Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Slinění, vřídky v tlamičce

Fórum: Nemoci

Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 2. 2007 9:05:27
Odpovědět s citátem

Mám také dotaz, Dominik včera večer začal slinit, všiml si toho přítel, že měl u tlamičky kapku i když nepil. No a já jsem ho pak mazlila a okolo tlamičky i na krku byl mokrý. Pořád se olizoval, choval se chvíli nervózně, chvíli unaveně. Jedl normálně, pil, moc si ale nehrál. Pak asi 2x začal dávit, jakoby na zvracení a vyšel z něj jen průhledný hlen. Volala jsem veterinářce a ta mi řekla, že jde zřejmě o dávení chlupů, že slinění je typický příznak. Pokud prý normálně jí, tak se pravděpodobně nejedná o něco v tlamičce či v krku, spíš ty chlupy a ať podáme pastu, trávu či vývar z ovesných vloček (což nevím jak bychom do něj dostali, nejí ani pasty). Dominik celou noc prospal (jindy lítá s Fugem), ráno byl opět uslintany, ale dožadoval se krmení a choval se normálně. Pokud se to nezlepší, jedeme k veterináři. Nikdy s tím problémy neměl, ale dle veterinářky je možné, že jak nyní nemyje jen sebe ale i Fuga a také jak se rvou, tak je na něj těch chlupů moc a radila ať koupíme Bezopet a používáme preventivně. Mám malt soft pastu a tu mu musíme cpát násilím, jinak ji nejí. Ani když ho s ní pomažeme, tak si to neolíže a dělá jak blázen. Každopádně Bezopet, Uropet a Calopet jsem si naplánovala co nejdříve zakoupit, takže tohle mě ještě utvrdilo.

Nemohlo by to být něco jiného než dávení chlupů? Je nějaká choroba, která se projevuje sliněním? Podotýkám, že má vždy u pusy kapku a ráno měl mokrý trochu i krk, ale ne že by slinil nějak moc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lusilka



Založen: 05.10.2005
Příspěvky: 106
Bydliště: Šumperk

Předmět: chlupajzny v žaludku
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 2. 2007 10:03:53
Odpovědět s citátem

Verunka napsal:
Mám také dotaz, Dominik včera večer začal slinit, všiml si toho přítel, že měl u tlamičky kapku i když nepil. No a já jsem ho pak mazlila a okolo tlamičky i na krku byl mokrý. Pořád se olizoval, choval se chvíli nervózně, chvíli unaveně. Jedl normálně, pil, moc si ale nehrál. Pak asi 2x začal dávit, jakoby na zvracení a vyšel z něj jen průhledný hlen. Volala jsem veterinářce a ta mi řekla, že jde zřejmě o dávení chlupů, že slinění je typický příznak. Pokud prý normálně jí, tak se pravděpodobně nejedná o něco v tlamičce či v krku, spíš ty chlupy a ať podáme pastu, trávu či vývar z ovesných vloček (což nevím jak bychom do něj dostali, nejí ani pasty). Dominik celou noc prospal (jindy lítá s Fugem), ráno byl opět uslintany, ale dožadoval se krmení a choval se normálně. Pokud se to nezlepší, jedeme k veterináři. Nikdy s tím problémy neměl, ale dle veterinářky je možné, že jak nyní nemyje jen sebe ale i Fuga a také jak se rvou, tak je na něj těch chlupů moc a radila ať koupíme Bezopet a používáme preventivně. Mám malt soft pastu a tu mu musíme cpát násilím, jinak ji nejí. Ani když ho s ní pomažeme, tak si to neolíže a dělá jak blázen. Každopádně Bezopet, Uropet a Calopet jsem si naplánovala co nejdříve zakoupit, takže tohle mě ještě utvrdilo.

Nemohlo by to být něco jiného než dávení chlupů? Je nějaká choroba, která se projevuje sliněním? Podotýkám, že má vždy u pusy kapku a ráno měl mokrý trochu i krk, ale ne že by slinil nějak moc.


