Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kocour v pubertě :)


Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
MichaelaK



Založen: 16.10.2006
Příspěvky: 54

Předmět: Kocour v pubertě :)
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 3. 2007 8:40:20
Odpovědět s citátem

Zdravím všechny!
Mám devítiměsíčního britského kocourka (pouze bytového) a protože je to můj první, potřebovala bych od Vás radu... Asi před 14 dny začal být v noci neklidný (dříve prospinkal celou noc a vstával se mnou), hodně se v noci courá a vyřvává takovým hlubokým táhlým hlasem, umí s tím být velice protivný Smile Nevím, jestli to přisoudit jeho pohlavnímu dospívání nebo umíněnosti, protože on je hodně uřvaný i přes den, jakmile má málo pozornosti nebo jsou zavřené nějaké dveře, tak umí taky pěkně vyřvávát.. a také to dříve tolik nedělal...
No a včera jsem přišla domů a potřebovala jsem někam zavolat, takže jsem se mu hned nevěnovala, takže šel do svého pelíšku a přede mnou se do něj vyčůral.. Nikdy to před tím neudělal a taky si nejsem jistá, jestli je to jeho umíněnost... Dnes ráno, také za mé přítomnosti (byla jsem v koupelně), hodil bobíky na chodbu... A to do včereška chodil opravdu pouze na svůj záchod. Jinak jsem se s klasickým značkováním (rozstřikováním moči) zatím nesetkala, ani ten počůraný pelíšek nebyl nějak víc cítit...
Myslíte, že už značkuje a volá slečny nebo je pouze v pubertě a je "drzý"? Smile A co s ním?
Díky za odpovědi!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Kocour v pubertě :)
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 3. 2007 8:47:23
Odpovědět s citátem

Dospívání, puberta ... i to močení do pelíšku není nic výjimečného, to samé bobky mimo záchůdek, včetně toho táhlého hulákání Smile Twisted Evil
Takže doporučuju navštívit veterináře a kocourka objednat na kastraci. Pak by se situace měla po pár týdnech zklidnit, než se vyplaví hormony.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 3. 2007 8:50:02
Odpovědět s citátem

Naprosto souhlasím s April a taky se mi zdá, že postrádá nějakého kamaráda, nejlépe kočičího, na hry, pošťuchování a mazlení Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MichaelaK



Založen: 16.10.2006
Příspěvky: 54

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 3. 2007 10:16:38
Odpovědět s citátem

Karin napsal:
Naprosto souhlasím s April a taky se mi zdá, že postrádá nějakého kamaráda, nejlépe kočičího, na hry, pošťuchování a mazlení Wink


No, to už jsem tu četla mnohokrát, že je lepší mít dva než jednoho... Ale u nás je to opravdu nereálné Confused Myslím si, že se s ním mazlím a hraju kolikrát víc než by chtěl Very Happy A přítel s ním dělá samé koniny Very Happy Tak snad v tomhle ohledu nestrádá... Akorát poslední dobou ho zajímá víc hulákání na chodbě než mazlení se mnou Smile

Jinak v lednu jsem se veta ptala jak to vidí s kastrací a on mi řekl, ať zkusím vydržet do roka věku, že to bude lepší...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 3. 2007 10:50:52
Odpovědět s citátem

Lepší ... z jakého důvodu lepší? Odůvodnil to vet? To, že se mají kocouři kastrovat v jednom roce je zastaralý názor, dřív se předpokládalo, že kastrace dřív než v roce má vliv na močovou trubici a na vznik onemocnění dolních cest močových, což studiemi nebylo potvrzeno, spíš vyvráceno.
Lepší ... myslíte, že je lepší, když Vám kocour (kterému není tedy rok) doma huláká, přivolává nevěsty (až přivolá mrouskající kočičku, tak pokud bydlíte v paneláku, sousedé jistě budou rádi), i teď mají z Vašeho huláka v noci určitě radost. Je opravdu lepší, když Vám začne značkovat a zapuší celý byt? Komu kocour v bytě zaznačkoval, potvrdí, že je to strašný puch.

