Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Problém po kastraci


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
martinati



Založen: 27.08.2009
Příspěvky: 22

Předmět: Problém po kastraci
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 1. 2010 20:17:31
Odpovědět s citátem

Zdravím všechny a prosím o radu. Idea
Minulý týden v pondělí jsme byli s naší 8 měsíční Sisinkou na kastraci. Veterinář nám řekl, že jí píchl ATB na dva dny a že pak máme přijít. Ve středu jí píchnul další ATB a něco proti bolesti. Sisince už bylo pak líp i jedla,pila a tulila se k nám.
Ale teď poslední dva dny hrůza, začal jí vytékat z ranky hnis a přestala jíst a pít a pořád jen spala, byla hodně horká a třásla se. Vypadl jí už jeden steh a ranka se jí otevřela. Dnes jsem šla k vet. a ten jí píchnul další ATB na dva dny a ranku jí propláchnul desinfekcí a stehy vytáhl. Měla 41,5 teplotu. Řekl, že to bude dobrý. Máme přijít v sobotu.
Sisinka je teď trošku lepší už i chodí okolo nás ale pořád mňouká a nechce jíst, pití jí dávám stříkačkou. Crying or Very sad
Bojím se aby se jí něco nestalo. Nemáte někdo podobnou zkušenost, s takovýmhle problémem po kastraci?
Moc děkuju
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: Re: Problém po kastraci
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 1. 2010 20:43:41
Odpovědět s citátem

martinati napsal:
Zdravím všechny a prosím o radu. Idea
Minulý týden v pondělí jsme byli s naší 8 měsíční Sisinkou na kastraci. Veterinář nám řekl, že jí píchl ATB na dva dny a že pak máme přijít. Ve středu jí píchnul další ATB a něco proti bolesti. Sisince už bylo pak líp i jedla,pila a tulila se k nám.
Ale teď poslední dva dny hrůza, začal jí vytékat z ranky hnis a přestala jíst a pít a pořád jen spala, byla hodně horká a třásla se. Vypadl jí už jeden steh a ranka se jí otevřela. Dnes jsem šla k vet. a ten jí píchnul další ATB na dva dny a ranku jí propláchnul desinfekcí a stehy vytáhl. Měla 41,5 teplotu. Řekl, že to bude dobrý. Máme přijít v sobotu.
Sisinka je teď trošku lepší už i chodí okolo nás ale pořád mňouká a nechce jíst, pití jí dávám stříkačkou. Crying or Very sad
Bojím se aby se jí něco nestalo. Nemáte někdo podobnou zkušenost, s takovýmhle problémem po kastraci?
Moc děkuju


Být vámi, tak bych co nejdříve kontaktovala jiného veterináře. Tady určitě není něco v pořádku. Rozhodně tohle není normální. Když váš vet kočičku kastroval, odebíral jí jen vaječníky a nebo dělohu? Četla jsem vaše předchozí příspěvky o nečistotnosti kočičky - čůrání mimo záchůdek. Prohlídl veterinář kočičku před kastrací důkladně? Mohla mít nějaký zdravotní problém zánět močového měchýře, popř. i jiné problémy a jestli ji v tomto stavu kastroval a neprohlédl napřed .... Zkuste opravdu jiného veta.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
andulicka



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 58

Předmět: Re: Problém po kastraci
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 1. 2010 22:28:12
Odpovědět s citátem

A urychleně, opravdu zde hrozí sepse a úmrtí vaší kočičky...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
xyz



Založen: 21.01.2008
Příspěvky: 89

Předmět: kastrovany kocour
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 9. 2010 14:46:50
Odpovědět s citátem

ja mam snad mene avazny problem, ve ctvrtek odpoledne jsem nechla vykastrovat kocoura, ale vcera i dnes chodi podivne nahrbeny jakdyby jej to bolelo a nemohl normalne chodit, jí i pije, vsude si vysocí, proste jen chodí nahrbený, je to normální? já to nikdy nezazila ....... Confused jestli mám volat veterinári.....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: Re: kastrovany kocour
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 9. 2010 18:44:42
Odpovědět s citátem

xyz napsal:
ja mam snad mene avazny problem, ve ctvrtek odpoledne jsem nechla vykastrovat kocoura, ale vcera i dnes chodi podivne nahrbeny jakdyby jej to bolelo a nemohl normalne chodit, jí i pije, vsude si vysocí, proste jen chodí nahrbený, je to normální? já to nikdy nezazila ....... Confused jestli mám volat veterinári.....


