Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

povaha Sphynxů


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: chování sphynxů
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2007 21:14:19
Odpovědět s citátem

Trvalo měsíc, než si náš Adam zvykl na naši labradorku natolik, že ji začal mít "na háku". Takže včera večer jí poprvé začal dávat pěkné kapky. Skvěle jsem se bavila Laughing Laughing Laughing

Pes nesmí do obýváku a respektuje to-na to přišel Adam asi během prvních 10ti minut pobytu v novém domově, tedy u nás.

Arča ležela ve svém pelechu v kuchyni, kde byly otevřené dveře do obýváku. Kocour ji chvíli na prahu pozoroval, pak se přikrčil, a šel ji ulovit. Praštil ji packou a statečně zdrhnul do bezpečí obýváku, ale jen pár cm za práh. Ona se zvedla a lehla si na práh. Chvíli ji pozoroval, a pak "frnk" jako raptor kolem jejího čenichu tam a zase hned zpátky. Než se vzpamatovala, byl zase v obýváku. To jí udělal několikrát, že jí z toho šla hlava kolem. Pak ji to přestalo bavit-ulovit a ulízat se nenechal-tak si šla zpátky lehnout. To ale Adámek nemohl nechat jen tak. Takže opět se přikrčil do pozice lovce, vyrazil, dal jí pár facek a zdrhnul, tentokrát jen na židli v kuchyni, snad aby i ona z toho něco měla. Odtud vyrážel na ni výpady s fackama. (Už pacholek dobře ví, že ona mu neublíží, že mu od ní hrozí maximálně totální umytí a jemné okusování.) Tyhle jejich hrátky trvaly nějakých 15 minut, kdy jsem se fakt dobře bavila, kam se hrabe televize. Razz Wink
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 12. 2007 9:02:55
Odpovědět s citátem

for tatiana:

Tak přesně takhle to vypadá u nás jen s tím rozdílem, že pes je čínský naháč. Ten navíc, když je spokojenej, tak vrtí a vibruje ocáskem no a to je něco na Feliše. Samozřejmě to působí jako "kočičí mávátko" a kocour je každou chvíli statečně do psího ocásku zakouslej. Afča (náš pes) si to chvíli nechá líbit, no ale pak Feliše chytí pod krkem a chvíli jej takhle fixuje. Po statečné bitvě kdy už by si člověk řekl že to musí kocourovi stačit, tak naoko odchází, pak se připlíží zezadu a pro změnu se Afce zakousne do nohy a kolotoč bitvy je tu nanovo. Samozřejmě je rychlejší než pes a tak když je nejhůř, než se ten rozkouká, tak je Felda nahoře na svém odpočívadle, nebo prostě tam, kde na něj pes nedosáhne. Ovšem musím říct, že ač to někdy vypadá drasticky, ti uličníci bojují jen tak naoko, poněvadž nikdy z toho není žádný škrábanec ani kousnutí.
Jinak manželka to zhodnotila trefně: Od té doby co máme Feliska, je tu všechno vzůru nohama Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Vendula



Založen: 10.06.2007
Příspěvky: 13
Bydliště: Příbram

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 12. 2007 14:31:04
Odpovědět s citátem

Nedá mi to abych i já taky nenapsala něco o povaze těchto mazlíčků. Máme v rodině dva sphynxí miláčky. Na prvního kocourka Barniho( Lůďu) jsem čekala velmi dlouho,měla jsem zamluvenou kočičku,jenže majitel navrhl předání na neutrální půdě (v Praze v restauraci) a vzhledem k tomu,že jsem si tady přečetla že né všichni chovatelé jsou OK,tak jsem se začala moc vyptávat a z kočičky nakonec sešlo. Ale všechno špatný je pro něco dobrý a zanedlouho jsme si přivezli od super chovatelky Lůďu s podmínkou,že ho máme jen nazkoušku,protože mám nemocnýho syna a nevěděla jsem jak zareaguje. Kocourek u nás zůstal,syn byl v poho a já začala přemýšlet že si pořídíme ještě jedno koťátko, protože jsme se o Ludvu všichni prali. Teď se dostávám k povaze,protože Ludvoš má hodně daleko do vlezlího sphynxe,mazlil se jako kotě velmi málo a teď v 10.měsících už nechce vůbec,jediný projev jeho náklonosti je,že spí se mnou pod peřinou,mnoukat jsem ho do dneška pořádně ani neslyšela,tak jsem si řekla,že když mu pořídíme kámošku tak ho třeba probereme z tý jeho letargie. Když jsem si přivezla Julii tak kdyby chovatelka nebydlela daleko tak ještě v noci jsem jela Julču vrátit. Ludvoš předčil i mé nejhorší obavy po koťátku skákal jak pominutej, prvně a zatím naposled jsem ho slyšela řvát to nebylo mnoukání to byl řev,bála jsem se že jí snad zakousne.Nicméně pomalu to ustávalo a do týdne byli kámoši. To co Luďovi scházelo toho má Julča na rozdávání takže nejen že je neskutečně uřvaná,příšerně vlezlá,opravdu napůl opice ,protože s oblibou ze země nás skáče (pak ty šrámy) , a pak že nevytasej drápky! Tak si říkám,že jsme se asi rouhali,čím jsme si takovou divošku zasloužili.Jediný co mě překvapilo a na co se chci zeptat je kůže sphynxů. Luďa má krásně sametovou jemnou kůži opravdu jako broskvičku,trochu ochlupený uši,dole tlapky a ocas, Julča je kromě trochu osrstěného ocasu úplně nahá,ale má na dotek hrozně hrubou kůži,zkrátka není taková broskvová jako Ludva. Oba jsou Kanadský sphynx. Tak by mě zajímalo jestli je to normální. Jinak přeju všem kočičákům a jejich majitelům pohodový vánoční svátky a hlavně hodně zdraví a štestí a spoustu veselých zážitku v novém roce.Vendula
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 12. 2007 6:37:42
Odpovědět s citátem

