Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

syrové maso?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Anonymní






Předmět: syrové maso?
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 11. 2004 11:50:04
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
jen jsem se chtěla zeptat, jestli všechno maso musí být přemražené???
Jestli bych mému kocourkovi mohla v potravinách koupit chlazený, prsní, kuřecí řízek a hned mu ho dát spapat??

Díky Surprised
Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 11. 2004 12:33:06
Odpovědět s citátem

Přítel krmil kocoura 2 roky nepřemražovaným (fuj to je slovo) kuřecím masem. Kocourovi nic nebylo. Pak jsme se sestěhovali a od té doby radši mrazíme. Ono je to i jednodušší si dopředu namrazit už nakrájené hovězí a kuřecí a pak vyndávat jen malé balíčky na příděl.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Holistr



Založen: 17.10.2009
Příspěvky: 36
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2009 18:38:10
Odpovědět s citátem

Nechci zakládat nové téma, tak využiji toto.

nedávno jsem si dělal k obědu činu a okrajoval jsem na to kuřecí stehenní řízky. Těch odřezků bylo docela dost a bylo mi to líto vyhodit, Geralt mňoukal a dorážel ať mu je dám, ale pak jsem je raději vyhodil. Myslíte, že mu můžu dát ty ošklivé odřezky z kuřecího masa (bylo před tím mražené)?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2009 18:52:19
Odpovědět s citátem

Holistr napsal:
Nechci zakládat nové téma, tak využiji toto.

nedávno jsem si dělal k obědu činu a okrajoval jsem na to kuřecí stehenní řízky. Těch odřezků bylo docela dost a bylo mi to líto vyhodit, Geralt mňoukal a dorážel ať mu je dám, ale pak jsem je raději vyhodil. Myslíte, že mu můžu dát ty ošklivé odřezky z kuřecího masa (bylo před tím mražené)?



Kuřecí syrové maso nedávat,dávat pouze uvařené.Při podávání syrového hrozí nebezpečí salmonel.

BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Holistr



Založen: 17.10.2009
Příspěvky: 36
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2009 18:55:22
Odpovědět s citátem

A hovězí se může dávat syrové? To občas pro kočičáka vařím, ale je to na dlouho:-/
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2009 19:00:04
Odpovědět s citátem

Hovězí syrové klidně, ale rozhodně přemražené alespoň 24-48 hodin.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2009 19:09:00
Odpovědět s citátem

beta.1 napsal:



Kuřecí syrové maso nedávat,dávat pouze uvařené.Při podávání syrového hrozí nebezpečí salmonel.

BBMM

Já běžně dávám i syrové přemražené kuřecí nebo krůtí maso a to i malým koťatům. I můj veterinář to doporučuje. Salmonely se mebojím, kočky na ni nejsou tak vnímavé jako lidé.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: syrové kuřecí
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2009 19:23:27
Odpovědět s citátem

Já také běžně kuřecí i krůtí maso dávám syrové, dokonce jím u koťat začínám s přikrmováním masem, protože není tak suché jak rozmixované hovězí - nikdy se mi nestalo, že bych měla problém, také si myslím, že k salmonele nejsou zvířata zdaleka tak vnímavá jako lidi.
To Holistr: nevím, co myslíte ošklivými odřezky z kuřecích stehen - já osobně jim nedávám kůži, ale jinak stehenní řízečky i prsní řízky - ty mají raději. Stehenní mám zase raději já, takže se docela dobře podělíme Twisted Evil Pokud to byla stehna, co jste si dělal k obědu, klidně jste mu mohl ořez z nich dát, akorát z tučné kůže by mohl mít průjem, jinak nic. Že byla předtím zamražená je jen ku prospěchu - ale mnohokrát jsem dala dospělým (koťatům pro jistotu nikoliv) čerstvé, když jsem zapomněla vyndat z mrazničky porci - a nestalo se nic. Salmonela se stejně zničí jen varem, ne mrazem a poněvadž krmím běžným masem pro lidskou spotřebu, asi není třeba se příliš obávat parazitóz adpod., vždyť i v restauracích dnes normálně dostanete syrový tatarák.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2009 19:36:07
Odpovědět s citátem

