Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

povaha Sphynxů


Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: povaha Sphynxů
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 9. 2006 12:44:19
Odpovědět s citátem

Rozběhla se zajímavá debata o povaze Sphynxů, tak jsem vytvořila nové téma.

Před mnoha lety, když jsem Sphynxe viděla na obrázcích, tak mě dostal především ten vzhled. Informace a články které jsem získávala popisovaly naháčky jako zvíře, které nemá s kočkou nic společného. Brala jsem to trochu s rezervou. Ale když jsem se poprvé se Sphynxíky seznámila na vlastní kůži (doslova, protože mi zalezli pod tričko, usnuli a odmítali se hnout), pochopila jsem, že to, co je na nich tak odlišného od chlupatých kolegů, je hlavně ta povaha. Odlišný vzhled je takový bonus navíc. Smile
Je těžké tu povahu popsat. Pro toho, kdo se s nimi nesetkal osobně je těžké si to představit i přes barvité líčení majitelů, co ten jejich naháček rozpustilého a totálně nekočičího provádí. Lidičky, věřte tomu Laughing oni jsou opravdu takoví! Kočkopsoopičí. Anebo ještě lépe přijeďte, pomazlete se a uvidíte sami.
Ale přece jen bych něco dodala. Tahle povaha je sice z velké míry daná dědičně, přesto se dá výchovou hodně ovlivnit. V útlém věku (vlastně již od narození), kdy se u kotěte formuje postoj k prostředí, vztah k ostatním kočkám, sourozencům a hlavně lidem. Existují tipy a triky které intenzitu, s jakou se kotě na člověka fixuje, ještě prohloubí. Záleží na chovateli, jeho zkušenostech s odchovem mláďat, znalostech sociologie zvířat a míře obětavosti a času, který je ochoten a schopen s koťaty strávit.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
J.Babická
Anonymní





Předmět: nahatá povaha
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 9. 2006 14:13:34
Odpovědět s citátem

Když jsem "dostala" z Ruska nahatou siamku - Peterbalda - nestačila jsem se divti, jak milé, přítulné, prátelské, nebojácné, suverénní stvoření k nám dorazilo. Čekala jsem povahu siamskou, ale naháček se chová trochu jinak. Je sice jako siamky rozpustilý, divoký, skákací a běhací, ale je navíc neuvěřitelně něžný. A nežnosti si něžně vyžaduje. Když se mu nechcete, či nemůžete věnovat, packou si klidně obrátí Váš obličej ke své hlavě a mazlit se prostě budeme a hotovo. Strašně ráda si naše kočika drbe hlavičku o manželovo jednodenní strniště a je na ty dva pohled nad všechny. Co mě dál překvapilo, je žravost sphynxů. Naše kočička je ochotna sníst všechno od buchty po kyselou okurku - všechno jí chutná. I to prý je u nich normální Laughing
Sphynx lidi přitahuje. Viděla jsem to teď na výstavě Polsku, kde přímo vedle nás měl naháček klec - neustále tam byl obrovský hrozen lidí.
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: povaha Sphynxů
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 9. 2006 17:46:41
Odpovědět s citátem

Ačkoliv jsem měla tu čest hlídat naháče jen 14 dní, musím říct, že sphynxíci asi nejsou kočky pro každého a člověk musí dobře zvážit ne to, jestli se mu sphynxové líbí, nepouštějí chlupy, jsou "exotického" vzhledu, ale především fakt, jestli je připraven na to zvládat jejich přítulnou povahu.
Naše chlupáče máme přibližně 2 a 1/4 roku a pořizovali jsme si je s vědomím, že nemusí být extrémně mazliví a že si svým způsobem najdou místo po našem boku, že spíš budou prostě kočičácky rezervovaní. Faktem je, že máme doma opravdu dvě mazlivé chlupaté čičiny, které si ale přesto vystačí i samy a nevisí na nás neustále. O to větší překvapení pro mě byli naháči, kdy opravdu můžu říct, že 14 dní z nás neslezli, ať už ze mě, nebo z mého přítele ... a přiznávám, že to bylo velmi náročné a někdy až obtěžující (že to teda píšu takhle na rovinu) a člověk měl pocit, že nemá vůbec "soukromí".
Klidně se přiznám k tomu, že ačkoliv jsou sphynxíci zvláštní, zajímaví, asi to není rasa pro mě, a jak jsem zmínila výše, ten, kdo si naháče chce pořídit, by asi opravdu měl zvážit, zda nepodlehl kouzlu jejich vzhledu, ale zda je připraven i na neustálou okupaci svojí osoby Very Happy
Jinak obdivuju Vás, jestli máte Karolíno všechny takhle mazlivé, protože mě by z toho asi kleplo Very Happy

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
CZ_Bee



Založen: 17.05.2005
Příspěvky: 79
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Povaha Sphynxů
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 9. 2006 6:01:44
Odpovědět s citátem

Very Happy Very Happy Very Happy

Sphynxové jsou kočky pro člověka, který nehledá typickou kočku, ale chce velice mazlivého společníka.

