Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Víte o tom, že Diffusil je pro kočky silně toxický?


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  

Věděli jste,že antiparazitní přípravek Difusil je toxický pro kočky?
ANO
22%
 22%  [ 25 ]
NE
77%
 77%  [ 87 ]
Celkem hlasů : 112

Autor Zpráva
Martinez
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 1. 2007 20:16:27
Odpovědět s citátem

škoda, že jsem tuto diskuzi neobjevila dřív. Toho kocourka je mi vážně líto, i pro jeho majitele to muselo být strašné.

Tento tyden jsem použila Diffusil na odblešení kotěte a den nato jsem pozorovala, že chodí jakoby ztrnuleji, je mírně nahrbený, pořád posedává a hraje si o poznání míň. Veterinářka mi řekla, že to může být právě tím Permethrinem. Už je to asi dní od odblešení, ale vypadá pořád stejně. Naštěstí žere a i jinak vypadá spokojeně, takže mu žádné léky nedáváme, ale hlídám ho.

Petici ráda podepíšu!
Odpovědět 
Alča



Založen: 02.08.2006
Příspěvky: 56
Bydliště: Pardubice

Předmět: diffusil
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 1. 2007 7:57:12
Odpovědět s citátem

Jéžiši to je hrozné. Hlídejte ho a dejte zprávu jak jste na tom.
Petici podepi taky. Shocked
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
andalu



Založen: 04.12.2006
Příspěvky: 7
Bydliště: Jicin

Předmět: Andalu
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 1. 2007 19:15:33
Odpovědět s citátem

Velmi me mrzi cely pribeh kocourka,ktery umrel kvuli Diffusilu.Neumim si predstavit,ze by se to stalo mym kockam nebo jakymkoli,ktere znam.Cetla jsem na strankach vyrobce i prodejcu,ze je vhodny skutecne pro psy i KOCKY ! Nejsem znalec,ale myslim,ze v tomto pripade by mohla mit firma velike problemy,protoze v podstate udava,ze je vhodny pro kocky,ale pritom obsahuje latku,ktera je pro kocky jedovata.
Minuly tyden jsem potkala ve veter.ordinaci pani s nemocnym kocourkem.Ze se pry nemuze vylecit z nejake virozi.Kocourek vypadal opravdu zbedovane.Jen tak mezi reci se zminila,ze jeste ke vsemu se cely okusoval a vykousal chlupy.Kdyz jsem se ptala proc,rekla ze ho v listopadu odblesovala Diffusilem!! Par dni pred tim jsem cetla cely pribeh na foru,takze ve mne docela hrklo.Pani jsem jen rekla,co jsem cetla o Diffusilu,ale celou hruzu jsem ji nevypravela.uz i tak mela dost starosti.Treba se s ni opet v cekarne potkam.Kdo vi proc se nemuze jeji kocourek dostat z "obycejne" chripky?? Pry se trochu vzpamatoval,az kdyz dostal lek primo do zily.
Rozhodne mi neni jedno,jak se vyrobce k veci postavi.O Diffusilu bylo napsano jiz tolik a kdyz se podivam na stranky prodejcu,nemuzu uverit ze je jeste normalne v prodeji,pro KOCKY !! Pokud vim,v pripade ze se na trhu objevi vyrobek,at uz potraviny nebo hracky pro deti,ktere zpusobi lidem zdravotni problemu,musi byt vsechny vyrobky okamzite stazeny z trhu.Nevim co se musi stat v tomto pripade.....
_________________
andalu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Thelma



Založen: 01.07.2005
Příspěvky: 48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Předmět: petice
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 1. 2007 23:20:15
Odpovědět s citátem

každopádně petici podepíšeme taky.
dejte jen vědět,kdy,kde a jakým způsobem.
Dnes jsem v Kauflandu narazila na paní,co chtela Difussil kupovat pro svoji kočku taky,tak jsme spolu trošku pokecaly.Obhlídly jsme i jiné přípravky proti blechám pro psy a KOČKY a našly jsme,že Orthosan tuto látku taky obsahuje a vyrábí jej také firma LYBAR.....
_________________
Thelma,Honzík,Čoketka a Airínka(Ája)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Martinez
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 1. 2007 12:54:26
Odpovědět s citátem