Ahoj Veru, nedivím se, že máš strach, já bych ho měla také, ale myslím si, že Domiš to má opravdu z chlupů a čas od času si každý kočičák potřebuje pročistit žaludek, od tohoto - chlupů. Tak zvrací bílou vodu, průhlednu, Bagin dělal jednu dobu to samé, vet mi řekl, že mám koupit od Gimpetu trávu v podobě granulí a tak je tím krmím a je klid, nebo jim nasét do květináče trávu, ale trávu přímo pro kočky, kočičáci nechtějí, chutná jim ta obyč, z louky, tak, pak se tref do výběru, ale myslím, že to bude fakt těma chlupama, a to je Bagiš a Ballou bez chlupů, jsou krátkosrstí a blinkají, čas od času a co pak Domiš, takovej chlupatej macan.
neboj, vetka, které jsi volala má pravdu, chvíli počkej a pak třeba tam skoč, pro klid duše !!
Snad se ti dva už zžili a máte trocha klidu Confused
měj se Veru a písni, pokud něco, ať vím, jak vám to doma klape a co Domiš, zda je to lepší Shocked
Very Happy Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 2. 2007 11:07:56
Odpovědět s citátem

Já jsem se bála, zda to nemůže být třeba otrava, ale to je vyloučeno, protože se u nás nic nezměnilo, nic nového krom Fugina nemáme a ten je zdravý a očkovaný. Kytky jsou z dosahu, chemikálie také. Když něco čistím, vše pořádně opláchnu.
Je mi právě divné, že slinil až do rána. Vyzvrátil jen průhledný hlen, bez chlupů, tak třeba mu to tam pořád vadí, nevím. jinak je v pohodě.
Lusilka: v pondělí napíšu, teď čekám na zveřejnění ve zlaté knize a pak sem hodím fotky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 2. 2007 12:24:24
Odpovědět s citátem

Verunka napsal:
Já jsem se bála, zda to nemůže být třeba otrava, ale to je vyloučeno, protože se u nás nic nezměnilo, nic nového krom Fugina nemáme a ten je zdravý a očkovaný. Kytky jsou z dosahu, chemikálie také. Když něco čistím, vše pořádně opláchnu.
Je mi právě divné, že slinil až do rána. Vyzvrátil jen průhledný hlen, bez chlupů, tak třeba mu to tam pořád vadí, nevím. jinak je v pohodě.
Lusilka: v pondělí napíšu, teď čekám na zveřejnění ve zlaté knize a pak sem hodím fotky.


Veru, včera mě úplně stejně vyděsil náš devítiletý Tomík Sad Strašně kňoural, slinil a pak párkrát zvracel bílou pěnu. Pak byl chvíli relativně ok, sežral kus šáchoru a vyzvracel megabezoár. Chudák. Budu mu radši dávat pravidelně Bezopet, šáchor a obilíčko očividně nestačí.
Naše paní veterinářka mi zrovna minulý týden říkala, že mají poslední dobou hodně případů ucpaných střev spolykanými chlupy, a že tráva nestačí.
Každopádně kdyby se kočičákův stav nějak horšil nebo nejedl, vzala bych ho k vetovi.
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2007 8:23:51
Odpovědět s citátem

