Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

kolik ma vazit 4 mesicni kote


Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Irena



Založen: 13.08.2004
Příspěvky: 40

Předmět: kolik ma vazit 4 mesicni kote
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 8. 2004 14:31:33
Odpovědět s citátem

Mam doma kotatko a je hrozne (zrave), uz se mi smeji ze vypada jako by spolkla tenisak. Nikde jsem se nedopatrala, kolik tak priblizne kote jejiho veku ma vazit. Nerada bych ji zpusobila zdravotni problemy, i kdyz jsem rada, ze ji chutna. Ted vazi 2,10 kg.

Naposledy upravil Irena dne 17. 8. 2004 10:39:13, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena
Anonymní





Předmět: Re: kolik ma vazit 4 mesicni kote
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 8. 2004 22:53:45
Odpovědět s citátem

Proboha, proč každý chce zařadit své kotě do nějakých tabulek. Zdravé čtyřměsíční kotě může vážit 3,5 kg nebo taky jen 1 kg a neznamená to že by to první bylo lepší nebo horší než to druhé. Dospělá kočka může mít 2,5 kg nebo třeba 8 kg. Záleží na tom jaké má genetické předpoklady po rodičích. Rozhodně by kotě v tomto věku mělo být krmeno bez omezování - má ještě malý žaludek a tak nemůže přijímat více potravy najednou a taky má většinou hodně pohybu a hodně energie dává do růstu. Já nechávám po celý den k dispozici kotěcí granulky a podle možnosti dávám navíc 2x - 3x denně maso, konzervy, kapsičky, tvaroh atd. Teprve až koťátko vyroste, případně po jeho kastraci si dělejte starosti s jeho figurou.
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 9. 2004 10:26:30
Odpovědět s citátem

Zdravim,
já mám taky čtyřměsíční kotě a má 1,80kg. Taky je hodně energické a zdravé, a pořád by jen papalo, ale nechci ho překrmovat. Jednou jsem mu dala celou konzervu(400g), a on ji spapal a pak se pozvracel. Teď mu dávám granule a jednou denně kapsičku, a někdy uvařím kuřátko se zeleninou.

Jen ať nám rostou!!!!
Odpovědět 
A.
Anonymní





Předmět: Re: kolik ma vazit 4 mesicni kote
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 9. 2004 6:49:05
Odpovědět s citátem

Irena napsal:
Mam doma kotatko ...

Máme doma dvě téměř pětiměsíční koťata - kočičku z útulku a ta váží 2,3kg, je krásná, štíhlá, živá, na pohled v porovnání s kocourkem drobná. Kocourek je briťáček bez PP, a váží 3kg, jinak je živý, hravý, briťácky zavalitý, ale hbitý. Je to tedy dost individuální. Jinak kočiny mají k dispozici celý den granule a 2x denně dostávají kapsičku nebo vaničku, ale "na půl", jednu celou mi na jedno krmení ani jeden nesní, takže pak okorává v misce.
A.
Odpovědět 
Rozárka



Založen: 17.08.2004
Příspěvky: 19
Bydliště: Praha 10

Předmět: Re: kolik ma vazit 4 mesicni kote
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 9. 2004 7:28:56
Odpovědět s citátem

Mňauuuuuu,
je mi deset let a vážím 2,5 Kg a to mám stále granulky v mističce, když si mňouknu tak mám i kapsičku nebo masíčko.

Jsem prostě prcek po mamince Laughing
Ale člověčí maminka mi říkala, že jsou i osmi kilové kočičky. Takže žádný strach.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 10. 2004 21:55:22
Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
Zdravim,
já mám taky čtyřměsíční kotě a má 1,80kg. Taky je hodně energické a zdravé, a pořád by jen papalo, ale nechci ho překrmovat. Jednou jsem mu dala celou konzervu(400g), a on ji spapal a pak se pozvracel. Teď mu dávám granule a jednou denně kapsičku, a někdy uvařím kuřátko se zeleninou.

Jen ať nám rostou!!!!