Pro někoho, kdo je zvyklý na "normální" kočku, je sphynxí povaha ze začátku obrovské překvapení. Já jsem s ní byla seznámena už dopředu, proto mě nezaskočila. Naopak jsem chtěla kočku, která není fixovaná na místo, ale na lidi. Je to opravdu z části kočka, z části pejsek, z části opička (stráááááááááášně zvědavá) a z části dítě.

Nejprve jsme měli jenom jednoho kocourka, ale protože Sphynx není rád sám a my oba museli do práce, pořídili jsme mu ještě kamaráda. Když nejsme doma, zabaví se navzájem. V noci pak s námi spí oba v posteli - krásně hřejou Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: povaha Sphynxů
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 9. 2006 7:04:14
Odpovědět s citátem

April napsal:
Ačkoliv jsem měla tu čest hlídat naháče jen 14 dní, musím říct, že sphynxíci asi nejsou kočky pro každého a člověk musí dobře zvážit ne to, jestli se mu sphynxové líbí, nepouštějí chlupy, jsou "exotického" vzhledu, ale především fakt, jestli je připraven na to zvládat jejich přítulnou povahu.
Naše chlupáče máme přibližně 2 a 1/4 roku a pořizovali jsme si je s vědomím, že nemusí být extrémně mazliví a že si svým způsobem najdou místo po našem boku, že spíš budou prostě kočičácky rezervovaní. Faktem je, že máme doma opravdu dvě mazlivé chlupaté čičiny, které si ale přesto vystačí i samy a nevisí na nás neustále. O to větší překvapení pro mě byli naháči, kdy opravdu můžu říct, že 14 dní z nás neslezli, ať už ze mě, nebo z mého přítele ... a přiznávám, že to bylo velmi náročné a někdy až obtěžující (že to teda píšu takhle na rovinu) a člověk měl pocit, že nemá vůbec "soukromí".
Klidně se přiznám k tomu, že ačkoliv jsou sphynxíci zvláštní, zajímaví, asi to není rasa pro mě, a jak jsem zmínila výše, ten, kdo si naháče chce pořídit, by asi opravdu měl zvážit, zda nepodlehl kouzlu jejich vzhledu, ale zda je připraven i na neustálou okupaci svojí osoby Very Happy
Jinak obdivuju Vás, jestli máte Karolíno všechny takhle mazlivé, protože mě by z toho asi kleplo Very Happy

April


Jelikož jsem léta zvyklá na siamky, které vás také neustále pronásledují bytem Laughing tak mi tahle přítulnost nevadí. Ale je to přesně to, co říkám o siamkách jejich potencionálním majitelům. Kdo vydrží nápor siamské povahy klidně si může pořídit dítě ba dětí několik - zvládně všechno. Ani siamka není pro každého a koukám, že to platí i o naháčích obecně Wink
Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 9. 2006 10:40:27
Odpovědět s citátem

April, jsem moc rada, že jste se s nami podělila o sve zažitky se Sphynxí povahou. Lidé mají možná tendenci nevěřit chovateli, možná si myslí, že je to součást taktiky jak zájemce přimět ke koupi Smile
Názor nezávislé osoby, která má navíc možnost porovnat s jiným plemenem (nebo kočkou domácí) je o to cenější a doufám pomůže zájemcům utvořit si představu. Já mohu porovnávat Sphynxe jen s plemeny, se kterými mám osobní zkušenost, což je Barmská (ale povaha té mojí je dle Barmských chovatelů nestandartní Very Happy ), Ruskou modrou, Siamkami a Domácími kočkami. Žádné z těchto plemen se nevyznačovalo Sphynxí přísavkovitostí až na Barmu, které je teď 12 let a je na můj vkus také dost "vlezlá". Ale možná je to způsobeno letitým soužitím se Sphynxy. Prý že Sphynxí povahu "okoukala" Laughing
Osobně jsem neměla tu čest s Peterbaldem a myslím, že naopak Jana nemůže srovnávat se Sphynxem nebo Don Sphynxem. Takže je těžké upřímně říct je-li (a jaký/ a jak velký) rozdíl v povaze a přítulnosti těchto nahatých plemen. Pokusím se zeptat na mezinárodním fóru.

