Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

kocourek vyžaduje pozornost


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
MichaelaK



Založen: 16.10.2006
Příspěvky: 54

Předmět: kocourek vyžaduje pozornost
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 10. 2006 10:23:01
Odpovědět s citátem

Zdravím všechny,
mám trošku problém s kocourkem a protože je to můj první, tak bych se na něco ráda zeptala:) Mám ho teprve pár dní, je to čtyřmesíční briťák a bydlí se mnou v jednom patře dvoupodlažního rodinného domu, přízemí je oddělené a bude tak muset zůstat. A tady je problém, kdykoliv odejdu třeba jen do koupelny do přízemí a on ví, že jsem v domě, sedne si ke schodům a dokáže tam vydržet celou dobu a řvát a řvát... když odcházím z domu, dělá to taky a pravděpodobně za chvíli pochopí, že tam nejsem a nechá toho, protože když se třeba za půl hodiny vrátím, spokojeně spí na židli. Takže moje otázka zní, jestli se to odnaučí až si u mě zvykne nebo jak ho to odnaučit??? Jinak je to zlatíčko, tak doufám, že tohle se spraví.
Děkuju všem za rady!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: kocourek vyžaduje pozornost
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 10. 2006 10:29:55
Odpovědět s citátem

Ono je to s kočičákama někdy jako s dětma ... když se svému potomkovi vzdálíte z dohledu, začne vyžadovat vaši přítomnost .. u kočky je pozitivum to, že se nemusíte obávat nechat ji doma o samotě. A jak píšete dál, když se za chvíli vrátíte, je klid a spí spokojeně na židli. Kocourek je ještě kočičí mimísko, takže vyžaduje neustálou pozornost, ale časem to přestane, není zapotřebí ho to nějak odnaučovat, ostatně stejně není jak, chce být s vámi a to se odnaučit nedá. Takže chvíli vydržet a on časem pochopí, že se zase brzy objevíte a zklidní se.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 10. 2006 10:44:05
Odpovědět s citátem

Myslím, že by byl určitě spokojenější a Vy také, kdyby dostal kočičího kamaráda! Na tomto fóru najdete spoustu rad v této záležitosti.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
martina fialova



Založen: 29.09.2006
Příspěvky: 30
Bydliště: praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 10. 2006 14:59:54
Odpovědět s citátem

nas kocourek take mnouka kdyz odchazim z domova, ale jen chvilicku, on je zkratka muj milacek, ktery si na me tak rychle zvykl, ze vyuzije kazde prilezitosti aby mohl byt u me, nebo spise na me Smile)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MichaelaK



Založen: 16.10.2006
Příspěvky: 54

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 10. 2006 15:30:45
Odpovědět s citátem

Karin napsal:
Myslím, že by byl určitě spokojenější a Vy také, kdyby dostal kočičího kamaráda! Na tomto fóru najdete spoustu rad v této záležitosti.


To ja vím, ale bohužel to není možné... S těží jsem si prosadila jednoho Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MichaelaK



Založen: 16.10.2006
Příspěvky: 54

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 10. 2006 15:34:50
Odpovědět s citátem

martina fialova napsal:
nas kocourek take mnouka kdyz odchazim z domova, ale jen chvilicku, on je zkratka muj milacek, ktery si na me tak rychle zvykl, ze vyuzije kazde prilezitosti aby mohl byt u me, nebo spise na me Smile)


Když ten můj vydrží mňoukat neuvěřitelně dlouho a nahlas, když ví, že jsem doma... vříská jak kdyby ho na nože brali Evil or Very Mad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 10. 2006 16:11:11
Odpovědět s citátem

MichaelaK napsal:

To ja vím, ale bohužel to není možné... S těží jsem si prosadila jednoho Crying or Very sad


Podle těch rozdělených pater mě to napadlo, takže proto jsem druhou čičinu ani nenavrhovala, byť by to bylo asi nejlepší řešení. Ale uvidíte, ono časem si kočka v domácnosti získá každého, takže třeba i na tu druhou kočku dojde.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena
Anonymní





Předmět: barbucha
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2006 10:37:51
Odpovědět s citátem

Michalo nebojte. Já bojovala o kočičku víc jak půl roku. Nakonec manžel povolil s tím, že nebude spát snámi, budu se o ni starat sama atd. Víte jak to dopadlo? Spí s námi(manžel ji sám vola a zlobí ho, že spí u mě), nádherně se u ní postará. No a pak jsme našli kočičku, kterou v mrazech někdo vyhodil a ani jsem nemusela dlouho přesvědčovat a je u nás. Takže: horko těžko povolil jednu a teď máme dvě a vůbec mu to nevadí.
Odpovědět 
martina fialova



