Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Koťě prořád strašně mňouká


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Re: Koťě prořád strašně mňouká
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2007 12:01:36
Odpovědět s citátem

Podobné obtěžování by mi nevadilo, můj první kocour Míca Smile to dělal taky, ale mně obtežuje to mňoukání. To není o tom, že by něco dělal se mnou, on přijde třeba do té koupelny, ne že by ho zajímalo, jak si čistím zuby nebo voda, nebo tkanička, ale proto, aby mohl na mně mňoukat za to, že ho nehladím. Občas mám hlavně pocit, že to není takovéto to mňoukání typu smutek, to zoufalecké, ale že řve naschvál, neumím to popsat, prostě takové co já na to, takové hysterické, "hajzlíkovské". Prostě ne vyloženě smutný tón, ale jakoby si vyječívá pozornost, ne ze smutku, ale že chce. Máš pravdu, že je to težké popsat a tedy i posoudit.[/quote]

hysterické hajzlíkovské obtěžující mňoukání naschvál doporučuji prostě ignorovat,ale důsledně, nijak mu to neublíží a on časem zjistí, že si nic nevymňouká a bude. A třeba ho naopak pohladit, když nemňančí-jestli takovou chvíli teda najdete. J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: Re: Koťě prořád strašně mňouká
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2007 12:16:47
Odpovědět s citátem

janča napsal:
Podobné obtěžování by mi nevadilo, můj první kocour Míca Smile to dělal taky, ale mně obtežuje to mňoukání. To není o tom, že by něco dělal se mnou, on přijde třeba do té koupelny, ne že by ho zajímalo, jak si čistím zuby nebo voda, nebo tkanička, ale proto, aby mohl na mně mňoukat za to, že ho nehladím. Občas mám hlavně pocit, že to není takovéto to mňoukání typu smutek, to zoufalecké, ale že řve naschvál, neumím to popsat, prostě takové co já na to, takové hysterické, "hajzlíkovské". Prostě ne vyloženě smutný tón, ale jakoby si vyječívá pozornost, ne ze smutku, ale že chce. Máš pravdu, že je to težké popsat a tedy i posoudit.


hysterické hajzlíkovské obtěžující mňoukání naschvál doporučuji prostě ignorovat,ale důsledně, nijak mu to neublíží a on časem zjistí, že si nic nevymňouká a bude. A třeba ho naopak pohladit, když nemňančí-jestli takovou chvíli teda najdete. J.[/quote]

díky, já to zkusím takhle, i když s tou chvilkou to bude opravdu horší, zatím vážně němňouká, jen když jsem s ním na gauči a jsme hladič nebo aspoň vedle tulič nebo spí nebo si hraje. Navíc si většino uhrajeme spolu, sám to moc neumí, i když s tou myšičkou začal. Ale aby mi dovolil chodit po místnostia přitom nebečel, to si moc neuvědomuji, ale zkusím vychytat každou půlminutku Smile
Jinak až teď jsem si všimla, že mi vykáte a já Vám tykám, tak doufám, že to nevadí, jsem zvyklá z internetu, že se všude převážně tyká. Já vžycky nejdřív vykala, působilo to vždy trochu mimo, tak už tykám taky bez zeptání, tak doufám, že se nezlobíte a ptám se, zda můžu dál tykat Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Re: Koťě prořád strašně mňouká
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2007 12:20:18
Odpovědět s citátem

tykání je v poho
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MaxKatka



Založen: 07.11.2005
Příspěvky: 120
Bydliště: Hodonice okr. Znojmo

Předmět: Koťě prořád strašně mňouká
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2007 12:20:49
Odpovědět s citátem

Ahojte, nemůžu posoudit z vlastní zkušenosti, protože Damoš si vlastně vybral mě a né já jeho, takže jeho odchod od rodiny byl pro něj lehčí... Chodila jsem za ním pravidelně na návštěvu od jeho narození... Smile Nicméně, když jsem si ho donesla domů, tak jsem ho měla neustále na rukách, aby se nebál a aby neplakal... Neustále jsem ho mazlila... Měla jsem v té době špatné období... - přišla jsem o práci a měla jsem z toho takové trochu deprese, ale protože jsem si zrovna domů donesla Damiána, tak se ty chmury zahnaly... musela jsem se o něj postarat... Protože jsem byla neustále sním a nosila si ho sebou (měl 6 týdnů, takže vážil pár deka...), tak ani neměl potřebu plakat nad strátou mámy, dvou sester a tety a lidských rodičů. Nicméně jsem si z něj vychovala závislou kočku na sobě... což se projevilo nejvíce, když šel na kastraci a stropil hysterickou scénu, že bezemě tam prostě nezůstane... Embarassed Dnes je mu rok a půl a je to největší mazel pána, který ho vůbec nechtěl... Laughing Zásadně na něm leží u počítače a chce mazit... za mnou jde naprosto minimálě...

