Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Steliva

Fórum: Toaleta

Jdi na stránku Předchozí  1, 2

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Marge



Založen: 08.10.2007
Příspěvky: 47

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 11. 2007 10:09:28
Odpovědět s citátem

Já jsem začínala na stelivu z Lidlu, ani nevím název a oproti písku, na který si pamatuji z dětství od babiččiných koček, jsem měla pocit, že je to hotový zázrak. Záchod jsem vymývala a čistila každý týden a ani mě nenapadlo, že by to mohlo být jinak. Pak jsem přešla na Mikeše a měla pocit skutečného luxusu. Vzhledem k tomu, že máme jednu kočičku, tehdy tříměsíční, je vybírání záchůdku hračka. Chápu, že pořádná kočičí smečka, čítající tři a více dospělých kočičáků plus nějaká ta koťátka na víc jsou docela o něčem jiném.

Ale Mikeše bych nijak nezatracovala.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Chillhousová



Založen: 05.01.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: jižní čechy

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2007 18:08:05
Odpovědět s citátem

S příchodem nového kocouře jsem koupila nový obyčejný, nekrytý záchodek a narychlo i Mikeše. Doma jsme už měli krytý se silik. kočkolitem, do kterého chodil Chilli naprosto bez problémů. Jenže co se nestalo?!
Nasypala jsem Mikeše (moc mi nevyhovuje, špatně hrudkuje a práší) do nového záchodku a oba kocouři - včetně staršího (chilliho) si starého ani nevšimli a chodí spolu na nový.
Minulý týden jsem koupila Fresh od Gimpetu (hrudkuje mnohem lépe) a dosypávám ho do Mikeše, včera jsem vyhodila silikáč (škoda ho, nebyla s ním téměř žádná práce, žádný smrádek.. prostě pohodlí pro "lenochy" Wink ), přesunula Mikeše s Gimpetem do krytého a mám klídek.
_________________
Chillhousovi
Jedna kočka nevyhnutelně vede k další. (E.Hemingway)
Stáváš se navždy odpovědným za to, co jsi k sobě připoutal. (Exupéry)

http://www.modrykocour.cz/golden-kocour.php?id=1026
http://www.modrykocour.cz/golden-kocour.php?id=1404
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JanaV.



Založen: 17.09.2007
Příspěvky: 49
Bydliště: Louny

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2007 22:17:24
Odpovědět s citátem

My jsme původně měli jen záchodek s Mikešem. S příchodem druhého kotěte, které bylo zvyklé na silikonový, jsme zavedli druhý záchod se silikonem. A opravdu ze začátku si každý chodili do svého. Jen mladší kotě mělo se silikonem trošku potíže - nějak se po velké potřebě nemohl "dohrabat" a obvykle to skončilo tak, že bobek rozhrabal na spoustu menších kousků, které nejen že šly špatně vybírat, ale ještě si je našlápl na packu a pak jsme museli hlídat, kdy půjde ze záchodu a prohlídnou packy a případně umýt. Asi po 3 týdnech došlo na výměnu Mikeše a oba kocouři museli okamžitě jít nové stelivo vyzkoušet. Takže jsme přišli na to, že i mladší kocour umí chodit do Mikeše a jde mu v něm hezky bobek zahrabat a tlapky má pak čisté. Takže jsme vyhodili silikon (ačkoliv byl původně pro nás daleko pohodlnější) a pro jistotu pořídili do druhého záchodu CATSAN - protože jsme si mysleli, že by mohl nastat problém, když sebereme silikon (CATSAN je totiž bílý, takže by mohl ten silikon připomínat).
Výsledek je takovej, že do bílého Catsanu šli oba poprvé (asi aby si ho označkovali) a teď chodí svorně do toho Mikeše Rolling Eyes Laughing .
Jen se mi nelíbí, že ho všude courají - to budu muset ještě nějak doladit..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Emule



Založen: 20.11.2007
Příspěvky: 2

Předmět: Mikeš versus Zverlit
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 11. 2007 14:26:15
Odpovědět s citátem

Moje kočičky nejraději bentonitové stelivo, zkusila jsem už i silikonové (to vadilo hlavně mně-alergická reakce) a stelivo ASAN, s tím si akorát hráli a drevite OKOBest roznesli po celém bytě. Nejdříve jsem používala Mikeše a taky bych ho úplně nezatracovala, ale je pravda, že po zkušenostech ostatních na tomto foru jsem zkusila Zverlit a musím uznat, že oproti Mikešovi je hlavně co se týče hrudkování daleko lepší. I je méně prašný. Zatím si ho nemůžu vynachválit. Teď jsem koupila i s vůní, takže ho namíchám půl na půl s nevoněným a jsem opravdu spokojená. A kočenky snad taky Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ann



