Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

koťátko nechce nic jíst


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
rony



Založen: 28.04.2007
Příspěvky: 8

Předmět: koťátko nechce nic jíst
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 4. 2007 11:37:25
Odpovědět s citátem

Dobrý den vespolek. Tento čtvrtek jsme si koťátko přivezli, ale bohužel od té doby nic moc nejí - dneska je sobota. Chovatelka nám říkala, že má nejraději Whiskas junior, a dala nám nějakou kapsičku, která je prý její nejoblíbenější, ale vůbec nic nechce. Úplně misku s jídlem přehlíží, a ani nepřivoní. Pro začátek jsme jí tedy koupili, na co je zvyklá, i když bychom postupem času chtěli přejít na jiné kvalitnější a také jsme dostali ve zverimexu nějaký vzoreček s granulema pro koťátka (Royal Canine Kitten a od firmy Gimpet), avšak taktéž bez úspěchu. Jinak je hravá, ráda se mazlí, pije bez problému. Jediné co si trošku vezme je vanilkový pribiňáček a dneska ráno jsme jí přistlihli, jak nám ukradla kolečkou šunky. Laughing Nevíte někdo čím by to mohlo být? A jak přimět kočičku jíst věci, které jsou určené pro ni? Druhý problém je pak ten, že chodí spát a odpočívat na záchůdek, z toho moc nadšení taky nejsme. Zatím to nevadí, protože když nic nejí, nic také nekaká, že Cool
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavla1



Založen: 16.02.2007
Příspěvky: 66
Bydliště: Pardubicko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 4. 2007 18:10:57
Odpovědět s citátem

Některé kočky na přestěhování reagují nechutenstvím. Koka nám paní přivezla v pondělí a pořádně začal jíst až v pátek. Ve čtvrtek jsem s ním dokonce byla na veterině a vet radil ještě vyčkat. Za ten týden jsem vymýšlela a předkládala mu různé pochoutky, z kterých vždycky milostivě trošičku ujedl, to co měl mít původně rád nejedl vůbec Very Happy
_________________
Pavla
http://www.kocicinadeje.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
rony



Založen: 28.04.2007
Příspěvky: 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 4. 2007 18:24:15
Odpovědět s citátem

Pavla1 napsal:
Některé kočky na přestěhování reagují nechutenstvím. Koka nám paní přivezla v pondělí a pořádně začal jíst až v pátek. Ve čtvrtek jsem s ním dokonce byla na veterině a vet radil ještě vyčkat. Za ten týden jsem vymýšlela a předkládala mu různé pochoutky, z kterých vždycky milostivě trošičku ujedl, to co měl mít původně rád nejedl vůbec Very Happy


Děkuji za trochu útěchy. Běháme za ní, pokaždé s něčím jiným, jestli si alespoň přičuchne, ale vesměs bez úspěchu. Jedině tak dvě granulky a to ještě musí být na prstíku...už jsme si i říkali, že je nějak zmlsaná, protože když vařím, tak na mě mňouká a vypadá, že by pojedla..Tak ještě vyčkáme, snad bude hlad nejlepším kuchařem Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavla1



Založen: 16.02.2007
Příspěvky: 66
Bydliště: Pardubicko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 4. 2007 19:36:37
Odpovědět s citátem

Zkuste přemražené hovězí - třeba i nacpat kousek do tlamičky (s trochou násilí), aby to ochutnala - to u nás zabíralo. Jiné kotě co jsme měli dřív jsme zase nalákali na granule pokapané trochou šťávy ze sardinek.
_________________
Pavla
http://www.kocicinadeje.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Re: koťátko nechce nic jíst
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 4. 2007 7:22:20
Odpovědět s citátem

