Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

jak ho trestat?


Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Týna



Založen: 17.07.2006
Příspěvky: 9

Předmět: jak ho trestat?
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2006 15:46:47
Odpovědět s citátem

ahoj, potřebovala bych poradit od někoho zkušenýho. Mam 5měsíčního kocourka a pěkně zlobí. Leze do kytek a tahá z nich hlínu atd. Nevím ale jakc ho mam trestat když udělá něco, co by neměl. Dávam mu přes zadek ale z toho si asi nic nedělá. Taky mě pěkně kouše.zakousne se mi do ruky, zatahne uši podél hlavy a drží. A nepustí mě ani když ho praštim. Co s takovým zlobičem???Díky za radu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: jak ho trestat?
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2006 16:57:52
Odpovědět s citátem

No trestat kočinu, to je občas trochu problém, protože pokud se snažíte kočinu v noci potrestat za zlobení, tak to většinou bere jako fajn noční honičku bytem ...
Nám se ale osvědčily dvě věci, když zlobí, a to
1. postřikovač - když kočiny dělaj něco, co nemají, tak proud vody do kožíšku je celkem dobře odradí, dneska už dokonce občas stačí jen postřikovačem zaklepat a když slyší vodu v něm vědí, že mají přestat.
2. noviny - když zlobí a postřikovač nefunguje, tak vezmu noviny a lehce je s nimi plácnu přes zadek, ale plácnutí je silné slovo, spíš s nima jen přejedu, ale u toho se dost hlasitě zlobím (opravdu budíček ve dvě v noci nemusím!), a musím říct, že se to taky osvědčilo.

Ale kočiny jsou kus od kusu, na některou stačí zatleskat, nebo hlasitější zvuk, nebo jen zvýšit hlas, některé nestačí ani postřikovač. Spíš to chce dát jasně najevo nelibost, důrazně, ale ne tvrdě. A používat stejnou metodu, aby si zafixovaly, že "tohle už znamená dost".

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Romy



Založen: 18.11.2005
Příspěvky: 49
Bydliště: Česká Lípa

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2006 16:59:58
Odpovědět s citátem

Osvědčily se mi různé rozprašovače s vodou nebo věci, které dělají rámus, např. počkejte, až zase vleze do kytek a zkuste hlasitě zatleskat, zapískat na píšťalku, prostě něco co ho vyděsí, nebo praštit novinama o zem. Plácáním na zadek toho asi moc nezmůžete. Twisted Evil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dagmar



Založen: 29.09.2004
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 8. 2006 7:22:14
Odpovědět s citátem

Voda, tleskání, noviny apod. to je všechno dobrý, u nás to v pubertálním věku Suzi taky zabíralo. S tou vodou mě to ale teď trošičku mrzí, protože Suzi se vody bojí, což nám způsobilo dost problémy, když jsme ji museli koupat kvůli plísňovému onemocnění - vyváděla jako divá. Naše druhá číča - Nancy je moc hodná (vlastně je to pecka Wink) , která nikdy žádné vylomeniny nevyváděla (snad kromě loupení buchet), takže na tu jsme postřikovač brát nemuseli a dnes je schopna za námi vlízt do vany.
Na vyhrabování hlíny z kytek jsem někde četla radu, kterou dám dál... obložit oblázky!! Loni jsem u moře nasbírala spoustu oblázků, obložila květináče a od té doby je klid - holky si toho ani nevšimnou a já je nemusím trestat. Zkuste to, a aspoň jedna příčina zlobení by se mohla tím odstranit.
Držíme palce - Dagmar, Suzi a líný tygl Nancy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 8. 2006 7:31:34
Odpovědět s citátem

Dagmar napsal:
S tou vodou mě to ale teď trošičku mrzí, protože Suzi se vody bojí, což nám způsobilo dost problémy, když jsme ji museli koupat kvůli plísňovému onemocnění - vyváděla jako divá.