Co se týká povahy i povrchu kůže, tak platí to samé jako třeba o lidech. Každý máme jinou povahu a každý máme jiný typ kůže a třeba i vlasů. Někdo má jemné a někdo hrubé jako kartáč. Momentálně jsme měli 6 koťátek a každé bylo na omak jiné. Někteří byli jemňoučcí a ti hodně holí při hlazení až drhnuli a jedna kočička měla hrubší kůži. Zrovna tak je to s dospělákama. Máme jednu hrubou, jednu jemňoučkou a přitom jsou obě pokryté asi stejným množstvím minichloupků a jednu máme téměř holou a ta je tak jemňoučká, že to snad ani není možné.
A co se týká povahy a mňoukání, tak je to to samé. Jedna je mazlivá až se před ní někdy schováváme, druhá jen když se jí chce a ta třetí je někdy mazlík a jindy mě seřve a někdy až kousne (ne moc), abych na ni jako nesahala. Povaha je taky poněkud závislá na barvě koček, takže vaši kočičáci mají jistě každý jinou barvu.
K těm škrábancům na zádech můžu doporučit jen jedno, poctivě stříhat a při skoku se to nepočítá jako tasení drápků, to se prostě jen kočka drží při šplhání. Very Happy
A přitom mám všechny kočky od jedné chovatelky, takže je celkem vyloučená nedostatečná vymazlenost, je to prostě v povaze.
A co vy ostatní, jací jsou vaši naháčci na omak?
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Markét



Založen: 10.07.2007
Příspěvky: 136
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 12. 2007 8:22:31
Odpovědět s citátem

No tak náš Otík je na omak jak oholená hlava . Laughing Taky to teda záleží na tom jestli je vykoupanej nebo ne , první den po vykoupání je jak broskvička a jak jde čas dostává se na tu plešatou hlavu .
Zajímala by mě jedna věc - taky vás vaši kočičáci nenechaj číst noviny nebo knížku nebo držet jakýkoli papír ? Nás Otík totiž je schopnej si nás vůbec nevšímat ale okamžitě jak si někdo začne číst nebo má nějaký papír , tak ať už ten dotyčnej stojí sedí nebo leží , ten náš prďoch si prostě najde způsob jek si vlést na člověka a papírovou věc zaplácne a kouše do ní . Nebo čtu si v posteli on přijde vyskočí si na mě a sedne si mi na hrudník abych nic neviděla , v případě že mám knížku položenou na polštáři , připlácne se na ni a dělá jako by nic , mazlit se v tu chvíli ale většinou nechce . Vždycky se tomu musim smát ale zajímalo by mě proč to dělá . Jinak papírová krabice u topení je jedno z velmi oblíbených míst a taková mezischovka ve večerních dostizích po bytě a taky je pěkně okousaná - že by tak miloval papír ? Shocked Very Happy Very Happy
_________________
Mája a Otík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 12. 2007 8:30:02
Odpovědět s citátem

Jo tak naši kočičáci to umí přesně takhle dokonale, jak začnu dělat něco jako čtení nebo koukání na TV, tak si mě div nesednou až na obličej, jen aby na sebe upoutali pozornost Smile a okousané máme rohy od slaměného prostírání, ale dělali to spíš koťata, dospěláci ani tak moc ne nebo jen občas
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Markét



Založen: 10.07.2007
Příspěvky: 136
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 12. 2007 8:54:45
Odpovědět s citátem

