Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

povaha Sphynxů


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
DevilishLucy



Založen: 04.12.2007
Příspěvky: 125

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 1. 2008 15:00:39
Odpovědět s citátem

[quote="Thunder"]Lucy, to jsem rada, ze v tom nejsme sami Laughing Laughing jinak koupani je u nas jak kdy...nekdy je v pohode a ja si jako fandim, jak jsem uzasna, ze mi u toho nerve a tak si to priste chci natocit a on mnauci jak na lesy Laughing Laughing Laughing Laughing ale rozhodne snasi lip koupani od te doby, co ji napoustim vanu "po kolena" a ona se tam muze prochazet...strasne legracne to cvachta, jak ma blanky mezi prstama a nabira tim hodne vzduchu pod vodu Laughing Laughing

Thuner tak to ta naše Enží ani to když jí napustím vanu tak na kolena a chci jí tam dát tak vříská a to strašně moc a ¨sama tam nevleze tak nevim. Podle mě vodu nesnáší Sad Včera jsem byla ve vaně a přišla až když se to vypustilo jinak seděla na vaně a koukala. taky bych chtěla, aby chodila v klidu ve vodě Shocked Bylo by to super.

Ještě k těm zubům když přezubuje má problém z jídlem? Enží vůbec Smile Nic jí nevadí.
_________________
DevilishLucy Surprised)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
R-Bastian



Založen: 19.01.2008
Příspěvky: 65
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 1. 2008 20:02:11
Odpovědět s citátem

AHOJ všem ,děkujeme za báječné přivítání.Bastian se narodil v Hustopečích u Brna.Máme celý ocásek chlupatý a čekáme na zapsání do Zlaté knihy.Dnes si to opravdu celý den užíval-lumpík.Narodil se přesně před 4.měsíci a tak chtěl být od ranních hodin středem pozornosti. Lítal po bytě jako ohnivá čára a také ,což je mimochodem jeho oblíbená činnost,
v nestřeženém okamžiku něco uchvátí a frrr s tím pryč Laughing (třeba nesu vyprané prádlo a ztratím ponožku,jakmile to hned nezaregistuji,tak mám dost práce s hledáním kam ji ten rošťák schoval Twisted Evil ) No protože jsme byli už dost ušpinění od mazu,tak nastal den D -koupání.Sama bych to nezvládla,tak jsem požádala partnera,abychom si to koupání užili všichni(dcera se věnovala Leonkovi-peršan).Ani hlásku nevydal,teď myslím Bastianka,namydlila jsem ho ,povídala jsem si s ním. Ze začátku chtěl zdrhnout,ale muž ho držel pevně a tak hlavička naše chytrá usoudil,že jakýkoli odpor je zbytečný a tak nám plně důvěřoval.Dokonce ,a to jsem myslela že mě vypadnou oči,ho muž chlácholil tím,že mu dával pusy na hlavičku Shocked Zkrátka byl úžasný(vlastně oba) ,pak se čistila ouška a stříhaly drápky-také pohoda.Kdybych ovšem tuto očistu chtěla provést Leonovi,tak mě odnášejí z bytu nohama napřed. Very Happy Ten dává sebemenší nelibost dost bolestivě najevo-a krve by bylo jako z vola Embarassed Povahově jsou oba kocouři jako černá a bílá.Zatím se kluci okukují,samozřejmě pod mým dohledem,aby nedošlo ke rvačce. Sad Bastianek by si rád hrál-to je vidět,ale Leon je evidentně naštvaný ,že už není středem pozornosti a také je tvrdohlavý.Nebudu nic lámat přes koleno a vyčkám ,čas ukáže.Když jsem v práci jsou od sebe odděleni,ale jakmile se vracím,tak otevřu dveře a ušatec se hrne za chupáčem a já jako střelená za oběma ,aby se něco nesemlelo.. Ještě ke hračkám:dostal jich mnoho,ale nejraději má obyčejný papír ,který někomu vyškubne a prchá s ním pryč. Laughing Dále pak ruličky od toaletního papíru a kuchyňských utěrek-to je něco. Zdravíme Romča,Basty a Leon
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 1. 2008 23:41:11
Odpovědět s citátem

Taky jsme teď po koupání, už to svinstvo, co jsem mu provedla, zajedl tyčinkou (jak dobře si to už pacholek pamatuje, že když mu něco podle něj hnusného provádím, dostane bolestné v podobě tyčinky Razz ). Řval u toho jako na lesy a pořád se snažil zdrhnout, ale drápy nevytasil, takže poškrábaná nejsem. Zvládli jsme to sami dva, oblékla jsem ho-přece jen tu už je trochu chladněji, už 2 hoďky nejede topení. No a teď si Adámek na mém rameni dělá manikůru. Je zajímavé, že drápky si nechá ostříhat bez větších protestů, ale čistit, to teda NE. Nevím proč zrovna tohle mu tak moc vadí. I když uplácení tyčinkou funguje i tady.

