Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Čím krmit?


Jdi na stránku Předchozí  1, 2

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 4. 2006 13:19:03
Odpovědět s citátem

Na happy animals mají kotěcí RC za 100,80 takže ještě levnější. Náš Dominik už začal granule papkat a sní jich poměrně dost, takže nám 400g balení vydrží chvilku Laughing .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Romy



Založen: 18.11.2005
Příspěvky: 49
Bydliště: Česká Lípa

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 4. 2006 13:51:41
Odpovědět s citátem

Tak to je fajn, že už Domča papá granule. Naše koča už taky, ale min.2x denně musí mít jednu malou lžičku nějaké dobré konzervy, asi jako zákusek.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 4. 2006 14:09:12
Odpovědět s citátem

Dominik má dvě misky, jednu v kuchyni a jednu v obýváku. V každé má jiné granule. A když přijdeme z práce, jsou obě misky vymydlené a on řve u lednice jak tur a chce konzervu. Krmím ho konzervou 2x denně a už méně než dřív. Ale i přesto že se tak cpe není vůbec tlustý, tak myslíte že ho nemám omezovat?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Romy



Založen: 18.11.2005
Příspěvky: 49
Bydliště: Česká Lípa

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 4. 2006 14:29:40
Odpovědět s citátem

Vždyť je to ještě kotě, ne? A navíc main, musí už být dvakrát takový jak normální koča! Koťata se prý nemají v jídle omezovat a pokud se může vylítat, tak bych to neřešila.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 4. 2006 6:27:19
Odpovědět s citátem

Chovatelka mě před tímhle varovala. Že prý hrozně moc jí, tak ať to hlídám, aby z něj nebyla koule. Chápu, že je to velké plemeno a potřebuje jíst, ale on odmítá kotěcí konzervy, vadí mu ty malé kousky. Jí jen dospělácké. Kdybych krmila podle toho kolik sní, tak počítám tak 600g denně jen konzerv. Byl totiž schopný sníst 4 kapsičky za den a měl pořád hlad, takže by tak ještě dvě snědl. V té době nejedl granule, tak jsem mu přidávala a přidávala, ale on byl shopný jíst pořád. No a teď když začal jíst granule tak mu dávám dvě kapsičky denně + večer trochu z konzervy. On vyjí obě misky plné granulí, které mu po příchodu z práce doplním a večer už jsou zase poloprázdné a k tomu sní 300g konzervy a pořád něco chce. Když si tu přečtu, že někdo dává animondu cuisine (ta je myslím 85g) kočce nadvakrát a pak už jen granule, tak se mi ta spotřeba Dominika prostě zdá na 6ti měsíční kotě moc. Nejde o peníze, ale bojím se, aby neztloustl. Četla jsem někde na fóru, že je dost obtížné kocoura zhubnout, takže bych tomu radši předešla.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 4. 2006 6:38:20
Odpovědět s citátem

No myslím, že o nadváhu Dominika zatím nemusíte mít obavy, mám pocit, že kotiska jsou trochu pažravější, naši taky dřív sblajzli víc kapsiček a granulí, než bylo "předepsáno".
Pokud máte přecejen obavy o jeho váhu, tak granulky přidávejte podle dávkování uvedeném na obale, plus k tomu něco navíc, dávejte 2x denně, ráno a večer, aby měl denní a večerní dávku zvlášť a nesnědl všechno najednou. 2 kapsičky denně + trochu konzervy je k té denní dávce granulí akorát. Navíc, co se týká granulí, jsou takové kočky, které denní dávku sblajznou najednou a nemají potřebu chodit uzobávat v průběhu dne.
Navíc nemyslím, že byste nepoznala, kdyby začal nezdravě tloustnout Wink
Taky asi jde o to, že zkouší, co z vás vyžebrá ... myslím, že počítá s tím, že když bude hodně mňoukat, povolíte a něco mu zase dáte, ale pokud je najezený, tak to z hladu určitě nebude.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 4. 2006 8:41:29
Odpovědět s citátem