Děkuji Všem za odpovědi. Kotě má 3,20 kg, ale už není tak při chuti. Možná ji někdo žaloval, že ji tady pomlouvám)). Je stále čilá, už si vyskočí až na kuchyňskou linku a fascinuje ji tekoucí voda))
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 10. 2004 13:28:05
Odpovědět s citátem

Zdravim, to už má 3,20 ???? Moje má zatím 2,20. Jaké je to plemeno???
Musí být krásná koulička.
Moji rodiče mají kartouzského kocoura a ten má 9 kilo, je to krásnej mamlas. Doufám, že ten můj britskej mrňous bude jednou taky tak velkej.

krásnej den Laughing
Odpovědět 
Irena



Založen: 13.08.2004
Příspěvky: 40

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 10. 2004 7:32:41
Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
Zdravim, to už má 3,20 ???? Moje má zatím 2,20. Jaké je to plemeno???
Musí být krásná koulička.
Moji rodiče mají kartouzského kocoura a ten má 9 kilo, je to krásnej mamlas. Doufám, že ten můj britskej mrňous bude jednou taky tak velkej.

krásnej den Laughing


Je to britka bez PP. Zítra má už 1/2 roku a váží 3.50 kg. Proporce zdědila asi po dědovi)) Jak je starý ten Váš mrňous?
P.S. poslal jsem foto do kočkoalba pod názvem "tak a máme umyto" nebo tak nějak))
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 10. 2004 7:09:51
Odpovědět s citátem

Je to taky briťas bez PP, má 5 měsíců a má 3 kg. Mě se to zdá málo. Co mu dáváte papat?? Já mu dávám granule Purina Pro plan a někdy tuňáka ve vlastní šťávě s burisonama. I když papá všechno- mrkev, jabka, hrušky,hrášek i kukuřicu, nechápu to. Moc rád má i kuřecí vařené. Nechcu ho moc rozmazlovat, tak má většinou ty granule.

pěkný den
Odpovědět 
Irena



Založen: 13.08.2004
Příspěvky: 40

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 10. 2004 6:42:39
Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
Je to taky briťas bez PP, má 5 měsíců a má 3 kg. Mě se to zdá málo. Co mu dáváte papat?? Já mu dávám granule Purina Pro plan a někdy tuňáka ve vlastní šťávě s burisonama. I když papá všechno- mrkev, jabka, hrušky,hrášek i kukuřicu, nechápu to. Moc rád má i kuřecí vařené. Nechcu ho moc rozmazlovat, tak má většinou ty granule.

pěkný den


Tak to Vám teda papá pěkně.Lelina nic z ovoce a zeleniny nechce, jedině vařenou mrkev a to ještě trochu zamíchanou v mase.Jinak miluje granule Whiskas a všechny kapsičky i paštiky. Občas ji uvařím směs z hovězího,kuřecího masa a drobů apřimíchám buď rýži nebo ovesné vločky. 2x týdně syrový žloutek a vařené filé. Teď jsem ji zkoušela dávat sardinky,ale jen ve slastní šťávě. Tuňáka mám taky v záloze). Granule má pořád v misce a 2x denně dostane kapsu a paštiku. Paštiku většinou ráno. No a pro zpestření ji dávám občas,to vařené maso. Ale ten Váš je náhodou šikulka,já myslím, že je vše v genech.Nebo to jako kocour dožene.Odkud jste, jestli se můžu zeptat. Já z Frýdku-Místku. Měj te se a pozdravujte plyšáčka)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 10. 2004 7:49:18
Odpovědět s citátem

Jsem z Brna, jak tak čtu Vy jí pěkně vyvařujete, to se nedivím, že je to taková kráska. Je moc pěkná, dívala jsem se na tu fotku. Taky jsem tam jednu poslala, ale ještě tam není - Richmond-to je můj miláček.
Dnes jsem mu slíbila kapsičku, protože nějak málo jí. Je moc rozmazlenej a ty granule už mu moc nelezou. Jak jsem psala naši mají kartouzáka, ten má 2 roky a má 9 kilo, tak furt doufám, že ten můj toho taky dosáhne. Teď jsme je seznámili, no moc se to nepovedlo, Ričí Filipa(kartouzák)furt provokuje, on si to samozřejmě nenechá líbit a už sou v sobě, pořád se honí a skáčou po sobě. Tak mám od našich zákaz ho brát na návštěvu, protože by zdevasovali byt.
Chci ho nechat tak v 9 měsících vykastrovat, doufám, že se trochu uklidní, je moc živej.
Stříháte jí drápky? ten můj si to moc nenechá, vždycky počkám až je hodně unavenej a pak se na něho zákeřně vrhnu.
Zase napište Very Happy
Odpovědět 
Irena



