Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Příznaky říje, průběh apod....


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
myska.smudlinka



Založen: 06.03.2007
Příspěvky: 24
Bydliště: Děčín

Předmět: Příznaky říje, průběh apod....
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 3. 2007 20:37:20
Odpovědět s citátem

Zdravím, drazí kočičáci a kočičandy...
Mám 8mi měsíční kočičku... Šmudlina je jen doma-ven nechodí... Teď nedávno začala být silně neklidná-hlavně v noci. Normálně se budila tak ve 4, teď je vzhůru už v půl 2 a do 8 stále courá, mňouká... Večer taky hodně silně, ještě víc než v noci... Na okno se škrábe apod. Asi přišla říje-i když nemá ten přáznak, že by vystrkovala zadeček... Když jsem jí dneska hladila, tak měla u cecíků trochu nelitou kůži, jakoby rozlité koláčky... Dneska jsem byla u veterináře, který mi dal cukřík, pro oddálení říje, ale zapoměla jsem se zeptat na ty cecíky... Nepotkal ste se s tím někdo??? Děkuji....
p.s. Někde jsem četla, že příznaky, délka říje jsou u každé kočky jiné...!!!??? Confused [/b]
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
myska.smudlinka



Založen: 06.03.2007
Příspěvky: 24
Bydliště: Děčín

Předmět: Re: Příznaky říje, průběh apod....
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 3. 2007 21:44:47
Odpovědět s citátem

No, jsem z toho všeho nějak v rozpacích... Když si s ní hraji, je šťastná, nemňouká, když se s ní mazlím je přítulná, pak je chvíli v kuchyni, sedne na parapet a řeve, nebo pak courá po bytě a řve, ale hrozně... Když před 3mi dny slyšela koucoura pod oknem, tak vystřelila na okno, jak dělo... Jen mě mate, že nezvedá ten zadek, když jí hladím... Pak ty bouličky u cecíků... Dostala 1. várku toho cukru... Jsem z toho docela... no nevím... Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Příznaky říje, průběh apod....
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 3. 2007 10:10:08
Odpovědět s citátem

Cukru? Tableta pro oddálení říje? Pokud kočička není chovná, tak u 8mi měsíční dobře rostlé zdravé kočičky je nesmysl dávat cokoliv na oddálení říje, naopak tyto přípravky občas způsobí víc škody než užitku. Rozumným řešením je kastrace, tím se předejde jak hledání a volání a ženichů, tak neklidu, a dalším možným zdravotním problémům.
Divné jsou ty bouličky, to je otázka spíš pro veterináře.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Míša



Založen: 15.01.2007
Příspěvky: 47
Bydliště: Bruntál

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 3. 2007 12:01:36
Odpovědět s citátem

no ja jsem slysela ze u kastrace driv nez v roce uz kocicky i umrely Sad (spatna davka uspavaciho prostredku)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 3. 2007 12:30:23
Odpovědět s citátem

Míša napsal:
no ja jsem slysela ze u kastrace driv nez v roce uz kocicky i umrely Sad (spatna davka uspavaciho prostredku)

To je nesmysl. Samozřejmě že kastrace jako každá jiná operace má svá rizika, např. pokud má kočka nezjištěnou srdeční vadu nebo jiný problém, ale absolutně to nesouvisí s věkem kočky. Při kastraci může umřít šestiměsíční kočka stejně jako třeba šestiletá, ale jsou to rozhodně jen velmi vzácné vyjímky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Míša



Založen: 15.01.2007
Příspěvky: 47
Bydliště: Bruntál

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 3. 2007 12:48:19
Odpovědět s citátem

Alena V. napsal:
Míša napsal:
no ja jsem slysela ze u kastrace driv nez v roce uz kocicky i umrely Sad (spatna davka uspavaciho prostredku)

To je nesmysl. Samozřejmě že kastrace jako každá jiná operace má svá rizika, např. pokud má kočka nezjištěnou srdeční vadu nebo jiný problém, ale absolutně to nesouvisí s věkem kočky. Při kastraci může umřít šestiměsíční kočka stejně jako třeba šestiletá, ale jsou to rozhodně jen velmi vzácné vyjímky.


ja jen pisu co jsem slysela
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
myska.smudlinka



Založen: 06.03.2007
Příspěvky: 24
Bydliště: Děčín

Předmět: Re: Příznaky říje, průběh apod....
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 3. 2007 14:27:22
Odpovědět s citátem

No, tak náš pan doktor je zastáncem ne moc drastických léků-je proti antikoncepcím-respektive vymouvá je apod. Tohle je sice taky hormon, ale ne takový driák... Na vysvětlenou-co se týče kastrace... Mám toho hodně načteno, takže vím, co a jak o kastraci, antikoncepci a vůbec o životě kočky... Kastrovat nechávat ještě nechci, jelikož v létě pustíme Šmudlinu ke kocourovi... Není to chovná kočka, ale mám zájemce na koťata a já chci taky ještě jedno pro nás, respektive k ní... A teď jí ještě nechci pouštět ke kocourovi, bydlím zatím v bytě. Takže jsem potřebovala něco na uklidnění hormonů, takže tohle byla jediná cesta... Jinak kastrovat se dá i v mladém věku... Bez rizik... Každá operace má svá rizika... A také mám zkušenosti, že lidé, co nečtou žádné knihy, brožury, co mají doma hodně koček,tak tohle prostě neřeší, dají vykastrovat a hotovo... Kočičky se mají dodnes dobře... Razz Na světě je různých názorů a o kastraci je tu hodně diskusí... měla jsem spíše na mysli jaké máte zkušenosti s příznaky říje apod. Moje Šmudlina včera opravdově začala mrouskat, ráno už zvedala i zadeček... Takže teď bereme cukřík.... Ano, cukřík-teď z hlavy nevím název... není to ten žlutej na odčervení...nebojte... Máme to dobrého doktora a vedle ve městě kliniku, takže názory podobné...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
myska.smudlinka



Založen: 06.03.2007
Příspěvky: 24
Bydliště: Děčín

Předmět: Re: Příznaky říje, průběh apod....
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 3. 2007 14:34:24
Odpovědět s citátem

Jo a ty bouličky-respektive to nejsou úplně bouličky, je to jen nalitej koláček u cecíků-je podle názorů příznak té říje, je to jako ženský, která má před nebo při menstruaci nalitá prsa... Cool takže by to mělo být v pohodě...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (66x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (43x)
3
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (28x)
4
Kočičí jména (27x)
5
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (23x)
6
PKD - polycystická choroba ledvin (22x)
7
Jak se naučit vybírat mýtné (21x)
8
Třicátá pátá Poznávačka vyhlášena (20x)
9
Somálská kočka (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top