Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

po kastraci opět v říji


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
lenka.kory
Anonymní





Předmět: po kastraci opět v říji
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 1. 2007 20:15:31
Odpovědět s citátem

Dobrý den, máme rok a půl kočku po kastraci a nyní jí poprvé začala opět říje a s tím vše co k tomu patří. Je to normální, nebo byl zákrok špatně proveden? V papírech je název úkonu "ovario". Je to vůbec kastarace nebo ji sterilizovali?
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: po kastraci opět v říji
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2007 11:04:11
Odpovědět s citátem

Předpokládám, že kočička podstoupila ovariektomii nebo ovariohysterektomii. U prvního se odebírají pouze vaječníky, u druhého vaječníky a děloha. Obojí je kastrace. Sterilizace je, kdyby došlo k podvázání vaječníků, což by snad rozumný veterinář neudělal.
Vzhledem k tomu, že tyhle orgány jsou poměrně malé, je možné, že jí v těle zůstal kousek vaječníků, který i nadále produkuje hormony a z toho následně ta říje. Narazila jsem na forech, že se občas tohle stane.
Následný postup, jak zjistit, zda došlo při kastraci k této chybičce, je na veterináři, předpokládám, že by mělo dojít k důkladnému vyšetření a pravděpodobně k opětovné kastraci.


April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kicki



Založen: 07.03.2005
Příspěvky: 76
Bydliště: Dubí u Teplic

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2007 13:03:45
Odpovědět s citátem

Můj odhad je, že veterinář kočičce odebral pravděpodobně pouze vaječníky a kousíček tkáně z nich uvnitř zůstal. A ten teď dělá paseku (produkuje hormony) a kočička díky tomu znovu mrouská.
Nedávno se stejný problém řešil na konkurenčním webu a než to sem všechno přepisovat, tak raději vložím odkaz: http://www.ifauna.cz/rubriky/diskuse/vypis.php?r=8&thema=469203
Bohužel podle všeho nejsou špatně provedené kastrace až tak neobvyklé Confused A asi vás nemine další zákrok ...
Hodně štěstí!
_________________
Kicki + Kenny, Maggie a Barnabáš
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lenka.kory
Anonymní





Předmět: po kastraci opět v říji
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2007 10:48:44
Odpovědět s citátem

Dobrý den, moc děkuji za odpovědi. Včera jsme navštívili veta, sebral jí krev, kterou pošle na vyšetření hormonu a pakliže to bude jejich chyba a prokáže se to co jste obě předpokládali, nabídl se sám, že ji zdarma znovu odoperuje. Ale pokud se to neprokáže, bude to něco mnohem závažnějšího... Za týden si máme zavolat, tak jsem už teď napnutá a nervozní... Zdravím všechny kočkomily!!!
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: po kastraci opět v říji
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2007 11:10:55
Odpovědět s citátem

Tak to jsem taky zvědavá na výsledky krve. Pravdou je, že přístup veterináře se mi jeví jako velmi rozumný.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Káťa



Založen: 09.03.2006
Příspěvky: 7
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 1. 2007 9:58:53
Odpovědět s citátem

Dobrý den, právě řeším stejný problém. Barunku jsme nechali kastrovat vloni v březnu a o Vánocích nám začala opět mrouskat. Byli jsme z toho špatní a veterinář taky (u nás má tento veterinář dobrou pověst). Říkal, že vzal vaječníky i s kusem vejcodů. Nabídl nový zákrok zdarma s tím, že by ještě odebral i dělohu, ale je tu možnost, že bude chyba jinde a že nic nenajde. Moc se mi do toho druhého zákroku nechce, ale během 14 dnů to na ni přišlo znovu a je to docela mazec - hlavně v noci.
Dočetla jsem se, že je tu možnost i třetího vaječníku, který může být mikroskopických rozměrů. I vet to označil za jednu z možností. Tak nevím, co dál Question

Káťa a Barunka.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lenka.kory
Anonymní





Předmět: po kastraci opět v říji
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2007 20:20:55
Odpovědět s citátem

