Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Máme nové kotě a nového člena :-)


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2008 22:39:14
Odpovědět s citátem

Mě to devon-rexí kotě fascinuje. Brzy sem na web dám nějaké fotky Wink Jak je nebojácné a jak se umí postavit daleko většímu "nepříteli". A jak si brání jídlo, tak z toho jsme měli vánoce. Dávám jim společnou misku na granulky a každému zvlášť misku na masíčko. Jak Klaudí nad svou miskou vrčel, aby mu tam nikdo nestrčil cokoliv, to jsem u kočky ještě neslyšela Laughing (ale pacholek průběžně vybírá z misky Adamovi Laughing -to je v pořádku).

Kluci se ještě občas pěkně servou, Adam malého napadne, ten se brání, řve u toho jak na lesy, ale šrámů hafo má Adam a ne prcek, tak jsem z toho jelen Question Doufám, že mu po těch škrábancích nezůstanou jizvy Confused Ale už taky k němu přijde a olizuje ho, aniž by ho napadl, je to o hodně lepší než včera, tak snad to už bude brzy O.K. Dokonce si nad ránem Adam vlezl ke mě pod deku a přitulil se Wink , tak už mi snad odpustil. Jen se chodí o hodně méně mazlit, holt nemá čas Rolling Eyes
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Nera Procházková



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 122
Bydliště: Ústecký kraj

Předmět: Žoržetka
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 4. 2008 20:13:35
Odpovědět s citátem

Ahojky všem,
musíme se pochlubit máme doma nového člena.Včera jsme si byly pro Žoržetku,je doma a pomalinku se aklinatizuje.Je pravda že po sobě prskají ale pomaliko je to lepší a lepší.
Je to nádherné a mazlivé miminko a ani nemůžu popsat všechny moje pociti Very Happy
Čekám také kdy se ozve DevilishLucy jestli už jsou doma se Zyruškou a jaká byla cesta a ostatní dojmy a novinky???????????Prostě jsem zvědavá Wink Very Happy tak doufám že bude brzy nějáká zpráva Laughing
_________________
Nera,Cleo,Jack a Žoržetka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
DevilishLucy



Založen: 04.12.2007
Příspěvky: 125

Předmět: Re: Žoržetka
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2008 6:43:55
Odpovědět s citátem

Nera Procházková napsal:
Ahojky všem,
musíme se pochlubit máme doma nového člena.Včera jsme si byly pro Žoržetku,je doma a pomalinku se aklinatizuje.Je pravda že po sobě prskají ale pomaliko je to lepší a lepší.
Je to nádherné a mazlivé miminko a ani nemůžu popsat všechny moje pociti Very Happy
Čekám také kdy se ozve DevilishLucy jestli už jsou doma se Zyruškou a jaká byla cesta a ostatní dojmy a novinky???????????Prostě jsem zvědavá Wink Very Happy tak doufám že bude brzy nějáká zpráva Laughing


Ahoj Nero tak ti pišu jak sem slibila. Zyruška je od neděle doma, včera jsme byli u karoliny a od dvou ji tam otravovali skoro do osmi. S karolinou se dá povídat pořád Razz . Zyruška byla v přepravce pak sem ji hned vyndala vzala do naručí a ona usnula až do prahy. Zyruška je totální blázen. Přivitani dopadlo tak že jsem ji měla pod tričkem a ukazala Enžulce a ta jí čuchla k uchu a zjistila že je to živé a začla strašně syšet a vrčet. Malá na ni otočila zadek a nic si z toho nedělala. Pak ale taky začala. Nakonec mi usnula u hlavy a Enží uprostřed postele. Je s nima sranda já je miluju. No a ty už máš třetí. Dvojka taky není naše konečné číslo Laughing Laughing .Doufam že to jako zažitky stačí. Ještě jedno chci moooooooooooc poděkovat Karolině. Tak za mě pohlad naháčky a taky napiš. Lucka Enží a Zyra
_________________
DevilishLucy Surprised)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Nera Procházková



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 122
Bydliště: Ústecký kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2008 18:21:50
Odpovědět s citátem