Věřte, že kastrace v 9ti měsících není rozhodně předčasná, a určitě není nutné čekat do roka věku a trápit sebe i kocourka.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MichaelaK



Založen: 16.10.2006
Příspěvky: 54

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 3. 2007 11:54:24
Odpovědět s citátem

April napsal:
Lepší ... z jakého důvodu lepší? Odůvodnil to vet? To, že se mají kocouři kastrovat v jednom roce je zastaralý názor, dřív se předpokládalo, že kastrace dřív než v roce má vliv na močovou trubici a na vznik onemocnění dolních cest močových, což studiemi nebylo potvrzeno, spíš vyvráceno.
Lepší ... myslíte, že je lepší, když Vám kocour (kterému není tedy rok) doma huláká, přivolává nevěsty (až přivolá mrouskající kočičku, tak pokud bydlíte v paneláku, sousedé jistě budou rádi), i teď mají z Vašeho huláka v noci určitě radost. Je opravdu lepší, když Vám začne značkovat a zapuší celý byt? Komu kocour v bytě zaznačkoval, potvrdí, že je to strašný puch.

Věřte, že kastrace v 9ti měsících není rozhodně předčasná, a určitě není nutné čekat do roka věku a trápit sebe i kocourka.

April


No, on to vet moc nerozváděl, ale i chovatelka mi říkala, že když vydržím do roka tak se mu v pohodě vyvinou i druhotné pohlavní znaky...
Já právě nevím, jestli už je zcela pohlavně dospělý... Jinak žádnou nevěstu rozhodně nepřivolá, protože bydlíme v RD a nikdo to jeho hulákání neslyší Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 3. 2007 12:20:17
Odpovědět s citátem

Chi chi ... abyste se v RD nedivili, až se vám tam nějaká nevěsta objeví Smile
Jasně, druhotné znaky ... no někdy když vidím chovné kocourky s druhotnými znaky, tak jsem ráda, že máme takového, bez těch druhotných znaků Smile
Ale sama musíte posoudit, nakolik je vzrostlý, má kocouří výraz a jak moc je jeho chování nesnesitelné ... osobně nejsem prostě zastánce toho, aby lidi byli na nervy z kocoura, jen proto, že vet říkal, že se má počkat do roka a čekat na nějaké druhotné znaky .... je to na Vás ...

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kicki



Založen: 07.03.2005
Příspěvky: 76
Bydliště: Dubí u Teplic

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 3. 2007 16:26:53
Odpovědět s citátem

Buď kocourka nechte vykastrovat, a když ještě nechcete, tak se holt budete muset na další 3 měsíce smířit s tím, že budete mít počůraný pelíšek, bobky na chodbě a v noci se nevyspíte. Žádná jiná alternativa neexistuje. A taky počítejte s tím, že nevrlost koucourka se bude zvyšovat a pravděpodobně začne míň jíst a díky tomu bude hubnout. Navíc jsem se někde dočetla, že takoví ti maxi kocouři svoje "druhotné znaky" získali díky tomu, že se páří s kočičkami, jestli je to pravda, nevím ...
Náš 9-ti měsíční Barnabášek je na příští týden objednaný na kastraci, protože už taky "huláká" a nechci jeho ani nás dál trápit.
A co se týká mrouskajících kočiček po oknem, nespoléhala bych se na to, že jen proto, že bydlíte v RD, ho žádná nevěsta neuslyší. To jedině, že by snad ten Váš domek stál na Měsíci. A pokud se nějaká nevěsta objeví, to teprve něco zažijete ...
A ještě jedna věc, britky jsou známé tím, že mají rády kočičí společnost, protože dvounožec nikdy nemůže kočičího kamaráda nahradit (viz článek "Britská krátkosrstá" v časopise Naše kočky poslední číslo 4/2007).
_________________
Kicki + Kenny, Maggie a Barnabáš
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MichaelaK



Založen: 16.10.2006
Příspěvky: 54

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2007 8:19:25
Odpovědět s citátem

April napsal:
Chi chi ... abyste se v RD nedivili, až se vám tam nějaká nevěsta objeví Smile
Jasně, druhotné znaky ... no někdy když vidím chovné kocourky s druhotnými znaky, tak jsem ráda, že máme takového, bez těch druhotných znaků Smile
Ale sama musíte posoudit, nakolik je vzrostlý, má kocouří výraz a jak moc je jeho chování nesnesitelné ... osobně nejsem prostě zastánce toho, aby lidi byli na nervy z kocoura, jen proto, že vet říkal, že se má počkat do roka a čekat na nějaké druhotné znaky .... je to na Vás ...

