Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Vaše rada mi bude "nad zlato"

Fórum: Toaleta

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
máma
Anonymní





Předmět: Vaše rada mi bude "nad zlato"
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 11. 2006 14:36:09
Odpovědět s citátem

Často si čtu v této části různé rady a musím říci, že i mě mockrát pomohly.Ale ta vaše dnešní rada, milí přátelé koček, ta bude pro mně opravdu drahocená.
Mám krásného modrého kocourka,který už brzy bude mít dva roky.Znenadání začal aspoň 1 x týdně kakat mimo záchod.Dělá to před vchodové dveře vždy na stejné místo.
Koupila jsem druhý záchod,vyměnila jsem stelivo, čistím záchody několiktát za den, na místo, kde kocour kakal jsem rozházela granulky.Na ně se sice nevy..., ale za den dva to tu bylo zase. Domlouvala jsem mu "z očí do očí", dostal na kožich, jak vidím, že jde k záchodkům, "číhám, co bude".
K ničemu to není.Kocour si vede svou a najednou jsou před dveřmi zase bobky, i když už to vypadalo nadějně a týden chodil tam, kde má.
Je to snad případ pro kočičího psychiatra?Kocourovi nikdo z rodiny nic zlého nedělaá, máme ho rádi, hrajeme si s ním , kupujeme, co má rád
a problém nemizí.
Co s ním? Mám mu "vymáchat čumák" v tom, co udělal? Zkoušet to podobrém dál? Kocour je chytrý jak "Anštajn", ale jak ho mám přechytračit já? Moc děkuji za každou radu. M.
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Vaše rada mi bude "nad zlato"
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 11. 2006 17:19:40
Odpovědět s citátem

Je kocourek už kastrovaný?
Nicméně v souvislosti s vchodovými dveřmi mě spíš napadlo, že se mu po vás stýská a je mu možná samotnému doma smutno, předpokládám, že asi chodíte do práce, školy ... a takhle třeba chce dát najevo, že se mu vaše odchody nelíbí ...
Dělá to i když jste doma? Třeba když máte dovolenou, nebo nějak víc volněji?
Rozhodně bych mu v tom čumák nemáchala ... není to asi klasická nečistotnost ... jen se mu něco nelíbí ... :-/

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
liw



Založen: 03.05.2006
Příspěvky: 152

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 11. 2006 20:05:11
Odpovědět s citátem

April ma podla mna pravdu, Ale napadla mi este jedna vec: byvate v byte alebo dome? Nie je mozne, ze za dverami sa "obsmietaju" cudzie macky/kocuri a Vas kocurik si tak znackuje teritorium?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Máma
Anonymní





Předmět: Dobrá rada....
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 11. 2006 20:44:13
Odpovědět s citátem

Děkuji Vám za odpovědi, ale bohužel za dveřmi našeho bytu je jen chodba,na kterou kocour občas výjde, ale hned se vrací domů.Bojí se.
Je sice pravda, že často u dveří mňouká a chce se na chodbu mrknout, ovšem za minutu se vrací do bytu.
Doma u nás stále někdo je, takže kocour není téměř nikdy doma sám.
Je to záhada.Proto jsem chtěla zjistit, jestli někdo neví řešení.
Ještě jednou dík.M.
Odpovědět 
Věra Ľuptáková



Založen: 29.03.2004
Příspěvky: 31
Bydliště: Starý Pařezov

Předmět: Re: Dobrá rada....
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 11. 2006 11:35:50
Odpovědět s citátem

Máma napsal:
Děkuji Vám za odpovědi, ale bohužel za dveřmi našeho bytu je jen chodba,na kterou kocour občas výjde, ale hned se vrací domů.Bojí se.
Je sice pravda, že často u dveří mňouká a chce se na chodbu mrknout, ovšem za minutu se vrací do bytu.
Doma u nás stále někdo je, takže kocour není téměř nikdy doma sám.
Je to záhada.Proto jsem chtěla zjistit, jestli někdo neví řešení.
Ještě jednou dík.M.