Založen: 21.01.2008
Příspěvky: 15
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 1. 2008 18:49:39
Odpovědět s citátem

nejlepší steliva jsou jednoznačně BIOKATS a CATS BEST OKO, ale záleží na tom, co majitel kočičky preferuje - CATS BEST OKO krásně přírodně voní, hrudkuje a dá se splachovat do WC, ale ty kousíčky jsou velmi lehounké, takže je kočka ve velké míře vynáší. u BIOKATSU je možné vybrat si ze dvou vůní, nebo zvolit neparfémovaný. ten též perfektně hrudkuje, skoro vůbec se nevynáší, ale hrudky nelze splachovat do WC.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 1. 2008 21:07:24
Odpovědět s citátem

Já mám zase dost dobrou zkušenost se stelivem z Plusu, Bio easy clean, stojí asi 39Kč/5kg, dobře hrudkuje, pohlcuje zápach a kocouř ho až tak moc nevynáší-mám sphynxe, a ti vynášejí dost slušně díky svým zvláštním tlapičkám. Máme kryté WC a v domácích potřebách jsem koupila vroubkovaný velký tác (používá se jako podklad na odkapávač nádobí) a ten jsem dala k vchodu z toalety. Kocouř může ven jen jednou stranou, protože WC jsem umístila tak, aby jinak ven nemohl, a tudíž musí projít přes ten tác, a ten zachytí převážnou část podestýlky, co vynese. Mimo tento prostor seberu občas pár zrnek.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 1. 2008 10:48:28
Odpovědět s citátem

Zkousela jsem Oko Plus a jeste jeden tady hodne doporucovany (ne Zverlit). Bylo dobre, ale ja i kocour jsme zacli psikat. Takze jsem zkusila Gimpet Biokats Bianco a to je opravdu bezprasne, takze uz nepsikame, super hrudkuje, nepachne, docela dlouho vydrzi. Ve variante vune = trava se mohl kocour zblaznit, ale protoze si pak chodil na zachudek privonet a pohrat se stelivem Smile , coz spocivalo v divokem hrabani (mam kryty zachudek a stejne byl nepodarek), tak jej jiz nepouzivam. Voni to dost silne, takze jsem to michala s Bianco, mne ty ruzne umele navonenosti v byte obecne docela vadi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
pewis



Založen: 30.11.2007
Příspěvky: 21
Bydliště: orlová

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 1. 2008 12:05:00
Odpovědět s citátem

Já měla Zverlit s vůní a pak Cats best s vůní trávy. Nevím,jakým způsobem to má vonět, ale já ani v jednom balení necítila nic. Takže musím používat spreje na kočičí záchod. Jinak s Catbestem jsem velmi spokojená - tedy ve srovnání se Zverlitem - víc nemám zatím vyzkoušené. Kdyby měl někdo tip na stelivo,které opravdu voní - a není to pouze napsané na obalu - tak dejte prosím vědět. Díky!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ann



Založen: 21.01.2008
Příspěvky: 15
Bydliště: Brno

Předmět: to pewis
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 1. 2008 13:59:39
Odpovědět s citátem

s tou vůní trávy to byl vážně Cats best, nebo Biokats fresh? protože biokats voní vážně výrazně (ještě je orange a ten voní o něco míň) - zvlášť "po použití" Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
pewis



Založen: 30.11.2007
Příspěvky: 21
Bydliště: orlová

Předmět: to Ann
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 1. 2008 15:24:31
Odpovědět s citátem

No, tak je to Biocats Very Happy mám v tom zmatek. A to má vonět? Tak já teda měla v tom pytli celou hlavu a nic Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: to Ann
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 1. 2008 15:29:52
Odpovědět s citátem

Ten Biokats Fresh (zelený balík) voní po trávě, ale není to nikterak výrazná vůně, jen tak mírně. Já teda tu vůni cítím. První Biokats Fresh mi přišel, že voní hodně, ty další už tolik ne. Asi jsme si na tu vůni zvykli.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
novo.tna



Založen: 04.02.2008
Příspěvky: 11
Bydliště: Černošín

Předmět: Steliva
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 2. 2008 14:31:15
Odpovědět s citátem