Tak s Dominikem je to úplně jinak. V sobotu jsme jeli k veterináři, protože už slinil takovým způsobem, že mu visely u tlamičky provazy slin, měl mokrý krk i tlapky jak ležel. Jazyk nosil skousklý mezi zuby.
U veterináře se zjistilo, že má popálený jazyk jako od nějaké rostliny či chemikálie. Má puchýřky na jazyku, za zuby a na patře. Nechápu kde k tomu přišel, rostliny mám doma 3 - Litchi, Ibišek a jednu květinu o které tak z 70ti % vím, že není jedovatá a navím mám všechny květiny na takovém místě, že je nemožné se tam dostat (osamocená skříň vysoká 195 cm). Chemikálie (Domestos, Savo, prací prášek,apod.) mám v policích kam se také není možné dostat a navíc od té doby co mám kočku chemii při úklidu nepoužívám, máme koberce a koupelnu vytírám jen vodou. Mýdlo, šampon veterinář vyloučil, že to by určitě takovéto naleptání sliznic nezpůsobilo. Takže teď stále nevíme co mu to mohlo způsobit. Jediné co se u nás změnilo je nový kocourek, nové stelivo, nové hračky (vet řekl, že se občas u koček objeví problémy jelikož jsou některé hračky napuštěné barvami a používají se různá lepidla apod., ale že by to také nenaleptalo sliznice). Dále mám nové granule - Purina Pro plan pro mladé kočky a normal adult. Z granulí to snad být nemůže ne? Na to jsem se neptala.

Dominikovi píchli dvoudenní antibiotika + injekci proti zánětu a otoku. Potřeli mu postižená místa hnědým roztokem a na jazky mázli mast. To mám dělat i já 3x denně. Ono se to řekne, u veta byl jak andílek a doma není možné toto provést. Při faktu jak složité je dát většině kočkek prášek, dokážete si jistě představit co je toto za proceduru. Místo 3x denně se nám to podařilo jednou v sobotu, včera 2x a dnes 1x ráno. A to tak, že mu dokážu jen přejet tamponkem s desinfekcí po jazyku a pak mu tam máznu mast mast.
Dominik sliní pořád, dnes tam jedem na další dávku antibiotik.
Jinak je aktivní, hraje si, jí (krom granulí), chová se třeba část dne naprosto normálně, někdy je na něm vidět, že ho to bolí a je smutný.
Máte s tímhle někdo zkušenost?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2007 8:41:42
Odpovědět s citátem

Jéžiš, tak poleptaný jazyk a patro by tu asi nikoho vůbec nenapadlo jako příčina slinění. Confused Ono z toho vyplývá, že nic se nesmí podceňovat a kontrolovat tlamičku, zoubky a nespoléhat se na jednoduchá vysvětlení.
Druhý kocourek předpokládám, že problémy nemá, takže spíš někde něco oblíznul asi jen Dominik, asi by to chtělo přemýšlet, kde se vyskytuje on a kam mladej se zatím nedostane.
Kdyby to byly hračky, spíš by bylo divný, že by to neměl i mladej, nemohlo Dominikovi něco utkvět na srsti? Kolem něčeho se prosmýknout?
A kdyby příčinou byly granule, tak by to musel být větší problém, o kterém už by se někde psalo nebo mluvilo, určitě by nebyl závadný jen jeden pytlík :-/
Předpokládám, že oba kocouři jsou standardně naočkovaní, onemocnění, které se projevuje vřídky v tlamičce (+ještě vřídky a léze okolo nosu, v meziprstí a špatné dýchání) je kaliciviroza, ale to je poměrně nepravděpodobné díky očkování.
Z kočkolitu - on náš Maxíš občas ochutnává nový kočkolit, jaký kočkolit máte? ale ani tam si nemyslím, že by součástí byla nějaká takováhle látka :-/
Na veterině, když jsme tam byli, se doktorka zmiňovala o antibiotikách v injekci na 14 dnů, možná byste se na to mohli poptat, nebo na veterinu chodit na injekce, určitě dávat do nemocné tlamičky prášky je boj jak pro Vás, tak pro kocoura, kterému to musí být hodně nepříjemné.
Hlavně, že si hraje a je v dobré náladě, a jestli má chuť k jídlu (i když nemůže granule), je to určitě dobrý příznak toho, že se jedná jen o postižení tlamičky a ne o větší onemocnění.

Držím palce, ať je kočičák zase v pořádku!!!

