Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Krmení


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: krmení
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 1. 2008 19:11:49
Odpovědět s citátem

for RadkaK
Ahoj,
tak jaké jsou zkušenosti a konzistence bobíků po delším krmení "Royal Canin Sensible" ? Stále stejně dobré výsledky? Smile
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: Krmivo Techni-Cal
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 3. 2008 14:58:36
Odpovědět s citátem

Nekrmíte někdo krmivem Techni-Cal Kitten? Je to superprémiovka a co jsem četl různé diskuse, tak většinou naprostá spokojenost (bohužel diskuse jsem našel jen co se týká psích granulí). Když vezmu cenu u 10kg rance, vychází cca o 500,- levněji než superprémiovka u konkurence (ProPlan, RC apod.)
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: superprémiové krmení
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 4. 2008 15:36:23
Odpovědět s citátem

Díval jsem se, že většinou je krmení označováno buď jako prémiové, nebo superprémiové (neberu-li v potaz to obyčejné za pár kaček z hypermarketů). Až na rozdíly v cenách jsem nikde neobjevil systém, čím se toto řídí a v čem vlastě ten rozdíl spočívá, ani jsem to nikde na netu nenašel. Superprémiovka je pouze označována za kvalitnější, ale poradíte někdo PROČ?

Díky Very Happy
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Nera Procházková



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 122
Bydliště: Ústecký kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 4. 2008 16:51:23
Odpovědět s citátem

Ahoj,
tak já se na toto ptala a bylo mi řečeno že rozdíl je ve složení tedy kolik obsahují čeho a že ty nejlepší mají největší obsah masa a nejméně toho zbytku Very Happy takže takto mi to bylo vysvětleno ale mým kočkam některý superpremiový krmiva vůbec nechutnají ale naopak jím děsně chutná Friskies takže jím to potom namíchám dohromady,obzvlášť Cleo je hrozná na jídlo jsem ráda že jí vůbec něco,kolikrát ohrnuje nos i nad syrovým hovězím Evil or Very Mad je to prostě fajnšmekr ale Friskies by mohla pořád ale to zase podle mě není kvalita takže radši jí to míchám jo ještě co jím chutná tak je PURINA ,Akanu nechtějí vůbec a Hills také ne ani namíchaný,ted máme Biomill a ten jakž takž stejně jako Royal Canin.Ted chci zkusit NUtram tak uvidíme Very Happy a Trainer ale ten u nás nikde ve zveraku není Mad no jo jsou to mlný pusy co dodat
_________________
Nera,Cleo,Jack a Žoržetka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 4. 2008 17:19:07
Odpovědět s citátem

Ahoj Nero,
tak koukám, že jsme se oba dozvěděli to stejné Very Happy A navíc, některé internetové obchody ani nepíší, jestli je něco prémiovka či superprémiovka, takže kdo se v tom má vyznat, proto mě zajímá, jestli je na to nějaká norma či standard, poněvadž při pohledu na složení by člověk musel být přinejmenším vědec a biochemik, aby tomu rozuměl. Taky bych nechtěl kočičákům kupovat nějaký šunt, aby byli zdraví, ale na druhou stranu přijít na buben a vyhazovat peníze jen kvůli značce či tomu, že je krmivo známé, taky není to pravé ořechové. Ti mí uličníci dlabou úplně všechno jak prokoplí, jen Felisek je trochu citlivější a občas se z něčeho pos... Teď dlapou Proplan, ale ty ceny jsou poslední dobou opravdu šílený...
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Nera Procházková



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 122
Bydliště: Ústecký kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 4. 2008 18:50:50
Odpovědět s citátem

Ahoj Oldo,
ano máš pravdu já to momentálně neřeším,ale opravdu asi máš pravdu,můžu ze zkušenosti povědět jen jedno vím že třeba určitý krmiva pro psy jsou opravdu kvalitní tak jak píšou,vím ze zkušenosti s fenkou kterou jsme kupovaly jednalo se o plemeno Anglického mastiffa a štěňata byly krmeny nekvalitnímy granulemy ještě ke všemu pro dospělé psy takže fenka byly ve 4 měsících ve špatném stavu měla prošlapy a začala se jí propadat páteř tenkrát před cca 10ti lety jsme na radu veterináře začaly krmyt granulema pytel 18kg za 1800,-kč a napravily jsme to sice to trvalo dlouho a stalo to hodně námahy dostat do ní vitamíny a běhat atd.ale povedlo se.Ted to něják extra moc neřeším kupují opravdu i kvalitní v uvozovkách i méně kvalitní,krmím jak granulema,konzervama ale i syrovým masem,rybou syrovou,tuňákem z konzervy,taveňákem, takže různorodý,kočičkám to vyhovuje navíc mě děsně štve že každý mi doporučí něco jiného u vet. PROPLAN a NUTRAM nejhůř ROYAL CANIN,ve zveraku jen nějáké kanadské krmení prej super premium majitel mi řekl že Proplan je odpad a v životě by to svým kočkám nedal,na výstavách každý doporučuje něco jiného,takže já střídám a jediný rozdíl co pozorují mezi těmy krmyvy tak je to že ty " superpremiový" se mi na omak zdají masnější.Takže kdyby jsi na to přišel dej vědět Very Happy Very Happy
_________________
Nera,Cleo,Jack a Žoržetka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 4. 2008 19:36:03
Odpovědět s citátem