Tak podávám hlášení,

Žoržetka je zase jiná než ty co máme doma,na jednu stranu je hrozný mazel a to větší než Jack což je co říct a na druhou je děsně vzteklá.
Co se týče pokroku,tak včera večer už udělala i bobeček,čím mi udělala obrovskou raost - to si občas připadám jako blázen ( radost z bobku ) Confused v noci šla i na granulky takže paráda a v posteli spaly z jedné mé strany Cleo z druhé Žoržetka a ráno už holky po sobě ani neprskaly takže začínají být kamarádky.
Horší je Jack ten se na ní pořád nemůže zvyknout,pořád na ní prská a utíká od ní jako když do něj střelí Crying or Very sad ach jo ale dneska když jsem jím dávala jídlo tak jí přišel vyjíst její a to mu nevadilo že tam je a ani na ní neprskal Very Happy takže si myslím že to půjde chce to ještě pár dní,horší je že v noci nechtěl do ložnice kvůli malé a mňoukal v obíváku Crying or Very sad .
Jinak už jsem malou viděla i pít takže super zviká si docela dobře hraje si s hračkama,ještě jí občas vyleká nějáky zvuk ale myslím že to bude dobrý Very Happy jo zalézá všude možně je děsně zvědavá a vejde se všude prcek jeden - ty velky už se nevejdou za skříně atd a ona tam vymetá pavučiny Shocked a pak jí musím čistit ble,fuj ua,pavouky já neneneneNENENENENENENENENE fuj
Takže tolik novinky Very Happy Smile
_________________
Nera,Cleo,Jack a Žoržetka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 4. 2008 8:37:26
Odpovědět s citátem

Nera Procházková napsal:
Tak podávám hlášení,

Žoržetka je zase jiná než ty co máme doma,na jednu stranu je hrozný mazel a to větší než Jack což je co říct a na druhou je děsně vzteklá.
Co se týče pokroku,tak včera večer už udělala i bobeček,čím mi udělala obrovskou raost - to si občas připadám jako blázen ( radost z bobku ) Confused v noci šla i na granulky takže paráda a v posteli spaly z jedné mé strany Cleo z druhé Žoržetka a ráno už holky po sobě ani neprskaly takže začínají být kamarádky.
Horší je Jack ten se na ní pořád nemůže zvyknout,pořád na ní prská a utíká od ní jako když do něj střelí Crying or Very sad ach jo ale dneska když jsem jím dávala jídlo tak jí přišel vyjíst její a to mu nevadilo že tam je a ani na ní neprskal Very Happy takže si myslím že to půjde chce to ještě pár dní,horší je že v noci nechtěl do ložnice kvůli malé a mňoukal v obíváku Crying or Very sad .
Jinak už jsem malou viděla i pít takže super zviká si docela dobře hraje si s hračkama,ještě jí občas vyleká nějáky zvuk ale myslím že to bude dobrý Very Happy jo zalézá všude možně je děsně zvědavá a vejde se všude prcek jeden - ty velky už se nevejdou za skříně atd a ona tam vymetá pavučiny Shocked a pak jí musím čistit ble,fuj ua,pavouky já neneneneNENENENENENENENENE fuj
Takže tolik novinky Very Happy Smile


Nero, za týden budou kámoši největší, probíhalo to tak u všech, co si pořídili dalšího sphynxíka, jsou úžasní.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 4. 2008 11:38:07
Odpovědět s citátem

for Nera

Netřeba se bát, je to jak říká Tatiana, stačí jim dát chvilku a budou kamarádi. U nás to trvalo jen dva dny a teď už bez sebe kluci nedají ani ránu. Smile
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
DevilishLucy



Založen: 04.12.2007
Příspěvky: 125

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 4. 2008 10:50:26
Odpovědět s citátem

