,pri hledani pachatele ktery se zachoval sproste.Ja to samozrejme nebyla a pevne verim ze se ta vec jeste vyjasni.Nechci Vam kazit Vase fora a nebudu se jich zucastnovat,ale at me pani Leitnerova necha na pokoji a stara se sama o sebe!!At nepodava nesmyslne zaloby,tam kde byla sama vyhozena za hrube porusovani radu, at neslidi neustale na mojich strankach a at me jednoduse necha zit!Ja mam svuj nazor,nebudu ho vsak kazdemu vnucovat a proto, jak uz jste rekla sama,at si kazdy udela svuj vlastni obrazek,ale ne hned!Na vse je treba cas.

P.S Ten bratr se sestrou z jednoho vrhu, tedy Felix Venustus nebyl mysleny na Vas. Jenom jsem chtela vysvetlit pani Leitnerove, ze jde hlavne o tuhle pribuzenskou linii. Byla bych ale moc rada, kdyby chov.stanice Atton Moravia sama zduvodnila, proc neustale produkuje a mnozi Sphynxe prave po techto predcich? Doufam, ze se k tomu konecne vyjadreji. S pozdravem Ivana Rufenachtova
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Scarface



Založen: 05.05.2007
Příspěvky: 99

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 5. 2007 14:59:14
Odpovědět s citátem

Uprimnou soustras Jano, ze musite vykastrovat zdravou kocku, ktere nebude doprano mit alespon jednou kotatka. Vite, ze je to pro kocku lepsi, aby se mohla stat alespon jednou matkou? Byla k tomu totiz prirodou urcena. Doufam, ze se Vam probere alespon z narkozy, ktera taky neni nejzdravejsi. Jak by se libilo Vam, kdyby Vam nekdo jako mlade zene vybral delohu a vajecniky a zcela bezduvodne? Skoda, ze se k tomu nemuze vyjadrit sama kocka. A ze neni pani Leitnerova fanaticka? Ticha voda brehy mele. A nakonec takove vyrazy " jako psychicky narusena" prenechte prosim odbornikum!!! Hodne stesti pri kastraci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Brio



Založen: 30.07.2006
Příspěvky: 62
Bydliště: Liberec, ale původem z Vysokého Mýta

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 5. 2007 15:14:39
Odpovědět s citátem

Scarface napsal:
Uprimnou soustras Jano, ze musite vykastrovat zdravou kocku, ktere nebude doprano mit alespon jednou kotatka. Vite, ze je to pro kocku lepsi, aby se mohla stat alespon jednou matkou? Byla k tomu totiz prirodou urcena. Doufam, ze se Vam probere alespon z narkozy, ktera taky neni nejzdravejsi. Jak by se libilo Vam, kdyby Vam nekdo jako mlade zene vybral delohu a vajecniky a zcela bezduvodne? Skoda, ze se k tomu nemuze vyjadrit sama kocka. A ze neni pani Leitnerova fanaticka? Ticha voda brehy mele. A nakonec takove vyrazy " jako psychicky narusena" prenechte prosim odbornikum!!! Hodne stesti pri kastraci.


Proc uprimnou soustrast? Me ted nikdo nezemrel. Ale dobre, priste dam asi na Vase rady. Koupim si kocku od Vas (treba i na benzince) a nakryju ji s cim budu chtit. Hlavne kdyz pak budu mit financni uzitek z prodeje. Protoze me je jedno co bude s timto plemenem (mysleno ironicky).
To by se vsem chovatelum, i Vam, urcite nelibilo.
Jak rikam, ja jsem s kastraci souhlasila a respektuji to, proto napadejte me. Protoze kdybych to nechtela udelat, tak si kocicku neporizuji.
Vy prodavate jen nekastrovana kotata? Pokud ano, kde jsou vsichni potomci techto kotat? Ze tady neni vic chovnych stanic? Vic Sphynxu? To nemyslim zle, jen se normalne ptam.