for Nera
Přesně tak, každý říká něco jiného, každý doporučuje něco jiného. U psa mi to připadne jednodušší v tom, že kvalitu mimo jiné vysleduji podle toho, co z něj vypadne, což mi u sphynxe který má to spalování rychlejší tak moc nefunguje. Proto se pídím po tom, podle čeho se vlastně ta superprémiovka pozná a zda má nějaké ty standardy, poněvadž když vidím dvě superprémiová krmiva, tedy nejvyšší kvalitu a u jednoho stojí ranec který má 15kg 1400,- kaček a u druhé superprémiovky koupím 10kg za 1600,- tak to je sakra rozdíl, tak mě zajímá PROČ, když je taky super...

Prosím tě, toho tuňáka, to jsem nezkoušel, to dáváš kočičí konzervu nebo člověčí? Jak říkám, těm mým pacholkům chutná vše, třeba syrových kuřecích krků, to by se užrali, to mají boule za ušima, jak to do nich padá (a pak přímo ukázkové bobíky).
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 4. 2008 20:10:16
Odpovědět s citátem

Prosím tě, toho tuňáka, to jsem nezkoušel, to dáváš kočičí konzervu nebo člověčí? Jak říkám, těm mým pacholkům chutná vše, třeba syrových kuřecích krků, to by se užrali, to mají boule za ušima, jak to do nich padá (a pak přímo ukázkové bobíky).[/quote]

"člověčí tuňák" obsahuje sůl- je to i ve složení a to není pro kočky dobré,ale třeba v Kauflandu mají tuňáka se sníženým obsahem soli a tam je jí mínimum nebo žádná-teď nechci kecat. Takže se dívat na složení, pozor na sůl a pak by asi člověčí tuňák nevadil
jo a do konce dubna mají v petcentrech akci na shinycatky( a další věci) 2+1 zdarma, což se při jejich ceně vyplatí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 4. 2008 15:31:25
Odpovědět s citátem

Nera Procházková napsal:
...,obzvlášť Cleo je hrozná na jídlo jsem ráda že jí vůbec něco,kolikrát ohrnuje nos i nad syrovým hovězím...


Kdyz jste u toho,jak je kdo mlsny - nase Ginger treba maso at uz kureci nebo hovezi,syrove nebo varene neji vubec,cuchne a jde. Twixie je po nem zase jak divy Smile Ja krmim granulema Nutrience Elite, je to superpremiovka a jsem s nima spokojena ja i kocicaci. www.nutrience.cz
Nevyhoda je,ze se musi objednavat,ale vzdycky je mam do 2-3 dnu po objednani doma. A kdyz jsem zkousela porovnavat s jinyma superpremiovkama,tak mi prisly Nutrience i cenove nejvyhodnejsi - kupuju 6 kg za 740,- (postovne se u tehle castky uz neplati)
A dalsi vec,co nasi kockouni milujou jsou tycinky Shiny Cat Sticks - s lososem,tunakem nebo garnatem asi za 30,-,to je spis pamlsek,ale Ginger mi div nevleze na hlavu,kdyz jim je davam Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 4. 2008 3:08:23
Odpovědět s citátem

