Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

povaha Sphynxů


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Brio



Založen: 30.07.2006
Příspěvky: 62
Bydliště: Liberec, ale původem z Vysokého Mýta

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 4. 2007 12:43:02
Odpovědět s citátem

To je jasne, ze se nudi. Jinak by to asi nedelala.
Kociciho partaka ji ted rozhodne porizovat nehodlame, protoze jsme v pronajmu a nemuzeme si tady bohuzel vsechno dovolit. Mozna casem, az budeme mit sve vlastni bydleni.
Tleskani nepomaha. Strikani vody na nasi Brio, nebo hazeni neceho do jeji blizkosti, by 100% pochopila jako hru a byla by nadsena.
Povedlo se nam odnaucit ji lezt na skrin v loznici, dostala jednou pres zadek, protoze z te vysky shodila panickuv budik. Uz tam od te doby nikdy nevylezla. Takze to pomohlo.
Nepouzivame fyzicke tresty, spis domlouvame, to nam pripada ze chape, sklopi usi a jde trucovat. Nebo si sedne naproti zdi a treba 20 minut do ni tupe civi. Ale za par dni udela tu stejnou lumparnu.
Vymysli si porad neco, jak je jejim zvykem.
Ale dekuji za zkusenosti.
Jana

Adéla napsal:
No jestli se náhodou Brio v době Vašeho spánku nenudí... Wink
Určitě by ocenila kočičího parťáka. Pamatuji si doby, kdy jsem měla jen jednu kočku...to byla jedna destrukce za druhou Very Happy a to především v časných ranních hodinách.
Výchova koček je do určité míry možná, ale je nutná naprostá důslednost a to, co je tabu nikdy nedovolovat. Bití kočky nemá vůbec žádný efekt, akorát ji naštvete nebo se vás bude bát. Nejlepší je během nekalé činosti zatleskat, postříkat kočku z vodní pistolky nebo vedle ní hodit něco chřestivého. U nás je tabu kuchyňská linka a všechny kočky to pochopily. Jen jedna drzounka na ní občas leze a pokud na ní houknu "dolů!", hned peláší a ví, že tam nesmí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 4. 2007 13:40:06
Odpovědět s citátem

Nemůžu si pomoct, ale mně se to plácání prostě nelíbí. U koček jsem naprosto proti používání fyzických trestů. Určitě byste našli něco, co jí vadí, aniž byste jí museli bít. Co třeba na ní zařvat?
Pravda, nemám zkušenosti se sphynxíkama, vím, že jsou v mnohém jiní než jejich chlupaté kolegyně Smile
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Brio



Založen: 30.07.2006
Příspěvky: 62
Bydliště: Liberec, ale původem z Vysokého Mýta

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 4. 2007 13:45:25
Odpovědět s citátem

Jak jsem jiz psala, biti kocicky u nas rozhodne neni na dennim poradku a taky toho nejsme priznivci.
No, budeme muset neco vykoumat.

Jana

Adéla napsal:
Nemůžu si pomoct, ale mně se to plácání prostě nelíbí. U koček jsem naprosto proti používání fyzických trestů. Určitě byste našli něco, co jí vadí, aniž byste jí museli bít. Co třeba na ní zařvat?
Pravda, nemám zkušenosti se sphynxíkama, vím, že jsou v mnohém jiní než jejich chlupaté kolegyně Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 4. 2007 15:32:53
Odpovědět s citátem

Souhlasím, může to být vymáhání si pozornosti, Brio se nudí když spíte. Kdyby to šlo, třeba by pomohl kočkokamarád Smile
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Brio



Založen: 30.07.2006
Příspěvky: 62
Bydliště: Liberec, ale původem z Vysokého Mýta

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 4. 2007 15:41:16
Odpovědět s citátem

Nepremlouvejte me Laughing

No, mozna se to i tou kastraci, na kterou se chystame, zklidni. Teda ale trucovat umi na jednicku.

