Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

cestovanie v lete


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
liw



Založen: 03.05.2006
Příspěvky: 152

Předmět: cestovanie v lete
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 4. 2007 7:42:02
Odpovědět s citátem

vonku zacina byt zas neskutocne teplo a cestovanie v aute s mackami je priserne. Vcera som viezla nasho krpca k veterinarovi a myslela som, ze umriem od strachu - tak priserne celou cestou dychcal.
mate nejaky typ, ako riesit horucavu v aute a zaroven neprivodit macke studenym vzduchom z ofucovava zapal pluc? ako to riesite? vdaka.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 4. 2007 8:10:36
Odpovědět s citátem

Jednu radu jsem našla tady v komentáři Ondry

http://www.modrykocour.cz/stranka.php?id=810&comments=1#komentare

Jinak po jisté zkušenosti vím, co v horku rozhodně nedělat - balit přepravku do ručníku. Někde jsem tuto radu vyčetla (že je lepší, když při přepravě kočička nevidí ven, že se tolik nestresuje a také že ji neofoukne), když jsem ještě neměla s přepravou koček skoro žádné zkušenosti, bylo parné léto, auto nemělo klimatizaci a já jsem v dobré víře kočičce přehodila přes přepravku ručník. Šílela v ní jako nikdy předtím ani potom, zřejmě jí bylo mimojiné i strašné horko z nehybného vzduchu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 4. 2007 11:30:11
Odpovědět s citátem

Karin napsal:
Jednu radu jsem našla tady v komentáři Ondry

http://www.modrykocour.cz/stranka.php?id=810&comments=1#komentare

Jinak po jisté zkušenosti vím, co v horku rozhodně nedělat - balit přepravku do ručníku. Někde jsem tuto radu vyčetla (že je lepší, když při přepravě kočička nevidí ven, že se tolik nestresuje a také že ji neofoukne), když jsem ještě neměla s přepravou koček skoro žádné zkušenosti, bylo parné léto, auto nemělo klimatizaci a já jsem v dobré víře kočičce přehodila přes přepravku ručník. Šílela v ní jako nikdy předtím ani potom, zřejmě jí bylo mimojiné i strašné horko z nehybného vzduchu.


Pokud nemáte klimatizaci, pokusila bych se veškeré přesuny minimalizovat, případně cestovat hodně brzo ráno, kdy je ještě celkem chladno nebo naopak až večer.
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
liw



Založen: 03.05.2006
Příspěvky: 152

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 4. 2007 12:04:54
Odpovědět s citátem

nove auto bude mat klimatizaciu, len to este potrva min. 6 tyzdnov. Aku teplotu navrhujete? Problem je, ze v byte mame prijemny chladok, vonku parno a v aute? Teplota oproti bytu bude urcite rozdielna, ak nechcem, aby pri presune z auta do ambulacie dostal kocur infarkt Sad Ja to prezijem, kludne sa v aute uvarim alebo zmrznem, len nech su zlaticka v pohode.

to s tou flasou sa mi celkom paci. len ci by potom nenachladli podobne ako na studenych kachlickach...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 4. 2007 12:11:43
Odpovědět s citátem

liw napsal:
nove auto bude mat klimatizaciu, len to este potrva min. 6 tyzdnov. Aku teplotu navrhujete? Problem je, ze v byte mame prijemny chladok, vonku parno a v aute? Teplota oproti bytu bude urcite rozdielna, ak nechcem, aby pri presune z auta do ambulacie dostal kocur infarkt Sad Ja to prezijem, kludne sa v aute uvarim alebo zmrznem, len nech su zlaticka v pohode.

to s tou flasou sa mi celkom paci. len ci by potom nenachladli podobne ako na studenych kachlickach...


My u klimatizace postupně snižujeme teplotu a pak zase zvyšujeme, aby to nebyl takový šok. Záleží na délce převozu a pak samozřejmě venkovní teplotě. Ale i tak se snažím kočky během parných dní nikam nevozit, pokud to není nezbytně nutné.
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 4. 2007 12:16:39
Odpovědět s citátem

Jinak si myslím, že zas nemusíte kocourka tak podceňovat. Smile Pokud není nijak nemocný, problémů bych se až tak nebála. Spíš mi přijde riziková kombinace stresu z převozu, horka a teplotních změn. Naše kočky se chodí i ve vedrech větrat na balkón a i tak je to pro ně teplotní změna. Kočka je tvor přizpůsobivý.
Jako problematické bych viděla především dlouhé převozy, krátký přesun k veterináři kočín určitě hravě zvládne.
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
liw



Založen: 03.05.2006
Příspěvky: 152

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 4. 2007 15:13:21
Odpovědět s citátem

trapi ma to hlavne preto, ze maly je z prevozu strasne stresovany. Nikam ho zbytocne vlacit nebudem, ale v blizkej dobe nas caka kontrola po antibiotikach, kastracia a ockovanie... cesta k veterinarovi nam trva po dialnici za idealneho stavu tak 25 minut. v case spiciek je to vyrazne viac Sad
dakujem za vsetky rady, budeme to musiet nejak vymysliet.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (54x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (32x)
3
Jak jsem na svoji paničku zase vyzrála! (21x)
4
Veterinární poradna: Syrové maso pro kočku? (20x)
5
Kočičí jména (19x)
6
Veterinární poradna: Rolnička u kočky (18x)
7
Plemena koček podle FIFe (18x)
8
HCM u koček - program PawPeds (17x)
9
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (17x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top