Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Granulky Orijen


Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: Granulky Orijen
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 9. 2006 13:37:28
Odpovědět s citátem

Znáte někdo?? Dle složení se mi zdají naprosto super. Pokud s němi někdo krmí, byla bych vděčná za info zda ho kočiny přijímají rády.
www.acanashop.cz/detail_produktu/ORIJEN_Cat_25_kg_102/47/
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 10. 2006 17:16:09
Odpovědět s citátem

Mela jsem uz tyto granulky, kocenkam naramne chutnaji a krasne voni. Koupila jsem je na vystave a jejich cena se na vysokou kvalitu nezdala zase tak vysoka. Vyzkousejte
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 10. 2006 9:35:38
Odpovědět s citátem

Děkuji za odpověď, cena se mi právě zdála také výhodná. Distributor mi na můj email odepsal, že granule jsou novinkou, v Kanadě se prodávájí teprve tři měsíce a tady teprve začnou jít reklamy do chov. časopisů. Takže jsem přece jen dala přednost již známým a vyzkoušeným granulím Royal Canin. Možná až bude více informací a hodnocení těchto granulek, tak je vyzkouším také. 70% masa v nich je opravdu velmi zajímavé.
Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 10. 2006 9:45:00
Odpovědět s citátem

Děkuji za upozornění na tyto granule, už jsem si objednala, protože složení mě také velmi zaujalo, takže hned je vyzkoušíme.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 11. 2006 13:54:11
Odpovědět s citátem

Tak jaké jsou zkušenosti s Orijen? Stále se bojím ho vyzkoušet, když není ještě pořádně osvědčený jako jiné granulky. Ohlasy na internetu skoro nikde nejsou (nebo neumím hledat Embarassed ).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 11. 2006 14:13:13
Odpovědět s citátem

Verunko,
tak už jsme doma jeden pytel spořádali - granulky vypadají hezky, moc chutnají, stolice vzorová Wink
Pokud je také pravda vše to, co se píše v přiloženém letáku, měla bych si občas taky nějakou schřoupnout.
Budeme zase objednávat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 11. 2006 15:07:03
Odpovědět s citátem

Já teď krmím už druhý pytel Royal Canin Maine coon, ty miluje. Ale zkusím k nim asi přiobjednat malý pytel těch Orijen, zda by je baštil.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Věra Ľuptáková



Založen: 29.03.2004
Příspěvky: 31
Bydliště: Starý Pařezov

Předmět: Orijen
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 11. 2006 11:05:01
Odpovědět s citátem

Verunka napsal:
Tak jaké jsou zkušenosti s Orijen? Stále se bojím ho vyzkoušet, když není ještě pořádně osvědčený jako jiné granulky. Ohlasy na internetu skoro nikde nejsou (nebo neumím hledat Embarassed ).
Very Happy

Wink Verunko, Orijen a jen Orijen!! Hned, jak se objevil, jsem ho koupila. Není rozdělen na Adult a kitten, a to je i jeden z důvodů, proč jsem ho začala kmit. Celá naše rychlá rota 16 koťátek, která už bohužel Sad náš pelech opustila, ho baštlila. Chroupe ho dokonce i kočička, která jinak žádné granule nechce a je jen na syrovém mase. Kocour se po něm krásně obalil, má fantastickou srst a i kočina matka 9 koťat je po takovém výkonu bez chybičky, krásně se jí napravila hustota srsti a hlavně TO na záchodku je bez jediné vady Razz . Už jsme krmili všelicos, Royal, Hills, Eukanubu, Mastery, ale právě to, že tam není indikován přídavek obilnin, to mě dostalo!! Už jedeme 4 velký pytel, no a rodina a přátelé nosí trička Acana Very Happy Takže DOPORUČUJEME!!
_________________
Věra Ľ.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 11. 2006 11:26:18
Odpovědět s citátem

Tak to zkusím taky Very Happy . Jenže ten náš hajzlík Smile mi nejí žádné kanadské krmivo, tak abych nenarazila Confused .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Věra Ľuptáková



Založen: 29.03.2004
Příspěvky: 31
Bydliště: Starý Pařezov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 11. 2006 11:41:37
Odpovědět s citátem

Verunka napsal:
Tak to zkusím taky Very Happy . Jenže ten náš hajzlík Smile mi nejí žádné kanadské krmivo, tak abych nenarazila Confused .

