Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Páření a antikoncepce pro kočky


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
maddensgirl
Anonymní





Předmět: Páření a antikoncepce pro kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 6. 2006 14:21:54
Odpovědět s citátem

Mám takový denodenní problém.
Kočky máme venku na dvorku.Máme jich asi deset,proto na kastraci tolika koček nemáme.
Denodenně k nám chodí kocouři z okolí a skáčou na kočky.Na jednu kočku skočí za den minimálně tři kocouři.Při tom tak nehorázně řvou,že už se to nedá vydržet.
Každoročně máme nespočet kotat většinou jsou plaché a nedají se ani chytit.
Proto sem se chtěla zeptat,jestli neexistuje nejaký přípravek proti odpuzení kocourů nebo něco jako antikoncepce pro kočky.
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 6. 2006 17:52:32
Odpovědět s citátem

Antikoncepce pro kočky samozřejmě existuje, o tom už zde myslím, bylo i psáno. Každopádně je pro kočky nezdravá a v takovém počtu koček vás vyjde určitě dráž než kastrace.
Odpovědět 
PantheraTigris



Založen: 10.06.2006
Příspěvky: 2

Předmět: Re: Páření a antikoncepce pro kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 6. 2006 12:57:10
Odpovědět s citátem

maddensgirl napsal:
Mám takový denodenní problém.
Kočky máme venku na dvorku.Máme jich asi deset,proto na kastraci tolika koček nemáme.
Denodenně k nám chodí kocouři z okolí a skáčou na kočky.Na jednu kočku skočí za den minimálně tři kocouři.Při tom tak nehorázně řvou,že už se to nedá vydržet.
Každoročně máme nespočet kotat většinou jsou plaché a nedají se ani chytit.
Proto sem se chtěla zeptat,jestli neexistuje nejaký přípravek proti odpuzení kocourů nebo něco jako antikoncepce pro kočky.


Hmm, a pak nemaji byt utulky plne. Nekteri lide nelituji casu ani prostredku, aby nechali vykastrovat toulave kocky a nekomu je zatezko nechat vykastrovat ty svoje. Navic z toho, co pisete vyplyva, ze vam vadi krik kocouru, ne to, ze se vam nekontrolovane mnozi kocky (ktere bud umrou nebo jsou neci problem).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kicki



Založen: 07.03.2005
Příspěvky: 76
Bydliště: Dubí u Teplic

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 7. 2006 9:08:23
Odpovědět s citátem

Antikoncepce pro kočky existuje, stojí cca 200,-Kč a účinnost je max. 3 měsíce. Při opakovaném podávání je zde velké riziko zánětu dělohy, který, když to dobře dopadne, končí podáváním antibiotik a tak jako tak kastrací kočičky.
Takže si spočítejte, že za cenu jedné aplikace antikoncepce pro vašich 10 kočiček, byste měla už cca 3 kočičky (možná i více) vykastrované. A za 3 měsíce, když by se musela dávka opakovat, byste za tu cenu mohla mít většinu kočiček vykastrovaných a klid navždycky. Přičemž opakované cesty k veterináři pro antikoncepci taky něco stojí a léčení zánětu dělohy je ještě podstatně dražší než samotná kastrace.
A nebo je ještě jedno řešení ... kastrace kocourků je o něco levnější, takže čapněte obšťastňovače vašich kočiček a nechte vykastrovat je, ale je riziko, že se budou objevovat další a další ....
A jestli necháváte kočičky neustále rodit další a další koťata, tak vás ta cesta k veterináři kvůli zdravotním komplikacím stejně jednou nemine. Teda pokud nejste z řady těch, kterým je zdraví jeho zvířat ukradené a řešení situace je pouze v zájmu vlastního pohodlí ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 7. 2006 8:08:21
Odpovědět s citátem

já myslím, že pokud najdete rozumného veta, situaci mu vysvětlíte,třeba vám dá nějakou množstevní slevu, nebo se poraďte s nějakým útulkem jak to dělají, třeba mají kontakt na veta, kdo jim to dělá levněji, radila bych nešetřit a vykastrovat.,třeba postupně. J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Myscha



Založen: 24.04.2007
Příspěvky: 4

Předmět: Re: Páření a antikoncepce pro kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 4. 2007 13:38:30
Odpovědět s citátem

maddensgirl napsal:
Mám takový denodenní problém.
Kočky máme venku na dvorku.Máme jich asi deset,proto na kastraci tolika koček nemáme.
Denodenně k nám chodí kocouři z okolí a skáčou na kočky.Na jednu kočku skočí za den minimálně tři kocouři.Při tom tak nehorázně řvou,že už se to nedá vydržet.
Každoročně máme nespočet kotat většinou jsou plaché a nedají se ani chytit.
Proto sem se chtěla zeptat,jestli neexistuje nejaký přípravek proti odpuzení kocourů nebo něco jako antikoncepce pro kočky.


