Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

kočička ze dvorku

Fórum: Ostatní

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Ivanka (Toby)



Založen: 22.12.2005
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Předmět: kočička ze dvorku
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2007 16:56:48
Odpovědět s citátem

Zdravím,
bydlíme v Praze, v 1. patře činž. domu a okna máme do dvorku. Tam jsem také zahlédla černobílou kočičku/kocourka, který zjevně žije na 3 dvorcích najednou. Kočička je hrozně plachá. Sledovala jsem jí nějaký ten den, jestli není třeba zaběhnutá, ale když jsem viděla, že hledá něco k snědku u popelnic, začala jsem jí přikrmovat (doufám, že to není zločin). Teď tedy dostává jednou denně dávku granulek, ale s její plachostí se to nelepší (takhle to jde asi měsíc). Je tak bojácná, že mě ani nesleduje z dálky, když dávám do misky. Bydlí někde ve sklepě v našem baráku a tam vždycky taky zaběhne a schová se, dokud nejsem pryč. Pak už jí mohu pozorovat jen z okna (zavřeného, protože když otevřu a třeba i na ní promluvím, tak zase utíká, ač jsem od ní dost daleko).
Během mého krmení taky jednou asi 3-4 dny nebyla na dvorku a ani jídlo nemizelo. Pak jsem jí zase uviděla a má zraněnou zadní nožičku. Nekulhá, ale má tam jakoby sedřený kus kůže na kyčli. Moc dobře jsem to neviděla, protože jak jsem psala když mě vidí, tak utíká. Nevím, jak jí pomoct. Vypadá to ale, že snad nebude třeba.
Teď jsem byla ale na víkend pryč a když jsem v neděli večer šla krmit, tak ta potvůrka stála za rohem a dokonce i mňoukala (předtím jsem jí nikdy neslyšela). Říkala jsem si, že mi asi nadává, že jsem zanedbala krmení Very Happy Ale to bylo jediné přiblížení - víc nic. Snad to bude časem lepší.
Trápí mě však jiná věc - nevím, jestli je to holka nebo kluk a v naší ulici mají jedni lidé v přízemí velkého černého kocoura, který chodí ven. Nevím, jestli je nebo není kastrovaný a dost často ho vídám i na našem dvorku (ovšem nikdy ve společnosti černobílé kočičky/kocourka). Tak si říkám, že pokud je ten černý nekastrovaný a ta černobílá je kočička.... tak asi na jaře budu krmit i koťátka. A to bych nerada, aby to takhle dopadlo - jestli by je vůbec uživila a stejně by byla plachá jako maminka... atd.
Mám prostě problém Wink
Poradí někdo co dělat dál? Jak kočku přiochočit a jak zamezit případným potomkům a jak případně léčit nožičku?
Snad jsem to napsala srozumitelně (a bez chyb Surprised
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lucienka



Založen: 20.10.2006
Příspěvky: 107
Bydliště: Karviná, Ostrava

Předmět: Re: kočička ze dvorku
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2007 18:26:07
Odpovědět s citátem

Zkuste ji odchytit, nějak. Protože jinak ji můžete jen přikrmovat a na jaře i koťata. Zkuste třeba každý den - týden - posouvat misku s krmením blíže ke dveřím. Pokud ji nechytíte, nemůžete ji pomoci
_________________
Lucie a princezna Mia

Z nebe na nás dohlíží kocouř Damián (3)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
liw



Založen: 03.05.2006
Příspěvky: 152

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2007 20:05:34
Odpovědět s citátem

Na vasom mieste by som kontaktovala najblizsi utulok - nie kvoli umiestneniu, ale v utulkoch zvyknu mat skusenosti s odchytom vonkajsich maciciek, ich osetrenim a aj vybavenie - odchytovu klec. To by Vam mohlo pomoct. Mozno by vam v utulku poradili aj sikovneho veterinara, ktory si dokaze poradit aj s plachymi prip. divokymi zvieratkami.
Nam sa pri prilakani vonkajsich maciek osvedcili masove konzervy pripadne kuracie alebo hovadzie maso nakrajane na kusky. Len davajte pozor, aby vas macicka nepohryzla. Je vonkajsia a hoci s velkou pravdepodobnostou besnotu nema, museli by ste absolvovat vysetrenia a ockovania...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2007 21:49:37
Odpovědět s citátem

Zkuste se spojit s některou z žen, které mají v Praze domácí depozita (najdete je na www.kocky-online.cz ), některá z nich jistě bude mít odchytovou klec - plaché kočky se někdy nedají chytit jiným způsobem - nebo aspoň poradí. Čas dost hoří, kočičí námluvy už začínají.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ivanka (Toby)