Založen: 13.08.2004
Příspěvky: 40

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 10. 2004 8:10:08
Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
Jsem z Brna, jak tak čtu Vy jí pěkně vyvařujete, to se nedivím, že je to taková kráska. Je moc pěkná, dívala jsem se na tu fotku. Taky jsem tam jednu poslala, ale ještě tam není - Richmond-to je můj miláček.
Dnes jsem mu slíbila kapsičku, protože nějak málo jí. Je moc rozmazlenej a ty granule už mu moc nelezou. Jak jsem psala naši mají kartouzáka, ten má 2 roky a má 9 kilo, tak furt doufám, že ten můj toho taky dosáhne. Teď jsme je seznámili, no moc se to nepovedlo, Ričí Filipa(kartouzák)furt provokuje, on si to samozřejmě nenechá líbit a už sou v sobě, pořád se honí a skáčou po sobě. Tak mám od našich zákaz ho brát na návštěvu, protože by zdevasovali byt.
Chci ho nechat tak v 9 měsících vykastrovat, doufám, že se trochu uklidní, je moc živej.
Stříháte jí drápky? ten můj si to moc nenechá, vždycky počkám až je hodně unavenej a pak se na něho zákeřně vrhnu.
Zase napište Very Happy

Dneska jsem v práci,tek Vám hned odepisuji,doma nemám šanci se k PC dorvat)
O kastraci taky uvažuji, i když se hodně chovatelů schoduje na tom, že by měla mit aspoň jednou koťata. Kdybych měla podmínky, pořídila bych si raději ještě jedno kotě ať jim je veselo. Ale to bych měla veselo asi já, protože ta mrška nám už stačila vytrhnout polici ze zdi, o shozených květináčích nemluvě))A při představě, že by to bylo stereo..potěš mě)).Drápky jsem ji ještě nestříhala a prozatím ani není potřeba. To mě ani neděste, muselo by se ji to dělat v narkoze.Vím jak vyvádí jen při čištění očí.Ještě k tomu vyvařování,už od toho pomalu ustupuju,proto že je pak moc vybíravá. Budu si hlídat tu fotku.Trvá to tak 2dny než ji tam zveřejní. Dám pak vědět. Hezký den přeji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
jadviga



Založen: 20.10.2004
Příspěvky: 24

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 10. 2004 6:49:47
Odpovědět s citátem

Zdravím, už je tam!!!! Moje kobliha - Ričínek!!! Zapoměla jsem napsat, že je krémový, na té fotce má něco přes 3 měsíce.
Taky jsem uvažovala o další kočce, ale asi bych na to neměla nervy. Nevím co mu včera bylo furt chodil po bytě a jako kdyby plakal. Nevím co chce???Přitom sem na něho furt mluvila, nevím jestli ho netrápím, je celej den sám doma, od 6 do 16.30. Někdy je dopoledne doma přítel, ale to není moc často.
Co Vy na to??
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
A.
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 10. 2004 12:20:35
Odpovědět s citátem

Irena napsal:
Dneska jsem v práci,tek Vám hned odepisuji,doma nemám šanci se k PC dorvat) O kastraci taky uvažuji, i když se hodně chovatelů schoduje na tom, že by měla mit aspoň jednou koťata. Kdybych měla podmínky, pořídila bych si raději ještě jedno kotě ať jim je veselo. Ale to bych měla veselo asi já, protože ta mrška nám už stačila vytrhnout polici ze zdi, o shozených květináčích nemluvě))A při představě, že by to bylo stereo..potěš mě)).Drápky jsem ji ještě nestříhala a prozatím ani není potřeba. To mě ani neděste, muselo by se ji to dělat v narkoze.Vím jak vyvádí jen při čištění očí.Ještě k tomu vyvařování,už od toho pomalu ustupuju,proto že je pak moc vybíravá. Budu si hlídat tu fotku.Trvá to tak 2dny než ji tam zveřejní. Dám pak vědět. Hezký den přeji.