_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: Re: nahatá povaha
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 9. 2006 10:46:48
Odpovědět s citátem

J.Babická napsal:
Strašně ráda si naše kočika drbe hlavičku o manželovo jednodenní strniště


To dělají i Sphynxové, já říkám, že si brousí bradu Laughing
Ale vážně. Myslím, jak produkují více mazu, a na bradičce je často vidět pupínky typu akné, že je to více svědí a drbáním si pupínky uvolňují a maz odstraňují. Dělají to na mužském strništi Very Happy nebo škrabadle.

_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Brio



Založen: 30.07.2006
Příspěvky: 62
Bydliště: Liberec, ale původem z Vysokého Mýta

Předmět: Zvedavost
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 9. 2006 9:15:43
Odpovědět s citátem

Dobry den,

chci take prispet svou troskou do mlyna. Brio je ukrutne zvedava, ale opravdu moc.
Minuly tyden jsem doma uklizela, utirala jsem prach nad kuchynskou linkou, tak Brio vyskocila na zidli, na linku a sapala se me po noze, oci na stopkach. Pak jsem sla myt vanu, tak si sedla na vanu a pozorovala me. Kdyz se koupeme, tak sedi na vane a kouka. Obcas se osmeli a vleze nam treba na bricho a smoci tlapku. Ihned ji oklepe a po chvili vyleze z koupelny pryc.
Vcera jsem s ni byla na zahrade, strkala pacicku do jezirka s lekniny. Zvedavka.
Rada, bohuzel, honi vosy. Take ji fascinuji motylci.
Koupila jsem ji nove mavatko (vabnicku), jako jsem videla u Karoliny L. doma, a byla po nem jak diva. Uplne blazen. Skace po nem jak na perkach, dela ruzne premety a otaci se ve vzduchu. Obcas upadne az to zaduni, ale hned se zvedne a lumpaci dal.
Miluje kure.
Jo, a vsimla jsem si, ze ji rostou dva nove zoubky.
Moc vas vsechny obe zdravime a rady se dozvime neco noveho.

Jana a Brio
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Star



Založen: 15.09.2006
Příspěvky: 7

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 9. 2006 13:15:26
Odpovědět s citátem

Dobrý den všem přeji,
tak jsem se konečně dokopala k tomu, abych tu naši (a Karolíninu) holčičku Star taky přihlásila mezi Vás Very Happy a musím se jen přidat, doma se každý večer opravdu výborně bavím, protože Star je tedy neuvěřitelná průzkumnice. Nikdy bych nevěřila, kam všude se dostatne, vleze, podívá a ještě nám u toho povídá - jako tady teda né - nebo jééé a co je tohle??? a tamto?? no opravdu velká sranda.
Strašně jí zajímá naše jídlo, takže každá večeře či oběd je hra na přetahovanou Smile.
Teď o víkendu se chystám si postahovat nějaké fotky, takže Vám jí sem pak také vystavím, protože Star je taky krom zvědavosti i neuvěřitelně krásná Wink
Jinak se už také odvažuje provokovat naší starší kočenku, ale faktem je, že ta ji prostě nestíhá Very Happy , než se rozkouká, tak Star už na ni číhá z televize nebo nějaké další oblíbené schovky.
A mimo to mě včera s takovým nadšením kousla do nosu Very Happy , že jsem se musela fakt jen smát - a manžel se málem udusil vodou - je to taková naše divoška. Ale večer se způsobně uloží ke spánku pod peřinu a vyleze až ráno, aby mě vyprovodila do práce Smile - jéé už abych byla doma, moc se na ni těším...
Tááákže, doufám, že nás vezmete mezi sebe a my Vám za to přejem, aby se Vám i Vašim nahatkám dařilo co nejlépe Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 9. 2006 10:34:17
Odpovědět s citátem

Star napsal:
Dobrý den všem přeji,
tak jsem se konečně dokopala k tomu, abych tu naši (a Karolíninu) holčičku Star taky přihlásila mezi Vás Wink


Dobrý den,
To se nám tady ta rodinka pěkně schází!
Vítám Katku a Star, koukám, že už si těch pár dnů zvykla a začíná vládnout domácnosti Laughing
Je vidět, že jsou Star a Brio z jedné krve, to si s nimi pěkně užijete Very Happy
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: Sphynx a pes
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 9. 2006 10:43:22
Odpovědět s citátem

Dnes ráno odletěl kocourek Twink se svou novou kočičí maminkou Jennifer do Německa. V novém domově na něj čeká jeho velký bratříček Azawakh Remy.
Remy je pohodář a Twink ten nejzvědavější a nejnebojácnější kocourek, takže doufám, že seznamování proběhne hladce a z kluků budou brzo nejlepší kamarádi.
Pro ty, kdo mají strach z kombinace Sphynx a pes, průběžně podám zprávu o tom, jak seznamování a soužití loveckého chrta a Sphynxe probíhá.
Více se také můžete dočíst (pokud zvládáte Angličtinu) v deníčku Remyho a Twinka na http://www.collar-queen.blogspot.com/
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Brio



Založen: 30.07.2006
Příspěvky: 62
Bydliště: Liberec, ale původem z Vysokého Mýta

Předmět: Privitani
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 9. 2006 7:46:01
Odpovědět s citátem

[quote="Star"]Dobrý den všem přeji,
tak jsem se konečně dokopala k tomu, abych tu naši (a Karolíninu) holčičku Star taky přihlásila mezi Vás Very Happy a musím se jen přidat, doma se každý večer opravdu výborně bavím, protože Star je tedy neuvěřitelná průzkumnice.


