Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Jízda autem


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Gepinka
Anonymní





Předmět: Jízda autem
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 9. 2006 18:07:21
Odpovědět s citátem

Dobry den chovatelům koček!

Prosím o radu. Mám kočku která nesnáší jízdu autem. Když jí dám do přepravky, šíleně ječí a rve se ven. Když ji dám z přepravky ven je to o trochu lepší, ale pořád věčinu jízdy proječí úplně strašně. V průběhu jízdy lítá po autě, sem tam někde usadí.

Pokud máte podobný problém,řešení,radu, prosím napište.

Děkuji
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Jízda autem
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 9. 2006 19:09:43
Odpovědět s citátem

Něco ohledně bezpečnosti a zkušeností s jízdou v autě naleznete v tomhle foru:
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=884

http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=634

http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=655

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
naffissa



Založen: 19.01.2007
Příspěvky: 33

Předmět: cestování
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 1. 2007 15:53:35
Odpovědět s citátem

Ahojky, já bych ti zkusila něco poradit. Mám mainskou kočičku a protože bydlíme s manželem v Havířově, zatímco celá moje rodina v Jihlavě, celkem často cestujeme a to pořádnou dálku (cesta trvá tak 3, 5 hod.). Samozřejmě ne vždy bereme kočandu s sebou, ale tak 1 krát za 2 měsíce jí berem ...Dříve jsme měli 14 let perskou kočičku, která právě cestování úplně nesnášela, jen uviděla přepravku a zalezla do kouta, v autě ječela jak šílená, tak když jsme si teď pořídili naší Maiu, řekla jsem se, že se vynasnažím, aby se to neopakovalo. No, vymyslela jsem to tak, že jsem jí z přepravky udělala pelíšek, dala jsem tam deku a přehodila jsem jí takovou pěknou oranžovou látkou s třásněma, takže to v obýváku jednak pěkně vypadá, druhak se tam Mainka cítí pěkně schovaná...a občas si hraje i stěma třásničkama. Poslední dobou je to společně s lezadlem její nejoblíbenější odpočívadlo. Takže když chceme někam jet, jen vemu přenosku do chodby, ona tam sama vleze a čeká. V autě nám mňoukala jenom jednou, poprvé když jsme jeli do Jihlavy a to bylo kvůli naší chybě...že jsme si jí neměli všímat, protože, když jsme zastavili na jedné pumpě, promluvili jsme na ní a ta pak ječela tak 15 minut, než se zase uklidnila. Takže od tý doby si jí prostě po cestě ani nevšimneme a opravdu ani nemňoukne. Jo a ještě jedna věc, přenosku doporučuju dát za sedadlo, nejlépe ještě přikrýt nějakou tenkou látkou, ať se nebojí světel z aut. Jasně, možná je to i povahou, ale třeba bys to taky mohla zkusit. Na volno bych kočandu raději v autě nepouštěla, co kdyby třeba skočila dopředu na místo řidiče a zalezla někam pod pedály, ještě by se mohlo stát neštěstí...hm?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: Re: cestování
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 1. 2007 20:14:52
Odpovědět s citátem

Pokud číča snáší cestování puštěná na volno, snažila bych se jí naučit na postrojek a vodítko, aby byla při cestování pod kontrolou. Přeci jenom se kočka během jízdy něčeho může leknout a vlítnout člověku do řízení....na kšírkách by byla pod kontrolou.
Ideálně bych se jí snažila naučit na přepravku. Nechat přepravku doma otevřenou, vevnitř nějaký měkký polštářek, kožešinu, ideálně pokapat kozlíkovými kapkami nebo sprejem se šantou, aby se jí ta vůně líbila a naučila se v přepravce spát jako v pelíšku.
Na cestování v přepravce údajně pomáhá kočku na jízdu autem postupně zvykat.... Nejdřív jen objet blok, pak delší a delší trasy....
Držím palce, ať to jde! My máme 4 kočky. Jedna cestuje naprosto bez potíží, druhá při delší cestě vyžaduje ležet na klíně, třetí celou cestu kňourá, ale tu vozím naprosto minimálně a jen na krátké vzdálenosti, takže to neřeším...no a strarý kocour - plašan má z cestování takový stres, že se během jízdy pozvrací, počůrá a pokaká Sad Tak ho nikam nevozím a veterináře zveme domů.
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lucienka



Založen: 20.10.2006
Příspěvky: 107
Bydliště: Karviná, Ostrava

Předmět: Re: Jízda autem
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2007 12:59:51
Odpovědět s citátem

Gepinka napsal:
Dobry den chovatelům koček!