Tak televize ho vůbec nezajímá to bysme si mohli vykoukat oči , v takovým případě si nás nevšimne ale nesmíme číst nebo mít papír . Taky být na počítači je ale asi zločin protože to na mě vždycky řve a vyluzuje zvuky jakým by člověk nevěřil kdyby je neslyšel . Taky vyluzuje něco co zní jako muamó,někdy skoro mámó . To sem z něj vždycky hotová Very Happy
_________________
Mája a Otík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 12. 2007 11:24:21
Odpovědět s citátem

Náš Adam má kůži taky jako broskev, příjemnou a jemnou na omak. A papír taky miluje, když jsme si ho přivezli, měl tendenci okusovat všechny časopisy, knihy, noviny-naštěstí si dal vysvětlit, že tahle činnost je nežádoucí, a tak to nedělá-jen občas to ještě zkusí, jakože co já na to, jestli ten zákaz ještě trvá, a když zjistí, že trvá, tak dá zas na nějakou dobu-do příštího testovacího pokusu-pokoj. Dneska si zkoušel brousit drápky na sedačce, tak jsem mu hned vysvětlila, že to není to správné místo na tuto činnost a odnesla jej na škrabadlo, vzala jeho packu a tou jsem jela po sisálu-a on tam za chvíli začal zuřivě škrabat, jako by mě chtěl ukázat, že to pochopil, pak skočil dolů a běžel na kobereček, kde má škrábání taky povoleno a další zuřivou škrábací etudu předvedl tam. Musela jsem se smát, protože to vypadalo, jako by měl chtěl ukázat, že všechno pochopil a teď předvádí, že tady na těch dvou místech teda jako že jo, že jsme domluvení Razz . Je s ním prostě sranda Wink
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 12. 2007 15:12:35
Odpovědět s citátem

Tak Ginger ma kuzicku taky jemnouckou,jen na hrbete podel patere ma takove drsnejsi chloupky oproti zbytku tela. Ted ji vyrostlo na bocich takove "zimni chmiri" a zachlupatil se trosku vic ocasek Smile
No a papir ji taky hrozne zajima,jak si ctu,packuje na kazdou stranku a chce to kousat.
Co me ted hrozne pobavilo - pritel sedel u televize,opreny na gauci a Ginger sedela na operadle u jeho hlavy a zaujalo ji hrozne Davidovo ucho,takze mu do nej zacala packou brnkat a ozuzlavat,David ji odehnal ale nedala se a jeste parkrat to zkusila,dokud David neztratil trpelivost a nedehnal ji razantneji Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 12. 2007 19:56:55
Odpovědět s citátem

RadkaK napsal:

A co vy ostatní, jací jsou vaši naháčci na omak?


Každej jinej! Jemní, hrubší, s hedvábným chmířím, nebo téměř bez chloupku lepkaví skoro jako Kohany... Laughing
Jen jedno nemám, a to kočku s celým chlupatým ocasem, a/nebo chlupy na nožičkách (bačkorky), stehnech.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
DevilishLucy



Založen: 04.12.2007
Příspěvky: 125

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 12. 2007 14:00:19
Odpovědět s citátem

Každej jinej! Jemní, hrubší, s hedvábným chmířím, nebo téměř bez chloupku lepkaví skoro jako Kohany... Laughing
Jen jedno nemám, a to kočku s celým chlupatým ocasem, a/nebo chlupy na nožičkách (bačkorky), stehnech.[/quote]

Dobrý den Karolíno, tak to já mám Enží a ta má chlupatý celý ocásek je to roztomilé. a na zádíčkách kolem páteře má tak trošku drsnější chloupky. Razz
_________________
DevilishLucy Surprised)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Markét



Založen: 10.07.2007
Příspěvky: 136
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 12. 2007 17:48:01
Odpovědět s citátem

Tak aktuálněji , k vánocům jsem dostala knížku o kočkách a aniž bych si ji stačila pořádně prohlédnout nebo alespoň zevrubně prolistovat , Otík mi okousal horní rohy tvrdých desek Evil or Very Mad potvorák jeden . Jinak vánoční stromeček a všechny vánoční záležitosti ho nechávají mimořádně klidným což je pro nás nečekané ale milé . Co letos Vaši kočičáci ?
_________________
Mája a Otík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
DevilishLucy



Založen: 04.12.2007
Příspěvky: 125

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 12. 2007 19:53:41
Odpovědět s citátem

Markét napsal:
Tak aktuálněji , k vánocům jsem dostala knížku o kočkách a aniž bych si ji stačila pořádně prohlédnout nebo alespoň zevrubně prolistovat , Otík mi okousal horní rohy tvrdých desek Evil or Very Mad potvorák jeden . Jinak vánoční stromeček a všechny vánoční záležitosti ho nechávají mimořádně klidným což je pro nás nečekané ale milé . Co letos Vaši kočičáci ?