Jana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Scarface



Založen: 05.05.2007
Příspěvky: 99

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 5. 2007 15:49:41
Odpovědět s citátem

Ano,ja prodavam kotata pouze nevykastrovana a nikdy jsem zadne kote ke kastraci nenabidla.Samozrejme jsem take zadne kote neprodavala u benzinove pumpy,nebo myslite ze ano??A proc bych to vlastne pani Jano delala?Zamyslete se prosim logicky a nenechte se zaslepovat nejakymi drby!Ano,rozhodla jste se vy a Vase kocka za to musi zaplatit,Vas kastrovat nebudou..pardon.No, mozna by jste i rada jeden vrh mela po sve kocicce,krycich kocouru je uz dost,ale zelezna lady Vam to prece nedovoli.Kazdy by mel mit pravo k vlastnimu rozhodnuti a to s dostatkem casu,co udela se svym zviretem, ne ze bude uz vse rozhodnuto za nej do predu!Nakonec jste za kocku dobre zaplatila a je Vase.Jsou vubec takove smlouvy legalni????
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 5. 2007 15:52:54
Odpovědět s citátem

Scarface napsal:
ze musite vykastrovat zdravou kocku, ktere nebude doprano mit alespon jednou kotatka. Vite, ze je to pro kocku lepsi, aby se mohla stat alespon jednou matkou?


Tedy do téhle diskuze už jsem nechtěla jakkoliv zasahovat, ale tohle prohlášení se netýká jen rasy sphynx, ale koček všech druhů.
Pevně doufám, že to nebylo myšleno vážně, neboť to, že kočka musí mít koťata je jeden z mýtů, kteří samotní veterináři a nejen ti, ale i zodpovědní chovatelé všech plemen koček, vyvracejí.

Pokud někdo razí tento trend a navíc veřejně, není se čemu divit, že se množí koťata jak na běžícím pásu nejen tzv. bezpapírová, ale i ta obyčejných koček domácích a vzniká začarovaný kruh přeplněných útulků, a množení nemocných a netypových koček (dochází k porušování kupních smluv, prodávání koček jak rohlíků u koček s PP či bez PP) a následkem jsou pak, bohužel, situace, že nešťastný majitel hledá pomoc a dovolání, kdy si koupil kočku od někoho, kdo tento nezodpovědný trend, že kočka musí mít koťata, poslechl, a kočka má v lepším případě "jen" zdravotní problémy, v horším umře.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 5. 2007 15:58:24
Odpovědět s citátem

Chci jen konstatovat,ze jsem si od pani Leitnerove poridila postupem casu 3 kocicky a ani jedna kastrovana nebyla,nybrz jak bylo uz receno,ve smouve je uvedena povinnost nechat kocku vykastrovat,coz jsem take pozdeji udelala.
Nevidim smysl v tom,"doprat" kocicce alespon jednou za zivot kotatka, kdyz nerozumim genetice,coz je dle meho asi u takto malo rozsireneho plemene treba a nemam zadne zkusenosti s odchovem sphynxu a stejne tak nemam zajem prodavat kotatka bez papiru.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zuzkanka



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 98
Bydliště: Luká, Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 5. 2007 15:58:41
Odpovědět s citátem

to Scarface:

Dobry den, ja osobne se chovem sphynx nezabyvam. Chovam britské kočky a docela me zarazi Vas pristup ke kastraci kočiček na mazlíka.
Toto je bezna praxe, ze kote, ktere nejde do chovu, tak je podmineno v kupni smlouve, ze bude kastrovano. A to se nedela z nejake nezodpovednosti nebo ze by se snad nechtelo doprat kocicce stat se matkou. Dela se to z toho duvodu, aby nvznikali dalsi a dasli bezpapiraci. Jen se sama podivejte do inzzeratu, kolik lidi prodava kocky bez PP po roicich s PP. Proc myslite, ze je teda podminena kastrace? Myslim, ze k odchovu kotat je potreba mit registrovanou CHS a myslim, ze z duvodu, aby jsme jednou doprali kocicce kotatka si ji nikdo zrizovat nebude. A kdo by taky chtel, kdyz to jde tak jednoduse, naflakat kotata bez jakehokoli sledovani linii a bez jakychkoli dalsich zkusenosti. Zamyslete se trochu..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (33x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (16x)
4
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
5
Britská krátkosrstá kočka (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top