Hned jak jsem se dozvěděla o tom, jaky je Difusil hnus, jsem kotě vydrbala šamponem a pořádně opláchla v čisté vodě (ani se nebránilo Laughing ). Hned druhy den bylo všechno o 100% lepší, kotě je v pořádku, lítá a řádí jako před "difusilováním".
Každopádně všechny své známé co mají kočky upozorním na nebezpečí té látky (hrozná představa, že kdybych ho tím našplíchala víc, tak ho v podstatě vlastnoručně nepřímo zabiju Exclamation ).
Odpovědět 
andalu



Založen: 04.12.2006
Příspěvky: 7
Bydliště: Jicin

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2007 1:04:01
Odpovědět s citátem

Dnes jsem psala do inter.obchodu Happy Animals,jestli vedi ze Diffusil,ktery nabizeji jako vhodny pro kocky muze byt vlastne pro kocky jedovaty.Odpovedi jsem se dockala brzo,ale vubec me neuklidnila.Posudte sami :

Výrobce Diffusilu uvádí, že složení tohoto výrobku zvířatům nevadí.
Reakce na různé jeho složky jsou individuální, takže se může stát, že
některému zvířeti "nesedne". O jeho stáhnutí z prodeje prozatím neuvažujeme.

S přáním pěkného dne,

Veronika Pecharová, Internet Mall a.s
Happy Animals
Operátorka zákaznického servisu

Mela jsem pocit,ze spatne ctu nebo oni to spatne pochopili. "NESEDNE" !! Pripad zubozeneho kocoura,ktery se tak dlouho trapil a snim i jeho majitele a oni to nazvou slovem NESEDNE.
_________________
andalu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Petra Ledvinová



Založen: 16.01.2007
Příspěvky: 1
Bydliště: Klimentov u Mar. Lázní

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 1. 2007 9:50:02
Odpovědět s citátem

Shocked i já petici ráda podepíšu.. Představa že by muj mazlíček prožil něco tak hrozného mě přímo děsí... Jo Jo jinak diffusil se prodava vsude.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Míša



Založen: 15.01.2007
Příspěvky: 47
Bydliště: Bruntál

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2007 12:35:41
Odpovědět s citátem

Petra Ledvinová napsal:
Shocked i já petici ráda podepíšu.. Představa že by muj mazlíček prožil něco tak hrozného mě přímo děsí... Jo Jo jinak diffusil se prodava vsude.


Tak to se hned musim podivat jestli ho ma mamka na obchode, ale myslim ze ne. Jinak ho hned uricte stahneme z prodeje
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Daniela Blechová
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 1. 2007 14:19:54
Odpovědět s citátem

Dnes jsem náhodou otevřela tyto stránky a se zděšením jsem četla co dokáže lhostejnost a touha po mamonu ze strany výrobců antiparazitálních přípravků . Jinými slovy to nedokážu nazvat, jestliže jsou si vědomi, co jejich přípravky můžou způsobit. Minulý týden jsem stála u nás ve zveráči a rozhodovala se, který odblešovač koupit, protože jsme měli nového nalezence plného blech. Byly mi nabízeny nejrůznější značky, i výše zmiňované. Nademnou musel stát kočičí bůh, protože jsem nakonec koupila pudr, sice na psy , ale s ubezpečením, že je i na kočky. Mám pět koček a dva psy, které jsem napudrovala a zatím je vše v pořádku. Složení pudru není uvedeno , taktéž na Orthosanu pěnovém šamponu, který používám na koupání zvířat. Takže je budu nadále sledovat. Při představě, že by odešli do zvířecího nebe tímto krutým způsobem, mám pocit, že bych přinejmenším skončila na psychiatrii. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Děkuji za zveřejnění vašeho smutného příběhu, muselo to být pro vás velice těžké. Petici samozřejmě podetíšu a hned zítra jdu k nám do zveráče a budu informovat prodavače. Prosím všechny, kterým není osud kočiček lhostejný , informujte své prodavače , zeptejte se na veterině , zda tuto informaci o nebezpečnosti těchto léků jsou ochotni vyvěsit v čekárně. Exclamation Exclamation Idea Exclamation Děkuji
Odpovědět 
Johny
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2007 21:03:32
Odpovědět s citátem

musím říct, že mě tohle celé dostalo do kolen, jsem tu dneska poprvé, protože naše kočka chytila do kožichu nějaké brebery a hledal jsem na netu něco k tomuhle tématu...máloco mě rozhází, ale z tohohle mi šly ke konci slzy do očí, nemám slov...
Odpovědět 
Ing. Vetchý



Založen: 04.04.2007
Příspěvky: 1

Předmět: pyrethroidy
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 4. 2007 21:29:24
Odpovědět s citátem