Jana


Karolina Leitnerova napsal:
Souhlasím, může to být vymáhání si pozornosti, Brio se nudí když spíte. Kdyby to šlo, třeba by pomohl kočkokamarád Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 4. 2007 16:32:47
Odpovědět s citátem

Přiznám se, že občas výchovný mini plácanec přes kejtičky použiji. Embarassed Hlavně na kočičáky syčím, zvýším hlas a sundám je, někdy razantně, z místa kam nechci aby lezli. Na kuchyňskou linku nebo jídelní stůl se už teď odváží málokdo a to pak stačí maliko zasyčet, otočit se směrem k narušiteli a už vidíme, jak bere dráhu. Stříkat vodu se mi neosvědčilo, ono se jim to líbí Rolling Eyes
Kastrace by mohla pomoct, to se většinou uklidní, ale úplně bych na to nespoléhala. Brio bude tvrdohlavá jako maminka. Bráška Kulíšek má tvrdohlavosti a urážlivosti na rozdávání Wink O víkendu u nás byla rodina Kulíškova a Payushka na návštěvě Very Happy
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Tyreláčci



Založen: 15.10.2007
Příspěvky: 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 10. 2007 17:58:52
Odpovědět s citátem

Chtel jsem se zeptat..... kdyz jsme meli kocourka ktery si oznackoval mistecko na koberci jestli nahacek bude preznackovavat..... Shocked....mate nekdo zkusenosti??? Ja osobne si myslim ze by to nemel byt problem.....Mistecko je vytepovane ale kockouni to budou citit stale i kdyz my uz to necitime....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2007 8:44:51
Odpovědět s citátem

Pokud se nemýlím, tak vy budete mít nahatou slečnu a ta to určitě přeznačkovávat nebude, pokud tomu teda bude vůbec věnovat pozornost.
Samozřejmě, že jsou i kočky, které značkují, ale není to takové jako u kocourů. Pokud by vám náááhodou začala značkovat, což je dost nepravděpodobné, dáte ji prostě vykastrovat o něco dřív. Ale zatím to bude malé kotě a tyhle věci ji nebudou zajímat, spíš nový byteček, různé schovávačky a hračky Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2007 11:02:35
Odpovědět s citátem

Myslím, že Radka podala úplně přesnou a vyčerpávající odpověď. Snad jen dodám, že jsem se se značkováním kočky setkala osobně jen jednou, bylo to při dlouhodobě trvající říji. Chodila čůrat do rohu na podlahu a do dřevěné krabice s třískami do kamen. Embarassed
I jiné značkující kočky u známých chovatelů o kterých vím, to dělaly pouze v říji. Prostě se jen snaží všemi možnými způsoby přilákat kocoura.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Barbora



Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 11

Předmět: Povaha
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 10. 2007 8:08:18
Odpovědět s citátem

Karolina Leitnerova napsal:
Dobrý den Jano,
to je ale potvůrka ta Brio! Ještě že se jí nic nestalo, rozbitých věcí je škoda. Rolling Eyes

Kočky se dají vychovávat, je to ale kvůli jejich tvrhodlavé a nepřizpůsobivé povaze hodně těžké a vyžaduje to trpělivost. V kočkoknížkách jsou různé rady a triky jak kočku něco odnaučit. Chce to důslednost. Kočka nechápe, že něco jednou může a podruhé ne. Takže pokud se rozhodnete někam jí nepouštět nebo něco nedovolit, musí to být striktní zákaz.



Chtěla bych se zeptat na vylomeniny Sphynxů. Kolem 20. listopadu si domu přivezu sphynxího kluka SAŠU, od Radky Kašparové. ( Jinak děkuji za pomoc při hledání koťátka!). Všude píše, že skáčou atd.
Chci se zeptat, jestli moc ničí nábytek, skákají po záclonách atd. Jestli ano, tak čím se to dá vyřešit? škrabadlem? hraním?


děkuji Barbora
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: Povaha
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 10. 2007 8:57:51
Odpovědět s citátem

Chtěla bych se zeptat na vylomeniny Sphynxů. Kolem 20. listopadu si domu přivezu sphynxího kluka SAŠU, od Radky Kašparové. ( Jinak děkuji za pomoc při hledání koťátka!). Všude píše, že skáčou atd.
Chci se zeptat, jestli moc ničí nábytek, skákají po záclonách atd. Jestli ano, tak čím se to dá vyřešit? škrabadlem? hraním?
děkuji Barbora[/quote]

