Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Postvakcinační sarkom

Fórum: Nemoci

Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Monika



Založen: 05.01.2007
Příspěvky: 22
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: Postvakcinační sarkom
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 1. 2007 13:53:47
Odpovědět s citátem

Dobrý den, máte prosím někdo zkušenosti s nádorem po očkování? Pokud ano, jakou léčbu postoupila vaše kočička a jak daleko jste při léčení zašli? A - pro mne teď to nejdůležitější - najde se někdo, komu se kočička s touto diagnozou uzdravila? Naše Amálka byla v listopadu na vyoperování bulky po očkování a ve středu přišla histologie s nečekanými výsledky... Předem všem moc děkuji za odpověď...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Gizela



Založen: 02.08.2006
Příspěvky: 1
Bydliště: Svitavy

Předmět: Re: Postvakcinační sarkom
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2007 13:16:51
Odpovědět s citátem

Dobrý den Moniko, původně se mi ani nechtělo reagovat, protože tuto situaci momentálně řeším se svým kocourkem..a bohužel bezúspešně. Kocourkovi začala boule měsíc po operaci růst znovu. Zkoušela jsem prednison, nepomohl.. a ještě bylo velmi obtížne ho do Mařenka vpravovat. Nová opertace po konzultaci s veterináři nemá smysl, je už zasažena velka část tkáně. Momentálně Mářovi nádor praskl a rána je otevřená. Dávam mu antibiotika a čekáme, dokud bude jeho stav únosný. Ale zatím nepropadejte panice. Může se stát, že při operaci byla vyjmuta dostatečná čast okolní tkáně a sarkom se neobnoví, je to sázka do loterie. Po pravdě neznám osobně nikoho, kdo zaznamenal úspěch. Veterinář mi ještě nabízel chemoterapii, ale tam ta jistota taky není, tak jsme po poradě s druhym vetem od ní upustili..
Přeju Vaší Amálce i Vám, ať se vše k dobrému obrátí. Kdybste potřebovala cokoli vědět, klidně mě kontaktujte na mail: padyasko@svitavy.cz
Gizela
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MVDr.Černý



Založen: 09.01.2007
Příspěvky: 13
Bydliště: Karlovy Vary

Předmět: Postvakcinační sarkom
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2007 14:34:28
Odpovědět s citátem

Bohužel toto onemocnění je téměř vždy smrtelné.Doba přežívání se pohybuje
kolem jednoho roku.Nejúčinnější metodou léčby je radikální chirurg.zákrok,
který by mě být v rozsahu alespoň 3cm okolo útvraru,což je někdy problém.Protože lze velice špatně nádor ohraničit ,často se stává,že tam bohužel nějaké buňky zůstanou a nádor naroste znovu,často rychleji.
Asi ve 25% tyto nádory metastazují ,nejčastěji do plic.Chemoterapie má efekt minimální.Hodně štěstí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Míla_S



Založen: 16.02.2007
Příspěvky: 15

Předmět: sarkom
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 2. 2007 17:27:26
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

bohužel nás to také potkalo. Mám osmiletou kočičku, nádor má veliký, vůbec jsme si toho nevšimli, ve čtvrtek jdeme na operaci, nezbývá nám než doufat, že po operaci poroste pomaleji nebo že budeme mít štěstí a neporoste vůbec...držím palce Míla
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ibrahimova



Založen: 10.01.2007
Příspěvky: 1

Předmět: Re: sarkom
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 2. 2007 19:16:19
Odpovědět s citátem

Míla_S napsal:
Dobrý den,

bohužel nás to také potkalo. Mám osmiletou kočičku, nádor má veliký, vůbec jsme si toho nevšimli, ve čtvrtek jdeme na operaci, nezbývá nám než doufat, že po operaci poroste pomaleji nebo že budeme mít štěstí a neporoste vůbec...držím palce Míla


Dobrý den, držím Vám i kočičce palce, ať to dobře dopadne...! - Mohu se zeptat zkušenějších, po jakém typu očkování může tento sarkom vzniknout - po jakémkoliv? Řeším otázku, jestli nechat kotě očkovat na FIP a Felv, když s ní neplánujeme jezdit na výstavy ani mezi ostatní kočky a bude prostě pořád v bytě. - Zároveň nechci nic podcenit, vet se tvářil, že by by rzohodně udělal testy a následně ji naočkoval. Ale mně to připadá zbytečné, zvlášť jestli existuje takové riziko. Díky za rady.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Míla_S



