Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kocourek a jeho visící kůže


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
stokle



Založen: 20.09.2006
Příspěvky: 4
Bydliště: Zámecký Vrch 1396, Liberec 30

Předmět: Kocourek a jeho visící kůže
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 9. 2006 20:40:04
Odpovědět s citátem

Dobrý den, prosím o odpověd'.
Mám doma vykastrovaného asi 5 let starého kocourka, a na bříšku u zadních tlapek mu visí kůže. Není hubený. Čím by to mohlo být nebo co by to mohlo být? Kocourek netrpí bolestmi.
Předem děkuji za odpověd' Lenka z Liberce.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
myška Bea
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 9. 2006 11:41:17
Odpovědět s citátem

Naší Macuře také visí u zadních tlapek kůže, ale je spíš "při těle" - váží 5 kg. Také nevím, čím to je.
Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 9. 2006 11:45:29
Odpovědět s citátem

Myslím, že visící bříško u dobře živených spokojených kočiček, zvlášť pokud nechodí ven, je zcela normální jev Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 9. 2006 12:56:30
Odpovědět s citátem

Karin napsal:
Myslím, že visící bříško u dobře živených spokojených kočiček, zvlášť pokud nechodí ven, je zcela normální jev Smile


Laughing Některé kočky to mají už od koťátka, jiným se vak na břiše vytvoří, když moc papají.
Podívejte se na velké kočky, takový tygr to má na břiše taky Smile je to prostě normální. Samozřejmě, pokud je kočka obézní, je potřeba s tím něco dělat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
stokle



Založen: 20.09.2006
Příspěvky: 4
Bydliště: Zámecký Vrch 1396, Liberec 30

Předmět: Zdravím:-)
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 9. 2006 12:57:10
Odpovědět s citátem

myška Bea napsal:
Naší Macuře také visí u zadních tlapek kůže, ale je spíš "při těle" - váží 5 kg. Také nevím, čím to je.

Byl váš kocourek na kastraci? Děkuji za odpověd'. Lenka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
stokle



Založen: 20.09.2006
Příspěvky: 4
Bydliště: Zámecký Vrch 1396, Liberec 30

Předmět: Velké díky za odpovědi!!!!!!!!!!!!!!!
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 9. 2006 13:02:47
Odpovědět s citátem

Děkuji vám všem, kdo jste přihodil pár slov k mému problému Twisted Evil
Chtěla bych se ale zeptat, jestli se zde někde mohu zeptat on-line přímo veterináře nebo odborníka. Mám docela obavy o svého kocourka. A kdo by neměl, že ano........ Wink
Předem velké díky Lenka.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Velké díky za odpovědi!!!!!!!!!!!!!!!
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 9. 2006 13:13:54
Odpovědět s citátem

stokle napsal:
Děkuji vám všem, kdo jste přihodil pár slov k mému problému Twisted Evil
Chtěla bych se ale zeptat, jestli se zde někde mohu zeptat on-line přímo veterináře nebo odborníka. Mám docela obavy o svého kocourka. A kdo by neměl, že ano........ Wink
Předem velké díky Lenka.


No přímo veterináři odpovídají např. na webu http://www.veterina-info.cz/script/default.asp a pak tady: http://www.allcats.cz/phorum.php?index,16

Příp. pokud se nejedná o nic vyloženě závažného, tak sem chodí spousta kočkařů, jejichž čičiny měly zdravotních problémů taky dost, takže někdy jsme schopní s určitými drobnějšími věcmi poradit i tady.

April

P.S.: Jinak my máme doma taky dvě vakoveverky Very Happy
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: Re: Velké díky za odpovědi!!!!!!!!!!!!!!!
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 9. 2006 13:18:15
Odpovědět s citátem

Můžete se podívat na fóra, kterázde uvedla April, ale v případě vašich pochyb by stejně bylo nejlepší zajít k veterináři přímo.
Ale vězte, že hodně kočkařů (včetně mě) má doma kočky s vakem na břiše, je to prostě normální. Už jsem takových koček viděla hodně i na výstavách, většinou je to důsledek přílišného blahobytu Rolling Eyes Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Aťa



Založen: 16.10.2006
Příspěvky: 2

Předmět: Visící kůže a výstava
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 11. 2006 10:12:44
Odpovědět s citátem

Zdravím všechny chovatele a milovníky kočičáků. Jelikož tady již otázka visícího bříška byla zmíněna a mám doma taky 6 měsíčního briťáka s tímto problémem. Říkám mu vakoveverák Very Happy I když to má již od narození, tak přesto mi chovatelka řekla, že to bude výstavní kocour. Můžete mi prosím někdo poradit, zda se toto bere jako chyba? Pochybuji, že i když zmohutní, tak se srovná. Děkuji za odpověď
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena
Anonymní