April

P.S.: Jaká je ta třetí kytka?
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2007 9:49:31
Odpovědět s citátem

Pane jo!
Tak držím moc palce, aby byl Maxíš brzo v pořádku! S popáleným jazykem jsem se ještě nikdy nesetkala, ani jsem neslyšela o nikom, jehož kočce by se to stalo.
Tady je vidět, že je skutečně s každým problémem v prvé řadě potřeba zajít k veterináři a nespokojovat se s uklidňováním ostatních
Exclamation
Nemohla by to být třeba nějaká alergie? Vzpomínám si, že měl kdysi dávno můj bratr šílené puchýře v celé puse jako alergickou reakci na ananas....
Hlavně, ať se z toho Maxíš brzo dostane.

Jinak k antibiotikům na 14 dní - nedávno je měl náš plachý kocour, kterému nelze standartní cestou podat tabletu. Myslím, že pro normální kočku je to zbytečný dryják. Navíc injekce stála asi 600.
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2007 10:03:34
Odpovědět s citátem

Adéla napsal:
Pane jo!
Tak držím moc palce, aby byl Maxíš brzo v pořádku!


Verunky kočičák - Dominik Wink

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2007 10:06:26
Odpovědět s citátem

April napsal:
Adéla napsal:
Pane jo!
Tak držím moc palce, aby byl Maxíš brzo v pořádku!


Verunky kočičák - Dominik Wink

April


Laughing Nojo, jasně, že Dominik Laughing Už se mi místní kočky občas pletou....
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2007 10:33:39
Odpovědět s citátem

Jediné chemické co je v dosahu jsou šampony na vlasy na vaně, mýdlo a pak na wc mám na podlaze postavené flakonky s vůněmi, které občas stříknu. Ale to je tam celou dobu a parfémy netečou a mají víčka. Jeden či dva ne, ale i tak, už vidím kočku jak líže parfém (Dominik když vidí parfém, zdrhá a když se navoním, nechce ani do náruče). Pak leštím skleněný stůl prontem, ale to jsem dělala také vždy. Na lince je nádobka s jarem. Źe by jar? Domiš nikdy na linku nechodil, ale jak máme Fugina, tak ten tam chodí a dnes ráno tam byl i Dominik. Ale že by lízal jar?
Pak jsem si vzpomněla na jednoho malého broučka, kterého snědl. Lezl po zdi, Domiš ho ulovil a když ho vzal do tlamičky tak začal najednou třepat ušima, pak se celý pořád otřásal a olizoval jazyk a 2x se mu zvedl žaludek. Že by mu ten brouk něco vypustil do tlamičky?
Asi si říkáte, že jsem blázen, ale fakt se snažím přijít na to, co mohl kde sníst. A nic mě nenapadá Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kicki



Založen: 07.03.2005
Příspěvky: 76
Bydliště: Dubí u Teplic

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2007 18:23:53
Odpovědět s citátem

Tak já bych upřímně řečeno sázela na toho brouka. Každý hmyz má nějako obranu proti sežrání, která dokáže i mnohem větším tvorům, než jsou oni sami, pěkně znepříjemnit život např.: http://biodiverzita.arnika.org/majka.htm
Náš Kenny s tím má osobní zkušenost. Chováme sklípkany, tělo sklípkana je poseté drobnými chloupky, přičemž chloupky na zadečku mají háčky. Sklípkan je v obraně začne vyčesávat, a když se "nepříteli" dostanou do očí nebo stačí i do nosu nebo na kůži, díky háčkům je není vůbec snadné dostat pryč, kouše to, svědí to, pálí to Evil or Very Mad A náš Kenny jednou "ulovil" svlečku. Než jsem si toho všimla, tak se s ní stačil poprat. Svlečku rozdrbal a měl jí díky těm jemným chloupkům nalepenou po celém těle, navíc se mu pravděpodobně ty chloupky s háčky dostaly i do tlamičky. Myslela jsem, že dostal amok, škubal s sebou, cukal hlavou, slintal, snažil se ty chloupky dostat z tlamičky. Už už jsem myslela, že pojedeme na veterinu, ale pak se to zklidnilo, i když občasné cukatury měl ještě další den.
Takže válečníky z hmyzí říše rozhodně nepodceňovat!
Přejeme Dominikovi brzké uzdravení!
_________________
Kicki + Kenny, Maggie a Barnabáš
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LinaInverse