Nera Procházková napsal:
Tak podávám hlášení,

Žoržetka je zase jiná než ty co máme doma,na jednu stranu je hrozný mazel a to větší než Jack což je co říct a na druhou je děsně vzteklá.
Co se týče pokroku,tak včera večer už udělala i bobeček,čím mi udělala obrovskou raost - to si občas připadám jako blázen ( radost z bobku ) Confused v noci šla i na granulky takže paráda a v posteli spaly z jedné mé strany Cleo z druhé Žoržetka a ráno už holky po sobě ani neprskaly takže začínají být kamarádky.
Horší je Jack ten se na ní pořád nemůže zvyknout,pořád na ní prská a utíká od ní jako když do něj střelí Crying or Very sad ach jo ale dneska když jsem jím dávala jídlo tak jí přišel vyjíst její a to mu nevadilo že tam je a ani na ní neprskal Very Happy takže si myslím že to půjde chce to ještě pár dní,horší je že v noci nechtěl do ložnice kvůli malé a mňoukal v obíváku Crying or Very sad .
Jinak už jsem malou viděla i pít takže super zviká si docela dobře hraje si s hračkama,ještě jí občas vyleká nějáky zvuk ale myslím že to bude dobrý Very Happy jo zalézá všude možně je děsně zvědavá a vejde se všude prcek jeden - ty velky už se nevejdou za skříně atd a ona tam vymetá pavučiny Shocked a pak jí musím čistit ble,fuj ua,pavouky já neneneneNENENENENENENENENE fuj
Takže tolik novinky Very Happy Smile




Ahoj Nero, tak jak je to u vás ? Enža se Zyrou se tady dnes honí jak dva blazni Razz tak už jsme to zvládli. Záchodek je taky v pořádku nespletla se. Jsou obě hodný Enží se hojí jzva po kastraci pozítří vyndáme stehy. Co Jackpot s Žoržetkou už je to lepší ? Ty sphynxové jsou úžasní co? Lucka Enží a Zyruška Laughing
_________________
DevilishLucy Surprised)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Simča



Založen: 10.04.2008
Příspěvky: 7
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Ahoj
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 4. 2008 10:51:33
Odpovědět s citátem

Zdravím všechny, chystám si koupit koťátko Sphynxe a tak si tady pročítám Váš chat a jsem z těch všech informací celkem zmatená. Vím každej má jiné zkušenosti s chovem a s těmi všemi potřebami pro koťátka, ale našel by se někdo kdo by mi řekla co vše je potřeba pro začátek mít připravené než si dovezu svého Sphynxe domů?
Děkuji Simona.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Ahoj
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 4. 2008 11:07:55
Odpovědět s citátem

Simča napsal:
Zdravím všechny, chystám si koupit koťátko Sphynxe a tak si tady pročítám Váš chat a jsem z těch všech informací celkem zmatená. Vím každej má jiné zkušenosti s chovem a s těmi všemi potřebami pro koťátka, ale našel by se někdo kdo by mi řekla co vše je potřeba pro začátek mít připravené než si dovezu svého Sphynxe domů?
Děkuji Simona.

Já bych řekla že si máte připravit to co pro jakékoliv jiné kotě (záchůdek, přepravku, misky, škrabadlo). Ušetřit můžete za kartáče a hřebeny, zato asi budete potřebovat nějakou kosmetiku na koupání a péči o kůži. S tím vším vám určitě rád poradí chovatel od kterého si kotě budete pořizovat. Ten nejlépe ví na co je koťátko zvyklé a co mu bude nejlépe vyhovovat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: Ahoj
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 4. 2008 11:08:59
Odpovědět s citátem

Simča napsal:
našel by se někdo kdo by mi řekla co vše je potřeba pro začátek mít připravené než si dovezu svého Sphynxe domů?
Děkuji Simona.


Ahojky, urcite je hlavni zachod,stelivo a miska na vodu + na granule Wink Tot zaklad. A asi se bude hodit prepravka na prevoz od chovatele. Dalsi uz ti poradi chovatel - zvlast co se tyka krmeni, sphynxiho koupani atd. Zalezi,na co bude tvuj budouci sphynxik zvykly , dobry chovatel ti se vsim rad pomuze;-)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 4. 2008 11:29:54
Odpovědět s citátem

for Simča

Ahoj, myslím že každý postižený sphynxománií (jako já) ti velmi rád poradí. Poslal jsem ti kontakt na ICQ, jinak další kontakty mám níže, tak se klidně ptej na vše co tě zajímá. Ahoj, Olda
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: Ahoj
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 4. 2008 14:09:25
Odpovědět s citátem

Simča napsal:
Zdravím všechny, chystám si koupit koťátko Sphynxe a tak si tady pročítám Váš chat a jsem z těch všech informací celkem zmatená. Vím každej má jiné zkušenosti s chovem a s těmi všemi potřebami pro koťátka, ale našel by se někdo kdo by mi řekla co vše je potřeba pro začátek mít připravené než si dovezu svého Sphynxe domů?
Děkuji Simona.