Prosím o radu. Mám kočku která nesnáší jízdu autem. Když jí dám do přepravky, šíleně ječí a rve se ven. Když ji dám z přepravky ven je to o trochu lepší, ale pořád věčinu jízdy proječí úplně strašně. V průběhu jízdy lítá po autě, sem tam někde usadí.

Pokud máte podobný problém,řešení,radu, prosím napište.

Děkuji



Jak je to vlastně s přepravou kočky v autě? Musí být jako pes připásana nebo v přepravce?Náš Damián si oblíbil zadní nebo přední sedačku(spolujezdce), kde celou cestu spí a je hodný, takže ho nikam nezavírám, ale jak se vlastně mají správně přepravovat kočiny Question
_________________
Lucie a princezna Mia

Z nebe na nás dohlíží kocouř Damián (3)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Jízda autem
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2007 13:06:58
Odpovědět s citátem

Lucienka napsal:


Jak je to vlastně s přepravou kočky v autě? Musí být jako pes připásana nebo v přepravce?


http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=884

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lucienka



Založen: 20.10.2006
Příspěvky: 107
Bydliště: Karviná, Ostrava

Předmět: Re: Jízda autem
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2007 19:17:58
Odpovědět s citátem

April napsal:
Lucienka napsal:


Jak je to vlastně s přepravou kočky v autě? Musí být jako pes připásana nebo v přepravce?


http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=884

April


Děkuji moc Smile miláček si bude hovět dál na sedadle, ale pro jistotu ho tam přivážu. to snad vydrží
_________________
Lucie a princezna Mia

Z nebe na nás dohlíží kocouř Damián (3)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
claryka



Založen: 29.03.2009
Příspěvky: 8
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Jízda autem
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2009 22:53:59
Odpovědět s citátem

Lucienka napsal:
Jak je to vlastně s přepravou kočky v autě? Musí být jako pes připásana nebo v přepravce?


Kocourka občas také vozím, je to cesta cca 3 hodiny, už není nejmladší (přesný věk neznám, přišel k nám už jako dospělý) a první hodinu krásně hajá a užívá si, ale po hodině začne být nervózní a hrozně mňouká naše poslední cesta byla snad nejhorší to řval takovým způsobem, že jsem se sama na cestu nemohla soustředit, protože mi bylo líto, že můj čičinek trpí.V přepravce dělal kotrmelce, drápal mi do sedačky a podobně a to je kocour jinak velice klidný a hoooodný. U nás platí, že když si s ním povídám a mňoukám na něj abych ho uchlácholila, tak mňouká ještě víc. Záchůdek nedávám ani jídlo, v půli cesty zastavím a dávám pití, ale stejně nechce.Proto se snažím nedělat ani moc pauzy aby byl co nejdříve na místě. Rozhodně bych NERISKOVALA nechat kočičku volně, to je přímo sebevražda i tehdy,pokud ji drží spolujezdec na klíně. I když je kočka starší a klidná může se kdykoli a čehokoli leknout. Případné vniknutí pod pedály a podobné scénáře mám vždy na mysli, proto kočku za jízdy nikdy nepouštím i kdyby řvala sebevíc Připoutat kočičku je pro mě také samozřejmost, nemohla bych jet se svědomím, že se někde vymeleme a kočička mi vyletí sklem a podobně..je to prostě jako když přepravujete svoje miminko - snažím se ho zabezpečit co nejlépe...Opravdu jste velmi odvážní, pokud kočičku necháváte v autě na volno...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BlackOrchid



Založen: 31.12.2007
Příspěvky: 87
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 7. 2009 5:07:39
Odpovědět s citátem

já prostě Kimmečka do přepravky nedostanu... Rolling Eyes prostě on se vzpíná a nejde to. Když jim nechám přepravku doma otevřenou tak v ní klidně kluci spí a ještě se o ní perou. Ale jak se jedná o odchod tak je to v háji. A když už ho tam nějak násilně dostanu, tak šíleně ale podotýkám opravdu šíleně ječí a vystrkává packy mřížkou ven tak, že se bojím že si něco udělá. Nepomáhá ani když mu tam dám jeho oblíbený polštář nebo deku, zaleze si pod a mlátí se tam jak blázen.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (39x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
4
Mňoukání a štěkání (17x)
5
Britská krátkosrstá kočka (17x)
6
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (15x)
7
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
8
Značkování u kocourů a koček (13x)
9
Kočičí jména (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top