Ahoj, tak my jsme s Enží prožili 2 štědré dny a vše bylo v pořádku přes večeři usnula a potom blbnula ale jen trochu nic nezničila jen pila všem ze skleničky a moje mamka, která mi před tím řekla, že jí musíme zavřít, tak ji vesele povzbuzovala. Laughing Jo jo sphynxové jsou úžasní dáblíci Twisted Evil
_________________
DevilishLucy Surprised)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 12. 2007 20:24:52
Odpovědět s citátem

Tak to mě přijeli na vánoce rodiče a ještě před tím mamka říkala, jak jsme si mohli koupit tak hnusnou kočku, podotýkám, to ještě Feliše nikdy neviděla. Sotva ho však spatřila, tak včetně otce byli unešení, jaká je to "nádherná kočka" a jak je krásnej. Ovšem úvodní představení bylo poněkud dramatické, neboť naši mají jorkšíra, který je poněkud zlý a i já jej obcházím obloukem. Felisek se hnedle hrnul ke dveřím, aby zjistil kdože to k nám jde, jorkšír vystartoval (ovšem oproti sphynxovi neskutečně pomalu) no a Feliš rychlostí blesku přeletěl sedačku, málem mi rozšlápl notebook, odrazil se od židle kterou tím fofrem převrátil, ta zase řachla na dvoumetrový kaktus, no bylo to dílo..., výsledkem byl sphynx sedící vznešeně na svém odpočívadle a sledující sezhora ze svého posedu na odpočívadle vzteklého jorkšíra, převrácená židle a polámanej kaktus. Následující dny se psíkovi vyhýbal, dobře věděl jak a kam mu zdrhnout a třetím dnem již chodili oba netečně okolo sebe, až na pár okamžiků, kdy si Feliš vyčíhl chrnícího psa, ke kterému se přiblížil opatrně zezadu, a po pár provokacích se opětovně uchýlil do bezpečných výšin svého odpočívadla.
Ale zpět k povaze, po třech dnech mamka prohlásila, že ten náš kocourek je to nejúžasnější, nejkrásnější a nejmazlivější stvoření. Tak rychle si dovede ten uličník lidi získat. Samozřejmě že se k ní chodil furt mazlit a blahem jen vibroval. Co však dále mamku dostalo byl Feliš na svém záchůzku, neboť s podivem prohlásila "jak může tak malé stvoření tak strašně smrdět" Very Happy
Jinak až na soustavné sestřelování baněk ze stromku, které jsou pro jistotu plastové, se nějaké to vánoční demolování nekonalo a vše proběhlo OK Smile
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 12. 2007 20:57:26
Odpovědět s citátem

My máme mrňavý stromek na klavíru, a ten nějak nechal Adama v klidu. Na piáno neleze.

Pak jsme byli na návštěvě v patře u dcery, tak tam se o stromek zajímal dost živě, packama tlapkoval ozdůbky, ale protože jsou to umělá jablíčka a vše ostatní ze slámy, tak žádná škoda se nekonala. Úřadoval ve stoje na zadních packách, takže pohled na něj vyvolal potřebu vzít foťák a dokumentovat jeho snahy, a tak máme díky tomu aspoň pár fotek z těchto vánoc.

Jinak se pěkně vyřádil v papírech při rozbalování dárků, při kteréžto činnosti nám velmi pilně pomáhal Laughing

Takové unikátní zážitky jako Feliš nám ale neposkytl Razz

Dneska jsem tu měla kamaráda na PC, Adama jsem měla za krkem, a jak se posadil, bylo mi jasné, co bude následovat-tak jsem ho varovala před kocouřím skokem a přistáním za krkem. Sotva jsem to dořekla, už ho kamarád za krkem měl, a pak se mu usadil na klíně, kde si udělal pohodlí. Naše žárlící labradorka se mu okamžitě začala taky vnucovat, tak musel nejdřív pomazlit mé miláčky, až pak mohl něco začít dělat. (Holku jsem preventivně vyhodila ven, kocour mu zůstal na klíně a zvědavě sledoval, co dělá.) A to ho viděl poprvé v životě. Tahle stvoření se fakt nikoho a ničeho nebojí a jsou hned s každým kámoši. To se mi na nich taky líbí. Smile
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Monika27



Založen: 10.08.2007
Příspěvky: 28
Bydliště: Litvínov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 1. 2008 9:35:53
Odpovědět s citátem