April


No, asi se objednáme k veterináři, aby to posoudil... mně totiž připadá, že je ještě kotě, má takový ten koťátkovský výraz a taky jsem čekala, že bude větší.. má cca pět kilo... zajímalo by mě, jaký má kastrace vliv na vývoj a na růst.. Máte s tím zkušenosti..?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2007 8:31:10
Odpovědět s citátem

No náš Maxíš byl kastrovaný v 7,5 měsících, protože začal lézt po Rubce ... někdy má výrazy jako kotě - www.modrykocour.cz/kockoalbum-kocour.php?id=5918 a někdy jak kocour - www.modrykocour.cz/kockoalbum-kocour.php?id=12068 přiznávám ale, že rozměrů nekastrovaných kocourů prostě nedosahuje např. - www.honorable.cz/CZ/larry/larry7m%20(2).jpg

Jsou kočky a kocouři, kteří po kastraci zmohutní a jsou i takoví, kteří si udrží štíhlou lajnu, viz náš Maxíš, jsem ráda, když se držíme na 5ti kilech, teď třeba po Indoor granulích měl 4,6Kg, nesmyslně po nich zhubnul. Také jsem čekala, že Maxíš naroste jako jeho táta do 7mi kil a nic, možná jeho koťata, kdyby nějaká měl, by byla zase mohutnější, kdo ví.

Každý Vám řekne, že váha je velmi individuální faktor, důležitá je kondice a zdravotní stav, genetické předpoklady.

Nicméně koťátkovský výraz nevylučuje pubertální a dospělácké chování. Jde fakt o to, jak to chcete Vy .. můžete klidně do toho roku pro klid duše vydržet, ale smířit se s jeho nečistotností, a pravdou je, že jeho touhy ho můžou vyčerpávat a může ještě zhubnout ... a ty nevěsty u Vašeho domku, příp. i nekastrovaní kocouři, kteří Vám můžou očůrat dveře (značkováním si kocouři i některé kočky značí teritorium), nejsou až tak nesmyslné nápady, to jen, abyste se třeba nedivila, ale také se to stát nemusí.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MichaelaK



Založen: 16.10.2006
Příspěvky: 54

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2007 8:39:26
Odpovědět s citátem

Kicki napsal:
A ještě jedna věc, britky jsou známé tím, že mají rády kočičí společnost, protože dvounožec nikdy nemůže kočičího kamaráda nahradit (viz článek "Britská krátkosrstá" v časopise Naše kočky poslední číslo 4/2007).


Já vím, že kočičky mají rádi společnost... Ale v současné době to prostě nejde... bydlím se svou matkou (stále studuju) a ta nesouhlasila ani s kocourkem, takže kdybych si pořídila ještě jednoho, tak mě asi vystěhuje Smile Navíc máme desetiměsíční štěně, takže kočičák má kámoše v něm Wink Další kočičku si asi pořídím, ale až budu bydlet ve svém... Navíc s námi Bentley i cestuje, má moc rád výlety, a už teď jeho věci zabírají půlku auta, takže nevím, jak by přítel koukal na to, že mu kočičáci a jejich věci zabírají celé Laughing To samozřejmě není důvod, ale prostě si nepořídím dalšího kočičáka aby se mnou pak doma nikdo nemluvil Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2007 8:42:04
Odpovědět s citátem

Jasně, že když má doma alespoň psího kámoše, je to lepší, než žádný. Předpoklad totiž byl, že asi nemá nikoho Smile

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lucienka



Založen: 20.10.2006
Příspěvky: 107
Bydliště: Karviná, Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2007 9:24:47
Odpovědět s citátem

MichaelaK napsal:


No, asi se objednáme k veterináři, aby to posoudil... mně totiž připadá, že je ještě kotě, má takový ten koťátkovský výraz a taky jsem čekala, že bude větší.. má cca pět kilo... zajímalo by mě, jaký má kastrace vliv na vývoj a na růst.. Máte s tím zkušenosti..?


