Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Slinění, vřídky v tlamičce

Fórum: Nemoci

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 3. 2007 7:38:23
Odpovědět s citátem

LinaInverse: děkuju určitě se poptám, až tam budu dnes volat na ty výsledky, zeptám se co že to měl vlastně zvýšené a nechám si to víc vysvětlit. Veterinářka ještě říkala, že dostaneme nějaký olej a s obsahem nenasycených mastných kyselin což by prý určitě spravilo tu špatnou srst.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LinaInverse



Založen: 05.02.2007
Příspěvky: 46

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 3. 2007 7:45:33
Odpovědět s citátem

Verunka napsal:
LinaInverse: děkuju určitě se poptám, až tam budu dnes volat na ty výsledky, zeptám se co že to měl vlastně zvýšené a nechám si to víc vysvětlit. Veterinářka ještě říkala, že dostaneme nějaký olej a s obsahem nenasycených mastných kyselin což by prý určitě spravilo tu špatnou srst.

Ja svojim uz pravidelne robim zaznamy o vsetkych vysledkoch, o vsetkych liekoch, co kedy brali a podobne. Zacala som s tym, ked som ich robila pre depozitne miaukadla a potom som si uvedomila, ake je to vyhodne mat aj pre vlastne. Nie kazdy veterinar si vedie zaznamy o svojich pacientoch a pre to je dobre, ked si macaci spolubyvajuci robi vlastnu evidenciu tiez.
Maya pred vypuknutim problemov bola dlhsiu dobu na antibiotikach z dovodu infekcie dychacich ciest. Nebol nahodou Dominik tiez dlhsie chory?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 3. 2007 7:48:22
Odpovědět s citátem

Verunka napsal:
Veterinářka ještě říkala, že dostaneme nějaký olej a s obsahem nenasycených mastných kyselin což by prý určitě spravilo tu špatnou srst.


Nevím nevím, ale to je řešení důsledku, ne příčiny. Asi bych ten olej nedávala a raději se vrátila k osvědčeným granulím a především k vypátrání toho problému. Pokud problém se srstí způsobují např. ty ledviny, tak ten olej do něj budete cpát úplně zbytečně.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 3. 2007 8:49:24
Odpovědět s citátem

April: ten olej říkala že nám dá, pokud se ta srst po dietě na ledviny nespraví. Také říkala že se bude stále pátrat dál, že prý takový případ jako je Dominik ještě neměli, tak nevím. Já se jen modlím, aby bylo vše v pořádku. Mě ho včera bylo tak strašně líto, když tam trpěl. Sad

LinaInverse. Veterinářka si záznamy vede. Já si vše píšu také, ale ty hodnoty a vše co mu dělali si poznamenám po tom telefonátu. Je to asi fakt, že je to lepší mít o tom přehled.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LinaInverse



Založen: 05.02.2007
Příspěvky: 46

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 3. 2007 9:20:01
Odpovědět s citátem

Ja som si ich zacala robit az po 7. rokoch a to bolo fakt umenie, najst, co kedy, kde bolo spravene. Za tych 7 rokov som vystriedala viac veterinarov a navyse ani v jednej z ambulacii si zaznamy neviedli (az tam, kde chodim teraz). Cize jediny, kto vedel, co sa dialo s macickami som bola ja a moj manzel. Takze som patrala, kedy co vlastne dostali a mala som stastie, ze som mala relativne zdravu svorku...
Teraz si znacim aj zaznamy o strave, hmotnosti (vazim ich raz do mesiaca) a podobne a na zaklade toho sa da mnohe zistit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 3. 2007 7:28:05
Odpovědět s citátem