Razz Tak mu to neříkejte Very Happy. Pochvalujte to před ním, jaké je to úžasné papání, ale neříkejte "Kanadské" Razz . A nejlépe je míchat to zpočátku s tím, na co je zvyklý, nejprve méně, potom půl na půl a potom převaha toho nového a určitě to zabere
_________________
Věra Ľ.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 11. 2006 12:05:30
Odpovědět s citátem

A jsou ty granulky velké nebo spíš menší. Je to main a jak je granule mrňavá, tak jde od misky. Má rád ty velké (proto kupuju Royal Canin maine coon - jsou to pořádné kusy a po těch by se utloukl)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 11. 2006 13:33:47
Odpovědět s citátem

Verunko, jsou takové normální, střední velikosti, malé určitě ne,ale taky žádné keksy. Royalky mi připadaly mnohem menší, ale měla jsem jen vzorek pro kastrované kocoury, jak vypadají mývalí, netuším Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pomněnka



Založen: 12.01.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 11. 2006 15:06:46
Odpovědět s citátem

Zdravím vespolek,
hmmm, jak tak čtu chválu na Orijen, že bych udělala zase kočkám změnu? Ikdyž jsem se zařekla, že už nebudu experimentovat a zůstanu u Hills, který baští a jsou po zdravotní stránce OK a Fifně se upravila i stolice.
Mno, Verunko, počkám si, jaké budou zkušenosti u tebe, protože Dominik je pěkný mlsoun a pak se třeba odvážím... Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 11. 2006 7:50:40
Odpovědět s citátem

Ahoj Pomněnko: no já mám teď objednané nové 2kg balení Royalek a pak zkusím ten Orijen. K vánocům koupíme 400g balení a když bude chutnat, tak pak poreferuju.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alča



Založen: 02.08.2006
Příspěvky: 56
Bydliště: Pardubice

Předmět: granulky Orijen
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 11. 2006 9:30:05
Odpovědět s citátem

A kde je objednáváte? Já bych to taky zkusila. Střídám jenom dvoje Whiskas a Kitekat. Tak bych těm našim holkám udělala zmenu. Dík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 11. 2006 12:21:07
Odpovědět s citátem

já je budu objednávat z www.acanashop.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alča



Založen: 02.08.2006
Příspěvky: 56
Bydliště: Pardubice

Předmět: Orijen
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 11. 2006 12:52:04
Odpovědět s citátem

Tak děkuji za adresu a už jsem to objednala. Zatím jenom menší balení a pak uvidím. Jenom se mi zdá trochu drahé.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 11. 2006 13:29:53
Odpovědět s citátem

Alčo, proti Kitekat a Whiskas vám bude připadat drahé jakékoli kvalitnější krmivo. Bohužel ta levnější krmiva neobsahují dostatek kvalitních živin pro kočky a určitě by neměla tvořit základ jejich stravy. Pokud je Orijen příliš drahé, určitě najdete i levnější a přesto kvalitnější krmivo než to, které používáte teď - např. zrovna krmivo Acana, které najdete na stejných stránkách jako Orijen, nebo se podívejte na další rady a odkazy ohledně krmení tady ve fóru.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Orijen
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 11. 2006 13:44:44
Odpovědět s citátem

Ta drahá krmiva někdy v souhrnu vyjdou "levněji" než ta levná ... obsahují víc procent masa, jsou výživnější, takže ke zkrmení stačí menší dávka než u levných krmiv a balík granulí vydrží delší dobu, změna se taky projeví poměrně rychle na kvalitě srsti, zoubků, trávení ... dá se předpokládat, že se pak ve vyšším věku kočky investice do kvalitnějších krmiv projeví i na zdravotním stavu a tím pádem na úhradách u veterinářů ...