Větší už možná nebude. Já mám 1,5r kocoura - nekastrovaného a má cca 5,5kg - takže pokud nechcete mít byt pěkně smradlavý od značkování, tak si zajděte na kastraci.

Takhle vypadal cca v roce:
http://www.modrykocour.cz/kockoalbum-kocour.php?id=11114

a už se nemění. Nečekejte, že vám třeba zmohutní, to možná po kastraci nebo taky ne - viz příspěvek od April. Myslím, že pokud projevuje touhu, tak je zbytečné ho trápit.
_________________
Lucie a princezna Mia

Z nebe na nás dohlíží kocouř Damián (3)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jindřiška



Založen: 27.04.2007
Příspěvky: 1

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 4. 2007 9:43:14
Odpovědět s citátem

Zdravím,
mám doma 1,5 roku starého vykastroveného (půl roku) kocourka Twisted Evil . Je to opravdu Ďábel - doma blbne, lítá a dělá kraviny. To bych pochopila, protože se musí vyřádit. Doma může úplně všude a vycvičil si nás tak, že nemůžeme ani zavřít dveře do ložnice, protože bude škrábat tak dlouho dokud neotevřeme. To by jsme také vzládli, ale nemůžeme s ním ven. Když si ho vezmu na vodítko tak ho nechám jít kam chce, ale když ho někam nepustím tak mě sestřelí Evil or Very Mad - kousne, škrábne apod. Pak si lehne, začne vrčet, syčet a hluboce mňoukat. Minule ho manžel nesl ve vzduchu na vodítku (má kšíry, takže se mu nic nestalo) a tento týden jsem ho nalákala na jeho hračku, ale pak mi udělal bobky na zem vedle svého záchodku. Dřív to nikdy nedělal. Když jsem minule větrala, tak byla v zahradě kočka a já si ho dovolila sundat z okna. Šla jsem si lehnout do postele, nechal se pohladit, ale jak jsem zhasla lampičku, tak po mě skočil a podrápal mě. Docela se bojím až budeme mít mimčo. Je to normální nebo máme doma dravce. Nechci ho mít jen doma, ale dopřát mu i chvilku venku (ale na vodítku). Na veterině mi řekli, že je to jeho povaha a já s tím chci něco udělat. Zlobí jen venku, doma od něj odcházím a když se uklidní tak příjde sám. Prosím o radu.
Děkuji Jindřiška
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 4. 2007 9:46:58
Odpovědět s citátem

No můj soukromý názor je, že tím, že ho pouštíte ven, se z něj stává lovec (přecejen musí zapojovat jiné smysly, než čistě v bytě) a rozšiřujete mu teriorium, a to mu následně vezmete, když ho zase zavřete do bytu.
Zkuste ho ven nebrat, pokud má doma dost pohybu a vyžití (příp. kočičího nebo psího kamaráda), tak není nutné ho pouštět ven, obzvlášť, když po pobytu venku takhle vyvádí.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 5. 2007 8:56:07
Odpovědět s citátem