Takže vydrže a mazlete a mazlet..., ale neustupujete za každou cenu... ono si časem zvykne...
_________________
Katka, Damča (2) a Pišta (2)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2007 13:23:40
Odpovědět s citátem

Můj přítel nechtěl ani jednu kočku a to upozorňuji, že byl opravdu zásadně proti. No a teď už máme dvě a jsme spokojení všichni 4. Díky všem na fóru za přesvědčení, že jedna je fajn, ale dvě jsou naprosto super. Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavla1



Založen: 16.02.2007
Příspěvky: 66
Bydliště: Pardubicko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2007 16:28:29
Odpovědět s citátem

V tomto případě sice nemám zkušenosti s kočkou (u koček zatím sžívání se probíhalo docela dobře), ale naprostý závislák na společnosti lidí byla naše kokřice. Nám se osvědčilo ji postupně nechávat nějakou dobu samotnou a vydržet její nářek - bylo to sice dost těžké, ale šlo to. Smile Už nevím jak dlouho to trvalo, ale asi 3 - 4 týdny. Prostě ho nechte nějakou dobu samotného v místnosti a jděte tam až když přestane plakat.
_________________
Pavla
http://www.kocicinadeje.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2007 16:47:43
Odpovědět s citátem

Pavla1 napsal:
V tomto případě sice nemám zkušenosti s kočkou (u koček zatím sžívání se probíhalo docela dobře), ale naprostý závislák na společnosti lidí byla naše kokřice. Nám se osvědčilo ji postupně nechávat nějakou dobu samotnou a vydržet její nářek - bylo to sice dost těžké, ale šlo to. Smile Už nevím jak dlouho to trvalo, ale asi 3 - 4 týdny. Prostě ho nechte nějakou dobu samotného v místnosti a jděte tam až když přestane plakat.


Kotě má hlavní stan v obýváku, ten je spojen s kuchyní, bez dveří, takže já se moc dobře nemůžu zavřít jinam Smile Maximálně že bych si prodlužovala pobyt v koupelně či na WC, po odchodu z obýváku tam, dokud by nepřestal, což už je vlastně skoro to odstěhování jinam Smile
Zkusím na něj nejdřív jít tak, jak už tu někdo psal, že když bude bečet, tak ho nepohladit, jen když bude v klidu... Díky všem za rady. Taky se dnes docela bojím přijít domů, jsme v práci do 18, tak nevím, co dělá sám doma, doufám, že spí a nevyvádí, mám strach, než o věci, aby si neublížil.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lucienka



Založen: 20.10.2006
Příspěvky: 107
Bydliště: Karviná, Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2007 18:14:55
Odpovědět s citátem

kockodan napsal:

Kotě má hlavní stan v obýváku, ten je spojen s kuchyní, bez dveří, takže já se moc dobře nemůžu zavřít jinam Smile Maximálně že bych si prodlužovala pobyt v koupelně či na WC, po odchodu z obýváku tam, dokud by nepřestal, což už je vlastně skoro to odstěhování jinam Smile
Zkusím na něj nejdřív jít tak, jak už tu někdo psal, že když bude bečet, tak ho nepohladit, jen když bude v klidu... Díky všem za rady. Taky se dnes docela bojím přijít domů, jsme v práci do 18, tak nevím, co dělá sám doma, doufám, že spí a nevyvádí, mám strach, než o věci, aby si neublížil.


Tak jaký byl návrat z práce? Doufám,že to kotě "přežilo" a moc nemňkoukalo. Jinak vám držím palce, aby brzy přestalo. Já když jsem si vezla domů svého kocourka(měl v té době 6týdnů) tak mi celou dobu stál na rameni a mňoukal do ucha tak, že jsem myslela, že už nikdy nepřestane, ale sotva jsme přišli domů, tak vykonal potřebu a padnu uprostřed kuchyně a usnul. Teď mňouká - naštěstí - jen když chce čerstvou vodu. Smile Jo, a podle mého - kočka když je sama doma, tak prostě spí Very Happy
_________________
Lucie a princezna Mia

Z nebe na nás dohlíží kocouř Damián (3)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2007 19:35:55
Odpovědět s citátem

Lucienka napsal:

Tak jaký byl návrat z práce? Doufám,že to kotě "přežilo" a moc nemňkoukalo. Jinak vám držím palce, aby brzy přestalo. Já když jsem si vezla domů svého kocourka(měl v té době 6týdnů) tak mi celou dobu stál na rameni a mňoukal do ucha tak, že jsem myslela, že už nikdy nepřestane, ale sotva jsme přišli domů, tak vykonal potřebu a padnu uprostřed kuchyně a usnul. Teď mňouká - naštěstí - jen když chce čerstvou vodu. Smile Jo, a podle mého - kočka když je sama doma, tak prostě spí Very Happy


všechno v pohodě, kotě živé zdravé byt v pořádku Smile asi spal, alespoń doufám, ale jak jsme odmykala, slyšela jsme mňoukání, ale věřím, že začal až když slyšel klíče. Teď zkouším aplikovat doporučenou metodu, když mňouká, nevšímat si ho, a naopak ho hladit, když je zticha. Jde to špatně, ale trochu jde, nejlepší je, že pozoruji, že někdy je situace, kdy můžu jít do jiné místnosti, když začně, že by mohlo pochopit, že to má spojitost, že se od něj odvrátím. Jinak mám pocit, že mně bude nenávidět Smile to je samé kšš, přemísťování na škrabadlo (to snad vůbec nechápe, co chci), odháneění od lidského jídla tad atd. JJinak určitě ví, že je kšš, když dělá něco špatně, ale moc to nebere Smile Teď bojujeme o klávesnici, přítel je programátor, tak doufám, že si ho vycvičí, že pracovna je mimomazlící místnost Smile Jinak jak jsme skoro propadala hysterii, co s tím mňoukáním, tak jinak je fakt zlato, je fajn, ale to mnoukání mně dere. ale myslím, že je to fakt tím, že chce dalšího kámoše, hračkám moc nevěnuje pozornost, doufám, že to přejde, 2 kočky mít nemůžu a nechci se ho vzdát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lucienka