Založen: 22.12.2005
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Předmět: ono to snad půjde
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 2. 2007 15:56:55
Odpovědět s citátem

ona/on snad půjde ochočit - včera dokonce jedl/a když jsem tam byla (sice 6 metrů daleko, ale byla - to je pokrok). Předtím i pak na mě pořád mňoukala, jakoby se mi snažila něco sdělit. Je to zlatíčko. Nechci jí ublížit -stresovat převozem. Ale když to jinak nepůjde...
Zatím budu tedy pilně ochočovat, aby se nebála. Až se prokoušu na kočky-online k nějakému tomu kontatku na azyl, tak jim dám vědět. Zatím asi nejlépe vychází mikroazyl paní Kopáčové - má depozity na P4, kde bydlíme.
Musím ještě dát dohromady nějaký dopis, aby věděly o co jde Surprised)
Teď už letím domů.
Díky za rady.
Ivana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ivanka (Toby)



Založen: 22.12.2005
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Předmět: už se nechá pohladit
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 3. 2007 12:10:28
Odpovědět s citátem

Tak včera jsem byla večer za tmy krmit a to zvířátko se napapalo a pak ke mě pomalu přišlo a nechalo se hladit. Mělo normálně mazlící deficit Surprised) Dnes tam půjdu za světla a zjistím pohlaví a juknu na tu ránu na nožičce...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 3. 2007 12:21:59
Odpovědět s citátem

To je moc dobře, pokud se rozhodnete pro odchyt, měla byste mít někoho k ruce, kdo nenápadně podrží nachystanou a otevřenou přepravku, při mazlení byste musela kočičku pevně popadnout a držet tak, aby se vám nevysmekla (jakoby kolem "ramen", aby se nemohla předníma zapřít a vyskočit) a rychle zavřít do přepravky. Nepočítejte s tím, že byste ji mohla někam odnést v náručí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: Re: už se nechá pohladit
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 3. 2007 12:24:09
Odpovědět s citátem

Ivanka (Toby) napsal:
Tak včera jsem byla večer za tmy krmit a to zvířátko se napapalo a pak ke mě pomalu přišlo a nechalo se hladit. Mělo normálně mazlící deficit Surprised) Dnes tam půjdu za světla a zjistím pohlaví a juknu na tu ránu na nožičce...


Tak to je skvělá zpráva! Držím palce! Kočky si často drží zprvu odstup, taky mám doma plachého kocoura a přitom to je mazel Smile
Stejně by to chtělo kočičku odchytit a nechat prohlédnout veterinářem, ideálně i nechat vykastrovat... Budu držet palce, ať se to dobře vyvíjí i nadále . Určitě pak dejte zas vědět.
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: Re: už se nechá pohladit
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 3. 2007 12:44:31
Odpovědět s citátem

Ještě malá poznámka... Jak znám plaché kočky, tak bych řekla, že si čičín postupně zvyká jenom na vás. Kdybyste s sebou vzala kvůli odchytu ještě dalšího člověka, asi by se vyděsil/a a nepřišel by. Kočka se dá odchytit i v jednom člověku, i když je to celkem náročné a vyžaduje to jistou znalost manipulace s kočkami. Pokud se čičín nechá pohladit, není to beznadějné. Asi bych čičína ještě pár dní krmila a hladila, aby se míň bál. Po pár dnech si nachystat poblíž přepravku s otevřenými dvířky a pak čičína během hlazení hodně pevně chytnout za kůži za krkem a nacpat do přepravky. Jedině tak je totiž možné manipulovat s plachou kočkou. Nejde ji chytit normálně do náruče nebo jinak, podrápala by vás a vyděšeně utekla. Při čapnutí za kůži za krkem kočka trochu ztuhne a méně se brání. Počítejte s tím, že budete podrápaná, kočka se pravděpodobně bude bránit.
Nejideálnější by samozřejmě bylo použití odchytové klece, ale útulky mají hodně práce, útulkáři dřou a dřou a dřou... Pokud se čičín nechal pohladit, mohla byste to zkusit sama a až v případě neúspěchu obvolat útulky.
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ivanka (Toby)



Založen: 22.12.2005
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Předmět: je to kluk
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 3. 2007 11:20:41
Odpovědět s citátem

Zdravím, tak je to kluk, nechal se krásně hladit, dokonce občas vylezl i na klín. Domlouvala jsem se s jedním azylem na odchytu - dokonce jsem ho naučila papat v přepravce, takže když pak slečna z azylu přišla, tak vcelku nebyl problém ho tam dostat (slečna zjevně byla již zkušená Smile
Takže teď je kocourek od soboty v azylu. Slečna říkala, že během měsíce ho nabídne - nepřipadá vám ten měsíc málo? Na to, že není ani očkovaný ani kastrovaný a to všechno má podstoupit během jediného měsíce. Bojím se, aby to pro kocourka nebyla moc velká zátěž Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 3. 2007 11:53:59
Odpovědět s citátem

Ivanko, blahopřeji a taky děkuji za dobrou zprávu a za to, že jste nebyla ke kocourkovi lhostejná. Udělala jste to moc šikovně. Smile
Nebojte se, měsíc určitě není krátká doba, všechno zvládne a radši ať jde co nejdřív do nového domova, kde ho budou mít rádi a věnují mu všechnu péči.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 3. 2007 10:23:10
Odpovědět s citátem

