Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Nepoužívá škrabadlo :o/

Fórum: Bydlení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Artepka



Založen: 07.02.2007
Příspěvky: 14

Předmět: Nepoužívá škrabadlo :o/
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 2. 2007 16:53:25
Odpovědět s citátem

Ahojky, před měsícem jsem dostala exotickou čičinku, 3 roky starou. Z počátku byla hodně plachá, teď už je to OK, ale vždy škrábe drápky na jiném místě, hlavně na koberci. Když jsem u toho vezmu ji, párkrát ji dám packy na škrabadlo, přiznám se že i já ji předvedu jak má škrabat Laughing , ale pořád to nefunguje a škrabadlo zůstává bez zájmu. Taky jsem si koupila kozlíkové kapky a dala pár kapek na škrabadlo, ale...nic Confused . Párkrát si čuchla, ale škrábe pořád mimo. Díky za tipy k lekcím škrábání Cool !
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Nepoužívá škrabadlo :o/
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 2. 2007 17:06:24
Odpovědět s citátem

Vzhledem k tomu, že kočina už je zvyklá na určité chování, v němž asi škrábání škrabadla zahrnuto doposavaď nebylo, bude to fuška jí naučit a určitě se to nepovede 100%. Zvolené metody - odnášení, kozlíkové kapky, předvádění, ještě třeba vzít její tlapičky a začít škrábat na sloupku jsou asi tak všechny, o kterých jsem četla ... a víc se toho moc asi dělat nedá ... u nás ještě občas zafunguje zahartusení - Kde se škrábe?! A Maxíš přestane drbat gauč, vynadá mi a jde na škrabadlo ...

Dalším možným "řešením" je občas zastřihnout drápky ... není to nic strašného, jen se ufiknou (buď spešl kleštičkama na drápky, nebo já používám obyčejné kleštičky na nehty) špičky drápků.

Takže držím palce, ať začne čičinka dávat přednost škrabadlu Smile

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zuzana (kocur Eddie)



Založen: 03.12.2005
Příspěvky: 46
Bydliště: Bratislava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 2. 2007 17:51:08
Odpovědět s citátem

ja som este citala o jednom tipe: nakolko macky si skrabu pazuriky najcestejsie, ked sa prebudia, treba im dat skrabadlo niekde k pelisku alebo na oblubene miesto.
mozno mu aj skrabadlo nevyhovuje - ja kratke alebo by chcel radsej kobercove....
u nas inak tiez nefunguje nic Crying or Very sad skrabe si ich o ratanove kresla a drevene nohy stoliciek. asi pred tyzdnom som mu ostrihala predne pazuriky, tak je to teraz lepsie a uz ho to tak netrapi Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Re: Nepoužívá škrabadlo :o/
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 2. 2007 11:26:54
Odpovědět s citátem

Artepka napsal:
Ahojky, před měsícem jsem dostala exotickou čičinku, 3 roky starou. Z počátku byla hodně plachá, teď už je to OK, ale vždy škrábe drápky na jiném místě, hlavně na koberci. Když jsem u toho vezmu ji, párkrát ji dám packy na škrabadlo, přiznám se že i já ji předvedu jak má škrabat Laughing , ale pořád to nefunguje a škrabadlo zůstává bez zájmu. Taky jsem si koupila kozlíkové kapky a dala pár kapek na škrabadlo, ale...nic Confused . Párkrát si čuchla, ale škrábe pořád mimo. Díky za tipy k lekcím škrábání Cool !


ještě mě napadlo, pokud je zvyklá na koberec, koupit kus koberce, který jí k tomu poskytnout, třeba by to přijala líp než sloupek, nebo prodávájí takové rohože pro na škrábání pro kočičky: http://www.happyanimals.cz/odpocivadla-a-skrabadla/trixie-skrabaci-deska-s-myskou-55-cm.J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Artepka



Založen: 07.02.2007
Příspěvky: 14

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2007 10:35:06
Odpovědět s citátem

Děkuji všem za rady, ten koberec rozhodně zkusím. Možná koupím ještě šantu. Ještě jednou díky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2007 10:45:07
Odpovědět s citátem

Artepka napsal:
Děkuji všem za rady, ten koberec rozhodně zkusím. Možná koupím ještě šantu. Ještě jednou díky.


Škrábací koberec vřele doporučuji!!!! Smile Jedna naše číča po 4 letech bezproblémového škrábání na škrábadle usoudila, že je to pod její úroveň a začala škrábat jen na koberci. Koupili jsme speciální sisalovou škrábací rohož a škrábe na ní o sto šest Smile A to nejen ona, ale s oblibou i ostatní kočky. Samozřejmě není nutné pořizovat speciální rohož, určitě by stačil i normální bezsmyčkový koberec.
Třeba by se jí mohla líbit škrábadlo ve tvaru vlny http://www.happyanimals.cz/odpocivadla-a-skrabadla/trixie-vlna-skrabadlo-50cm

Některým kočkám se holt vertikální škrábání nezdá.
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kotě kotěcí



Založen: 10.01.2007
Příspěvky: 36
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 3. 2007 9:59:19
Odpovědět s citátem

Zdravím, taky jsme měli problém naučit toho našeho nového kocouře používat škrabadlo, škrábal všude jen ne tam. Nic nepomáhalo, když jsem ho přenášela ke škrabadlu, tak se na mě koukal, co po něm jako chci, nebo si škrábnul do mě, ať mu dám pokoj a utekl. A to jsme měli škrabadlo napuštěné catnipem, takže (podle výrobce) prostě bylo zaručené, že si kočka to škrabadlo oblíbí Confused
Nakonec se nám osvědčila jedna věc - pověsili jsme kocourkovi na škrabadlo šňůrku s papírovou kuličkou (prostě hračku). Nejprve si tam chodil s tou kuličkou hrát a teď už tam pár dní i poctivě škrábe a obrušuje.
_________________
Danka (Sir Humphrey Appleby & Adi Straka)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zarucha



Založen: 30.08.2006
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha 6

Předmět: lákavé škrabadlo
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 3. 2007 12:38:04
Odpovědět s citátem

Přesně tak! Zaruchu taky nejvíc láká škrabadlo s hračkou Smile je teda pravda, že s klasickejme sloupkama nikdy neměla problém, naopak - přinesla jsem si jí už jako skoro roční číču, tak jsem se bála, že už má své zvyky a na škrabadlo se mi vykašle. Ale vzhledem k tomu, že nemám doma moc koberců (jen dva malé) a látková sedačka taky není ze Zarušina pohledu nejpříhodnější, tak škrabadlo uvítala. Po nějakém čase ten sisál úplně rozsápala, tak jsem jí koupila větší, masivnější sloupek i s visícími sisálovými míčky, a to bylo radosti..někdy se při drápání tak rozvášní, že musíme zahájit hru - Zarucha totiž hrozně ráda aportuje míček přes celej byt Twisted Evil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Roza



Založen: 20.01.2016
Příspěvky: 5

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 1. 2016 16:09:46
Odpovědět s citátem

co se týká škrábání kočičky ratanových křesel, měla jsem ten stejný problém a pak jsem našla na jednom eshopu ratanové škrabadlo a docela to zabralo posílám odakz:http://www.petamour.cz/skrabadla/384-skrabadlo-kubu-pro-kocky-dbl.html
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (39x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
4
Mňoukání a štěkání (17x)
5
Britská krátkosrstá kočka (15x)
6
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (14x)
7
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
8
Kočičí jména (12x)
9
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top