Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Granulky Orijen


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 11. 2006 15:01:54
Odpovědět s citátem

Věra: tak to je super, že po nich prospívají. Já se k nim zatím asi nedostanu, protože jsem teď nakoupila zásoby Royalu. U nás ve zverimexu teď mají dvě 400g balení za cenu jednoho v takové plastové taštičce. To se opravdu vyplatí, 800g za 99 Kč.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jája
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2006 5:36:38
Odpovědět s citátem

Verunka napsal:
Věra: tak to je super, že po nich prospívají. Já se k nim zatím asi nedostanu, protože jsem teď nakoupila zásoby Royalu. U nás ve zverimexu teď mají dvě 400g balení za cenu jednoho v takové plastové taštičce. To se opravdu vyplatí, 800g za 99 Kč.

Jestli můžete tak jim to výhodné balení kupte hned. Když ho neotevřete tak vydrží dlouho a tak ho můžete mít schované než vaše kočka(y) sbaští zásoby. Potom už by ta výhodná nabídka nemusela platit. Pro mě je 800g balení příliš malé. Při mojí početné smečce toto množství spotřebuji za 1-2 dny, kupuji raději pytle 10 - 20 kg.
Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2006 8:37:46
Odpovědět s citátem

Jája: já už jsem nakoupila Smile a půlku schovala kocouřovi k vánocům.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Orijen
Anonymní





Předmět: Orijen
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 12. 2006 19:55:58
Odpovědět s citátem

Tak asi nikto z vas nevie pocitat. vy verite hlupostiam o 70% mase. Skuste sa pozriet na obal a pochopite, ci vas tu niekto nazavadza. Ziadne udaje o krmive. Cerstve maso a nic viac. kolko ho tam je. Pre porovnanie Trainer cerstve maso min. 25%. Dalej mate uz len lacne priemyselne mucky pozor nie maso. Soudruzi z CA vyrobili granule, kde maso nestalo kilo ani 10,-korun/kg. Technologia vyroby pri udrzani celistvosti granule sa pohybuje podiel masa okolo 40%. Cim viac ho je tym granula ma problem. Krmivo Orijen nema certifikat AAFCO a preto tie bludy na strankach. Zoberte kalkulacku a pocitajte kolko masa potrebujete na vyrobu pri 75-82% vlhkosti
a potom mozno pochopite ze maso v potravinarskej kvalite na vyrobu 13.5kg vrecka je niekde okolo 50-55kg cerstveho masa. Mimochodom firma nema vlastne chovy a tak maso a mucku nakupuje... Pre kontrolu krmiva je dolezity certifikacny protokol podla cisla vyrobcu a udaje na obale. Tu vsak nic nenajdete. 70% masa je blbost a snivat mozete nadalej. Macka potrebuje uhlohydrat ale nemam cas to tu rozpisovat staci si prestudovat traviaci trakt.
Odpovědět 
Věra Ľuptáková



Založen: 29.03.2004
Příspěvky: 31
Bydliště: Starý Pařezov

Předmět: Re: Orijen
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 12. 2006 11:16:51
Odpovědět s citátem

Orijen napsal:
Tak asi nikto z vas nevie pocitat. vy verite hlupostiam o 70% mase. Skuste sa pozriet na obal a pochopite, ci vas tu niekto nazavadza. Ziadne udaje o krmive. Cerstve maso a nic viac. kolko ho tam je. Pre porovnanie Trainer cerstve maso min. 25%. Dalej mate uz len lacne priemyselne mucky pozor nie maso. Soudruzi z CA vyrobili granule, kde maso nestalo kilo ani 10,-korun/kg. Technologia vyroby pri udrzani celistvosti granule sa pohybuje podiel masa okolo 40%. Cim viac ho je tym granula ma problem. Krmivo Orijen nema certifikat AAFCO a preto tie bludy na strankach. Zoberte kalkulacku a pocitajte kolko masa potrebujete na vyrobu pri 75-82% vlhkosti
a potom mozno pochopite ze maso v potravinarskej kvalite na vyrobu 13.5kg vrecka je niekde okolo 50-55kg cerstveho masa. Mimochodom firma nema vlastne chovy a tak maso a mucku nakupuje... Pre kontrolu krmiva je dolezity certifikacny protokol podla cisla vyrobcu a udaje na obale. Tu vsak nic nenajdete. 70% masa je blbost a snivat mozete nadalej. Macka potrebuje uhlohydrat ale nemam cas to tu rozpisovat staci si prestudovat traviaci trakt.