A taky rád pořád něco nosí a přenáší, takže to u nás vypadá, jako kdybychom měli plný dům malých dětí-všude se válí hračky (našeho psa a kocouře). A hrozně rád si hraje s ruličkou od WC papíru, kterou jsem protáhla provázek a zavěsila na klíč od skříně. Tak to je NĚCO Wink !
Akorát jak pořád přenáší své plyšáky z bezpečí obýváku, kam pes nesmí, kamkoliv jinam, tak je pes postupně likviduje. No zatím jich máme po dětech dost. Razz

Já mu taky hrozně ráda dávám hubany na tu jeho sametovou kůžičku a on mě na oplátku zase olizuje, což kolem uší mi dvakrát příjemné není Wink
Ten prostor mezi netopýřími oušky k hubanům úplně svádí Laughing

A taky máme chlupatý ocásek a taky čumáček. Pořád jsem z něj úplně uveličená, jak je nádherný a heboučký a miloučký a nebojácný a.... Laughing Laughing Laughing každý doplní sám Razz .
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Thunder



Založen: 23.11.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 1. 2008 11:11:56
Odpovědět s citátem

Lucy,
my teda zatim problem nemame...chroupe i granulky jakoby nic...tak je to fajn. S tim koupanim...no, bud si casem zvykne a nebo to holt vzdycky pretrpite, jeste, ze se ty holky tak nemasti jak kluci. Najtule se nemasti temer vubec (aspon ne na dotek) a tak kdyby nesmrdela jak velbloud Laughing Laughing , nebylo by potreba ji koupat dlouho... dokonce i ouska ma min spinave nez driv, ale teda vcera koupani zvladla docela ok, nejdriv mnoukala a kdyz jsem ji polevala vodou z hrnicku tak zjistila, ze je to moc prijemne a drzela "jak hluchy dvere" Smile ale za to cisteni ousek zvladala vzdy dobre a vcera teda se tvarila jak kdyz ji vrazdim...no ale mame to za sebou. Je uzasne, ze po takove "tyranii" sphynxik chvilicku trucuje, mraci se,ale nezdrhne a pak se prijde pomazlit...jina cica by zdrhla jak namydlena,zalezla pod postel ci jinak a zustala tam pekne dlouho a na zavolani by se tak akorat vyprdla Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
DevilishLucy



Založen: 04.12.2007
Příspěvky: 125

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 1. 2008 11:35:47
Odpovědět s citátem

Thunder napsal:
Lucy,
my teda zatim problem nemame...chroupe i granulky jakoby nic...tak je to fajn. S tim koupanim...no, bud si casem zvykne a nebo to holt vzdycky pretrpite, jeste, ze se ty holky tak nemasti jak kluci. Najtule se nemasti temer vubec (aspon ne na dotek) a tak kdyby nesmrdela jak velbloud Laughing Laughing , nebylo by potreba ji koupat dlouho... dokonce i ouska ma min spinave nez driv, ale teda vcera koupani zvladla docela ok, nejdriv mnoukala a kdyz jsem ji polevala vodou z hrnicku tak zjistila, ze je to moc prijemne a drzela "jak hluchy dvere" Smile ale za to cisteni ousek zvladala vzdy dobre a vcera teda se tvarila jak kdyz ji vrazdim...no ale mame to za sebou. Je uzasne, ze po takove "tyranii" sphynxik chvilicku trucuje, mraci se,ale nezdrhne a pak se prijde pomazlit...jina cica by zdrhla jak namydlena,zalezla pod postel ci jinak a zustala tam pekne dlouho a na zavolani by se tak akorat vyprdla Razz