Tak včera jsem volala na výsledky, štítná žláza ještě není hotová, ale zbytek je naprosto v pořádku. Veterinářka mi řekla, že volala jedné doktorce do Brna která se specializuje přímo na kočky a ta prý řekla, že to nejspíš bude kaliciviroza!!! Přitom když jsem tam jela poprvé, bylo to první na co jsem se ptala a to zamítli. Veterinářka se ještě omluvila, že začali tak zhurta hned těmi krvemi, že to mohlo jít levněji, ale já jsem ráda, že tu biochemii krve mám a vím že je jinak o.k. Na kalicivirozu je očkovaný, měl být přeočkovaný 24.3.2007, ale to byl oslabený kvůl těm lézím v pusině, tak jsme na radu veta očkování odložili. No a teď mi řekli, že se to stává, že přesto že je kočka očkovaná tak se může stát, že očkování nezafungovalo jak by mělo?? Už tomu moc nerozumím. Je tedy možné, že tu kalicivirozu má od Fuga? Zřejmě ano, když se mu to objevilo 3 dny po jeho přívozu. Fugovi nic není, mohl by být nositelem?
Zatím se to s tou kalici neví jistě, ještě se musí počkat na výsledky štítné žlázy a zřemě nasadit dietu na ty ledviny. Jedeme tam opět dnes, pořádně to prodiskutovat a znovu prohlédnou Dominika. Tak mě napadá, mám vzít s sebou rovnou i Fuga?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 3. 2007 7:42:53
Odpovědět s citátem

Osobně jsem kalicivirozu sice zmínila, ale také jí zavrhla vzhledem k tomu, že Dominik je určitě očkovaný Confused Ale co tak čtu, tak očkování sice zabrání vážnější formě onemocnění, ale nevyloučí zcela onemocnění. Chovatelka od Fuga se nezmiňovala, že by měl nějaké problémy? Určitě by to chtělo se s ní zkontaktovat a optat se.
Určitě bych vzala na veterinu i Fuga, aby ho alespoň prohlídli.

Tak snad je to konečně správná diagnoza ...

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 3. 2007 8:06:24
Odpovědět s citátem

April: no ještě čekáme na tu štítnou žlázu, ale ta bude snad také o.k.
Fugovi nic nebylo, jen když jsme si ho brali tak mi paní chovatelka říkala, že jsou po očkování a všechny koťátka trošku pšikají, Fugo a ještě jedno kotě nepšikali, ale říkala mi, že kdyby začal, mám koupit synulox a dávat mu ho. Teď mí říkala veterinářka, že právě na kalicivirozu by dostal domiš synulox a nějaký dexadren nebo co. Takže to asi bude ta příčina že?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 3. 2007 8:07:09
Odpovědět s citátem

To jsem jim ale říkala i na veterině. Krom toho Fugo nepšikal, neměl výtok z nosu, nic, takže to nebylo potřeba.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LinaInverse



Založen: 05.02.2007
Příspěvky: 46

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 3. 2007 8:47:41
Odpovědět s citátem

Synulox je antibiotikum amoxicylin s klavulatom (amoxiklav), ktore sa predpisuje na viac zdravotnych problemov. Najcastejsie sa podava macicka do 1 roku, pretoze ho lepsie znasaju ako chinolonove antibiotika. Podava sa napr. na zapal hornych dychacich ciest, co pravdepodobne mal Fugo, ked kychal.
Pristup pani, od ktorej mate Fuga je mierne nezodpovedny, pretoze chore zvieratko sa nepresuva. Moze to sposobit este zhorsenie jeho zdravotneho stavu a novy majitel si nemusi vsimnut jemne zmeny v spravani, kedze so zvieratkom este nie je zzity. A tiez ziadne antibiotika by nemal ordinovat majitel zvieratka, ak nie je veterinar. A veterinar by ich nemal predat bez vysetrenia pacienta.
Ockovanie nechrani zvieratko pred nakazou 100% (asi 90%), ale okrem ineho moze zmiernovat aj priebeh ochorenia ak nastane.
Ak je chory Dominik, vezmite pre istotu k veterinarke na prehliadku aj Fuga, macicky zijuce v spolocnej domacnosti sa lahko nakazia jedna od druhej.
Pripadne im podavajte na zvysenie imunity pripravok Plerasan, macickam celkom chuti.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 3. 2007 10:04:33
Odpovědět s citátem

LinaInverse: Fugo nepčikal, měl nosík čistý, bez výtoku. Takže paní chovatelka si myslím nezodpovědná není, protože nemocný nebyl. Fugo je od přívozu naprosto v pořádku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LinaInverse



Založen: 05.02.2007
Příspěvky: 46

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 3. 2007 14:08:35
Odpovědět s citátem

Nj, zle som to pochopila, ospravedlnujem sa.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 3. 2007 14:22:29
Odpovědět s citátem