Co se týká kastrace, tak nad tím ani neváhejte, je to přežitý nesmysl, že by kočka měla mít alespoň jednou koťata. Naopak, včasná kastrace někdy ušetří kočce mnoho zdravotních problémů - např. trvalou říji, nebo i nádory na děloze.
Ohledně druhého kotěte, nemusíte se vůbec obávat, dvě kočiny si vystačí samy a nemají moc potřebu devastovat okolí ve stereu, vybíjí si svoji energii v pranicích spolu Smile Máme dvě půlroční koťata (BTW kocourek půl roční briťáček má teď 3,5kg, kočička všehochuť taky půl roku má 2,5kg) a rozhodně nic neničí, když tedy vynechám rozkousanou anténu od rádia Very Happy
Drápky jsou v pohodě - stačí na to čtyři ruce - u nás je to tak, že přítel drží, já kleštičkama odstříhávám jen špičky, dá se to zvládnout i bez narkozy. Jinak my stříháme cca 1-2x za dva měsíce.
A.
Odpovědět 
Irena



Založen: 13.08.2004
Příspěvky: 40

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 10. 2004 19:41:39
Odpovědět s citátem

jadviga napsal:
Zdravím, už je tam!!!! Moje kobliha - Ričínek!!! Zapoměla jsem napsat, že je krémový, na té fotce má něco přes 3 měsíce.
Taky jsem uvažovala o další kočce, ale asi bych na to neměla nervy. Nevím co mu včera bylo furt chodil po bytě a jako kdyby plakal. Nevím co chce???Přitom sem na něho furt mluvila, nevím jestli ho netrápím, je celej den sám doma, od 6 do 16.30. Někdy je dopoledne doma přítel, ale to není moc často.
Co Vy na to??

Ahojky)
Viděla jsem toho vašeho mazlíka, ten je teda slaďoučký! Hrozně se mi toto zbarvení líbí,ale majitelka ve vrhu měla jen modré. Co se týká toho nářku, tohle dělá Lea skoro každý den. Někdy ji stačí, když ji nosím po bytě a někdy, když se k ni sehnu začne utíkat s naježeným ocáskem. To znamená, že si chce hrát na honěnou. Snažíme se, aby nebyla moc dlouho sama, ale taky jsou dny, kdy to musí vydržet i 13 hodin. Myslím, že tím nejvíc trpím já. nevím, jak ho máte naučeného, ale já ji dovolím vlézt skoro všude a proto když vařím nebo dělám těsto, vyleze si na stůl a důležitě mě pozoruje. Snažím se prostě nějak ji zabavit. Jsou taky dny, kdy si odmítá hrát a tváří se jako "dej mi pokoj, unavuješ")) S tou kastrací máte asi pravdu. Hezký víkend přeji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Irena



Založen: 13.08.2004
Příspěvky: 40

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 10. 2004 19:59:29
Odpovědět s citátem

A. napsal:
Irena napsal:
Dneska jsem v práci,tek Vám hned odepisuji,doma nemám šanci se k PC dorvat) O kastraci taky uvažuji, i když se hodně chovatelů schoduje na tom, že by měla mit aspoň jednou koťata. Kdybych měla podmínky, pořídila bych si raději ještě jedno kotě ať jim je veselo. Ale to bych měla veselo asi já, protože ta mrška nám už stačila vytrhnout polici ze zdi, o shozených květináčích nemluvě))A při představě, že by to bylo stereo..potěš mě)).Drápky jsem ji ještě nestříhala a prozatím ani není potřeba. To mě ani neděste, muselo by se ji to dělat v narkoze.Vím jak vyvádí jen při čištění očí.Ještě k tomu vyvařování,už od toho pomalu ustupuju,proto že je pak moc vybíravá. Budu si hlídat tu fotku.Trvá to tak 2dny než ji tam zveřejní. Dám pak vědět. Hezký den přeji.


Co se týká kastrace, tak nad tím ani neváhejte, je to přežitý nesmysl, že by kočka měla mít alespoň jednou koťata. Naopak, včasná kastrace někdy ušetří kočce mnoho zdravotních problémů - např. trvalou říji, nebo i nádory na děloze.
Ohledně druhého kotěte, nemusíte se vůbec obávat, dvě kočiny si vystačí samy a nemají moc potřebu devastovat okolí ve stereu, vybíjí si svoji energii v pranicích spolu Smile Máme dvě půlroční koťata (BTW kocourek půl roční briťáček má teď 3,5kg, kočička všehochuť taky půl roku má 2,5kg) a rozhodně nic neničí, když tedy vynechám rozkousanou anténu od rádia Very Happy
Drápky jsou v pohodě - stačí na to čtyři ruce - u nás je to tak, že přítel drží, já kleštičkama odstříhávám jen špičky, dá se to zvládnout i bez narkozy. Jinak my stříháme cca 1-2x za dva měsíce.
A.