Sphynxove jsou takovi skotacivi a umi se pekne rozdovadet,ale asi plati to co u vsech kocek obecne, v kotecim veku a "puberte" budou mozna trochu zbrklejsi a dovadivejsi,ale to je i na jednotlive povaze kockouna.
Ja mam jednoho "plovicniho" sphynxe(chlupace) ktery jeste pred kastraci a nejaky cas po ni, asi ten prvni rok,lezl ruzne po zavesech,zkoumal vselijake vysky(na kuch.lince) i hloubky (prostor v koupelne pod vanou odkud prolezl az do jadra ke stoupackam na zachode) Ted jsou mu 2 roky a je z nej peknej lenoch,uz vi kam smi a kam ne,to jsme mu ujasnili hned od pocatku,ale kdyz vi,ze se nedivame,stejne si dela co chce.Jestli neco znicil,tak calounene kresilka,ktery dodnes pouziva jako skrabadlo,ale to jsme ho nechali,jsou to stara kresilka. A pak taky mame na jednom miste poskrabanaou zed,protoze tam na cosi skakal a obcas jeste skace (to cosi nechapu,protoze je to hola zed)
Ale tohle vsechno neni nic zvlastniho a asi to zna kazdy, kdo ma doma jakoukoli kockobytost.
Nase nahata slecna je na sphynxe trochu plassi povahy,ale i ta umi pekne jancit,kdyz ji to chytne. Nejradsi lovi cokoliv co se hyba pod deku a to tak vehementne,ze jsou v povleceni minidirky od jejich zubu. Nebo se po vecerech honi s Twixem tryskem po byte,kdy behem par vterin prelitne cely skrabadlo od spoda az ke stropu,preskoci na gauc,z gauce na postel a odsud do obyvaku podobnou trasu pres nabytek,ale timhle zpusobem jeste nic neznicili Smile
Myslim,ze skrabadlo je uricte dobra investice,kocky se na nem zabavi a muzou si lezt po vyskach(pokud je dostatecne vysoke) aniz by lezli po nabytku.Nemluve o skrabani drapku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
CZ_Bee



Založen: 17.05.2005
Příspěvky: 79
Bydliště: Praha

Předmět: Lezení po záclonách atd.
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 10. 2007 9:20:43
Odpovědět s citátem

Ahoj Barboro,
naši kluci nikdy (ani jako puberťáci) neměli snahu lézt po záclonách. Croniho sice lákají výšky, ale zdolává je skokem, šplhání mu moc nejde. Naopak Séba umí šplhat a skákat se mu moc nechce (třeba na kuchyňský stůl už nevyskočí, na židli ještě ano).
Záclony máme sice na jednom místě mírně poškozené, ale to vzniklo v zápalu lovecké vášně - honu na mouchu Laughing (když se objeví hmyzáci, jde všechno stranou).
Šplhadlo jsem koupila toto: http://www.allpet.cz/scripts/podrobnosti.php?IDZ=9497
a jsem s ním moc spokojená (kvalitně provedené, stabilní). Když náhodou kluky přestane na chvilku bavit, pokapám jim ho kozlíkovýma (baldriánskýma) kapkama a už na něm zase řádí jako černá ruka Twisted Evil
Kromě šplhadla mi v bytě nikde jinde neškrabou.

CZ_Bee
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Monika27



Založen: 10.08.2007
Příspěvky: 28
Bydliště: Litvínov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 10. 2007 12:44:21
Odpovědět s citátem

Ahoj všichni,
tak já musím říct, že sphynxové jsou povahově úplně skvělý. Nikdy jsem neměla kočku, ale tohle zviřátko mě úplně dostalo. Měla jsem trochu strach, protože jsme si ho brali jako 8-měsíčního, ale mé obavy se během chvilky rozplynuli. Za pár minut se sžil s našema pesanama, vůbec se nebál i když jsou oba několikanásobně větší. Co jediné mě zarazilo bylo to jaké je náš Evan nemehlo. Kupříkladu když chtěl přelézt ze schodů na 30 cm vzdálenou polici, netrefil se pořádně a visel na ní za "ruce" jako prádlo a plakal dokud jsem ho nesundala Smile Několikrát nám spadl do záchodu, poněvadž se do něj neustále chodí koukat. A ještě kolik se toho do tak malého zvířete vejde. To snad ani není možné.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 10. 2007 13:46:12
Odpovědět s citátem

Monika27 napsal:
Kupříkladu když chtěl přelézt ze schodů na 30 cm vzdálenou polici, netrefil se pořádně a visel na ní za "ruce" jako prádlo a plakal dokud jsem ho nesundala Smile Několikrát nám spadl do záchodu, poněvadž se do něj neustále chodí koukat. A ještě kolik se toho do tak malého zvířete vejde. To snad ani není možné.