Založen: 05.02.2007
Příspěvky: 46

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2007 18:54:26
Odpovědět s citátem

Nepouzivate cirou nahodou silikonovu podstielku? Mala som v depozite maciatko s tymto problemom. Prvykrat sme netusili, co to znamena, ale ked som ju druhykrat nacapala, ako pobehuje s hrudkou silikonu prilepenou o jazycek, tak mi napadlo, ze to mohla byt pricina. Ja som jej ho zvladla odlepit, ale ak by si ho odlepovala sama, mohla si takto poranit jazycek.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2007 7:46:51
Odpovědět s citátem

LinaInverse: silikon nepoužívám, mám Micci a Biocats. Silicon jsem ani nikdy nezkoušela, protože jsem na něj slyšela spíš negativní ohlasy. Ale děkuji za upozornění, známá ho používá a také ji ho kočička občas nosí v puse.

Kicki a vlastně všichni: je to zřejmě opravdu tím broukem. Včera jsme přijeli na veterinu a tam zjistili, že se to o 100% zhoršilo. Dominik už měl červený flíček i na nose. V puse má afty a červený fleky. Paní veterinářka říkala, že takový jazyk mívají kočky i při kalciviroze, ale současně s tím teplotu a oteklé uzliny, nejedl by a byl by na tom špatně. Také řekla, že je možné, že je to virové a že to mohl přinést Fugo. Může prý být nosič u kterého se nemoc nerozvine, ale nakazí jiné kočky. Pak jsem řekla o broukovi a všichni tři doktoři se shodli, že to by mohlo být ono. Brouci, hlavně nosálové prý mají v sobě látku, která působí takovéto afty. Nebo prý mají brouci právě háčky jak píše Kicki o pavoucích a ty při žužlání v puse vypustí, kočce se zachytí na sliznicích a působí to takové afty a puchýřky.
Prý je to hrozně bolestivé, máme dál pomazávat mastičkou a vynechat roztok (prý ho to asi dost pálí). Dostal protizánětlivou injekci a kortikoidy. Veterinářka nám řekla, že to bude buď a nebo. Jestli se do druhého dne rapidně zhorší, je to něco virového a jestli bude stejný je to opravdu jen mechanického původu. No a Domiš byl ráno v pohodě, tak se mi ulevilo. Zítra tam jedeme znovu, tak se uvidí co dál.
Teď už mažeme jen mast, ale i tak se Dominik brání čím dál víc. Na nosík mu máme mazat sádlo, aby mu to nevysychalo - to ho pak Fugouš pořád pronásleduje a čuchá co to má na nosíku dobrého Smile .

Doufám, že se to brzy úplně uzdraví. A snad to, že to tu detailně vypisuji, třeba někomu kdo má stejné problémy pomůže.
Teď už budu hodně opatrná a ani malého broučínka nenechám Domišovi na hraní.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2007 8:36:11
Odpovědět s citátem

Tak to je síla, držím palce, ať se kocourek brzy spraví, musí ho to bolet Crying or Very sad . Je pravda, že když se u nás nějaký brouček objevil, Daník si s ním napřed s chutí pohrál, pak ho s ještě větší chutí ulovil a s tou největší chutí spapkal. Tak ho mám asi o tuto radost příště připravit, že? J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2007 8:42:08
Odpovědět s citátem

Dominik také chytal různé brouky, zašlápl, podupal, požužlal a snědl. Tohle byl takový tvrdý malý černý brouček. Když ho vzal do pusy, vyváděl pak jak blázen. Cukal ušima, vyplazoval jazyk a olizoval se, třepal hlavou a uskakoval. Bylo vidět, že mu brouk něco udělala - mysleli jsme, že ho kousl nebo mu stříkl do pusy nějaký smrádek. No a brali jsme to v pohodě. A teď tohle. Ale s tím broukem to bylo tak před 2 -3 týdny. Pořád se bojím, že to je něco vážnějšího...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2007 9:15:42
Odpovědět s citátem