Pravdou je, že ceny jsou někdy opravdu celkem vysoké a člověk musí volit podle toho, co mu peněženka dovoluje ... ale spíš to pak chce hledat jiné alternativy ... v některých obchodech (Globus, Hypernova, ...) se např. objevilo i krmení od Puriny - Purina One, u kterého si myslím, že cenově je přijatelné, a jméno výrobce by mělo zaručit i určitý standard v kvalitě.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alča



Založen: 02.08.2006
Příspěvky: 56
Bydliště: Pardubice

Předmět: Orijen
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 11. 2006 14:14:31
Odpovědět s citátem

Je jasné, že i když jsou dražší a holkám budou chutnat, tak je objednám.
Ale co jste myslela tím, že jim stačí méně. Já jim suché plním a mají ho stále k dispozici. Já jim ho neodměřuji. Měla bych? Když jdu do práce, tak dostanou plnou misku suchého, pak mají každá půlku pytlíčku mokrého. Když přijdu z práce, dostanou zase mokré. Nebo dělám něco špatně? Já totiž nemám moczkušeností. Já je miluju a dělám to srdcem aby se holky měly dobře. A když se mi něco nezdá tak se ptám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Orijen
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 11. 2006 14:24:46
Odpovědět s citátem

No myšleno tak, že díky relativně velkému procentnímu podílu masa a kvalitních živin, je jakoby denní spotřeba granulí menší ... nesnědí toho tolik, jako těch granulí, kde jsou základem "nekvalitnější" suroviny ... např. že nekvalitních granulí sní kočka dejme tomu misku, ale kvalitních půl misky ... je z menšího množství víc zasycená ...
To odměřování třeba přijde časem ... pokud se kočičky trochu víc zakulatí a budou mít, dle slov naší veterinářky trochu moc "tůčku" Twisted Evil
Myslím, že to mokré ráno a odpoledne a celý dne k dispozici granule je naprosto v pořádku Smile

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2006 10:58:50
Odpovědět s citátem

Mě se zase cenově zdají výhodné (např. oproti Royal canin apod.). 2,5 kg za 404 Kč. Já kupuju 2 kg za 460, takže těch Orijen je o půl kila více a stojí o 60 kč méně.

Ale třeba ta Acana je levnější a je také kvalitní a sama můžu potvrdit - z vlastní zkušenosti, že se hodně projeví krmení lepšími granulemi hlaně na té srsti. Měla jsem kocourka, kterého jsem z neznalosti krmila whiskasem a myslela kdoví co mu nedávám za špičku. Pak jsem se začala pídit po informacích a zjistila že whiskas má sice dobrou reklamu, ale to je tak vše. Tak jsem hledala lepší granulky, ale zase ne moc drahé - vybrala jsem Acanu a po měsíci krmení jsme kocoura málem nepoznávali (nadsázka Smile ), byl tak nádherně lesklý, srst hustou a heboučkou. Předtím byla srst nic moc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alča



Založen: 02.08.2006
Příspěvky: 56
Bydliště: Pardubice

Předmět: orijen
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2006 11:40:47
Odpovědět s citátem

Tak teď mi byla doručena SMS, že granulky orijen jsou na cestě. Tak vyzkouším a podám zprávu. Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
aco
Anonymní





Předmět: Re: orijen
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2006 15:37:19
Odpovědět s citátem

Alča napsal:
Tak teď mi byla doručena SMS, že granulky orijen jsou na cestě. Tak vyzkouším a podám zprávu. Razz


Len neuvadzaju kolko tam vlastne toho cerstveho masa je ale vzhladom na nizku cenu to bude dost poskromne.
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: orijen
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2006 18:12:25
Odpovědět s citátem

aco napsal:

Len neuvadzaju kolko tam vlastne toho cerstveho masa je ale vzhladom na nizku cenu to bude dost poskromne.