Založen: 20.10.2006
Příspěvky: 107
Bydliště: Karviná, Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2007 20:26:58
Odpovědět s citátem

Damíšek taky mňouká, když jdu domů, napřed jsem myslela, že to dělá celý den, ale pak mi sousedka řekla, že ne, takže je jasné, že on pozná, že na těch schodech funím právě já a už mně vítá mňoukáním Smile Klávesnice je oblíbené místo na spaní Smile Věřte, že se mu jen stýská a že se to zlepší. A ta metoda s tím hlazením, když nemňouká - ta je výborná, jen tak dále.
_________________
Lucie a princezna Mia

Z nebe na nás dohlíží kocouř Damián (3)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2007 20:29:04
Odpovědět s citátem

Teď bojujeme o klávesnici, přítel je programátor, tak doufám, že si ho vycvičí, že pracovna je mimomazlící místnost Smile

asi si budete myslet, že jsem ošklivá, ale - přítel kotě nevycvičí Crying or Very sad kočka je prostě kočka - dělá si co chce a výcvikové metody na ně moc nepůsobí. U nás je to tak, že jsme se prostě smířili s tím, že kočky chodí po klávesnici, když to nejmíň potřebujeme, mňoukají kdy chtějí - nejlépe celou noc /i teď jsem jela na výstavu do Rakouska a vezla kamarádce kotě - takže kotě vřískalo celou cestu / 5 hodin / tak, že jsem neslyšela navigaci - ale tak to prostě je a pokud kočka sama nechce - nic moc zásadního s tím nejde dělat. To se mi právě líbí na kočkách - nemusím je vychovávat, protože je to stejně vesměs marné. jak se zpívá v písničce kočka není pes Laughing Samozřejmě určíté věci / šrábání nábytku a pod. / se dají usměrnit, ale pouze tím, že chválíme a chválíme to co kotě dělá dobře a vysvětlujeme - kočky jsou hodně inteligentní a pochopí spoustu věcí. Držím Vám palce, ať metody, které jste zvolila zaberou, ale bude to běh na velmi dlouhou trasu - spíš takový marathon Laughing Já kočkám vše vysvětluji jako dětem - neodstrukuju je, ale možná se mýlím a tato metoda zabere - každá kočka je jiná.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2007 22:00:28
Odpovědět s citátem

[quote="Jana Babická"]Teď bojujeme o klávesnici, přítel je programátor, tak doufám, že si ho vycvičí, že pracovna je mimomazlící místnost Smile

asi si budete myslet, že jsem ošklivá, ale - přítel kotě nevycvičí

to vycvičení, jako to slovo, bylo v nadsázce, ale i tak prostě bude muset kotě pochopit, že na jeho PC nesmí, to se prostě nedá nic dělat

Jinak čičmundu neodstrkuji, pouze když spustí řev, nejsem už jeho otrok a klidně si na ten záchod nebo pro šťávu dojdu, pak ho hladím, když je hodné. Když škrabe nábytek, tak ho nesu ke šrabadlu, a jen jsem zvuky dodávám, že se mi nelíbí, když leze na stůl a sundavám ho. O odstrkování jsem snad vyloženě nepsala. Já si to ještě zkouknu Smile ZAtím všem dobrou noc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2007 8:07:23
Odpovědět s citátem

s tím lezením na stůl když jíme mám také problémy. Dominik to pochopil rychle, ale ze své zkušenosti můžu říct, že u toho musel být zvýšen hlas. Někdy jsem ho opravdu třeba 5x sundala a řekla rázně "NE" a lezl tam pořád. Pak už mi docházela trpělivost tak jsem zařvala "sakra padej už" a to asi pochopil protože dnes stačí říct sakra když zlobí a klidí se. Malej ten byl od chovatelky naučený, že může vše, takže i na stůl. No a já tohle opravdu nesnáším - když jíme, malé kotě mi neustále leze po klíně a snaží se vlézt do talíře, nebo chodí okolo stolu a ze všech možných stran skáče nahoru, takže se stejně nedá najíst. Pořád jen sundaváme kotě a okřikujeme ho, ale asi to bude trvat dlouho ho to odvyknout. Kočky prostě mají svojí hlavu Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2007 8:22:40
Odpovědět s citátem

