Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Mléko a ("nekočičí") pochoutky

Fórum: Všehochuť

Jdi na stránku Předchozí  1, 2

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  

Dáváte vašim kočkám mléko nebo mléčné výrobky?
Ano, často.
22%
 22%  [ 14 ]
Ano, ale výjimečně.
52%
 52%  [ 33 ]
Ne.
14%
 14%  [ 9 ]
Ne, protože po mléku mají problémy.
11%
 11%  [ 7 ]
Celkem hlasů : 63

Autor Zpráva
Sissi



Založen: 17.01.2008
Příspěvky: 1
Bydliště: Brno

Předmět: Pacička - žrout
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2008 11:54:43
Odpovědět s citátem

Pacička baští opravdu téměř všechno. Vždycky nás udiví co jí chutná. Brambory, vajíčka, olivy, nálev z okurek, latté, termix, ... je schopná i "chlemtat" Laughing olej z pánve, když využije nestřežené příležitosti. Dali jsme jí na hraní karimatku a začala chroupat i tu, stejně tak všechny rostliny, hlavně pažitku. Vybíravá tedy rozhodně není, musíme si jídlo dobře ohlídat Shocked Jen párkrát se zatvářila zhnuseně - když jsme jí dali přivonět k melounu nebo k paprice Evil or Very Mad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2008 14:17:12
Odpovědět s citátem

Naše kočka miluje máslo, bez její asistence prostě neposnídám (ještěže snídám jen o víkendech). A když na ni nereaguji, klidně si přitáhne packou celou moji ruku i s chlebem.
Ale z čeho je fakt hotová je káva. Už když ji cítí provádí zvláštní tance a žalostně u toho mňouká. Ona se normálně o nohy vůbec neotírá, ale když jde o kafe, je schopná dělat osmičky kolem nohou, dokud své tři lžičky s mlékem nedostane. Já vím, že by to neměla pít, ale asi by to s ní fiklo, kdyby nedostala svou porcičku.
Taky jsem zjistila, že reaguje na kerníkové koření a mletý badyán (když se mi to podařilo vysypat) podobně jako na catnip. Válí se v tom a je blahem bez sebe.
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
vetka.M



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: Kuřim

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2008 14:21:26
Odpovědět s citátem

Cola je vynikající na zmírnění žaludečních problémů (vybublaná a popíjená po lžičkách), ovšem pouze pro LIDI.
Metylxantiny (mezi které patří kofein a teobromin-obsažený v čokoládě) jsou pro kočky a psy toxické. Smrtelná dávka kofeinu pro kočky a psy je 150 mg/kg živé váhy.

Krátce po Vánocích jsem ošetřovala psa, ktrý očesal ze stromečku čokoládové figurky a měl jediné štěstí, že vážil kolem 20 kg...být o trochu menší tak by skončil mnohem hůř. Kočky jsou ještě citlivější.

Fakt neriskujte.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tif



Založen: 15.02.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: okres Nový Jičín

Předmět: obsah kofeinu
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 1. 2008 17:30:23
Odpovědět s citátem

Jen pro představu, CocaCola Black ( s příchutí kávy ) má obsah kofeinu 20 mg ve 100 ml nápoje, což je uváděno jako" vysoký obsah kofeinu".
_________________
tif, Barča, Šebí a Mikča
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
BlackOrchid



Založen: 31.12.2007
Příspěvky: 87
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 2. 2008 10:08:58
Odpovědět s citátem

Náš kocouř miluje mléko, jogurt, mléčnou rýži atd. Nemá vůbec žádné problémy, ale i tak to moc nepřeháníme. Jinak se může utlouct po syrových bramborách a šlupkách od brambor. Někde jsem četla že y to neměli jíst, tak ho odháníme, ale při louoání brambor je to fakt boj. Někdy ho musím zavřít, protože mám strach že ho říznu jak mi tam strká packy a hlavu. Tuhle jsem mu dala kousek syrové mrkve a doslova z ní šílel. Chvíli ten kousek kousal, pak se po něm válel, pak ho honil pacičkou a zase žvýkal Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
J.



Založen: 18.11.2007
Příspěvky: 44

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 2. 2008 12:14:52
Odpovědět s citátem

Naše kočeny baští každý den Exclamation nějaký mléčný výrobek : dávám jim k pití 10% smetanu, pribináčky (nebo sama umíchám z tvarohu, smetany, cukru a žloutku směs), měkké sýry změkčím zase smetanou, sem tam si vezmou i plátkový sýr, a pak dostávají i šlehačku ve spreji ... Když snídáme rohlíky s máslem, odkrojím jim i kousek másla - mají ho též rády. Jen jogurty moc nechtějí, výjimečně si líznou "na ochutnání", ale spíš ne. Jak jsem už někde zmiňovala, připadne mi jejich strava docela chudá, a i když mi někdo vysvětlil, že nemají potřebu takové rozmanitosti - protože mají oproti člověku málo chuťových pohárků (což mě hodně zklidnilo! Smile ), snažím se jim nabízet ke granulkám a pytlíčkům a konzervičkám i jiné potraviny, tzn. ještě šunku, makrelu, paštiku Embarassed , čistý žloutek, ale i míchaná vajíčka, piškotovou buchtu, aj. - teď honem si nevzpomenu, co ještě dalšího Rolling Eyes ... Aby prostě neměly pořád to stejné ... i když vlastně mají, že ... ale je to aspoň pestřejší Wink .
_________________
J. a její společenstvo ...
mňau!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (53x)
2
Vyhlášení NEJ fotky prosince 2023 (45x)
3
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (25x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (20x)
5
Pojištění koček (19x)
6
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (17x)
7
Veterinární poradna: Mrouskání kočky po kastraci (17x)
8
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (17x)
9
Jak se naučit vybírat mýtné (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top