Verunka napsal:
Dominik také chytal různé brouky, zašlápl, podupal, požužlal a snědl. Tohle byl takový tvrdý malý černý brouček. Když ho vzal do pusy, vyváděl pak jak blázen. Cukal ušima, vyplazoval jazyk a olizoval se, třepal hlavou a uskakoval. Bylo vidět, že mu brouk něco udělala - mysleli jsme, že ho kousl nebo mu stříkl do pusy nějaký smrádek. No a brali jsme to v pohodě. A teď tohle. Ale s tím broukem to bylo tak před 2 -3 týdny. Pořád se bojím, že to je něco vážnějšího...


2-3 týdny? to je nějaký velký odstup,ne? To bych čekala hned Shocked J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2007 9:27:09
Odpovědět s citátem

janča napsal:

2-3 týdny? to je nějaký velký odstup,ne? To bych čekala hned Shocked J.


Souhlas, to mi taky příjde jako dost dlouhá doba ... jestli nesežral ještě jiného brouka, asi bych se nesmířila s tím, že se to nezhoršuje a pídila bych se přece jen po té kaliciviroze, příp. nechat udělat ještě testy, které doktory na veterině napadnou, jestli to není nějaké onemocnění.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2007 10:20:40
Odpovědět s citátem

Já nevím, také se mi to zdá jako moc velký odstup. Na veterině říkali, že prý když se do sliznic zapíchají ty chloupky, vylučuje se z nich nějaká látka. Tak třeba to trvá tak dlouho. Veterinářka s tím samozřejmě neskončila, zítra se uvidí zda zabrali ty kortikoidy a bude přemýšlet co dál a zda je to opravdu mechanického původu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2007 10:23:28
Odpovědět s citátem

Verunka napsal:
Já nevím, také se mi to zdá jako moc velký odstup. Na veterině říkali, že prý když se do sliznic zapíchají ty chloupky, vylučuje se z nich nějaká látka. Tak třeba to trvá tak dlouho. Veterinářka s tím samozřejmě neskončila, zítra se uvidí zda zabrali ty kortikoidy a bude přemýšlet co dál a zda je to opravdu mechanického původu.


Kortikoidy zabrat můžou bez ohledu na to, co je příčinou , nenech se tím uklidnit... J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2007 11:40:03
Odpovědět s citátem

Já nejsem klidná v žádném případě, mám strach co z toho vyleze. Jen veterinářka řekla, že pokud by to bylo něco virového přidá se k tomu teplota, apatie, nechuť k jídlo, problémy se stolicí, otoky uzlin. Jezdíme tam každé dva dny, Dominik je stále sledovaný, tak snad to bude v pořádku. Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LinaInverse



Založen: 05.02.2007
Příspěvky: 46

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2007 15:24:35
Odpovědět s citátem

Podla popisu tych viacerych aft mi to tiez viac ukazuje smerom ku calciviroze. Bol Dominik ockovany?
Maya mala v case poranenia jazycka len tmavocervenu ranku na okraji - podobnu ako ked si clovek popali jazyk.
Hrudkujuce podstielky takto vsak nereaguju... Len pri silikone som to videla, ze sa jej proste prilepil na jazycek a nevedela ho dat dole (a preto predpokladam, ze pricina toho prveho poranenia bola rovnaka)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 3. 2007 9:55:41
Odpovědět s citátem