Víte, když jste tak v obraze, proč se nepodepíšete? A druhá věc, to přeci každý ví, že tam není 70% masa, tak naivní tady zase nejsme.

(výňatek z originálního popisu na See our white paper document: The Biological Food Concept)
- Feces are most often 25% solid material,
and 75% water. This can vary with the type
of diet fed.
A high carbohydrate diet will produce larger
stools and contain more water.
o Odor depends on the amount of bacteria
available for fermentation, and so a diet
of meat (protein) produces far less odor
than a diet with grains.
o Grains take longer to digest and spend
more time in the digestive system.
o Carbohydrates that are not entirely
digested in the small intestine continue
to ferment in the colon.

A taky si umíme něco přečíst a zase až tak na tom nezáleží, hlavně že jsou po tom kočky v pohodě a je jim prima. O to jde nám!!!!
_________________
Věra Ľ.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
figaro



Založen: 21.12.2006
Příspěvky: 46

Předmět: Re: Orijen
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 12. 2006 11:58:15
Odpovědět s citátem

Věra Ľuptáková napsal:

Víte, když jste tak v obraze, proč se nepodepíšete? A druhá věc, to přeci každý ví, že tam není 70% masa, tak naivní tady zase nejsme.

(výňatek z originálního popisu na See our white paper document: The Biological Food Concept)
- Feces are most often 25% solid material,
and 75% water. This can vary with the type
of diet fed.
A high carbohydrate diet will produce larger
stools and contain more water.
o Odor depends on the amount of bacteria
available for fermentation, and so a diet
of meat (protein) produces far less odor
than a diet with grains.
o Grains take longer to digest and spend
more time in the digestive system.
o Carbohydrates that are not entirely
digested in the small intestine continue
to ferment in the colon.

A taky si umíme něco přečíst a zase až tak na tom nezáleží, hlavně že jsou po tom kočky v pohodě a je jim prima. O to jde nám!!!!


Spravne, aj ja suhlasim s tymto nazorom. Ak je pan anonymny pevne presvedceny o tom, ze toto krmivo nie je dobre a ma o tom nejake informacie, ktore my ostatni nevieme, nech ich tu zverejni. Ak nie, je to iba sproste ohovaranie. Ja tak trochu tusim o koho asi ide, pretoze od buduceho roka sa bude dat Orijen kupit aj na Slovensku a zrejme existuju obavy, ze by sa nemuselo tak dobre predavat ine krmivo, ktore je momentalne velkym hitom.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Honzik
Anonymní





Předmět: Maso
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2007 18:59:49
Odpovědět s citátem

Orijen - 70% masa v nich je opravdu velmi zajímavé...Koupila jsem je na vystave a jejich cena se na vysokou kvalitu nezdala zase tak vysoka... A druhá věc, to přeci každý ví, že tam není 70% masa, tak naivní tady zase nejsme... Pro mne Proplan a Nutra Gold.
Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: Re: Maso
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2007 22:19:57
Odpovědět s citátem

Honzik napsal:
Orijen - 70% masa v nich je opravdu velmi zajímavé...Koupila jsem je na vystave a jejich cena se na vysokou kvalitu nezdala zase tak vysoka... A druhá věc, to přeci každý ví, že tam není 70% masa, tak naivní tady zase nejsme... Pro mne Proplan a Nutra Gold.