Permethrin a početnou rodinu dalších syntetických pyrethroidů dnes naleznem v celé škálé různorodých přípravků ,
nejen pro užití ve veterinární či humánní medicíně , ale i v zemědělských postřicích , repelentech , různých šamponech ,
odpařovacích polštářcích proti komárům , atd. Pyrethroidy působí v axonech neuronů na sodíkovém kanále , reverzibilním prodloužením vodivosti Na-kanálu. Jinými slovy jde o neurotoxin , který obzvlášť účinně působí i hypotermických a studenokrevných živočichů , vůbec nejlépe (téměř bleskově) u hmyzu. U většiny savců je permethrin relativně netoxický , u všech ale hrozí nebezpečí kožní reakce a reakcí z přecitlivělosti. Psi snášejí permethrin docela dobře , podobně jako např. lidé. (kožní reakce lze klidnit např. omýváním postiženého místa antihistaminy nebo steroidy). Problém nastává u koček a je poměrně známý. Mnohem snadněji u nich dochází k toxikóze. Kočičí metabolismus vykazuje mnoho zvláštností (což víme všichni) , jednou z nich je i neschopnost glukuronidové konjugace (jen v malé míře), která probíhá normálně u ostatních savců. Kočičí ledviny tak mají sníženou schopnost odbourávat pyrethroidy. Když koncentrace absorbovaného pyrethroidu překročí mez , kterou ještě glukuronidovka zvládne , nastává poškození ledvin a následně vážná otrava pyretroidem. Otrava se obvykle vyvine během několika hodin , vyjímkou není ani doba 24 hodin. Projevuje se salivací , útlumem , třesem , nastávají záchvaty křečí , anorexie , nervové poruchy. Prognóza je nejistá a nezřídka končí úhynem kočky , přesto je třeba se pokusit o léčbu , která někdys bývá účinná i po velmi dlouhé době. Tady již nechci příliš lézt do zelí odborníkům z řad veterinářů (tím se jim omlouvám) , jsem chemik a chtěl jsem jen zmínit to že toxicita pyrethroidů u koček je známá již delší dobu. Pyrethroidy jsou nyní ale velmi moderní a snahou řady firem opravdu zůstává udržet pyrethroidy na výslunní co nejdéle.
Chtěl jsem jen říci že je mi líto Vašeho kocoura paní Markéto i všech ostatních kteří zle doplatili na užití přípravků s obsahem pyrethroidů v dobré vůli ve snaze vyléčit své zvířecí miláčky. Jako biochemik se řadím na Vaši stranu a rád Vás podpořím , sám mám několik koček i psů , my chemici většinou žijeme ve "svém světě a rozhodně nejsme nějací netvoři.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: Happy Animals
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 4. 2007 7:51:57
Odpovědět s citátem

Byla jsem naprosto v šoku, když jsem před pár dny na stránkách internetového obchodu Happy Animals hledala přípravek proti klíšťatům u koček a zjistila, že tam vesele Diffusil nabízejí. Ihned jsem připsala komentář o tom, že může být pro kočky smrtelný a dala odkaz na tuto diskusi. Co se stalo? Do večera byl můj komentář k výrobku smazán. Evil or Very Mad
Peníze nade vše???
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZelenáNožička



Založen: 30.05.2006
Příspěvky: 1
Bydliště: Mikulov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 4. 2007 8:33:21
Odpovědět s citátem

Objevil jsem v prodeji další přípravky obsahující pro kočky toxický permethrin

Ortosan V šampon antiparazitní pro psy a kočky(výrobce Lybar a.s.)
obsah permethrinu 0,241 g ve 100 ml

Orhosan N pěnivý šampon pro psy a kočky(výrobce Lybar a.s.)
obsah permethrinu 0,68 g ve 150 ml

Arpalit neo antiparazitní pro psy a kočky(výrobce Aveflor a.s.)
obsah permethrinu 0,60 g ve 100 ml
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
marketad



Založen: 06.12.2006
Příspěvky: 46
Bydliště: Kolín

Předmět: Otrávený kocourek -korespondence s výrobcem Diffusilu
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 4. 2007 1:59:26
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
konečně mám po dlouhé době možnost opět zasednout k počítači (vlastní PC máme stále mimo provoz) a informovat Vás o tom,co je nového v případu našeho otráveného kocourka.