Se zájmem sleduji tuto diskuzi.
Mám několik poznámek. Takový menší noční fejetonek na téma „Jak to s těmi granulemi asi je?“
Mám pocit, jakoby jste chtěli, aby žrádlo za 50,-kč/kg mělo stejnou kvalitu, jako žrádlo za 150,-kč/kg Rolling Eyes . Ano, ona se platí značka, ale ta značka není jen logo a hezký pytel, ale kvalitní suroviny, nebo třeba pokrytí nákladů za laboratorní výzkumy, které firma provádí, aby vyzkoumala, jak to, co vyrábí, působí na zažívání našich kočenek. Tyto výzkumy stojí nemalé peníze a ty peníze musí firma někde vydělat.
Za další, pokud se podíváte na obsah žrádla a naučíte se „číst“ co jednotlivé suroviny znamenají, pak pochopíte, z čeho se žrádla vyrábí a jak se dá cena sešroubovat dolů. Kdysi kdosi řekl, z čehopak asi může být kg kečupu, který stojí 12,-kč, když kg rajčat stojí 20,- a musíte ještě připočíst obal, výrobu, energie, dopravu, dph, daň, zisk… jinými slovy… firma která cokoliv vyrábí, to nedělá pro svou zábavu nebo jako nezisková nadace, ale jejím prioritním zájmem je vydělat. Některá zachovává kvalitu, používá kvalitní suroviny a samozřejmě má na výrobku zisk. Jiná zvolí strategii nižší kvality, velmi nízké ceny, výroby ve velkých objemech a …světe div se, má také zisk. Málokdo bude používat vysoce kvalitní suroviny a prodávat za směšné ceny, aby měl jen mizivý výdělek. Hurááá vítejte ve světě businessu Laughing
Ale zpět ke kočičímu krmení. Nevyznáte se ve značkách a složení? Pokud granule obsahují 60% „masa“ je to jiné, než když obsahují 60% „masa A vedlejších masných produktů“! Ehmmm hadry, kosti, kůže… Víte, ona namletá kopyta jsou také bílkovina, co na tom, že nestravitelná, tudíž si z ní organizmus kočky nevezme ani prd, ba co víc, je to zátěž na trávení. Kočka je masožravec, v přírodě sežere celého tvora, myšku, ptáčka… Myslíte, že si ptáčka stáhne z kůže, vykostí, uvaří, okoření, položí na cibulák, okolo krčku si uváže bílý ubrousek, popadne příbor a hoduje? Wink Óóó nikoli, zblajzne to se vším všudy, kosti, šlachy, kůže, krev, vnitřnosti... jenže v určitých poměrech, přesně vyvážených pro potřeby jejího těla. Dokonalá matka příroda. Firmy zabývající se výrobou kočičího papání se snaží granulky (a konzervy) vytvořit tak, aby se co nejvíce podobaly přirozené stravě kočky. Ale přeci jen to jsou granulky a nikdy se čerstvě ulovené kořisti nevyrovnají (nejen z již výše zmíněných důvodů). A tak se bádá a studuje, kočičce zatěžuje tohle trávení? Nevadí, přimícháme něco, co trávení usnadní, …aha, kočička neudělá za celý den víc než 6 kroků a je obézní? Tsss, není nic jednoduššího než vytvořit light recepruru a kalorie nahradit rýží nebo řepnou dužinou nebo jiným „plnivem“. Co naplat, že v přírodě si kočičák dobrovolně nenandá porci kukuřice. Vytloukáme klín klínem, zničíme našim miláčkům zažívání a pak se divíme, že je rozhodí i ona „superprémiovka“. Někdy mám pocit, že jsme zašli příliš daleko. Ale není cesty zpět. Bohužel. A tak nám nezbývá než sklonit hlavu a věřit těm výzkumům, číst ty etikety a logicky uvažovat, že pokud kočička spapá 200g jídla denně a vykaká 200g bobíků denně, že je asi něco špatně. Páč, marná sláva, papáme proto, abychom dostávali energii, vitamíny a minerály a všechny tyhle věci a byli zdraví a vitální a aby naše zažívání dobře fungovalo s co nejmenším odpadem balastních látek.
Takže se zamyslete, přestaňte kočky cpát kostní moučkou a kuřecím tukem a uvidíte, jaké budou změny.
A PS: co vyhovuje jedné, z toho má druhá průjem a naopak. Takže porovnávejte, sdílejte zkušenosti, ale najděte té své číče, co jí vyhovuje nejvíc. A nezapomeňte přechod z jedné značky na druhou by měl být pomalý a postupný.
Dobrou chuť Very Happy
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 4. 2008 7:42:40
Odpovědět s citátem

for Karolína

S obsahem příspěvku samozřejmě souhlas, přesně takhle to nějak je, ale stále zůstává nezodpovězená ta otázka značení krmiva jakožto superprémiového, co to vlastně obnáší, zda se to něčím řídí a zda to má nějaký standart, poněvadž s prominutím na pytel si můžu napsat co chci, poněvadž laik tomu stejně nerozumí. Kvalita může jít ruku v ruce s cenou, ale také to tak být nemusí. Jestli je to například jako se šunkou, kterou máme standard, výběrovou a i nejvyšší jakosti a každá musí mít určitý obsah vody, masa a bílkovin, ať se již jmenuje jakkoliv a stojí cokoliv.

No nic, jdu nakrájet nějakou tu myš Very Happy
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 4. 2008 10:05:22
Odpovědět s citátem

"...poněvadž s prominutím na pytel si můžu napsat co chci, poněvadž laik tomu stejně nerozumí.."



http://casopis.planetazvirat.cz/070316-vyziva-psu-2.html

tohle se sice tyka vyzivy psu,ale myslim,ze je to obecne platne i pro kocici granule Wink
Jinak,kdyz tedy neverite tomu,co je napsano na pytliku,pak tezko rict,
podle ceho se orientovat Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 4. 2008 10:12:17
Odpovědět s citátem

Pro Karolínu

Já nepřišla na to, jak to, že u laciných konzerv včetně wiskas a kit-katet je obsah masa, nebo hlavní suroviny cca 5%, ale totéž jsem našla na konzervách třeba od Animody nebo Orienu za podstatně větší peníze, takže do háje, jak se v tom má jeden orientovat?

