Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

odčervení


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Blahoňovská Eva
Anonymní





Předmět: odčervení
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2005 22:39:55
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
chtěla bych poprosit o radu.
Je možné odčervit kočku ještě jiným způsobem než tabletou nebo pastou? Můj kocour pastu vždy vyzvrátí a tabletu do něj nejsme schopni ani ve třech lidech dostat. Je dost silný a vždy ji vyplivne. Ani zabalenou v kuse syrového masa ani rozdrcenou v mase.
Poslední záchranu vidím v injekci, ale veterinářka mi řekla že nic takového neexistuje. Hledám rady u Vás, zkušených kočkařů.
Děkuji a přeji hodně radosti s vašimi kočičáky.
Eva
Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2005 10:04:48
Odpovědět s citátem

Nevím jaké jsou způsoby odčevení, ale my jsme se učili aplikovat tabletu opravdu hodně dlouho. Pokusím se Vám napsat pár rad, které u nás zafungovaly (jeden kocour je také dost silný a kamarád okomentoval snahu dát mu tabletu že je to jako sáhnout vetřelci do tlamy Surprised)

1) nejlépe podávat tabletu když kocour tvrdě spí, je zmatený a než si uvědomí o co jde tak ji má v sobě
2) tabletu trochu pomazejte máslem, lépe sklouzne do krku
3) otevřete kocourkovi tlamu a prstem zastrčte prášek až na kořen jazyka, pak mu tlamu podržte zavřenou, u nás to funguje a nevyplivne ji
4) když má kocour ostré drápky, zabalte si ho do deky, ale hlavně vše rychle, než se probere
5) jestli nepomůže ani jedna rada, poproste veterináře aby mu dal tabletu speciálním aplikátorem, náš vet nám to nabízel zdarma a je to možná šetrnější než injekce (prý existují, ale název nevím)

A jestli bude kocourkovi po tabletě pěnit z tlamy tak se nelekejte, to se stává když ji hned nespolkne a začne působit už v tlamičce, brzy to přejde!

Přeji hodně úspěchů!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana(Micinka)



Založen: 18.03.2004
Příspěvky: 148
Bydliště: Pardubice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2005 19:51:39
Odpovědět s citátem

K tomu jen dodám: Můj manžel strká kočkám tablety až přímo do krku (ne jen na kořen jazyka) - prostě jim otevře tlamu co nejvíc dokořán, správně nakloní a hodí. Pak jim zavře tlamu a chvilku počká, pak se opětovným otevřením přesvědčí, jestli ji tam přece jen nemají. Možná je to trochu drastické, ale zatím to fungovalo.

Myslím, že techniku podávání tablet byste se každopádně měli naučit, tablety se podávají i při většině nemocech. A nemyslím si, že např. mít kočku pouze pokojovou zaručí její zdraví, aspoň u nás to tak neplatí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 1. 2005 8:27:10
Odpovědět s citátem

Jana(Micinka) napsal:
Myslím, že techniku podávání tablet byste se každopádně měli naučit, tablety se podávají i při většině nemocech. A nemyslím si, že např. mít kočku pouze pokojovou zaručí její zdraví, aspoň u nás to tak neplatí.

Je fakt, že u nás vždy tablety podával můj bývalý přítel a na pomoc si bral kamaráda. Já jsem se naučila podávat tablety až když měl Ali úraz a musel brát měsíc antibiotika a jiné léky (3x denně). Věděla jsem, že když je do něj nedostanu tak bude zle a prostě jsem se to musela naučit. No a od té doby mi už nedělá problém je dávat ani Mustafovi, který se tomu opravdu brání všemi silami Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: odčervení, zápach z tlamičky
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 1. 2005 12:11:13
Odpovědět s citátem

A jak často se má odčervovat kocour, žijící jenom doma, který žere i syrové,ale přemražené maso?Kulíšek byl odčerven 3x, naposledy než jsme si ho ve 3 měsících brali. Máme ho necelé dva měsíce.Strašně mu ale smrdí z tlamičky, jinak je zcela bez potíží.Zuby má dobré- je ještě malý- čím by ten zápach mohl být?Dík J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: odčervení, zápach z tlamičky
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 1. 2005 12:12:42
Odpovědět s citátem

A jak často se má odčervovat kocour, žijící jenom doma, který žere i syrové,ale přemražené maso?Kulíšek byl odčerven 3x, naposledy než jsme si ho ve 3 měsících brali. Máme ho necelé dva měsíce.Strašně mu ale smrdí z tlamičky, jinak je zcela bez potíží.Zuby má dobré- je ještě malý- čím by ten zápach mohl být?Dík J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 1. 2005 13:00:05
Odpovědět s citátem

Náš Ali také žere granule, konzervy a přemražené maso. Odčervuji ho 2x do roka. Někde se píše i 4x do roka. Ale kocourek se vám může začervit i týden po odčervení... to už se nám také stalo. Jinak zápach z tlamičky může mít mnoho příčin od různých prkotin až po vážnější nemoci. To bych radši konzultovala s vetem, záleží jak je zápach silný. Alimu vždycky zapáchá po očistě zadní části těla Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
jadviga



Založen: 20.10.2004
Příspěvky: 24

Předmět: Re: odčervení, zápach z tlamičky
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 1. 2005 13:04:24
Odpovědět s citátem

janča napsal:
A jak často se má odčervovat kocour, žijící jenom doma, který žere i syrové,ale přemražené maso?Kulíšek byl odčerven 3x, naposledy než jsme si ho ve 3 měsících brali. Máme ho necelé dva měsíce.Strašně mu ale smrdí z tlamičky, jinak je zcela bez potíží.Zuby má dobré- je ještě malý- čím by ten zápach mohl být?Dík J.