S firmou Lybar jsme si vyměnili několik dopisů a domluvili se na řešení celé události.Firma vůči mě jednala vstřícně a ochotně,avšak existují stále dvě pravdy.Na jedné straně je firma, která na základě všech předepsaných zákonů vyrábí veterinární přípravek a na straně druhé mrtvý kocour.

Protože firma Lybar měla pocit, že jsem si na jejich výrobky "zasedla" a chci firmu poškodit,zveřejňuji naši korespondenci pro úplnost a otevřenou hru.
Mým záměrem bylo skutečně pouze sdělit moji zkušenost ostatním majitelům koček,varovat je před rizikem a zabránit tomu,aby se něco podobného opakovalo někomu dalšímu.A především se dozvědět nějaké další možnosti léčby mého zvířete.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
marketad



Založen: 06.12.2006
Příspěvky: 46
Bydliště: Kolín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 4. 2007 2:05:31
Odpovědět s citátem

Moje odpověď:

Dobrý den,
se zpožděním odpovídám na Váš dopis z 5. února 2007.
Na začátku února jsem onemocněla a neměla tak možnost dříve reagovat.
Plně chápu postoj firmy Lybar a.s. k celému případu. Je zřejmé, že Vaše firma podnikla veškeré nezbytné kroky pro bezpečnost zvířat. (Vámi zmiňované důkladné testování dle všech norem a požadavků je snad samozřejmostí pro uvedení takového výrobku na trh.) Nemohu ovšem souhlasit s Vaším tvrzením, že koncentrace permethrinu v Diffusilu V je nízká, protože (nejen) v mém případě byl obsah permethrinu natolik vysoký, aby poškodil zdraví zvířete a následně tak způsobil jeho smrt.
Proto tvrzení,že jsou tyto koncentrace pro kočky bezpečné není pravdivé.
I když jsme podle Vás vyjímka, nerozumím tomu, proč na obalu Diffusilu V není upozornění o možném riziku nežádoucích účinků a informace, jak se zachovat v případě jejich vzniku.
Nemyslím si, že jsme případ srovnatelný s alergiemi u lidí (výskyt nežádoucích účinků u Diffusilu V je příliš vysoký). Jsem přesvědčena o tom, že po aplikaci přípravku na jinou kočku by se vše opakovalo. (To mi dosvědčili i veterináři - použití výrobků s permethrinem u kočky znamená minimálně počkození zdraví zvířete.Proto se u koček nesmí používat.)
Nad diskuzí na téma "Diffusil toxický pro kočky" uvedené na internetu nevzniklo znepokojení jen na Vaší straně (z hlediska poškození dobrého jména Vaší firmy), ale především na straně chovatelů koček (z hlediska rizika ohrožení zdraví a života jejich zvířat). Rozhodně jsem diskuzi neuvedla s úmyslem poškodit firmu Lybar a.s.. Mým záměrem bylo pouze
-zveřejnit svou zkušenost s Vašim výrobkem (to, že se jedná o zkušenost takto špatnou - je bohužel smutné.)
-informovat majitele koček o možném riziku, které jim hrozí (Nechcete doufám tvrdit, že jsem skutečně jediný a první případ
-pokusit se získat potřebné informace a rady jak zvíře zachránit.

Nazývat zveřejnění této zkušenosti jako nekorektní mi nepřipadá vhodné. Snad jsem ochotna uznat některé své výroky jako příliš emotivní. Jisteže- kdybych celou věc popisovala nyní, tzn. s časovým odstupem, formulovala bych zřejmě některé pasáže obratněji a s "chladnou hlavou". Bohužel v té době jsem téměř 24 hodin denně pečovala o umírající a trpící zvíře a ve chvílích volna usedala k počítači, abych několika tisícům lidí mohla sdělit naše pokroky či naopak.

Díky velkému pochopení a vstřícnému postoji veterinárních lékařů, kteří mi nakonec odpustili velkou část plateb za léčiva a odborné zákroky, nepožaduji již po firmě Lybar a.s. náhradu za léčbu mého zvířete.
Děkuji za vstřícný postoj k celému případu a doufám, že nový přípravek firmy Lybar a.s. uváděný na trh bude pro zvířata znamenat skutečnou pomoc a bezpečí !

S pozdravem M. Dosoudilová
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
marketad



Založen: 06.12.2006
Příspěvky: 46
Bydliště: Kolín

Předmět: Vzpomínka
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 4. 2007 2:23:46
Odpovědět s citátem

Včera jsem prohlížela staré fotky a našla nějaké i s naším mazlem.Zavzpomínala jsem na jeho lumpárny (jeho zlozvyk zahrabovat si zbytky jídla po vzoru svých psích spolubydlících byl kouzelný).No co se nadělá...
Kocourkovi na hrobě vykvetl krásný bílý petrklíč..