Založen: 16.02.2007
Příspěvky: 15

Předmět: očkování
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 2. 2007 19:51:23
Odpovědět s citátem

Dobrý den, děkuji za podporu...my jsme jí nechávali očkovat proti vzteklině a "základní očkování" proti Panleukopenii, virové Rhinotracheitidě, Kaliciviru, Leukóze...naše Micka je taky úplně domácí, ven se dostává jen na balkón, ale očkování bych osobně nevynechávala, nejsem odborník, ale četla jsem, že to není dobré. Nicméně mi paní veterinářka, kterou jsme našli poté, co mi můj původní veterinář řekl, že s nádorem nejde nic dělat abychom jí nechaly "vklidu dožít", že operace nemá význam, řekla, že je při očkování lepší píchat vakcínu kočkám do zadečku a ne za lopatku, protože kdyby se to tam objevilo, odstranění nádoru je možné, kdežto my máme smůlu, protože to má Micinka na žebrech a z těch to bohužel úplně odstranit nepůjde...opravdu tomu moc nerozumím a nevím, do jaké míry očkování může tento nádor vyvolat, ale kvůli stěhování jsem vystřídala 3 veterináře, teď kvůli nádoru mám čtvrtého a nikdy předtím nikdo kočce vakcínu do zadečku nepíchal
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: Re: očkování
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 2. 2007 20:07:09
Odpovědět s citátem

Zdravím,

je mi moc líto všech kočiček, které postihl tenhle ošklivý problém. Ale chtěla bych vám dodat trochu naděje. Naše kočička také měla před 4 lety postvakcinační sarkom (po vakcíně na vzteklinu), nádor jsme nechali velmi brzy po zjištění operovat a díky Bohu vše dopadlo dobře a kočička je do dnešního dne bez potíží. Ale tehdy jsme jednali opravdu velmi rychle. Pan doktor poslal vzorek tkáně na rozbor a skutečně se jednalo o sarkom. Kočička tehdy nepodstoupila žádnou další léčbu, žádnou chemoterapii a vše, zdá se, dobře dopadlo.
Od té doby ji očkuji jen trojkombinací a i tak mám vždycky velký strach Sad
Četla jsem, že je z hlediska těchto problémů nejrizikovější očkování proti vzteklině. Mazlíky na vzteklinu už neočkuji, výstavní kočky bohužel toto očkování mít musí.
Držím palce, aby se z toho kočička dostala!!!!
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: očkování
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2007 7:03:17
Odpovědět s citátem

Podle některých výzkumů jsou nejrizikovější očkování pro vznik postinjekčního sarkomu vzteklina a kočičí leukoza (leukémie). Nicméně někdy sarkom vznikne i při pouhém "vpichu" např. narkozy.
Z článků na tohle téma bych asi doporučila z aavetu - http://www.aavet.cz/main.php?page=clanek&id=179
Očkování na FIP je v tomhle směru neškodné, protože se nepíchá, ale je to vakcína na "vdechnutí" čumáčkem.

Našim kočinám píchali vakcínu vždy do zadečku, přibližně měsíc po očkování tam měli malou bulku, která se ale vstřebala. Četla jsem, že místo po vpichu by se pak mělo důkladně rozmasírovat, jestli to k něčemu je, ale nevím.
Každopádně po dvou očkováních kompletních (vč. Leukémie a vztekliny) letos budeme očkovat už jen čtyřkombinací. Naši jsou vyloženě kočkus gaučus, které nepřijdou do kontaktu s "neznámými" kočkami, takže si říkáme, že čím míň chemie do těla, tím líp.

Držím palce, ať je kočička v rámci možností co nejvíc v pořádku!!!!

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Míla_S



Založen: 16.02.2007
Příspěvky: 15

Předmět: postinjekční sarkom
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2007 22:10:19
Odpovědět s citátem

Děkuji moc za podporu. Je zajímavé, co se všechno člověk ze zkušeností druhých dozví. Mám přečteno spoustu knížek o kočkách, ale o tomto nádoru se dovídám až teď. Vůbec by mě nenapadlo, že může očkování něco takového způsobit. Mějte se všichni fajn a užívejte si vašich mazlíčků Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2007 15:13:37
Odpovědět s citátem