Simonko, rozhodně si kup vlhčené utěrky, co prodávají na dětské zadečky-tím otírám Adamíška de facto denně, abych ho obden nemusela koupat-to on strááááááááááášně nerad. Tím taky čistíme drápky. Vatičky na čištění oušek. Speciální kleště na kočičí drápky. Misku na vodu a na granulky. Kočičí WC a stelivo-domluv se s chovatelem, jaké používá on a případně si od něj jedno kup, pak bych vřele doporučovala přejít na dřevěné Cat best oko plus nebo od Gimpetu na dřevěné granule. Odpočívadlo-nejlépe hned nějaké větší-umožňuje-li to bytový prostor-jinak budete časem stejně větší kupovat. Vyčleň mu předem nějaký ručník (doporučuji vzít ho s sebou i do auta, kdyby se stala nehoda a kotě se počůralo). Vhodný (ale ne nutný) je závěsný pelíšek na radiátor-ten oni rádi. Přepravku-a do ní dej deku nebo větší osušku (stejně ale v autě budeš mít kotě nejspíš na klíně-pak ho měj v té dece či osušce). Zeptej se chovatele, v čem sphynxe koupe-ne v šampónu-nemyjeme srst, ale kůži. Já jsem koupila a s úspěchem používám od Jonson¨s dětskou koupel
bedtime bath. Měj připravenou nějakou deku, kterou bys dala na gauč, aby se tam kotě mohlo zavrtat, kdyby mu byla zima-mě Adam nastydl, protože od chovatelky byl zvyklý na větší teplo, než máme my doma, a mě takto prosté řešení prostě nenapadlo. Pokud máš doma nějaké vyřazené dětské trička s dlouhým rukávem, lze z nich snadno vyrobit naprosto vyhovující oblečky zadarmo. Lem rukávu je kolem krku jako límec, a jen jsem prostříhla v patřičné vzdálenosti otvory na přední nohy. Takto vymóděného beru Adama k vetovi, nebo ho oblékám po koupeli, nebo když je tu chladněji naž normálně. Běžně ale už oblečený doma nechodí. K vetovi ho beru oblečeného a ještě v dece nebo osušce pod bundu. Přepravka je krajní řešení, beru-li kocoury oba a jedu sama.

No a to je asi všechno. Jako hračka poslouží víčko od limonády, kroužek od víčka z mléka, kus zmuchlaného papíru-případně kup nějakou myšku. Jo a krmení-chovatel by ti měl dát na cestu trochu krmení, na které je kotě zvyklé, pak ho převeď na co chceš, ale rozhodně na krmení kotěte moc nešetři. Dobrý kompromis je ProPlan kitten-slušné krmení za slušnou cenu-teď jsem koupila Hill¨s pro koťata a oba se mohli zbláznit, jak jim chutnalo. To je ale dražší.

Doporučuji internetový obchod www. Shop-Elfi.cz, od 2000 je doprava zadarmo, jinak za 85 Kč, mají hodně dobré ceny, výbornmou komunikaci, rychle vše vyřízeno - byla jsem hodně spokojená.

Kdybys ještě něco potřebovala, piš na THostalkova@seznam.cz.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 4. 2008 14:13:49
Odpovědět s citátem

Ještě přesný kontakt na ten internetový obchod - 40l Cat best oko plus za 610 Kč!!! 5 kg Hill¨s Feline Kitten 755 Kč.


www.shop-elfi.cz
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Simča



Založen: 10.04.2008
Příspěvky: 7
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Ahoj
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 4. 2008 14:32:05
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Simča napsal:
Zdravím všechny, chystám si koupit koťátko Sphynxe a tak si tady pročítám Váš chat a jsem z těch všech informací celkem zmatená. Vím každej má jiné zkušenosti s chovem a s těmi všemi potřebami pro koťátka, ale našel by se někdo kdo by mi řekla co vše je potřeba pro začátek mít připravené než si dovezu svého Sphynxe domů?
Děkuji Simona.