Tak jsem volala na veterinu, výsledky štítné žlázy ještě nemají a máme si přijet ve čtyři, že už je bude mít a jestli budou čisté, dostaneme léčbu na kalicivirozu. Co když to kalicivir není a oni ho na něj budou léčit? Doktorka říkala, že pokud léčba do 4 dnů zabere, tak to kalicivir byl. Ale co když ne? Nevím co mu budou zase dávat, ale je mi ho už líto, pořád nějaká injekce, vyšetření, stres z převozu (k vetovi dojíždíme). Pokud Fugovi nic není, prý ho s sebou vozit nemusíme. Tak jsem teď z toho docela zmatená.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
liw



Založen: 03.05.2006
Příspěvky: 152

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 3. 2007 19:13:17
Odpovědět s citátem

Verunka napsal:
Tak jsem volala na veterinu, výsledky štítné žlázy ještě nemají a máme si přijet ve čtyři, že už je bude mít a jestli budou čisté, dostaneme léčbu na kalicivirozu. Co když to kalicivir není a oni ho na něj budou léčit? Doktorka říkala, že pokud léčba do 4 dnů zabere, tak to kalicivir byl. Ale co když ne? Nevím co mu budou zase dávat, ale je mi ho už líto, pořád nějaká injekce, vyšetření, stres z převozu (k vetovi dojíždíme). Pokud Fugovi nic není, prý ho s sebou vozit nemusíme. Tak jsem teď z toho docela zmatená.

Verunka, je mi luto, ze Dominik este nie je v poriadku. Verim, ze veterinarka zisti, pricinu a nasadi spravnu liecbu. Drzim palce. Z vlastnej skusenosti len chcem poradit - berte antibiotika minimalne 7 dni. Pri kratsom uzivani moze dojst k rezistencii na tieto antibiotika a v pripade potreby v buducnosti nezaberu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2007 6:54:44
Odpovědět s citátem

Tak další zprávy, včera veter. usoudila po poradě s další veterinářkou z Brna, že zřejmě opravdu jde o kalicivirozu. Všechna ostatní vyšetření krve vyšla o.k., jen má zvýšenou hladinu keratininu v ledvinách, ale v takové míře, že není potřeba ani nasazovat dietu. Dostali jsme na to olej Dermanorm, který prý by měl na ty ledviny pozitivně působit a navím obsahuje nenasycené mastné kyseliny, který by měli napravit tu srst. Ten olej je dle veterinářky perfektní. Dále Dominik dostal dvě injekce (atb. + kortikoidy) + Synulox 50 prášky (1/2 ráno 1/2 večer po dobu 10ti dnů). Ve středu máme přijet na kontrolu a dostaneme další léky. Dominik už dnes byl jak vyměněný, ráno vyřvával jako dřív, choval se stejně jako když nebyl doma ještě Fugo. Psala jsem tu někde ve fóru, že se Dominik změnil, že už nemňaučí a tak a ono to bylo opravdu z větší části tím, že mu nebylo dobře. Mám radost, že je to tak jak to je a že je to "jen" ta kaliciviroza. Jen mě mrzí, že musí mít tyto problémy přestože je očkovaný:-((.
Jo a ten prášek Synulox je větší než paralen pro lidi, ráno jsem mu ho rozkouskovala do konzervy, napěchovala jsem ho do kousků masa. No a on to očuchala a šel od toho, tak jsem se naštvala, drapla ho, vytahala z masa ty kousky prášku a nacpala mu je jeden po druhým přímo do tlamičky, podržela, polknul a bylo to:-)). Sice na mě koukal jako na největšího "parchanta" na světě - na tu co ho vozí k doktorovi, co ho trápí prášky a výtěry pusiny apod. Very Happy . Můžu říct, že od té doby co mám kočky, jsem se děsila chvíle, kdy budu muset dávat prášky a teď když to tu je, jsem už tak otrlá z těch výtěrů tlamka že se s podáním prášku nepářu Very Happy . Teď se mi to ale hlásá, když jsem ho dala poprvé uspěšně, jsem zvědavá jak to půjde dál. Tlamičku jsem také 2x vytřela relativně v klidu a potřetí už bojoval jako kůň. Tak držte palce ať to zvládnem. Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lucienka



Založen: 20.10.2006
Příspěvky: 107
Bydliště: Karviná, Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2007 9:41:47
Odpovědět s citátem

Verunka napsal:

Jo a ten prášek Synulox je větší než paralen pro lidi, ráno jsem mu ho rozkouskovala do konzervy, napěchovala jsem ho do kousků masa. No a on to očuchala a šel od toho, tak jsem se naštvala, drapla ho, vytahala z masa ty kousky prášku a nacpala mu je jeden po druhým přímo do tlamičky, podržela, polknul a bylo to:-)).