Dobry zdravim Vas a vitam i Vasi novou kocicku Star.
Moc se tesim na nejake fotky. Kdyz budete chtit, mohu Vam poslat i fotky Brio nebo se s Vami podelit o nove zazitky moji nahatice.
Muzete me kontaktovat na janicka.b@centrum.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Star



Založen: 15.09.2006
Příspěvky: 7

Předmět: Re: Privitani
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 9. 2006 15:02:26
Odpovědět s citátem

Tak to bude bezvadný, určitě napíšu a pošlu foto Very Happy v sobotu jsme se koupali, tak to se Star tak úplně nelíbilo, ale pak jsem se koupala já a to stála opřená o vanu a nadávala, že nemůže za mnou Very Happy. Nakonec jsem vymyslela jede zlepšovák, když jsem vařila, zapíchla jsem si do kapsy novou hračku, je to přesně ta, co tady píšete, akorát má ta peříčka na gumičce a ta je na tyčce, proto ta kapsa, no a zatímco jsem vařila, tak Star kolem létala a skákala a měla dojem, že si spolu hrajem Very Happy a byla spokojená a já byla taky, protože jsem alespoň neměla výčitky, že ji zanedbávám.[/quote]
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Brio



Založen: 30.07.2006
Příspěvky: 62
Bydliště: Liberec, ale původem z Vysokého Mýta

Předmět: Re: Privitani
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 9. 2006 7:45:14
Odpovědět s citátem

Star napsal:
Tak to bude bezvadný, určitě napíšu a pošlu foto Very Happy v sobotu jsme se koupali, tak to se Star tak úplně nelíbilo, ale pak jsem se koupala já a to stála opřená o vanu a nadávala, že nemůže za mnou Very Happy. Nakonec jsem vymyslela jede zlepšovák, když jsem vařila, zapíchla jsem si do kapsy novou hračku, je to přesně ta, co tady píšete, akorát má ta peříčka na gumičce a ta je na tyčce, proto ta kapsa, no a zatímco jsem vařila, tak Star kolem létala a skákala a měla dojem, že si spolu hrajem Very Happy a byla spokojená a já byla taky, protože jsem alespoň neměla výčitky, že ji zanedbávám.
[/quote]

No jo, vana. Brio nam leze do vany porad. Vcera jsem se sprchovala a drepela jsem ve vane a Brio mi vlezla za zada a koukala na me. Tak jsem nepozorovane dala spunt a voda se zacala napoustet. A tak capkala ve vode a zvedave koukala. Ani nechtela vylezt. Pak jsem ji osusila a vyndala. No a dnes rano zas slysela vodu a pribehla a hup do vany. Tak jsem ji pustila slaboucky proud vody ve vane a koukala jsem na ni. Natahovala tlamicku proti proudu a pila a pak placala pramen vody pacickou. Je mila.
Na koupani na ni mam vanicku, vzdycky napustim vodu a vanicku dam na zem. Pak pritel drzi Brio a ja myju. Je hodna, ani neknikne, pekne drzi. Ale musime byt na ni dva, je pak klidnejsi. Pak ji oplachnu pod umyvadlem a je to. Narika akorat u cisteni usi. Priserne ji to lechta.
Rada bych se s Vami podelila i o vic zazitku, ale nebudu tady zahlcovat forum Laughing
Jana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: RE:
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 9. 2006 8:30:31
Odpovědět s citátem

