Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Skákání na stůl


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Romana
Anonymní





Předmět: Skákání na stůl
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 1. 2005 17:19:34
Odpovědět s citátem

Jak odnaučit kocoura skákat na stůl? Prosím, poraďte mi. Když jsme doma, stačí ho okřiknout. Ale protože je odpoledne sám doma, večer po příchodu z práce mě čeká pohroma. Noviny, tácky pod skleničky, ubrus a vše co bylo zrovna na stole je v nejlepším případě na zemi. Stoly máme dva - v obýváku a v kuchyni. Skáče na oba. Kocourovi jsou 4 měsíce.
Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2005 8:29:50
Odpovědět s citátem

Váš kocourek je ještě koťátko a tak ho celkem logicky láká ta sposta věciček na hraní které jsou na stole. U nás trvalo přes půl roku soustavného syčení, než Ali pochopil, že na stůl opravdu nesmí! Dnes je situace taková, že tam stejně občas vleze když nejsme doma, ale shazuje už jen tužky.. Pro nás je to úspěch a tak už to necháváme být. Přeji hodně stěstí!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2005 8:59:44
Odpovědět s citátem

Naši kocouři přesně vědí, že se na stůl nemá.Když tam vylezou,stačí se podívat a důrazně říct "Dolů!!" a už mažou.Ale nedělám si iluze, že když nejsme doma, tak dle hesla zakázané ovoce nejvíc chutná,šmejdí i tam. Ale všimla jsem si, že když je stůl zcela prázdný,tak je ani neláká,ale jak tam něco je, hned to jdou prozkoumat. Co tak zkusit nechat stůl prázdný?J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana(Micinka)



Založen: 18.03.2004
Příspěvky: 148
Bydliště: Pardubice

Předmět: Re: Skákání na stůl
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2005 13:22:37
Odpovědět s citátem

Nenaučej se neskákat tam. Ty naše taky ne. I když to vědí. Občas je stejně najdu (ne obě najednou) ležet na stole a klidně se na mě dívají, co se bude dít. A jak naznačím, že je jdu vyhodit (plácnutím přes zadek), což dělám vždy, takže nevím, proč čekají, v tu ránu čekat přestanou.

Jestli shazuje ubrus, kupte si ty udělátka, co ubrus přicvaknou ke stolu. Možná na stole zůstane pak víc věcí. Naše teda nic ze stolu neshazujou, jen propisky, aby si s nimi mohly hrát. A jinak ještě vím, že aspoň ty naše, čím jsou starší, tím jsou línější, a na stůl lezou už jen výhradně ze židle. Takže stačí hlídat, aby byly židle pořádně zasunuté, případně pořádně daleko od stolu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Gepinka
Anonymní





Předmět: Skáče na stůl
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 9. 2006 17:47:05
Odpovědět s citátem


Já mám kočku která skáče na stůl i když ji to odnaučujeme už od mala Confused
Mám pocit že leze na stůl když nejsem doma, někdy prostě zapomene že sem doma a zase tam vleze..Myslí si že když nejsem doma,nic se jí nestane. Surprised
Odpovědět 
p.
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 9. 2006 9:32:10
Odpovědět s citátem

Někteří mají kočky, které PRÝ neskákají na stůl. Naše na stůl lezou běžně, samozřejmě ví, že tam nesmí. Jakmile mě uvidí, tak lezou dolů - někdy Very Happy Někdy koukají a čekají co se bude dít. Mě to ale zas tak strašně nevadí. Pokud tedy zrovna nejíme. Ale při jídle,tam naštěstí neskáčou. To si nedovolí.
Na stole mám pogumovaný ubrus, který jsem pomocí lepících pásek přilepila zespodu na stůl. Nádobí nám už naštěstí na zem nepadá - už to nejsou koťátka Very Happy Navíc pokud zrovna nejíme, tak máme stůl úplně prázdný.
Co mají vyloženě zakázané je skákat na kuchyňskou linku - hlavně kvůli odloženému jídlu a sporáku. Jednu z našich kočiček kuchyňská linka velmi láká a občas (ale fakt jen občas) tam jde šmejdit. Jakmile mě ale uvidí, tak peláší raketovou rychlostí pryč Very Happy Druhá naše kočka na linku nikdy nelozí. Tu linka nějak nezajímá.
Vaše kotě je ještě malé. Také VÁS si trošku "vychová". Časem se naučíte, že určité věci prostě přes noc nebo ve vaší nepřítomnosti budete muset dát jinam Very Happy (dokud kotě nebude starší)
Navíc je to ještě 4 měsíční kotě. Není to dlouho, co se naučilo lézt a skákat do výšek a tak ho to přirozeně láká. Musí si nový byt řádně prozkoumat. Vždy ho okřikněte a dejte dolů - časem pochopí, že tam nesmí. Ale nepočítejte, že na ten stůl nikdy nevleze.
Také pořiďte koťáku hodně hraček - jak přímo kočičích, tak třeba i doma vyrobených - chrastící myšky, míčky, tenisák, kousek starého koberce, pokrčený papír, papírová krabice... atd.
Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 9. 2006 9:40:09
Odpovědět s citátem