Thunder ahoj, Tak jsem koukala na Najtinky fotky a dostaly jsme od Radky stejnou dečku s méďama Laughing . Mě by nepřišlo že by Enža smrděla jak velbloud je strašně moc čistotná. Opravdu jsem tohle ještě neviděla. A to chování je taky úžasné každá kočka by tě podrapla pokousala, zalezla by a už by tě nikdy nebo velkou dobu nechtěla vidět Sad
a sphynxové jsou úžasní co?? Hezký den
_________________
DevilishLucy Surprised)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
R-Bastian



Založen: 19.01.2008
Příspěvky: 65
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 1. 2008 18:52:22
Odpovědět s citátem

Ahoj Thunder,Lucy + Najti a Enží.Tak já jsem tedy neměla příležitost čuchat k velbloudovi Laughing ,ale my jako toto vééélké chlupaté zvířátko s jedním či více hrby nesmrdíme, Rolling Eyes ale mastíme se.V neděli jsem se koupal a už dnes panička lamentovala,že takového špinouzníka svět neviděl-kdybych nebyl sphynx-tak bych ji k tomu řekl své,možná by i nějaká ta fackovačka byla,ale je to pod mou úroveň. Very Happy Jsou to opravdu stvořeníčka k zulíbání .Tolik radosti dokážou každodenně přinášet a uklidňovat svou přítomností,že by si opravdu zasloužili svou vlastní knihu.Adámku,Tobě závidíme tvůj kachní žaludek.Já mám momentálně zažívací problémy,ale panička mě chlácholí a myslím,že i trochu sebe,že bude zase dobře.
Romča + Basty +Leon[/u]
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 1. 2008 20:35:21
Odpovědět s citátem

Teda odkdypak sphynxíci smrdí? K velbloudovi jsem sice taky nečichal, ale žeby smrděli? Koupeme našeho Feliska tak cca 2x do měsíce a je stále čistý a voňavý Smile Tedy pokud si omylem ve své kadibudce nesedne do svého výtvoru Very Happy

Jo a ještě co se týká maštění se, u nás to vyřešila změna krmení, po Acaně se kulíšek mastil až hrůza, pak jsme přesedlali na Nutram a byl klid. Smile
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
R-Bastian



Založen: 19.01.2008
Příspěvky: 65
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 1. 2008 21:16:04
Odpovědět s citátem

Shynxíci v žádném případě nesmrďákují,reagovala jsem jen v legraci na příspěvek Thunder,která to také jistě myslela obrazně Laughing Mám Bastyho zhruba měsíc a koupal se také 2 x a myslím,že je to plně dostačující. Myslím,že čím častěji by se koupali,tím více by se jim mohla kůže mastit,zejména klukům-ale nemusí to tak být.O nějaké velké změně co se krmení týká zatím neuvažuji-pokud se týká vztahu žrádlo-mastění.
Romča+Basty+Leon Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2008 6:46:48
Odpovědět s citátem

Ahojky, tak jen taková malá připomínka k vaší diskusi.
Špinění u sphynxů je naprosto individuální. Je to u každého jedince jiné a po kastraci se to většinou srovná. Taky platí, že kocouři se mastí a špiní víc, ale i to se celkem srovná po kastraci. Naši Týnu a Lízu stačí vykoupat tak 1x za měsíc a Lili bych mohla koupat denně, nejhorší je, že Lili je bílá a vypadá tak pořád jako čuňátko. Samozřejmě drápky a ouška čistíme častěji, dle potřeby.
A k tomu "smrdí jako velbloud" je to asi tak jako s lidmi, každý sphynx voní-smrdí jinak, každý jedinec má svůj osobitý pach. Pokud ovšem Thunder neměla na mysli to, že sphynxové smrdí, když prdí Very Happy , to se opravdu nedá přežít Evil or Very Mad
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
DevilishLucy



Založen: 04.12.2007
Příspěvky: 125

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2008 11:28:31
Odpovědět s citátem

RadkaK napsal:
Ahojky, tak jen taková malá připomínka k vaší diskusi.
Špinění u sphynxů je naprosto individuální. Je to u každého jedince jiné a po kastraci se to většinou srovná. Taky platí, že kocouři se mastí a špiní víc, ale i to se celkem srovná po kastraci. Naši Týnu a Lízu stačí vykoupat tak 1x za měsíc a Lili bych mohla koupat denně, nejhorší je, že Lili je bílá a vypadá tak pořád jako čuňátko. Samozřejmě drápky a ouška čistíme častěji, dle potřeby.
A k tomu "smrdí jako velbloud" je to asi tak jako s lidmi, každý sphynx voní-smrdí jinak, každý jedinec má svůj osobitý pach. Pokud ovšem Thunder neměla na mysli to, že sphynxové smrdí, když prdí Very Happy , to se opravdu nedá přežít Evil or Very Mad