Fugouškovi bude 29.10. 7 měsíců. Už tak měsíc si "puší" do záchodu a hrozně zlobí, chodí po bytě a jen tak bezdůvodně vyřvává. Pokouší se zdolat vše v bytě a k mému obdivu a také vzteku se mu podařilo jen tak vyskočit na skříň která je vysoká 180 cm. Nevím jak to dokázal, ale vše co na skříni bylo skončilo na zemi, rozkousal mi ibišky a ozdobné motýlky na nich, vše sházel dolů. No bordel k pohledání. Když jsem přišla domů, tak asi se mi chtěla pochlubit a 3x tam skočil znovu. Tak jsme zamezili přístup tím, že jsme na skříň dali krabici, která skříň zvýší. On lítá okolo a řve a vzteká se jak blázen. Je drzý, nereaguje na zákazy a dělá naschvály. Od čtyř ráno ječí za dveřmi ložnice, když ho pustíme dovnitř okamžitě se rve s Domišem, lítají nám přes hlavy, nebo chodí a jen tak řve. Smrad v záchodku se objevuje už měsíc!! Od šesti měsíců. Je to značkovací smrad, protože už s tím mám zkušenost u dvou kočičáků. Vyměním stelivo a po příchodu z práce padáme smrady. Chtěli jsme to vydržet co nejdéle, ale poslední dobou se to stupňuje, jak častost zápachu, tak zlobení. Jenže mu bude teprve 7 měsíců, tak se bojím dát ho kastrovat, maini dospívají déle, tak bych nerada, aby měl díky tomu problémy. Vím, že se to tu hodně probíralo a tento názor je zastaralý, ale přeci jen mám strach. Ale zase si říkám, že ten smrad, který se objevuje tak 2x týdně a to jak vyvádí a řve se už pomalu nedá vydržet, takže co zvolit. Pokud to bude stejné a nebude se to nějak rapidně horšit, asi ještě počkáme. Ale zas se bojím, že začne značit v bytě a pak už nepřestane ani po kastraci. No nevím jak z toho ven aby to bylo dobré pro nás i pro něj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 5. 2007 9:09:14
Odpovědět s citátem

Jestli můžu doporučit, prodiskutujte to s jeho původní chovatelkou, jestli neví, jak na tom byl s dospíváním jeho taťulda, co jsem četla, tak tyhle záležitosti se občas dědí.
Nicméně náš Maxíš byl kastrovanej v 7,5 měsících, neznačkoval, ale oblejzal Rubku, a problémy zatím žádné nemá (čímž nevylučuju, že časem může něco nastat, proto to hlídám) a kastrace proběhla dobře.
Ty problémy s čůráním může mít tak jako tak, není to závislé na kastraci, i nekastrovaní kocouři (chovní) mívají problémy. Je tam víc faktorů a nedá se to odhadnout.
Věřím ale, že už to začíná být náročné a navzdory pozdějšímu dospívání mainek bych asi zvolila kastraci, pokud opravdu takhle vyvádí, je to spíš o nervy a tam už člověk musí volit svojí hranici toho, co snese.



April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 5. 2007 12:12:17
Odpovědět s citátem

Náročné to opravdu je, ale počkáme a uvidíme. Veterinář mi říkal, že to může být tím jak je dominantní. On vlastně od začátku kdy k nám přišel ovládl celou domácnost Smile , včetně Domiše. Když třeba krmím, tak dostane každý svou misku a Fugo hltá až by se udávil a pořád sleduje Domišovu misku. Stačí se vzdálit a okamžitě ho vystrká, vyjí mu jeho porci a pak se v klídku vrátí ke svojí misce a dojí si ještě to svoje. No a Domiš kouká jak tele Very Happy . Nebo jim koupím dvě myšky, každému dám jednu a Fugo zabere obě - hraje si se svou, ale jakmile vidí, že si Domiš začne taky hrát, tak letí, vezme mu tu jeho. Když si Domiš vezmu jinou, tak zase letí a vezme mu i tu. Domiš pak znechuceně vyklidí pole a jde někam spát. No a Fugo když vidí, že odešel, tak se na myši vyprdne a jde si lehnout taky. To samé je třeba v koupelně, na okně. Prostě jak Dominik někam vleze, on okamžitě letí a normálně ho vystrká. Proto prý je možné, že díky té své dominanci značí tak brzo. Asi na tom něco pravdy bude, no nevím.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 5. 2007 7:25:21
Odpovědět s citátem

Tak se nám Fugo včera vyčůral do postele. Nevím co si o tom myslet, smrdělo to šíleně, přesně jako značkovací smrad, ale byla to pořádná louže, promočená peřina i matrace. V bytě se nic nezměnilo, takže jako projev nespokojenosti s něčím mi to nepřijde. Navíc ten smrad - to nemohl vydržet. No a ráno se ještě Fugo zřejmě pokoušel vyčůrat do misky s granulemi Shocked . Byly všechny vyhrabošené po kuchyni jako když hrabe v záchodku. Takže asi s čekáním končíme a objednáme ho na kastraci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 5. 2007 7:33:01
Odpovědět s citátem