A nakonec, není nejvíc masa v mase samotném? Proč dávat kočce "rybí" konzervu, když může dostat přímo rybu, nebo "hovězí", "drůbeží" (dál doplňte sami Wink ), když může dostat hovězí nebo kuřecí. A vyjde to laciněji než krmit konzervama!

Já osobně i v lidské výživě dávám přednost přirozené stravě, kterou si připravím z čerstvých surovin sama a vím, co jíme, než bych kupovala sebelákavější konzervy a tou nejlepší (rozuměj nejagresivnější) reklamou.

Na www.baron.cz je asi revoluční článek o krmení metodou BARF, což představuje krmení syrovou stravou - doporučuji všem k přečtení - hlavně pokud se zde najdou i majitelé psů. Můj labrador ten názor na krmení BARF versus granule naprosto sdílí ve prospěch syrové stravy.

Je tedy fakt, že u koček si to zcela netroufnu z jednoho prostého důvodu-nemám v místě prodejnu masa, kde bych mohla věřit čerstvosti surovin, jako věřím Globusu. Takže krmím taky co nejkvalitnější granule, a taky by mě zajímalo, jak je rozeznám jinak než podle ceny. Mě je jasné, že bude-li kilo stát 40 Kč, o kvalitě nemůže být řeči, ale pak je kategorie, kde kilo vychází na cca 130-250 Kč, a kde tady hledat ten "svatý grál"?
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Nera Procházková



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 122
Bydliště: Ústecký kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 4. 2008 10:42:33
Odpovědět s citátem

takže teď koukam na složení a u je to takto
FRSKIES cena cca 2kg 129,-kč
Deklarované jakostní znaky: Dusikaté látky 32%,Tuky 10%,Popel 8%,Vláknina 3%,Vápník 1,3%,Fosfor,1,2%,Draslík 0,7%,Metionin 0,6%,Hořčík 0,12%
PRO PLAN DELIKATES cena cca 1,5kg 280,-kč
Deklarované jakostní znaky : Dusikaté látky 40%,Tuky 18%,Popel 7%,Vláknina 1%,Vápník 1,%,Fosfor0,9%Hořčík 0,1% + navíc vlhkost 7,5% a kyselina linoleova 2,3%

takže nevím a nechápu,vím že rozdíl určitě v tom je ale podle toho co tam píšou tak je to opravdu tak i jak jsem psala ty dražší jsou tučnější jak na omak tak i podle omaku ovšem podle toho co píšou to zase tak velký rozdíl není.
Tak jsou tu i další věci který jsou tam napsány takže takto:

FRISKIES SLOŽENI
obyloviny,maso a vyrobky živočišného původu (min 4% masa a min 1 % jater v červených a hnědých granulích),bilkovinové extrakty rostliného původu,oleje a tuky,minerální látky ( min.0,4% vápník a min 1% minerálních látek v bílých granulích),vedlejší produkty rostliného původu,kvasnice,zelenina,

PROPLAN SLOŽENI
krůti maso 18%,ryže 18%,kukuřiční moučka,dehydrované krůtí bilkoviny,kukuřice,moučka z ryže,pivovarské kvasnice,živočišný tuk,sušená vaječná hmota 4,5%,vedlejší vyrobky z jater,řepná dužina,rybí tuk,chlorid draselný,cholin chlorid,L-lysin,DL-methionin,Chlorid seleničitan sodný.

takže zase podle složení je tam rozdíl ale podle toho co píše Karolina tak bych timto rozhodně neměla krmit jelikož je tam hodně moc kukuřice,mouky,ryže atd.
Pordle mě rozhodně pravdu má Olda je daleko lepší krmyt granulema,masem,konzervama atd než těmy myšy,opravdu si myslím že to není to pravé,vím že to Karolina nemyslela zase až tak uplně važně byla to jen řečnická věc.
No co říct na závěr,docela by mě zajímalo čímpak krmí paní Karolina jen tak pro porovnání,a je mi docela dost líto že nemám doma obal od BIOMILLU jelikož není uzavíratelný takže jsem to přesipala a nemám možnost porovnání ach jo?
Jdu hledat na Internet možná to najdu někde,napište kdyžtak i ostatní pro porovnání složení krmiva kterým krmíte možná že na to příjdeme co?Asi by to za to stálo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
_________________
Nera,Cleo,Jack a Žoržetka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nera Procházková



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 122
Bydliště: Ústecký kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 4. 2008 11:01:32
Odpovědět s citátem

BIOMILL SELECTIVE vaha 2kg cena 280,-kč na výstavě

Složení

Drůbeží maso /57 % - kuřečí a krůtí/, drůbeží tuk / kuřecí a krůtí/, rýže, drť z cukrové řepy, pšenice, kukuřičný gluten, hydrolyzovaná důbeží játra, ryby a vedlejší rybí produkty, sušená vejce, pšeničné klíčky, olje z tresčích jater, bramborová bílkovina, DL-methionin, vitaminy A, D3, E /α.tokopherol/, C, B1, B2, B3, B6, B12, biotin, niacinamid, kyselina listová, taurin, L-carnitin, výtažek z rostliny ženšen, uhličitan vápenatý, fosforečnan vápenatý, minerály a stopové prvky.