Radko s tím prděním máte pravdu to je něco. Very Happy . Jinak pokud jde o smrdění, tak to neznáme Enža voní jako malé miminko a voní jí kůže. Akorát teď pořád mnoukáme než norálně.
_________________
DevilishLucy Surprised)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2008 21:06:39
Odpovědět s citátem

Lidičkové, kdybyste viděli, jak ten náš mrňous moří naši velkou labradorku, tak byste nevěřili svým očím Shocked - a to trdlo drží a nechá si od něj skoro všechno líbit. Teprve když ji začal kousat do víček, tak udělala jediný pohyb tlapou, kterým ho ze sebe shodila, což ho ještě víc vydráždilo, tak jí hned skočil zpátky na záda, přidržel si ji tlapkama kolem krku, zadníma začal "šlapat zelí" a zakousl se jí do krku, a pak naznačoval kopulační pohyby. Silně mi to připomínalo páření, až si říkám, zda nenazrává čas ke kastraci. Je mu 7 měsíců, neznačkuje, zdá se mi to brzy-no, ještě uvidím. Wink
Je to tedy dvojka! Když svorně za mnou oba běhají, kam se hnu, tak je to taky něco. Nejlepší je, když mi kocouř asistuje na WC (máme jedno v koupelně, kam se jde z kuchyně a oba miláčkové tam vždy za mnou vlezou) Rolling Eyes
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Thunder



Založen: 23.11.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2008 20:09:22
Odpovědět s citátem

No mozna tim zpusobim bourlive debaty, ale teda Najtoch, kdyz se neokoupe treba 14dni tak opravdu smrdankuje...k velbloudovi jsem teda necuchala...ale takhle nejak si to predstavuju Laughing Laughing Laughing Najta ma dost vyrazny pach, takovy svuj, jde citit i po okoupani. Ale pokud je okoupana, jeji pach ci vune je takova jeji, prijemna, jako kdyz vam voni kuze vaseho mileho (ci mile), ale pokud je delsi dobu po koupani tak je to docela smradecek... Rolling Eyes Laughing holt asi jsme jedini, jak to tak ctu... Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2008 20:45:08
Odpovědět s citátem

Thunder napsal:
No mozna tim zpusobim bourlive debaty, ale teda Najtoch, kdyz se neokoupe treba 14dni tak opravdu smrdankuje...k velbloudovi jsem teda necuchala...ale takhle nejak si to predstavuju Laughing Laughing Laughing Najta ma dost vyrazny pach, takovy svuj, jde citit i po okoupani. Ale pokud je okoupana, jeji pach ci vune je takova jeji, prijemna, jako kdyz vam voni kuze vaseho mileho (ci mile), ale pokud je delsi dobu po koupani tak je to docela smradecek... Rolling Eyes Laughing holt asi jsme jedini, jak to tak ctu... Wink


Nejste jediní-náš Adamíšek taky pěkně smrádkuje, když je 14 dní nevykoupaný-a to ho ráno a večer pravidelně otírám dětskými kapesníčky-jak se miminkám čistí prdelky Laughing - po koupeli voní 1-2 dny, pak je to neutrální, a tak po 14ti dnech mi dcera začne říkat, že puchne jako tchoř. Já to až tak necítím Razz - jak jsem s ním pořád a jak ho miluju Laughing - no ale aby byl klid, tak ho holt vykoupu Wink
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
R-Bastian



Založen: 19.01.2008
Příspěvky: 65
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2008 21:11:43
Odpovědět s citátem

Krátce po vykoupání je Basty cítit jako malé mimčo.Tak po dvou až třech dnech se miminkovská vůně vytrácí a nastupuje jeho typická "vůně"-píši záměrně vůně,jelikož nám i tak voní. Laughing Ovšem něco jiného je, jak již psala RadkaK ,když nastoupí na scénu "střelba"- tak by se měly začít vytahovat plynové masky Sad Very Happy Very Happy
Zdravíme Romča+Basty+Leon
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (59x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (25x)
4
Britská krátkosrstá kočka (25x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (24x)
6
Mňoukání a štěkání (22x)
7
Kočičí jména (22x)
8
Mrouskání kočky (říje) (21x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (19x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top