Simonko, rozhodně si kup vlhčené utěrky, co prodávají na dětské zadečky-tím otírám Adamíška de facto denně, abych ho obden nemusela koupat-to on strááááááááááášně nerad. Tím taky čistíme drápky. Vatičky na čištění oušek. Speciální kleště na kočičí drápky. Misku na vodu a na granulky. Kočičí WC a stelivo-domluv se s chovatelem, jaké používá on a případně si od něj jedno kup, pak bych vřele doporučovala přejít na dřevěné Cat best oko plus nebo od Gimpetu na dřevěné granule. Odpočívadlo-nejlépe hned nějaké větší-umožňuje-li to bytový prostor-jinak budete časem stejně větší kupovat. Vyčleň mu předem nějaký ručník (doporučuji vzít ho s sebou i do auta, kdyby se stala nehoda a kotě se počůralo). Vhodný (ale ne nutný) je závěsný pelíšek na radiátor-ten oni rádi. Přepravku-a do ní dej deku nebo větší osušku (stejně ale v autě budeš mít kotě nejspíš na klíně-pak ho měj v té dece či osušce). Zeptej se chovatele, v čem sphynxe koupe-ne v šampónu-nemyjeme srst, ale kůži. Já jsem koupila a s úspěchem používám od Jonson¨s dětskou koupel
bedtime bath. Měj připravenou nějakou deku, kterou bys dala na gauč, aby se tam kotě mohlo zavrtat, kdyby mu byla zima-mě Adam nastydl, protože od chovatelky byl zvyklý na větší teplo, než máme my doma, a mě takto prosté řešení prostě nenapadlo. Pokud máš doma nějaké vyřazené dětské trička s dlouhým rukávem, lze z nich snadno vyrobit naprosto vyhovující oblečky zadarmo. Lem rukávu je kolem krku jako límec, a jen jsem prostříhla v patřičné vzdálenosti otvory na přední nohy. Takto vymóděného beru Adama k vetovi, nebo ho oblékám po koupeli, nebo když je tu chladněji naž normálně. Běžně ale už oblečený doma nechodí. K vetovi ho beru oblečeného a ještě v dece nebo osušce pod bundu. Přepravka je krajní řešení, beru-li kocoury oba a jedu sama.

No a to je asi všechno. Jako hračka poslouží víčko od limonády, kroužek od víčka z mléka, kus zmuchlaného papíru-případně kup nějakou myšku. Jo a krmení-chovatel by ti měl dát na cestu trochu krmení, na které je kotě zvyklé, pak ho převeď na co chceš, ale rozhodně na krmení kotěte moc nešetři. Dobrý kompromis je ProPlan kitten-slušné krmení za slušnou cenu-teď jsem koupila Hill¨s pro koťata a oba se mohli zbláznit, jak jim chutnalo. To je ale dražší.

Doporučuji internetový obchod www. Shop-Elfi.cz, od 2000 je doprava zadarmo, jinak za 85 Kč, mají hodně dobré ceny, výbornmou komunikaci, rychle vše vyřízeno - byla jsem hodně spokojená.

Kdybys ještě něco potřebovala, piš na THostalkova@seznam.cz.


Děkuji moc za dobré rady, vlhčených ubrousků mám doma marakytakže v tom problém nebude. Mám malé dítě takže je stejně používám.


Všem děkuji za dobré rady. Doufám jen že si zprávně koťátko vyberu a budu mět s ním samou radost. Simča
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: dotazy nováčka
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 4. 2008 12:00:30
Odpovědět s citátem

Hezký den všem, mému kocourovi sphynx (10 měsíců, krémová barva) se po některých pochutinách a vitamínech obarví kůže dohněda (stejná barva pasty a vitamínů). Vypozorovala jsem tuto reakci po multivitamínové pastě GIMPET a některých kapsičkách téže značky. Po několika dnech se "barva" ztratí, koupel ani "drhnutí" v tomto případě nezabírá. Je tato reakce normální, nebo náš kocour reaguje příliš citlivě? Dále si náš kocour rád "cucká" bradavky. Nedělá to příliš často, ale vypadá u toho velie spokojeně a k poranění kůže nedochází. V jedné z knih toto označili jako "neestetický zlozvyk" a doporučovali to kočky odnaučit. Mě osobně toto nevadí ani nijak neobtěžuje, ale může to mít nějaké závažnější důsledky? Omlouvám se za možná hloupé dotazy, ale s kočičkami nemám vůbec žádné zkušenosti a se sphynxi už vůbec ne Smile . Děkuji předem za odpovědi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 4. 2008 12:45:16
Odpovědět s citátem

for Silvie OK

No tak ohledně toho "cucání" se moje vetka také hrozně divila, jestli už na to kocourek není nějaký starý, že by to dělat neměl Very Happy Ale poněvadž to dělal Felisek takřka do roku a Charlie to dělá taky a stále (má 5 měsíců), tak to asi u sphynxů normální bude a vůbec to neřeším. Dokonce Felda když spí a Charlie se k němu přitulí, tak se k němu občas taky přicucne a je velice spokojenej Very Happy

