Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Průjem

Fórum: Trávení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
jadviga



Založen: 20.10.2004
Příspěvky: 24

Předmět: Průjem
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 11. 2004 9:47:57
Odpovědět s citátem

Zdravím

minulý týden jsem si všimla u mého 5měsíčního kocourka, že má ve stolici (normální) krev, teď má už 3 dny průjem.
Dávám mu jen vodu a granule-purina. Je čilý, nevypadá nemocný, jen bych nechtěla nic zanedbat. Mám jít k vetovi nebo jen změnit stravu???
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Průjem
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 11. 2004 10:07:32
Odpovědět s citátem

jadviga napsal:
...minulý týden jsem si všimla u mého 5měsíčního kocourka, že má ve stolici (normální) krev...

Ze zkušenosti: malá koťata někdy mohou mít ve stolici krev, praskne nějaká žilka (?) pokud si dobře pamatuju. V každém případě jsem vždycky jel k doktorovi.
Co se týká průjmu, 3 dny je docela dost (vezměte si, jak je to u lidí). Obecně, každopádně dieta, třeba vařené kuřecí s rýží (hustá rýže). Na zastavení prý opravdu spolehlivě funguje "rozmlátit" kuřecí krky paličkou na maso, ale nemám to zatím vyzkoušeno.
Doporučil bych asi konzultovat s veterinářem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
blue



Založen: 02.11.2004
Příspěvky: 32
Bydliště: praha

Předmět: Re: Průjem
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 12. 2004 15:00:47
Odpovědět s citátem

Ahoj. Chci se zeptat, jak to dopadlo. Náš pětiměsíční kocourek je taky čilý, hraje si, všechno v pohodě, akorát začal mít průjem. dala jsem mu Probican - průjem pominul, ale má pořád řidší stolici. Ale je fakt, že mění zoubky, tak si říkám, jestli to není jako s dětmi... Taky mají průjem, když jim lezou zoubky. A všimla jsem si, že když dostane syrový hovězí (promražený), který miluje, vždycky je to lepší... Jí totéž jako kočka, a ta je v pohodě. Je to vlastně takový kolotoč, co ho máme. Odčervený je 4 x, očkování má za sebou, takže mu dávám Probican a ono se to upraví.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 12. 2004 8:33:37
Odpovědět s citátem

Naši kocouři jedí oba stejně. I přes to má jeden bobky jako kámen a druhý má stolici řidší... oba jsou zdraví. A je fakt, že Ali okolo toho pátého měsíce také trpěl dost na průjem Confused
Blue, jak u vás pokračuje seznamování? Už je vše OK???
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
jadviga



Založen: 20.10.2004
Příspěvky: 24

Předmět: Re: Průjem
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 12. 2004 9:13:53
Odpovědět s citátem

blue napsal:
Ahoj. Chci se zeptat, jak to dopadlo. Náš pětiměsíční kocourek je taky čilý, hraje si, všechno v pohodě, akorát začal mít průjem. dala jsem mu Probican - průjem pominul, ale má pořád řidší stolici. Ale je fakt, že mění zoubky, tak si říkám, jestli to není jako s dětmi... Taky mají průjem, když jim lezou zoubky. A všimla jsem si, že když dostane syrový hovězí (promražený), který miluje, vždycky je to lepší... Jí totéž jako kočka, a ta je v pohodě. Je to vlastně takový kolotoč, co ho máme. Odčervený je 4 x, očkování má za sebou, takže mu dávám Probican a ono se to upraví.


Zdravím, taky mu rostly zoubky, dostal antibiotika a průjem se spravil, ale ta krev je tam pořád, včera jsem byla zase u veta a kocourek dostal dietní granule - dnes pro ně jedu, tak uvidím. Myslela jsem, že mu udělají nějaký vyšetření a nic, no jo, oni jsou doktoři, tak doufám, že ví co dělají.
Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Margita



Založen: 18.05.2004
Příspěvky: 10
Bydliště: Suchonice u Olomouce

Předmět: Průjem
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 12. 2004 13:11:05
Odpovědět s citátem

Připojuji se se svou zkušeností - moje kočička měla kolem pěti měsíců
také bobky moc měkké.
A můžu se zeptat, jaké dietní granule máte?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Průjem
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 12. 2004 14:48:21
Odpovědět s citátem

Margita napsal:
A můžu se zeptat, jaké dietní granule máte?

