Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Jak krmit?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Kotě kotěcí



Založen: 10.01.2007
Příspěvky: 36
Bydliště: Brno

Předmět: Jak krmit?
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 7. 2007 18:58:26
Odpovědět s citátem

Poraďte mi, prosím, už nevím, co s tím naším kocouřem dělat. Všichni tady píšete, že máte granulky k dispozici celý den, ale u nás to prostě není možné. Když ráno nasypu kocourovi granule do misky, tak se tam usadí a žvýká tak dlouho, až všechno spořádá. Pak brečí, že má hlad (nebo možná jenom chuť).
Tenhle problém máme od kastrace, předtím jsme dávali kotěcí granule a v pohodě vydržely celý den. Po kastraci jsme nasadili indoorové granule, ale ta menší dávka mu prostě nestačí. Zkoušeli jsme krmit 3x denně, ale teď už to nejde, protože jsme přes den v práci. Myslím ale, že mu ta dávka krmení stačí, protože nijak nehubne a energie má taky dost, jen se mu asi nelíbí, že má prázdnou misku.
Je nějaká možnost, jak naučit kocoura, aby si jídlo šetřil?
_________________
Danka (Sir Humphrey Appleby & Adi Straka)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 7. 2007 19:41:34
Odpovědět s citátem

Já granule vůbec nedávkuji. Mám prostě misku se zásobníkem do kterého se vejdou asi dvě kila granulí a kočky i kocouři je mají celý den k dispozici a jen uzobávají. Přitom nemám pocit že by se přejídali - chovný kocour je spíš hubený, chovné kočky jsou tak akorát a kastráti jsou sice trochu kulatější, ale rozhodně to není nijak přehnané. Mám pocit že když vědí že granulky jsou celý den na místě tak nemají potřebu sníst všechny najednou, spíš se snaží vyžebrat ještě maso.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Jak krmit?
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 7. 2007 9:25:49
Odpovědět s citátem

Tak krmnou dávku rozdělte na 2x, ráno a večer. Nicméně na jednu stranu krmení 2x denně, nikoliv celý den k dispozici miska granulí, není zase až tak špatný režim. Kdybyste si třeba pořídili druhou kočinu a jedna z nich by musela být na speciální dietě, je tenhle systém krmení lepší.
Pokud kocour nehubne a jen hází smutné oči, neřešila bych to na Vašem místě, dávejte mu krmnou dávku 2x denně, však on hlady určitě neumře. S tím naučit ho šetřit jídlo to totiž vidím špatně, to se těžko povede.
Nebo pokud nemá problémy s váhou, dejte mu normální Adult granule, a uvidíte, jestli problém není jen v těch Indoor granulích, které mají "menší" výživnou hodnotu.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kotě kotěcí



Založen: 10.01.2007
Příspěvky: 36
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 7. 2007 19:39:19
Odpovědět s citátem

Děkuju vám za reakce.
S váhou kocour trochu problémy má, ne že by byl přímo tlustý, ale vetka nás upozornila na to, že má k hromadění tuku sklony.
Krmení 2x denně by v zásadě nevadilo, akorát když budeme chtít odjet, tak budeme muset někoho na krmení sehnat, doufala jsem, že se naučí jídlem šetřit a bude možné mu dát třeba dávku na dva dny. No ale asi se s tím musím rozloučit. Možná to ještě vyzkoušíme s tím dávkovačem na krmení.
A myslíte, že by mohlo pomoct, kdybychom mu kromě granulí dávali i maso? Že by se ráno najedl z konzervy a potom by ty granule opravdu jen uzobával?
_________________
Danka (Sir Humphrey Appleby & Adi Straka)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 7. 2007 23:10:31
Odpovědět s citátem

Kotě kotěcí napsal:

A myslíte, že by mohlo pomoct, kdybychom mu kromě granulí dávali i maso? Že by se ráno najedl z konzervy a potom by ty granule opravdu jen uzobával?

Zkusit to můžete, ale nemyslím si, že by to příliš pomohlo. Prostě někteří kastráti začnou být pažraví a je třeba jim dávky opravdu "dávkovat". Takže jak píše April, dávejte mu 2x denně potřebnou porci tak, aby nehubnul, ani netloustnul, za maso či kvalitní konzervu nebo rybu bych se přimlouvala, přece jen ta "flákota" je pro kočku nejpřirozenější potravou. Jinak s dovolenou se to dá také vyřešit tak, že pořídíte zásobník s hodinami, který v předem nastavené intervaly otevře klapku a kocourek se může najíst předem stanovené dávky.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AjA



Založen: 26.08.2005
Příspěvky: 40
Bydliště: Chomutov

Předmět: kočičí dieta:o)
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 8. 2007 18:33:38
Odpovědět s citátem

I já mám doma kastrovanou kočičku. Zpočátku jsem krmila jako v mládí, celý den měla granulky k dispozici. Ale pak jsem si všimla, že fakt zbaští všechno a trochu se mi kulatí. Takže jsem na rady jiných chovatelů přistoupila k dávkování. Zpočátku jsem to i vážila, ale teď tak nějak odhadem. Dostane granulky ráno, pak večer konzervu, a na noc jí dám taky dávku. K obědu jí granulky dát nemohu, ale vždy jí ráno v misce zbude, takže o hladu určitě není.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Laalaa



Založen: 02.01.2006
Příspěvky: 55
Bydliště: Jinočany

Předmět: Krmítko
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 8. 2007 20:19:40
Odpovědět s citátem

V případě že byste se bála na den odjet můžete kočce pořídit automatické krmítko. Je to sice kapku dražší záležitost než miska se zásobníkem, ale zaručí vám to, že alespoň jedna dávka jídla bude i další den. http://www.tommiland.cz/good.php?goodId:2038|Pet-restaurant-TOMMI-automaticke-krmitko-
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Zajímavá škrabadla a pelíšky (15x)
2
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (12x)
3
RSS kanály (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top