Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Jak často rybu?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
naffissa



Založen: 19.01.2007
Příspěvky: 33

Předmět: Jak často rybu?
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 2. 2007 19:34:57
Odpovědět s citátem

Ahojík. Moje číča měla zánět dásní, který jsme přeléčili antibiotiky. Už to má v pořádku, ale je zvláštní, že od té doby, co začala brát ATB i teď když už je 14 dní nebere vyžaduje jíst jenom rybu a granule. Předtím jsem do ní rybu nacpala tak jednou týdně a to ohrnovala nos:-)Teď když jí dám rybu - tak je do 15 vteřin slupnutá a olizuje se až za ušima. Hovězí masíko, které předtím milovala nechce. Tak se chci zeptat, jestli někdo nevíte, jak často jí rybu můžu dávat, nerada bych jí nějak ublížila. Vařím jí rybí filé. Dík za rady:-)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tif



Založen: 15.02.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: okres Nový Jičín

Předmět: re
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 3. 2007 20:16:42
Odpovědět s citátem

Zdravím...pokud vaše kočka žere jenom granule a rybí maso, tak asi nejlépe bude mít ty granule jako základ stravy a rybí maso jí dávat jen občas na přilepšenou. Rybí filé bez kostí má totiž nedostatek vápníku i vitamínu A a D, takže při dlouhodobějším krmení tímto masem jako jedinou složkou potravy by se projevil nedostatek těchto živin na zdravotním stavu kočky.
Co se týče složení, lépe jsou na tom tučné ryby i s kostmi, kosti ovšem musí být rozvařeny nebo rozdrceny. ( tuk obsahuje vitamíny A a D, kosti zase vápník ) Rybí maso vždy vařit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
naffissa



Založen: 19.01.2007
Příspěvky: 33

Předmět: naffissa
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 3. 2007 13:23:30
Odpovědět s citátem

Děkuji moc za odpověď. Krmím granulemi Royal Canin, takže jí snad nic chybět nebude. Rybku jí dávám tak jednou za pět dní. Jinak jí celkem začaly chutnat ty kapsičky, sice si pěkně vybírá, ale Friskies a Whiskas jí chutnají..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Michell



Založen: 08.03.2007
Příspěvky: 6

Předmět: Krmivo
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 3. 2007 17:50:27
Odpovědět s citátem

naffissa krmis vyborne dodavas dostatok vitaminov E 320 butylhydroxyanisol
a Etoxiquin su super. Sorban draselny to je to prave pre tvoju macku, len tak dalej a este aj Friskies a Whiskas hmm to ma tvoj veterinar z teba velku radost. PKD je ta spravna cesta... Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
liw



Založen: 03.05.2006
Příspěvky: 152

Předmět: Re: Krmivo
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 3. 2007 19:05:31
Odpovědět s citátem

Michell napsal:
naffissa krmis vyborne dodavas dostatok vitaminov E 320 butylhydroxyanisol
a Etoxiquin su super. Sorban draselny to je to prave pre tvoju macku, len tak dalej a este aj Friskies a Whiskas hmm to ma tvoj veterinar z teba velku radost. PKD je ta spravna cesta... Rolling Eyes

PKD je geneticke ochorenie. Pravdepodobne mate na mysli iny typ nadoroveho ochorenia...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Michell



Založen: 08.03.2007
Příspěvky: 6

Předmět: Krmivo
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 3. 2007 7:39:13
Odpovědět s citátem

Genetická preddispozicia jedinca na PKD je to správne slovo. Všetky rakoviny sú výsledkom rôznych faktorov a jednou z nich je aj možná dedičnosť. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
liw



Založen: 03.05.2006
Příspěvky: 152

Předmět: Re: Krmivo
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 3. 2007 9:16:17
Odpovědět s citátem

Michell napsal:
Genetická preddispozicia jedinca na PKD je to správne slovo. Všetky rakoviny sú výsledkom rôznych faktorov a jednou z nich je aj možná dedičnosť. Wink

Geneticka preddispozicia mi nepride uplne spravne ked zvazite, ze s PKD sa macicka uz narodi. Cysty su sice pre pristroje neviditelne, ale su tam. Je sposobovana genom, ktory odovzda maciatku jeden z rodicov. Akonahle ho macicka zdedi, ma PKD. Neznamena to, ze nan umrie, kedze u kazdej macky cysty rastu roznou rychlostou, ale PKD bohuzial ma. Vacsinou im z tohto dovodu zlyhaju oblicky niekedy okolo 7.-8. roku.
Co sa tyka krmenia, predpokladam, ze rozne aditiva skor sposobia rakovinu ineho organu, nie obliciek. Rakovina obliciek je celkovo u maciek velmi zriedkave ochorenie.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tif



Založen: 15.02.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: okres Nový Jičín

Předmět: PKD
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 3. 2007 17:06:37
Odpovědět s citátem

docela zajímavé stránky....
http://my.erinet.com/~lebordo/PKD/pkdfaq.html
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
naffissa



Založen: 19.01.2007
Příspěvky: 33

Předmět: co?
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 3. 2007 21:52:19
Odpovědět s citátem