My používáme Hill´s Light.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Margita



Založen: 18.05.2004
Příspěvky: 10
Bydliště: Suchonice u Olomouce

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 12. 2004 6:52:29
Odpovědět s citátem

Terezko, díky za odpověď. I když to není k tématu - poslední dobu často
vidím Vaše příspěvky na tomto fóru i na Kočky online a postřehla jsem,
že chystáte stěhování.... Chtěla jsem jen říct - moc Vám závidím Aliho, vždy jsem si přála, aby kočka byla tak ke mně připoutaná, jak Vy píšete
o Alim. Byla by škoda o něho přijít, doufám, že se rozhodnete, aby šel
s Vámi. Já mám tři kočky. Právě proto, že ty první dvě jsou dost nemazlivé, pořídila jsem si ještě třetí. Ta už je přítulnější, ale zdaleka ne
tak, jak Váš kocourek. Přeji Vám i jemu pěkné vánoce a krásný společný
nový rok - a nejen ten, ale i mnoho dalších. Margita.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 12. 2004 10:00:04
Odpovědět s citátem

Margita napsal:
Chtěla jsem jen říct - moc Vám závidím Aliho, vždy jsem si přála, aby kočka byla tak ke mně připoutaná, jak Vy píšete
o Alim. Margita.

Ali je opravdu zlatíčko, nikdy jsem netušila, že se do zvířátka tak zamiluju. Asi bych ani nebyla schopná se od něj odloučit. Jsem rozhodnutá, že si ho vezmu, jen jsem spíše chtěla slyšet ještě názor ostatních Wink Navíc mě překvapilo, že po kastraci je mnohem živější a "švihlejší" než byl předtím, a zároveň je stále hravé kotě. A myslim, že by mu po mě bylo smutno, včera se zase vyvalil v umyvadle a sledoval jak se sprchuju, úchyl malej Laughing

Také přeji krásné prožití Vánoc a Nového roku, více mazlení s Vašimi kočičáky a jen málo starostí Exclamation
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 12. 2004 17:12:59
Odpovědět s citátem

[Díky za optání... Ještě to není úplně v pořádku. A asi ani nebude. Julinka se mu vyhýbá. Prostě ho jen trpí. Celý den někde spí, vybojovala si dvě místečka, která má ráda. A taky byly krutý boje když si hájila naši ložnici - ale uhájila. Romísek tam nejde ani přes den ani v noci. Ale nehraje si, už na něj neútočí. Jen útrpně snáší jeho výpady a když je nejhůř, jednu mu flákne a oba zmizí do jiné místnosti. Ještě pokašlává a taky se jí zatím nevrátil hlas. Mňouká naprázdno... Snaží se, ale nejde jí to. Myslela jsem, že s ní půjdu k doktorovi, ale ještě jí ani nezarostla ta vyholená pacinka, tak ji nechci stresovat... Už jí stejně jako dříve, prostě jen ta nálada není jako dřív. Jednu výhodu to má, spí se mnou v posteli třeba do desíti, užívá si, že jsme tam samy. Nenutí mně vstávat, jako dřív. No - rozepsala jsem se... Takže krásné vánoce, my jsme zvědaví, co udělá s Romískem stromeček, Julinka je dáma... Ta je v klidu, ale Romísek je sígr a teď má navíc zubů dvakrát tolik...Mléčné i trvalé ve dvou řadách.Je to náš malý krokodýl... Krásné vánoce všem kočičím lidem...
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 12. 2004 17:14:28
Odpovědět s citátem