Bohužel máme opět špatnou zprávu - máma kocourova -Macinka, je teď také nemocná.Špatně viděla a byla stále dost znavená.Takže honem na veterinu,prohlídka,vyšetření ,rozbory krve.
Zjistili jí špatnou funkci jater.Snad prý zánět Sad
Dostala dávku ATB,kortikoidy a spec.dietní granulky (všechno to stojí nekřesťanské peníze Exclamation hrůza)
Do měsíce by měla snad být v pořádku..

Ale abych nezůstala jen poslem smutných zpráv,tak alespoň jedna lepší informace - vybíráme si nové koťátko.
A pak bude zase veselo Smile
Mějte se všichni dobře a nestonejte Vy, ani Vaši miláčci Markéta
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 4. 2007 6:54:14
Odpovědět s citátem

Milá Markéto,

odpověď jménem Lybaru od pana Bohatého (nomen omen) mě celkem nadzvedla. Z mého pohledu je to nestydatá drzost.

Ze srdce Vám přeji moc štěstí a radosti s novým koťátkem!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MaxKatka



Založen: 07.11.2005
Příspěvky: 120
Bydliště: Hodonice okr. Znojmo

Předmět: Permethrin
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 4. 2007 13:19:27
Odpovědět s citátem

Markéto držíme Vám a Vaším zvířátkům pěstiky, aby už jste si nemusela znovu prožít to co máte za sebou....

Je ovšem pravdou, že bohužel Lybar a.s. není jediným výrobcem přípravku s obsahem této látky... není to omluva pro Lybar a.s. proto by se měl řešit kompletní problém... Doufám, že když se o tom bude více mluvit, tak se do podvědomí lidí více dostane, že si musíme dávat pozor na více výrobků, prostě na vše co obsahuje PERMETHRIN!!!

Diffusil byl právě u Vás příčinou, ale u jiných to může být třeba Arpalit Neo, který obsahuje taktéž permethrin!!! popřípadě jiný výrobek... Evil or Very Mad

Pokud by se objevila petice, proti používání tohoto jedu, tak ji podepíši, protože mě neuklidní tvrzení - cituji firmu Aveflor o výrobku Arpalit Neo: "Permethrin zabijí dospělé ektoparazity a fenoxycarb likviduje veškerá jejich vývojová stádia. Tyto látky jsou na rozdíl od jiných jen minimálně toxické" prostě s tímto se nemůžu ztotožnit...


Prosím, aby se našel někdo, kdo prostě tohle nenechá jen tak vyšumět.
_________________
Katka, Damča (2) a Pišta (2)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pietra



Založen: 18.05.2007
Příspěvky: 32

Předmět: Diffusil Forte-Carbaryl
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 5. 2007 17:54:22
Odpovědět s citátem

MVDr.Černý napsal:
O permethrinu a kočkách se to píše skoro v každé veter.učebnici parazitolgie
a jak už jsem psal ,vyjímka určitě nejste.Sám jsem takto podobně postižené kočky v ordinaci už ošetřoval několikrát-a nebylo to jen z difusilu ,ale z jakýchkoliv preparátů ,které obsahují permethrin.Je jich na trhu celkem dost,ale vždy pouze pro psy.