Já myslím, že postřikovač určitě nemá vliv na to, že se kočina nechce koupat a že nechce lézt do vany. Naše Rubka vyváděla při koupání při plísni jak divá (ostatně Maxíš taky) a nepotřebovala k tomu ani přechozí používání postřikovače ... takže obava z vody myslím není způsobená, ale spíš "přirozená". Některé kočky jsou prostě vodníci a některé se vody bojí. Wink

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Týna



Založen: 17.07.2006
Příspěvky: 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 8. 2006 13:15:32
Odpovědět s citátem

díky za rady. Určitě zkusim cokoli. To s tou vodou teda nevim, protože rambo má vodu rád, pustim kohoutek a už ho mam v umyvadle, ale ty oblázky jsou dobrej nápad a na ostatní zlobení zkusim noviny.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena
Anonymní





Předmět: jak trestat
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 9. 2006 16:24:34
Odpovědět s citátem

My jsme měli to samé. Ale koupila jsem odpuzovač, je to na dřívku jako nanuk a na konci je přibité napuštěné kolečko. Je to sice dražší, je jich tam 5 a stálo to kolem 150,-. To jediné se mi osvědčilo a mám klid.
Naše nalezenkyně se tím odnaučila i do kytek čůrat.
Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 9. 2006 14:14:31
Odpovědět s citátem

Můj předchozí kocourek, nalezenec z parku byl také zlobič. A pořádný. Neplatilo na něj nic a tak také občas dostal přes zadek, ale to také nic neřešilo - spíš naopak. Nebál se ničeho a když ano, tak mu to vydrželo pár dní, než zjistil, že mu "to" stejně nic neudělá.
Teď mám kocourka který nezlobí vůbec. Zlobil jen po kastraci a to stačilo syknout na něj a dal okamžitě pokoj, takže nemusíme (zaplať pánbůh) používat žádné krotící metody.

Ale když jsem řešila toho předchozího kocourka tak jsem dostala spoustu rad. Jak už tu bylo zmíněno - zašustění novinami, igelitkou, plechovkou s hřebíky nebo něčím jiným co chrastí, střička s vodou, píšťalka, tlesknutí, napomenutí....
Paní doktorka z etologické poradny mi radila, že mám na něj vyzkoušet nějaké "strašidlo", ale tak, aby nevěděl, že ho působím já a nespojoval si špatné se mnou. Třebe když zlobí tak zapnout vysavač, fén nebo prostě něco co nemá rád. No jenže pouštět v paneláku třeba ve tři ráno vysavač nepřipadalo v úvahu, takže jsme to vyzkoušeli jednou. Kocour přestal tak na pět minut a pak to šlo znovu. Tak nevím, ale třeba by Vám to pomohlo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 10. 2006 18:36:53
Odpovědět s citátem

April napsal:
........nepotřebovala k tomu ani přechozí používání postřikovače ... takže obava z vody myslím není způsobená, ale spíš "přirozená". Některé kočky jsou prostě vodníci a některé se vody bojí. Wink

naprosto souhlasím, přestože rozprašovač je mou nejoblíbenější zbraní a kočka nenávidí koupání jako téměř každá druhá, je schopná v posedu ,,na vaně" zvědavě zírat- ,,co to ten můj člověčenec provádí". Dokonce se po nechtěném zásahu sprchou po chvilce k pozorování vrátí.

Květiny většinou spolehlině ochrání postříkání šťávou z citronu(nejlépe z celého-ty nejaromatičtější a nejtrvanlivější látky jsou ve slupce)
Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2007 14:38:46
Odpovědět s citátem

Ahojky, před vyhrabováním hlíny se mi osvědčily slupky z mandarinky či pomeranče. Stačilo poklást s nimi hlínu a byl pokoj, Domiš se kytkám vyhýbal obloukem. Jenže my máme spíš problém s tím, že každou kytku okusuje, takže ty "jedlé" jsou zlikvidované a ty jedovaté z dosahu či darované známým (i když nad některými exempláři jsem málem brečela, ale nedalo se jinak).
Nejvíc mě mrzí, že když dostanu k nějaké příležitosti kytici, musím jí mít na skříni, kde na ni ani nevidím. Dominik je totiž na kytky jak šílený, takže musí z dosahu aby se neotrávil, nebo nerozbil vázu....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
SWiTCH
Anonymní





Předmět: Re: jak ho trestat?
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2007 23:33:11
Odpovědět s citátem

ahoj, mám dve kocky a plati nane, ze kdyz udelaji neco nepekneho tak na ne zasiciim jako kocka vedouci tlupu Smile jdu k nim a pekne nahlas zasycim.... funguje to.
Odpovědět 
Thelma



Založen: 01.07.2005
Příspěvky: 48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2007 23:39:53
Odpovědět s citátem