[quote="Anonymous"][Díky za optání... Ještě to není úplně v pořádku. A asi ani nebude. Julinka se mu vyhýbá. Prostě ho jen trpí. Celý den někde spí, vybojovala si dvě místečka, která má ráda. A taky byly krutý boje e]
Embarassed přihlašuju se z jinýho PC - takže tohle je vzkaz pro Terezu od Blue. Smile
Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 4. 2007 11:07:18
Odpovědět s citátem

Nelinka (kočička rodičů) má poslední dobou často průjem. Začne to tak, že napřed kadí normální bobky, ale jen trochu, pak jde třeba ještě 3x a nakonec už z ní jde jen zelený hlen, ve kterém se občas objeví malé červené tečky, jakoby krev. Může to být k těm ledvinám (téma selhání ledvin), nebo je možné že má zánět střev či žaludku. Poslední dobou také hodně zvrací - třeba sedí na záchodě, kaká a oblizuje se. Hned jak ze záchodku vyleze, běží na chodbu a tam se vyzvrací. Nemůže to být třeba z prášků? Bere fortekor.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LinaInverse



Založen: 05.02.2007
Příspěvky: 46

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 4. 2007 14:28:42
Odpovědět s citátem

Odporucam spravit koprologicke vysetrenie stolice. Stolica sa na toto vysetrenie zbiera po dobu 3 dni (staci vzdy kusok) a nasledne sa da vysetrit u veterinara.
Zeleny hlien v stolici rozhodne nie je normalny a samozrejme moze byt nasledok liekov, alebo inych problemov (parazity, zapal criev, reakcia na krmivo...). Ale to musi posudit veterinar.
Ak ma pravidelne riedku stolicu, skontrolujte, ci nie je dehydrovana a ak hej mozno bude nutne zavodnit aj infuzne.
Este som si precitala tu temu o zlyhavani ladvin a napadlo mi, ze teoreticky moze sposobovat tu riedku stolicu aj ten olej. Kazdopadne vsak popiste co sa deje veterinarovi, ktory ju lieci a tiez dajte vysetrit stolicu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 4. 2007 8:22:40
Odpovědět s citátem

LinaInverse: ona ten olej vůbec nepozře. Když jsme jí ho namazali na tlapku, tak jsme mysleli že se zblázní a museli jí to smýt. Takže olej jsme do ní vlastně ani nedostali. Dostává jen ten Fortekor, jinak jí málo, hodně zvrací po jídle. Veterinářka říkala, že to zřejmě bude k těm ledvinám, že by to chtělo nový odběr krve aby se zjistilo jak na tom ledviny jsou.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 6. 2007 9:35:58
Odpovědět s citátem

Koupila jsem kocouřům konzervy Bozita tetra recart, 4 krabičky snědli v pohodě. Jen Fugo asi 2 x trošku zvracel - jednou bezoár (a to dávám bezopet, tak jak to?), podruhé granule a maso. No a v pondělí jsme přišli domů z práce a z terária byl shozený květník s Litchi, to bylo okousané a hlína po celém bytě. V kuchyni třikrát nablito a v posteli nakadíno - průjem!!! Fugo strašně zlobí, tu kytku shodil on. Pořád leze všude kam nemá a dělá binec. Ale o to nejde. Průjem přetrvával celý den. A nechápu proč se vykadil do postele? Jistě si dokážete představit tu spoušť, peřiny celé od průjmu, smrad na omdlení a deka roztrhaná jak se to snažil zahrabat. Samozřejmě to vyšlapal a roznosil ještě po koberci. Večer šel ještě 2x a měl průjem, ne vodu, ale kaši. Tak jsem vyřadila konzervy a dala jen granule a čtvrtku živočišného uhlí. Druhý den jsme přišli z práce, záchod opět plný průjmu. V posteli naštěstí nic, tak jsem uklidila, sednu si k televizi a koukám Fugouš si to štráduje do ložnice, tak jsem ho šla sledovat a normálně šel na postel, čuchal tam a přesně v místě kde to vypustil v pondělí začal hrabat a točit se. Tak jsem na něj vlítla, vynadala mu a strčila ho do záchodku. No a samozřejmě kadil a zase průjem. Tak dostal znovu živočišné uhlí. Dominik kadil ráno normální bobky a odpoledne šel znovu a už také průjem, ne tak řídký jako Fugo, ale průjem to byl. Tak dostal také uhlí.
Nevím zda je to z těch konzerv Bozita, či z toho Litchi.. Ale začalo to když jsme jim dala tu Bozitu s příchutí raka a zároveň v ten den shodili to litchi.
Chtěla jsme se zeptat, co pomáhá na průjem a kolik živočišného uhlí můžu kočinám podat? Děkuju za rady