Rolling Eyes

nedá mi to nereagovat...momentálně jsme dnes pořídili novou verzi Diffusilu a potom co tu čtu,nevím,zda ho používat. permethrin však obsahuje Orthosan,kterým už nás roční kocour byl párkrát z nutnosti kouipán..když vám vymete odpadky,tak to bohužel ani jinak nejde a jako každá kočka srst olýže...a nikdy mu po tom špatně nebylo.neříkám,že jsem zastáncem českých výrobků,ale Lybar přípravky jsou i pro nás lidi...je to náhoda,že jsem na tuto diskuzi narazila,také bych raději zvolila francouzký výrobek,ale cena pro mne je velká...i náš kocour má svůj příběh..poznala jsem ho na jaře 2006,kdy si ho sestra pořídila jako malé kotátko se s vou rodinou...když jsem byla v létě 2006 v zahraničí na dlouhé dovolené,mi mamka psala,že má zlomenou nohu,že ho tak našli doma....po návratu na podzim už byl po operaci a sestra s ním jezdila ještě na veterinu..celkem stála operace 7000kč a letos v únoru 2007 se ocitl vyhozen z bytu na studené chodbě promrzlé chodby našeho domu....a hladovějící...příčina byla,že nechodil na bedýnku,al e všude po bytě..a jjeí přítel Němec ho týral ranami a řevem.....a on apak jde okolo něj a jen poví:Co je Mikeši,máš hlad??...Tak už se o něj čtvrtý měsíc starám a živím ho ze sociálky....přihodilo se to v době,kdy mi umřel křeček..takže zaplnil mé srdce...udělala jsme mu jeho pelch v teplé místnosti,krmím ho,miluji,mazlíme se,bývá i umně a skáče mi na okno v přízemí a chodí tak za mnopu i domů či když něco chce...nejdřív strach z lítání za kočkami,nebyl už vykastrován,když byl vyhozen z domu,na bedýnku chodí a naopak i nechodí,udělá to než jde domů venku...chtrý kocourek a umí poslechnout,že nemá skákat do talíře a lézt do postele na pouhé NE! bez mlácení a teroru..ale teď nosí klíštata a ty nepřichycená skočí i do mé postele a hrozbu představuje červená samička,černý sameček ji pouze na hostiteli hledá,aby ji oplodnil.Takže to sestřino zalití voudou a prsty tahání se mi neosvědčilo,ale olej též nepoužívám,učím se to tahat pinzetou a nemít strach...a dnes jsme dvě klíšťata právě stříkla Diffusilem Forte,jedno jsme nestihla už vytáhnout....ale už to samotné klíště ho svědilo....ale sama to ne vždy zvládnu...ale abych ho Diffusilem novým celého postříkala jako prevenci,to nevím,klasický spray ho děsí,ael na klíště to snad nevadí...a navíc už neobsahuje Permethrinum,který mu však v šamponu Orthosan neublížil. Ale já řeším boj s klíšťaty..nevím,zda obojem bude účinný a francouzký rozprašovač je drahý....každopádně ještě pomůže speciální pinzeta.Vím,jak těžké to bylo jezdit na injekce s řečkem, a pak ho utopit vlastní rukou,když jsme viděla jeho zubožené tělíško krvavými skvrnami..jedno léčení pomohlo,druhé už ne...a smrták nebyl zrovna dostupný o víkendu odpoledne, a ted je tu náš černobílý kocourek...nechci ho trápit,ale klíšťata ven musí,majitelé už dávno zájem nejeví, i když já jsme jen chůva,která ho miluje.Za rady s bojem proti klíšťatům děkuji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 5. 2007 10:01:00
Odpovědět s citátem

Můžete vyzkoušet také cenově dostupný obojek proti parazitům, např.

http://www.hafani.cz/antiparazitni-obojek-bylinnyi-pro-kotata-35-cm/d-85787/

nebo trochu dražší

http://www.hafani.cz/beaphar-zecken-flohband-35-cm/d-86358/

Jste hodná, že se o týraného kocourka láskyplně staráte. Na vašem místě bych určitě nepodstupovala riziko s Diffusilem a zbytečně kocourka neohrožovala na zdraví či dokonce na životě. Příběh vypsaný v této diskusi je více než výmluvný. Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pietra



Založen: 18.05.2007
Příspěvky: 32

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 5. 2007 14:33:47
Odpovědět s citátem

Karin napsal:
Můžete vyzkoušet také cenově dostupný obojek proti parazitům, např.

http://www.hafani.cz/antiparazitni-obojek-bylinnyi-pro-kotata-35-cm/d-85787/

nebo trochu dražší

http://www.hafani.cz/beaphar-zecken-flohband-35-cm/d-86358/

Jste hodná, že se o týraného kocourka láskyplně staráte. Na vašem místě bych určitě nepodstupovala riziko s Diffusilem a zbytečně kocourka neohrožovala na zdraví či dokonce na životě. Příběh vypsaný v této diskusi je více než výmluvný. Sad



děkuji,obojků i spejů lepších je v nabídkách více. Ano tady ten přběh úmrtí s bývalým složením Diffusilu je smutný,ale jak jsem uvedla ve svém přéběhu,stejná látka je i v šamponech Orthosan,po kteerém našemu koocurovi nic nebylo.Chci zkusit jiný přípravek a to osvědčený,aby jsme se nemuseli trapit s tahanim klištat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 5. 2007 6:22:25
Odpovědět s citátem

Pietra napsal:
Ano tady ten přběh úmrtí s bývalým složením Diffusilu je smutný,ale jak jsem uvedla ve svém přéběhu,stejná látka je i v šamponech Orthosan,po kteerém našemu koocurovi nic nebylo.