Jakostní znaky na 1 kg

Dusíkaté látky 320 g, tuk 210 g, popel 60 g, vláknina 20 g, vitamin A 20 000 M.J., vitamin D3 1500 M.J., vitamin E 150 mg, taurin 1500 mg, hořčík 0,09 %, omega 6 3,5 %, omega 3 0,7 %

NUTRAM INDOR CAT 1,5kg cena 229,-kč

Složení krmiva pro kočky Nutram Cat Indoor:
protein 28,8%
tuk 15,5%
vláknina 4,4%
vlhkost 8,5%
popel 5,8%
hořčík 0,11%
vápník 1,2%
fosfor 0,9%
měď 24 mg/kg
vitamin A 14036 IU/kg
vitamin D3 1421 IU/kg
vitamin E 166 IU/kg
vitamin B2 11 mg/kg
taurin 1284 mg/kg
sodík 0,46%
metabolizovatelná energie 3640 kcal/kg
_________________
Nera,Cleo,Jack a Žoržetka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
sanny



Založen: 16.01.2007
Příspěvky: 191
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 4. 2008 11:06:53
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:


S obsahem příspěvku samozřejmě souhlas, přesně takhle to nějak je, ale stále zůstává nezodpovězená ta otázka značení krmiva jakožto superprémiového, co to vlastně obnáší, zda se to něčím řídí a zda to má nějaký standart, poněvadž s prominutím na pytel si můžu napsat co chci, poněvadž laik tomu stejně nerozumí. Kvalita může jít ruku v ruce s cenou, ale také to tak být nemusí. Jestli je to například jako se šunkou, kterou máme standard, výběrovou a i nejvyšší jakosti a každá musí mít určitý obsah vody, masa a bílkovin, ať se již jmenuje jakkoliv a stojí cokoliv.

No nic, jdu nakrájet nějakou tu myš Very Happy


for Olda

Krmiva a jejich kvalita

Superpremiová krmiva jsou složena z vybraných prvotřídních surovin s optimálním poměrem všech živin tak, aby pomohla vaší kočce prožít dlouhý a kvalitní život. Krmiva jsou přizpůsobena věku a aktivitě kočky, rozlišují i kočky trvale žijící v bytě a kočky pohybující se venku. Všechna krmiva jsou šetrná k zažívání kočky a zbytečně nezatěžují její organismus.

Premiová krmiva poskytují kočce optimální výživu a všechny nezbytné živiny pro její růst a zdravý život. Krmiva jsou připravena z výborných a kvalitních surovin, bez umělých konzervačních látek.

Ekonomická krmiva nabízejí kočkám nižší podíl masa a chovatelům nižší cenu. Svým složením jsou nejméně vhodná pro dlouhodobé krmení.
_________________
Sandra a Mutinci Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 4. 2008 12:06:56
Odpovědět s citátem

No, myslim,ze je zbytecne zde rozepisovat,co ktera znacka krmiva obsahuje(ostatne to si prectete a zjistite nejen na strankach jednotlivych znacek granuli). Kazdy si proste musi udelat nejaky zaver sam a najit pro sve kocicaky to,o cem si mysli,ze jim bude nejlepe vyhovovat - podle toho,jak budou po takovem krmivu kockouni prospivat.Nikde se nedoctete,ze jednoznacne nejlepsi je tohle nebo tamto. Wink

Jinak v sekci "péče o kočku" tady ve foru je venovano jednotlivym druhum granuli nekolik temat,kde je rovnez uvedeno i to slozeni a zkusenosti ostatnich,tak to zkuste prostudovat tam,treba vas to nasmeruje lepe Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 4. 2008 12:29:45
Odpovědět s citátem

for all

Teda lidičky koukám že se diskuse zvrla přesně tím směrem, nad kterým jsem dumal nad pytlíkem krmení, kdy prostudování dvaceticentimetrového obsahu co je na ranci je LAIK zase na začátku.

Přesně to vystihla Sany, při otázce nad kvalitou krmiva mě zajímalo, zda jsou určité standardy pro určité typy a zda tato krmiva jsou SROVNATELNÁ KVALITOU (nikoli účinky dle diet a toho co kterému kočičákovi sedí). Tedy jestli jsou srovnatelné superprémiovky od výrobce A i výrobce B, ač výrobce A prodává kilo za stovku a B kilo za dvě stovky(televize od Panasonicu taky může stát 30000 a od Mascomu 15000, což ale neznamená že ta levnější je horší). V tom je ten jediný problém a to, nad čím jsem si kladl otázku.