Verunka napsal:
s tím lezením na stůl když jíme mám také problémy. Dominik to pochopil rychle, ale ze své zkušenosti můžu říct, že u toho musel být zvýšen hlas. Někdy jsem ho opravdu třeba 5x sundala a řekla rázně "NE" a lezl tam pořád. Pak už mi docházela trpělivost tak jsem zařvala "sakra padej už" a to asi pochopil protože dnes stačí říct sakra když zlobí a klidí se. Malej ten byl od chovatelky naučený, že může vše, takže i na stůl. No a já tohle opravdu nesnáším - když jíme, malé kotě mi neustále leze po klíně a snaží se vlézt do talíře, nebo chodí okolo stolu a ze všech možných stran skáče nahoru, takže se stejně nedá najíst. Pořád jen sundaváme kotě a okřikujeme ho, ale asi to bude trvat dlouho ho to odvyknout. Kočky prostě mají svojí hlavu Very Happy


Tak musím Daníka s Áďou pochválit, na stůl si vylezou, ale když se jí, tak ani náhodou, nevím, jak se to povedlo, možná tím,že nikdy nedostávali lidské jídlo ,tak je neláká, dokonce i na linku se naučili,že se nechodí,ani nevím jak Laughing .J. A klávesnice? Pokud se s ní nepracuje, doporučuji ji přikrýt krytem a pokud se s ní pracuje, potom není složité kocoura na ni nepustit a on to časem pochopí. Daník se chodí se synem nejraději mazlit, když je na PC, nakrucuje se a chodí mu před monitorem a syn je z něj na mrtvici, protože hraje zrovna nějakou strašně "důležitou" hru. Ale mazlí a mazlí a pak ho vystrčí z pokoje a zavře dveře a vymazlený Daník si jde po svém. Chce to opravdu trpělivost a neustále ukazovat co ano, co ne a chválit ,chválit, chválit. Razz J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2007 8:42:22
Odpovědět s citátem

Tak musím Daníka s Áďou pochválit, na stůl si vylezou, ale když se jí, tak ani náhodou, nevím, jak se to povedlo, možná tím,že nikdy nedostávali lidské jídlo J.[/quote]

No to je asi ono, právě chovatelé mají, zřejmě v důsledku malého bytu a mnoho zvířat, kočičí misky i na lince. Sem tam mělo kotě, co dostal od stolu, od vaření, jak jsem pochopila, takže předpokládám, že tady bude kámen úrazu. doufám, že tohle zvládnu, Mícu jsem linku neodnaučila nikdy, ale, jak už jsem psala, měla jsem ho jako dítě, takže si nepamatuji naše začátky a zřejmě jsem mu tehdy dovolila vše Smile Pak to chudák tvrdě odnášel od ostatních z rodiny. Na druhou stranu byl úžasný, slyšel na jméno, po zavolání u nás na zahradě přišel z toulek po zahradách, když mi bylo smutno, vycítil to a sám přišel na mazlení. Jenže umřel na kočičí aids, musela bych přeléčit všechny kočky z města, aby se mu to nevracelo, takže léčba se vždy opakovala, až už to bylo na nic Sad

Jinak dneska ráno, když jsem odcházela, byl řev slyšet přes dvoje dveře (přs předsín) až pod 1 - 2 patra pod námi. Už se bojím sousedů.... Jinak opravdu nabývám dojmu, že bečí, že chce společnost, ráno, když vstanu, je to pořád, i když se snažím mít alespoň chvilku na mazlení. Jinak přes den (resp. po práci) to taky dělá, ale ráno asi víc. doufám, že si zvykne, dvě kočičky by byly sice sranda a asi by to pomohlo ze veho nejvíc, ale 2 nee... už jen sehnat byt (nájem) je s 1 jednoduší, doufám tedy Smile


Naposledy upravil kockodan dne 27. 2. 2007 8:51:48, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2007 8:45:15
Odpovědět s citátem

Ono je asi složité když má chovatel hodně koček to vše uhlídat. Navíc koťata jsou hloupá a zvědavá, takže vlezou všude. Mě jen teď mrzí, že to Fugo učí Dominika, který takové věci nikdy nedělal. Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2007 11:29:58
Odpovědět s citátem

No to je asi ono, právě chovatelé mají, zřejmě v důsledku malého bytu a mnoho zvířat, kočičí misky i na lince. Sem tam mělo kotě, co dostal od stolu, od vaření, jak jsem pochopila, takže předpokládám, že tady bude kámen úrazu. doufám, že tohle zvládnu,
Jinak dneska ráno, když jsem odcházela, byl řev slyšet přes dvoje dveře (přs předsín) až pod 1 - 2 patra pod námi. Už se bojím sousedů.... Jinak opravdu nabývám dojmu, že bečí, že chce společnost