Tak u nás bylo také veselo. Rolling Eyes Neustálé pošťuchování ozdob se neobešlo bez střepů a zbytků ze slaměných ozdob. Twisted Evil Přišlo i kuckání s náhlým vyzvracením kusu mašle Shocked . To ještě šlo. Dále přišlo okusování a olizování vánočního cukroví co bylo připraveno pro příchozí návštěvu. Dělal to skoro pokaždé, když někdo přišel, takže jistě chápete, že moc návštěv neochutnalo Laughing
Co mě zarazilo, mnula jsem si ruce jak nám nepoleze na stromek (zásadně máme jen živý, řádně píchající velký smrk),ale Evsey nás zase dostal. Seděl na svém odpočívadle, v klidu si okusoval jehličí a hrál si s větvičkami.
Ale nejhezčí je, jak chce být stále středem pozornosti. Když přišel čas rozbalování dárků a moji synátoři začli plenit úrodu pod stromkem, nemohl unést to, že si ho nikdo nevšímá. Nejdříve si hrál a běhal v hromadě papírů, pak si ale vlezl do krabice a předstíral, že je ten nejhezčí a nejdůležitější dárek Vánoc. Cenil zoubky z průhledné krabice a moc se mu líbilo jak si ho všichni najednou všímají a "rozbalují ho" Smile

Hezký Nový rok všem přeje Monika a Evsey
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Nera Procházková



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 122
Bydliště: Ústecký kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 1. 2008 13:41:20
Odpovědět s citátem

Tak nejdříve všem vše nej do nového roku,hlavně všem vaším naháčům přejí hodně zdravíčka jelikož když jsou zdravý tak jsou i spokojený a tím pádem jsme spokojený i my páničci.
Omlouvám se že jsem se neozvala dříve a přání píši se zpožděním ale nebyly jsme v republice a přijely jsme domu až nini.

Jinak docela mě tu zaujala diskuze na téma jaci jsou vaši naháčci na omak!!!!!!!!!!!
Takže na rozdil od všech co tu máte Kanadského sphynxe tak já mám doma dva Donské sphynxy a můžu říct že je na omak každý jiny kočička má barvu želvovinovou a je hrubší na omak meně se mastí a teď na zimu dostala na ocásku pár chloupků uplně jemných je to spíše jako chmíří kratoučký a jinde je úplně holá ale hrubší,kocourek je modrej více se mastí ale na omak jemnej ale tak úžasně že se občas až zarážím prostě je naprosto gumovej a když spi na mě a lehne si mi na krk tak se k sobě přilepíme a to je nejspokojenější ještě jeden rozdíl mezi nima je že kocourek má více vrásek a větší kůžy a také se mu občas na ocásku udělají pupínky které je třeba vymáčknout a pak je to v pohodě.A jak napsala Karolína připomíná spíše Kohanu.
Takže tolik o mých naháčých a jací jsou na omak,jinak mám dojem že nikdo kdo osobně kočičí nahatku nepohladil nemá ani tušení jaké to je a o co přihází je to něco neuvěřitelného stejně jako oni samy prostě ÚŽASNÝ!!!!!!!!!!!!!!!

Very Happy

RadkaK napsal:
Co se týká povahy i povrchu kůže, tak platí to samé jako třeba o lidech. Každý máme jinou povahu a každý máme jiný typ kůže a třeba i vlasů. Někdo má jemné a někdo hrubé jako kartáč. Momentálně jsme měli 6 koťátek a každé bylo na omak jiné. Někteří byli jemňoučcí a ti hodně holí při hlazení až drhnuli a jedna kočička měla hrubší kůži. Zrovna tak je to s dospělákama. Máme jednu hrubou, jednu jemňoučkou a přitom jsou obě pokryté asi stejným množstvím minichloupků a jednu máme téměř holou a ta je tak jemňoučká, že to snad ani není možné.
A co se týká povahy a mňoukání, tak je to to samé. Jedna je mazlivá až se před ní někdy schováváme, druhá jen když se jí chce a ta třetí je někdy mazlík a jindy mě seřve a někdy až kousne (ne moc), abych na ni jako nesahala. Povaha je taky poněkud závislá na barvě koček, takže vaši kočičáci mají jistě každý jinou barvu.
K těm škrábancům na zádech můžu doporučit jen jedno, poctivě stříhat a při skoku se to nepočítá jako tasení drápků, to se prostě jen kočka drží při šplhání. Very Happy
A přitom mám všechny kočky od jedné chovatelky, takže je celkem vyloučená nedostatečná vymazlenost, je to prostě v povaze.
A co vy ostatní, jací jsou vaši naháčci na omak?

_________________
Nera,Cleo,Jack a Žoržetka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2008 22:26:54
Odpovědět s citátem

Tak ten náš rošťák Adamíšek ztratil poslední zábrany, co se týče našeho velkého (naštěstí pro něj neskutečně dobráckého) psa, a dělá s ní psí kusy
Razz Vyskočí jí na záda, obejme packama tu její velkou hlavu (je to labradorka, a pěkně rostlá, výstavní, žádná chudinka) a začne nejdřív komplet olizovat a pak se pacholek zakousne tu do ucha, tu do obočí, tu do mordy-a ta naše trouba drží, až kňučí, až když je to neúnosné, tak vstane a tím ho ze sebe shodí.

