Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Aportování

Fórum: Ostatní

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Adéla o.



Založen: 02.09.2007
Příspěvky: 49
Bydliště: Louny

Předmět: Aportování
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 9. 2007 23:27:27
Odpovědět s citátem

Jsem v oblasti koček nováček a tak mě spousta věcí udivuje. Náš kocourek začal vyžadovat "aportování". Nosí mi hračky a chce abych mu je házela-má výdrž třeba hodinu. Je to pro něj hra, nebo mi chce něco říct? U psa bych to pochopila ale u kočky mě to překvapuje. Embarassed
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JanaV.



Založen: 17.09.2007
Příspěvky: 49
Bydliště: Louny

Předmět: Re: Aportování
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 9. 2007 8:19:50
Odpovědět s citátem

Adéla o. napsal:
Jsem v oblasti koček nováček a tak mě spousta věcí udivuje. Náš kocourek začal vyžadovat "aportování". Nosí mi hračky a chce abych mu je házela-má výdrž třeba hodinu. Je to pro něj hra, nebo mi chce něco říct? U psa bych to pochopila ale u kočky mě to překvapuje. Embarassed



Zrovna jsme strávili půlhodinku "házením" myšky - tedy pidislona z IKEA. Vždycky mu ho hodím - spíš pošlu po linu - on ho lapne, pak se s ním vydovádí, tj. dělá různé kotrmelce a podobně a když se vyblbne, přijde s ním v tlamičce ke mě a tak pořád dokola Laughing . Asi to je v tomhle věku normální (tomu našemu bude zítra přesně 3 měsíce). Jen nevím, jak to dělá ta máma kočka v přírodě Rolling Eyes Laughing .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Aportování
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 9. 2007 8:55:35
Odpovědět s citátem

JanaV. napsal:
Jen nevím, jak to dělá ta máma kočka v přírodě Rolling Eyes Laughing .

Aportování myšek není u koček nic neobvyklého i když jen některé kočky k tomu mají sklony. Starší kočky jsou většinou lenivější a už je to tolik nebaví. A máma kočka v přírodě? Může vám to připadat kruté, ale jde o přežití. Když učí kočkovité šelmy svá mláďata lovit tak jim matka zprvu přinese kořist mrtvou, aby se s ní mohla seznámit a později třeba zraněnou aby ji koťata mohla snáze zkoušet ulovit a taky aby se ji naučila zabít a když i tento krok zvládnou tak nosí kořist živou a ještě o něco později je vodí na lovecké výpravy s sebou. Navíc si koťata neustále procvičují svou mrštnost a šikovnost ve vzájemných honičkách i rvačkách mezi sebou, proto mohou někdy z pohledu člověka vypadat krutě, ale jen vyjímečně si koťata mezi sebou ublíží a nikdy to není záměrné.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Aportování
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 9. 2007 14:52:38
Odpovědět s citátem

Chi chi ... i u nás je aportování na denním pořádku ... především Maxíš je schopný hodinu aportovat, ale kdyby myšičky ... dřív cílem jeho zájmu byl balíček papírových kapesníků Kleenex, dnes je naprosto uchvácen smotanými silonovými ponožkami, neustále mňučí a vyžaduje jejich házení a je naprosto neúnavný Twisted Evil nicméně na jednu stranu je to velmi levná hračka - u Deichmanna mají volně v krabičkách na vyzkoušení bot silonové ponožky, takže ve své podstatě hračka zadarmo Cool

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
rychla.zelva



Založen: 10.03.2006
Příspěvky: 39
Bydliště: Želivec

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 9. 2007 18:11:55
Odpovědět s citátem

Tak u nás mame přesně dva exempláře Very Happy Nancy aportování zbožňuje nejraději aportuje gumičky, malé velké to je jí jedno je to taková její gumičková úchylka.. Twisted Evil A naše druhá kočička Čertice tu to vubez nezajíma když jí něco hodím tak se na me podívá jako by chtela říct nejsem pes si to přines sama Razz ..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Adéla o.