Tak je to opravdu mechanického původu. Caliciviroza veterinářku také vyděsila, ale pak ji zavrhla, jelikož Dominik neměl teplotu ani otoky v oblasti uzlin + to že byl stále úplně normální - lítal, hrál si, vyžadoval jídlo. Ale stejně s ní počítala a já se toho moc bála. No po poslení návštěvě je to už skoro v pořádku. Dominik dostal poloviční dávku kortikoidů, mast solcosoryl (nebo tak nějak), protizánětlivou injekci a máme vyplachovat pusinu heřmánkem.
Dnes v noci už se s Fugem rval jak pes, takže už ho to Very Happy asi nebolí ani trochu:
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LinaInverse



Založen: 05.02.2007
Příspěvky: 46

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 3. 2007 11:16:28
Odpovědět s citátem

Tesim sa, ze sa zlepsuje a verim, ze sa to uz nezopakuje Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 3. 2007 11:27:12
Odpovědět s citátem

Já také doufám, že už se to nikdy nebude opakovat. Dominik jak mě vidí, že jdu směrem k přepravce či ke skříňce s léky, zdrhá pod gauč v tušení, že se zas bude něco dít. Včera mi při podávání masti prokousl prst. O výplachu heřmánkem se ani nezmiňuji. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 3. 2007 8:03:06
Odpovědět s citátem

Tak Dominik má chvíle, kdy zase sliní Shocked Shocked , po poslední návštěvě veterináře slinil ještě asi týden. Pak přestal asi na tři dny a od té doby se u něj čas od času objeví u pusy provaz slin. Je to třeba jeden celý den o.k., druhý den ráno o.k. a odpoledne když přijdem z práce tak je uslintaný. Jí celkem normálně, s Fugem se honí, ale jinak je pořád někde v ústraní (píšu v tématu změna Dominika). Do tlamičky jsem mu koukala, léze z jazyku už jsou pryč, z nosu také. Uvnitř tlamičky má pěkně růžovo. Jenže je problém, že doma se mu tam nikdy nemůžu podívat tak jako u veta, doma kouše a dělá jak kůň, takže je to takové drama.
Ale co to slinění? Čím to může být, že třeba dva dny nic a pak třetí den sliní hrozně moc a pak zase třeba 2 dny o.k.? V sobotu máme jet na roční přeočkování, tak uvidíme co řekne veterinář. Ale nemáte s tím někdo zkušenost? Přemýšlela jsem jestli to nemůže být třeba zánět dásní - důsledek toho, že po dobu těch aftů nejedel vůbec granule, ale jen konzervy? Nebo něco se zuby? ach jo Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2007 6:56:33
Odpovědět s citátem

Tak jsme byli u veterináře, Dominik má za zadními stoličkami stále červené léze. Proto občas sliní. Další věc je, že přesto že skoro nejí, je stále kulatý. Pak jsem se ptala na srst, protože má mastnou, neupravenou a hrubou. Veterinářka mi řekla, že to může být stresové, nebo z granulí (začala jsme krmit pro plan a od té doby se mu horší srst), nebo také vnitřního původu. Dnes jedeme na krev, jelikož prý tyto příznaky bývají i u problémů s ledvinami, takže se to musí vyloučit a pak se může pokračovat s tou pusinkou. Doufám, že bude vše v pořádku a nebudou to ledviny Sad .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LinaInverse



Založen: 05.02.2007
Příspěvky: 46

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2007 18:27:19
Odpovědět s citátem

Drzim palce, nech sa najde pricina. A nech sa da lahko odstranit
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zuzana (kocur Eddie)



Založen: 03.12.2005
Příspěvky: 46
Bydliště: Bratislava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2007 21:42:59
Odpovědět s citátem

ahoj Verunka,
iba ma tak napada, ked sa mu to stale opakuje, nemas nahodou doma nieco co nadalej vyvolava tuto reakciu? kde nasiel toho chrobaka? nerozpucil ho niekde na koberci, kde by po nom mohlo nieco zostat?
skutocne netusim, co by ho mohlo este drazdit, mozno nejaky osviezovac vzduchu, vonavka niekoho ineho, voda, fakt neviem.
eddie zacne strasne slinit iba ak sa priblizi k odlakovacu na nehty, aj to bezacetonoveho. ale inak som sa s tym nestretla. skus si vsetko v byte prejst este raz z pohladu macky, mozno na nieco prides.
drzim palceky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 3. 2007 7:13:25
Odpovědět s citátem