Citace z Acanashop:
"ORIJEN CAT je první biologicky vhodné krmivo pro kočičky každého plemene a věku, jediné krmivo, které neobsahuje vůbec žádné obiloviny. Obsahuje minimálně 75% masa, 25% ovoce, zeleniny a bylinek a 0% obilovin."

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AjA



Založen: 26.08.2005
Příspěvky: 40
Bydliště: Chomutov

Předmět: Orijen
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2006 19:59:50
Odpovědět s citátem

Právě tu pročítám diskusi na tyto granulky. Už jsem o nich také slyšela, jakmile mi dojdou zásoby, chtěla bych je zkusit. Píšete tu, že se nerozlišují kotěcí a pro dospělé. Tak mě napadlo, jestli je může i kastrovaná kočička. Bojujeme s váhou, tak to hlídám. Díky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2006 20:11:04
Odpovědět s citátem

Ajo, taky bojujeme s nadváhou. Tyto granule nám se osvědčily v tom, že kočičku nasytí i menší množství, na rozdíl od granulí light, kterých musí spořádat větší kopec, aby byla sytá, takže výsledného zeštíhlovacího efektu jsem se u nich nikdy nedobrala.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alča



Založen: 02.08.2006
Příspěvky: 56
Bydliště: Pardubice

Předmět: Orijen
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 11. 2006 6:52:58
Odpovědět s citátem

Tak v pondělí mi přišlo balení granulek Orijen. Včera jsem je dala a nic. Ani se jich ty potvory nedotkly. Tak jsem teď ráno nasypala nahoru ty staré a uvidíme. Evil or Very Mad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Orijen
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 11. 2006 7:17:14
Odpovědět s citátem

Především se při změně granulí jiných značek doporučuje k původní značce přimíchávat ty nové ... nejdříve víc původních a míň nových, až dokud se poměr nezmění ve prospěch nových. Předejde se tím trávicím obtížím a také ten přechod celkově je pro kočky plynulejší ...

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Věra Ľuptáková



Založen: 29.03.2004
Příspěvky: 31
Bydliště: Starý Pařezov

Předmět: Re: Orijen
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 11. 2006 13:20:59
Odpovědět s citátem

Alča napsal:
Tak v pondělí mi přišlo balení granulek Orijen. Včera jsem je dala a nic. Ani se jich ty potvory nedotkly. Tak jsem teď ráno nasypala nahoru ty staré a uvidíme. Evil or Very Mad


Určitě to zpočátku míchejte. To je osvědčená metoda. Náš mlsoun Jaffa to také pochopil, že se musí tím nový projíst k tomu starému. No a za pár dní už mu to nepřišlo Very Happy. ALe změnu pozoruju určitě. Hanička je při téměř výhradním baštění Orijen i po těch svých 9. koťatech jako vyměněná. A kde to hlavně vidím, je WC. Jsou tam jen krásné Razz šištičky. Je vidět, že to na trávení určitě vliv má. A srst má i Jaffa i Hanka úplně vzorovou. S Beatkou je to horší, ta chce denně syrové maso, granulky jen z nouze, ale Jaffa je jako koule a Hanina jen kypí dobrou náladou. Dokonce se i tulí a hraje si jako by byla koťátko. Jo, není nad pohodu v bříšku Wink
_________________
Věra Ľ.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2, 3  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (52x)
2
Jsme v pořádným svrabu (33x)
3
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (23x)
4
Jak jsme paničku převezli (21x)
5
Otázka dne: Vzdali byste se kočky kvůli ... (20x)
6
Veterinární poradna: Péče o kotě - očkování ... (20x)
7
Peterbald (19x)
8
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (18x)
9
Skotská klapouchá kočka (17x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top