Hezký den přeji všem, mám jeden dotaz na výstavách kupuji stelivo od Gimpetu je hrudkující s obsahem aktivního uhlí (jsou to takové maličké válečky). Shocked Bohužel do dnes jsem neobjevila kamenný ani internetový obchod kde by toto stelivo prodávali. Tak se ptám zda někdo o nějakém takovém nevíte. Díky za každou informaci. Laughing Bohužel nevím jak se to jmenuje neboť jsem nechala poslední plastový sáček v jednom z obchodů kde slíbili, že se pozeptají až budu vědět připíšu to.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Steliva
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 2. 2008 6:55:48
Odpovědět s citátem

Jedná se o tohle stelivo?
http://www.gimborn.de/katze/katzenstreu/?tx_tocgimbornprodukte_pi1%5BshowUid%5D=49
Myslím, že je jedno z mála v plastovém pytlíku od Gimpetu.
Mám pocit, že ho mají v PetCeter obchodech.

A našla jsem ho ještě tady:
http://www.kociciobchudek.cz/detail/?id=3104
a
http://www.veverak.cz/index.php?/component/page,shop.product_details/flypage,shop.flypage_modern/product_id,2480/category_id,49/manufacturer_id,0/option,com_virtuemart/Itemid,1/


April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
novo.tna



Založen: 04.02.2008
Příspěvky: 11
Bydliště: Černošín

Předmět: Stelivo
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 2. 2008 14:23:01
Odpovědět s citátem

April, velice děkuji jste zlatíčko hned jdu objednávat Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Stelivo
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 2. 2008 6:54:04
Odpovědět s citátem

Nejni zač Smile
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
bobtail



Založen: 19.12.2007
Příspěvky: 64
Bydliště: Vestec, Praha Západ

Předmět: BioCarino
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2008 16:34:09
Odpovědět s citátem

Od Vánoc se u nás v PetCentru objevilo nové stelivo - BioCarino, skusila jsem ho koupit a jsem s ním naprosto spokojená. Dříve jsem kupovala BioCats, ale tohle stelivo mi přijde ještě lepší a cena je příznivá Laughing . Rozhodně u něj zůstaneme a mohu ho všem jen doporučit Wink . Krásně hrudkuje a dobře se odstraňuje. Máte již také někdo zkušenosti?
_________________
Hanka, Anabell a Cookie Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Moni



Založen: 22.01.2008
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha 4

Předmět: přechod ze silicagelu na Cats Best
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2008 21:37:28
Odpovědět s citátem

Zdravím, my máme asi kliku na děsně tolerantní kočenku. Začala u chovatele Zverlitem, pak u nás pokračovala nějakým "no name" bentonitovým stelivem, páč Zverlit nebyl v obchodě v tu chvíli, kdy jsme ji přivezli. Další pokus byl silicagel - tam chodila hned bez problémů, jen neuměla zahrabat bobky, takže smrádek a i srst špinavá. Tak jsem zkusila Cats Best Öko Plus a přechod na něj v pohodě, jakoby nepoznala rozdíl, jen nadšeně vše zahrabává a bez kalamit. A mně maximálně vyhovuje právě tím, jak hrudky voní dřevem (nepáchnou močí) a dají se spláchnout. To že se vynáší ven, je jen malé nepohodlí - prostě tu cestičku zametu Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: Steliva
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 2. 2008 21:30:17
Odpovědět s citátem

My používáme Benko plus speciál a jsme moc spokojení my i kočky. Když jsme potřebovali ( kvůli výstavám) naučit kočky na granulát, dali jsme do jednoho WC Benko a do druhého granulky. Samy zjistili, co jim vyhovuje.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lenka Š.



Založen: 09.12.2007
Příspěvky: 9
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 2. 2008 22:26:51
Odpovědět s citátem

Pár steliv už jsem taky vyzkoušela. Ze začátku Mikeše, protože jsem ještě moc nevěděla o výběru, pak přišly na řadu ty silikonové barevné kuličky a teď používáme (a musím říct, že už dlouho a ke vší spokojenosti) Catsan. Vyhovuje mi, že vybírám jen bobíky a není potřeba ho postupně dosypávat. Vždycky mi vydrželo jedno balení na měsíc (pro jednoho kočičího lumpa a nadvakrát). Taky je super, že ho mají i v supermarketech jako Kaufland, Globus i Makro a cena taky docela přijatelná - zhruba 180 Kč za 10 l. Teď pár dní máme ale nový přírůstek - malou kočičku Berunku, a tak jsem moc zvědavá, jak Catsan obstojí při dvojnásobném používání. Máme jeden záchůdek pro oba, tak uvidíme.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top