Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Feliway


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: Feliway
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 9. 2006 19:19:15
Odpovědět s citátem

Zdravím,

chtěla jsem se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenosti s odpařovači Feliway. Měly by uvolňovat kočičí "klidové hormony." Feliway nám byl doporučen kvůli dlouhodobým neshodám ve smečce, tak nevím, jestli to má smysl, ale jsem ochotná vyzkoušet všechno... Ale třeba hodí kočky do většího klidu.
Nezkoušel jste to někdo?
Další problém je, že odpařovač nemůžu nikde sehnat. Neviděl jste ho někdo prodávat, případně netušíte, kolik asi tak stojí?

Díky,

Adéla
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
liw



Založen: 03.05.2006
Příspěvky: 152

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 9. 2006 19:30:52
Odpovědět s citátem

mame Feliway doma tyzden, takze o skusenostiach nemozem hovorit - zabrat moze najskor po 14 dnoch, zvacsa ale az okolo po 3-4 tyzdnoch. Nas stal 750 Sk, dostupny je len cez veterinarov. Napln vydrzi prave tie 4 tyzdne, takze pre nejaky efekt bude asi potrebne dokupit dalsiu (tam cenu neviem). Ak to u nas nahodou zacne ucinkovat skor ako po 4 tyzdnoch, urcite dam vediet.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 9. 2006 19:35:55
Odpovědět s citátem

liw napsal:
mame Feliway doma tyzden, takze o skusenostiach nemozem hovorit - zabrat moze najskor po 14 dnoch, zvacsa ale az okolo po 3-4 tyzdnoch. Nas stal 750 Sk, dostupny je len cez veterinarov. Napln vydrzi prave tie 4 tyzdne, takze pre nejaky efekt bude asi potrebne dokupit dalsiu (tam cenu neviem). Ak to u nas nahodou zacne ucinkovat skor ako po 4 tyzdnoch, urcite dam vediet.



Liw a kvůli jakým problémům jste Feliway pořídili? Já totiž velmi silně pochybuju, že by mohl pomoci v případě žárlivosti koček ve smečce a jejich boji o moc. Rolling Eyes
Hodně nerada bych "zlou" kočičku dávala pryč...ale jak se říká "tonoucí se stábla chytá..." - třeba by ji Feliway zklidnil, asi to vyzkoušíme. Budu ráda, pokud sem napíšete své zkušenosti.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
liw



Založen: 03.05.2006
Příspěvky: 152

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 9. 2006 19:54:03
Odpovědět s citátem

kamaratka objednala feliway kvoli boju v smecke, ale tiez ho ma len tyzden. ked da vediet, ci to zabralo, urcite Vam napisem. Zatial napisala len tolko, ze jej kocur sa na chvilu skludnil, uz ked ovoniaval krabicku s pristrojom Smile
ja som optimista - verim, ze ked to sposobuje pocit bezpecia, tak to macickam prospeje. u nas je problem trochu iny - smutok a strach - prisli sme necakane o jedneho kocurika a zostavajuci dvaja to znasaju zle - kazdy inym sposobom. Jeden je smutny a nezucastneny, druhy sa desi kazdeho suchnutia. takze hoci toto nie je v navode, dufam, ze ten pristrojcek aspon trochu pomoze, aby sa spamatali. Aby z nich boli zas tie bezstarostne klbka.
Boj v smecke uz mame za sebou - u nas bolo dovodom dospievanie kocurov, takze to vyriesila kastracia. Budem Vam drzat palce, aby ked sa rozhodnete to vyskusat, naozaj to zabralo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: Feliway
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 9. 2006 8:59:49
Odpovědět s citátem

Myslím, že právě na neshody ve smečce, nepřijetí některého člena původní skupinou apod. je přípravek Feliway indikován. Liw, s tím smutkem si nejsem jistá... snad by spíš pomohly Bachovy květové esence zaměřené na tento konkrétní problém.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
liw



Založen: 03.05.2006
Příspěvky: 152

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 9. 2006 10:51:19
Odpovědět s citátem

konzultovali sme to s veterinarom - odporucil Bachovky alebo Feliway. Zatial sme zvolili feliway a uvidime. Viem, ze prejavy smutku su pri pripravku uvadzane inak (znackovanie, skrabanie a podobne), ale ja som naivny optimista. Ked to nezaberie, vrhneme sa na Bachovky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: Re: Feliway
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 9. 2006 11:07:01
Odpovědět s citátem

Karin napsal:
Myslím, že právě na neshody ve smečce, nepřijetí některého člena původní skupinou apod. je přípravek Feliway indikován. Liw, s tím smutkem si nejsem jistá... snad by spíš pomohly Bachovy květové esence zaměřené na tento konkrétní problém.


No četla jsem si informace od výrobce, ke stažení zde v češtině: http://www.veterina-liberec.cz/ (ve spodní části stránky jsou informace o Feliway a leták ke stažení v pdf)
A myslím, že zrovna stres, strach a smutek by Feliway řešit mohl. O neshodách ve smečce tam není napsáno nic, jen že se hodí pro použití při velké koncentraci koček, což u nás problém není (4 kočky na 140 metrů)...
Tak to asi zkusíme Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 9. 2006 11:13:02
Odpovědět s citátem

Jinak jsem zapomněla uvést, že se u nás nejedná o krátkodobý stav při nepřijetí nového člena... Řešila jsem to i zde http://www.allcats.cz/phorum.php?read,17,2230 s paní etoložkou. Kdyby vás něco napadlo, sem s tím... Konflikty jsou pořád horší a horší a kočky musím oddělovat.
Pokud by Feliway pomohl, byla by to naše spása.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
aprilmouse



Založen: 12.12.2005
Příspěvky: 1

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 11. 2006 9:48:25
Odpovědět s citátem

Ahoj, zajímalo by mě, jestli v této době (tj. několik týdnů od doby, kdy se tu psalo) nastalo nějaké zlepšení. Včera jsem Feliway taky objednala, měla jsem tu mezi kočkama před 3 měsíci kvůli blbé náhodě strašnou bitku, a od té doby mi dvě kočky čůrají naprosto všude. Takže tu aktuálně žijeme mezi igelity Sad ale čůrají i do nádobí, kamkoliv prostě.
Feliway je asi tak jediná moje šance.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (42x)
2
Britská krátkosrstá kočka (20x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (18x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
6
Mňoukání a štěkání (17x)
7
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
8
Značkování u kocourů a koček (13x)
9
Kočičí jména (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top