Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Frontline Combo - kdy nejdříve opakovat aplikaci?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Karlcka



Založen: 12.09.2013
Příspěvky: 4

Předmět: Frontline Combo - kdy nejdříve opakovat aplikaci?
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 9. 2013 11:49:54
Odpovědět s citátem

Ahoj všem,
vím, že témat na odblešení je tu hromada, ale ani při důkladném procházení jsem nanašla odpověď a tak zkouším takto.

Mám doma celkem 3 kočičky - ragdollího kocoura, ragdollí holčičku a 4měsíční koťátko klasické evropské kočky. Venku na zahradě ještě krmíme mámu koťátka a nejspíš ona přinesla blešky Sad Byla to docela šoková chvíle, ale myslela jsem si, že kápnutí kapičky za krk všem 4 - jak domácím, tak venkovní kočce a důkladná očista celého interiéru luxem, vypráním, desinfekcí a horským sluníčkem situaci vyřeší, ale bohužel opak byl pravdou. I po 14 dnech od aplikace kapičky za krk značky Flevox jsem včera na ragdollím klukovi našla živou blechu a u ragdollí holky bleší trus. Samozřejmě v průběhu posledních 14 dnů dodržuji přísnější hygienu - každý den lux, jednou za dva dny komplet luxování čalounění a postele.

Nevíte jak se jich zbavit a čím to může být, že je ragdollíci mají stále v kožichu? Nemůže to být způsobeno jejich velikostí - oba mají přes 7 kilo? Poradíte, kdy nejdříve můžu opakovat aplikaci kapky za krk? Tentokrát jsem nakoupila Frontline Combo.

Předem moc děkuju za odpověď.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 9. 2013 12:45:08
Odpovědět s citátem

Bohužel na většinu přípravků proti blechám jsou již blechy rezistentní a přípravky nefungují. Většina přípravků má i stejnou účinnou látku. Vím, že někomu nezabral ani Frontline. Já bych vám doporučila Stronghold. Je sice dražší, ale má jinou účinnou látku než většina ostatních přípravků a tudíž by měl účinkovat nejspolehlivěji. Ve větším množství koček vás to vyjde draho, proto vám doporučím koupit si na veterině velké balení pro psy, injekční stříkačku a požádejte je ať vám řeknou jaké množství máte dát kočkám podle jejich váhy. Stříkačkou si pak natáhnete potřebné množství, které kočce kápnete za krk. Většina spot-onů účinkuje měsíc, takže další aplikace se doporučuje za měsíc. Možná že po těch 14 dnech už by to bylo možné provést znova. Ale jak trefně říká jedna moje kočkolegyně: "Na blechy ještě nikdo neumřel, na přemíru chemie ano". Vím, že to nemáte lehké, dobře ten pocit znám. Ale vydržte, blechy určitě zlikvidujete. Nejdůležitější je ale neublížit kočičkám. Moc vám držím palce, ať to zvládnete.
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karlcka



Založen: 12.09.2013
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 9. 2013 13:08:32
Odpovědět s citátem

Betty napsal:
Bohužel na většinu přípravků proti blechám jsou již blechy rezistentní a přípravky nefungují. Většina přípravků má i stejnou účinnou látku. Vím, že někomu nezabral ani Frontline. Já bych vám doporučila Stronghold. Je sice dražší, ale má jinou účinnou látku než většina ostatních přípravků a tudíž by měl účinkovat nejspolehlivěji. Ve větším množství koček vás to vyjde draho, proto vám doporučím koupit si na veterině velké balení pro psy, injekční stříkačku a požádejte je ať vám řeknou jaké množství máte dát kočkám podle jejich váhy. Stříkačkou si pak natáhnete potřebné množství, které kočce kápnete za krk. Většina spot-onů účinkuje měsíc, takže další aplikace se doporučuje za měsíc. Možná že po těch 14 dnech už by to bylo možné provést znova. Ale jak trefně říká jedna moje kočkolegyně: "Na blechy ještě nikdo neumřel, na přemíru chemie ano". Vím, že to nemáte lehké, dobře ten pocit znám. Ale vydržte, blechy určitě zlikvidujete. Nejdůležitější je ale neublížit kočičkám. Moc vám držím palce, ať to zvládnete.



Betty, moc děkuji za odpověď. Je to vážně peklo a doufám, že je brzy zlikviduju. Stavím se na veterině aby mi poradili s tím strongholdem. Po všem co jsem si přečetla, mě děsí do jakých rozměrů by se to mohlo vzhnout a tak nechci nic zanedbat.
Ještě jednou díky a krásný den vám i kočenkám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 9. 2013 19:56:12
Odpovědět s citátem

dobrý večer když luxusujete nezapomente pokaždé vyhodit sáček jinak se blechy dostanou ven
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Leemet



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 9. 2013 22:23:45
Odpovědět s citátem

U nás se velmi osvědčil pro zablešené nově příchozí Bolfo pudr. Spot-ony nezabírají. Stačí několikrát srst popudrovat, pořádně promnout a pročesat a blechy odpadávají. Opakovat několik dní, pokud je to opravdu silné zablešení. Jinak kromě extra úklidu, ještě postříkat pelíšky a místa, kde se kočky zdržují, antiparazitárním sprejem. Zatím jsme vždycky boj s blechama vyhráli:) Venkovní kočičkce by bylo dobré dát antiparaz. obojek, aby Vám blechy nenosila stále.
_________________
žižkovská smečka a Leemet
www.spokojenakocka.cz , www.malytygr.cz, www.toulavetlapky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karlcka



Založen: 12.09.2013
Příspěvky: 4

Předmět: Povedlo se :-)
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 11. 2013 14:36:50
Odpovědět s citátem

Ahoj, dobré odpoledne,

hlásím se po delší době a s radostí snad už mohu prohlásit, že se dílo podařilo a všichni tři mňauci jsou bez blešek Smile

Nakonec snad zabrala kombinace všech opatření, ale asi nejvíce pomohl pudr (i když ragdollové potom vypadali jako natupírovaní Wink) a vystříkání celého domu antibleším sprejem. Do toho ještě všichni podstoupili aplikaci pipetky za krček.

Upřímně doufám, že jsou blechy již definitivně pryč a příště si dám hodně záležet, abych prevenci nezanedbala.

Držím všem nešťastníkům, u kterých se blechy objevily, palce a přeji co nejkratší a nejúspěšnější boj s těmito potvorami.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (26x)
2
Přinesení (13x)
3
Editorial 19. června 2006 (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top