Než jsem si kotě pořídila, přečetla jsem kde co, ale o stříhání drápků nikde nic nebylo. Koťule má své škrabadlo, tak věřím, že prozatím nic takového jako stříhání nebude potřebovat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
A.
Anonymní





Předmět: Drápky
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 10. 2004 6:23:06
Odpovědět s citátem

Irena napsal:
Než jsem si kotě pořídila, přečetla jsem kde co, ale o stříhání drápků nikde nic nebylo. Koťule má své škrabadlo, tak věřím, že prozatím nic takového jako stříhání nebude potřebovat.


Ono u některých kočin není stříhání drápků až tak nutné. Naše koťata také mají škrabadlo a poctivě tam škrábou Smile ale stejně se stává, že jim drápky "zešpičatí". Obzvlášť kocourek na nás s oblibou praktikuje tzv. mléčný krok, někdy na hlavě a krku, někdy jen na dece, pod kterou však máme nohy. A když vám do kotníku zaryje drápky, nebo do vlasů, není to zrovna nic nebolestivého, obzvlášť třeba ve dvě v noci Very Happy takže mu občas zastřihneme špičky. Jinak o stříhání drápků tu a tam něco je, vím, že jsem na to i někde na netu narazila, a někteří s tím chodí i k veterináři, takže asi až tak neobvyklé to zase není.
A. (resp. April ta Very Happy )
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: Drápky
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2004 5:28:22
Odpovědět s citátem

A. napsal:
Irena napsal:
Než jsem si kotě pořídila, přečetla jsem kde co, ale o stříhání drápků nikde nic nebylo. Koťule má své škrabadlo, tak věřím, že prozatím nic takového jako stříhání nebude potřebovat.


Ono u některých kočin není stříhání drápků až tak nutné. Naše koťata také mají škrabadlo a poctivě tam škrábou Smile ale stejně se stává, že jim drápky "zešpičatí". Obzvlášť kocourek na nás s oblibou praktikuje tzv. mléčný krok, někdy na hlavě a krku, někdy jen na dece, pod kterou však máme nohy. A když vám do kotníku zaryje drápky, nebo do vlasů, není to zrovna nic nebolestivého, obzvlášť třeba ve dvě v noci Very Happy takže mu občas zastřihneme špičky. Jinak o stříhání drápků tu a tam něco je, vím, že jsem na to i někde na netu narazila, a někteří s tím chodí i k veterináři, takže asi až tak neobvyklé to zase není.
A. (resp. April ta Very Happy )

Budu se muset asi ještě poučit a zeptám se taky veterináře. Na mne všichni poznají, že máme kočku, protože má pravá ruka je věčně dodrápaná))
Odpovědět 
blue



Založen: 02.11.2004
Příspěvky: 32
Bydliště: praha

Předmět: Re: Drápky
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2004 11:11:19
Odpovědět s citátem

ahojky - máme nové kotě, takže drápky jsem ostříhala hned, když jsem viděla jak syčí na psa a druhou kočičku. Koupila jsem si nůžky na drápky v Baumaxu a úplně bez problémů mu ostříhala špičky. Jenom jemně zmáčknu pacinku, aby drápky vylezly ven. Naše tříletá kočička na nic takového nebyla zvyklá, takže tam počkám až usne. Sice se probudí, ale mžourá na mně a mně se podaří vždycky jen jedna tlapka. Takže stříhám na etapy - u ní jen přední. Oba mají dvě velká škrabadla, chodí škrábat, ale stejně sem tam zavadili o koberec nebo židli.Od té doby co jim stříhám špičky, žádné škody... Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana(Micinka)



Založen: 18.03.2004
Příspěvky: 148
Bydliště: Pardubice

Předmět: Re: Drápky
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2004 12:51:41
Odpovědět s citátem