Měla jste někdy za sebou operaci??? Ikdyž se to nezdá i ten kocouří klučík měl ten pytlík citlivý a je to prostě rána po operaci a tak bolí! Já kastrovala několik koček za svůj život a kočky jsou ok většinou po dvou až třech týdnech. Tak jak každý člověk jinak snáší bolest a hojení, tak i zvířata. Pokud kocour nemá ránu nateklou či hnisající je nejlepší jej nechat v klidu a vyčkat času, až se rána zahojí.
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: Re: Problém po kastraci
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 9. 2010 18:52:30
Odpovědět s citátem

andulicka napsal:
A urychleně, opravdu zde hrozí sepse a úmrtí vaší kočičky...

Myslím, že hysterie není na místě. Kočka může po operaci nechutenství, přece jen je to zákrok, at už šlo o odebrání vaječníků, či celé dělohy. Pokud je kočka na atb, myslím že jí sepse nehrozí. Pokud vet odstranil stehy a jizva drží, není nateklá a extremně zarudlá, chce to jen čas na hojení. Je třeba říci, že když se rána hojí, občas v dírkách po stezích vytéká čirá tekutina... Jiného veta bych zvážila pro případ konzultace, dobré by bylo ránu nafotit a ukázat mu je, ale kočku bych nechala zatím doma a nechala jí v klidu.
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: Problém po kastraci
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 9. 2010 23:14:29
Odpovědět s citátem

Reg napsal:
andulicka napsal:
A urychleně, opravdu zde hrozí sepse a úmrtí vaší kočičky...

Myslím, že hysterie není na místě. Kočka může po operaci nechutenství, přece jen je to zákrok, at už šlo o odebrání vaječníků, či celé dělohy. Pokud je kočka na atb, myslím že jí sepse nehrozí. Pokud vet odstranil stehy a jizva drží, není nateklá a extremně zarudlá, chce to jen čas na hojení. Je třeba říci, že když se rána hojí, občas v dírkách po stezích vytéká čirá tekutina... Jiného veta bych zvážila pro případ konzultace, dobré by bylo ránu nafotit a ukázat mu je, ale kočku bych nechala zatím doma a nechala jí v klidu.



Pro Reg,tento příspěvek na který jste reagovala byl psán v lednu:-),to se někdy přehlédne:-)

BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: Re: Problém po kastraci
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 9. 2010 7:35:45
Odpovědět s citátem

beta.1 napsal:
Reg napsal:
andulicka napsal:
A urychleně, opravdu zde hrozí sepse a úmrtí vaší kočičky...

Myslím, že hysterie není na místě. Kočka může po operaci nechutenství, přece jen je to zákrok, at už šlo o odebrání vaječníků, či celé dělohy. Pokud je kočka na atb, myslím že jí sepse nehrozí. Pokud vet odstranil stehy a jizva drží, není nateklá a extremně zarudlá, chce to jen čas na hojení. Je třeba říci, že když se rána hojí, občas v dírkách po stezích vytéká čirá tekutina... Jiného veta bych zvážila pro případ konzultace, dobré by bylo ránu nafotit a ukázat mu je, ale kočku bych nechala zatím doma a nechala jí v klidu.



Pro Reg,tento příspěvek na který jste reagovala byl psán v lednu:-),to se někdy přehlédne:-)

BBMM


Týýý jo, normálně na data nekoukám, tak asik proto Very Happy Ale začnu Smile Díky za upozornění... Very Happy
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
xyz



Založen: 21.01.2008
Příspěvky: 89

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 9. 2010 11:35:40
Odpovědět s citátem

Reg, děkuji za uklidnění, já nikdy naštěstí na žádné operaci nebyla, ale můj první kocour po kastraci běhal hned ten večer, asi to líp snášel, já jsem jen o něj měla strach, jestli se mu něco nestalo, jinak ranka nejde ani vidět a nateklé nic nemá, tak mu snad brzo bude dobře
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 9. 2010 12:56:21
Odpovědět s citátem

xyz napsal:
Reg, děkuji za uklidnění, já nikdy naštěstí na žádné operaci nebyla, ale můj první kocour po kastraci běhal hned ten večer, asi to líp snášel, já jsem jen o něj měla strach, jestli se mu něco nestalo, jinak ranka nejde ani vidět a nateklé nic nemá, tak mu snad brzo bude dobře


tak to je v pořádku, opravdu některá zvířata jsou citlivější a jiná to snáší lépe. Hlavní je, aby neměl ranku nateklou či hnisající, jinak je vše ok Smile
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (57x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (29x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (24x)
4
Britská krátkosrstá kočka (24x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (23x)
6
Mňoukání a štěkání (22x)
7
Mrouskání kočky (říje) (20x)
8
Kočičí jména (20x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (18x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top