No z hladu to určitě není, taky si myslím, že zkouší co ještě vyžebrá. Udělala jsem ze začátku chybu, že jsem mu pokaždé když začal vyřvávat něco dala. Bonbónek, kousek cukety (tu má rád), trošku kočičího mlíčka. No a pak jsem si uvědomila, že touhle cestou z něj udělám rozmazlence, tak jsem s tím přestala. To moje podléhání trvalo týden a odnaučování už trvá týdny tři a jen s malým efektem. Teď už to jeho naléhání ignoruju (i když je mi ho líto) a on za chvilku přestane a jde si vzít granule. Nebo když takhle ječí, tak ho drapnu a pomuchlám a je klid. No je to lepší, ale o trochu. No a pak taky to jeho otravování u stolu, musíme se s přítelem smát, jak dokáže loudit. Nic od stolu nedostává, ale asi je naučený už od chovatele. Jakmile začneme jíst, tak si lehne na gauč za naše záda a tam se válí a kope do nás. Když to nezabere, tak vrká a připlazí se na kraj gauče a tam tře hlavou a různě se převaluje a kouká na nás. No a když ani to nic nepomůže tak se urazí, jde vedle do pokoje a lehne si mezi dveře a čučí na nás. Je to hrozný, ale pořád lepší, než mu jednou ze stolu něco dát a pak to zase x týdnů odnaučovat. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
micka



Založen: 19.02.2006
Příspěvky: 16
Bydliště: prostějov

Předmět: Čím krmit?
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 4. 2006 15:16:38
Odpovědět s citátem

Krmiv pro kočky je spousta,ale věřím,že,tak,jak si lidé oblíbí řízek,nebo štrůdl...kočky si také najdou pro sebe nějaký mls.Mám kocoura britáka /2r./ a kočku poloperš. / 7 měs./ a kažký má svojii oblíbenou pochoutku. Oba milují výrobky Wisskas - všechny,kočka papká i koláč /miluje koblihy/,sýr Krávu,paštiku,rozinky,chleba s máslem.Kocour zase nic lidského,kromě šunky a sýru Kráva.Takže ještě dostávají - společně - vařené filé,syrové hov.maso a játra /přemražené/,tyčinky pro kočky /z drogerie DM/ a taky mléko,asi 1x za 10 dní.Mají ho rády obě...Jazýčky mají mlsné a někdy taky trucují a vyžadují něco,co mají rády a tak se stane,že mají i celý den *hladovku*,ale pak *zbodnou,co je v miskách... Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
MaxKatka



Založen: 07.11.2005
Příspěvky: 120
Bydliště: Hodonice okr. Znojmo

Předmět: Chicopee
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 9. 2006 18:35:25
Odpovědět s citátem

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jak znáte značku Chicopee? Celkem mě zaujala cena... http://www.krmeni.cz/store/goodsdetail.asp?strGoodsID=9303

na druhou stranu mě odrazuje velikost balení... hned 15 kg...

Nevíte, nedalo by se někde sehnat menší balení?

Jinak mě na tomhle obchodě zaujmulo 10 a 15 kg balení krmiva Hill's za příznivou cenu... doufám, že nebude jen pro chovné stanice.

Katka a Damča (2)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Radost



Založen: 28.08.2006
Příspěvky: 2
Bydliště: Brno

Předmět: Nutro Choice???
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 9. 2006 22:58:22
Odpovědět s citátem

Zdravím všechny "krmily" Very Happy
Ráda bych se zeptala, zda-li někdo nemáte zkušenost se superprémiovými granulemi Nutro Choice Complete Care, z USA, obs. sušené kuřecí maso (kotěcí min. 24%), prý jen kvalitní přírodní suroviny Cool (žádné "vedlejší" kuřecí nebo drůbeží produkty, umělá barviva a chem. konzervanty). Moc díky za případné reakce, jsme s číčou ve fázi experimentování s různými druhy kvalitního suchého krmiva a zatím se spíše pořád ještě "hledáme" Wink
Přejeme pěkný den!
_________________
Radost & Adrienka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Andrea Klegová



Založen: 20.03.2006
Příspěvky: 135
Bydliště: Nitra, SR

Předmět: Re: Nutro Choice???
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 9. 2006 7:21:13
Odpovědět s citátem

Radost napsal:
Zdravím všechny "krmily" Very Happy
Ráda bych se zeptala, zda-li někdo nemáte zkušenost se superprémiovými granulemi Nutro Choice Complete Care, z USA, obs. sušené kuřecí maso (kotěcí min. 24%), prý jen kvalitní přírodní suroviny Cool (žádné "vedlejší" kuřecí nebo drůbeží produkty, umělá barviva a chem. konzervanty). Moc díky za případné reakce, jsme s číčou ve fázi experimentování s různými druhy kvalitního suchého krmiva a zatím se spíše pořád ještě "hledáme" Wink
Přejeme pěkný den!