Když mi kocouři ještě baštili uvařen kuřecí dělala jsem to tak, že jsem dala nakrájené syrové maso do nějaké misky vhodné do mikrovlnky, přikryla to něčím a "vařila" v mikrovlnce asi 2-3 min (záleží na výkonu). Maso bylo uvařené ve vlastní šťávě s trochou šťávičky. Po vychladnutí to kocourům chutnalo. Cool
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2009 22:27:10
Odpovědět s citátem

Tereza napsal:
Přítel krmil kocoura 2 roky nepřemražovaným (fuj to je slovo) kuřecím masem. Kocourovi nic nebylo. Pak jsme se sestěhovali a od té doby radši mrazíme. Ono je to i jednodušší si dopředu namrazit už nakrájené hovězí a kuřecí a pak vyndávat jen malé balíčky na příděl.


Můj veterinář tvrdí, že u drůbeže přemražování nemá smysl-tam jde o možnost nákyzy salmonelou, a tu likviduje jen var, nikoliv mráz. U hovězího jde o případné parazity, na ty mráz platí. Takže já kuřecí vařím, hovězí mrazím. Pouze koupím-li kuřecí tam, kde tomu věřím, čistotě, čerstvosti a tak, dám i kousek syrového drůbežího.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: Kuřecí
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 11. 2009 13:41:56
Odpovědět s citátem

Tak já kupuju z 95% kuřecí řízky, a to pouze v supermarketech, kde berou maso z českých chovů - Billa, Globus, Albert. A jak jsem psala, dávám i čerstvé - mrazím je proto, že si to kilo či dvě rozporcuji a pak už jen tahám z mrazáku jednotlivé porce. Stejně tak u hovězího, kde kupuji mladé české býky, samozřejmě se pokud to jde snažím v akci a vždycky než dojdou zásoby, nějaký supermarket akci má. Proti zooplusáckým konzervám ostatně vychází kilo za hubičku, byť i ty jim kupuju, aby měli nějaké zpestření. Zkrátka - co by člověk neudělal pro své kočky, já se rozhodně o kvalitu své stravy nestarám toliik, jako u koček Rolling Eyes Zrovna tento týden má Globus akci na hovězí, tak vyrazím vyplenit - a Globus má opravdu suverénně nejlepší maso.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 11. 2009 14:30:07
Odpovědět s citátem

Globus je právě ten jeden z mála, kterým jsem ochotná věřit, co se čerstvosti a hygieny týče. Tatarák jsem ochotná pozřít také pouze z masa z Globusu. A tak dám od nich i syrové kočenkám.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 11. 2009 20:37:48
Odpovědět s citátem

Jojo, taky Globus Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 11. 2009 12:22:17
Odpovědět s citátem

To ZdenkaP:
A to jsem ráda, že nejsem jediná, co kupuje kočkám normální řízky Laughing Já už to ani nikomu neříkám, neb mě mají za blázna a těžko vysvětlovat, že když oberu kosti, tak je efekt stejný, jako když koupím čisté maso. I veterinářka kroutila hlavou (a to chtěla vědět, jestli krmím kvalitně).

To Holistr:
Můžu vás uklidnit - ty ošklivé odřezky chutnají naší Kiře víc, jak maso - když si je "ukořistí" z tácku...Holt úlovek, no.
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (27x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (20x)
3
HCM u koček - program PawPeds (19x)
4
Debakl (17x)
5
Byl jsem hubenej a mrňavej (16x)
6
Zlomek vteřiny (16x)
7
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (15x)
8
Na domácí frontě klid? (14x)
9
Veterinární poradna: Kočka s nadváhou sní vše té ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top