April: s Dominikem jedeme v sobotu na základní přeočkování. Od chovatele neměl očkovanou vzteklinu. Teď přemýšlím, zda mu ji mám společně s tou čtyřkombinací naočkovat, či to není nutné? Mé kočky jsou také jen kočkus gaučus a jejich komunikace s venkovním prostředím je z okna a s trávou kterou jim v létě nosím. Ale vzteklinou se nakazí pouze při přímém kousnutí že? Nebo se může nakazit třeba s oslintané trávy?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Míla_S



Založen: 16.02.2007
Příspěvky: 15

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2007 17:48:47
Odpovědět s citátem

já osobně bych už proti vzteklině očkovat nenechala, někde na fóru jsem četla, že to může nádor způsobit...a vzteklina stejně není až tak častá, takže pravděpodobnost, že kočka "domácí" dostane vzteklinu je možná menší, než že se jí z očkování objeví nádor Crying or Very sad bohužel jsem to dřív nevěděla a nemá cenu si něco vyčítat...když už očkovat, třeba i proti tý vzteklině, tak bych jí to rozhodně nechala píchnout do zadečku a ne za lopatky, jak to píchali vždycky nám. Míla
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2007 17:56:43
Odpovědět s citátem

Očkování vzteklinou není nutné, pokud je opravdu kočka jen v bytě a přichází do kontaktu max. s naočkovaným psem, u nichž je očkování povinné, a ne jinými volně žijícími zvířaty. Povinné očkování je ale v případě vycestování za hranice.
My jsme vzteklinu očkovali 2x v jejich životě, letos po loňské špatné reakci už očkovat nebudeme a už asi ani v budoucnu, taky máme kočkus gaučus. I nebudeme očkovat už proti kočičí leukemii, ale jen čtyřkombinaci.
No nakažení skrz sliny možné je, ale to by musela být tráva čerstvě oslintaná nemocným zvířetem, a musela by se hned podat bez umytí, a navíc vir není zrovna odolný vůči okolním podmínkám a poměrně rychle umírá, a v několika posledních letech se tu vzteklina neobjevila. Pokud by člověk chtěl eliminovat i tohle riziko, může čičinám vypěstovat travičku v květináči, obyčejný oves stačí.
Takže můj názor je, že kočkus gaučus nemá cenu na vzteklinu očkovat, je to zbytečná zátěž.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2007 18:11:31
Odpovědět s citátem

Ve Vašem případě bych vzteklinu neočkovala. Je to pro kocoura zbytečná zátěž. Pokud byste v budoucnu plánovali výstavy nebo cestování za hranice, bylo by samozřejmě takové očkování nutné.
Navíc je ČR země vztekliny prostá.
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kicki



Založen: 07.03.2005
Příspěvky: 76
Bydliště: Dubí u Teplic

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2007 19:12:29
Odpovědět s citátem

Taky vzteklinu nenechávám očkovat. Naši tři mazlíci jsou čistě bytoví a usoudila jsem, že přínos nepřevažuje na riziky.
_________________
Kicki + Kenny, Maggie a Barnabáš
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Monika



Založen: 05.01.2007
Příspěvky: 22
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: Postvakcinační sarkom
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 3. 2007 7:31:07
Odpovědět s citátem

Rozhodně už své kočky gaučové nenechám očkovat proti vzteklině. Poslechla jsem radu veterináře a jak jsem dopadla... I když - zatím snad relativně dobře, Amálka je 4 měsíce po operaci a dobře baští, hraje si a mazlí se. Ale příště se už budu rozhodovat podle sebe, ne podle toho, co řekne vet. Navíc - vzteklina se u nás objevila naposledy před několika lety...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: Re: Postvakcinační sarkom
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 3. 2007 7:59:01
Odpovědět s citátem

Monika napsal:
Rozhodně už své kočky gaučové nenechám očkovat proti vzteklině. Poslechla jsem radu veterináře a jak jsem dopadla... I když - zatím snad relativně dobře, Amálka je 4 měsíce po operaci a dobře baští, hraje si a mazlí se. Ale příště se už budu rozhodovat podle sebe, ne podle toho, co řekne vet. Navíc - vzteklina se u nás objevila naposledy před několika lety...