Tak, jako mají různé manýry kočky, tak i chovatelé mají různé nárok a zvyky - co vadí jednomu nevadí druhému Laughing u prvního kocoura jsem také měla předsevzetí - na linku ne Laughing Dnes je byt spíš koček než náš - je jim plně přizpůsoben, je mnoho bytových opratření právě kvůli kočkám Laughing Předsevzetí na linku ne, na stůl ne, jsem dávno já i celá moje rodina vzdali. Když něco chceme dělat v klidu, či se najíst v klidu Laughing tak kočky prostě odneseme z té místnosti. Já mám koček sedm ale neustále máme nějaké návštěvy / krytí kocourem / takže se musím vyrovnat s různými manýry, návyky, hlučností, mazlením i kousáním, požadavky na stelivo - prostě musím vyjít s každou kočkou, která k nám přijde - ale jde to, zásadnější, neřešitelný problém zatím nenastal a to jsou u nás kočky ze zahraničí i několik měsíců - dokud nezabřeznou nemá cenu aby letadlem létaly sem a tam. Prostě každá kočka je jiná, ale při troše trpělivosti a hlavně tolerantnosti členů rodiny to jde vpohodě a všichni mohou žít spokojeně. já bych ale s druhou kočkou váhala - dvě koťata jsou tornádo Laughing sice se spolu zabaví, ale mohou nadělat dost nepořádku při svých hrách. To bych byla opatrná, aby se problém naopak nezdvojnásobil.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2007 11:46:27
Odpovědět s citátem

Problém s lítáním koťat a nepořádkem se zdvojnásobí určitě, ale zase si myslím, že by se mohlo eliminovat to neustálé mňoukání kotěte a vyžadování pozornosti o což majitelce jde nejvíce.

Já jsem spokojená, protože kočiny jsou spolu, ale musím fakt uznat, že ten nepořádek je šílený a noční honičky také Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2007 15:01:36
Odpovědět s citátem

[quote="Verunka"]ale zase si myslím, že by se mohlo eliminovat to neustálé mňoukání kotěte a vyžadování pozornosti o což majitelce jde nejvíce.quote]

Ja bych chtěla jen upřesnit, že mi jde o "eliminovat vyžadování pozornosti, [b]když musím dělat něco jiného, než si hrát s kotětem, aby zas nevznikl dojem, že se mu nechci věnovat (hraji si s ním před odchodem do práce pár minut podle času (tak 5 - 15) a po příchodu z práce vpodstatě pořád, než jdu spát). Mne prostě vadí, že když od něj potřebuji vstát kamkoliv (WC, kuchaně, koupelna, PC, jít mu připravit jídlo, sobě, pověsit prádlo, prostě kdykliv stanu od kotěte) jde za mnou a mňouká. Už je jedno, jestli mňouká tak, že jde za mnou a se mnou zpět na gauč, nebo sedí na gauči a mňouká nebo jde se mnou, já se vrátím na gauč, on zůstane v jiné místnosti, nebo jde do jiné místnosti rovnou než já. přestane mňoukat, jen když se ho alespoň dotknu. Přestane na chvíli, co trvá ten dotyk (v lepším případě tak půlminutku navíc Smile ) a pak jede zas....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2007 15:47:34
Odpovědět s citátem

/Mne prostě vadí, že když od něj potřebuji vstát kamkoliv [/b](WC, kuchaně, koupelna, PC, jít mu připravit jídlo, sobě, pověsit prádlo, prostě kdykliv stanu od kotěte) jde za mnou a mňouká. Už je jedno, jestli mňouká tak, že jde za mnou a se mnou zpět na gauč, nebo sedí na gauči a mňouká nebo jde se mnou,

Já nevím, jestli je to tím, že chovám siamky Laughing Laughing ale to, co popisujete, je u siamek naprosto normální chování. Mít siamky všude v patách, sedět na WC s kocourem v klíně / hezky nám to spolu jde Laughing / . Když peru siamky perou se mnou, jsou v koši na prádlo, v pračce, v troubě když se snažím dát tam pečínku , jsou ve skříni když si vybírám oblečení a když jsou někde zavřené dveře, tak mají záchvat dokud neotevřu Laughing když čtu sedí na novinách či knize, sedí na klávesnici, abych nemohla nic dělat - ev taky píšou, to jsou prostě kočky a siamky jsou tím proslulé. Nevím, co máte za plemeno, ale kočka je tvor společenský - bude s Vámi chtít dělat všechno - je to normální. Snad až se dostane do věku, kdy zjistí, že ležet na gauči je pohodlnější než dělat domácí práce, pak možná budete mít klid. Já bych doporučovala se s tím smířit - tak to prostě u přítulného, společenského domácího zvířete je a kotě je dítě - to se taky motá pořád za maminčinou sukní. Laughing Buďte ráda, že ho nelovíte pod skříní - že komunikuje, že je přítulné - co by za to někdo dal.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2007 16:39:06
Odpovědět s citátem

Jana Babická napsal:
/Mne prostě vadí, že když od něj potřebuji vstát kamkoliv [/b](WC, kuchaně, koupelna, PC, jít mu připravit jídlo, sobě, pověsit prádlo, prostě kdykliv stanu od kotěte) jde za mnou a mňouká. Už je jedno, jestli mňouká tak, že jde za mnou a se mnou zpět na gauč, nebo sedí na gauči a mňouká nebo jde se mnou,