Airína je taky kytkožrout a díky Honzíkovi jsem neviděla už roky kvétst fialky,ale na všechny bez rozdílu platí osvěžovač vzduchu ve spreji.Rozprašovač s vodou nezabral,tak osvěžujeme vzduch,kde se jen dá Laughing
_________________
Thelma,Honzík,Čoketka a Airínka(Ája)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Re: jak ho trestat?
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 2. 2007 8:23:08
Odpovědět s citátem

Nedávno jsem četla , že když kočka dělá neplechu(škrábe co nemá a pod) také se po ní dá hodit časopis nebo noviny jakoby na plocho, ono to šuští a když to dopadne vedle kočky ,tak se lekne a nespojí si to s člověkem.Přišlo mně to jako dobrý nápad, aspoň není pošplíchaný celý barák od vody. Very Happy . J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Davexxx



Založen: 22.10.2006
Příspěvky: 10

Předmět: Re: jak ho trestat?
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 2. 2007 19:51:11
Odpovědět s citátem

janča napsal:
Nedávno jsem četla , že když kočka dělá neplechu(škrábe co nemá a pod) také se po ní dá hodit časopis nebo noviny jakoby na plocho, ono to šuští a když to dopadne vedle kočky ,tak se lekne a nespojí si to s člověkem. Very Happy . J.



Tohle můžu potvrdit a je to velmi účinné. Komody se už obě moje kočky bojí, protože kdykoli tam šly polekaly se dopadnutých novin.
Jen se pak člověk musí zvednout a jít ty noviny uklidit, takže je otázkou, pro koho je to větší "trest"... Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Thelma



Založen: 01.07.2005
Příspěvky: 48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 2. 2007 23:30:25
Odpovědět s citátem

Jančo,tolik novin doma nemáme... Laughing
_________________
Thelma,Honzík,Čoketka a Airínka(Ája)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 2. 2007 21:02:01
Odpovědět s citátem

Thelma napsal:
Jančo,tolik novin doma nemáme... Laughing


Thelmo, a co předplatné? Razz J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janka-rska



Založen: 06.05.2006
Příspěvky: 20

Předmět: viac o treste
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 2. 2007 18:07:30
Odpovědět s citátem

Smile Nieco o treste sme uverejnili na našich stránkach...
_________________
www.muri-tomi.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
EvaH



Založen: 09.03.2007
Příspěvky: 3

Předmět: Re: jak ho trestat?
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 3. 2007 21:20:20
Odpovědět s citátem

Davexxx napsal:
janča napsal:
Nedávno jsem četla , že když kočka dělá neplechu(škrábe co nemá a pod) také se po ní dá hodit časopis nebo noviny jakoby na plocho, ono to šuští a když to dopadne vedle kočky ,tak se lekne a nespojí si to s člověkem. Very Happy . J.



Tohle můžu potvrdit a je to velmi účinné. Komody se už obě moje kočky bojí, protože kdykoli tam šly polekaly se dopadnutých novin.
Jen se pak člověk musí zvednout a jít ty noviny uklidit, takže je otázkou, pro koho je to větší "trest"... Laughing


Kočky z květníků jsem lovila nesčíselněkrát. Totéž platí o vykutané zemině. V prvopočátcích jsem to řešila tak, že jsem větší květníky (květníky z pohledu koček vhodné nájezdů) na povrchu obložila oblázky. Chvíli to nájezdníky odrazovalo, ale pak přišly na to, že oblázky lze úspěšně vykutat a dovádět s nimi po podlaze. Rachot kamínků po dlažbě - to není to pravé ořechové, obzvlášť když hodiny odbíjí druhou po půlnoci. Naštěstí z toho číči poměrně rychle vyrostly. Pak ale přišla koťata a ta oblázky prostě milovala. Bylo zle a bylo třeba nalézt okamžité řešení. Vypomohla jsem si prostou igelitkou z Tesca. Jednoduše jsem ji rozstřihla po straně a překryla povrch květníku. Šustící igelitka prostě nebyla pro rozdováděnou tlupu koťat tím pravým. Bylo to pro ně takové překvapení, že odletěla z květníku a dlouho se mu vyhýbala velkým obloukem. Pak začala květníky vybavené igelitkou ignorovat a dělala, že prostě nejsou. No a než je tohle období stačilo přejít, stěhovala se do nových rodin. A podle informací majitelů nemají s domácí květenou problém.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Enča