Laughing hihi,tak to se Ginger taky stava,blbe na skrabadle,az najednou leti a pak visi za predni a uz nekolikrat jsem ji doslova chytila pri padu, parkrat dopadla na zem dost krkolomnym zpusobem(samozrejme v poradku)
Do zachoda se ted taky naucila chodit "divat" Smile tak ji pokazdy vyhanim aby tam nezuchla.
A taky hrozne dobre umi slapat po obliceji,kdyz lezime/spime,prochazi se po nas a jen tak mimochodem slapne do oka,do pusy a nejlepsi je kdyz se zastavi a nebo dokonce usadi primo na tvari Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Barbora



Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 11

Předmět: Povaha
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 10. 2007 17:52:00
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Ahoj Barboro,
tak co se vylomenin týká, myslím si že na to jsou sphynxové přímo profíci. Kdysi dávno jsme měli kočičku chlupatku a to se prostě nedá srovnat. Našeho Feliska máme zhruba měsíc a stále nás překvapuje. Musím říci, že co se ničení věcí týká, tak je úplně v pohodě, žádné naše obavy se nenaplnily, sice občas měl chuť si zaškrábat na sedačce, ale není to tak hrozné, škrabadlo má raději. Je ovšem neskutečný průzkumník, všude vleze, vše musí zkontrolovat a jeho občasné pády odevšad mě sice zprvu děsily, ale poněvadž je to vždy tak maximálně z metru, jsou v pohodě. Vždy mě stoprocentně dostane svým "bleskovým okruhem", kdy značnou rychlostí přeskočí sedačku, proběhne se mi po klávesnici, skočí na notebook, prolítne po parapetu a skončí na škrabadle. Absolutně miluje hrát si s čímkoliv, papírovou kuličkou počínaje a přerovnáváním věcí na stole konče. Z čeho jsem však byl úplně paf, když jednou po ránu nám vlétlo do kuchyně cca 10 vos a já byl na mrtvici aby se mu něco nestalo, neboť naše nahatá číňanka vosy chytá kousáním a pak se diví že ji píchnou do nosu. Ne tak ovšem Felda, chvíli číhal, rána packou, uskočil a z bezpečné vzdálenosti koukal zda se vosa hýbe, pokud ano, další rána packou a úskok. Za chvíli byly všechny vosy vyrovnané na podlaze a Felisek výsledkem svého lovu nadmíru spokojený. Dále se ti v noci nahatka občas projde po obličeji nebo rovnou zakousne do nosu, doprovázet tě bude pomalu i na záchod a pak čekat přede dveřmi, jestli se vrátíš, bude asistovat při vaření, vždy se plést pod nohama v nejméně očekávaném okamžiku atd...
Takže myslím že si se sphynxíkem užiješ opravdu veselé chvilky a jak říkám, alespoň u nás se nějaké to cílené demolování nekonalo.

PS: Jak jsem psal, Feliska máme měsíc a musím říci, že už přemýšlím ještě o jednom sphynxíkovi, jsou jedním slovem ÚŽASNÍ.



Ahojky, děkuji moc za tak dlouhou odpověd, velice jsem se u ní
pobavila Very Happy
Na fotce vlevo u tvého dopisu je fotka černobílého spyhnxe ? Exclamation Question
my budeme mít taky černo - bílého, ještě jsem neviděla jiného této barvy. Má tvůj kocourek nějaké stránky? nebo nepošleš mi foto?
děkuji moc

Barča
můj email: betafor@centrum.cz Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Povaha
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 10. 2007 20:18:43
Odpovědět s citátem

Protože jsem novopečenou šťastnou majitelkou této kočky-nekočky, příliš zkušeností ještě nemám. Ale jedno vím jistě. Jsou kočky, a pak je sphynx. Měla jsem řadu koček domácích, briťáka, skotskou klapouchou, peršanku, každá byla fajn, ale Adam je něco naprosto mimořádného. Jako "demolišnmen" se zatím neprojevuje, i při řádění a blbnutí nelítá po nábytku (vyjma křesel a gauče, to může), vyzkoušel si hru na piáno-tak jsem ho radši zavřela (to piáno), aby náhodou neshodil víko na sebe a neublížil si. Ale nahoru už nelezl-"hrál" jen ze židličky. Odpočívadlo má v kuchyni, odkud se tak báječně skáče na kuchyňský stůl-a to se vždy hrozně diví, že ho okamžitě sundám, vynadám mu a dám ho na zem. Prostě si nepřeju, aby mi po stole a po lince lezl. Tak mu to budu důsledně vysvětlovat, že tam pro něj cesta nevede. Takže ten můj naháček se zatím jako demoliční četa příliš neosvědčil (doufám, že jsem to teď nezakřikla!).