Fugo je pěkný éro Twisted Evil
Ale jestli ten smrad byl opravdu šílenej, značkovací, tak nemá cenu otálet a nechat si od něj znesvětit celej byt.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 5. 2007 7:52:45
Odpovědět s citátem

Přesně takhle smrděl Ozzy, také čůral do postele. Smrdělo to po celém bytě, nedalo se to dostat z matrace. Fugo smrdí úplně stejně:-)). Éro to on je, a pořádný:D
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Mana



Založen: 07.06.2007
Příspěvky: 69
Bydliště: Praha 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 8. 2007 10:19:08
Odpovědět s citátem

Zdravím,

Jarmilovi je tak 6 měsíců a začal často chodit po zábradlí balkónu (mám tam síť), kouká nahoru, mňouká, zkouší tam šplhat (to nejde), pak si sedne ke dveřím z bytu a mňouká tam... Myslela jsem, že se trápí, že mám malej byt (45m plus 5m balkón), ale mají tam dvě prolejzačky, mám kočičku Vilču, se kterou si hrajou a jsou veliký kámoši,

tak teď vidim, že to asi bude dospívání... i když ještě to není nijak dramatický, jenom mi občas přijde takovej roztěkanej a nešťastnej, ale dá se snadno rozptýlit a hraje si a tak.

Ale jak tak čtu tohle téma, mám se asi na co těšit...Smile
Ale veterinářka, kam chodim, mi taky řekla, že před 12 měsícema mi ho nevykastruje.
A že kočkám injekce taky nedávají (to už jsme tady probírali, že injekce je špatná, takže tu už pro Vilču nechci),
tak že je mám oddělovat...,
což nepůjde, mám jednu místnost a oni se mají rádi... No nic, uvidim... jeden veterinář mi říkal, že asi bude dospívat rychleji, protože ho bude stimulovat to, že je s kočkou. Vilče je tak o 1-2 měsíce míň, je ještě malá, pořád vypadá jako kotě, Jarmil už vypadá jako mladej kocour (i chlupatej krk má a tak).
Tak zdravim a kdyžtak díky za nějaký postřehy, prosím!
Krásnej den, Máňa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 8. 2007 10:31:19
Odpovědět s citátem

Pokud Vám veterinářka řekla, že Vám kocoura před 12tým měsícem nevykastruje, změňte veterináře. Víc asi není moc co dodat. Je možné, že stále zastává názor, že kocour kastrovaný před jedním rokem má problémy s nevyvinutými močovými cestami, nicméně tento názor řada veterinářů vyvrací a vyvrací ho i zkušenosti majitelů např. krycích kocourů, kteří na močové problémy trpí taky, byť teoreticky by právě ti problémy mít neměli.
Naše čičiny byly kastrované v 7,5 měsících, právě proto, aby nedošlo k nechtěnému nakrytí, a v okamžiku, kdy Maxíš "podezřele" lezl po Rubce, nám naše veterinářka rovnou navrhla kastraci. Sourozenec (i vlastně táta) kamarádčinýho kocoura v půl roce označkoval celý byt (táta nakryl svojí spolubydlící).
Dospívání je individuální záležitost a nedá se říct, že každý kocour je do 12ti měsíců nedospělý a po 12ti měsících dospělý.