PS: Pozdravuj Chárona Smile
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz


Naposledy upravil fofo177 dne 13. 4. 2008 13:09:12, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: dotazy nováčka
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 4. 2008 12:54:33
Odpovědět s citátem

Silvie OK napsal:
Hezký den všem, mému kocourovi sphynx (10 měsíců, krémová barva) se po některých pochutinách a vitamínech obarví kůže dohněda (stejná barva pasty a vitamínů). . Je tato reakce normální, nebo náš kocour reaguje příliš citlivě? Dále si náš kocour rád "cucká" bradavky. může to mít nějaké závažnější důsledky? Omlouvám se za možná hloupé dotazy, ale s kočičkami nemám vůbec žádné zkušenosti a se sphynxi už vůbec ne Smile . Děkuji předem za odpovědi.


Shoj Silvie, dotazy nejsou vubec hloupe,od toho tohle forum je Wink
Ted k odpovedim: co se tyka te zbarvene kuze, o tom jsem jeste neslysela,ale napada me leda nejaka souvislost s pigmentaci.Pokud mu kuze nerudne nebo se neobjevuji pupinky,tak asi o alergickou reakci nepujde.Ale opravdu nevim,to jen tak typuji.
Ohledne cucani bradavek - jde proste o takovy zlozvyk,asi jako kdyz si dite cumla palec. Nekdy to delaji kocky,ktere byli brzo odebrany od maminky,ale ta souvislost tu byt nemusi. Nektere kocicaky to taky treba uklidnuje,kdyz jsou v nejake neprijemne situaci (- meli jsme sphynxku,ktera to take delala,zuzlala si jakykoliv kousek kuze na brisku,napr.kdyz byla u veterinare,ale i naopak ,kdyz byla v bezpeci,citila se uvolnene a bylo ji dobre) Tady urcite neni duvod k znepokojovani, leda by zuzlal tak vehementne,ze by si zpusoboval nejaka poraneni,ale to snad nehrozi,to uz byste si vsimli.
Preju vam hodne radosti s nahackem a klidne se ptejte,kazdy vam tu rad poradi
Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: děkuji za odpovědi
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 4. 2008 13:50:03
Odpovědět s citátem

Moc děkuji za odpovědi. S tím zbarvením kůže - vypadá to jako povrchové zbarvení, jako by byl špinavý, ale smýt to nejde. Co se týče toho jeho cuckání, zatím to nechám tak. Budu jen hlídat, ať nedojde k nějakému poranění. Naháček je naše zlatíčko, ke kočkám jsem si kvůli alergii nikdy nenašla cestu, byla jsem stále "psí". Sphynx si nás získal všechny, uvažujeme o pořízení kamaráda (i vzhledem k pozitivním zkušenostem na tomto fóru). Ještě to ale nějakou dobu potrvá, máme ještě pubertálního stafordšírského bulteriéra (dva týdny mladšího než kocoura), spolu se báječně zkamarádili, ale nevíme, jak by ještě pes zareagoval na dalšího prcka. Takže si ještě tak rok počkáme Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: dotazy nováčka
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 4. 2008 21:36:29
Odpovědět s citátem

Silvie OK napsal:
Hezký den všem, mému kocourovi sphynx (10 měsíců, krémová barva) se po některých pochutinách a vitamínech obarví kůže dohněda (stejná barva pasty a vitamínů). Vypozorovala jsem tuto reakci po multivitamínové pastě GIMPET a některých kapsičkách téže značky. Po několika dnech se "barva" ztratí, koupel ani "drhnutí" v tomto případě nezabírá. Je tato reakce normální, nebo náš kocour reaguje příliš citlivě? Dále si náš kocour rád "cucká" bradavky. Nedělá to příliš často, ale vypadá u toho velie spokojeně a k poranění kůže nedochází. V jedné z knih toto označili jako "neestetický zlozvyk" a doporučovali to kočky odnaučit. Mě osobně toto nevadí ani nijak neobtěžuje, ale může to mít nějaké závažnější důsledky? Omlouvám se za možná hloupé dotazy, ale s kočičkami nemám vůbec žádné zkušenosti a se sphynxi už vůbec ne Smile . Děkuji předem za odpovědi.