Já nevím, jestli je to tím, že chovám siamky Laughing Laughing ale to, co popisujete, je u siamek naprosto normální chování. Mít siamky všude v patách, sedět na WC s kocourem v klíně / hezky nám to spolu jde Laughing / . Když peru siamky perou se mnou, jsou v koši na prádlo, v pračce, v troubě když se snažím dát tam pečínku , jsou ve skříni když si vybírám oblečení a když jsou někde zavřené dveře, tak mají záchvat dokud neotevřu Laughing když čtu sedí na novinách či knize, sedí na klávesnici, abych nemohla nic dělat - ev taky píšou, to jsou prostě kočky a siamky jsou tím proslulé. Nevím, co máte za plemeno, ale kočka je tvor společenský - bude s Vámi chtít dělat všechno - je to normální. Snad až se dostane do věku, kdy zjistí, že ležet na gauči je pohodlnější než dělat domácí práce, pak možná budete mít klid. Já bych doporučovala se s tím smířit - tak to prostě u přítulného, společenského domácího zvířete je a kotě je dítě - to se taky motá pořád za maminčinou sukní. Laughing Buďte ráda, že ho nelovíte pod skříní - že komunikuje, že je přítulné - co by za to někdo dal.


Jano, to je zas nedorozumeni! ja uz nevim, jak to popsat Sad Mne nevadi, ze chodi se mnou a dela se mno uveci, o to vubec nejde. jde o to, co dela, kdyz s nim nejsem (bezprostredne u nej, s nim), nejde o to, ze by vylozene chtelo delat veci se mnou, to ani snad ne a to by mi hlavne nevadilo, jeden muj kocour se se mnou i koupal a fakt mi nevadi, ze kouka jak curam a jeste se u toho povali na drbani Smile kdyz to odlehcim.... Mne vadi, źe kudy chodi ono, tudy mnouka. to u zadne kocky neznam, fakt nevim, jestli je to normalni a hlavne proc to dela, to ze mi to vadi, je snad pochopitelne, kdyz porad mnouka. mne nevadi pritulnost a spolecenskost v jakekoliv mire, prave naopak, chtela jsem pritulku, ale zas ne letargickeho gaucaka jako ma jednu kocku teta.
Mimo jine ted pozoruji, ze chodi a mnouka i nezavisle na tom, kam chodim ja (jde jinam nez jsem ja nebo nez kam jdu ja ). Ja jsem jenom vypozorovala, ze nemnouka, kdyz jsem aktivne s nim (hlazeni, hrani), proto ta spojitost, ze chodi se mnou, ale to neni ten problem, ale to, ze bez toho, abych na nem mela ruku, mela ho na kline, hrali jsme si( ale to taky nemuzu delat jen tohle doma), spi - proste chodi, sedi a mnouka. a dnes jsem hlavne zjistila, ze asi nehce tyhle veci, ze na to pomahaji jen tak mimochodem, dneska jsem si s ni sla hrat a ono skoro hned ztratilo zajem, odbehlo a mnoukalo... taky u toho obcas nataci hlavicku do ruznych smeru, tak mam pocit, ze je to volani. asi fakt hleda brachu (ostatni) , ted jde jen o to, jestli se to odnauci, resp. privykne, ye je samokocka, nebo jestli je fakt absolutne nesolista, jestli bez druhe kocky proste nebude stastny a bude ji porad volat... asi ji fakt hleda, dela to u nove hracky, u jidla, asi jim to chce ukazat a vola je... ale to jen odhaduji... zamyslim se nad ruznymi moznostni... abzch odstranila pricinu a tim i mnoukani a tim i hrozbu, ze mi ho pritel nebo sousedi poslou pryc...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2007 19:14:52
Odpovědět s citátem

asi ji fakt hleda, dela to u nove hracky, u jidla, asi jim to chce ukazat a vola je... ale to jen odhaduji... zamyslim se nad ruznymi moznostni... abzch odstranila pricinu a tim i mnoukani a tim i hrozbu, ze mi ho pritel nebo sousedi poslou pryc...[/quote]

Teď jste jeho jediná smečka Vy - jeho lidé. Já myslím, že se i mňoukání upraví. Laughing Já mám sousedy tolerantní - snesou i siamku v říji, toužícího kocoura, který je hlučnější než kočka v říji - asi mám štěstí.
Takže vydržte Laughing a snažte se vysvětlit příteli, že je to prostě miminko a chce to trochu tolerance - tu konečně bude potřebovat až přijde miminko skutečné - které se vrací či odkládá hůř Laughing . Já vždycky říkám, kdo snese siamku, může mít dětí deset - už ho noc nevyvede z míry Laughing Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lucienka



Založen: 20.10.2006
Příspěvky: 107
Bydliště: Karviná, Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2007 19:38:25
Odpovědět s citátem

A co zkusit nějakou aromaterapii nebo něco podobného? Já teda o tého metodě nic nevím, ale četla jsem,že se to používá i u kočiček. Možná vám některý z návštěvníků tohoto fóra poradí. Embarassed
_________________
Lucie a princezna Mia

Z nebe na nás dohlíží kocouř Damián (3)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 2. 2007 6:57:59
Odpovědět s citátem

Lucienka napsal:
A co zkusit nějakou aromaterapii nebo něco podobného?