Další věc je, jak si zvyká na naši dospělou labradorku-lépe než ona na něj. Je u nás třetí den, a už si troufne přefrnknout jí jako šedivá krysa před čenichem do obýváku, protože okamžitě zjistil, že tam náš pes nesmí, a tudíž je to pro něj zcela bezpečné místo. Když jsme ho přivezli, tak jsem měla v úmyslu ty dva seznámit pomalu a v klidu, ale vnučky se k nám vřítily ihned, co jsme zavřeli dveře a v závěsu s nima náš pes, takže to bylo trochu hektické. Kotě to zvládlo s přehledem, jen odmítlo posloužit naší Arče za večeři. Dostala do čenichu, a pak už si začala dávat větší pozor. Dneska, třetí den, se už Adam nechal olízat, už si troufne kolem ní přeběhnout, přitom si ale pořád něco kočičího-asi nepříliš slušného-potichu mumlá (upovídaný, to on je, ale ani ne tak umňoukaný, jako umumlaný). Pes už je taky víc v klidu, už se po něm nesápe jako nemoudrá, určitě to za týden-dva bude dobré a budou kamarádi. Zatím Arču hlídám, aby mu neublížila. Nemyslím, žeby to udělala ve snaze ho pozřít nebo skousnout, ale radši nebudu nic riskovat, dokud neuvidím, že se zklidnila a už ho bere jako součást naší rodiny. Rozhodně on s ní má menší problém než ona z něj.

A co se té obtěžující přítulnosti týče, tak náš Adam jí má tak akorát. Strašně rád se mazlí, chová, pusinkuje, mě pořád ososává krk, jako kdybych tam měla struk plný dobrého mlíčka, ještě i tlapičkama si pomáhá, aby něco vyteklo, já u toho řvu, protože to lochtá (nejlepší je to v noci, když spím a on si umane, že si musí cucnout). Dokáže ale být i sám-na gauči i v odpočívadle-nevyžaduje pozornost 24 hodin denně, přitom je ale připravený naprosto kdykoliv se jít muchlovat, nestane se, žeby na to neměl náladu. Naprosto ideální společník. Kdykoliv se komukoliv z rodiny zachce jít se s kočičákem mazlit, je na to připravený, nahodí motor a přede a tulí se a hubičkuje a otírá a .... však to znáte, co dovedou.

No to je teda něco, měla jsem tolik koček a psů v životě, a nikdy a nikde jsem necítila potřebu hodiny o nich psát, až o tomhle mimořádném stvoření Laughing Rolling Eyes Very Happy

Tatiana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Markét



Založen: 10.07.2007
Příspěvky: 136
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 10. 2007 0:09:01
Odpovědět s citátem

Faktem je že to jsou přísavky který když se chtěj mazlit tak je absolutně nezajímá jestli člověk má jinou činnost nebo ne . Nejlepší je že si chce hrát když má člověk nejvíc práce třeba v kuchyni s obědem a podobně . Večer když e čas spát lítá náš Otík po bytě jak nazdlene blesk a to samý praktikuje ráno před rozbřeskem když všichni ještě spíme . Pozornost na sebe upoutává svým věčným povídáním a když jsou všichni zaneprázdněni začne hlasitě ječet achce se mazlit a povídat si . Je to taky šílenej kamuflant a hozně ho bavěj útoky ze zálohyna cokoli co se hýbe . Moc rád škrábe rohy prostěradla a nedá si vysvětlit že to opravdu není od něj hezký . Celá rodina ho miluje potoženudas ním nehrozí je zábavný pozorovat ho jak si hraje s 15kilovým psem když sá váží třetinu , zajímavý je že ve finále utíká pes . Je to pěknej drzoun a dovolí si úplně všechno a nám občas připadá že si z nás dělá šprťouchlata když jde přes šechny zákazy . Jakmile totiž vyvalí ty svoje kukadla a nahodí výraz já nic já muzikant nemáme nikdo jinou možnost než ho vzít do náruče a muchlovat s vědomím že to příště udělá zas a bude se nám smát ne za zády ale přímo do obličeje . Protože všechno vyžehlí svou přítulností nedá se mu odolat .
_________________
Mája a Otík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Barbora



Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 11

Předmět: Naháči a návštěva !
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 10. 2007 21:09:19
Odpovědět s citátem

Ahoj,

chtěla bych se zeptat, jak JE to s návštěvama. Nemyslím tím, že někdo příjde knám ( to prí mají sphynxové radost Very Happy ), ale myslím tím, když ho budu chtít někam vzít, ke kamarádce, která má kocoura ( chlupatého), nebo ikdyž někdo kocoura nemá, prostě ho vzít na návštěvu.