Tak Dominičkovi včera vzali krev, hned na veterině udělali rozbor na ledviny. Jedna hodnota prý vyšla v pořádku, druhá horší, dle veterinářky na výši, která by mohla způsobovat ty problémy s lézemi v pusince a také s tou zhoršenou kvalitou srsti. Prý to není nic tragického, jen je divné, že je to u tak mladého kocourka. Pak mi veterinářka ještě řekla, že by bylo dobré udělat testy na játra a štítnou žlázu a ještě něco, což jsem z nervozity zapomněla. Tak jsme souhlasila. Testy na játra dělali na veterině, ale protože to trvá půl hodiny, tak jsem jela domů s tím, že jim dnes zavolám o výsledky (byli jsme tam totiž přes dvě hodiny a Dominik už byl z toho úplně odrovnaný). Krev na rozbor na štítnou žlázu a ještě něco jsem vezla na Biochemii k nám do nemocnice.
Prý se uvidí, co ukáží ty další testy jater a štítné žlázy a kdyby byly o.k., zkusí nasadit dietu na ledviny a pokud by se po dietě spravila ta hladina v ledvinách a také by se spravila srst a tlamička, tak to bylo tím. Pokud ne, musíme pátrat dál a hledat příčinu ne řešit problém. Tak jsem zvědavá jak to dopadne. Taky zmínila, že je i možnost toho, že to bude složitější problém - například autogeneticky podmíněná vada (snad to píšu dobře), kterou mohl zdědit po x-tém předkovi, že se to klidně může stát, přesto že je s PP.
Jinak byl Dominiček moc moc statečný a dost si tam vytrpěl. Hlavně aby to bylo o.k.

Jinak kdyby někoho zajímaly ceny, tak za ty rozbory + vyšetření jsem platila 1500,-.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LinaInverse



Založen: 05.02.2007
Příspěvky: 46

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 3. 2007 7:30:06
Odpovědět s citátem

Ma zvyseny kreatinin alebo ureu? Preto sas pytam, ze Maya, ktoru som niekde na zaciatku spominala, ze mala tiez poraneny jazycek, mala najprv (v case ked nepapala prvykrat) vsetky hodnoty v poriadku. Asi o mesiac na to, ked uz mala davno ranku na jazycku zahojenu, prestala opat jest a velmi jej vybledli vsetky sliznice (dasna mala az skoro biele). Vtedy sa spravil dalsi rozbor krvi a kreatinin mala vyseny asi 20 bodov nad normalom (hodnoty si teraz nepamatam, pozriem doma). Skoncili sme vtedy na infuziach, skoro zomrela, ale nakoniec som ju rozpapala. Dalsim sprievodnym symptomom bolo podchladenie, mala ledva 35°C. Mala vtedy asi 4 mesiace. Dnes ma uz skoro rok a vyzera v poriadku, ale parkrat mi to s prestanim jedenia zopakovala, nastastie, vcas som zareagovala a rozjedla ju. V case, ked mala zvyseny kreatinin dostala veterinarnu dietu RC Renal a okrem toho prasok Ipaktine, ktory sluzi na odburavanie fosforu, ktory nedokazu odburat poskodene oblicky. Na ten prasok sa rozhodne opytajte, velmi pomaha a moze sa uzivat dlhodobo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2, 3  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (53x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (29x)
3
Jak jsem na svoji paničku zase vyzrála! (20x)
4
Veterinární poradna: Syrové maso pro kočku? (20x)
5
Kočičí jména (19x)
6
Veterinární poradna: Rolnička u kočky (18x)
7
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (17x)
8
HCM u koček - program PawPeds (17x)
9
Vyhlášení NEJ fotky června 2023 (17x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top