Na internetu jsem si přečetla o Orijenu a byla ze složení nadšená. Tak jsem na výstavě koupila (naštěstí) jen malé 400-gramové balení jako vzorek a nabídla ho našim 4 kočičákům. Nutno říct, že se mi nikdy nestalo, že by žádné nové granule (jen kvalitní) odmítli, ale k Orijenu jen čuchli a znechuceně se odvrátili. A to nejen naše briťule, ale i "obyčejní" tygři, původně pouliční nenažranci. Dokonce i naše "popelnice" Bezinka, která jinak sní naprosto všechno Orijenem opovrhla.
Normálně jsou z každého nového krmení nadšení a hned ho okoštují.
Takže jsem pokorně objednala nový velký pytel RC a Orijen nasypala toulavým kočkám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
katarina



Založen: 11.02.2007
Příspěvky: 3

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 3. 2007 22:54:51
Odpovědět s citátem

ahoj, mate nejake nove informacie alebo skusenosti s orijenom?
zacala som nim krmit, jednej chuti a druhej nie. ale paci sa mi to zlozenie, a prirodne suroviny.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Hanina



Založen: 11.04.2005
Příspěvky: 3
Bydliště: Brno

Předmět: Re:Orijen
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 3. 2007 22:19:58
Odpovědět s citátem

katarina napsal:
ahoj, mate nejake nove informacie alebo skusenosti s orijenom?
zacala som nim krmit, jednej chuti a druhej nie. ale paci sa mi to zlozenie, a prirodne suroviny.



Začala jsem Orijenem krmit před třemi měsíci a zatím spokojenost. I té mé nejvybíravější kočendě chutná. Bobíky bez problémů. zrovna včera jsem se na kočky koukla pozorněji... a mají překrásně lesklou srst... Možná je to tím, že začalo být přes den slunce a kočky jsou najednou vidět v celé kráse, kdoví... Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Michell



Založen: 08.03.2007
Příspěvky: 6

Předmět: Orijen
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 3. 2007 20:55:47
Odpovědět s citátem

No ja som mala tu česť ho odskúšať tiež. Tri dni som trápila mačky ale neprehovorila som ich. Krmivo Orijen je už nezmyslom to, že je pre všetky mačky a mačiatka. Stálo ma to 65 korún smrdí to ako krmivo pre pstruhovité ryby. Doslova smrdí tak sa ani nečudujem, že to nechceli. Aj ta cena bola podozrivo nízka. Tak návrat k Proplanu a k Trenerovi. Už to nechcem ani zadarmo. Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2007 9:01:34
Odpovědět s citátem

To je divné, někdo pochválí, někdo totálně pomluví. Ještě jsem ho nezkoušela a nevím zda do toho jít Sad . Kočičáci mi teď skoro nic nejí, tak jsem chtěla zkusit nějakou změnu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2007 9:12:31
Odpovědět s citátem

Zkuste koupit menší balení a uvidíte, když nesedne, není problém dát zbytek někam do útulku, tam se uplatní vždycky.
Co sedí jedněm kočkám, nemusí sedět druhým, co jedné chutná, druhá odmítne. Tak to prostě je, co jsem četla, tak málokdy je na vině špatné či nekvalitní krmivo, ale spíš mlsné kočičí jazýčky.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LinaInverse



Založen: 05.02.2007
Příspěvky: 46

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2007 13:19:21
Odpovědět s citátem

Verunka, Aprilina rada je dobra, skus male balenie a podla toho sa rozhodnes.
Inak ak si vsimnes, tie negativne vyroky na krmivo Orijen su spojene s pozitivnymi na vyrobky novafoods. Vacsinou pochadzaju od jedneho cloveka s niekolkymi menami. Zvykne negativne utocit na vacsinu konkurencnych krmiv, ale tak, ze vzdy jedno konkurecne krmivo vyzdvihne, dalsie zhodi a v inom prispevku vyzdvihne ine konkurecne krmivo a ine zhodi. Robi to na viacerych diskusnych forach, preto odporucam brat ho so znacnou rezervou.
Osobne uz nemienim byt verna jedinej znacke a zhruba po mesiaci menim kvalitne krmiva. Je dobre citat si zlozenie a porovnavat aj medzi inojazycnymi strankami, obcas sa zlozenie na nich vyrazne lisi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2007 13:41:10
Odpovědět s citátem