Založen: 29.09.2006
Příspěvky: 30
Bydliště: praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2006 11:10:26
Odpovědět s citátem

I ja si prosazovala kocourka u sveho manzela a mela jsem dva tydny tichou domacnost po prichodu kocicaka, ale cas vse vyresi.... dnes ho manzel pomuchla a dava si ho pod perinu, ikdyz stale si prede mnou dava pozor, aby tu pozornost moc neprehanel a tim si nepodkopl sve ego Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janka-rska



Založen: 06.05.2006
Příspěvky: 20

Předmět: Re: kocourek vyžaduje pozornost
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2006 20:17:50
Odpovědět s citátem

April napsal:
Ono je to s kočičákama někdy jako s dětma ... když se svému potomkovi vzdálíte z dohledu, začne vyžadovat vaši přítomnost .. u kočky je pozitivum to, že se nemusíte obávat nechat ji doma o samotě. A jak píšete dál, když se za chvíli vrátíte, je klid a spí spokojeně na židli. Kocourek je ještě kočičí mimísko, takže vyžaduje neustálou pozornost, ale časem to přestane, není zapotřebí ho to nějak odnaučovat, ostatně stejně není jak, chce být s vámi a to se odnaučit nedá. Takže chvíli vydržet a on časem pochopí, že se zase brzy objevíte a zklidní se.

April

Ano, to je pravda, odnaucit sa to nedá, ale cítala som, ze sa tomu nemá venovat pozornost, potom to prestane. Nás Tomi mnaukal vzdy a pre vsetko, nejako si to nevsímame a velmi sa to zlepsilo. Teraz manucí, len ked je hladný, ale aj to prestane, ak si ho nevsímame. Trvalo to ale asi pol roka. Vela zdaru
_________________
www.muri-tomi.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MichaelaK



Založen: 16.10.2006
Příspěvky: 54

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 10. 2006 9:03:31
Odpovědět s citátem

Děkuju všem za rady!
No, mrňousek se už trochu krotí a nemňučí tolik, když jsem doma a jdu někam, kam on nemůže, poslušně na mě čeká u schodů a občas mňoukne, což mě moc těší a chválím Very Happy Ale zjistila jsem, že když odejdu do práce, tak doma pláče, slyšela jsem ho, když jsem přicházela (on o mě nevěděl). Z toho je mi smutno, ale nevím, jak bych mu pomohla, druhý kocourek není možný... Co myslíte? Pomůže mu víc hraček? Když s ním jsem, snažím se mu hodně věnovat a vynahradit mu to...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 10. 2006 9:26:36
Odpovědět s citátem

MichaelaK napsal:
Ale zjistila jsem, že když odejdu do práce, tak doma pláče, slyšela jsem ho, když jsem přicházela (on o mě nevěděl). Z toho je mi smutno, ale nevím, jak bych mu pomohla

No ono kočky jsou zvláštní, myslím, že přesně vědí, kdy chodíme domů ... chvilku jsme měli Maxíška samotného, a měla jsem pocit, že když jsme přišli z práce, že sedí na stejném místě, jako jsme ho zanechali při odchodu ... ale tak nějak předpokládám, že celý den spokojeně prochrněl někde na gauči. A to si myslím i o Vašem kocourkovi. Nevydržel by celý den mňučet ... určitě si někam zaleze a v době, kdy tuší Váš návrat, začne se těšit.
Určitě by tu bylo nelepším řešením druhé kotisko, takhle mu to musíte různými podněty nahradit vy a musíte se holt obrnit proti "lítosti" ... Postavit škrabadlo či odpočívadlo k oknu, odkud by mohl koukat ven .. nejlépe na ptačí budku, hodně hraček, ale kočky opravdu většinu času, kdy jsou samy, prospí, jdou se případně nabaštit, trochu pohrát, obhlídnout "terén" a znovu zalezou ...
A opět - je to malé kotisko, časem si zvykne a pak jednou dorazíte domů a budete ho hledat a najdete ho někde v pelechu, jak na Vás bude mžourat jedním otevřeným očkem, z jehož pohledu bude jasně čitelná věta - Ty už jsi doma??? Wink

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Zajímavá škrabadla a pelíšky (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top