A poněvadž každému kočičákovi sedí něco jiného, je určitě dobré napsat, jaké má kdo zkušenosti. Jak jsem již říkal, náš Felisek je trochu na krmení citlivější, prostě občas to má pořádně řidší a jako suprová kombinace se mi osvědčila: Ráno a odpoledne Proplan kitten a večer drobounce nasekané syrové kuřecí krky. Po tomto jsou bobíky ukázkové, ač jsem tomu již nevěřil a kočičáci kypí zdravím.

Ještě bych doplnil na ukázku: koupil jsem jen tak na zkoušku pytel Techni-Calu. Jedná se o SUPER prémiovku, bez barviv, dochucovadel a konzervantů a ve složení je mimo tu dlouhou řadu čísel a procent ohledně vlhkosti, tuků, dusíkatých látek atd., jako hlavní napsáno pouze kuřecí moučka, rybí moučka, kukuřice.....a tak dále A to je to, co jsem měl na mysli, když jsem psal, že si můžu na pytel napsat co chci. Je tam jedno kuře na vagon kukuřice, jedna ryba na deset kuřat, je tam to kuře celý, nebo jen nějaké zbytky až oberou prsa pro lidi.... Ale je to SUPER, tudíž by to snad mělo splňovat nějakou normu.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 4. 2008 13:01:14
Odpovědět s citátem

Komerční krmiva můžeme rozdělit do tří jakostních kategorií - ekonomická, prémiová a superpremiová. Toto rozdělení používají obchodníci i chovatelé. Jednotlivá krmiva však musí před vstupem na trh splňovat jakostní kritéria, která určuje společnost AAFCO. Nejkvalitnější superpremiová krmiva musí dodržet čtyři hlavní kritéria, kterými jsou: minimálně 85% stravitelných látek, 37% látek, které jsou pro organismus velice důležité, ale neumí si je vyrobit sám, dále vysoký obsah tuků a samozřejmě chutnost. Počítejte s tím, že za kvalitu se platí - obecně se uznává názor, že cena kvalitnějších granulí se pohybuje od 70,- Kč/l kg. Vzhledem k tomu, že je však správné krmení velmi důležité, vyplatí se do granulí investovat a to i z dlouhodobého hlediska kvůli zdraví p
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: BARF
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 4. 2008 16:30:13
Odpovědět s citátem

Nedá mi, abych se nepodělila s touto metodou:


http://www.baron.cz/kocka/prirodni-lekarna/clanky/vyziva-kocky-jidelnicek-prirozene-syrove-stravy/i-0


Mrkněte na to, stojí to za to.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Nera Procházková



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 122
Bydliště: Ústecký kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 4. 2008 17:37:29
Odpovědět s citátem

Ahoj Tatiáno,

tak jsem si to přečetla a opravdu asi na om něco bude,moje kočky jsou také spokojenější když jím dám syrové maso,ale všude jsem slišela že jsou kosti nebezpečné a vůbec nedávat!!!!!!!!!! Takže mám odskoušené že játra nechtějí,ale srdička kuřecí jsem dávala,hovězí dávám pravidelně,kuřecí maso,ryby.Netušila jsem že mužu dávat h.držky,k.žaludky atd!!!!!!!!!!!!!!
_________________
Nera,Cleo,Jack a Žoržetka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 4. 2008 17:48:42
Odpovědět s citátem

Nera Procházková napsal:
Ahoj Tatiáno,

tak jsem si to přečetla a opravdu asi na om něco bude,moje kočky jsou také spokojenější když jím dám syrové maso,ale všude jsem slišela že jsou kosti nebezpečné a vůbec nedávat!!!!!!!!!! Takže mám odskoušené že játra nechtějí,ale srdička kuřecí jsem dávala,hovězí dávám pravidelně,kuřecí maso,ryby.Netušila jsem že mužu dávat h.držky,k.žaludky atd!!!!!!!!!!!!!!


Ahoj, Nero,

nebezpečné jsou vařené kosti, syrové se chovají jinak. Náš pes se může po této stravě užrat, včetě jakékoliv syrové či zlehka povařené zelenině, když dostane granule, kouká na mě, jestli to myslím vážně a když po několika minutách jí dojde, že nic jiného nebude, pustí se pomalu do toho. Stačí jí do granulí přidat syrovou nastouhanou mrkev, trochu nasekaného salátu, cibule-zalít zeleninovou polévkou, a do granulí se dá s trochu větší chutí- Když ale dostane syrovou stravu, tak to je jediné, do čeho kocoury nepustí a slupne to na jeden zátah. Tak to mluví samo za sebe. Jen jak jsem už psala, nemám tady spolehlivý zdroj masa, a tak u koček se trochu bojím-bojovali jsme s pěkným průjmem po asi ne nejčerstvějším syrovém hovězím srdci, přitom ho kluci měli bez problémů xkrát, a pak najednou byl problém. Ale nejsou krmeni výhradně syrovou stravou, takže jejich zažívání není tomu zcela přizpůsobené, jak se o tom mluví při metodě BARF. Se psem na to přejdu zcela, jen co dokrmím granule, co mám koupené, u kocouřů ještě nevím-zdá se mi to lákavé, a kocour by to jistě ocenil.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 4. 2008 18:18:12
Odpovědět s citátem

Musím potvrdit, kocourům syrové jede, jsou po něm jak draví. Hovězí jim dávám přemražené, kuřecí čerstvé - krky, srdíčka a žaludky. Kuřecí krky jim nasekám nadrobno takže tam je spousta malinkých kostiček a vůbec to nevadí, naopak to má přímo zázračné účinky na jejich kadění a to vím o čem mluvím, poněvadž do doby než jsem to vyzkoušel jsem u Feliska tuhý bobek nezaznamenal a nyní jsou přímo ukázkové.