Ahojky,nejdriv bych rada podotkla,ze tohle tema je vazne dobry napad,protoze povaha sphynxu je opravdu "jina" a chapu vsechny majitele tehle ctyrnohych potvurek,ze maji potrebu sdilet sve zazitky s nima. Tezko nekdo pochopi nadsene vypraveni,pokud sam doma sphynxika nema.
Kdyz je tu zminene to koupani,zpocatku se to Myshe moc nelibilo a protoze ji myju v umyvadle,pokazdy se mi snazila vysplahat za krk,coz se ji casto povedlo a ja ji pak lovila na zadech,kam si clovek spatne dosahne a byla jsem mokra i ja.Ale pomalu jsme to s Myshou zvladli tak,
ze ted pekne stoji v umyvadle u tekouci vody,urcite se ji taky libi,jak je voda tepla a kdyz ji meju zadecek,tak vzdycky prede Smile A pekne drzi,dokud ji nevydrbu celou a pak se ji libi,kdyz ji balim do osusky a utiram.Je to jako s miminkem.A protoze se bojim,aby po koupani nenastydla,tak i po dukladnem vysuseni ji dam jeste radsi oblecek z puncochy,aby byla v teple a muze behat.
Taky ma rada luxovani.Chodi za luxem a leha si k nemu,jak od nej citi teplo a kdyz popojedu,popojde i ona.Nebo kolem poskakuje a jak jezdim
s tou trubici sem tam,snazi se to chytit a vubec se neboji a ze to hrozne hluci,ji taky nevadi,narozdil od chlupace Twixieho,kterej to vsechno jen sleduje z povzdali:-)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: Re: Sphynx a pes
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 9. 2006 12:08:27
Odpovědět s citátem

Karolina Leitnerova napsal:

Pro ty, kdo mají strach z kombinace Sphynx a pes, průběžně podám zprávu o tom, jak seznamování a soužití loveckého chrta a Sphynxe probíhá.


Zacatek byl zajimavý, Twinka fascinoval Remyho ocas, chtěl si s ním hrát a chytal ho packou, pak ho kousl. Remy byl z malého černobílého tvorečka úplně vedle a dokonce se Twinka bál Razz Teď (po týdnu) už se Remy a Twink kamarádí, spí spolu v posteli a Twink po Remym šlape a spí přes něj přehozený. Běhá po domě, se vším Jen pomáhá a ta dnes psala, že už si ani nedovede představit jaké to bylo "před Twinkem". Takže hláška dne "život před příchodem Sphynxe a po Sphynxovi" Laughing
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Star



Založen: 15.09.2006
Příspěvky: 7

Předmět: Výlety s kočičákem tedy spíš kočičačkou
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 9. 2006 14:50:46
Odpovědět s citátem

když Vás tak tady "poslouchám", jak to provádíte, když vyrážíte s nahatkou do společnosti - co záchod? nebo to v pohodě chvilku vydrží? Venku je to samozřejmě jedno, ale myslím třeba návštěvu, nevím, nebo záchod s sebou? Very Happy že bych pořídila malý přenosný Very Happy
K+S
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Brio



Založen: 30.07.2006
Příspěvky: 62
Bydliště: Liberec, ale původem z Vysokého Mýta

Předmět: Re: Výlety s kočičákem tedy spíš kočičačkou
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 9. 2006 7:36:57
Odpovědět s citátem

Star napsal:
když Vás tak tady "poslouchám", jak to provádíte, když vyrážíte s nahatkou do společnosti - co záchod? nebo to v pohodě chvilku vydrží? Venku je to samozřejmě jedno, ale myslím třeba návštěvu, nevím, nebo záchod s sebou? Very Happy že bych pořídila malý přenosný Very Happy
K+S



Ja mam zatim problem venku, jedem treba na zahradu a po dvou hodinach je uz Brio tak nervozni, ze musime spechat domu a hned jak ji sundam ksirky tak leti na zachod. Venku to neumi. A nevim o zadne domaci kocce, ktera cura venku. Znami maji nekolik kocek, venkovnich, ale curat chodi do baraku na kockolit.
Ale tenhle dotaz me taky zajima.
Jana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: Výlety s kočičákem tedy spíš kočičačkou
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 9. 2006 9:34:18
Odpovědět s citátem

Star napsal:
když Vás tak tady "poslouchám", jak to provádíte, když vyrážíte s nahatkou do společnosti - co záchod? nebo to v pohodě chvilku vydrží? Venku je to samozřejmě jedno, ale myslím třeba návštěvu, nevím, nebo záchod s sebou? Very Happy že bych pořídila malý přenosný Very Happy
K+S


Ja take nevim,jak by se to dalo resit,tahat zachod s sebou asi dost dobre nejde Smile Kdyz jsme s Myshou jezdili do Marianek k veterinari,byl to vylet asi na +/- 2,5 hod. a to bylo bez problemu.Kdyz jsme s Myshou jeli do Prahy,to uz jsem obavy mela,ale bohuzel to neslo moc vyresit,nez pocitat s pocuranim.Cesta trvala neco kolem 4 hod.vlakem jenom tam a byl to proste "vylet" na cely den.Jeli jsme k veterinari,kde se nejdriv pocurala pri narkoze.Potom jeste chudacek cestou zpatky ve vlaku,porad hledala kam by mohla,az zalezla do prepravky a tam se vycurala,nastesti tam byla plena. Bylo mi ji lito,ale jinak to zaridit neslo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
J.Babická
Anonymní