Smířila jsem se s kočkami na stole a musím říct, že na něm vypadají velmi dekorativně... jen je nutno dát si pozor a nepostavit tam také třeba vázu s květinami.

Čtyřměsíční kocourek se ještě hodně zklidní a nebude tak vyvádět.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AjA



Založen: 26.08.2005
Příspěvky: 40
Bydliště: Chomutov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 12. 2006 17:36:25
Odpovědět s citátem

Naše kočička ví, že na stůl nesmí, a pravda je, že když jíme, tak na stůl nevleze. Nelámu si hlavu s tím, zda na stůl leze, když nejsem doma. Určitě ji to napadne, obzvlášť, když tam něco je. Ale zvykla jsem si stůl uklidit, a tak ji tam nemá co lákat. Pokud vám leze na stůl s jídlem, chce to trpělivost, a kdykoli tam má snahu vlézt, popadnout ji a sundat, nebo jemně shodit, nebo jiným prostředkem j vyplašit. Jestli je rozumná Laughing , myslím, že to pochopí. Aspoň to si myslím o té mé nezbednici.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Deaneira



Založen: 10.12.2006
Příspěvky: 15
Bydliště: Košice, Slovensko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 12. 2006 21:06:49
Odpovědět s citátem

Naša mačička lezie na stôl pravidelne, ale správa sa slušne, nič nezhadzuje len pozoruje kde sa čo robí. Zo stola tiež prechádza na pult, kde sa toho tiež deje .... Samozrejme, že keď ju napomenieme , tak zlezie dole, ale ako hovorím, väčšinou len sedí a pozoruje....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2007 12:14:36
Odpovědět s citátem

Dominik na stůl nikdy nechodil, ani na linku, ani nikam po výškách. Mohli jsme nechat cokoli kdekoli a ničeho si ani nevšiml. Fugo vleze všude, co najde okamžitě sní - ať je to cokoli, takže když máme návštěvu a na stoje jsou chlebíčky, musíme se držet v jedné místnosti a hlídat, protože je okamžitě na stole a krade. Dominika už naučil chodit na linku a na stůl. To jsem koukala jak blázen, Domiše by to ani nenapadlo a teď už jsem ho v noci 4x načapala ja leží na lince na prkénku. Tak dostal sprďana a ještě koukal jako by se nic nedělo. Teď už ví, že se to nedělá, tak stačí se objevit a mete pryč. Fugo nám leze na stůl jakmile se na něj něco dá. Hodně mi to vadí. Ať si tam lezou když nejsme doma, klidně. Ale když si sedneme ke stolu s jídlem a jdeme obědvat a on se pokouší ze všech stran skočit na stůl, tak je to opravdu o nervy a žaludeční problémy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
sava



Založen: 13.09.2006
Příspěvky: 39
Bydliště: praha

Předmět: kdyby jen na stůl
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2007 17:44:27
Odpovědět s citátem

kdyby lezli kocouři jen na stůl, byla bych šťastná. náš předchozí kocourek nikdy neskočil výš, než právě na ten stůl - zato tihle dva mi lezou i po skříních, vystěhovala jsem všechny "dekoračky" a kytky z vysokých polic a mají tam teď pelíšky, prvních několik dní mi to tady připadalo jako v holobytě.
posledním kouskem jsou sházené ručníky z podle mě nedostupné police v koupelně a to ve tři ráno s hysterickým jekotem:)
_________________
sava
www.napomockockam.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (50x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (24x)
3
Britská krátkosrstá kočka (23x)
4
Mňoukání a štěkání (22x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (21x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
7
Mrouskání kočky (říje) (17x)
8
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
9
Kočičí jména (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top