Ještě bych dodal, že bobíky jsou ukázkové až poté, co jsem do toho klukům vnesl trochu pravidlo, ráno a odpoledne superprémiové granule, večer syrové masíčko (žádná 4% konzerva, z té se vždy pos...). A více méně odměřená dávka, poněvadž by dlabali furt a výsledek byl stejný, po přežrání průjem.

Jak o pár příspěvků výše trefně uvedla Karolína, v přírodě si kočka ulovenou kořist taky nevykostí a neuvaří Very Happy
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 4. 2008 18:55:40
Odpovědět s citátem

Ahoj všem, předem děkuji za skvělou diskusi Wink ... Hlavně mě zaujala metoda syrové stravy BARF (mimochodem, pro psíky je to BARF dieta - The Bones And Raw Food, Kosti a syrová potrava). Náš kočičák se může po syrovém mase utlouct, ale doposud jsem se tomu poměrně bránila. Měla jsem vždy obavy z nevyváženosti tohoto typu krmení, ale jak jsem viděla návrh jídelničku na BARON stránkách (viz. odkaz výše), asi to vyzkouším. Mimo jiné mne zaujalo - a příjemně zarazilo - že o této stravě píše a zmiňuje na eshopu s krmivem pro zvířátka Shocked . Zatím krmím Royal Canin Sensible, s tím jsme spokojení. Jen mám obavu z jedné věci - jak naučím našeho kočičáka zřát "na příděl" Rolling Eyes ... Je od malička zvyklý na nonstop přístup k misce (jako kočičí laik jsem si přečetla pár chytrých knížek, kde to doporučovali) a teď vůbec netuším, jak ho to odnaučit. Myslím tak, ať nevzbudí svým mrančením celé město Razz ... jak jd o žrádlo, mění se ve vřeštící monstrum Twisted Evil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 4. 2008 19:04:53
Odpovědět s citátem

for Silvie

Právě díky Feldově žravosti jsem musel k jídlu na příděl přistoupit. Tady jsem také převážně četl, že kočka může mít stále plnou misku a sežere jen tolik, kolik potřebuje, jenže u nás byl opak pravdou, dokud v misce něco bylo, kocouř stále futroval a pak tak akorát trpěl průjmem. Takže teď dodržujeme režim 3x a dost. Taky ale vyjeveně kouká do misky a na mě, co že si to myslím mu ji nechávat prázdnou.

Syrové dávám každý den, i když dostávají i granule a můžu li zhodnotit, podávání syrového je mnohem pracnější, zvláště kuřecí krky naž nasekám, ale je mnohonásobně levnější, kočičákům chutná a na kadění se pozná že jim víc vyhovuje než granule, prostě toho více zežerou, ale málo toho z nich vypadne.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: Pro Oldu
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 4. 2008 20:01:27
Odpovědět s citátem

Ahoj Oldo, díky za tip, asi to tak taky budu praktikovat. Uvidím, jak to bude probíhat. S těmi RC Sensible jsem zatím spokojená, budu to doplňovat masíčkem a uvidíme... Na našem kočičákovi poznám, že mu tyto granulky jedou. Dokonce se - ani v případě své prázdné misky - nedotkne granulí svého psího spolubydlícího, to je co říct. Bohužel raději mrančí a vyvřiskuje takovým nepříjemným způsobem, že se to nedá snést. Vydává takové hrdelní zvuky. Sranda, ale ne třeba v noci nebo 15 minut najednou. Déle jsem to nikdy nevydržela. Mimochodem, náš kočičák měl podobné problémy s bobíkama jak ten Tvůj kočičák, takže jsem byla ráda, že ho to s RC Sensible přešlo. Dokonce jsme předtím vyzkoušeli i jiné druhy RC, ale s těmi to dobré nebylo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: Dotaz - Pro Kolin a Bio Lapis
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 4. 2008 20:10:34
Odpovědět s citátem

Ještě jsem se chtěla pozeptat, i když to zřejmě do tohoto fóra nepatří, na aplikaci pasty Pro Kolin a prášku do vody Bio Lapis. Oba dva přípravky jsem koupila na doporučení z tohoto fóra, ale narazila jsem na jeden velký problém - jak to mám do kočičáka dostat? U té pasty Pro Kolin "násilím" Confused ? Ale s tím Bio Lapisem si nevím rady vůbec (vody s rozpuštným práškem se ani nedotkl). Náš kočičák obvykle sťápe cokoli, ale u tohoto těžce protestuje... Díky moc
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 4. 2008 21:15:32
Odpovědět s citátem