Na co mate tolik kocek, kdyz to pak nedokazete resit? Navic jich pak logicky cim dal vic Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lenka V.



Založen: 15.03.2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Úžice u Kralup n.Vlt

Předmět: Re: Páření a antikoncepce pro kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 5. 2007 15:11:05
Odpovědět s citátem

Proto sem se chtěla zeptat,jestli neexistuje nejaký přípravek proti odpuzení kocourů nebo něco jako antikoncepce pro kočky.[/quote]

Vzhledem ke stáří původního dotazu je moje odpověď asi neaktuální, ale přesto - pro ostatní podobně postižené - ji přidávám. Nechme stranou problém, že na kastraci pro 10 koček nemáte, je mi jasné, že je to poměrně vysoká částka najednou. Řešení bych viděla asi následovně : požádejte veterináře ať Vám předepíše Androcur (je to hormonální lék používaný i pro lidi, existuje ve dvou formách obsahu účinné látky- 50 a 20, podle toho se liší dávkování - poradí vet). Pokud budete mít "padesátku" dejte devíti kočkám po čvrtce (maximálně) tabletky a desátou nechte vykastrovat. Zbylých devět nebude mít říji přibližně 8-10 měsíců, vždy během dvou tří měsíců můžete našetřit na kastraci další kočky a tak postupně měnit poměr kastrovaných bezproblémových micinek vůči hormonálně utlumeným (nedá se to používat věčně, není to nic úžasného na játra, ale jako nouzové řešení bez problémů použitelné). Už jsem takhle zachránila život několika vesnickým kočkám, kterých se majitelé chtěli zbavit (jednou provždy) jen proto, že řvaly a rodily koťata. Osvěty není nikdy dost, odsoudit někoho je velmi snadné, ale vše se dá řešit. Zdravím a držím palce.
_________________
Lenka Venclíková
Dee burmilky
silver & golden
www.burmilla.snadno.eu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 5. 2007 8:07:42
Odpovědět s citátem

Nazdárek Lenko Very Happy
tak jsem semnáhodou zabrousila z našeho holofóra Wink a co nevidím? Známou tvář!

Mám jen malý dodatek, někde se o tom kdysy debatovalo, i Androkur je drahý (něco jako 2.000 korun za balení ?? nepamatuji se přesně ale cena mě tenkrát šokovala) pak je lepší si to nechat napsat od známeho lidského doktora, ale je to lék pro pedofily, tak v lékárně budou koukat asi jako sůvy Laughing

V Americe je praxe "kastračních klinik", jsou tam medici co si to takhle procvičují, jeden den je otevřená klinika a ceny velmi nízké. Mohlo by se něco takového provozovat i tady.

Jinak mám z celého dotazu dojem, že jde o provokaci. (zkušenost z jiných fór) Občas chce někdo rozvášnit kočičáře a vyburcovat k hádavé diskuzi, plné obviňování. Ale mohu se plést.

Krasný víkend a pusinky Burmilkám
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lenka V



Založen: 26.01.2007
Příspěvky: 3

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 5. 2007 16:39:22
Odpovědět s citátem

Karolina Leitnerova napsal:

Jinak mám z celého dotazu dojem, že jde o provokaci. (zkušenost z jiných fór) Občas chce někdo rozvášnit kočičáře a vyburcovat k hádavé diskuzi, plné obviňování. Ale mohu se plést.
¨

Ahoj Karolíno! ráda Tě slyším, většinou se jen zběžně podívám na chovatelské fórum, sem jsem zabloudila, protože tam bylo už dlouho ticho Smile občas se taky podívám do fora na sfinxíčky, jsou úžasní a je mi vždycky moc líto, když slyším, že některý z nich není OK. To víš, já potkávám na výstavách ty úžasné a krásné ... ale každopádně mám pro sfinxe slabost. Nedávno jsem v Dortmundu na výstavě WCF viděla spoustu donských sfinxů, ale není to ono - jsou málo E.T. Smile
I dotaz původně myšlený jako provokace může někomu jinému pomoci, proto jsem se snažila odpovědět. Androkur není tak drahý v přepočtu na jednu tabletu (i když nevím jak teď, kupovala jsem ho asi před třemi čtyřmi lety naposled) blbé je, že když potřebuješ jednu (za cca 80 kč) musíš jich zaplatit všech dvacet v balení... vyřešila jsem to tak, že jsem zbytek rozdala tady po vesnici - přišla za mnou totiž hodná paní, která dělá na obecním úřadě (takže žádné IQ tykve) a mile se mě zeptala, jestli nevím, jak se zbavit kočky - začala jsem jí vyprávět o inzerátech, náhradních rodinách, útulcích ap a z ní pak vypadlo, že jí veterinář nechce uspat a ona pořád nosí ty koťata ... Sad a takhle to tady je všude. Doma už máme čtyři homelessáky, burmilky k tomu - ale jednou, na stará kolena, si pořídím sfinxíčka - jen jednoho, pro radost a jako ohřívadlo do postele. Jsou prostě úžasní.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 5. 2007 17:56:48
Odpovědět s citátem

