Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

prešlapovanie...


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Satinka



Založen: 22.12.2005
Příspěvky: 28
Bydliště: Bratislava

Předmět: prešlapovanie...
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 10. 2006 23:47:06
Odpovědět s citátem

Ahojte všetci... asi budem mať hlúpu otázočku, ale dosť ma to zaujalo:
Mám doma nového kocúrika a on celý deň pradie... už to mi príde divné... a okrem toho aj prešlapuje nôžkami na mieste a vystrkuje pri tom pazúriky..neviete čo to znamená??
Pri Ree som si myslela, že to robí keď je v najväčšej pohode... ale Silver v pohode nie je lebo Rea je na neho ešte zlá... ale to je iná kapitola... Confused
Ďakujem za akýkoľvek názor Very Happy

Stanka
Rea a Silver
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lucienka



Založen: 20.10.2006
Příspěvky: 107
Bydliště: Karviná, Ostrava

Předmět: Re: prešlapovanie...
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 10. 2006 7:39:26
Odpovědět s citátem

Satinka napsal:
Ahojte všetci... asi budem mať hlúpu otázočku, ale dosť ma to zaujalo:
Mám doma nového kocúrika a on celý deň pradie... už to mi príde divné... a okrem toho aj prešlapuje nôžkami na mieste a vystrkuje pri tom pazúriky..neviete čo to znamená??
Pri Ree som si myslela, že to robí keď je v najväčšej pohode... ale Silver v pohode nie je lebo Rea je na neho ešte zlá... ale to je iná kapitola... Confused
Ďakujem za akýkoľvek názor Very Happy

Stanka
Rea a Silver


Já mám doma 14ms kocourka a výše zmiňované dělá taky, ale jen ve chvíli, kdy jdu spát, to mi pak skočí na peřinu a vrní a přešlapuje - nebo když se v noci probudím a on zjistí, že jsem vzhůru, tak to začne dělat taky. Ale v čem je "problém" nebo proč to dělá, to nevím. Dělá to tak celou dobu, co ho mám .
_________________
Lucie a princezna Mia

Z nebe na nás dohlíží kocouř Damián (3)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Joja



Založen: 01.08.2005
Příspěvky: 41
Bydliště: Český Těšín

Předmět: přešlapování
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 10. 2006 8:03:34
Odpovědět s citátem

Naše Val to také dělá. Přešlapuje nejen po nás, ale také na našich osobních věcech. Například na oblíbeném plyšákovi mého syna, na různých kusech našeho oblečení, na peřinách.. Very Happy Myslím, že přešlapuje tam, kde cítí náš pach Very Happy
Říká se tomu "mléčný krok". Kočka tím napodobuje koťátko, které saje mlíčko... Dává vám tím najevo maximální pohodu a lásku.
_________________
www.felis-silesiana.wz.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: mléčný krok
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 10. 2006 8:32:05
Odpovědět s citátem

Říká se, že mléčný krok je největší projev důvěry ze strany kočky. Můj Ali to také provádí celý den při jakékoliv příležitosti, ať už má po "ruce" dvounožce nebo ne Smile
Další poznatky si můžete přečíst též zde http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=52&highlight=ml%E9%E8n%FD+krok
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pomněnka



Založen: 12.01.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 10. 2006 9:31:07
Odpovědět s citátem

Zdravím,
ano, kočka si přešlapováním a předením navozuje pocit pohody a uklidnění. Ale pokud je na kocourka Rea nevraživá, uklidňuje se a zbavuje stresu, který nejspíš zažívá o to intenzivněji a často, právě tímto způsobem. To je můj názor. Časem se intenzita tohoto chování může zmírnit, až se sžije s Reou a zvykne si na nové prostředí. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Satinka



Založen: 22.12.2005
Příspěvky: 28
Bydliště: Bratislava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 10. 2006 13:59:00
Odpovědět s citátem