Smile Já tedy krmivo Novafoods rozhodně nepropaguji a naše kočky stejně Orijen nežraly. Zkuste koupit malé 400g balení a uvidíte. Sama jsem byla ze složení nadšená a dost mě překvapilo, že to žádná z našich koček nechtěla. O nějakém puchu jako u rybího krmení nemůže být řeč, Orijen "voní" podobně jako ostatní granule.
Jinak krmíme Hill's a RC a spokojenost.
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2007 13:44:58
Odpovědět s citátem

Adéla napsal:
Smile Já tedy krmivo Novafoods rozhodně nepropaguji


Adél, myslím, že nejde vůbec o Vaší osobu. Na skrytou propagaci Novafoods se tu dá narazit i jinde a styl komunikace mluví za vše.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2007 14:54:24
Odpovědět s citátem

Ano, všimla jsem si toho už ve více diskuzích. Zaznělo to ostatně i v této, že? Já osobně také nejsem věrná jedné značce, kočinám se totiž za čas přejí a pak už jí nechtějí. Takhle jsem teď narazila s Purinou Pro plan, byla akce Pro plan Adult 3 Kg + zdarma k tomu Pro plan young and active 3kg. Takže jsem měla 6 Kg granulí Pro plan a za 438 Kč. No a měla jsme radost, Dominik taky a teď po měsíci krmení už se tomu vyhýbá. A to mu oba druhy střídám. Takže většinou střídám RC, Hills, Eukanubu, Mastery a Pro plan. Ze střídání granulek nidky neměl Domiš problémy, žádný průjem a tak, takže v pohodě. Teď jsem objednala 400 g balení Orijenu a uvidíme.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LinaInverse



Založen: 05.02.2007
Příspěvky: 46

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2007 15:45:06
Odpovědět s citátem

Adela, ospravedlnujem sa, Vas som si nevsimla. Skutocne islo o niekoho uplne ineho, v tejto teme si hovori Orijen a Michell.
Momentalne krmim orijenom, buduci mesiac budem zase hillsom, potom planujem leonardo, eukanubu... Mam stastie, ze mojim miuakadielkam chutia prakticky vsetky kvalitne granulky Smile

K tomu Proplanu, co momentalne nechcu. Odporucam uzavriet do nejakej nadoby s dobrym tesnenim (aby nevyprchala vona), odlozit a dajte im ho o istu dobu - dva-tri tyzdne (mesiac, ako uznate za vhodne), skor nie. Bude to pre ne zase nove krmivo a bude chutit (aj pre toto si mozem dovolit povedat, ze moja banda zje vsetko - skor, ci neskor)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
katarina



Založen: 11.02.2007
Příspěvky: 3

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 3. 2007 8:37:27
Odpovědět s citátem

hm, ja budem tiez musiet zakupit nejaku inu znacku na prestriedanie, u nas sa dost osvedcil proplan a hillsky. orijen momentalne uz vobec nechcu, predtym ho aspon lucia zjedla vzdy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Laalaa



Založen: 02.01.2006
Příspěvky: 55
Bydliště: Jinočany

Předmět: Orijen
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2007 9:54:12
Odpovědět s citátem

Já si myslím, že každý by měl vybírat granule podle svého rozumu a chuti kočky. Moje maminka má 13ti letého kocoura. Je to pouliční veterán a v poslední době začal odmítat granule i konzervy plus se přidaly problémy s blinkáním. Maminka byla skoro zoufalá tak jsem se jí nabídla, že jí pro Boba přivezu něco nového. Náhodou jsem narazila jsem na Orijen. Cena malého balení byla příznivá (u větších balení už nejsou sice tak ceny dobře vypadající, ale je vidět, že si prodejce stojí za tím co prodává. Jedno kilo vyjde na stejno v malém i velkém balení, zajímavá to myšlenka). Kocour se do nich hnedka pustil a moc mu chutnaly a to hlaví nezvracel po nich. Takže já bych to nechala zcela na našich mickách, aby si vybrali co jim chutná. Né každému chutná třeba koprová omáčká nebo rajská.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Fol