My jsme původně chtěli ostříhat drápky, aby nám kočka neničila nábytek, spíš asi proto, že jsme to vyčetli v knížkách, protože ho zatím neničila. Veterinář je ostříhal a tím jsme si okoukali techniku, a řekl, že drápky zas rychle dorostou. Takže jsme to pak nechali plavat a Micinka vypadá, že stříhat nepotřebuje. Jakmile ale dorostla Tulinka, začala tak divně ťapat po koberci - při každém kroku zatrhávala drápky za koberec, chůze to byla hlučná a sem tam vytáhla z koberce oko. Takže jsme pořídili nůžky a stříháme Tulinku vždycky, když slyšíme, že zase zatrhává o koberec. Zkoušeli jsme to nejdřív ve dvou, ale snáz to nakonec šlo, když to dělá jen manžel sám, chce to jen se nebát a pořádně tu kočku podržet.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: drápky
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 11. 2004 8:31:59
Odpovědět s citátem

My nestříháme drápky vůbec. Mustafa si je okusuje sám a Ali si je pečlivě brousí na škrabadle Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
politzerka
Anonymní





Předmět: Re: kolik ma vazit 4 mesicni kote
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2007 22:15:13
Odpovědět s citátem

Ahoj, chtela bych se pridat se svym rozmlsanym Gerouškem. Je to taky britak a prave je mu 4mesice a tyden. Byli jsme se vazit, a mame uz 2,7KG. No urcite to nebude zadnej drobecek:§-)Ale bylo to videt uz kdyz jsme si ho vybirali.Z vrhu se narodil jako prvni a proto taky nejsilnejsi:-) Nikdy jsem nepochopila jak muzou byt kocicky vybirave:-)Ten muj sni naprosto vsechno co se snist da:-) Samozrejme mu davam jidlo pro kocicky s to granulky po cely den a jednu kapsicku denne. Ale cokoliv vidi, ze jim ja, tak by si dal rad jako svacinku:-) Vsechno ovoce, zeleninu, dokonce by snedl i suchy rohlik kdyby prislo na vec. Je to hold labuznik:-) Chtela jsem se jen zeptat, jestli mate nekdo radu ohledne meneni zoubku. Slysela jsem, ze potom kocourek trosku zhubne, kdyz se mu meni zoubky, tak jestli je treba mu davat nejakou zvlastni stravu, misto granuli.JInak jsme nemocni, trapime se uz dva pres mesic a pul s plisni. Nejhrosi na tom je, ze se chudacek ani nemuze jit naockovat kdyz je nemocnej. Zda se mi to dost blbe, ale nic s tim asi nenadelam. Ptala jsem se uz u 4 vetu a vsichni mi rekli, ze pokud nebude test na plisen negativni, nemam ho ockovat. Mate nekdo s timhle zkusenost? Jsem hodne neduveriva, tak se radeji ptam i na tomhle foru. Jsem uprostred lecby ktera bude trvat jeste zhruba tri tydny, coz znamena, ze na ockovani pujde nejdriv po patem mesici veku...Jinak nam ale nic nechybi a jak uz jsem psala, hlavne nam chutna:-)
Dekuji za pripadnou odpoved:-)
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: kolik ma vazit 4 mesicni kote
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2007 7:07:51
Odpovědět s citátem

Zoubky se mění přibližně v půl roce. Není zapotřebí nějak stravu upravovat, výměna může být spojena např. s průjmem.
Naše kočky byly díky plísni očkované až v 8mi měsících a rozhodně tím nějak neutrpěly.
Co se týká plísně a její léčby, tak tu nedávno proběhla živá diskuze o různých metodách léčby, vč. nového přípravku itrafungol - určitě do tohoto fora nahlédněte. http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=1355

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: kolik ma vazit 4 mesicni kote
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2007 10:49:50
Odpovědět s citátem

politzerka napsal:
Z vrhu se narodil jako prvni a proto taky nejsilnejsi:-)

Budete se divit, ale občas se narodí první to nejslabší kotě. Jako u mě kdy první na svět přišla kočička která vážila 70g a po ní se narodili tři kluci kteří měli 110 - 130g.
Odpovědět 
MVDr.Černý



Založen: 09.01.2007
Příspěvky: 13
Bydliště: Karlovy Vary

Předmět: Re: kolik ma vazit 4 mesicni kote
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2007 16:41:18
Odpovědět s citátem

Otázka je stejně absurdní jako když se zeptáte kolik má správně vážit člověk.Není na to jednoznačná odpověď.Vždy je třeba posuzovat konkrétní zvířátko(sledovat výživný stav ,event.přírůstky.)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: kolik ma vazit 4 mesicni kote
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2007 17:35:29
Odpovědět s citátem

Naše kočky byly díky plísni očkované až v 8mi měsících a rozhodně tím nějak neutrpěly.