Vzteklina se v ČR objevila naposledy cca před 20ti lety ! A já říkám, moje kočky můžou vzteklinu dostat naximálně ode mne a tahle forma není smrtelná. V posteli jinou nedostanou - takže proč očkovat domácí kočky, které nechodí ven jsem nepochopila a vtírá se mi odpověď - peníze za očkování. Jiné je to při přechodu hranic se zvířetem a u výstavních zvířat - tam předpisy hovoří jasně - očkovat!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 3. 2007 8:03:26
Odpovědět s citátem

Takže vzteklinu očkovat také nebudu. Jen mi šlo o to, že vlastně nebude proti ní očkovaný vůbec.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 3. 2007 8:45:24
Odpovědět s citátem

Verunka napsal:
Takže vzteklinu očkovat také nebudu. Jen mi šlo o to, že vlastně nebude proti ní očkovaný vůbec.


Laughing taky nebude očkovaný proti žluté zimnici. Myslím, že očkovat se má v případě vážného rizika nakažení. U kočky, která je jen doma, je toto riziko nulové - proč tedy očkovat?? Kupte kočiče za ušetřené peníze nějakou ňaminu Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 3. 2007 11:39:22
Odpovědět s citátem

Pokud nepatříte mezi sběratele nálepek v očkováku, vzteklinu očkovat nemusíte Smile Mezi lidmi je rozšířený silný zvyk proti vzteklině očkovat (což je dobře) a pokud nebudete mít naočkováno, budete za podezřelou.
Svoje mazlíky očkuji jen trojkombinací, výstavní holky samozřejmě i vzteklinu a leukózu.
Už jsme kdysi zažili posvakcinační sarkom, z nějž se číča naštěstí dostala, ale od té doby jsem, co se zbytečného očkování velmi opatrná.
Velmi doporučuji tenhle článek http://nevy.info/cs/node/66 z pera Dáši Pátkové, který představuje úplně nový pohled na vakcinaci.
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Míla_S



Založen: 16.02.2007
Příspěvky: 15

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 3. 2007 12:30:30
Odpovědět s citátem

Moc zajímavý článek, už ho mám uložený. Jen je smutný, že se člověk dovídá takovéto informace z fóra a ne od veterináře. Asi jde opravdu hlavně o peníze, každý rok platit očkování, proč jen jednu injekci, když může kočka dostat dvě? Když byla naše číča malá a s očkováním jsme začínali, vůbec jsem tomu nerozuměla a tak jsem si nechala očkování "doporučit" od svého veterináře, který věděl, že se jedná o opravdu domácí kočku. Dostávala vakcínu proti vzteklině a trojkombinaci. No a každý rok jsme v tom pokračovali...ani mě nenapadlo někde zjišťovat, že by mohlo očkování škodit, nebo být dokonce jakoby zbytečné. Teď to máme, Micka má postvakcinační sarkom, který celý bohužel odstranit nešel a tak nám nezbývá než čekat a doufat, že třeba neporoste nebo poroste aspoň pomalu. Děkuju za Váš příspěvek, je to opravdu užitečný článek. Myslím, že se bude hodit více lidem. Míla
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 3. 2007 14:22:07
Odpovědět s citátem

...ani mě nenapadlo někde zjišťovat, že by mohlo očkování škodit, nebo být dokonce jakoby zbytečné.

No, napadá mne ale jedna věc - pokud by vaše kočka někoho či Vás pokousala, pak je očkování proti vzteklině dobrá věc, protože lékaři na něm dost lpí. Veterinář musí potvrdit, že kočka vzteklinou netrpí a toto vyšetření zvířete se musí opakovat 2x - samotný očkovák s vylepenou nálepkou stejně nestačí. Al e ppokud je Vaše kočička mírumilvná je i tato obava zbytečná. Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Mana



Založen: 07.06.2007
Příspěvky: 69
Bydliště: Praha 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 7. 2007 12:41:02
Odpovědět s citátem

[quote="Jana Babická"]...ani mě nenapadlo někde zjišťovat, že by mohlo očkování škodit, nebo být dokonce jakoby zbytečné.

Zdravím, zajímavá diskuze, nebo teda zajímavá...spíš děsivá, protože mám dve koťátka, obě cca 3-4 měsíce, kocourek Jarmil je starší, kočička Vilča tak o 1,5 měsíce mladší, oba chodili v červnu na antibiotika, protože kýchali, ale nebylo to snad nic vážného, i když Jarmil kýchá občas pořád (prý se mu mohla poškodit přepážka dlouhým zánětem a tak možná bude kýchat trochu celý život, našel se v hospodě na dvoře...).
A tak ještě nebyli na očkování, kvůli tomu kýchání, pořád se k tomu chystám... Oba jsou v bytě, chodí na balkón, na který ale žádná jiná zvířata nemůžou, jsou tam sítě, sousedi žádný zvářata nemají, ptáci tam nelítají, myši ani krysy, nic Razz
Takže vzteklinu nebrat, to jsem pochopila, ale co to ostatní? Tu trojkombinaci? Co v ní je, prosím? Abych na ně nepřenesla něco na botách nebo na kolech od kola? Je mi jasný, že veterinář do nich bude chtít naprat všechno, ci se dá, bohužel... Rolling Eyes
Díky moc za radu a zdravím!
Máňa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 7. 2007 12:51:38
Odpovědět s citátem