Dneska poprvé si k ní přišel sám lehnout do jejího pelechu a tam se spolu drahnou dobu kočkovali. Jeho nájezdy na ni jsou stále odvážnější, a taky drsnější, až ho musím okřikovat. Že budu bránit velkého psa před malým kotětem, to jsem si fakt nemyslela Razz Exclamation

Ani její miska mu není svatá, jakmile dostane pes jídlo, nastupuje ochutnavač-má vždy něco jiného než on, co kdyby to bylo lepší, že Laughing Tak se to musí aspoň okoštovat, lépe pojídat zároveň s ní. I její velkou granuli ten prcek zvládne Rolling Eyes (Teď by asi protestoval, že už není žádný prcek, že už má 3,3 kg z původních 1,5!)

Snažím se dávat jim jídlo současně, aby byl zaměstnán svým, ale co to na něj zkouším, že, jeho jídlo mu nikdo nesní, ale ona svoje vybagruje rychlostí blesku, tak se snaží přiživit. A ta naše moula ho nechá, ani nezavrčí. I z huby si to nechá vytáhnout. Čuba si nedovolí strčit nos do jeho jídla, i když na ně dosáhne. Napoprvé jsem ji přichytila a naklepala jí jeho miskou čenich a tak okamžitě pochopila, že červená mistička pro ni znamená STOP, sem nos nestrkat! Ani když tam nejsem, tak si to nedovolí mu jídlo vymlasknout.

Je s nima prostě děsná hlína a dobře se všichni bavíme. Je to náramný relax pozorovat ty své miláčky.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Thunder



Založen: 23.11.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2008 18:06:32
Odpovědět s citátem

Nase Najtulka je taky sametacek, je uplne heboucka a absolutne se nemasti...ma milion pidi chloupecku po celem tele jako broskvicka a ocasek ma cely chlupaty, dokonce ma i docela "dlouhe" chloupky, teda na sphynxika, tak ma na konci takovou steticku....no a tak se mi postestilo, ze jsem ji vcera videla najezenou Laughing Laughing Laughing nebyt toho ocasku tak nevim nic...a vypadalo to moooc legracne. Jinak co se tyce barvy, tak je to zelvicka a jak rika RadkaK, zelvy jsou dve povahy. A taky jo...je bud padla na hlavu...skace jak klokan, dupe jak kobyla a lita po byte jak posuk, kolikrat se rozbehne a nalitne na me az to pleskne, jak nema chlupy na packach...a nikdy netasi...obcas kousne,ale jen jemne...a nebo je extremne mazliva a lisa se, lize me a cuca a nuchna se semnou az je v uplne euforii, obcas mam pocit ze pojde blahem Laughing Laughing Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Povaha
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2008 16:50:55
Odpovědět s citátem

Jak já jsem si libovala, jaké je ten náš Adamíšek zlatíčko, že neleze, kam nemá a neškodí-tak s tím je KONEC Crying or Very sad !

Začal řádit na stole a na pultu v kuchyni, samozřejmě když ho nevidíme, protože moc dobře ví, že tam nikde nemá co dělat. V noci nám rozkousal v kuchyni u plastového okna řetízek, sloužící na stahování rolet, takže hodně nemilé Twisted Evil Nesmím teď na stole nechávat nic, co by ho mohlo zaujmout. Tak jsem zvědavá, co všechno bude na nás zkoušet. Jde na něj puberta, je mu 7 měsíců, tak doufám, že až dospěje, tak si dá znovu vysvětlit, že některé věci u nás kocourek nesmí Rolling Eyes ...

Jinak nikdy jsem si nemyslela, že budu občas muset zachraňovat velkého psa před malým kotěcím puberťákem Laughing - co všechno si od něj ta naše labrouška nechá líbit, to je prostě neuvěřitelné. Kolikrát to nevydržím já a zakročím a servu ho z ní Smile
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
DevilishLucy



Založen: 04.12.2007
Příspěvky: 125

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2008 17:06:03
Odpovědět s citátem

Thunder napsal:
Nase Najtulka je taky sametacek, je uplne heboucka a absolutne se nemasti...ma milion pidi chloupecku po celem tele jako broskvicka a ocasek ma cely chlupaty, dokonce ma i docela "dlouhe" chloupky, teda na sphynxika, tak ma na konci takovou steticku....no a tak se mi postestilo, ze jsem ji vcera videla najezenou Laughing Laughing Laughing nebyt toho ocasku tak nevim nic...a vypadalo to moooc legracne. Jinak co se tyce barvy, tak je to zelvicka a jak rika RadkaK, zelvy jsou dve povahy. A taky jo...je bud padla na hlavu...skace jak klokan, dupe jak kobyla a lita po byte jak posuk, kolikrat se rozbehne a nalitne na me az to pleskne, jak nema chlupy na packach...a nikdy netasi...obcas kousne,ale jen jemne...a nebo je extremne mazliva a lisa se, lize me a cuca a nuchna se semnou az je v uplne euforii, obcas mam pocit ze pojde blahem Laughing Laughing Laughing