Naše venkovní kočka má 3 koťata- Bertík je jedlík až na půdu, taky má největší pupík, Julinka jí tak normálně, ale ta Belinka!!!! Myslela jsem si ,že bude kočka vegetarián Rolling Eyes . Jenom mlíčko od maminky, pribiňáka nebo jogurt, k masu čuchla a vždy jen zhnuseně odešla. I když jsme jí kousek natlačili do pusiny, aby ho aspoň ochutnala. Bylo to syrové přemražené hovězí. Jeden den dostala Šikulka( maminka) vařené hovězí z polévky a Belinka jí najednou začala ujídat z talíře a tak jsme zjistili, že vařené jí chutná. Tak na ni používáme trik: přemražené hovězí nahoře posypeme vařeným.Zezačátku vyjedla jen vařené, ale postupně jí už i to syrové. Musíte zkoušet různé varianty.My máme zase problém, že vůbec nechtějí granulky,ale Bertík včera už pár ochutnal, tak snad se to ještě naučí. J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
rony



Založen: 28.04.2007
Příspěvky: 8

Předmět: Re: koťátko nechce nic jíst
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 4. 2007 12:52:14
Odpovědět s citátem

Tak právě nám Mia celou minutu chroupala granulky. Zabralo na ni, že jsem začala s granulema chrastit a ona najednou přiběhla. Musela jsem u ní stát, protože jak viděla, že odcházím zase přestala... Možná byla zvyklá jíst jen vždycky s někým, je pravdou, že paní chovatelka měla doma těch kočiček 5. Ale jakákoliv forma masíčka, ať syrového, nebo vařeného nebo kapsičky jsou asi pro ni fuj, jedině ta šunka v ní probouzí touhy Shocked
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Fol



Založen: 06.03.2007
Příspěvky: 41
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 5. 2007 11:22:42
Odpovědět s citátem

Ono je to někdy s kočenama celkem těžký - já mám dvě, 4-měsíční kocourek je takovej otesánek, zbaští skoro všechno, ale 7-měsíční kočička? - to je hotová detektivka, abych se jí strefila do jejích vybraných chutí. Ta vaše bude možná druhej případ, takže to chce se obrnit trpělivostí a zkoušet - různé druhy masa, vařené nebo syrové, různé konzervičky a různé druhy granulí - ty vždycky nakupovat nejdřív v nejmenších balení. U nás třeba právě Gimpet propadl na celé čáře, nešmakoval ani kocourkovi, RC baští jen kocourek. Uspěla jsem s Hillsem (podle ohlasů tady na fóru se mi zdá, že dost chutná), pro vybíravku jsem zkusila Trainer sensible a to teda baštila, že jsem jen zírala. Tyhle granule jsou teda pro dospělé kočky, ale vzhledem k tomu, že je jí už 7 měsíců a podíl hlavních živin je téměř shodný s kotěcími, tak v tom nevidím až tak velký problém, zvlášť když dostává vitamínovou pastu.
Určitě se s něčím trefíte, navíc se může kočička sama rozjíst, až si u Vás zvykne. Držím pěsti!
_________________
Ava + Honey
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Fol



Založen: 06.03.2007
Příspěvky: 41
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 5. 2007 11:26:06
Odpovědět s citátem

Jo a s tím spaních na záchůdku - to ji myslím přejde, až se tam párkrát vykaká, ono jí to tam taky vonět nebude Rolling Eyes
_________________
Ava + Honey
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
rony



Založen: 28.04.2007
Příspěvky: 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 5. 2007 9:23:17
Odpovědět s citátem

No zkoušíme, co se dá... Ještě že má babička přítele malé štěně, které spase naprosto cokoliv a může posílat neúspěšné varianty masových kapsiček:)Je mi to záhadou, může se zbláznit když ucítí třeba hermelín, a cokoliv dělám pro nás, ale co má v misce to ji nechává chladnou. Na záchodě už opravdu nespí, to jsme rádi. Museli jsme ji do nekonečna vytahovat na pelíšek, až si zvykla a ted ho má nejraději. Takže asi důslednost. Ty Hills zkusíme, a taky bych chtěla vyzkoušet Acanu, prý je taky dobrá...Ale těžko říct, jestli dost pro naši princeznu Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
160cm



Založen: 21.02.2007
Příspěvky: 24
Bydliště: Praha

Předmět: neji...
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 5. 2007 12:44:56
Odpovědět s citátem

Pavla1 napsal:
Zkuste přemražené hovězí - třeba i nacpat kousek do tlamičky (s trochou násilí), aby to ochutnala - to u nás zabíralo. Jiné kotě co jsme měli dřív jsme zase nalákali na granule pokapané trochou šťávy ze sardinek.