Tak to je skvělá zpráva Smile měsíc určitě není málo. Kastrace u kocouřích kluků není nic extra drastického, kocouři jsou už za 3 dny úplně fit.
Tak hlavně aby našel hodné lidi. Vy byste ho nechtěla?
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
naffissa



Založen: 19.01.2007
Příspěvky: 33

Předmět: Výborně!
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 3. 2007 14:06:00
Odpovědět s citátem

Tak to je skvělé Ivanko, že jste se o kocourka tak starala a že už o něj bude nadále dobře postaráno! Snad najde někoho, kdo si ho vezme a bude o něj dobře pečovat. Obdivuju takové lidi. Zachránila jste ho...mám radost!Byla jste ho tam navštívit?Stýská se vám po něm?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ivanka (Toby)



Založen: 22.12.2005
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Předmět: třetí kocourek do rodiny
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 3. 2007 11:05:10
Odpovědět s citátem

No, to víte, že jsem oplakala, když si ho slečna odvezla, ale už je to týden, tak už je mi lépe. Jen pořád koukám z okna a hledám ho Smile
Ohledně návštěvy - to fakt nevím, jestli bych za ním mohla - je to malý soukromý azyl - takže u slečny doma. Nevím, jestli by byla nadšená z toho, že jí tam lozí cizí holka Very Happy Zkusím se zeptat.
A ohledně toho, jestli bude bydlet s námi nebo ne... raději bych mu našla jiný domov. Máme doma už dva kocourky a o víkendech jezdíme vlakem na chatu. Takže takhle máme s přítelem každý jednu přepravku a jedem. Navíc, když jedeme na dovolenou, tak nám chodí krmit a vybírat záchůdky kamarádky a nevím, jak by se jim líbilo, kdyby přibyl další strávník (záchůdkář) Twisted Evil
Měla jsem dva tipy na nové majitele - tak jeden už bohužel padnul. Musím nenápadně oťukat ten druhý. Nemáte nějakou zaručenou přesvědčovací formulku? Twisted Evil Kolegyně totiž o nějakém kocourkovi uvažuje, ale doteď, když jsem jí nějaké to nalezené zvířátko nabídla, tak nechtěla. Že prý je ještě brzo, že nechce perského (sice zřízeného), a na tohodle ze dvorku mi řekla, že nechtěla kocourka s růžovým čumáčkem Evil or Very Mad Jako kdyby to nebylo jedno. Nevnucovala bych jí ho, ale asi před půl rokem mi říkala, že bude chtít nějakého staršího kocourka, třeba s handicapem, kterého nikdo nechce. Ach jo.
Tak co na ní vyzkoušet? Když už se rozhodne, tak bude dobrá panička, ale do té doby jí asi zaškrtím Twisted Evil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 3. 2007 21:27:03
Odpovědět s citátem

Ivanko, z vlastní zkušenosti vím, že takové přesvědčování nemá moc cenu. Kdyby kocourka opravdu chtěla, tak si ho vezme, ať má jaké chce chlupy a jaký chce čumáček... na tom přece nezáleží. Rolling Eyes
Nemrhejte energií tam, kde je to marné.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ivanka (Toby)



Založen: 22.12.2005
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Předmět: chcete slyšet/číst dobrou zprávu?
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 1. 2008 10:00:03
Odpovědět s citátem

Tak tady jedna je. Kocourek se jmenuje Dvorek Surprised) Nic lepšího mě nenapadlo. Potkala jsem ho na další umísťovací výstavě a už se nechal i chovat. Tak jsem si říkala, že si ho stejně vezmu a s tou cestou na chatu to nějak vyřešíme. Jenže... slečna mi kocourka nechtěla dát Surprised) Že by se v bytě trápil a potřebuje k baráčku. Tak jsem si to znovu obrečela. Na výstavě se neumístil a tak jsem začala znovu spřádat plány ... a sehnala jsem mu novou rodinu. Mají domeček v jedné vesnici u Prahy. Doma jich je jak zrzavejch mravenců a navíc mají i kočky i psy. A Dvorek je na výsost spokojený. Kamarádí se s každým, i s malými dětmi. Zpočátku bydlel v baráčku, aby si zvykl, ale teď už žije spolu s dalšími dvěma kočkami na chodbě (mají kočičí dvířka ve vchodových dveřích).
Takže nakonec všechno dobře dopadlo Surprised)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
sarast



Založen: 10.01.2008
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha

Předmět: Krásná zpráva
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 1. 2008 12:51:49
Odpovědět s citátem

Nelze Vám to nenapsat - jste úžasná, jak jste se o kocourka postarala.Díky za příběh s dobrým koncem Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (40x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (24x)
3
PKD - polycystická choroba ledvin (18x)
4
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (17x)
5
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (16x)
6
Zajímavá škrabadla a pelíšky (16x)
7
Somálská kočka (16x)
8
Třicátá pátá Poznávačka vyhlášena (15x)
9
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (14x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top