Předmět: Re: Výlety s kočičákem tedy spíš kočičačkou
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 9. 2006 9:38:54
Odpovědět s citátem

Ja take nevim,jak by se to dalo resit,tahat zachod s sebou asi dost dobre nejde Smile Kdyz jsme s Myshou jezdili do Marianek k veterinari,byl to vylet asi na +/- 2,5 hod. a to bylo bez problemu.Kdyz jsme s Myshou jeli do Prahy,to uz jsem obavy mela,ale bohuzel to neslo moc vyresit,nez pocitat s pocuranim.

koupila jsem v Rakousku skládací, textilní WC - je z ameriky, stál taky 30EU Rolling Eyes Very Happy ale složit se dá i do kabelky k tomu trochu steliva a je to. Vozím ho jak na výstavy, tak na cesty k vet. a občas ho prostě kočičkám nabídnu. Je omyvateln,y nepromokavý a prostě úžasný i za ty "prachy" nekřesťanský. Embarassed
Odpovědět 
Brio



Založen: 30.07.2006
Příspěvky: 62
Bydliště: Liberec, ale původem z Vysokého Mýta

Předmět: Ptáčci
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 4. 2007 14:02:35
Odpovědět s citátem

Dnes jsme sledovali Brio, jak pozoruje z okna holuba, ktery sedel na protejsi strese domu. Vzdycky hrozne vyvadi, ale dnes se zblaznila.
Zbesile na holuba stekala, vydavala priserne zvuky az dusive blafani. Silene mlatila ocasem az jsme museli dat pryc zidli pres kterou vyskakuje na okno, protoze jinak by si o ni snad ten ocasek zlomila. Pak skakala na sklo a busila do nej tlapkou. No hruza.
Pak holub odletel, asi ji chudak videl. A Brio vypadala, jak kdyz ji spadly hracky do kanalu. Strasne smutna, porad holuba behala vyhlizet a pomnoukavala. Chlacholili jsme ji, tak si nam postezovala a pak sla spinkat.

Jak reagujou Vasi kocicaci na ptactvo?

Jana + Brio
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
sanny



Založen: 16.01.2007
Příspěvky: 191
Bydliště: Ostrava

Předmět: Mumi a čivava
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 4. 2007 8:36:29
Odpovědět s citátem

Rozhodlo se, že se Mumi musí seznámit s naší čivovou Bohumilem. To jsme si při tom užily srandy ze začátku se Bohumil bál, tak pořád bafal a uskakoval, ale Mumimu to bylo v celku jedno. Nakonec se seznámily a pak se oba navzájem honily chvíli jeden a pak se vystřídaly, ale je celkem srandovní pozorovat, jak kočka honí psa. Moc jsme se u toho pobavily. Chtěla jsem udělat nějaké fotky, ale v té rychlosti jakou nasadily se to bohužel nedalo.

Zjistila jsem, že Mumimu nejvíc chutná pít vodu z váz a já piji, jen čistou vodu, tak mi ji chodí tajně upíjet ze sklenic a myslí si, že ho u toho nevidím, ale v mističce má pořád čerstvou, blázínek. Very Happy
_________________
Sandra a Mutinci Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 4. 2007 12:46:53
Odpovědět s citátem

Psi se většinou Sphynxů bojí. Nebo mají přinejmenším respekt, a nebo že by to byl šok se setkání s takovým podivným tvorem? Laughing

A vodu mají nejraději tekoucí, z vodovodu, vany, sprchy, nebo váz, misek pod květináči, cizích skleniček (hlavně když příjde návštěva) apod. Voda v misce je podezřelá a pijí ji jen v krajním případě.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Brio



Založen: 30.07.2006
Příspěvky: 62
Bydliště: Liberec, ale původem z Vysokého Mýta

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 4. 2007 16:50:15
Odpovědět s citátem

S tim souhlasim,

Brio se psi boji. Ona je provokuje, jen na OPRAVDU mirumilovneho Ridgebacka a Tosa Inu si netroufla. Vydesila ji jejich velikost. Ale jinak jsou tito psi naprosto v pohode. Jenze dama hned prskala a machala tlapou.
Nekolikrat jsem Brio pristihla pit z misky, ale je fakt, ze kazde rano se dusi pri hltani vody z vodovodu, kdyz si ja nebo Ruda cistime zuby. Ale jak jsem si vsimla (kdyz jsme zapomneli zaklopit viko) je schopna pit i ze zachoda. Ze sklenicky mi myslim pila jen jednou a to kafe. Vazy ani kvetiny se u nas nevyskytuji, protoze by byly neustale prevraceny.
Laughing


Karolina Leitnerova napsal:
Psi se většinou Sphynxů bojí. Nebo mají přinejmenším respekt, a nebo že by to byl šok se setkání s takovým podivným tvorem? Laughing

A vodu mají nejraději tekoucí, z vodovodu, vany, sprchy, nebo váz, misek pod květináči, cizích skleniček (hlavně když příjde návštěva) apod. Voda v misce je podezřelá a pijí ji jen v krajním případě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 4. 2007 17:29:54
Odpovědět s citátem

Brio napsal:
Ale jak jsem si vsimla (kdyz jsme zapomneli zaklopit viko) je schopna pit i ze zachoda. Ze sklenicky mi myslim pila jen jednou a to kafe. Vazy ani kvetiny se u nas nevyskytuji, protoze by byly neustale prevraceny.