Jenže ono nejde říct s určitostí, že to, že jednomu kocourkovi po použití Diffusilu, resp. přípravku s permethrinem nic není a že je to OK. Také znám takového kocourka přímo osobně, ale rozhodně u svých koček bych použití neriskovala a majitelka onoho kocourka už taky raději ne. Rozhodně je lepší se sporných přípravků vyvarovat, obzvlášť, když je na ně takhle poměrně výrazně upozorněno, než pak naříkat nad rozlitým mlékem.
Určitě zkuste ale na klíšťata obojek, má delší účinnost, ale volte ten s bezpečnostní pojistkou, která se rozepne, pokud se kocourek někde za něj zachytí.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pietra



Založen: 18.05.2007
Příspěvky: 32

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 5. 2007 12:37:47
Odpovědět s citátem

April napsal:
Pietra napsal:
Ano tady ten přběh úmrtí s bývalým složením Diffusilu je smutný,ale jak jsem uvedla ve svém přéběhu,stejná látka je i v šamponech Orthosan,po kteerém našemu koocurovi nic nebylo.


Jenže ono nejde říct s určitostí, že to, že jednomu kocourkovi po použití Diffusilu, resp. přípravku s permethrinem nic není a že je to OK. Také znám takového kocourka přímo osobně, ale rozhodně u svých koček bych použití neriskovala a majitelka onoho kocourka už taky raději ne. Rozhodně je lepší se sporných přípravků vyvarovat, obzvlášť, když je na ně takhle poměrně výrazně upozorněno, než pak naříkat nad rozlitým mlékem.
Určitě zkuste ale na klíšťata obojek, má delší účinnost, ale volte ten s bezpečnostní pojistkou, která se rozepne, pokud se kocourek někde za něj zachytí.

April



tak původní majitelka používala Orthosan,který Permethrin obsahuje a nikdy mu právě neuškodil,pokud jde o Diffusil,tak byl mi zatim koupený z nouze.ale je to ten s novým složením, bez Permethrinu a nestříkáme s tím celého kocoura.Tady na vesnici je s dostupností lepších přípravků potíž...na internetu jsme pak našla tuhle diskuzi čirou náhodou....měl by být dobrý ten francouzský Frontline,jeslti s tím máte někdo zkušenost??spey nebo spot on,je to sice držší,ale pokud by to zabralo,bohužel já ho živím a starám se o něj už 4měs a to momentálně ještě ze sociálky,někdy pomlže matka důchodkyně,ale paní majitelka koupí tak jednu malou konzervu za 2měs...a jen kolejdoucí ňu ňu ňuúúúúú,což mi hlava opravdu nebere.... Shocked Rolling Eyes Evil or Very Mad Exclamation Exclamation Idea
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 5. 2007 13:49:04
Odpovědět s citátem

Pietra napsal:
tak původní majitelka používala Orthosan,který Permethrin obsahuje a nikdy mu právě neuškodil,


Je to o zodpovědnosti člověka, co chce riskovat a za co mu ta kočka stojí ...
Chápu, že je kočka pro Vás finanční problém, ale i přesto je nutné k ní přistupovat zodpovědně. Takže si položte otázku - pokud po Orthosanu či Diffusilu (resp. přípravcích s Permetrhrinem) nastane stejná situace jako u pí Markéty - co pak, co budete moc investovat do záchrany života? Na kolik stojí za to riskovat?
Jinak - možná byste se měla smířit s tím, že krmičem už jste Vy a původní paní majitelka si titul "majitelka" už nezaslouží, tento titul spíš teď přešel na Vás. A podle toho volit další kroky, jak v péči o kocourka, tak v boji proti parazitům a v jeho krmení.
Spot-ony a postřiky typu Frontline jsou spíše krátkodobé, tj. 1 měsíc. Ideální se ve Vašem případě jeví ten obojek, jehož účinnost je víc jak jeden měsíc.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
marketad