Mají to rádi? nebo ne ! ? Smile Question

děkuji

Barbora a budoucí naháček SAŠA
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Návštěva
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 10. 2007 21:17:00
Odpovědět s citátem

No já mám Adama pár dní, ale troufnu si tvrdit, že on by to zvládnul v pohodě-čtyřhodinová cesta autem pro něj nebyla žádným stresujícím zážitkem, tady byl hned doma, jediný problém byl náš pes, ale po 3 dnech už není ani ten, předvádí se každé návštěvě-a to to tu vlastně neměl ani pořádně všechno očuchané a zažité, tak si myslím, že "nou probléma"-teda aspoň u nás. Sama o tom uvažuju, že ho v létě vezmu na návštěvu do Prahy k bráchovi, hodinovou cestu autem zvládne bez problémů a psa už taky.

Tatiana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Markét



Založen: 10.07.2007
Příspěvky: 136
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 10. 2007 12:37:51
Odpovědět s citátem

Náš Otík zvládl 6hodinovou cestu vlétě když byli ty vedra taky bez újmy . Sphynx nejsou ani v tomhle ohledu žádný třasořitky a většinou zvládají cestování bez větších problémů . Co se kocourů a koček ať už chlupatých nebo plešatých týče ,s nima jsou sphynx zadobře protože to jsou opravdu družná zvířátka . Ze své zkušenosti můžu říct že náš nahaťák nemá problém se žádným zvířetem s každým chce kamarádit a stává se že spíš to vzdají oni než plešateček . Very Happy
_________________
Mája a Otík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 10. 2007 13:59:42
Odpovědět s citátem

No my jsme vloni na Vánoce jeli k babičce do Plzně a protože Líza měla nemocné oko a muselo se jí kapat 3x denně kapky, tak jsme ji vzali s sebou a ještě naší fenku číňana. Babi má chlupatou kočku, která není zvyklá na jiná zvířata a dopadlo to tak, že naše Líza a fenka Kuli tam byly okamžitě zabydlené, sežrali slečně domácí co měla v misce, obsadili gauč a chtěli se s ní kamarádit, ale slečna chlupatá domácí zůstala statečně zalezlá za skříní, až do druhého dne, kdy jsme odjeli.
Takže bych řekla, že sphynxové nemají problémy ani se seznamováním se na návštěvách, problém bude spíš s nesphynxími jedinci. Ale je třeba to vyzkoušet, protože každý jedinec je jedinečný.

Barboro ve vašem případě bych asi strach neměla, protože nám dnes přišli vyměřovat obývák na nový koberec, chlap jako hora veliký a Saša se mu stále pletl pod nohy a visel mu na metru při každém jeho pohybu, rozhodně se nebál. Musela jsem se smát, protože ten chlap z něj byl úplně hotovej a bál se pohnout, aby ho nezašlápl. Very Happy
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Barbora



Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 11

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2007 7:07:06
Odpovědět s citátem

RadkaK napsal:
No my jsme vloni na Vánoce jeli k babičce do Plzně a protože Líza měla nemocné oko a muselo se jí kapat 3x denně kapky, tak jsme ji vzali s sebou a ještě naší fenku číňana. Babi má chlupatou kočku, která není zvyklá na jiná zvířata a dopadlo to tak, že naše Líza a fenka Kuli tam byly okamžitě zabydlené, sežrali slečně domácí co měla v misce, obsadili gauč a chtěli se s ní kamarádit, ale slečna chlupatá domácí zůstala statečně zalezlá za skříní, až do druhého dne, kdy jsme odjeli.
Takže bych řekla, že sphynxové nemají problémy ani se seznamováním se na návštěvách, problém bude spíš s nesphynxími jedinci. Ale je třeba to vyzkoušet, protože každý jedinec je jedinečný.