Ja bych to nasilim nezkousela, musi si zvyknout na novy prosor a na novou rodinu ona vyhladne a pak se naji. Pokud si normalne hraje a reaguje v poradku a nevypada nemocne, tak bych to pres koleno nelamala.. Pokud by ovsem zdrave nevypadala, tak je to jina situace...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zuzkanka



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 98
Bydliště: Luká, Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 5. 2007 7:30:35
Odpovědět s citátem

rony napsal:
Ty Hills zkusíme, a taky bych chtěla vyzkoušet Acanu, prý je taky dobrá...Ale těžko říct, jestli dost pro naši princeznu Wink

Dobrý den, my máme od soboty taky nováčka v rodince Smile Taky nam nechce moc papat. Naše granule ANF ji nevoni, ale ty co jsem dostala od pani chovatelky do vybavicky ji asi voni, protoze par kulicek spapala Smile To byva u kotatek v novem prostredi bezne, ze se jim nechce moc papat. Vsak vydrzte, ona zacne.
Jen bych chtela podotknout, ze Acana neni tak kvalitni krmivo a radsi bych se do nej nepoustela.. Acana je takova stredi trida..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 5. 2007 15:25:03
Odpovědět s citátem

U koťátek je úplně normální, že první den v cizím prostředí nechtějí papat ani chodit na záchod. V případě, že koťátko ani nepije, je vhodné mu zhruba každé 2 hodiny dát stříkačkou z boku do tlamičky 2ml převařené vody. Dehydratace je nebezpečná zvláště během horkých dní.
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
rony



Založen: 28.04.2007
Příspěvky: 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 5. 2007 21:09:25
Odpovědět s citátem

Dobrý den, my máme od soboty taky nováčka v rodince Smile Taky nam nechce moc papat. Naše granule ANF ji nevoni, ale ty co jsem dostala od pani chovatelky do vybavicky ji asi voni, protoze par kulicek spapala Smile To byva u kotatek v novem prostredi bezne, ze se jim nechce moc papat. Vsak vydrzte, ona zacne.
Jen bych chtela podotknout, ze Acana neni tak kvalitni krmivo a radsi bych se do nej nepoustela.. Acana je takova stredi trida..[/quote]

Dobrý večer Wink Tak mám dobrou náladu, dneska jsme přišli oba z práce a světe div se, miska s granulkama pryč a s paštika jabysmet. Mia má pěkně bříško a dokonce nám spokojeně vrní, no toho jsme se ani nenadáli! Je pravdou, že nám vůbec nemňaukala smutkem, jen ten první večer, takže se jí ta nervóza asi projevila takto. Jen jsem se chtěla zepat na tu Acanu, už fakt nevím co si mám vybrat, každý říká něco jiného. Myslím si podle ohlasů, že to sice není úplně to nej nej, ale vzhledem k tomu, že momentálně papká Whiskas, je to rozhodně lepší volba...teda alespoň v to doufám Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zuzkanka



