Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Slinění, vřídky v tlamičce

Fórum: Nemoci

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
geisha



Založen: 25.03.2007
Příspěvky: 17

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 4. 2007 9:07:09
Odpovědět s citátem

Verunka: nase kocicka Sara taky ted mela nejen v tlamicce,ale i na pyskach vridky. Byli jsme na kontrole trikrat a uz je to fajn. Dostavala injekce a dvoje prasky.
Doktorka nam rekla, ze to mozna bude alergie. Coz mi prislo divny,kdyz nic noveho nedostala a ani se nic noveho nestalo, co by alergii mohlo vyvolat Confused
_________________
Sara, Maja, Falco a mainka Laura:)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 4. 2007 13:09:03
Odpovědět s citátem

Tak u nás už to snad také bude dobré. Teď musíme Dominička ještě nechat přeočkovat (kvůli nemoci jsme prošvihli termín 24.3.) a pak už snad bude klid. Dominik statečně zvládal 21 dnů braní Synuloxu a dnes ráno když už žádný nedostal tak na mě koukal jak blázen Very Happy.
Teď je oba pořád prohlížim a kontroluju, abych měla jistotu že jsou oba o.k. a nebude zase následovat podobná procedůra. No a jak je tak pozoruju, tak zase začínám přemýšlet o Fugovi - od té doby co ho máme má stále vylezlé mžurky u obou očí. Napřed jsem se tím nezalamovala, ale teď když mi řekla mamina i přítel, že Fugo vypadá pořád ospale, tak ho zase zkoumám a je to fakt. Sice lítá jak šílenec, normálně jí, vše o.k., ale ty mžurky pořád venku. Je to normální? Nebo není něco v pořádku?
No a další co mě zaráží je zápach z tlamičky, říkám si že to má asi z toho jak nám moc nejí granule, ale spíš konervy a maso. S tím mě zas zděsil přítel - že mu tak páchne z tlamičky až se mu zvedl žaludek. Tlamičku má čistou růžovoučkou, beze známek nějaké nemoci. No asi plaším zbytečně Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 4. 2007 13:18:31
Odpovědět s citátem

Přetažené mžurky nejsou OK. Jak moc je má přetažené?

A ten zápach z tlamičky ... měl by být snesitelný, jako u masožravců, pokud je to opravdu nějak zatuchlé, asi by to chtělo převést Fuga na granulovanou stravu a zjistit, jestli za tím pachem stojí konzervovaná strava.

Koukám, že to je pořád něco. Tak snad Dominik už bude v pořádku!

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 4. 2007 13:34:22
Odpovědět s citátem

April: no já nevím, přítel je dost cíťa, kočkám nevyklidí ani wc když se vykadí protože se mu zvedá žaludek. Já nevím, mě to prostě přijde jak zkažené maso, nebo tak podobně. No a je právě problém s tím, že když už zjistí, že maso fakt nevyloudí, jde jíst granule, ale nekouše je. Kotěcí zásadně neveme do pusy, dospělácké ano. A přestože jsou velké, nekouše je, takže když vysadím maso asi tím moc nepoznám.

No mžurky má tak milimetr na každém oku, má to od té doby co ho máme doma. Přítel to říkal hned od začátku, že má divné oči, takové ospalé. Já si říkala, je to kotě, tak je ukňupaný. No ale teď mě to zaráží. Oči má jinak čisté, bez lepanců. Ty mžurky jdou vidět na fotkách. Třeba tady: http://www.modrykocour.cz/kockoalbum-kocour.php?id=15203
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 4. 2007 13:45:55
Odpovědět s citátem

Tak tyhle mžurky bych řekla, že jsou OK ... jsou vlastně v koutku ... myslela jsem, že je má přetažené víc, třeba do třetiny oka, to už pak značí problém.

No ten zápach je individuální, je to masožravec, a pokud je z toho špatně příteli, kterému je i zle z pokaděného záchůdku, a ty to shledáváš normálním, asi bych to nechala být.

Pokud je jinak opravdu všechno v pořádku, neřešila bych ani jedno. Jen ty granule jsou přecejen lepší na zoubky, tak zbývá doufat, že je začne kousat. Co zkusit nějaké větší? Přecejen mainky jsou velké kočky, tak jim ty běžné granulky přijdou titěrné ... takové Hairballky nebo Oral Care od Hillsu jsou docela velké. A jestli kotěcí stejně nebaští, tak zkuste nějaké větší dospělácké.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 4. 2007 8:00:37
Odpovědět s citátem

April: dík za uklidnění. Já právě takovéhle mžurky nikdy neviděla. Dominik je nemá, Ozzy je neměl, co mají rodiče kočku ta také ne. Tak mi to právě přišlo divné. Vypadá kvůli tomu pořád jakoby byl ospalý, ukńápaný, nevím jak to napsat. Prostě má takový zapadlý pohled. No ale hlavně že to není žádná nemoc.

Granule mám velké i menší a nekouše ani jedny. S Dominikem to ale bylo také tak - začal kousat až po těch RC maine coon. Teď už chroupe skoro všechny. Fugo je takovej hltoun, nekouše ani maso, vše do sebe háže jak pes:-)).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 4. 2007 8:11:44
Odpovědět s citátem

Asi takhle, netroufám si říct, že to není nemoc, ale viděla jsem přetažené mžurky u nachlazeného kocourka a ty vypadaly úplně jinak, byly hodně stažené do očiček. Tipla bych, že z toho zapadlého pohledu vyroste, přecejen se ještě trochu jeho velikost bude měnit.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 4. 2007 9:53:27
Odpovědět s citátem

April: já si také myslím, nebo spíš doufám. Oni jsou celkově oba tak jiní, Dominik byl od malička takový tygřík, zavalitý, mohutný s kulatou hlavou. No a Fugo je zase vytáhlý, štíhlý, šibal. No a vypadá tak trochu jak siamka s chlupama (dle návštěv), to jsme vždy naštvaní. On má prostě takové štíhlejší rysy, velké uši... Ale miluju je samozřejmě oba, moc moc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
xyz



Založen: 21.01.2008
Příspěvky: 89

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 11. 2008 19:55:05
Odpovědět s citátem

kocour se pokusil sezrat takoveho toho brouka, co vypusti smrad, kdyz je v ohrozeni, nasla jsem ho s penou u pusy, ale ted uz je normalni a neslinta, myslite, ze mu ten brouk mohl neco udelat? nebo, ze uz to bylo vse, a uz to bude dobre? dekuju
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 11. 2008 23:32:44
Odpovědět s citátem

xyz napsal:
kocour se pokusil sezrat takoveho toho brouka, co vypusti smrad, kdyz je v ohrozeni, nasla jsem ho s penou u pusy, ale ted uz je normalni a neslinta, myslite, ze mu ten brouk mohl neco udelat? nebo, ze uz to bylo vse, a uz to bude dobre? dekuju


Myslím, že příště si dá pozor, aby nežral nepatřičné brouky Wink . Bude v pořádku.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
xyz



Založen: 21.01.2008
Příspěvky: 89

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 11. 2008 16:43:58
Odpovědět s citátem

dekuju za uklidneni, opravdu mu pak uz noc nebylo Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Fotočlánek: Muži versus kočky (14x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top