Michell - Cože? Jaký nádorový onemocnění, PKD nebo co? Proč to sem pletete? Ptala jsem se, jak často krmit rybou...Jinak moje veterinářka mi granule Royal Canin doporučila, a nejen ona, ale mnoho dalších....Navíc nekrmím jenom tím,ale i Hillsem, a určitě to chci střídat. Příště třeba koupím Mastery nebo jiné superprémiové krmivo...Nevím, ale děláte tady ze mě nějakou šílenou majitelku, to si myslíte, že snad chci svojí kočičku zabít nebo co? Vždyť se o ní starám, jak nejlíp umím, o peníze mi nejde, kupuju jí jen ta nejdražší krmiva, kdyby mi na ní nezáleželo, tak to asi nedělám! A to že jsem se snížila k tomu, že jí opravdu jednou za čas dám kapsičky whiskas nebo friskies je proto, že chci, aby občas pro změnu snědla i něco jiného než granule nebo rybu. Vím, že Whiskas ani Friskies nejsou co se kvality týče nejlepší, ale když mi nic jiného nechce jíst, tak co mám asi dělat? Navíc si myslím, že opravdu aby jí něco nějak výrazně uškodilo by to musela jíst delší dobu a třeba jenom to. Ale když to střídám, nevidím v tom problém. Základ stravy tvoří kvalitní granule a jednou za třeba 3 dny jí dám něco jiného. Na tom nevidím nic špatného.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Michell



Založen: 08.03.2007
Příspěvky: 6

Předmět: krmivo
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 3. 2007 22:59:09
Odpovědět s citátem

naffissa veď som ta pochválil že ako dobre kŕmiš. A to Mastery je tiež vynikajúce. Dostatok vitamínov E-310, E-320 a E 321, ktoré svojim deťom určite nepodáš... Mačke však áno... Už si niekedy čítala že existujú naturálne krmivá? Aspoň že dostáva jedno čisté krmivo Hills...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
liw



Založen: 03.05.2006
Příspěvky: 152

Předmět: Re: co?
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 3. 2007 7:48:44
Odpovědět s citátem

naffissa napsal:
Michell - Cože? Jaký nádorový onemocnění, PKD nebo co? Proč to sem pletete? Ptala jsem se, jak často krmit rybou...Jinak moje veterinářka mi granule Royal Canin doporučila, a nejen ona, ale mnoho dalších....

Problem RC a niektorych dalsich krmiv je v konzervacii aditivami - je to to, co Michell oznacuje ako vitaminy E-320 a e-321. Na obale najcastejsie oznacene ako BHA a BHT. Podla americkych studii sa jedna o rakovinotvorne latky.
Moj osobny nazor je, ze je velmi tazke vybrat krmivo, ktore bude macicke vyhovovat a zaroven si majitel bude moct povedat, ze je absolutne ciste a bez akychkolvek zavadnych latok. Ja osobne nemam napriklad rada krmiva s vecami ako bravcova mast, soja a podobne.
Vy ako majitel ste ten, co musi rozhodnut, cim budete svoju macicku krmit. Urcite ste zvazili vsetky faktory a moznosti. Podla mna je najdenie plnohodnotneho kvalitneho naturalneho krmiva skoro nemozne...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tif



Založen: 15.02.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: okres Nový Jičín

Předmět: krmení
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 3. 2007 17:31:50
Odpovědět s citátem

Já krmím své dvě kočky půl na půl granulemi a konzervami, dostávají granule RC, Purina, Eucanuba, Iams a Hills, konzervy Whiskas a Friskies. Sem tam dostávají trochu přemraženého syrového masa nebo vařené rybí filé, jogurt, sýr... Při výběru krmiva jsem se řídila jednak informacemi na obale a jednak tím, co mým kočkám chutná. Nikdy bych jim nedala něco, o čem bych byla přesvědčená, že jim škodí.

BHA ( E 320 ) je antioxidant v ČR schválený a přidává se nejen do krmiv pro zvířata, ale i do některých potravin pro lidi. Stejné je to s konzervantem sorbanem draselným. Etoxiquin je antioxidant přidávaný do krmiv pro zvířata.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Michell



Založen: 08.03.2007
Příspěvky: 6

Předmět: Krmivo
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 3. 2007 18:37:35
Odpovědět s citátem

Tif treba vsak dodat ze ludia su mudrejsi a povolili tento antioxidant len v niektorych krajinách a to len na produktoch kde sa nepredpoklada. ze clovek s konzumuje kilo chilli paprik ci ostreho korenia. Totiz 5mg dokaze sposobit uz vazne zdravotne problemy. U macky a inych zvierat je to az 150mg v 1kg stravy. Vzhladom na uvedene, vacsina serioznych vyrobcov opustila pouzivanie tohoto synt.antioxidantu v krmive. Bohuzial sila penazi a zvlast lobing nadnarodnych spolocnosti dnes este stale ohrozuje zdravie nielen maciek a psov. Sorban draselny je dalsia nevhodna latka v krmive, zvlast pre macky nachylne na alergie z krmiv.
Etoxiquin je najvacsie svinstvo v krmive. V USA prvy na zozname, ktorý FDA oznacila este v 70-tych rokoch za velmi problematicky. Pouziva sa v krmivach vacsinou urcenych pre nezodpovednych chovatelov ala hypermarket. Nastastie vacsina superpremiovych krmiv na trhu tieto latky nepouziva a asi vie preco.
Ked sa riadis informaciami na obale konzervy tak mimochodom macka je masozravec a tvoje konzervy ked sa pozries lepsie na podiel masa v nich su skor urcene pre hydinu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MaxKatka



