Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kritéria hodnocení kvality potravy


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: Kritéria hodnocení kvality potravy
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 3. 2007 9:54:39
Odpovědět s citátem

Ahoj, prolezla jsem tu i jinde všechno možné ohledně kvalitní potravy, ale vpodstatě vlastně nevím, jaké hodnoty musí krmivo šplňovat, aby bylo kvalitní. Včera jsem totiž srovnála hodnoty z granulek Whiskas Junior, Eukanuba koťátko a Gimpet koťátko a částečně také Hill´s koťátko. Překvapilo mne, že Hill´s by měl být podle toho, co jsem si přečetla, superpremiový, ale obsahuje -pro koťata- sójovou moučku. U prvních 3 srovnávaných se vpodstatě hodnoty příliš nelišily. Proč je tedy Whiskas ozačován za nekvalitní? "Jen" kvůli konzervantů, barvivům a ochucovadlům? (Teď nenahlížím na to, že není deklarován podíl masových složek). Předpokládám, že hlavní roli v kvalitě bude hrát podíl masových složek, které W. neuvádí, ale ostatní čísla jsou poměrně přibližná. Občas se dost liší tuk. Takže bych uvítala nějaký přehled, jaké jsou doporučované hodnoty pro ty které látky a složky. Dále by mne zajímalo, co se přesně skrývá pod označením N-látky, zatím si nejsem jista mezi 2 složkami. Pak by mne zajímalo, z hlediska složek, jakým krmivům se vyhnout - o sóje, která bývá špatně snášena, se tu již psalo, co třeba rybí nebo kukuřičná moučka?
Myslím, že by jasné definování toho, co je vhodné (někde se tu psalo o vlhkosti, kolik % odpovídá kvalitnímu krmivu, ale ztratila jsem to) a co škodlivé a v jakém množství, včetně vitaminů, jelikož je cpou úplně všude - hodila by se doporučená denní dávka, aby kočka neměla přemíru... , určitě pomohlo s výběrem krmiva mnohým z nás, aby to bylo pěkně pohromadě a nemuselo se hledat mezi dotazy o krmení a krmivu.
Dotaz se týká hlavně granulek, ale můžeme rozšířit i na konzervy, i když u těch je to jasnější.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Kritéria hodnocení kvality potravy
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 3. 2007 10:23:16
Odpovědět s citátem

Tak to si nejsem jistá, jestli někdo z laiků bude schopný odpovědět na takový dotaz. Tohle už je hodně specifické, a myslím, že ani veterinář by nebyl schopen dotaz fundovaně zodpovědět, a sem, myslím, žádný odborník na stravu pro zvířata nechodí.
Zkusit se obrátit na veterinární správu, ale pochybuju, že tam budou ochotní rozebírat krmiva pro kočky, možná v nějakých studiích, nicméně tam je otázka, jak získat přístup k domácím, natož k zahraničním.

Laik asi může hodnotit krmiva jen podle toho, co výrobce deklaruje ... % podíl masa, obsah přidaných látek, konzervanty, barviva, i to, jak krmivo prospívá kočce (srst, exkrementy,...), vliv na močové ústrojí, z dlouhodobého pohledu, množství které je zapotřebí k nasycení, ... a nebo pak podle zkušeností ostatních.

Pokud by se Vám podařilo někde vypátrat studie ohledně krmiv, určitě by to byla zajímavá informace.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: Re: Kritéria hodnocení kvality potravy
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 3. 2007 10:38:31
Odpovědět s citátem

April napsal:
Tak to si nejsem jistá, jestli někdo z laiků bude schopný odpovědět na takový dotaz. Tohle už je hodně specifické, a myslím, že ani veterinář by nebyl schopen dotaz fundovaně zodpovědět, a sem, myslím, žádný odborník na stravu pro zvířata nechodí.
Zkusit se obrátit na veterinární správu, ale pochybuju, že tam budou ochotní rozebírat krmiva pro kočky, možná v nějakých studiích, nicméně tam je otázka, jak získat přístup k domácím, natož k zahraničním.