A pak nechápu proč Fugo šel opět do postele, stelivo měl vyčištěné. Dnes jsem pro jistotu schovala všechny peřiny, protože už bych to asi nepřežila..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 6. 2007 9:52:37
Odpovědět s citátem

V tomhle vedru je možné, že se něco z jídla zkazilo a způsobilo to tuhle paseku a možná to mohlo být i to Litchi.

Ohledně bezoárů - ačkoliv dáváme pastu a Hairball granule, tak prostě Maxíš občas zvrací, někdy víc (několikrát týdně), někdy míň (teď to to tak 1x za měsíc), má to sice efekt, ale stejně si ten žaludek potřebuje srovnat zvracením. No a po zvracení má tendence chodit a užírat to, co nemá - např. igelit, jako by měl potřebu ten podrážděnej žaludek ještě vydráždit ke zvracení něčím takovým. Takže by mě nepřekvapilo, kdyby kocouři snědli něco zkaženýho, měli rozdrážděnej žaludek, na to si dali to Litchi a hlínu, který jim taky neudělaly dobře no a malér na světě.

S tím průjmem v posteli - nám se tohle nikdy nestalo, vždycky i při průjmu jsou oba hodně čistotní a chodí poctivě na záchůdek, ale je možné, že to prostě nestihl ... ležel a jestli ho chytla křeč, tak to z něj asi vylítlo. A je možné, že tím následným pokusem o to jít kajdit do postele Vám chtěl naznačit, že má problém (byť já chápu, že je to naprosto nepřehlédnutelné) ... ono člověka při průjmu pekelně bolí břicho a myslím, že kočky to nemají o moc jiné.

Toho živočišného uhlí se může dávat víc jak 1/4, klidně 1/2-celé denně, nebo můžete zkusit Smectu a podávat ji přes stříkačku - já jí dělala docela silný koncentrát, víc prášku a míň vody.

Ačkoliv nejsem zastánce rychlé změny krmiva, tak jestli opravdu ta konzerva byla zkažená, nebo se zkazilo něco během dne a oni to snědli, asi bych zkusila kuřecí vývar, a příp. rýži s vařeným kuřecím. A určitě jim nenechávat prozatím v tomhle vedru nic volně k dispozici, asi ani granule. A zkusit zprvu hladovku - alespoň 12 hodin, 24hodin člověk nevydrží jim nedat dláboš.

Držím palce, ať se kluci brzy srovnaj!

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 6. 2007 14:19:54
Odpovědět s citátem

Děkuju.
U těch konzerv to bylo tak, že mi je přivezl dopravce v tranzitu, bez klimatizace. Takže je možné, že někde stál a na konzervy pražilo? To by pak bylo možné, ale nechápu zase, že jich předtím snědli pět, až po té račí začaly problémy. Jinak když v těhle vedrech ráno krmím, nedojedené zbytky hned odstraňuju, máme doma 29 stupňu, takže by to bylo zkažené hned.
Zkusím ještě to uhlí, snad se to zlepší.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (32x)
2
Jsme v pořádným svrabu (31x)
3
Kdo mi to vysvětlí? (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top