Založen: 01.10.2005
Příspěvky: 19
Bydliště: Trutnov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 3. 2007 9:29:37
Odpovědět s citátem

u nás nejvíce zabral ten rozprašovač Wink Čikulíně stačí ho jenom vidět a už bere roha( teda většinou)...ale co na ni nejvíc zabralo je plastová flaška... stačí s ní jenom párkrát o něco bouchnout a už je ta tam...ten zvuk úplně nesnáší Smile takže, když začne večer otravovat zabouchám flaškou a milá kočka bere roha a já můžu v klidu dál spát Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Bebík



Založen: 27.03.2007
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 3. 2007 17:17:52
Odpovědět s citátem

nam se osvedcilo vytrepani za kuzi na krku... Confused ale je to spravne?
_________________
zdraví Bebík a kocourek Jonášek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 5. 2007 7:34:15
Odpovědět s citátem

Nám se na Fuga aktuálně neosvědčuje vůbec nic. Na vše reaguje tak, že zajede pod gauč, ale během minuty je zase zpět a dělá znovu to co nemá a pak jde hrabat wc. Nevím už jak mu dát najevo, že mi to prostě vadí. Dominik vše pochopí hned, ale Fugo ne. Spíš si dokazuje, že je lepší než my a je to dost o nervy. Když jíme, tak ho musím několikrát odhánět ze stolu a pak se urazí a jde do záchodku, kde hrabe snad pět minut, stelivo lítá ven a my máme po chuti.... Dělá tohle vždy když dostane za něco vynadáno, nebo ho odněkud vyhodím - okamžitě si to namíří k wc a hrabe jak blázen. To jsem u kočky v životě neviděla, aby se takhle mstila. On ví, že u toho nadávám když zametám půl bytu, tak to snad dělá schválně - nepustíte mě do talíře, tak se koukejte co dokážu...
To samé ráno - řve za dveřmi ložnice jak tur. Napřed jsme vždy otevřeli a okřikli ho - to zajel pod gauč a když se zavřeli dveře, byl tam hned zpátky a řval ještě víc. Tak jsme to opakovali a třeba napotřetí se sebral a šel do záchodku a tam hrabal 8 minut v kuse!! Bylo to tak od čtyř do pěti, v pracovní den a já byla tak vytočená, že jsem myslela, že to se mnou sekne. No a když dohrabal, vrátil se za dveře a pokračoval. Pak už jsem jen slyšela jak ho Domiš cepuje, asi ho to také štve.
Prostě a jednoduše, náš Fugo na jakýkoli zákaz, okřiknutí, postříkání vodou, sundání ze stolu, vyhození z vany apod. reaguje tak, že jde hrabat to wc. Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MichaelaK



Založen: 16.10.2006
Příspěvky: 54

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2007 11:22:52
Odpovědět s citátem

Verunka napsal:

Prostě a jednoduše, náš Fugo na jakýkoli zákaz, okřiknutí, postříkání vodou, sundání ze stolu, vyhození z vany apod. reaguje tak, že jde hrabat to wc. Confused


Třeba si tak vybíjí vztek Laughing Můj Bentley dělá něco podobného, když ho okřiknu... jde ke škrabátku, hodí uši dozadu a škrábe jak o život... vždycky mám pocit, že se prostě naštval a musí to ze sebe dostat Wink
Myslím, že se s tím nic dělat nedá, ale od poskytování rad jsou tu zkušenější Wink
_________________
Michaela & Bentley
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2007 11:41:10
Odpovědět s citátem

MichaelaK napsal:

Myslím, že se s tím nic dělat nedá, ale od poskytování rad jsou tu zkušenější Wink


Každá rada a názor jsou dobré, takže bez obav sem s nimi!!! Twisted Evil Very Happy