Neutrpěliy, protže nepřišly do styku třeba s kočičí rýmou - pak by jako neočkované mohly utrpět velmi !Mít neočkované kotě je riziko, ale co s tím, když je nemocné.
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: kolik ma vazit 4 mesicni kote
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2007 18:11:44
Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
Neutrpěliy, protže nepřišly do styku třeba s kočičí rýmou - pak by jako neočkované mohly utrpět velmi !Mít neočkované kotě je riziko, ale co s tím, když je nemocné.


No nemocné kotě (byť jen plesnivé, u nás navíc spojené s průjmem) žádný vet nenaočkuje ... to je celkem jasné.
Navíc - díky plísni byly naše kočky (a předpokládám, že i zplesnivělé kočky jiných majitelů) jen doma, takže s kočičí rýmou se těžko mohly někde potkat. Jediné místo, kam jsme s nimi chodili, byla veterinární ordinace, kde předpokládám dodržují hygienická pravidla.
Prostě to chce dodržovat určitá pravidla ... pokud mám kočku zplesnivělou a nenaočkovanou, nebudu s ní nikde zbytečně chodit po návštěvách a přicházet do kontaktu s jinými zvířaty.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Moni
Anonymní





Předmět: Re: kolik ma vazit 4 mesicni kote
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2007 9:05:46
Odpovědět s citátem

Jediné místo, kam jsme s nimi chodili, byla veterinární ordinace, kde předpokládám dodržují hygienická pravidla -
Virus rhinotracheitidy se šíří kapénkovou infekcí - takže lítá vzduchem, takže zrovna vet. ordinace je velmi riziková a žádné hyg. opatření nemůže toto riziko vyloučit. Na návštěvy s plesnivou kočkou snad nechodí nikdo, to je jasný.
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: kolik ma vazit 4 mesicni kote
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2007 9:21:16
Odpovědět s citátem

Uniká mi smysl debaty o očkování, a zda může či nemůže kotě chytit zrovna rhinotracheitidu (či jakoukoliv vzduchem přenosnou nemoc) na kontrole ve veterinární ordinaci.
Zodpovědný veterinář prostě nemocné kotě nenaočkuje, to je snad celkem jasné, ale nemá cenu skuhrat nad tím, když se prostě nestihne kočka nechat naočkovat v kotěcím věku, to je něco, co se díky nemoci nedá ovlivnit, a na což jsem především reagovala, že holt kočka bude chvíli nenaočkovaná.

Pokud zná někdo řešení, jak má člověk jednat, když má nenaočkované kotě a přesto musí absolvovat kontroly na veterině (kde se tedy dá chytit vlastně ledacos) ... ráda se s ním seznámím.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jitka2
Anonymní





Předmět: Re: kolik ma vazit 4 mesicni kote
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2007 10:29:04
Odpovědět s citátem

Irena napsal:
Mam doma kotatko a je hrozne (zrave), uz se mi smeji ze vypada jako by spolkla tenisak. Nikde jsem se nedopatrala, kolik tak priblizne kote jejiho veku ma vazit. Nerada bych ji zpusobila zdravotni problemy, i kdyz jsem rada, ze ji chutna. Ted vazi 2,10 kg.


Dobrý den, chtěla bych vás jen zbavit obav, máme doma docela obyčejného mourovatého kocourka a od malička rád papal a rostl jako z vody, asi ve 4 měsících měl také přes 2 kg a málem nám jeden mladý vetrinář nechtěl věřit že je to kotě, než přišel zkušenější a poznal to podle zoubků. Potkali jsme stejně staré koťátko a bylo sotva poloviční. Dnes je Matýskovi kolem 9 měsíců je krásný veliký kocour, včera byl zvážen na veterině a má 4,90 kg a tlustý není, akorát je dnes chdáček smutný je po kastraci. Nechávali jsme mu stále nasypané junior granule a 2x denně si mňoukal o kapsičku. I když nám ho babička chtěla přecpat, tak už nejedl, když neměl hlad. tak ať Vám krásně vyroste a dělá jen radost.
Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (34x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (34x)
3
Debakl (21x)
4
HCM u koček - program PawPeds (21x)
5
Zlomek vteřiny (21x)
6
Byl jsem hubenej a mrňavej (20x)
7
Kočky a vepřové maso - jak je to ... (19x)
8
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (17x)
9
Na domácí frontě klid? (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top