Skúsenosť s týmto krmivom síce nemám, ale reagujem preto, lebo chcem doporučiť na vyskúšanie krmivo Trainer. Kŕmili sme už veľa druhmi krmív, ale čo sa týka zloženia, "čistoty" , žravosti a účinkov krmiva na mačky, je Trainer jednoznačne vo vedúcej pozícii. Má veľa príchutí, mačky sú po ňom vo vynikajúcej kondícii, neobsahuje látky, ktoré by škodili ... Proste toto krmivko považujem za super...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Radost



Založen: 28.08.2006
Příspěvky: 2
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 9. 2006 20:17:25
Odpovědět s citátem

Děkuji moc za tip, i když z jiného "pytle" Laughing !
Vámi uvedené krmivo má vskutku velmi dobré reference, Nutro jsem sice již koupila a momentálně tedy "jdeme do něj", ale kdyby se neosvědčilo, víme, kde hledat dál Wink ...
_________________
Radost & Adrienka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 9. 2006 10:20:01
Odpovědět s citátem

Nemáte někdo zkušenosti s prémiovými krmivy Pro Pac?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Radic
Anonymní





Předmět: Re: Nutro Choice???
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 9. 2006 15:07:19
Odpovědět s citátem

Andrea Klegová napsal:
Radost napsal:
Zdravím všechny "krmily" Very Happy
Ráda bych se zeptala, zda-li někdo nemáte zkušenost se superprémiovými granulemi Nutro Choice Complete Care, z USA, obs. sušené kuřecí maso (kotěcí min. 24%), prý jen kvalitní přírodní suroviny Cool (žádné "vedlejší" kuřecí nebo drůbeží produkty, umělá barviva a chem. konzervanty). Moc díky za případné reakce, jsme s číčou ve fázi experimentování s různými druhy kvalitního suchého krmiva a zatím se spíše pořád ještě "hledáme" Wink
Přejeme pěkný den!


Skúsenosť s týmto krmivom síce nemám, ale reagujem preto, lebo chcem doporučiť na vyskúšanie krmivo Trainer. Kŕmili sme už veľa druhmi krmív, ale čo sa týka zloženia, "čistoty" , žravosti a účinkov krmiva na mačky, je Trainer jednoznačne vo vedúcej pozícii. Má veľa príchutí, mačky sú po ňom vo vynikajúcej kondícii, neobsahuje látky, ktoré by škodili ... Proste toto krmivko považujem za super...


No u nas vladne Trainer. A mozem potvrdit krmiva ako Proplan ci Hills uz pre nase macky neeexistuju. Royalom nekrmime koli chemii a premrstenej cene. Takze u nas Trainer TOP 1
Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: Trainer
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 9. 2006 20:20:44
Odpovědět s citátem

Překvapilo mě, že dle složení krmivo Trainer obsahuje také vepřové sádlo, když se všeobecně radí, že vepřové maso se kočce nemá nikdy dávat z důvodu tzv. pseudovztekliny. Je snad sádlo výjimka?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pomněnka



Založen: 12.01.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: Nevhodné granule
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 10. 2006 12:27:55
Odpovědět s citátem

Zdravím všechny,
no, Karin, já sice neznám přesnou odpověď, na sádlo v Traineru, ale chci se sem obrátit s jinou prosbou o radu. Ale abych napsala alespoň, co vím, tak jsem někde četla, že vepřové vařené nevadí. A jinak Trainer jsem měla a dobrý.
Můj dotaz: Koupila jsem kočkám Mastery pro citlivé kočky, obzlášť kvůli jedné, které se opravdu musí hlídat co jí, jinak trpí průjmy. Mastery jinak krmím zatím kotěcími. Ty teď dochází a já zjistila až na obale Mastery pro citlivé kočky, že jsou sice pro citlivé, ale KASTROVANÉ kočky.(při koupi přes e-obchod nebylo v popisu uvedeno, že se jedná o granule pro kastráty a já si to neověřila a ani mě to v tu chvíli nenapadlo.) A teď váhám, zda mám tříkilovku načít a kočkám začít dávat, když nejsou pro jejich "kategorii", aby jim neuškodily a pak plánuju je jako chovné, kastrovat tedy nebudu a čeká nás za dva tři měsíce výstava, tak abysme nezhoršily srst či kondici vůbec. Uvažovala jsem i že je přenechám někomu, kdo má kastrované číči. Co radíte? Děkuji a hezký den.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Nevhodné granule
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 10. 2006 12:37:07
Odpovědět s citátem