Pomněnka napsal:
Zdravím,
ano, kočka si přešlapováním a předením navozuje pocit pohody a uklidnění. Ale pokud je na kocourka Rea nevraživá, uklidňuje se a zbavuje stresu, který nejspíš zažívá o to intenzivněji a často, právě tímto způsobem. To je můj názor. Časem se intenzita tohoto chování může zmírnit, až se sžije s Reou a zvykne si na nové prostředí. Smile



Dakujem za nazory... Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
MaxKatka



Založen: 07.11.2005
Příspěvky: 120
Bydliště: Hodonice okr. Znojmo

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 10. 2006 14:38:58
Odpovědět s citátem

Damián to taky dělá a ještě u toho "slintá". Tu danou věc si nasaje do tlamičky a žužlá ji jako cecíka u mámy... a tu mu je 16 měsíců...

Laughing

Katka a Damča(2)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Dagmar



Založen: 29.09.2004
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 11. 2006 16:38:59
Odpovědět s citátem

U nás si to naše holky kočičí rozdělily: Suzi přede, jen když se přijde pomazlit. To mě pak obejme packama kolem krku a šlape a šlape mi za ušima a při tom tichounce přede. A taky slintá, takže mám občas ožužlané ucho Wink Vypadá to fakt legračně, jak mě naše Suzi láskou dusí...
To Nancy jsem přešlapovat ještě nikdy neviděla, zato přede pořád a stále. Nedávno jsme byli na očkování a vet ji chtěl vyšetřit srdíčko - slyšel jen silný traktorový motor a nepodařilo se mu Nancy rozptýlit tak, aby přestala Laughing Nancy je většinou slyšet na několik metrů a příst přestává jen v hlubokém spánku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
liw



Založen: 03.05.2006
Příspěvky: 152

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 11. 2006 17:34:36
Odpovědět s citátem

Dagmar napsal:

To Nancy jsem přešlapovat ještě nikdy neviděla, zato přede pořád a stále. Nedávno jsme byli na očkování a vet ji chtěl vyšetřit srdíčko - slyšel jen silný traktorový motor a nepodařilo se mu Nancy rozptýlit tak, aby přestala Laughing Nancy je většinou slyšet na několik metrů a příst přestává jen v hlubokém spánku.

na toto ma nasa veterinarka zaruceny recept. kedze jej sestricky maju psikov a vodia ich aj do prace, ked sa macicka neda rozptylit inak, otvoria dvere do zadnych priestorov veteriny, kde su operacne saly, sklady a tak a zakricia na niektoreho zo psikov. vacsinou staci, aby sa v chodbicke ukazal a macicky priast prestanu. psici ale nikdy nechodia priamo do ambulancie, ked je tam ine zvieratko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dagmar



Založen: 29.09.2004
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 11. 2006 10:51:53
Odpovědět s citátem

liw napsal:

na toto ma nasa veterinarka zaruceny recept. kedze jej sestricky maju psikov a vodia ich aj do prace, ked sa macicka neda rozptylit inak, otvoria dvere do zadnych priestorov veteriny, kde su operacne saly, sklady a tak a zakricia na niektoreho zo psikov. vacsinou staci, aby sa v chodbicke ukazal a macicky priast prestanu. psici ale nikdy nechodia priamo do ambulancie, ked je tam ine zvieratko.


Docela dobrej nápad, ale nikoli pro naši Nancy. Ta psi buď úplně ignoruje a přede si své nebo naopak reaguje přeměnou v dikobraza (to má už od dětství, že Jaffo a Hani). To se pak celá naježí, ocásek má tak 3x silnější a bručí tak silně, že i ten nejstatečněší pes to raději vzdá. Párkrát jsme to zažili v čekárně u veta - ještě jsme tam nepotkali pejska, který by před výhružně bručící Nancy neustoupil. My totiž máme doma tygla, heč Wink
Ale jinak je Nancina moc hodná kočička, abyste věděli Twisted Evil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (44x)
2
Britská krátkosrstá kočka (21x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (19x)
5
Mňoukání a štěkání (18x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
7
Kočičí jména (15x)
8
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
9
Značkování u kocourů a koček (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top