Laik asi může hodnotit krmiva jen podle toho, co výrobce deklaruje ... % podíl masa, obsah přidaných látek, konzervanty, barviva, i to, jak krmivo prospívá kočce (srst, exkrementy,...), vliv na močové ústrojí, z dlouhodobého pohledu, množství které je zapotřebí k nasycení, ... a nebo pak podle zkušeností ostatních.

Pokud by se Vám podařilo někde vypátrat studie ohledně krmiv, určitě by to byla zajímavá informace.

April


nějaké hlubší studie jsem už zvdala, ale překvapuje mne, že by laici neměli / nevěděli přibližně, co je dobré. Choval jsme želvy, o těch je tak málo informací, a když už, tak většinou nepravdivých, zastaralých nebo omylných. Přesto se dá najít info, od normálních chovatelů, ne vetů, kteří sehnali a poskytují rady o výživě. A kočky jsou oprtoi želvám mnohem častější Smile Takže bych předpokládala, že ten, kdo se kočkám věnuje, by mohl znát nějaké přibližné, doporučované rady o výživě, minimálně třeba ty DDD vitaminů, tuků.... To mi bude bohatě stačit. Jen masový podíl mi přijde k ohodnocení málo...
Trošku jste mě vzala iluze, jak pak mám důvěřovat, že superpremiové krmivo je skutečně výrazně lepší, než krmivo obyčejné? Zas jen marketing? (u těch želv jsou třeba vesměs průmyslová krmiva a vitaminy pro zvířata krmená bylinami škodlivé, až smtící při pravidelném podávání).
No zkusím ještě hledat... Ale proč pak každý odsuzuje Whiskas atd a vychvaluje jiné, pokud by to neměl podloženo i nutričním rozborem a výživovými potřebami koček? Jen opakování toho, že někdo někomu (včetně výrobce) něco řekl?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Kritéria hodnocení kvality potravy
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 3. 2007 11:03:12
Odpovědět s citátem

Ono iluze nikomu brát nechci, psala jsem, že si nejsem jistá, jestli laik pátrá (příp. je schopný-ochotný se dopátrat zaručených informací) po doporučených denních dávkách - ono možná stačí porovnat složení na různých značkách granulí a předpokládám, že v určitých hodnotách se při přepočtu na DDD budou některé hodnoty shodovat. A ten % podíl masa není až tak nezanedbatelná informace, protože čím vyšší podíl "masa", tím menší podíl přidaných látek, a čím menší podíl "masa", tím víc "bordelu".
Nicméně nevylučuju, že chovatelé, kteří se věnují kočkám celý život tyto informace mají, takže snad napíšou.
Každopádně - myslím, že čím krmit, tu pramení především ze zkušeností lidí, kteří se již nějakou dobu orientují na kočky a mají ozkoušeno, po čem kočky prospívají a po čem ne, a tyto informace se předávají dál ... přibývají další nová krmiva, u některých osvědčených zase může docházet ke snížení kvality ...

Určitě to není o marketingu ... naopak zrovna zde bych řekla, že jde marketing naruby - zrovna ten Whiskas se snaží všem vnutit, jak je to skvělé krmivo, a tzv. kvalitní krmiva typu ProPlan, Hills, IAMS, Eukanuba, mají minimum reklam, a ty bývají především ve specializovaných časopisech.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Kritéria hodnocení kvality potravy
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 3. 2007 11:12:35
Odpovědět s citátem

Na českých stránkách Hillsu jsem narazila na tenhle odkaz -
http://www.avet.cz/poradenstvi.php

Co zkusit formulovat dotaz přímo tam, třeba zjistíme nějaké relevantní informace ohledně detailnějších infomací o krmivech.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tif



Založen: 15.02.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: okres Nový Jičín

Předmět: re
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 3. 2007 11:34:53
Odpovědět s citátem

N-látky = dusíkaté látky, patří sem např. bílkoviny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: Re: re
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 3. 2007 11:46:27
Odpovědět s citátem

tif napsal:
N-látky = dusíkaté látky, patří sem např. bílkoviny


Díky tif, právě mně mátlo, že někde píší dusíkaté látky a někde bílkoviny Smile Takže ty moje 2 tipy jsou vlastně jeden Smile když to asi opět trochu zjednoduším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: Re: Kritéria hodnocení kvality potravy
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 3. 2007 12:14:18
Odpovědět s citátem