Dobrý den, tak vás po delší době opět zdravím. Po 14ti dnech nám konečně sdělili výsledky a vypadá to na znovu vykastrování, a to už zítra, protože ji vet chtěl operovat 6tý den říje, která se po 10ti dnech první říje, objevila zase..., ale vyskytl se další problém. Nějak nám začala čůrat mimo svůj záchodek, což se předtím nikdy nestalo. V pátek jsem volala vetovi jestli je to příznak, který patří k tomu, ale mám pocit, že to vypadá na další problém. Máme jí odchytit moč ( což se nám částečně odpoledne podařilo, protože čůrá téměř na stejné místo) a zítra se uvidí, jestli z toho bude zánět a odklad operace. Prosím, uklidněte mě, že je z toho kočka už celá nervozní a dělá nám to schválně a nebude to nějaký další neduh... Zdraví lenka.kory
Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2007 21:36:36
Odpovědět s citátem

Co je skutečnou příčinou, to může bohužel posoudit jen odborník, ale je samozřejmě možné, že kočička vycítila vaši nervozitu a reaguje na vzniklou nejistotu tímto způsobem.

Přeju vám, ať to opravdu není žádný vážný problém a kastrace napodruhé ať už se podaří.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2007 23:57:25
Odpovědět s citátem

Karin napsal:
Co je skutečnou příčinou, to může bohužel posoudit jen odborník, ale je samozřejmě možné, že kočička vycítila vaši nervozitu a reaguje na vzniklou nejistotu tímto způsobem.

Přeju vám, ať to opravdu není žádný vážný problém a kastrace napodruhé ať už se podaří.


Také to může být obyčejné značkování. Nejen kocouři, ale i kočky často během říjí čůrají mimo a značkují, nejraději do postele Sad Samozřejmě to může být i něco jiného a je potřeba vyloučit zdravotní problém.
Držím palce, aby všechno dobře dopadlo a určitě pak dejte vědět!
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Káťa



Založen: 09.03.2006
Příspěvky: 7
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2007 10:17:30
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
také se po delší době hlásím. Barunka prodělal druhý zákrok, při kterém ji veterinář našel čtyři cysty, což by mohla být příčina produkce hormonů a následného mrouskání. Zároveň ji odebral dělohu. Zákrok to byl veliký, ale doufejme, že náš problém je vyřešen Smile I Barunce se snad uleví.
Pěkný den
Káťa a Barunka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lenka.kory
Anonymní





Předmět: po kastraci opět v říji
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2007 15:57:28
Odpovědět s citátem

Gratuluju Barunce, že to má ona i Vy za sebou. My máme odklad. Vet jí nakonec moč sebral sám, protože my jí měli málo, ale na rozdíl od našeho vzorku, v tom jeho odběru, byla krev. Zanesla jsem to do laboratoře a zánět se prokázal. Byly vysoké leukocity a ještě něco co jsem si nezapamatovala. Dostala injekci CONVENIA a za 14 dnů na kontrolu. Když to bude lepší, může na kastraci. Ale moc tomu nevěřím. Mám pocit, že léčba zánětu je na dlouhou trať.
Tak ať se vám a vašim zvířecím miláčkům daří líp než nám...
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: po kastraci opět v říji
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2007 16:01:58
Odpovědět s citátem

Ono to není na dlouho, pokud je zánět odchycen v počátku a je hned léčen a nepřeroste do problémů s pískem, struvitama a špatným pH moči ... hlavně to chce dostatečně pít, klidně se nebojte a dávejte kočičce vodičku injekční stříkačkou, aby se močové cesty neustále "promývaly" ...
A držte kočičku v místech, kde není průvan, nám takhle Rubka chytla zánět, když se vyvalovala u balkonových dveří, které profukují Sad

Držím palce, ať je brzy zdravá!

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zarucha



Založen: 30.08.2006
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha 6

Předmět: Re: po kastraci opět v říji
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 5. 2007 15:33:10
Odpovědět s citátem

Zarucha měla po kastraci podobný problém: rok po zákroku ovariohysterektomie začala mrouskat. ale jen hrozně mírně, spíš je taková nervózní, tu a tam se válí a kručí, pak je zase v klidu. Veterinářka, která to dělala, byla výborná, nicméně teď je na mateřské - a já už stejně dávno chodím k doktoru Hnízdovi, který nás na pdozim operoval a rozchodil po pádu ze 4. patra.
Zaruše zůstalo v těle kousek vaječníku (stává se), a regenerované buňky začaly do krve produkovat malé množství estrogenu. s doktorem jsme se rozhodli, že odoperujeme po příští říji pomocí laparoskopie, protože jsme vaječník našli a zákrok nebude tak invazivní.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (45x)
2
Britská krátkosrstá kočka (21x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (19x)
5
Mňoukání a štěkání (18x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
7
Kočičí jména (15x)
8
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
9
Značkování u kocourů a koček (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top