Ahoj Thunder !! Tak Najtulka je sestřička mého zlatíčka Enží Chci se zeptat jestli už se přezubuje ta moje už má zuby jako žralok. A jak jste s vaší želvičkou spokojeni? To skákání mají nejspí v rodině En vyskočí až přřes metr nad zem. Když běhá nebo chodí je jí jedno jestli mi šlápne do pusy nebo do oka, a když spustí ráno traktor tak je to spolehlivější než budík Laughing Jen se nechce chovat vždycky se vyšplná za krk, když si jí chci pochovat musím jí zamotat trochu do deky jako miminko a tam potom usne. Jak to máte vy?? Razz
_________________
DevilishLucy Surprised)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2008 0:58:18
Odpovědět s citátem

Náš Adam se chová rád a hodně a skoro pořád. Sotva dvounožec dosedne, má kluka na klíně (nebo za krkem). Tulí se a vrní. Jen občas ho chytne kousavá a začne být nepříjemný, tak ho shodíme a necháme vycukat. Ale je to mazlič a přísavka největší, a je to milé. A nebrání se ani těsnému objetí. I v noci se ke mě tulí a tiskne, teprve když mu pod dekou dojde kyslík, vyleze, aby měl hlavu venku, ale je přitulenej pořád. Ještěže nejsme nejmladší, jinak by manžel žárlil Laughing
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2008 10:18:35
Odpovědět s citátem

Ahojky,tak Ginger se na zacatku nechtela chovat vubec,to jsme byli akorat podrapani,jak se sapala nahoru za krk. Ona vubec nema rada,kdyz ji drzim obouma rukama a ma pocit,ze je "omezovana".Ale posledni dobou si na chovani zacina zvykat a necha se nosit po byte v naruci. Musi ale mit naladu a musi mit zadni nozicky podepreny rukou a predni packy ma na mym rameni,jakoby me objimala. Uz si proste nasla svoji polohu a vi,ze je to "bezpecny" Smile Nekdy ale vyleze za krk a tam si tak zvlastne sedne/lehne aby udrzela rovnovahu a necha se nosit,libi se ji,ze je nahore a muze tak prozkoumat a ocmuchat jinou vyskovou uroven Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Thunder



Založen: 23.11.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2008 21:29:20
Odpovědět s citátem

Ahoj Lusy,
ja vim, ze jsme jedna rodina Smile Uz prezubujeme, ale ty nove zubaky nejsou venku jeste cele, jen pulky...

jinak Najtulka kdyz se prijde mazlit, tak se rozvali a je uuuplne totalne vlacna a muzu s ni delat co se mi zachce...coz nedelam...nooo dobre, obcas ji pozlobim...ale fakt by si nechala cokoli...muzu ji onuchnavat, sahat ji na oblicej, brisko, lechtatt ji, tahat za kuzicku, obracet usi, otvirat tlamicku, vytirat ocicka od ospalek...co me jen napadne...je uuuplne muchlaci. Je to mega mazel Smile

akorat je Najtuska desne nemehlo Shocked Shocked bezne vypadava z pelisku, kdyz se probudi a protahuje se...vzdycky jen zahlidnu jak leti dolu Laughing Laughing ma zavesny pelisek na topeni,drzi pevne a je stabilni Rolling Eyes Laughing pada kdykoliv a odkudkoliv, vecne do neceho duca hlavickou, vecne slape do prazdna...no je to dilo teda....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
DevilishLucy



Založen: 04.12.2007
Příspěvky: 125

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 1. 2008 10:28:04
Odpovědět s citátem

Thunder napsal:
Ahoj Lusy,
ja vim, ze jsme jedna rodina Smile Uz prezubujeme, ale ty nove zubaky nejsou venku jeste cele, jen pulky...

jinak Najtulka kdyz se prijde mazlit, tak se rozvali a je uuuplne totalne vlacna a muzu s ni delat co se mi zachce...coz nedelam...nooo dobre, obcas ji pozlobim...ale fakt by si nechala cokoli...muzu ji onuchnavat, sahat ji na oblicej, brisko, lechtatt ji, tahat za kuzicku, obracet usi, otvirat tlamicku, vytirat ocicka od ospalek...co me jen napadne...je uuuplne muchlaci. Je to mega mazel Smile

akorat je Najtuska desne nemehlo Shocked Shocked bezne vypadava z pelisku, kdyz se probudi a protahuje se...vzdycky jen zahlidnu jak leti dolu Laughing Laughing ma zavesny pelisek na topeni,drzi pevne a je stabilni Rolling Eyes Laughing pada kdykoliv a odkudkoliv, vecne do neceho duca hlavickou, vecne slape do prazdna...no je to dilo teda....