April napsal:
Ono iluze nikomu brát nechci, psala jsem, že si nejsem jistá, jestli laik pátrá (příp. je schopný-ochotný se dopátrat zaručených informací) po doporučených denních dávkách - ono možná stačí porovnat složení na různých značkách granulí a předpokládám, že v určitých hodnotách se při přepočtu na DDD budou některé hodnoty shodovat. A ten % podíl masa není až tak nezanedbatelná informace, protože čím vyšší podíl "masa", tím menší podíl přidaných látek, a čím menší podíl "masa", tím víc "bordelu".
Nicméně nevylučuju, že chovatelé, kteří se věnují kočkám celý život tyto informace mají, takže snad napíšou.
Každopádně - myslím, že čím krmit, tu pramení především ze zkušeností lidí, kteří se již nějakou dobu orientují na kočky a mají ozkoušeno, po čem kočky prospívají a po čem ne, a tyto informace se předávají dál ... přibývají další nová krmiva, u některých osvědčených zase může docházet ke snížení kvality ...

Určitě to není o marketingu ... naopak zrovna zde bych řekla, že jde marketing naruby - zrovna ten Whiskas se snaží všem vnutit, jak je to skvělé krmivo, a tzv. kvalitní krmiva typu ProPlan, Hills, IAMS, Eukanuba, mají minimum reklam, a ty bývají především ve specializovaných časopisech.

April


Považuji za samozřejmé, že každý chovatel - laik či chovatel=šlechtitel, odborník - pátrá. Musím přeci vědět, jak správně krmit...

Podíl masa nepovažuji za zanedbatelný. Ale chci mít jistotu, že krmivo s vysokým podílem masa neobsahuje také nějaký ten nevhodný či ne ne úplně vhodný "bordel" či nepřiměřené dávky něčeho jiného. Teoreticky by neměl, lze možná předpokládat, že pokud už se výrobce obtežuje produkovat masově lepší krmivo, nebude to kazit... teoreticky Smile

Zkušenosti s prospívám se nemusí vždy shodovat s kvalitou krmiva. Viz třeba ty želvy. želvy také na pohled prospívají, ale testy vnitřního stavu dokazují opak. Ale u koček by to mělo být spolehlivé, úplně laicky souzeno např. jen podle věku k žití - tam by se brzy odhalilo, že krásná kočka je zničená uvnitř... Každopádně nechci aby to vyznělo, že nedoceňuji zkušenost chovatelů, naopak praktickýcm zkušenostem věřím asi nejvíc, "svá" krmiva používám na doporučení od Modrého Kocoura Smile jen bych ráda měla zkušenost potvrzenou daty (ta výživová doporučení). Spíš tak pro zajímavost, protože i whiskas se odvolává na veterináře... a taky spíš kvůli tomu tuku, aby ho kotě nemělo moc a kvůli vitaminům, abych kotě nepředávkovala, když jsou ve všem vitaminy - jde mi hlavně o vitaminy rozpustné v tucích... výrobci to vědí určitě také, tak snad je tam malý podíl... ale zkušenost se želvami mně už naučila nedůvěřovat výrobcům, ono se jim to hodí, koupíš želvu - koupíš kapky v dobré víře - želva chcípne - koupíš novou - koupíš více vitaminů - želva chcípne - a tak dále... (předpokladem je dobrý chov, ne želva nemocná či krmená salátem, což je skoro totéž) Bez vitaminů by nebyl kšeft, neb by jedna želva vydržela několika generacím... To je smutné a málokdo to ví... Ale na to mám jiný web, koho by zajímalo, písněte, doporučím...

marketing - to je pravda Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 3. 2007 13:10:32
Odpovědět s citátem

Tak jsem se dopídila, že kvalitnější krmiva by měla odpovídat normám. Přes hledání AAFCO, americké organizace, jsem se dopídila k zajímavému článku o zpracování krmiv.
Takže nejlepší by asi bylo krmit jen masem.
Když už umělá krmiva, tak z rostlinných složek by asi nejméně vadila rýže.
Vím, že vlastně nepíši žádné novinky, ale tabulku výživových hodnot ne a ne najít Smile
Takže když to vezmu kolem a kolem, tak se zas vrátím ktomu, že se pokusím krmit tím lepším, protže zřejmě nic úplně OK, pokud nebudu krmit doma produkovaným masem ze zvířat krmených čistým žrádlem Smile, v dnešní době chemie, hormónů a zpracovatelských postupů prostě není...