Založen: 06.03.2007
Příspěvky: 41
Bydliště: Olomouc

Předmět: brambory?
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 4. 2007 16:41:48
Odpovědět s citátem

U nás tedy Orijen neprošel, nejede ani kocourkovi, kterej jinak slupne všechno, co mi přichystám do misky. Navíc, ty brambory, nevím, ale pro kočky to asi není to pravý ořechový... To se mi zdá lepší rýže, kterou obsahuje většina jiných kvalitních krmiv.
_________________
Ava + Honey
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 4. 2007 8:24:26
Odpovědět s citátem

Tak jsme zakoupila malé balení Orijen a kočičáci ho tedy vůbec nechtějí. Což Fugo, ten nejí žádné granule, ale ani Dominik, který je spíše "granulový".
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kamil123



Založen: 04.04.2007
Příspěvky: 12

Předmět: Orijen
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2007 14:27:00
Odpovědět s citátem

Verunka napsal:
Tak jsme zakoupila malé balení Orijen a kočičáci ho tedy vůbec nechtějí. Což Fugo, ten nejí žádné granule, ale ani Dominik, který je spíše "granulový".


Ani moje cicuse to nechceli. Tak som to nasypal ulicnej cicke.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Andrea Klegová



Založen: 20.03.2006
Příspěvky: 135
Bydliště: Nitra, SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 4. 2007 7:57:25
Odpovědět s citátem

Prispievam svjou "troškou do mlyna", ale rozhodla som sa tak urobiť až po určitom čase, aby mali naše mačky možnosť sa s Orijenom dostatočne zoznámiť a snáď aj prehodnotiť svoj postoj k nemu...
Tak píšem po cca mesiaci, odkedy ho majú nasypaný v miskách. Nielenže im nechutí, ale zdá sa mi, že trochu pochudli, čomu vôbec nie som rada.
Takže u nás jednoznačne zatiaľ nepochodil. Nechávam ho však naďalej nasypaný, možno si to rozmyslia...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
liw



Založen: 03.05.2006
Příspěvky: 152

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 4. 2007 10:13:39
Odpovědět s citátem

od kamaratky som si doniesla vzorky granul: Leonardo, Nutrience a Orijen. Povodne sme krmili tuniakovym hillsom. Takze sme testovali a najviac chutil Leonardo, potom Hills, Nutrience a nakoniec Orijen. Takze sme k Hillsom kupili Leonardo a odvtedy ho ti priebercivi kocuri obchadzaju Smile Zboznujem ich schopnost navnadit ma a potom objednane jedlo zavrhnut... Momentalne mame kuraci hills a leonardo a obe miznu postupne, podla chuti maciciek. Orijen asi nebudem skusat, kedze pocas "testu" neurobil dojem Smile Ale ti moji by nemohli sluzit ako reprezentativna vzorka macacej populacie Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LinaInverse



Založen: 05.02.2007
Příspěvky: 46

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 4. 2007 19:05:54
Odpovědět s citátem

Po mesiaci skusania Orijenu. Bez problemov mi ho 10 maciciek ochotne jedlo. Neodchadzali mi od misiek a neskusali ukradnut ostatnym nieco ine. Macicky mi neschudli (tie aktivnejsie), tie menej aktivne, co boli doteraz na diete na chudnutie pribrali okolo 100 gramov, ale tych 100 gramov vnimam aj ako pripustnu odchylku vahy.
Tym, ze nema privela balastu nepribrali mi z neho moji papkaci, ktori mi na inych granulkach zvykli pribrat a neschudli moji anorektici...
Takze osobne som s nim viac nez spokojna. (A po mesiaci sa stale neprejedol, co sa mi doteraz nestalo)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kamil123