Já prášek obalím v másle, strčím mu ho do tlamy a on ani neví, že nějaký dostal - máslo má rád, takže se nechá Smile
_________________
Lucie a princezna Mia

Z nebe na nás dohlíží kocouř Damián (3)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2007 9:56:02
Odpovědět s citátem

Lucienka: on ten prášek pak asi lépe klouzne do krku,že? Mě je ho právě líto kvůli těm bolavým místům v tlamičce, ten prášek ho musí dost škrábat, jenže jinak se to holt nedá, ten prášek je navíc růžový, takže je ve všem vidět a stejně Domiš nic nežere. Fugovi bych ho zamíchala normálně třeba do pribiňáku. Když jsem napěchovala ty kousky pro Domišek práškem, tak jsem se jen otočila a šla od něj a mezitím přiletěl Fugouš a normálně mu to chtěl sníst!! Vůbec mu nevadilo, že je v tom nacpaný prášek.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2007 10:23:19
Odpovědět s citátem

Co zkusit ten prášek rozpustit a dát ve stříkačce, ale zase to chce čičičáka udržet, protože našemu Maxíšovi vůbec rozpuštěnej nechutnal a dost se škubal, jsme měli potom doma trochu růžovo, ale byl to menší boj než když jsem mu dávala celé půlky.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2007 11:58:09
Odpovědět s citátem

Ty jsi také dávala Synulox? Je to fakt "kedr" Very Happy

Teď je dobrý, že Dominik ještě nepřišel na to, jak to udělat abych do něj prášek nedostala. U masti mu to trvalo 3 dny, jsem zvědavá na prášky Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2007 12:12:07
Odpovědět s citátem

Synulox je takový nejběžnější antibiotikum, Maxíš ho dostával na průjem, Rubka na zánět žaludku.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2007 12:16:59
Odpovědět s citátem

Aha. No hlavně abychom to do něj úspěšně naládovali a měl už konečně pokoj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MaxKatka



Založen: 07.11.2005
Příspěvky: 120
Bydliště: Hodonice okr. Znojmo

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2007 16:58:42
Odpovědět s citátem

Ahoj, nezkoušela jsi mu ho jen tak nabídnout? Damiánovi chutnal a bral ho jako pochoutku... Very Happy tak jsem ho dala jen na ruku, on přiběhl, zbaštil a žebral ještě další... Smile

Damoš ho měl při těch struvitech, aby nedostal zánět, když mu ten písek procházel močovými cestami a dřeli ho do krve...
_________________
Katka, Damča (2) a Pišta (2)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2007 19:10:08
Odpovědět s citátem

Verunko,
nebaští Diminik matsoft pastu nebo nějakou vitamínovou pastu? My dáváme prášky rozdrcené na padrť do pasty a u všech koček se to zatím osvědčilo. Pastu milují, takže ani neřeší, jestli je v nich něco navíc nebo ne, hezky to poctivě slížou ze lžičky a koukají, že by si dali nášup. Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2007 7:06:46
Odpovědět s citátem

MaxKatka, Kačátko: z ruky by si ho nevzal ani pod pohrůžkou smrti Very Happy, cokoli co má konzistenci pasty či paštiky absolutně odmítá.

A s podáváním přášku jsme na tom tak, že jak ho ráno zjistil v jídle, tak odpoledne normálně nešel ani jíst!! Prostě jindy letí k misce že by se přizabil a mě podrazil nohy a včera na to normálně kašlal. To je až neskutečný co jsou ty kočky za makovice tvrdohlavý. Tak jsme ho drapla, napchala to do něj a pak mu nandala jídlo bez prášku a on stejně nešel. Tak si to snědl Fugouš. Ráno jsem se s tím už nehodlala nervovat, tak jsem Domiše chytla, šupla celou půlku prášku, podržela tlamičku a bylo to. Sice se pak tvářil jako by mně chtěl uhranout, ale já měla radost že je to za námi. Pak už se normálně najedl (asi věděl, že prášek už má v žaludku, tak v jídle už nebude Very Happy ).