Jj, existuje přípravek Feliway, ten by měl fungovat na zklidnění kočeky, příp. Bachova květová terapie. Zkusit se to může, ale pravdou je, že podle popisu fakt kotě hledá svoje sourozence a kamarády, volá je, ... myslím, že se to zklidní časem, ale na jednu stranu 4 měsíce už je dost na to, aby kotě mělo nějaké návyky, zvyky ... takže najednou bylo vytrženo ze společnosti do "samoty" ... takže to volání je docela pochopitelné.
Když tady by asi fakt nejlepším řešením byla druhá kočka ... je to sice praštěný nápad, ale jestli by na to původní majitelka přistoupila, nepůjčila by vám třeba na chvíli toho druhého kocourka, za kterého chtěla toho Vašeho vyměnit, pokud ho ještě neudala? Jen na pár dnů, na zkoušku, jestli opravdu se tomu Vašemu mrňousovi stýská? A pokud je opravdu příčina samota, tak můžete dumat nad řešením a pokud ne, tak hledat jinde.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 2. 2007 8:25:57
Odpovědět s citátem

April napsal:
Lucienka napsal:
A co zkusit nějakou aromaterapii nebo něco podobného?


Jj, existuje přípravek Feliway, ten by měl fungovat na zklidnění kočeky, příp. Bachova květová terapie. Zkusit se to může, ale pravdou je, že podle popisu fakt kotě hledá svoje sourozence a kamarády, volá je, ... myslím, že se to zklidní časem, ale na jednu stranu 4 měsíce už je dost na to, aby kotě mělo nějaké návyky, zvyky ... takže najednou bylo vytrženo ze společnosti do "samoty" ... takže to volání je docela pochopitelné.
Když tady by asi fakt nejlepším řešením byla druhá kočka ... je to sice praštěný nápad, ale jestli by na to původní majitelka přistoupila, nepůjčila by vám třeba na chvíli toho druhého kocourka, za kterého chtěla toho Vašeho vyměnit, pokud ho ještě neudala? Jen na pár dnů, na zkoušku, jestli opravdu se tomu Vašemu mrňousovi stýská? A pokud je opravdu příčina samota, tak můžete dumat nad řešením a pokud ne, tak hledat jinde.

April


taky mne dnes vautobuse napadlo, aby nebyl starý na nové prostředí, ale umišťují se i starší kočky a v poho... ale prostě může být závisláček...
S tím nějakým kamarádem mne to taky napadlo, protže jednou týdně mám pejska, ale pak mně právě napadlo, aby to pak nebylo ještě horší, aby zas neměl vhlavičce guláš, že už si třebaskoro zvykne, že je sám, pak že tu na týden někdo byl a teď zas není. Ale určitě by to byla jistota.
No uvidíme, třeba ho to během týdne pustí...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 2. 2007 8:30:56
Odpovědět s citátem

kockodan napsal:
taky mne dnes vautobuse napadlo, aby nebyl starý na nové prostředí, ale umišťují se i starší kočky a v poho... ale prostě může být závisláček...


Ono starší kočky už jsou zase utvořené osobnosti, takže "se ví", jak reagují na změnu, jakou mají povahu, jak snášejí samotu, jak mají rády společnost.
A navíc - co kočka, to individualita ... určitě ne všechna 4 měsíční koťata reagují na "osamocení" mňoukáním a hledáním, ale když byl zvyklý na společnost, tak jí teď hledá.
Ten pejsek určitě ukáže, jestli mňouká kvůli společnosti, nebo "jen tak" ...

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 2. 2007 8:49:23
Odpovědět s citátem

Určitě napište, jak to dopadne s pravidelnou návštěvou pejska. Moje kamarádka měla problém prohozený - měla pejska maltézáka, který byl velice závislý na společnosti a kdykoli byl doma zanechaný o samotě, strašně vyváděl. Pak se ujala opuštěného kotěte a ti dva se "sčuchli" tak, že jeden bez druhého nedají ránu, vydovádí se spolu, spávají spolu a kamarádka si může dovolit odjet pryč a ví, že ji vždycky přivítají dva ospalí a spokojení mazlíci. Vůbec to nečekala, naopak si myslela, že pes bude žárlit, a teď je moc spokojená s tím, jak se to vyvinulo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 3. 2007 15:32:27
Odpovědět s citátem

Karin napsal:
Určitě napište, jak to dopadne s pravidelnou návštěvou pejska. Moje kamarádka měla problém prohozený - měla pejska maltézáka, který byl velice závislý na společnosti a kdykoli byl doma zanechaný o samotě, strašně vyváděl. Pak se ujala opuštěného kotěte a ti dva se "sčuchli" tak, že jeden bez druhého nedají ránu, vydovádí se spolu, spávají spolu a kamarádka si může dovolit odjet pryč a ví, že ji vždycky přivítají dva ospalí a spokojení mazlíci. Vůbec to nečekala, naopak si myslela, že pes bude žárlit, a teď je moc spokojená s tím, jak se to vyvinulo.