To mi připomnělo takovou srandovní příhodu. Sphynxové mě často pronasledují jako pejsci. Imma takhle za mnou chodí do koupelny, vyskočí si na zavřené víko záchoda aby byla výš a pozorovala co se děje. Pak zase jednou běžela za mnou do koupelny, ale to zrovna bylo víko otevřené, jenže to je nezvyklé a ona s tím jaksi nepočítala. Vyskočila na "víko"... a kde nic, tu nic... spadla rovnou do zachoda, jako trpaslík v Arabele. Vymňoukla hrůzou a šokem a mokrá jako myš, vystartovala ze záchoda a utíkala, co jí síly stačily. Za sebou nechávajíce mokrou stopu. Dostihla jsem jí, zabalila do ručníku a uklidňovala. No, to jen taková záchodová příhoda.

A s vázami... mám moc ráda květiny, mí blízcí už ví, že u mne nepochodí s pugéty obsahujícími dlouhé tuhé jakoby trávy nebo asparágus apod., které kočky svádí ke kousání. To s převrhnutím vázy jsem vyřešila elegantně. Vázy mám velké a do nich nasypu kamínky z IKEA nebo čisté hezké oblázky a ty vázu tak dokonale zatíží, že převrhnout jí je nemožné.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Brio



Založen: 30.07.2006
Příspěvky: 62
Bydliště: Liberec, ale původem z Vysokého Mýta

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 4. 2007 17:39:51
Odpovědět s citátem

Brio take leze na viko WC, Ruda me uz podezira, ze nakupuji toaletni papir z druhe ruky. Vsechny role jsou odrbane, rozcupovane. Mam totiz u WC takovou tu visaci policku.
Brio se taky vsude plete a beha za nami jak pejsek (pokud zrovna nespi). Nemuzeme ani poradne umyt nadobi, protoze me neustale beha pod rukama a z jednoho drezu do druheho a pak zase pres odkapavac na pracku a zpet. A u toho rve.
Kazde rano hraje hokej s odstrihnutym ruzkem od krabicoveho mleka.
S kytkou Vas naprosto chapu. Brio si dokaze hodiny hrat s vetvickou petrzelky nebo s pazitkou. Pak ji je citit z tlamicky Smile
Tri zbyvajici kytky jsem uveznila mezi okno, mame ty stare dvojite. Ale palma bohuzel opakovane utoky nasi Brio neprezila.


Karolina Leitnerova napsal:
Brio napsal:
Ale jak jsem si vsimla (kdyz jsme zapomneli zaklopit viko) je schopna pit i ze zachoda. Ze sklenicky mi myslim pila jen jednou a to kafe. Vazy ani kvetiny se u nas nevyskytuji, protoze by byly neustale prevraceny.


To mi připomnělo takovou srandovní příhodu. Sphynxové mě často pronasledují jako pejsci. Imma takhle za mnou chodí do koupelny, vyskočí si na zavřené víko záchoda aby byla výš a pozorovala co se děje. Pak zase jednou běžela za mnou do koupelny, ale to zrovna bylo víko otevřené, jenže to je nezvyklé a ona s tím jaksi nepočítala. Vyskočila na "víko"... a kde nic, tu nic... spadla rovnou do zachoda, jako trpaslík v Arabele. Vymňoukla hrůzou a šokem a mokrá jako myš, vystartovala ze záchoda a utíkala, co jí síly stačily. Za sebou nechávajíce mokrou stopu. Dostihla jsem jí, zabalila do ručníku a uklidňovala. No, to jen taková záchodová příhoda.