Určitě to prodiskutujte u jiného veterináře.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Mana



Založen: 07.06.2007
Příspěvky: 69
Bydliště: Praha 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 8. 2007 12:18:42
Odpovědět s citátem

Díky,
napřed jsem chodila k doktorovi přes ulici, ale ten doporučoval antikoncepci pro Vilču a navíc to tam má takový divný, jak ordinace před dvaceti lety,
tak jezdim do Stodůlek, tam to mají pěkný, ale zase nechtějí kastrovat,
tak asi zkusím někoho třetího, až to bude urgentní, s tou kastarcí,
zatím to není nic tragickýho, spíš asi jenom takovej pozvolnej začátek:-)

Ale jak jsem četla někde jinde na fóru, jak někdo psal, že jeho kočička ještě nemá rok, a už má druhý koťata, když jsem spočítala 9 tejdnů březost a měsíc mezi tim (jak tam ten někdo psal), vyšlo mi to, že by chudinka Vilčička mohla bejt už tak za 2 měsíce klidně v jinym stavu a to by bylo drsný, protože je malá, prej bude menší i jako dospělá, takže by to bylo riziko veliký, pro ni.

Když byla koťátko, byla taková kulaťoučká, teď už se protáhla, ale na bříšku jí z toho zůstal takovej pytlík tuku, doktorka se dívala, jestli to neníé kýla, ale prej není, nemáte tuchu, čím by to mohlo být? Nebolí ji to, je to jenom taková jakoby volná kůže, je to roztomilý, ale kdyby to něco bylo, nerada bych to zanedbala.

Zejtra jdu na přeočkování, tak třeba bude mít službu někdo jinej a znova se na to na zeptám, na kastarci i na ten "tučík" na břiše (ne na ten svuj, na ten Vilčin:-).

Díky a zdravím!
Máňa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lenka V.



Založen: 15.03.2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Úžice u Kralup n.Vlt

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 8. 2007 15:37:48
Odpovědět s citátem

Mana napsal:
na bříšku jí z toho zůstal takovej pytlík tuku, doktorka se dívala, jestli to neníé kýla, ale prej není, nemáte tuchu, čím by to mohlo být? Máňa


Odpověděla jste si sama - je to naprosto neškodný tukový váček - některé kočky ho prostě takhle mají - ač jinak vůbec nejsou tlusté, prostě mají pytlík na břiše jak klokan Smile naše siamka taky a vypadá s ním dost komicky, protože jinak je to ludra hubená... Kocoura nechte vykastrovat, půlroční kocour za chvilku začne myslet na holky a hádejte kdo to odnese? Vaše kočička - bude ji neustále zakusovat, tahat, v lepším případě bude mít jen krk rozkousaný do krve, v horším ji opravdu nakryje. Kromě toho bude řvát celé noci do zdi, nebude žrát a bude protivný... to není katastrofický scénář, to je běžný obrázek ze života kocouřího puberťáka. V zahraničí se kočky kastrují zcela běžně ve 3, 4 měsících a není na nich vidět žádný rozdíl - zcela normálně se vystavují na soutěžích a nejsou ničím handicapované oproti "pozdě kastrovaným". Většina argumentů proti je spíš emotivní - i mě je to trochu proti srsti pižlat do maličkého miminka - ale sedmi, osmi měsíční zvíře bych doporučila vykastrovat bez sebemenšího zaváhání. Je to pro něj rozhodně lepší, nežli ho nechat se trápit nenaplněnou touhou a zmítat hormony.
_________________
Lenka Venclíková
Dee burmilky
silver & golden
www.burmilla.snadno.eu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Mana



Založen: 07.06.2007
Příspěvky: 69
Bydliště: Praha 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 8. 2007 15:54:15
Odpovědět s citátem

Díky,
no, právě, toho si všímám taky, že ty hry začínají být takové, že Vilču hlodá zezadu do krku (pak i zepředu, když se jí povede se otočit a bránit). Chvílema to vypadá i hodně podezřele. Ale jenom chvílema, vzápětí je z něj zase koťátko... Wink

Zeptám se na to zejtra veterináře/ky, ale myslím, že mi to odmítnou... Ten první veterinář taky říkal, že až v roce (proto doporučoval tu antikoncepci).
Tak uvidím, kdyžtak Vás budu muset požádat o doporučení na nějakýho veterináře, kterej to ví a zná a kastruje i dřív.