Ahoj Thunder !! Ta to je opravdu společné v rodině ta naše take padá a pěkně to pleskne minule mi takhle skočila na obličej. Pak se rozeběhla a já yvedla ruku a ona mi naběhla do lokte do brňavky to bolelo, ale měla jsme strach o ní. Ale ta už byla na svém pelíšku na topení Laughing Je to fakt legrační jí pozorovat Very Happy Very Happy . Jinak s těma zoubkama je to u nás podobné má jich pár venku a dokonce jsem jeden ukořistila mám ho v krabičce na památku. Je opravdu jako dětátko.

Ještě jsem se chtela zeptat jak je to u vás s koupáním taky přitom tak pláče?? Enží strašně sousedi si musí mzslet, že tam někoho vraždíme Razz . Ale vždycky to nějak zvládneme. Smile Tak budu se těšit na odepsání a pozdravujte tu svoji krásnou želvičku Najtulku!!
_________________
DevilishLucy Surprised)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
R-Bastian



Založen: 19.01.2008
Příspěvky: 65
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 1. 2008 21:45:46
Odpovědět s citátem

Dobrý večer všem šťastným majitelům sphynxíků,mezi které se mohu od 27.12.2007 počítat i já. Very Happy Naše 3.hodinová cesta s Bastiankem do jeho nového domova proběhla bez sebemenšího zádrhele.Basty si chvilku prohlížel své páníčky a shledal nás OK a tak zapnul motor od svého traktoru a po chvilce usnul.Doma nám hned ukázal ,že čůrat i kakat ho naučili -dokonce na to správné místo.Žrát za dvě kočky a pít jako dvě duhy.Proběhl- nebo spíše profrčel- celým bytem a svou přítomností hluboce urazil našeho majestátně vyhlížejícího peršana, téměř 10.letého, Napoleona.První noc se hned uhnízdil u mého krku a postupně se stěhoval na tvář,k uchu zkrátka jsem ho měla všude.Oka jsem nezamhouřila zato on byl ráno jako rybka a já vstávala do práce s kruhy pod očima ,podezírám ho ,že se na nich chtěl zhoupnout Very Happy Přiznám se,že spí se mnou v posteli a že jsem se ještě kloudně nevyspala.Je to ušaté torpédo ,které musí každý milovat.Je miloučký,heboučký a strašně rád se mazlí , denně mám od něho umytý a vycucaný krk .Při některých vylomeninách ho pasujeme na klokana. Laughing S pozdravem Romča
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Thunder



Založen: 23.11.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 1. 2008 22:48:40
Odpovědět s citátem

Lucy, to jsem rada, ze v tom nejsme sami Laughing Laughing jinak koupani je u nas jak kdy...nekdy je v pohode a ja si jako fandim, jak jsem uzasna, ze mi u toho nerve a tak si to priste chci natocit a on mnauci jak na lesy Laughing Laughing Laughing Laughing ale rozhodne snasi lip koupani od te doby, co ji napoustim vanu "po kolena" a ona se tam muze prochazet...strasne legracne to cvachta, jak ma blanky mezi prstama a nabira tim hodne vzduchu pod vodu Laughing Laughing

A Romce gratulujeme k novemu prirustku!!!! Tech zazitku bude jeste hodne... Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Markét



Založen: 10.07.2007
Příspěvky: 136
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 1. 2008 12:24:38
Odpovědět s citátem

Romče také gratuluju , odkud je Bastien ?
_________________
Mája a Otík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 1. 2008 13:16:35
Odpovědět s citátem

Markét napsal:
Romče také gratuluju , odkud je Bastien ?


Připojujeme se s Adamem a vítáme vás oba a přejeme hodně a hodně hezkých společných zážitků.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
DevilishLucy



Založen: 04.12.2007
Příspěvky: 125

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 1. 2008 14:51:01
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Markét napsal:
Romče také gratuluju , odkud je Bastien ?


Připojujeme se s Adamem a vítáme vás oba a přejeme hodně a hodně hezkých společných zážitků.


Taky se přidávám Romčo a gratuluji k Bastymu přeji hodně krásných sphynxích zážitků. Laughing
_________________
DevilishLucy Surprised)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (77x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (34x)
3
Britská krátkosrstá kočka (30x)
4
Kočičí jména (29x)
5
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (28x)
6
Mrouskání kočky (říje) (26x)
7
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (26x)
8
Mňoukání a štěkání (22x)
9
Kočka a umění. 10. díl: 20. století (21x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top