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 98
Bydliště: Luká, Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 5. 2007 21:39:56
Odpovědět s citátem

citace:
Dobrý večer Wink Tak mám dobrou náladu, dneska jsme přišli oba z práce a světe div se, miska s granulkama pryč a s paštika jabysmet. Mia má pěkně bříško a dokonce nám spokojeně vrní, no toho jsme se ani nenadáli! Je pravdou, že nám vůbec nemňaukala smutkem, jen ten první večer, takže se jí ta nervóza asi projevila takto. Jen jsem se chtěla zepat na tu Acanu, už fakt nevím co si mám vybrat, každý říká něco jiného. Myslím si podle ohlasů, že to sice není úplně to nej nej, ale vzhledem k tomu, že momentálně papká Whiskas, je to rozhodně lepší volba...teda alespoň v to doufám Wink


No z přechodu z Whiskasu, to neni nejhorsi volba. Rozhodne je to kvalitnejsi krmivo nez Whiskas. Smile Jinak ANF je trochu narocnejsi na nauceni na papkani, ale je to velice kvalitni krmivo. Ja sama jsem mela problem vybrat pro ty nase kocicaky poradne krmeni, na kterem bychom zakotvili. Zatim krmime ANFkem a kocicakum chutna.. Ale kdyz rikate, ze Vam ho nepapka, tak zkuste ho dokrmit, treba zachutna.. A kdyz ne, tak vybirejte, dokud se nejake neujme.. Spatne neni Hill's nebo Royal Canin, kocicakum chutna. No vsak vyzkousejte a uvidite..
Jinak gratuluji k nabytemu apetitu Smile u nas uz se taky prolomily ledy Smile [/quote]
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Fol



Založen: 06.03.2007
Příspěvky: 41
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 5. 2007 8:43:18
Odpovědět s citátem

Zuzkanka napsal:
citace:
Dobrý večer Wink Tak mám dobrou náladu, dneska jsme přišli oba z práce a světe div se, miska s granulkama pryč a s paštika jabysmet. Mia má pěkně bříško a dokonce nám spokojeně vrní, no toho jsme se ani nenadáli! Je pravdou, že nám vůbec nemňaukala smutkem, jen ten první večer, takže se jí ta nervóza asi projevila takto. Jen jsem se chtěla zepat na tu Acanu, už fakt nevím co si mám vybrat, každý říká něco jiného. Myslím si podle ohlasů, že to sice není úplně to nej nej, ale vzhledem k tomu, že momentálně papká Whiskas, je to rozhodně lepší volba...teda alespoň v to doufám Wink


No z přechodu z Whiskasu, to neni nejhorsi volba. Rozhodne je to kvalitnejsi krmivo nez Whiskas. Smile Jinak ANF je trochu narocnejsi na nauceni na papkani, ale je to velice kvalitni krmivo. Ja sama jsem mela problem vybrat pro ty nase kocicaky poradne krmeni, na kterem bychom zakotvili. Zatim krmime ANFkem a kocicakum chutna.. Ale kdyz rikate, ze Vam ho nepapka, tak zkuste ho dokrmit, treba zachutna.. A kdyz ne, tak vybirejte, dokud se nejake neujme.. Spatne neni Hill's nebo Royal Canin, kocicakum chutna. No vsak vyzkousejte a uvidite..
Jinak gratuluji k nabytemu apetitu Smile u nas uz se taky prolomily ledy Smile


No tak sláva! Ono u koček nakonec taky platí, že hlad je nejlepší kuchař!
Ohledně Acany - je to "pouze" prémiové krmivo, ale spousta lídí tím krmí a kočeny jsou myslím ok. S Whiskasem nesnese srovnání, je ale o něco méně kvalitní než tzv. superprémiovky: kromě výše uvedených např. Eukanuba, Trainer, Biomill, Gimpet, Purina ProPlan... Když zvolíte některou z těchto značek, tak chybu neuděláte, záleží pak už jen na tom, co bude kočence chutnat.
Tak ať Vám pěkně roste!
_________________
Ava + Honey
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (75x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Britská krátkosrstá kočka (30x)
4
Kočičí jména (29x)
5
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (28x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (26x)
7
Mrouskání kočky (říje) (25x)
8
Mňoukání a štěkání (22x)
9
Kočka a umění. 10. díl: 20. století (21x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top