Ahoj, tak jdu poreferovat, včer jsme provedli pokus Smile Lucinka (pejsek) problém neměla, naopak kocourek - asi se víc bál, ta kse pořád ježil a syčel. Když šla Lucinka k němu, nelíbilo se mu to, ale byl zvědavý, takže to ho lákalo jít k Lucince, a tak se psotupně osměloval. Nakonec byli oba úplně v klidu, ne že by se mazlili, ale tolerovali se. Když byla atmosféra tak obyčejná, že už si i kotě chtělo hrát a pořád se nehlídalo, tak samozřejmě vždycky ten druhý chtěla hračky toho prvního, Lucinka opět ustupovala, zato Paskalovi se nelíbilo, že si mu Lucinku hraje s hračkou. Kočka žrala Lucince také granule, a když chtěla Lucka kočičí jídlo, tak se odvážil syčel. Ale jinak jsou v pohodě, možná , že časem se budou chtít mazlit a hrát si dohromady. Jinak jsem čekala spíše opačné chování, Lucík moc s kočkami nebyl a Paskal žil se psem, ale nakonec Lucík si chtěl hrát a Paskal byl ten, kdo byl odtažitější. Naštěstíto to trvalo chvíli a max. bylo jen syčení, žádné sekající pracky.
Jinak řvaní podle přítela trochu ustálilo, no já nevím, podle mně jak který den Smile Jinak už 2 dny žárlím, neboť Paskal si leze příteli na klíň, když ten pracuje, takže když já přijdu z práce, tak už je vymazlený a mně si nevšímá, max. na hraní, ale ne na mazlení Sad A to měl být MOJE kotě, přítel ho jen dovolil, vztah k němu měl takový, že ho bude jen tolerovat kvůli mně... a teď ho má moc rád, Paskal s ním takhle denně pracuje a tak se bojím, abych nebyla jen za krmiče a čističe WC Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 3. 2007 19:00:38
Odpovědět s citátem

kockodan napsal:
Jinak už 2 dny žárlím, ...... Smile


No to je argument pro druhé kotě Smile)
Jinak dalo se čekat, že nakonec vleze na klín příteli, mám i pocit, že jsem tuto domněnku již dříve psala.
Začněte si na pozici krmiče a čističe pomalu zvykat
Laughing
Seznamování s pejskem u nás proběhlo naprosto v pohodě ... Maxíš se tehdy taky na poprvé pěkně naježil ( www.foto-album.cz/photo.asp?Id=51265 ) a dneska je tenhle pejsek jedinej, na koho při návštěvě Maxíš nesyčí ... jsou tam další dvě čičinky a syčí i na svojí Rubyšku.

Tak je dobře, že všechno dopadlo přijatelně pro všechny zúčastněné.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 3. 2007 9:23:16
Odpovědět s citátem

April napsal:
kockodan napsal:
Jinak už 2 dny žárlím, ...... Smile


No to je argument pro druhé kotě Smile)
Jinak dalo se čekat, že nakonec vleze na klín příteli, mám i pocit, že jsem tuto domněnku již dříve psala.
Začněte si na pozici krmiče a čističe pomalu zvykat
Laughing
Seznamování s pejskem u nás proběhlo naprosto v pohodě ... Maxíš se tehdy taky na poprvé pěkně naježil ( www.foto-album.cz/photo.asp?Id=51265 ) a dneska je tenhle pejsek jedinej, na koho při návštěvě Maxíš nesyčí ... jsou tam další dvě čičinky a syčí i na svojí Rubyšku.

Tak je dobře, že všechno dopadlo přijatelně pro všechny zúčastněné.

April


April dejte pokoj Smile Včera jsem našla na webu inzerát na modrou burmillku, modrokrémové kotě jsem původně chtěla, jako první sice habešku, burmillky byly jako druhé ve výběru, ale nakonec byli v tu chvíli, kdy jsem si kotě chtěla odnést, jen ti bráškové kocourci burmilláci, co je z nich můj Paskal, a jen ve zlaté. Takže mě moc nedrážděte a nenášeptávejte:-) Včera jsem to nadhodila a neprošlo Smile no ale stejně už tohle kotě mám na splátky, i když na mazlíka, a tihle jsou dražší. Takže je to stejně bezpředmětný i finančně.
Jinak s tím přítelem jsem to fakt nečekala, sice na kočičí výstavě strkal prsty snad do každé klece, zvířátka má rád, ale když pracuje, tak pracuje. Kotě původně nechtěl, ale nakonec povolil, tak jsem čekala, že ho bude jen trpět až tolerovat, zvlášť, když je tak umňoukaný, že mu nedovolí, aby se s ním při práci zabýval, sám tak vyhrožoval, a vida Smile
Nicméně už to chce sám omezit, protože když pak chce vstát od PC, tak kotě zas stašně mnouká, tak ho chce trochu psychicky otužovat Smile a taky má trochu výčitky, že mně odsouvá, ale včera se Pasky mazlil i se mnou. Ono to zas tak horké nebude, přítel dělá hlavně přes noc, takže půlku mé pracovní doby prospí, večer často mizí s klukama, tak se tak doma s koťátkem vystřídáme.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (42x)
2
Veterinární poradna: Rolnička u kočky (21x)
3
Creepy kočky: Noční kontrola (18x)
4
Veterinární poradna: Venkovní kocour má nemocné oči - ... (15x)
5
Vaříme pro kočky: Domácí masová sklenice (15x)
6
Jak dát kočce prášek (15x)
7
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (14x)
8
Thajská kočka (14x)
9
Úterník. Akce v mapách! (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top