Založen: 04.04.2007
Příspěvky: 12

Předmět: po mesiaci
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 4. 2007 9:26:41
Odpovědět s citátem

LinaInverse napsal:
Po mesiaci skusania Orijenu. Bez problemov mi ho 10 maciciek ochotne jedlo. Neodchadzali mi od misiek a neskusali ukradnut ostatnym nieco ine. Macicky mi neschudli (tie aktivnejsie), tie menej aktivne, co boli doteraz na diete na chudnutie pribrali okolo 100 gramov, ale tych 100 gramov vnimam aj ako pripustnu odchylku vahy.
Tym, ze nema privela balastu nepribrali mi z neho moji papkaci, ktori mi na inych granulkach zvykli pribrat a neschudli moji anorektici...
Takze osobne som s nim viac nez spokojna. (A po mesiaci sa stale neprejedol, co sa mi doteraz nestalo)


Ako citam, nie je odozva na Orijen taka ako niekto myslel, ze bude. Moji doteraz bez problem papkaju ine krmiva a aj po niekolkych mesiacoch im stale chuti jedna znacka. Nemyslim si, ze ine krmiva obsahuju vela nejakeho balastu, ak je krmivo zlozene zo zlozek z kvalitnych zdrojov.
Az doteraz som si myslel, ze nemam vyberave macky, ale Orijen jednoducho nechcu. Vsetko doteraz zjedli.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
pewis



Založen: 30.11.2007
Příspěvky: 21
Bydliště: orlová

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 11. 2007 8:44:58
Odpovědět s citátem

Granulky Orijen jsou fakt revoluční a jsem s nimi maximálně spokojená.Je fakt, že se na ně hůř přechází z marketových značek, protože ty jsou různě ochucovány a přibarvovány a kočka si pak nechce zvykat na zdravější nechemické granule. Když ale krmím od počátku,je po problému. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: Orijen a Novafoods
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 12. 2007 18:35:12
Odpovědět s citátem

Tak musím říct, že ač moje čičiny baští téměř všechny superprémiovky, tak naštěstí také jen 400 g balení Orijenu obcházely obloukem, když jsem byla neoblomná, raději nežraly a kdykoliv jsem se objevila v kuchyni, byly velké výčitky a poptávka, kdy už konečně bude něco jiného??? Nakonec ho sežral pes (štěstí, ten je dožírač všeho, co nechají nebo jim nejede, ale taky velmi vynalézavý vyžírač kotěcích misek Evil or Very Mad Vždy nové granule alespoň ochutnají, ale těchhle se opravdu ani netkly, stejně ale dopad Trainer, takže jsou zřejmě spravedlivé - neupřednostnily žádnou z těchto značek Very Happy
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tomm



Založen: 01.10.2010
Příspěvky: 20
Bydliště: Plzeň

Předmět: Orijen
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 2. 2011 20:21:38
Odpovědět s citátem

Moje kočka taky nuceně přešla z Hills for kitten na Orijen. Důvody byly dva jednak mě lákalo deklarované složení a jednak po Hillsu to nebylo na záchodě moc voňavé.

V diskusích se objevuje, že některé kočky Orijen k "smrti" odmítají. Já jsem tomu předešel tak, že jsem Orijen přimíchával dva týdny (v podstatě granuli po granuli) a ty jsem pokápnul lososovým oleje a zamíchal a teprve potom zamíchal s Hillsem.

Takže jsem přešli plynule, na záchodě je to výborné. Ovšem vše je individuální.
_________________
T.H.
http://www.stavedlo.cz
--------------------------------------
Kitty
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (57x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (38x)
3
Kočičí jména (23x)
4
Anketa: Máte nějaké oblíbené kočičí plemeno? (23x)
5
Fotočlánek: Kočka ve správný moment 2 (22x)
6
Fotočlánek: Krásná bílá kočičí dvojčata (22x)
7
Fotočlánek: Maya - šilhající kočička (21x)
8
Veterinární poradna: Rolnička u kočky (21x)
9
Kočičí věk (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top