A já si myslím, že je to právě proto, že tam ta chodba je a on neví, co je dál. Zkuste ho vzít na průzkum. Ale ne jen kousek, třeba až ke vchodovým dvěřím. On zjistil, že není jen domov, bezpečný a pro něj jediný. Zjistil, že tamodsud přichází něco nepropátraného nového, no a protože se toho v podstatě bojí, značkuje, aby TO vědělo, že jakmila překročí práh dvěří, je to tam kocourkovo!!!
Takže rada: zkuste překonat ten strach, aby věděl, že na té chodbě není nebezpečí. Třeba to pomůže. Pokud není kastrovaný, je to určitě jeho ochrana svého území. Kupte postrojek, vodítko a ukažte mu, že je venku všechno O.K. (on totiž na té chodbě může nějaký pach, který ho rozčiluje cítit, třeba tam občas projde nějaké jiné zvíře, proto ho nechte to prozkoumat a uvidíte, třeba udělá značku jinde - tam, kde cítí to nebezpečí) Kocouři jsou opravdoví ochranáři, jen my jim to nevěříme!!!
_________________
Věra Ľ.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Máma
Anonymní





Předmět: Dobrá rada.....
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 11. 2006 19:45:24
Odpovědět s citátem

Paní věro,
to je od Vás moc zajímavý názor.Je pravda, že o poschodí níž bydlí
malá fenka, je pravda, že kolem dveří chodí dost lidí( nemáme výtah) do dalšího patra.Na druhé straně, kocour sám už zkusil jít o patro výš i o patro níž a pak se vrátí na naši rohožku a tam čeká.
A potom, je možné, aby si vlastní území chránil výkaly?Nepočural by si to místo raději?.
Pokud je to tak, jak říkáte, nepomůže nic, jen před vchodové dveře každý den až do kocourova každodenního vyprázdnění nasypat trochu granulí.
Ještě jednou Vám všem, kdo jste mi odpověděli mnohokrát děkuji
a přeji Vám hodně radosti s Vašimi chlupáči.Ten můj dnes dostal proutkem malou nakládačku, protože se zase znova ..........,
Ale už ho trestat nebudu.Možná nás fakt chce před "venkem" chránit
a to " po svém".Dík. M.
Odpovědět 
Máma
Anonymní





Předmět: Dobrá rada..
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 11. 2006 20:01:29
Odpovědět s citátem

Ještě se vracím k mojí poslední odpovědi. Kocour, který je jinak nesmírně šikovný (př. za zavřenými dveřmi do pokojů už nemňouká, ale packou klepe na skleněnou výztuž, nebo zaklepe a když otevřu, za dveřmi nestojí a je přikrčen za závěsem - chce si hrát) a další a další známky
kočičí inteligence dokáže ze svého mozečku vydolovat. Tento dareba je vykastrovaný od 8 měsíců.
Ale ten jeho kakací nešvar je obrovskou skvrnou na jeho "kočičí kráse"! M.
Odpovědět 
Alena
Anonymní





Předmět: Re: Dobrá rada.....
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 11. 2006 5:35:17
Odpovědět s citátem

Máma napsal:
Paní věro,
to je od Vás moc zajímavý názor.Je pravda, že o poschodí níž bydlí
malá fenka, je pravda, že kolem dveří chodí dost lidí( nemáme výtah) do dalšího patra.Na druhé straně, kocour sám už zkusil jít o patro výš i o patro níž a pak se vrátí na naši rohožku a tam čeká.
A potom, je možné, aby si vlastní území chránil výkaly?Nepočural by si to místo raději?.
Pokud je to tak, jak říkáte, nepomůže nic, jen před vchodové dveře každý den až do kocourova každodenního vyprázdnění nasypat trochu granulí.
Ještě jednou Vám všem, kdo jste mi odpověděli mnohokrát děkuji
a přeji Vám hodně radosti s Vašimi chlupáči.Ten můj dnes dostal proutkem malou nakládačku, protože se zase znova ..........,
Ale už ho trestat nebudu.Možná nás fakt chce před "venkem" chránit
a to " po svém".Dík. M.

Značkování výkaly je u koček zcela normální, je to jakýsi vyšší stupeň značkování, podobně to dělá třeba i tygr nebo lev, který své území obejde a všude ostřikuje a hlavní vstup na toto území označí i výkaly. Většina chovných kocourů sice chodí na velkou na záchůdek, ale svůj produkt nezahrabávají aby to bylo hodně cítit, takže když jsem doma tak to jdu hned uklidit, což se mému kocourovi moc nelíbí. Trestání kocoura má význam jen když ho přímo přistihnete přímo při činu, jinak nepochopí proč mu ubližujete. Mnohem lepší než proutek je postříkání vodou z vodní pistolky nebo rozprašovače na kytky, na většinu koček to zabírá. Náš chovný kocour (tím pádem nevykastrovaný) značkoval vstupní dvěře močí, pomohlo když jsem hned vedle dveří dala malý záchůdek - chodí značkovat do něj.
Odpovědět 
Máma
Anonymní





Předmět: Dobrá rada
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 11. 2006 10:33:19
Odpovědět s citátem