Barboro ve vašem případě bych asi strach neměla, protože nám dnes přišli vyměřovat obývák na nový koberec, chlap jako hora veliký a Saša se mu stále pletl pod nohy a visel mu na metru při každém jeho pohybu, rozhodně se nebál. Musela jsem se smát, protože ten chlap z něj byl úplně hotovej a bál se pohnout, aby ho nezašlápl. Very Happy



Dobrý den,

tak to musela být sranda ! Umím si trošku představit, jak se SAŠA plete pod nohy, chudáci pánové, museli mít stíženou práci Smile Takže miminka už lítají po bytě, už jsou určitě zase o kousek větší ! Koupila jsem škrabadlo s tunelem a s miškou, doufám, že se bude SAŠOVI líbit.

Přijedeme si pro něho tedy toho 24.11.07 doma se už na něho všichni těší, ale nejvíce Já s Jirkou ! Máme už koupený záchodek ( krytý ) s filtrem a lopatičku.

moc moc se těšíme. Až budete mít chvilku, tak zase ty malé naháčky vyfoťe. Barča Smile Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Povaha
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 11. 2007 22:30:16
Odpovědět s citátem

Chci se zeptat zkušenějších, zda je normální, že ten náš pacholek strašně rád do nás kouše, když se "rozjede". A to tak, že to až bolí. Drápky nevytáhl nikdy, ale kouše - bestie mrňavá - dělají to ti vaši taky? A co s tím? Má stále malé ostré kotěcí zoubky, tak to jde až do krůpěje krve. Nejsme poškrabaní, ale pokousaní Twisted Evil Já už ho teď odhodím pryč a odcházím, přitom na něj řvu, že je to fuj-při ostatních nežádoucích činnostech na "FUJ" kupodivu slyší (jako pes) Razz , ale když je takto rozdováděný, tak se tím nedá zarazit. Musím ho nechat být a jít pryč. Tohle mě docela štve Twisted Evil - je to jediné skutečně nežádoucí chování, jak ho to odnaučit? Nebo přestane, až povyroste? Question
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: Povaha
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 11. 2007 5:59:21
Odpovědět s citátem

Tatiano já myslím, že přestane až povyroste. Mám teď doma 6 dorostenců a neumíte si představit jak strašně se mezi sebou kousají, ale nikdy ne do krve. Jenže sphynxové mají tvrdší kůži než my lidi. Drápky na sebe nevytahují, ale v rámci her to někdy vypadá opravdu hrůzostrašně, že to nevydržím a rozeženu je od sebe.
Myslím tudíž, že jde jen o to, že si potřebuje hrát na lov a jediná kořist k mání jste vy dvounožci. Až vyroste z puberty a stane se z něj dospělák, tak si myslím, že se sklidní. Jen si na Vás prostě trénuje boj o důležité místo ve smečce, který by ho čekal ve skutečném světě.
Já bych ho prostě kousla taky, třeba do kůže na krku a prostě ho odežeňte. On se s Vámi nemaže, tak mu to klidně vraťte Smile
Držím palce, ale myslím, že to dopadne dobře, pokud by ho to nepřešlo, tak pak by se opravdu jednalo o nějakou poruchu, ale to je opravdu malá pravděpodobnost.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
CZ_Bee



Založen: 17.05.2005
Příspěvky: 79
Bydliště: Praha

Předmět: Kousání
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 11. 2007 7:31:25
Odpovědět s citátem

Tatiano,
souhlasím plně s Radkou.
Já bych ještě vyzkoušela místo křičení "fuj" raději zasyčet - na kočky to působí víc.
CZ_Bee
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 11. 2007 9:26:14
Odpovědět s citátem

Felda občas více kousnul při takovém tom žužlání kdy ocucává někomu krk, cože je mimochodem jeho velice oblíbená činnost. Poněvadž pokusoval takhle čím dál častěji, jakmile hryznul, tak jsem ho malinko pleskl no a dá se říci že ho to už přešlo. Zvýšený hlas a syčení mi jaksi na kočičáka zakouslého a visícího na krku moc nepomáhalo a tento způsob byl nejúčinnější. Teď samozřejmě taky pocucá a občas velice jemně kousne do krku, ale už je to jenom takové jemňoulinké pokousnutí, při kterém samozřejmě vrní a vibruje blahem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: Kousání
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 11. 2007 10:14:12
Odpovědět s citátem

CZ_Bee napsal:
Tatiano,
souhlasím plně s Radkou.
Já bych ještě vyzkoušela místo křičení "fuj" raději zasyčet - na kočky to působí víc.
CZ_Bee


Díky za rady, hned vyzkouším Smile .