Náš Adamíšek necucá sebe, ale své dvounožce Laughing - krky, ty jsou jeho Wink
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
nihilises



Založen: 18.02.2008
Příspěvky: 10

Předmět: Novacek
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 4. 2008 0:13:22
Odpovědět s citátem

Ahoj, jsem cerstvym majitelem kouzelneho don sphynxe Ganneshe Smile Rad bych pozdravil vsechny priznivce sphynxiku.

Martin a Gannesh (http://gannesh.bluem.cz)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: Novacek
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 4. 2008 7:48:10
Odpovědět s citátem

Gratuluji a vítám vás mezi námi. To je dobře, že se nám tu začínají rozmnožovat taky doňáčci, Nera bude mít jistě radost, že není jediná. Kdykoliv a cokoliv budete potřebovat rádi vám poradíme, pokud na to naše vědomosti a zkušenosti budou stačit. Very Happy
Je to fakt hezoučké miminko, tak ať vám dělá jen samou radost.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Nera Procházková



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 122
Bydliště: Ústecký kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 4. 2008 7:59:15
Odpovědět s citátem

Ahoj Martine i Genneshi,
vítám Vás mezi námy,ani nevíte jakou mám radost že se rozrůstá i populace donských sphynxů.Přejem do budoucna hodně zdravíčka a štěstíčka a kdyby cokoliv tak piš určitě rádi zodpovíme všichni na foru Very Happy
_________________
Nera,Cleo,Jack a Žoržetka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
sanny



Založen: 16.01.2007
Příspěvky: 191
Bydliště: Ostrava

Předmět: Re: Novacek
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 4. 2008 8:36:17
Odpovědět s citátem

Vítám Martina a Gannesha,
gratuluji a přeji, ať si s doníkem užijete hodně, hodně radosti. Koukla jsem na Ganneshovy fotky je fakt krásný. Smile
_________________
Sandra a Mutinci Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: Novacek
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 4. 2008 8:52:41
Odpovědět s citátem

nihilises napsal:
Ahoj, jsem cerstvym majitelem kouzelneho don sphynxe Ganneshe Smile Rad bych pozdravil vsechny priznivce sphynxiku.

Martin a Gannesh (http://gannesh.bluem.cz)



Ten je krásný.............vítejte!
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: Re: Novacek
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 4. 2008 9:02:02
Odpovědět s citátem

nihilises napsal:
Ahoj, jsem cerstvym majitelem kouzelneho don sphynxe Ganneshe Smile Rad bych pozdravil vsechny priznivce sphynxiku.

Martin a Gannesh (http://gannesh.bluem.cz)


Dobrý den Martine a Ganneshi!
Tak vas tady oba vítám! Gannesh je krásný, vybral jste dobře Wink Vzhledově tam maličko rozdíl mezi Sphynxem a Donem je, jsem zvědavá, až bude mít Gannesh Sphynxího brášku (nebo sestřičku), jaký bude rozdíl v povahách.
Každopádně přeji mnoho krásných chvil s naháčkem Smile
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 4. 2008 11:06:33
Odpovědět s citátem

for Martin a Gannesh

Ahoj a vítejte mezi námi. Prcek je krásnej, tak ať dělá jen samou radost Smile
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
R-Bastian



Založen: 19.01.2008
Příspěvky: 65
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 4. 2008 19:44:19
Odpovědět s citátem

AHOJ Martine, vítám Tebe i nového člena rodiny Donského sphynxe ,Ganneshe.Je opravdu nádherný...jen ty nej nej společné chvíle přeje Romča +Bastian + Leon Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Majk.a..