A s vázami... mám moc ráda květiny, mí blízcí už ví, že u mne nepochodí s pugéty obsahujícími dlouhé tuhé jakoby trávy nebo asparágus apod., které kočky svádí ke kousání. To s převrhnutím vázy jsem vyřešila elegantně. Vázy mám velké a do nich nasypu kamínky z IKEA nebo čisté hezké oblázky a ty vázu tak dokonale zatíží, že převrhnout jí je nemožné.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Brio



Založen: 30.07.2006
Příspěvky: 62
Bydliště: Liberec, ale původem z Vysokého Mýta

Předmět: Usama
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 4. 2007 9:07:47
Odpovědět s citátem

Rano nas probudil rachot strepu. Tak jsem vybehla z loznice a vidim rozbitou svicku a keramickou figurku, to bylo jeste v pohode. Ale pak se podivam vysoko nad linku a tam Brio. Sedela nad kuchynskou linkou na skrini s taliri a hrnky a rvala. Tak jsem si vzala zidli a ze ji sundam a rikam: "Brio, pojd dolu". Ona skocila primo proti me a dopadla uplne na zem. Podotykam, ze bydlime ve starem mestskem dome, kde jsou stropy 3,8m vysoko a skrin nad kuch.linkou dosahuje vysky 2,5m.
Jenze jak se Brio odrazila, tak shodila prkno, co je na skrini, a to spadlo na nasi obri konvici na caj. Konvice byla od Vanoc, delana v keramicke dilne na zakazku, s obsahem 2l, coz jsem nikde nevidela. Sedela jsem mezi strepy a bylo mi to lito.
Brio nic neni. Je naprosto v poradku. Ihned jsme ji dali na zadek, aby jeste nejak pochopila za co to ma.
Moc dobre vi, ze udelala neco spatne, pak mnoukala, chodila kolem nas a otirala se nam o nohy. Videla, ze neporidi a tak trucuje. A jak ji znam, tak bude trucovat do pozdniho vecera.
Vim, ze ji nevysvetlime, ze to delat nema, protoze je to kocka a tyhle vylomeniny dela zasadne kdyz spime.
A ted jen trnem hruzou, kdy se probudime a ona se bude houpat na lustru.
Doporuceni ohledne nejake "vychovy" asi neexistuje, ze?
Jana
Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 4. 2007 12:04:29
Odpovědět s citátem

Dobrý den Jano,
to je ale potvůrka ta Brio! Ještě že se jí nic nestalo, rozbitých věcí je škoda. Rolling Eyes

Kočky se dají vychovávat, je to ale kvůli jejich tvrhodlavé a nepřizpůsobivé povaze hodně těžké a vyžaduje to trpělivost. V kočkoknížkách jsou různé rady a triky jak kočku něco odnaučit. Chce to důslednost. Kočka nechápe, že něco jednou může a podruhé ne. Takže pokud se rozhodnete někam jí nepouštět nebo něco nedovolit, musí to být striktní zákaz.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Brio



Založen: 30.07.2006
Příspěvky: 62
Bydliště: Liberec, ale původem z Vysokého Mýta

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 4. 2007 12:23:18
Odpovědět s citátem

Dekuji alespon za tyhle rady. Budu asi opravdu muset nakouknout do nejake literatury, protoze se fakt bojim, kde ji najdu priste a hlavne jestli bude v poradku.
Hlavni problem je v tom, ze, jak uz jsem psala, ona tyhle veci dela hlavne kdyz my spime. Ona je snad genius a vi, ze v tu dobu si muze delat naprosto co chce.
Ruda prohlasil, ze ji budem snad zavirat do predsine, a at si tam skace treba na strop (ktery je skoro ve 4m). Ale nemyslel to vazne, protoze on je ten, kdo ji silene rozmazluje.
Je s obema tezka domluva Smile
Jana


Karolina Leitnerova napsal:
Dobrý den Jano,
to je ale potvůrka ta Brio! Ještě že se jí nic nestalo, rozbitých věcí je škoda. Rolling Eyes

Kočky se dají vychovávat, je to ale kvůli jejich tvrhodlavé a nepřizpůsobivé povaze hodně těžké a vyžaduje to trpělivost. V kočkoknížkách jsou různé rady a triky jak kočku něco odnaučit. Chce to důslednost. Kočka nechápe, že něco jednou může a podruhé ne. Takže pokud se rozhodnete někam jí nepouštět nebo něco nedovolit, musí to být striktní zákaz.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 4. 2007 12:33:16
Odpovědět s citátem

No jestli se náhodou Brio v době Vašeho spánku nenudí... Wink
Určitě by ocenila kočičího parťáka. Pamatuji si doby, kdy jsem měla jen jednu kočku...to byla jedna destrukce za druhou Very Happy a to především v časných ranních hodinách.
Výchova koček je do určité míry možná, ale je nutná naprostá důslednost a to, co je tabu nikdy nedovolovat. Bití kočky nemá vůbec žádný efekt, akorát ji naštvete nebo se vás bude bát. Nejlepší je během nekalé činosti zatleskat, postříkat kočku z vodní pistolky nebo vedle ní hodit něco chřestivého. U nás je tabu kuchyňská linka a všechny kočky to pochopily. Jen jedna drzounka na ní občas leze a pokud na ní houknu "dolů!", hned peláší a ví, že tam nesmí.
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top