Jinak ještě k tématu-sphynx a cestování-jsem skutečně přesvědčená, že u tohoto kočkopsa to problém prostě není. Když jsem s Adamem chodila na veterinu, byl i tam prostě doma, udělal si na vyšetřovacím stole pohodlí, když si ho chtěl vet poslechnout, začal mu pod stetoskopem vrnět, takže z něj byl hotovej, všechno pozorně sledoval, ale utéct někam se nesnažil, včeličku si nechal píchnout, aniž by na ni zareagoval, byl tam naprosto v pohodě. V ordinaci, kde se 99% zvířat i těch nejstatečnějších bojí.

Pak jsem ho vzala na cvičák, kam chodím se psem, potřebovala jsem něco vyřídit, i tam byl hned doma. Spoustu cizích lidí a cizí prostředí prostě neřešil, s každým se hned kamarádil, každému vrněl v náručí, naprostá pohoda a klídek. Tak si myslím, že tuto číču lze vzít kamkoliv a zůstane v pohodě.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: kousání
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 11. 2007 10:16:14
Odpovědět s citátem

Syčení fakt skvěle funguje Razz -díky za radu!!!
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2007 11:30:51
Odpovědět s citátem

Tak něco k povaze sphynxů.
Například včera jsem měl pocit, že mají povahu ohnivé čáry, před kterou si člověk nikdy není jist životem. Vklidu jsem si večeřel jak mám ostatně ve zvyku v obýváku, když vtom prolétlo okolo mne jedno malé nahaté stvoření, odrazilo se od talíře, talíř letěl na jednu stranu, párky na druhou a kečup na mě. Než jsem se rozkoukal co se děje a co to bylo za ránu, Felda už seděl v klidu na odpočívadle jako by se nechumelilo. Takže to co nedokázala manželka, tedy přesvědčit mě abych jedl u stolu v kuchyni, dokázal během chvíle tenhle malej nahatej raptor, neboť minulý týden se u nás odehrála naprosto stejná situace, pouze s kelímkem jogurtu, který přistál na hlavě našeho udiveného číňana, který na mě láskyplně koukal až dojím, aby si mohl kelímek vylízat Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Výlety s kočičákem tedy spíš kočičačkou
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2007 11:35:55
Odpovědět s citátem

Tak máme za sebou s Adamem první výlet autem za rodinou z Přeštic do Prahy. Cesta autem-bez problémů. Adam byl oblečený, měla jsem na klíně deku a na té celou cestu naprosto spokojeně ležel. Nejdřív kontroloval manžela, jestli všechno za tím volantem dělá pořádně, a když se ujistil, že ano, klidně usnul.

Cestou jsme zastavili u jedné pumpy na kafe, tak tam vzbudil menší rozruch, měla jsem ho s sebou. Moc se líbil. A zatímco jsme popíjeli kafe, seděl způsobně za krkem a sledoval dění kolem. Žádný stres.

U bráchy je další pes, strašně praštěný azawak. Adama jen očuchal, ten se pouze přikrčil a zaprskal na něj, a byl klid. Chvíli mu tedy oba psi (včetně naší labradorky) chtěli mluvit do všeho jeho počínání, ale brzy je to omrzelo a šli si po svých psích záležitostech. Adam se uvelebil v dece na gauči a nechal se od všech obdivovat a rozmazlovat. Byl v naprosté pohodě, vůbec mu nevadila pro něj hromada cizích lidí a cizí prostředí. Měla jsem s sebou WC, na které není zvyklý, je nekryté a doma ho nepoužíváme, ale ani to neřešil, hned věděl, k čemu to slouží a taky řádně chodil na určené místo za obdivné asistence obou psů.

Synovec si ho odnesl k sobě do pokoje k PC, kde mastil nějaké hry. Tam u něj vydržel strašně dlouho na klíně, díval se na obrazovku-to ostatně často dělá i u mě, sedí mi na klíně nebo leží za krkem a sleduje obrazovku.

Takže pro všechny, co potřebují s naháčkem cestovat-nebojte se toho, zvládnou to v pohodě. Laughing Wink
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top