Založen: 25.05.2008
Příspěvky: 29
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: Re: Konečně doma!
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 5. 2008 19:28:35
Odpovědět s citátem

Už pár dní mam doma super malou vtěrku říkám mu AKIM,
ale podle papiru se jmenuje bud Aron nebo Artur, jeste jsem PP nedostala a chovatel pry nevi, že pry je to jedno. Mam ho ze Sopřeče ze stanice SOPCAT.
Narodil se 20.2.2008
Doufám že mu brzy budu moct pořídit i kamaradku aby mu nebylo smutno. Very Happy
Ted se mu jeste muzu venovat skoro cely den, ale pomalu ho zacinam zvykat na to že chodime pryč. Přeci jen od června nastupuju v praci tak aby pak nebrečel.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: Konečně doma!
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 5. 2008 7:10:10
Odpovědět s citátem

Majk.a.. napsal:
Už pár dní mam doma super malou vtěrku říkám mu AKIM,
ale podle papiru se jmenuje bud Aron nebo Artur, jeste jsem PP nedostala a chovatel pry nevi, že pry je to jedno. Mam ho ze Sopřeče ze stanice SOPCAT.
Narodil se 20.2.2008
Doufám že mu brzy budu moct pořídit i kamaradku aby mu nebylo smutno. Very Happy
Ted se mu jeste muzu venovat skoro cely den, ale pomalu ho zacinam zvykat na to že chodime pryč. Přeci jen od června nastupuju v praci tak aby pak nebrečel.


Ahoj Majko,preju Vam,aby byl kocicak zdravy a abyste si s nim uzivali jen same hezke chvilky.
Kamarada by to urcite chtelo,sphynxove jsou spolecensti a pokud bude muset byt sam doma,bude smutny. Rozhodne pak dobre zvazte, od koho
mu noveho kamarada poridite. Nejen to,ze "chovatel" nevi,jak se presne
jeho kote jmenuje a jeste navic prohlasi,ze je to jedno, vzbuzuje dost silne pochybnosti o solidnosti. Tak hodne stesti!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: Konečně doma!
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 5. 2008 7:16:27
Odpovědět s citátem

Dobrý den Majko, samozřejmě vás i s vaším sphynxíkem mezi námi vítám a moc se těšíme na vaše fotečky.
Pročetla jsem pozorně vše, co jste nám sem napsala a docela mě udivuje, jak naivně a poměrně nezodpovědně jste ke koupi sphynxe přistoupila. Píšete, že jste po něm moc toužila, ale přitom jste si nezjistila vůbec nic o tom, jak by mělo kotě být od chovatele vybaveno a co všechno můžete požadovat. Nevím kde je onen pán a jeho chovatelská stanice zaregistrována, ale mohla jste si alespoň pročíst chovatelský řád Českého svazu chovatelů koček, když chcete jezdit na výstavy a chovat sphynxe, to je snadno dostupná informace a podle mě dost základní. Tam byste se dozvěděla, že: "Koťata nesmějí být předávána novým majitelům před 13. týdnem věku a bez očkování proti panleukopenii a rhinotracheitidě, aby byla v imunitě proti těmto onemocněním, pokud veterinář nedoporučí jiný postup.", takže vy ho máte doma o 14 dní dřív (z mé zkušenosti je pro sphynxe lepší až tak 14-15 týden - jsou víc závislí na své matce).
- dále pak: "Všechny chovné kočky musí být identifikovány buď mikročipy (přednostně) nebo tetováním a identifikační kódy obou rodičů musí být zaneseny v rodokmenu. "
Takže jste měla požadovat od chovatele i mikročip, za ty peníze které jste za kotě dala by to mělo být samozřejmostí, teď s tím máte spoustu starostí, protože ho musíte nechat naočkovat, odčervit, očipovat.
A ještě jedna věc mě zarazila, jak si můžete koupit kocoura do chovu, když ani nevíte jak se jmenuje? Předem byste měla znát jeho rodokmen, abyste věděla s jakými liniemi je příbuzný a jestli vůbec zvládnete sehnat nepříbuznou kočičku, kterou budete potřebovat, jestli chcete chovat koťata.
Nezlobte se, že jsem na Vás tak spustila, ale zamyslete se nad tím, kolik zásadních chyb jste udělala, jen proto, že jste chtěla rychle vytoužené kotě a snažte se teď dát vše do pořádku aspoň ohledně očkování, odčervení a pokud chcete na výstavy, tak taky to čipování bez něj na výstavy ani do zahraničí s kocourem nemůžete.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Fotočlánek: Muži versus kočky (16x)
2
Na co si dát pozor u krmení koček (15x)
3
RSS kanály (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top