Ahojky,
no když člověk tu případnou provokaci v pozadí dotazu ignoruje a soustředí se jen na fakta, pak je určitě dobré odpovídat a sdílet zkušenost. Vždy se to někomu může hodit, to je pravda. Teď zrovna na Sphynxím fóru byla revoluce, provokatéři jsou a budou, ale věci chce řešit s klidnou hlavou a nenechat se vyprovokovat.

My máme sousedku, má tři černé kočindy, chodi k nám občas na zahradu koukám na ně z okna k sousedům a povidam si s nima jako blazen Smile Tuhle mě sousedka, starší paní, přistihla jak mluvim s kočkou. Smála se a daly jsme se do řeči o číčách. Ptala jsem se, že měla dvě a najednou jsou tři. Hrozně mě překvapilo, když mi říkala že kočka přišla březí, měli koťata a něco udali a tu jednu si nechali, ale že nechtěná koťata už nechtějí, zabíjet to nedokážou, tak vezme kočky jednu po druhé na kastraci, aby koťata neměly a populace v místě se nezvětšovala. No u vesnický paní mě to opravdu (a také mile) překvapilo.
Kéž by takových bylo víc.

Sphynxíka do postele schvaluji, jen pozor na chovatele Laughing
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Adéla o.



Založen: 02.09.2007
Příspěvky: 49
Bydliště: Louny

Předmět: Androcur
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 5. 2008 19:21:14
Odpovědět s citátem

Jelikož nám začal náš "mladší miláček" - cca 9.měsíců - celkem fest značkovat po bytě, dostali jsme na překlenutí těch 3 měsíců než bude připravený na kastraci právě Androcur. Prodali nám na veterině půlku tablety za cca 50,-- Kč. Má dostat čtvrtku a za týden další čtvrtku. Zatím jsme to do něj necpali, pojedu v pondělí na veterinu koupit "dávku" ještě pro toho staršího protože ten sice neznačkuje ale zase toho mladšího pořád znásilňuje, takže z toho mám pocit že mladší začal značkovat právě pro to, že mu chce dokázat, že je chlapeček. Laughing Možné poškození ledvin mě sice trošku vyplašilo ale už doma nemůžeme skoro existovat. Štěstí že je celkem teplo, můžeme alespoň větrat... Přetloukám to sprejem od Friskies ale ten už mi taky fest smrdí... Mad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: Re: Androcur
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2008 7:50:20
Odpovědět s citátem

Adéla o. napsal:
Jelikož nám začal náš "mladší miláček" - cca 9.měsíců - celkem fest značkovat po bytě, dostali jsme na překlenutí těch 3 měsíců než bude připravený na kastraci právě Androcur. Prodali nám na veterině půlku tablety za cca 50,-- Kč. Má dostat čtvrtku a za týden další čtvrtku. Zatím jsme to do něj necpali, pojedu v pondělí na veterinu koupit "dávku" ještě pro toho staršího protože ten sice neznačkuje ale zase toho mladšího pořád znásilňuje, takže z toho mám pocit že mladší začal značkovat právě pro to, že mu chce dokázat, že je chlapeček. Laughing Možné poškození ledvin mě sice trošku vyplašilo ale už doma nemůžeme skoro existovat. Štěstí že je celkem teplo, můžeme alespoň větrat... Přetloukám to sprejem od Friskies ale ten už mi taky fest smrdí... Mad


Kocoura můžete s klidným svědomím nechat vykastrovat již teď, pokud projevuje známky dospělosti (což vzhledem k zápachu a značkování projevuje).
Přijde mi hloupé cpát chemii i do druhého kocoura jen proto, že "leze" na mladšího. Zřejmě si tím jen vyjasňují pozice, na čemž nevidím nic zvláštního ani nežádoucího. Problém by byl, kdyby mladšího nějak surově bil. I tak bych ale raději volila kastraci než podávání prášků.
_________________
Kačátko+Elsa, Čičik a Ošklivka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Androcur
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2008 9:21:14
Odpovědět s citátem

Vůbec bych do kocourů necpala Androcur a zvolila rovnou kastraci. Pokud jednomu je 9 měsíců a druhý je starší, u obou je to ideální čas na kastraci. Rozhodně to není předčasné.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (21x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top