Založen: 06.12.2006
Příspěvky: 46
Bydliště: Kolín

Předmět: Koťátko
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 7. 2007 16:23:53
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
tak jsme se rozhodli, že si pořídíme novou kočenku. Smile
Nejdříve jsme zvažovali úplně obyčejného vesnického odloženečka, pak se nám zdálo zase zajímavé vyzkoušet si chov a vzít si kočičku čistokrevnou. Rolling Eyes
Nyní zase inklinujeme k verzi první.
A tak procházíme ůtulky a čekám,až mě oslový ten pravý kocourek,aby naše osamocená Macinka našla konečně kamaráda, za ztraceného potomka.
Kdybyste měl někdo tip Idea na koťátko určitě mi dejte vědět.
Markéta
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lucienka



Založen: 20.10.2006
Příspěvky: 107
Bydliště: Karviná, Ostrava

Předmět: Re: Koťátko
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 7. 2007 17:08:11
Odpovědět s citátem

marketad napsal:
Dobrý den,
tak jsme se rozhodli, že si pořídíme novou kočenku. Smile
Nejdříve jsme zvažovali úplně obyčejného vesnického odloženečka, pak se nám zdálo zase zajímavé vyzkoušet si chov a vzít si kočičku čistokrevnou. Rolling Eyes
Nyní zase inklinujeme k verzi první.
A tak procházíme ůtulky a čekám,až mě oslový ten pravý kocourek,aby naše osamocená Macinka našla konečně kamaráda, za ztraceného potomka.
Kdybyste měl někdo tip Idea na koťátko určitě mi dejte vědět.
Markéta


Nevím odkud jste, ale nedávno jsem si prohlížela webové stránky útulku Hodonín a měli tam krásná koťáka - cca 3měsíční, ale opravdu nádherná...
_________________
Lucie a princezna Mia

Z nebe na nás dohlíží kocouř Damián (3)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lucienka



Založen: 20.10.2006
Příspěvky: 107
Bydliště: Karviná, Ostrava

Předmět: Re: Koťátko
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 7. 2007 17:13:06
Odpovědět s citátem

http://www.kocky-hodonin.estranky.cz/stranka/Kocici-miminka

http://www.kocky-hodonin.estranky.cz/fotoalbum/jeste-nejsou-v-nabidce
_________________
Lucie a princezna Mia

Z nebe na nás dohlíží kocouř Damián (3)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
marketad



Založen: 06.12.2006
Příspěvky: 46
Bydliště: Kolín

Předmět: Re:Koťátko
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 7. 2007 12:51:57
Odpovědět s citátem

Moc děkuju,hned včera večer jsem si prošla ztránky tohoto útulku a kontaktovala je.Tak uvidíme Smile
Také mě potěšilo, že náš případ s Difusilem díky těmto stránkám vidělo už 20. tisíc lidí.
Chci všem moc poděkovat, že varují své přátele kočkomily a doufám, že se už nikomu nestane něco podobného co nám. Exclamation
Markéta
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lucienka



Založen: 20.10.2006
Příspěvky: 107
Bydliště: Karviná, Ostrava

Předmět: Re:Koťátko
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 7. 2007 17:42:53
Odpovědět s citátem

marketad napsal:
Moc děkuju,hned včera večer jsem si prošla ztránky tohoto útulku a kontaktovala je.Tak uvidíme Smile
Také mě potěšilo, že náš případ s Difusilem díky těmto stránkám vidělo už 20. tisíc lidí.
Chci všem moc poděkovat, že varují své přátele kočkomily a doufám, že se už nikomu nestane něco podobného co nám. Exclamation
Markéta


Všichni doufáme, že nějaká kočička neumře zbytečně, jen proto, že někdo hodlá vydělávat peníze na něčem, co není pro kočky, ale přesto to pro ně "je" - podle nich Evil or Very Mad
Dejte pak vědět, která kočička nebo kocourek vám uvízl v síti Laughing
_________________
Lucie a princezna Mia

Z nebe na nás dohlíží kocouř Damián (3)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re:Koťátko
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 7. 2007 7:03:45
Odpovědět s citátem

marketad napsal:
... a doufám, že se už nikomu nestane něco podobného co nám. Exclamation


Diffusil již změnil účinnou látku, nepoužívá již problematický permethrin, ale momentálně je v obchodech k dostání Diffusil s účinnou látkou Carbarylem.
Bohužel, jsou ještě další přípravky, které problémový permethrin obsahují. Takže určitě je nutné vždy zkontrolovat složení a brát v potaz, že svým způsobem jsou tyhle přípravky pořád jed, byť na hmyz, a zacházet s nimi opatrně, přecejen by důvěra nás laiků k výrobcům neměla být bezmezná.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (14x)
2
Přinesení (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top