Ahoj Silvie

S pastou ti neporadím, měl jsem Probican i Prokolin a sotva kočičák viděl že beru tubu a talířek na který jsem mu to dával, tak skákal půl metru vysoko, jak se těšil, takže násilí se nekonalo, on ty pasty miluje. Tyhle pasty jsem dával jen po ATB léčbě. S granulemi to mám složitější, také jsem chtěl přejít na ten RC Sensible, Feldík sice už má rok, ale pak jsme si koupili Charlieho a to je ještě prcek, tak dáváme kotěcí. Ale říkám si, jak bude i Charlie větší, jestli nepřejít komplet na tu přirozenou syrovou stravu, je to sice časově a pracně náročnější, ale co bychom pro ty své miláčky neudělali.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 4. 2008 21:39:26
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Ahoj Silvie

S pastou ti neporadím, měl jsem Probican i Prokolin a sotva kočičák viděl že beru tubu a talířek na který jsem mu to dával, tak skákal půl metru vysoko, jak se těšil, takže násilí se nekonalo, on ty pasty miluje. Tyhle pasty jsem dával jen po ATB léčbě. S granulemi to mám složitější, také jsem chtěl přejít na ten RC Sensible, Feldík sice už má rok, ale pak jsme si koupili Charlieho a to je ještě prcek, tak dáváme kotěcí. Ale říkám si, jak bude i Charlie větší, jestli nepřejít komplet na tu přirozenou syrovou stravu, je to sice časově a pracně náročnější, ale co bychom pro ty své miláčky neudělali.


Je to sice pracnější, to máš Oldo pravdu, ale zato lacinější a co je hlavní, asi pro kocouře přirozenější a tudíž i zdravější. Pouze v případě odbourání granulí by asi bylo nutné přidávat minerály, jak to píšou na Baronovi. A nechá se to udělat do zásoby-holt hodinku-dvě dělat porcičky, pak to dát zmrazit a pak už jen brát z mrazáku. A metitím když se povede koupit zaručeně čerstvé, tak dát to.

Náš pes je důkaz-dnes jsem jí dala jen granule-v 17 hodin-teprve teď-je 22,30 - je dojedla. Šetřila si je víc jak 5 hodin. Jo, kdybych jí dala do misky trochu vařené rýže nebo těstovin se syrovým masem a zeleninou, tak v 17,05 by miska zela prázdnotou. A vylízané by bylo i okolí misky, vše, co upadlo vedle. Dočista dočista.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 4. 2008 0:00:48
Odpovědět s citátem

Můj příspěvek nebyl míněný jako odpovědi na otázky. Jak jsem předesílala, byla to taková moje úvaha, fejeton na dané téma. Někdo to pochopil, jiný ne. Nic ve zlém!
Nejsem výrobce krmiv, ani veterinář zabývající se kočičími granulemi. Informaci o označování jednotlivých obchodních artiklů by možná mohla podat Česká obchodní komora, co smí dle norem obsahovat kočičí granule (konzervy, pamlsky), jaká jsou doporučení… atd., to by zase mohl zodpovědět někdo ze Státní veterinární správy, nebo možná Veterinární fakulta…? Ale tabulky a průměry jsou jedna věc, realita a potřeba každé jedné kočky věc druhá.
Co se týká mne, samozřejmě za léta soužití s kočičáky jsem jisté věci odpozorovala. Určité značky mi vyhovovaly více, jiné méně… Ovšem vzhledem k faktu, že krmím „smečku“ ve které jsou pospolu kastráti, chovné kočky, nekastrovaní kocouři, březí nebo kojící kočky a koťata, je nutné krmit s přihlédnutím k jejich potřebám. Jednotlivě to není vždy technicky možné, takže se musí volit nějaký kompromis. Vzhledem k tomu, mě nelze brát jako příklad, pokud máte doma jednoho nebo dva kočičáky. Tak jako v jiných situacích, i zde by se ke každé kočce mělo přistupovat individuálně, záleží na konkrétní situaci, potřebách kočky, majiteli, včetně např. jeho časových možností a dostupnosti surovin, pokud by se rozhodl krmit doma připraveným jídlem. Jak jsem říkala, pozorujte svoji kočku, co ji chutná a po čem prospívá. Myslete na to, že investice do potravy (ať už finanční nebo časová) se projeví na životnosti a zdraví kočky a co ušetříte na jídle, se zase třeba projeví na účtech za veterináře. No nic, jdu spát Wink
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (39x)
2
RSS kanály (38x)
3
HCM u koček - program PawPeds (25x)
4
Zlomek vteřiny (22x)
5
Debakl (21x)
6
Byl jsem hubenej a mrňavej (20x)
7
Kočky a vepřové maso - jak je to ... (20x)
8
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (17x)
9
Na domácí frontě klid? (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top