Předmět: Re: Visící kůže a výstava
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 11. 2006 11:33:29
Odpovědět s citátem

Aťa napsal:
Zdravím všechny chovatele a milovníky kočičáků. Jelikož tady již otázka visícího bříška byla zmíněna a mám doma taky 6 měsíčního briťáka s tímto problémem. Říkám mu vakoveverák Very Happy I když to má již od narození, tak přesto mi chovatelka řekla, že to bude výstavní kocour. Můžete mi prosím někdo poradit, zda se toto bere jako chyba? Pochybuji, že i když zmohutní, tak se srovná. Děkuji za odpověď

Visící kůže mu rozhodně na výstavě vadit nebude. Britky to mají skoro všechny i ty velice úspěšné.
Odpovědět 
Lucienka



Založen: 20.10.2006
Příspěvky: 107
Bydliště: Karviná, Ostrava

Předmět: Re: Kocourek a jeho visící kůže
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 11. 2006 19:56:29
Odpovědět s citátem

stokle napsal:
Dobrý den, prosím o odpověd'.
Mám doma vykastrovaného asi 5 let starého kocourka, a na bříšku u zadních tlapek mu visí kůže. Není hubený. Čím by to mohlo být nebo co by to mohlo být? Kocourek netrpí bolestmi.
Předem děkuji za odpověd' Lenka z Liberce.


Mému kocourkovi také visí u zadních tlapek kůže, prý je to způsobeno tím,že je kočka doma a nemá možnost tolik skákat apod a svaly trénovat a proto kůže povoluje, je to asi jako u člověka.
Docela bych tomu i věřila, ale nevím zda je to pravda. Jednou mi to takhle někdo vysvětlil Laughing
_________________
Lucie a princezna Mia

Z nebe na nás dohlíží kocouř Damián (3)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Věra Ľuptáková



Založen: 29.03.2004
Příspěvky: 31
Bydliště: Starý Pařezov

Předmět: Re: Kocourek a jeho visící kůže
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2006 9:51:22
Odpovědět s citátem

Lucienka napsal:
stokle napsal:
Dobrý den, prosím o odpověd'.
Mám doma vykastrovaného asi 5 let starého kocourka, a na bříšku u zadních tlapek mu visí kůže. Není hubený. Čím by to mohlo být nebo co by to mohlo být? Kocourek netrpí bolestmi.
Předem děkuji za odpověd' Lenka z Liberce.


Mému kocourkovi také visí u zadních tlapek kůže, prý je to způsobeno tím,že je kočka doma a nemá možnost tolik skákat apod a svaly trénovat a proto kůže povoluje, je to asi jako u člověka.
Docela bych tomu i věřila, ale nevím zda je to pravda. Jednou mi to takhle někdo vysvětlil Laughing


Nemyslím, že by to bylo tím, že koček málo sportuje. Náš Kocour chodí na tůry, skáče, šplhá, a stejně mu bachor visí Razz Bude to určitě tím, že to tak mají od přírody. Dokonce znám případ, kdy chtěla majitelka kocoura briťáka nechat operovat, protože si myslela, že má kýlu. Několika veterinářům dalo práci jí vysvětlit, že brit prostě nebude mít bříško jako kulturista Wink
_________________
Věra Ľ.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Míla_S



Založen: 16.02.2007
Příspěvky: 15

Předmět: Re: Kocourek a jeho visící kůže
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2007 13:17:40
Odpovědět s citátem

Milá Lenko,
moje kastrovaná kočička má také velmi vytahané bříško u zadních tlapek. Měla jsem o ní obavy a tak jsem se při očkování zeptala veterináře a ten mi řekl velmi jemně, že má pěkný "tukový polštář" Wink ať se nedivím, že je pěknej macek a doporučil mi dietnější stravu. Tehdy jí bylo také kolem 5ti let, vážila přes 5 kilo...původně jsem se laicky bála, že jí udělali špatně kastraci...ale tukový polštář je logičtější. Nicméně jsem jednou na internetu našla, že to může být i kýla...asi bych se na to veterináře optala, jestli chcete mít klid.
Mějte se fajn.
Míla
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (53x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (29x)
3
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (23x)
4
Kočičí jména (22x)
5
PKD - polycystická choroba ledvin (21x)
6
Třicátá pátá Poznávačka vyhlášena (20x)
7
Somálská kočka (19x)
8
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (18x)
9
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2021 (18x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top