Založen: 02.09.2007
Příspěvky: 49
Bydliště: Louny

Předmět: Aportování
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 9. 2007 20:41:09
Odpovědět s citátem

Tak to jsem ráda, že je to normál. Už jsem se bála, že je napůl pes Very Happy . On si s tím ani tak moc nehraje, on prostě jen mechanicky nosí a běhá za tím (nejradši má papírovou ruličku od izolepy - ta se mu dobře drží, na druhém místě je velkej knoflík)což mi trošku připomnělo mechanickej pohyb zvířat v zoo, kterej si pamatuju z dětství (chození z rohu do rohu)a to mě už tenkrát trochu děsilo. Jinak v hračkách nejvíc vede, plyšová krysa (též IKEA)která byla původně větší než on-konečně jí přerostl a s ní předvádí téměř wrestlingový zápasy. Na závěr jí drapne za čumák a táhne si jí mezi nohama jak kdyby byl tygr Smile a táhnul si ulovenou antilopu.A na druhém místě je míček na gumičce, pověšenej mezi dveřma- ještě že je to měkkoučkej míček, jinak máme všichni monokla jak s tím střílí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: Re: Aportování
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 10. 2007 9:52:00
Odpovědět s citátem

April napsal:
Chi chi ... i u nás je aportování na denním pořádku ... především Maxíš je schopný hodinu aportovat, ale kdyby myšičky ... dřív cílem jeho zájmu byl balíček papírových kapesníků Kleenex, dnes je naprosto uchvácen smotanými silonovými ponožkami, neustále mňučí a vyžaduje jejich házení a je naprosto neúnavný Twisted Evil nicméně na jednu stranu je to velmi levná hračka - u Deichmanna mají volně v krabičkách na vyzkoušení bot silonové ponožky, takže ve své podstatě hračka zadarmo Cool

April


hihi, Paskal miluje štětičky do uší. Jsou lepší než myšky. Dají se skvěle hlodat, vyhazovat do vzduchu a lapat, nebo jen tak honit po pdlaze. Vydrží si s nimi hrát hrozně dlouho, bohužel neumí aportovat, takže je to pro mne dost únavné, pořád mu je házet... buď je musím sbírat nebo si je rovnou beru po víc. Ale někdy si je na zemi najde sám a a sám si je předními pacičkama ve stoje pohazuje nebo jen tak honí po zemi. Někdy hru kombinuej ještě s hrou na schovku a honění, popadne tyčku do zubů, vykulí oči jak blázen, šelmovsky se naježí, čeká na mou reakci, někdy se jen naklním, nekdě stačí slovo, někdy musím za ním běhat a honit ho Smile a pak frčí jak bázen na druhou stranu nebo se schová. Balíček stojí 9 kaček, to ani není jedna myška, a je jich tam hafl, jen je někdy hloupé neznalé návštěvě vysvětlovat, že nejsme čuníci, když jsou všude po zemi a na gauči tyčinky, že to jsou tyčinky čisté a hračka našeho kocoura Smile
Takže tyčky doporučuji, nejdřív jsem se bála, že sežere tu vatu, ale toho si nevšímá, prostě mu vyhovuje ten tvar do tlamky i do pacek a že ten plast může hlodat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Klára R



Založen: 06.06.2007
Příspěvky: 45
Bydliště: Praha 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 10. 2007 7:56:24
Odpovědět s citátem

Naše kočičky taky milují tyčinky do uší, dokonce si je i navzájem posílají po podlaze, je to sranda je pozorovat Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 10. 2007 12:33:20
Odpovědět s citátem

Amís je mistr v aportování, když samozřejmě chce Smile Si přijde, položí přede mě myš a chce abych mu ji hodila. Tak mu ji hážu, pokaždé jinak a jinam a on se snaží vyskočit tak vysoko, aby ji tlamkou zachytil v letu. Když ji chytí v letu tak ji hned donese zpátky, když ne, tak se za ní rozběhne, skočí po ní, chvíli si s ní hraje a pak ji přinese a dožaduje se pokračování.
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janina2



Založen: 24.09.2007
Příspěvky: 37

Předmět: aport
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 11. 2007 19:43:45
Odpovědět s citátem

Ahojky
Tak my taky aportujeme a moc se nám to líbí Laughing já hážu balonek sedíce na zemi většinou v kuchyni a můj miláček chlupatý mi ho nosí zpátky a jak mydlí ouška naklopené ocásek nahoru jak veverka Very Happy a už čeká kdy mu ho hodím zpátky,však jsem mu taky říkala že už mám starší kolena a že by teda mohl aportovat a on vážně aportuje -poprvé jsem myslela že mě mámí smysly Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (71x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (45x)
3
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (28x)
4
Kočičí jména (27x)
5
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (24x)
6
PKD - polycystická choroba ledvin (22x)
7
Jak se naučit vybírat mýtné (21x)
8
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (21x)
9
Somálská kočka (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top