Hm myslím, že by to problém být neměl. Domnívám se, že granule pro kastráty se liší od Adult především v nižším množství živin, kvůli udržení váhy, a prý i větší snahou o udržení správného pH moči. Takže neviděla bych v tom až zas takový problém. Určitě jsou "nevhodné" pro březí a kojící kočky, ale pro dospělé bych řekla že spíš nahrazují typy jako jsou "Light", "Less Active", "Indoor" .... navíc myslím, že kvalitní granule typu Mastery srst určitě nezhorší.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
martina fialova



Založen: 29.09.2006
Příspěvky: 30
Bydliště: praha

Předmět: NEVHODNE GRANULE
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 10. 2006 9:28:53
Odpovědět s citátem

Ahoj vsem,
mam take dotaz, ktery se tyka granulek. Jsem panicka kastravoneho kocourka a jsem zacatecnik (14 dni). Krmim ho Acanou a prilepsuji konzervami, syry, syrovym masem a obcas pacholikem. To vse zatim v pohode snasi, ale trapi me kdyz chodi behem dne psovi na granule, ktere ma ochucene konzervou taktez pro psy. Zda se ze mu to mooooc chutna, ale od te doby co si takhle dava do nosu, tak ma ridci stolici. Nasadila jsem mu dietku, ma pouze sve granule a 1x denne svou konzervu.....zadny pacholik a ani psi pochoutka.

pokud nekdo neco vite dejte prosim vedet, mam strach aby mi nezacal kocour stekat Smile)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: NEVHODNE GRANULE
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 10. 2006 9:33:15
Odpovědět s citátem

No spíš než štěkání bych se bála toho, že mu rozhodíte nejen trávení, což už se tedy stalo (průjmy), ale navíc mu můžete způsobit problémy s močovými cestami. Psi a kočky mají odlišnou hladinu pH moči, psi mají pH trochu zásaditější, což kočkám vůbec nedělá dobře. Proto má každý druh svou specificku potravu, jejíž výrobce "garantuje" udržení pH moči ve správné hladině, a nemělo by docházet ke vzájemnému míchaní jednolivých krmiv. Takže především zabraňte svému kocourkovi, aby baštil psí stravu, a samozřejmě naopak.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 10. 2006 9:39:00
Odpovědět s citátem

Rozdíl je také v tom, že pes je všežravec, kočka však masožravec. Pes se spokojí se stravou chudší na maso, kočka potřebuje ve stravě převážně maso. Psí granule jsou tedy pro kočku málo výživné.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
martina fialova



Založen: 29.09.2006
Příspěvky: 30
Bydliště: praha

Předmět: NEVHODNE GRANULE
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 10. 2006 9:41:02
Odpovědět s citátem

dekuji moc za radu, netusila jsem, ze by to mohlo byt tak zle. Urcite vas poslechnu.
Jeste jednou moc dekuji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pomněnka



Založen: 12.01.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: Nevhodné granule
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 10. 2006 10:28:01
Odpovědět s citátem

Zdravím, April, děkuju za odpověď. Už jsem uvažovala o tom, že granule vůbec nenačnu - pro jistotu - ale donutily mě okolnosti, protože nová dodávka nebude tak rychlá jak bych potřebovala. Je pravda, že Mastery jsou kvalitní a kočkám určitě nezpůsobí komplikace. A než alespoň jedna kočička zabřezne, to uteče ještě spoustu vody.... Díky za uklidnění. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Romy



Založen: 18.11.2005
Příspěvky: 49
Bydliště: Česká Lípa

Předmět: Re: Trainer
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 10. 2006 17:35:14
Odpovědět s citátem

Karin napsal:
Překvapilo mě, že dle složení krmivo Trainer obsahuje také vepřové sádlo, když se všeobecně radí, že vepřové maso se kočce nemá nikdy dávat z důvodu tzv. pseudovztekliny. Je snad sádlo výjimka?


Jsem laik, ale někde jsem četla v souvislosti s genetickou manipulací a klonováním, že nelze použít tukové buňky, protože neobsahují DNA-genetickou informaci. Proto zřejmě lze vepř. sádlo použít v krmivu pro kočky; kde není DNA, není ani virus. Snad jsem to nepopletla. Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (34x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (17x)
4
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
5
Britská krátkosrstá kočka (13x)
6
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top