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
xyz



Založen: 21.01.2008
Příspěvky: 89

Předmět: zlobidlo
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 7. 2008 12:30:34
Odpovědět s citátem

ja vim, ze je to stare tema, ale potrebuju poradit, muj kocour (birma, 4 mesice a tyden) nejradsi lovi lidi......skace hlavne po rukach, taky po nohach a na hlavu, do ruky se vzdy strasne zakousne, sestre uz prokousl i prst.......jak mu v tom zabranit? kdyz se ho pokusim odsunout, bere to jako hru, kdyz ho postrikam vodou, tak se na me jen skarede podiva a pokracuje dal, placnuti nepomaha, taky se snazi dal chytat ruku, kdyz se oblekam, lovi obleceni, skace po nem..........hracek ma dost, skrabadlo taky, kociciho kamarada mu poridit nemuzu, uz mame psa jestery a rybicky...........zajimave je, ze rybicky ho vubec nelakaji, ze obcas skoci po zaclone, mi az tak nevadi, ale to kousani do rukou Confused myslite, ze je to treba vekem? ze se casem trochu uklidni?
a jeste prosim, jak proti zebrani? snazim se jej vytrvale sundavat dolu, aby nezebral, nic mu od stolu nedavam, ale jednou skocil tak rychle, ze mi packou vyrazil kousek z ktereho jsem prave ukusovala a okamzite se po nem vrhl, hlad snad nema, ma cely den k dispozici granulky a jeste vyzira psovi z misky konzervu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 7. 2008 13:16:29
Odpovědět s citátem

Ahoj, problém se žebráním řešíme také. Nevím co do Mikiho poslední dobou vjelo, jde po jídle jako blázen. Doma se nemůžeme v klidu najíst, pořád okouní u stolu, snaží se na stůl skočit. Když ho odeženu, tak kousek popojde, ale zase se hned vrátí. Když jdeme do lednice nebo špajzu, tak by se přerazil jak letí, u linky se nám neustále motá pod nohami. Přitom misky má plné, na výběř několik druhů granulí, ráno a odpoledne dostává maso nebo konzervu a i pamlsky. Ale co je na tom to nejlepší - to co jíme my on nejí. I když ví, že máme něco co nejí (přítel mu většinou kousek dá a on k tomu čuchne a nic) tak pořád otravuje. Nejí žádné tepelně upravené maso, zeleninu, přílohy, nic. Ale u jídla nám nedá pokoj. Nepodařilo se Vám někomu tohle kočku odnaučit? Nevíme jak, aby pochopil, že to dělat nesmí. Asi se to naučil od Fuga, ten to dělal pořád.

A další dotaz opět související s jídlem - ráno a odpoledne si vynucuje jídlo příšerným řevem a pořád víc a víc. Dřív když jsme ráno vstávali, tak běžel do postele a mazlil se s námi, bylo to moc fajn ranní přivítání a pak následovalo krmení. Teď zazvoní budík a on letí do kuchyně že by se přerazil a tam řve třeba dvacet minut v kuse u misky dokud nedostane. Žádné mazlení už není - chce jen jídlo a víc ho nezajímá. Very Happy V časopisu naše kočky bylo kdysi napsáno, že pokud si kočka takovýmto způsobem vynucuje jídlo, tak že se má počkat až přestane s vynucováním a pak nakrmit. Jenže jak na to když on dokud nedostane, tak prostě nepřestane Laughing ?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 7. 2008 14:48:33
Odpovědět s citátem

Tak u nas spolehlive plati zasyceni - "šššš!" poradne ostre a nahlas a jeste nekdy k tomu tlesknu,kocour sklopi usi a leti se schovat. Podle me je to i nejblizsi jejich reci - kdyz dava kocka najevo svoji nespokojenost,taky zasyci,chapou to moc dobre.
Twix taky loudi,kdyz varim nebo neco jime,ale u me si uz nedovoli knourat a mnoucit,jen sedi a ceka,jestli neco neprileti,kdyz zkousi lezt kam nema nebo se zacne hlasite dozadovat a loudit,zasycim a jde se chvili schovat a pak zas prijde a poslusne sedi a ceka,co dostane Wink
Plati to i kdyz leze kam nema a proste kdykoli slysi syceni,necha vseho a odbehne se schovat aspon za roh Wink
A to ranni zebrani je u nas podobne,jakmile zjisti,ze uz nespim,zacnou oba lezt preze me sem tam,Twix knoura,ale relativne tise,ale kdyz zasycim nebo staci rict Twixi karavym hlasem,chvili da pokoj, nicmene jak vylejzam z postele uz mi jsou s mnoukanim v patach,pronasledujou me do koupelny a napominaji,at uz jim rychle tu jejich pasticku dam Smile Ale to uz mi nevadi. Komu jo,tak je pak jedina moznost naucit ho v jinou dobu nez rano Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aline Artode