Děkují paní Alence za odpověď.To víte, že mě moc nepotěšila.Ono není moc pohodlné přetahovat kočičí záchodek ke vchodovým dveřím a zase jinam, protože se u nás "dveře netrhnou", ale co bychom pro kočičáka neudělali! Jo, postříkání vodou na něho moc neplatí, to už vím.Při běžných
napomínáních na něho platí přísný, rozzlobený hlas a poslechne( i když to doprovází nesouhlasným mručením). Takže, tak. M.
Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 11. 2006 10:59:49
Odpovědět s citátem

Myslím, že paní Alena měla na mysli dát záchodek sice hned ke dveřím, ale ne do cesty - nemáte tam takové místečko, kam by se dal umístit a byl co nejblíže vchodu? Třeba i namísto spodní přihrádky botníku, jak jsem to viděla na jedné návštěvě...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janka-rska



Založen: 06.05.2006
Příspěvky: 20

Předmět: Re: Dobrá rada
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2006 21:24:41
Odpovědět s citátem

Máma napsal:
Děkují paní Alence za odpověď.To víte, že mě moc nepotěšila.Ono není moc pohodlné přetahovat kočičí záchodek ke vchodovým dveřím a zase jinam, protože se u nás "dveře netrhnou", ale co bychom pro kočičáka neudělali! Jo, postříkání vodou na něho moc neplatí, to už vím.Při běžných
napomínáních na něho platí přísný, rozzlobený hlas a poslechne( i když to doprovází nesouhlasným mručením). Takže, tak. M.

Dobrý deň, určite nepríjemný problém a človek je tak trochu naštvaný, keď sa niečo také stane. Nedávno som čítala v časopise o mačkách vycházda v Nemecku, že na takéto prípady sa musí ísť len odmeňovaním a chválením, ak sa kocúr vykaká do záchodíka. Ak sa tak nestane, majú sa hovienka do záchoda odniesť, potom tam dajte aj kocúra a dajte mu nejakú maškrtu, napr. malt pastu, alebo kúsok mäs. tyčinky pre mačky, tá potvora rýchlo pochopí, že ak to spraví do záchoda bude dobrota, vyskúšajte to, v tom časopise opisovali prípad, keď to už bezradná pani začala so svojím kocúrom robiť, kocúr je odvtedy veľmi vzorný, len sa pri tom naučil tanzovať, teda najprv skáče po byte, aby si panička všimla, že on ide na záchod, elegantným doskokom dopadne do záchoda a tam spraví všetko potrebné a potom čaká a pýta maškrtu. Oni sú to potvorky chytré. Dúfam, že Vám táto aspoň trochu pomohla, myslím, že by sa to aj celkom dalo zrealizovať. Smile
_________________
www.muri-tomi.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Máma
Anonymní





Předmět: Dobrá rada.....
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 11. 2006 11:11:30
Odpovědět s citátem

Laughing Very Happy Razz Hned Vaši radau, paní Janko, vyzkouším!Mnohokrát děkuji!M.
Odpovědět 
janka-rska



Založen: 06.05.2006
Příspěvky: 20

Předmět: Re: Dobrá rada.....
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2006 21:40:42
Odpovědět s citátem

Máma napsal:
Laughing Very Happy Razz Hned Vaši radau, paní Janko, vyzkouším!Mnohokrát děkuji!M.

Ozvite sa potom, som sama zvedavá ako to bude zaberat, kocúr Vám chce každopádne naznačiť, že mu niečo vadí, skúšali ste už zmeniť podstieľku? Je záchodík na tichom mieste? Napríklad také žmíkanie práčky dokáže dobre vyľakať. Ešte by som doporučila, aby ste sa s kocúrom hrali, aspoň 3 krát denne 10 minút, ak sa mu to bude páčiť aj dlhšie. Uvidíte, že Vám bude vďačný. Razz Razz Razz Ak neuloví pre Vás myš, tak to aspoň spraví do záchodíka...
http://fotojanka.airmode.de/obrazky/28nov06006.jpg


Pozn.: Fotky, prosím, vkládejte buď do galerie, nebo jako odkaz na webovou stránku, přímé vložení většího obrázku potom rozhazuje strukturu fora. Odkaz jsem upravila.
Děkuji
April, moderátorka
_________________
www.muri-tomi.estranky.cz


Naposledy upravil janka-rska dne 3. 1. 2007 14:01:37, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Máma
Anonymní





Předmět: Dobrá rada...
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 11. 2006 10:06:21
Odpovědět s citátem

Zdravím! Zatím vyčkávám, po malém výprasku" seká kocour latinu ".
Vaši radu, Janko, využiji a pak sdělím, jak to zabralo.Ozvu se za týden. M.
Razz Twisted Evil Razz
Odpovědět 
Máma
Anonymní