V trojkombinaci je očkování na panleukopenii, calicivirozu a rhinotracheitis (stručně - průjmy, vřídky na sliznici a rýma).
To by teoreticky mělo pro čistě bytovou kočku stačit.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 7. 2007 15:28:38
Odpovědět s citátem

April napsal:
V trojkombinaci je očkování na panleukopenii, calicivirozu a rhinotracheitis (stručně - průjmy, vřídky na sliznici a rýma).
To by teoreticky mělo pro čistě bytovou kočku stačit.

April
april,myslíš že po roce není tedy potřeba znovu očkovat,tu trojkombinaci,alespoň jsem to tkl pochopila z odkazu výše?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 7. 2007 18:27:10
Odpovědět s citátem

S tím pravidelným přeočkováním ... no podle toho výše uvedeného článku z odkazu, a podle mého osobního názoru (upozorňuju, že nejsem veterinář) by vůbec nevadilo, kdyby se očkovalo 1x za 1,5-2 roky. Ale je to čistě můj soukromý, žádnou průkaznou studií nepodložený, názor.
Navíc - např. pravidla na kočičích výstavách jsou v tomhle jasná - vystavované kočky musí být přeočkovány 1x ročně.
Přiznávám, že my sami máme momentálně skluz cca 4 měsíce, nejdřív jsme nestihli přeočkovat kvůli průjmu, pak zas začala vedra (ve kterých jsme je fakt nechtěli zatěžovat), přítel odjel na služebku (byla jsem líná tahat na veterinu čičiny postupně) ... takže v nejbližších dnech se chystáme tedy přeočkovat, i když nejsem 100% přesvědčená, že je to opravdu nutné u koček, které jsou jen doma. Ale nehodlám k ničemu nabádat nikoho jiného - každý sám si musí něco načíst, zjistit informace, a pak se rozhodovat.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 7. 2007 6:17:46
Odpovědět s citátem

I výstavní pravidla FIFe už se v tomto ohledu změnila, přeočkování je podle nich povinné 1x za 2 roky i když propozice výstav většinou ze setrvačnosti uvádějí 1 rok.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 7. 2007 7:08:57
Odpovědět s citátem

Alena V. napsal:
přeočkování je podle nich povinné 1x za 2 roky


Netýká se tohle jen očkování (přeočkování) vztekliny?
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 7. 2007 7:23:15
Odpovědět s citátem

April napsal:
Alena V. napsal:
přeočkování je podle nich povinné 1x za 2 roky


Netýká se tohle jen očkování (přeočkování) vztekliny?



Týká se to i trojkombinace. Horší je že pokud jezdí kočka na výstavy do zahraničí tak tam je stejně požadováno očkování na vzteklinu každý rok.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 7. 2007 7:37:21
Odpovědět s citátem

Tak myslím, že pro majitele nevýstavních mazlíčků i pro mazlíky samotné je tahle informace o přeočkování po dvou letech užitečná a je to myslím v očkování krok dobrým směrem.

Každopádně díky za informaci!

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Monika



Založen: 05.01.2007
Příspěvky: 22
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 7. 2007 10:13:01
Odpovědět s citátem

Takže jestli to dobře chápu, stačilo by 1 očkování po dvou letech, bez dalšího přeočkování do měsíce? Nefunguje mi to tak rychle Very Happy Very Happy Very Happy , navíc se bojím, že mě vet stejně bude tlačit do přeočkování, pokud letos vynechám. I já bych se k tomu přikláněla, navíc mám jednu z kočinek po operaci postv. sarkomu a do ní píchat už vůbec nechat nechci... Známým v Berouně u kocoura prý dokonce vet. poradil jen oočkovat v dětském věku, teď je to již stařík a prý už další očkování dávat nemuseli, pokud tedy kocour neudělá krok z bytu...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2, 3  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top