Založen: 07.07.2008
Příspěvky: 6

Předmět: Re:
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 7. 2008 15:33:30
Odpovědět s citátem

U nás teda na staršího nefunguje nic. Zkoušeli jsme postřik (ten si naopak z nějakého mě nejasného důvodu miluje, takže je to houby trest), noviny, bučení a syčení, bušení do stolu, atd atd. Kytky jsem vyřešila přesně tak, jak se tu psalo - kamínky (prodávají je všude možně, já koupila dekorační v Ikei a doplnila těmi, co jsme měli z dovolené).

Kamínky neplatí na okusování kytek, ale na to je velice snadná pomoc. Kočka, která nechodí ven, okusuje kytky zpravidla proto, že se nemůže (tak jak to dělají venkovní) nažrat trávy, díky které si čistí žaludek. Takže jsem koupila "kočičí" trávu, ve zverimexech prodávají jak semínka, tak celé připravené nádobky, které stačí jenom zalít. Vyzkoušela jsem nejdřív tu druhou možnost, ale nevyhovovalo to, poněvadž semínka byla v jakémsi čemsi, co půdu nepřipomínalo a ta tráva v tom moc nezakořenila - tudíž ji Maští okamžitě vytahal a byl z toho akorát binec. Takže jsem si pak další várku zasadila sama a kocour teď chodí jedině do "svého" květináče a ostatní kytky nechává většinou být (nedá se samozřejmě ubránit tomu, když má hravou a do nějaké kytky buší z plezíru, ale i to se výrazně omezilo, pže většinou chodí bušit svou trávu).

Na jiné zlobení jsme lék nenalezli. Noviny kocour po jejich použití na vystrašení vždy rozcupoval hned, jak jsme je položili. Když se ho za jeho neplechy pokoušíme nějak trestat, on na nás akorát drze třeští očima, ví moc dobře, že to nemá. Takže jsme mu na zlobení pořídili kámoše. Od té doby, co je malé kotě v bytě ho přestalo zajímat úplně všechno kromě pozorování ptáků z okna, nechodí krást, neolizuje mi právě umyté nádobí, neokusuje dráty ani kytky. Děsím se jen chvíle, kdy začnou podnikat neplechárny oba dva společně Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
xyz



Založen: 21.01.2008
Příspěvky: 89

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 7. 2008 16:22:59
Odpovědět s citátem

na šššš a tleskani utekl ai tak trikrat, ale ted uz jen zklopi usi a pokracuje dal ve sve cinnosti................rano se taky hlasite dozaduje jidla, ale kdyz nikdo neprijde tak toho necha, ale hned jak se nekdo objevi zacne znova........on vriska ikdyz si ho nekdo par minut nevsima......
a co s tim skakani po lidech a kousani? nemate nekdo zkusenost jak to odnaucit? dekuju
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 7. 2008 5:55:25
Odpovědět s citátem

xyz napsal:
na šššš a tleskani utekl ai tak trikrat, ale ted uz jen zklopi usi a pokracuje dal ve sve cinnosti.....


Je pravda,ze kdyz Twix zpocatku zjistil,ze se krom hluku nic nekona,mel tendenci obcas popojit dva kroky a pak uz byl v klidu a otravoval dal,ale pokud ma obcas ten pocit,ze si sycim jen tak pro radost,tak vstanu a vyjedu,jakobych ho chtela honit a to uz zdrha...obcas mu to proste pripomenu,ale vetsinou to funguje a chape a taky chape ton hlasu,kterym vyslovuju jeho jmeno,takze kdyz k tomu pridam jeste tohle napomenuti,prebere si to.Ale jak uz bylo mnohokrat receno,kazde souziti kocour clovek je jine,kazdy clovek je jiny stejne jako kocka,takze ti dva si mezi sebou musi najit ten svuj zpusob komunikace a ujasnovani pravidel.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 7. 2008 5:56:34
Odpovědět s citátem

omylem se mi to poslalo dvakrat...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (61x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Britská krátkosrstá kočka (28x)
4
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (25x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (24x)
6
Kočičí jména (23x)
7
Mňoukání a štěkání (22x)
8
Mrouskání kočky (říje) (21x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (19x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top