Mimochodem, jeden kolega z práce zanedbal kastarci kočičky, je jí 9 měsíců a minulej tejden se jí narodilo 7 koťat. Všechny přežily. Kočička z toho prý má různé třesy a tak....to bych nerada...ta kočička chodila totiž ven, tak ani nezačala mrouskat, protože byla nakrytá okamžitě, u mě by to bylo asi stejný. A přitom Vilčička je takovej drobeček... Embarassed

Díky moc a zdravím!!!
Máňa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 8. 2007 16:39:58
Odpovědět s citátem

Pro Máňu: Zrovna jsem mluvila s mamkou, byli s tátou poprvé s koťatama u veterináře kvůli očkování a odčervení. Prckům je teď asi 14 týdnů. Jelikož je to kocourek s kočičkou, paní doktorka je doporučila oba kastrovat někdy na začátku listopadu, tedy v 6 měsících. Rozhodně prý naši nemají čekat ani na první značkování, ani na první mrouskání.
Byli na veterině v Praze 4 v Boleslavově ulici, takže i když to budete mít asi malinko z ruky, tam Vám Jarmila s Vilčou klidně vezmou "pod kudlu" ještě před dovršením 12 měsíce. Naši byli s přístupem paní doktorky moc spokojení, v rámci vstupní prohlídky mrňouse zvážila, poslechla a důkladně prohlédla Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2007 7:12:46
Odpovědět s citátem

Já bych také neváhala. Změňtě veterináře, mě na veterině také řekli, že od půl roku se může normálně kastrovat, že nebyl prokázán vliv brzké kastrace na zůžené močové cesty a s tím spojené problémy. Přesně jak se tu už psalo, probléjmy prý mají i chovní nekastrovaní kocouři.
My jsme kastrovali v osmi měsících a to Fugu už od šesti měsíců pušil. Napřed to začalo tak, že víc smrděl záchůdek, pak se vyčůral a vykadil do postele, vyčůral se do pelíšku. No a pak třeba šel do záchůdku a tam hrabal jak divoch a pak přičapl a za chvíli byl venku. No a ten puch, to byl děs. Musela jsem komplet vyměnit stelivo protože se to nedalo. No a veterinářka se mi divila, na chci ještě čekat. Do těch osmi měsíců jsme to vydrželi, déle už ani náhodou. To místo na koberci pod pelíškem kam se vyčůral dodnes smrdí a nejde to ničím vyčistit Confused To jsou ale jen prkotiny proti tomu, kdyby se mu podařilo nakrýt Vám kočičku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
chatul



Založen: 08.04.2007
Příspěvky: 41

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2007 12:39:10
Odpovědět s citátem

Kačátko napsal:
Byli na veterině v Praze 4 v Boleslavově ulici, takže i když to budete mít asi malinko z ruky, tam Vám Jarmila s Vilčou klidně vezmou "pod kudlu" ještě před dovršením 12 měsíce. Naši byli s přístupem paní doktorky moc spokojení, v rámci vstupní prohlídky mrňouse zvážila, poslechla a důkladně prohlédla Smile


Jo, tak tady na tu veterinu nedám dopustit! jsou zlatí, šikovní a moc hodní! Vřele doporučuju a mám radost, že máte taky dobré zkušenosti, je vidět, že to nebyla náhoda Surprised)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Mana



Založen: 07.06.2007
Příspěvky: 69
Bydliště: Praha 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 8. 2007 7:32:51
Odpovědět s citátem

Super, díky, Boleslavovu mám naopak mnohem blíž, bydlím na Jižním Městě, tak to je bomba, Nusle jsou blíž než Nový Butovice:-)))
I když včera mi řekli, že by ho vzali, byla tam jiná doktorka, střídají se tam. Kočičku by prý vzali tak v 6 měsících, kocoura tak v 8. Jenomže to už by prvě mohlo být pozdě, čekat ještě další 2-3 měsíce.
Takže když se Jarmil narodil v březnu, cca, tak by mohl jít třeba za měsíc, tak to je paráda.
Číslo do Boleslavovy už mám uložený a zajedu tam ty svoje poklady ukázat:-)))
Díky a zdravim, krásnej den!!!
Máňa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (35x)
2
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
4
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
5
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (13x)
6
Britská krátkosrstá kočka (13x)
7
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top