http://psipokec.vuab.cz/viewtopic.php?pid=100
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 3. 2007 13:33:12
Odpovědět s citátem

Velmi zajímavý článek v tom odkazu.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Míla_S



Založen: 16.02.2007
Příspěvky: 15

Předmět: krmiva
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 3. 2007 15:20:34
Odpovědět s citátem

No, osobně si myslím, že pro laiky je opravdu těžké posoudit, zda-li je krmivo kvalitní nebo ne. Já se řídím hlavně obsahem masa, i když informace na výrobku nemusí být asi 100% zaručující, dále si čtu informace na obale ale víc pro to asi neudělám. I když je tam dost informací, moc mi to neříká Crying or Very sad Takže nekupuji ta nejlevnější krmiva, i když naší Micce například Whiskas kapsičky chutnají Laughing ...někdy jí je také dopřeju...ale preferuji ta, co mají vyšší obsah masa, bílkovin a Míce chutnají...k čemu mi bude něco, co mi nebude žrát? Ale jestli se najde někdo, kdo tomu víc rozumí a nám všem to tady vysvětlí nebo nám dá odkaz, kde podobné informace najít, budu jedině ráda. Určitě napište!!
Míla
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
liw



Založen: 03.05.2006
Příspěvky: 152

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 3. 2007 18:38:06
Odpovědět s citátem

na stranke OZ Macky SOS prave "vychadza" serial o spravnom krmeni. Momentalne ma uz 3 casti a dalsia bude uz v nedelu. Linka na prvy zo serie je: http://www.mackysos.sk/index.php?ktory=Spravne%20krmenie&praca=clanky

Dozvedela som sa tam strasne vela novych informacii, mozno pomoze aj vam.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Míla_S



Založen: 16.02.2007
Příspěvky: 15

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 3. 2007 19:02:22
Odpovědět s citátem

bezva, jen tak dál...už jsem se tam podívala... díky za tip!!
Míla
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: Re: krmiva
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 3. 2007 10:39:36
Odpovědět s citátem

Míla_S napsal:
Já se řídím hlavně obsahem masa, i když informace na výrobku nemusí být asi 100% zaručující, dále si čtu informace na obale ale víc pro to asi neudělám. I když je tam dost informací, moc mi to neříká
Míla


Právě proto zkouším pátrat, chtěla bych tomu aspoň trochu porozumět Smile, ne si jen číst obaly a pokoušet se srovnávat různá krmiva a odvozovat z toho nějaké předpoklady Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kotě kotěcí



Založen: 10.01.2007
Příspěvky: 36
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 3. 2007 12:41:27
Odpovědět s citátem

Ten seriál na MačkySOS je vážně skvělý, dozvěděla jsem se tam spoustu zajímavých informací. Ale podkopalo to moji důvěru ve vžrobce krmiv, tak teď podrobně zkoumám složení všech možných granulí. Abychom nakonec nepřešli na syrové maso, tam člověk aspoň ví (většinou), co v tom je.
_________________
Danka (Sir Humphrey Appleby & Adi Straka)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tif



Založen: 15.02.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: okres Nový Jičín

Předmět: re
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 3. 2007 19:52:54
Odpovědět s citátem

Tak jsem trochu hledala v literatuře nějaké tabulky výživových hodnot v krmivech pro kočky, a jednu jsem našla:

Doporučené minimální hodnoty živin na 100 g sušiny ( 400 kcal metabolizovatelné energie ) v potravě:
bílkoviny 28g / 22 (předpokladem je vyvážený poměr aminokyselin)
tuk 9g / 5,5
kyselina linolenová a arachidonová 1g / 1,1
kyselina arachidonová 0,02g / -
vápník Ca 1g / 1,1
fosfor P 0,8g / 0,9
poměr vápník/fosfor 1,0:0,8 g / 1,0:0,8
sodík Na 0,2g / 0,2
draslík K 0,4g / 0,5
hořčík Mg 0,05g / 0,04
železo Fe 10mg / 8,0
měď Cu 0,5mg / 0,7
mangan Mn 1mg / 0,5
zinek Zn 4mg / 5,0
jod I 0,1mg / 0,15
selen Se 10g / 10
vitamin A 550 m.j. / 500
vitamin D 100 m.j. / 50
vitamin E 8mg / 5,0
vitamin K 8g / 8,0
tiamin (B1) 0,5g / 0,1
riboflavin (B6) 0,5mg / 0,25
kyselina pantotenová 1mg / 1,1
niacin 4,5mg / 1,2
pyridoxin 0,4mg / 0,12
vitamin B12 2g / 2,7
cholin 200mg / 125
taurin 100mg / -

Doplnila jsem zde i hodnoty pro psy ( za lomítkem ), pro porovnání.


Naposledy upravil tif dne 16. 10. 2007 19:05:38, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: Re: re
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 3. 2007 13:28:28
Odpovědět s citátem

[quote="tif"]Tak jsem trochu hledala v literatuře nějaké tabulky výživových hodnot v krmivech pro kočky, a jednu jsem našla:


Super, díky Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kockolit



Založen: 10.06.2008
Příspěvky: 98

Předmět: Nejlepší strava je přirozená
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 6. 2008 10:32:30
Odpovědět s citátem

Tady jsou taky nějaké články, jež vám osvětlí určité záležitosti:

kód:
http://www.baron.cz/kocka/prirodni-lekarna/clanky/vyziva-kocky-jidelnicek-prirozene-syrove-stravy/i-0


kód:
http://www.baron.cz/kocka/prirodni-lekarna/clanky/civilizacni-choroby-alergie-kocek/i-0
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Nejlepší strava je přirozená
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 6. 2008 10:59:55
Odpovědět s citátem

kockolit napsal:
Tady jsou taky nějaké články, jež vám osvětlí určité záležitosti:


Základem pro dobré krmení je hlavně používat zdravý rozum a znát svou kočku a vědět, na která jídla reaguje dobře a která jí nesednou.

Přirozená strava je sice krásná představa, ale pokud kočka pravidelně po zkrmení syrovým masem zvrací, či syrové masto naprosto odmítá, je naprosto jasné, že cpát ho do ní za každou cenu je spíš ku škodě než k užitku.

Proto je důležité seznámit se různými variantami krmení, ale nezapomenout přemýšlet!

April

P.S.: Pro mě je spíše otázkou, nakolik je přirozené krmení syrovým masem, pokud k němu je zapotřebí stejně dodávat potravinové doplňky vytvořené uměle, byť z takzvaných přírodních zdrojů. Navíc zmiňovaný článek mi nepříjde o nic míň reklamní (viz firma na konci článku) než reklama na kočičí granule.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockolit



Založen: 10.06.2008
Příspěvky: 98

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 6. 2008 17:04:15
Odpovědět s citátem

No jasně, že když je kočka na něco alergická, nebudu jí to nasilu cpát. A bacha. Není umělý jako umělý. Více věřím výtěžkům a extraktům z rostlin a podobně, jako laboratorně vyrobeným umělinám.Wink Myslím si, že je dobré, že si konečně lidé uvědomují, že dnešní potraviny jsou jenom éčka, konzervační látky a ochucovadla.Evil or Very Mad Není nad domácí...Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockolit



Založen: 10.06.2008
Příspěvky: 98

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 6. 2008 17:09:53
Odpovědět s citátem

BTW: No a místo doplnků stravy můžete kočke podávat i zeleninu...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
katty



Založen: 16.06.2008
Příspěvky: 23

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 7. 2008 10:43:19
Odpovědět s citátem

% masa je sice důležité, ale hodně záleží i na kvalitě masa a druhu moučky. Já osobně si myslím, že přídavky borůvek, brusinek a jiných věcí jako aloe je zbytečné. Pro mě je důležité jestli kočka celkově po krmivu prospívá. Vše se odrazí na její vitalitě a srsti.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (61x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Britská krátkosrstá kočka (28x)
4
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (25x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (24x)
6
Kočičí jména (23x)
7
Mňoukání a štěkání (22x)
8
Mrouskání kočky (říje) (21x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (19x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top