Předmět: Vaše rada.......
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 12. 2006 14:45:36
Odpovědět s citátem

Milá paní Janko a ostatní!
Tak uplynulo pár dnů a náš kocour za tu dobu chodil několik dnů
na svůj záchod.Pak jsem jednou během dne zaslechla tiché škrábání
před vchodovými dveřmi.Vykoukla jsem z kuchyně a výhružně na kocoura zavolala.Neochotně a s mručením odpochodoval do svého krytého záchodku a tam "to" udělal a zahrabal.Ovšem, za dva dny, kdy bylo vše vpořádku, jsem nad ránem slyšela podezřelé zvuky z ložnice, ale už nezabránila bobkům u dveří.Vzala jsem proutek, chytla kocoura za hřbet a několikrát ho šmikla přes zadek.Pak jsem hovínka sebrala WC papírem, vhodila je do záchodku a za nimi tam vstrčila kocoura.Přitom jsem ho stále pěkně hubovala.Zahrabal to, pak zalezl pod skříňku a uražene na mně vzhlížel.Místo jsem umyla a nastříkala sprejem.
Je to dareba, nic na něj po dobrém neplatí,ani změna steliva,ani dva záchodky, ani pochvaly za správné používání záchodku.Snad jen sypání granulí do inkriminovaných prostor.Do těch to ještě neudělal.
Bohužel zkusím to s ním po zlém a zase se časem ozvu.Moje trpělivost je na nule.Jenom to, že kocoura máme všichni v rodině moc rádi, mi zabraňuje v jeho "vyhnání z ráje". Máma
Odpovědět 
janka-rska



Založen: 06.05.2006
Příspěvky: 20

Předmět: Re: Vaše rada.......
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 12. 2006 21:25:36
Odpovědět s citátem

Máma napsal:
Milá paní Janko a ostatní!
Tak uplynulo pár dnů a náš kocour za tu dobu chodil několik dnů
na svůj záchod.Pak jsem jednou během dne zaslechla tiché škrábání
před vchodovými dveřmi.Vykoukla jsem z kuchyně a výhružně na kocoura zavolala.Neochotně a s mručením odpochodoval do svého krytého záchodku a tam "to" udělal a zahrabal.Ovšem, za dva dny, kdy bylo vše vpořádku, jsem nad ránem slyšela podezřelé zvuky z ložnice, ale už nezabránila bobkům u dveří.Vzala jsem proutek, chytla kocoura za hřbet a několikrát ho šmikla přes zadek.Pak jsem hovínka sebrala WC papírem, vhodila je do záchodku a za nimi tam vstrčila kocoura.Přitom jsem ho stále pěkně hubovala.Zahrabal to, pak zalezl pod skříňku a uražene na mně vzhlížel.Místo jsem umyla a nastříkala sprejem.
Je to dareba, nic na něj po dobrém neplatí,ani změna steliva,ani dva záchodky, ani pochvaly za správné používání záchodku.Snad jen sypání granulí do inkriminovaných prostor.Do těch to ještě neudělal.
Bohužel zkusím to s ním po zlém a zase se časem ozvu.Moje trpělivost je na nule.Jenom to, že kocoura máme všichni v rodině moc rádi, mi zabraňuje v jeho "vyhnání z ráje". Máma

Máma to nerobíte dobre, že kocúra trestáte a mlátite. Veď je to len zviera a nevie Vám inak povedať, že má nejaký problém Mad , mali by ste byť k nemu normálna a milá, a keď ste to dali do záchodíka a zahrabal to, tak ste ho mali poriadne vychváliť a odmeniť. Ale Vy idete na to s násilím a to je bludný kruh, z ktorého nevyjdete. Môže to robiť aj len tak naschvál, lebo Vás to vytáča. Veľa zdaru a viac pochopenia a lásky pre kocúra Vám praje Jana a kocćúri Muri a Tomi
_________________
www.muri-tomi.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Míša



Založen: 15.01.2007
Příspěvky: 47
Bydliště: Bruntál

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2007 13:36:22
Odpovědět s citátem

nám se zase stalo u naseho 17 leteho kocoura ze kdyz deda sel do nemocnice a byl tam asi 14 dni tak delal svou potrebu taky tam kde nemel, kdyz se deda vratil, tak zase zacal do bedny, myslim ze nekdy i mala zmena muze tyto problemy zpusobit
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (59x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (34x)
3
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (25x)
4
Kočičí jména (24x)
5
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (22x)
6
PKD - polycystická choroba ledvin (22x)
7
Jak se naučit vybírat mýtné (20x)
8
Třicátá pátá Poznávačka vyhlášena (20x)
9
Somálská kočka (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top