Založen: 07.11.2005
Příspěvky: 120
Bydliště: Hodonice okr. Znojmo

Předmět: Re: Krmivo
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 3. 2007 19:34:39
Odpovědět s citátem

Nejsem si jista o co tu jde...

Úvodní dotaz zněl JAK ČASTO RYBU? a mám takový dojem, že se to tu dostalo zase někam jinam...

Evil or Very Mad


Pokud se chcete realizovat svými odbornými názory na různá krmiva, tak tomu použijte třeba tohle:
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=1879

tam by to bylo vhodnější... zde odpovězte Naffisse na dotaz JAK ČASTO RYBU!!!

Bohužel sama k tomu nemůžu nic napsat, protože rybu podávám pouze jako příchuť v granulkách od Hills c/d (veterinární dieta) a ty Damiánovi chutnají.
Jinak při veterinární dietě bych neměla krmit ničím jiným než touto dietou, ale co mám dělat, když mi nechce pít? chce vodu pouze v kapsičkách od Kitekat popřípadě Whiskas a než mě někdo "napadne" čím to krmím, tak musím k tomu podotknout, že konzervy od Eukanuby Struvity a konzervu a kapsičky od firmy Hills c/d mi Damián nechce a končili v záchodě, ale dostat do něj vodu, je pro mě důležité, tak mu naservíruji raději nekvalitní krmivo s vodou, kterou vypije, než mu dát do misky kvalitu a stejně to nezbaští!!!
_________________
Katka, Damča (2) a Pišta (2)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
liw



Založen: 03.05.2006
Příspěvky: 152

Předmět: Re: Krmivo
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 3. 2007 21:15:29
Odpovědět s citátem

MaxKatka napsal:
chce vodu pouze v kapsičkách od Kitekat popřípadě Whiskas a než mě někdo "napadne" čím to krmím, tak musím k tomu podotknout, že konzervy od Eukanuby Struvity a konzervu a kapsičky od firmy Hills c/d mi Damián nechce ...

skuste popripade este veterinarne struvitove kapsicky od RC - existuju hovadzie aj kuracie. boli to jedine struvitove kapsicky, ktore nas kocurik zjedol. na ostatne z vysoka kaslal.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MaxKatka



Založen: 07.11.2005
Příspěvky: 120
Bydliště: Hodonice okr. Znojmo

Předmět: Re: Krmivo
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 3. 2007 7:37:48
Odpovědět s citátem

Děkuji za tip, ale bohužel největší problém je s tou příchutí hovězí a kuřecí... nechce je ani v granulkách a ani syrové maso... tak mám obavy, že tak skončí i ty od RC... Crying or Very sad
_________________
Katka, Damča (2) a Pišta (2)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: Re: Krmivo
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 3. 2007 22:31:07
Odpovědět s citátem

Ach jo, jistý uživatel sem bohužel napsal spousty nesmyslů.....

Ale k věci, kočky můžou mořské ryby zhruba 1x týdně. Pokud čičín ryby zbožňuje, není problém krmit sladkovodníma rybama Smile Takže můžete vařit pstroužky, kapříky i jiné sladkovodní rybky klidně každý den. Ale pozor na kosti. Kočkám kosti nedělají problémy u syrových ryb, protože jsou pružné a kočky si s nimi poradí. Vařením zkřehnou a zapíchávají se. Takže vykostit.

Co se týče obyč. kapsiček, 1x za pár dní kočičákovi rozhodně neublíží Smile

Pokud kocour má dietu, určitě je na místě konzultace s vetem v případě jakýchkoliv změn stravy!

Tak ať mu chutná!
_________________
Adéla - KATANGO*CZ


Naposledy upravil Adéla dne 20. 3. 2007 22:34:31, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 2. 2008 14:12:34
Odpovědět s citátem

http://www.baron.cz/kocka/prirodni-lekarna/clanky/ecka-krmivech-pro-kocky/i-0

http://www.baron.cz/kocka/prirodni-lekarna/clanky/vyziva-kocky-jidelnicek-prirozene-syrove-stravy/i-0
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (38x)
2
RSS kanály (38x)
3
HCM u koček - program PawPeds (25x)
4
Zlomek vteřiny (21x)
5
Debakl (21x)
6
Byl jsem hubenej a mrňavej (20x)
7
Kočky a vepřové maso - jak je to ... (20x)
8
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (17x)
9
Na domácí frontě klid? (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top