A ten olej Dermanorm nebo jak se jmenuje do něj nemůžu dostat, napřed ho olizoval normálně spolu s jídlem a teď už k tomu radši ani nečuchne. Takže přijde na řadu náš velký nepřítel - stříkačka Very Happy .
t
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: Tak máme taky kalcivirózu
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2007 19:31:01
Odpovědět s citátem

Ahoj, dneska jsme byli s Elsou u veta, jelikož stávkovala s granulema a začalo jí smrdět z tlamičky. Doktor konstatoval slabý zánět dásní a začínající kalcivirózu. A to jsme byli koncem února na očkování Confused (vakcina quadricat). Prý chvíli trvá, než se vytvoří pritilátky. Tak doufám, že až ji teď přeléčíme antibiotiky, tak už bude OK a kalcivirózu už nechytí Mad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Tak máme taky kalcivirózu
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2007 19:45:45
Odpovědět s citátem

Kačátko napsal:
Doktor konstatoval slabý zánět dásní a začínající kalcivirózu. A to jsme byli koncem února na očkování Confused (vakcina quadricat).


Tipla bych, že je to spíš reakce na očkování ... trochu asi podléháme tomu, že očkování chrání, ale z principu je očkování vlastně vpravení oslabeného viru do těla, aby to si vytvořilo protilátky. Takže asi stačí oslabení kočky - jakékoliv lehké onemocnění, stres, .... a problém je na světě ... Confused
Ale zvláštní, že dvě podezření na kalicivirozu v takhle krátké době :-/

Držím palce, ať se Elsička rychle uzdraví!

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2007 19:58:02
Odpovědět s citátem

Ahoj April,
díky za reakci, mě vůbec nenapadlo, že by to mohla být reakce na očkování!
Elsíkovi naštěstí jinak nic není, dneska ráno zvládla s přehledem zmydlit Čičika a teď courá venku. Jen nejí granule, protože ji to bolí. Naštěstí to víme, takže bude teď dostávat konzervy a vařené maso.
Horší je, když nejí granule (občas dělá drahoty), nenechá se pořádně prohlédnout a pak obráží sousedy a přiživuje se z misek jejich koček (venkovní kočky na vesnici, asi si umíte představit, co dostávají za prima "pochoutky", o nemocech ani nemluvě). Evil or Very Mad
Kačátko
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 4. 2007 7:28:24
Odpovědět s citátem

Tak včera jsme byli na kontrole (po dobrání Synuloxu 250). Dominik měl v tlamičce ještě maličkaté červené ďubky, tak dostal Synulox 250 ještě na dalších 10 dní, k tomu 2 tablety Prednisonu 20 a 1 tabletu Prednisonu 5 (Prednison dáváme po půlkách a čtvrtkách). Po dobrání prý by bylo dobré aby dostal baypamun (nevím zda to píšu dobře) - jsou to tři dávky po 500 Kč, takže 1500 Kč celkem. To je na posílení imunity. Pak už to snad bude vše.
Jak tak na to koukám, tak i takový "obyčejný" problém stojí hodně moc peněz jak to tak počítám tak mi předběžně i stím baypamunem to léčení vychází na 6 000,-. Shocked
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LinaInverse



Založen: 05.02.2007
Příspěvky: 46

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 4. 2007 7:39:36
Odpovědět s citátem

Baypamune je fajn. Videla som pekne vysledky u mnohych maciciek. Takze vrelo odporucam. Je sice drahy, ale oplati sa. S chorymi maciatkami spravil doslova zazraky...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
liw



Založen: 03.05.2006
Příspěvky: 152

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 4. 2007 17:20:12
Odpovědět s citátem

LinaInverse napsal:
Baypamune je fajn. Videla som pekne vysledky u mnohych maciciek. Takze vrelo odporucam. Je sice drahy, ale oplati sa. S chorymi maciatkami spravil doslova zazraky...

Suhlasim s LinouInverse. Dlhodobo sme nemohli kocurikov doliecit z dychacich problemov. Po troch davkach Baypamunu konecne nastala zmena a konecne sme boli v poriadku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (69x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (45x)
3
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (28x)
4
Kočičí jména (27x)
5
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (24x)
6
PKD - polycystická choroba ledvin (22x)
7
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (21x)
8
Jak se naučit vybírat mýtné (21x)
9
Seznam kočičích kaváren (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top