To odčervení sama nevím, zajímá mě to taky. Našemu kocourovi, tak kolem 6 měsíce taky smrdělo z tlamky, a doktorka zjistila začínající zánět dásní. Používáme pastu a je to O.K.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 1. 2005 13:11:26
Odpovědět s citátem

Pastu? Jako na čištění zubů? A to si nechá? Sice jsem o tom četla, ale dost dobře nevím, jak to realizovat.Udržet kocoura, rozevřít a udržet otevřenou tlamu a ještě čistit zuby. To abych měla ještě jedny ruce.Můj syn se zapojovat nechce- "aby si ho kocouři nespojili se špatnými zážitky a měli ho rádi", a manžela se snažím moc neangažovat, protože sám nechtěl ani jednoho kocoura- a už má doma dva!!.Ale už si zvyká, když se nikdo nedívá, tak se s nima i pomazlí.Ale do péčí o ně se ho snažím moc nezatěžovat. Ach ti chlapi...J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana(Micinka)



Založen: 18.03.2004
Příspěvky: 148
Bydliště: Pardubice

Předmět: Odčervování, zápach
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2005 20:08:01
Odpovědět s citátem

My očervujeme vždycky, když kočka začne mít průjem nebo začne častěji zvracet (kromě obvyklých bezoárů), párkrát do roka to je určitě. Jinak náš veterinář radí, 4x do roka, ovšem jestli se kočka zdá bez parazitů, stačí míňkrát.

Zápach z tlamičky - nemění se v tomto věku koťatům zuby? Nemůžu teď v rychlosti najít, jestli ano, ale já za to měla. Jinak naše kočka je jen o rok starší než vaše a zápach z úst měla taky ze zánětu dásní (silně rozvinutého, ale já si ho nevšimla - dívala jsem se při zívání), léčilo se to antibiotiky v tabletách (a jsme zase u problému podávání tablet). Každopádně jsem kvůli zápachu vyhledala veterináře, no je pravda, že jsem dlouho váhala.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Irena



Založen: 13.08.2004
Příspěvky: 40

Předmět: odčervení
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2005 7:58:14
Odpovědět s citátem

Právě jsem chtěla psát o radu jak podávat tablety. Brzy nás čeká chirurgický zákrok a před pár dny jsem měla dát kočce tabletu na odčervení. Mimochodem prý stačí dát 2x do roka. Ještě k těm tabletám. Nezbývá mi nic jiného než se řídit Terčinou radou, protože nějaké míchání do potravy a balení do masa absolutně krachlo) A co se týká zápachu z tlamičky. Kočina tím trpí taky, někdy zapáchá více, jindy méně. Podle mne je to tím, co zrovna pozře a taky to přičítám zoubkům. Je ji 9 měsíců.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Axy
Anonymní





Předmět: odčervování,zápach z úst
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 2. 2005 15:27:04
Odpovědět s citátem

Pokud se můžu připojit,mám 13 koček a nejlíp mi funguje zabalit jim tabletku do tav.sýru APETITO,udělám jim z toho hezkou kuličku a zatím se mi u žádné nestalo,že by odmítly...navíc jim to dávám s proslovem,že to mají za odměnu..takže se na braní prášků většinou jen třesou.. Smile
Odpovědět 
Irena



Založen: 13.08.2004
Příspěvky: 40

Předmět: Re: odčervování,zápach z úst
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 2. 2005 21:06:59
Odpovědět s citátem

Axy napsal:
Pokud se můžu připojit,mám 13 koček a nejlíp mi funguje zabalit jim tabletku do tav.sýru APETITO,udělám jim z toho hezkou kuličku a zatím se mi u žádné nestalo,že by odmítly...navíc jim to dávám s proslovem,že to mají za odměnu..takže se na braní prášků většinou jen třesou.. Smile

Júú 13 koček? To je pěkná rodinka) S tím sýrem je to dobrý nápad, jen ji naučit na ten sýr. Vždyť ona i tu šunku žvýká jako by to bylo z podrážky Sad Jinak jsem kastraci odložili, začala se mrouskat dva dny před zákrokem. Teď už má 3 mrouskání za sebou a veter. říkal, že teď máme čas půl roku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: re:odčervení
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 2. 2005 9:18:50
Odpovědět s citátem

Tak jsem se odhodlala a šla jsem odčervit Kulíška tabletkou- využila jsem rady z fóra. Zabral moment překvapení při podřimování a obalení tabletky máslem- šlo to jak po másle- obrazně i fakticky.J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: Re: re:odčervení
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 2. 2005 9:58:38
Odpovědět s citátem

janča napsal:
Tak jsem se odhodlala a šla jsem odčervit Kulíška tabletkou- využila jsem rady z fóra. Zabral moment překvapení při podřimování a obalení tabletky máslem- šlo to jak po másle- obrazně i fakticky.J.

Jsem moc ráda, že rady zafungovaly! Nám nic jiného nezabírá - ani tabletka zabalená v sýru, to už jsem také zkoušela, ale Ali je tak podezíravý, že na to nejdříve kouká, pak to čichá, pak si párkrát lízne a pak to pomaličku začne žužlinkat Twisted Evil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Danda
Anonymní





Předmět: Re: re:odčervení
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 2. 2005 14:10:49
Odpovědět s citátem

janča napsal:
Tak jsem se odhodlala a šla jsem odčervit Kulíška tabletkou- využila jsem rady z fóra. Zabral moment překvapení při podřimování a obalení tabletky máslem- šlo to jak po másle- obrazně i fakticky.J.


K rozdílným informacím o tom, jak často odčervovat navrhuji zapojit selský rozum Laughing a posoudit riziko opětovného začervení.
1. kočičák je jenom doma a vím, co baští - odčervila bych preventivně, po měsíci ještě jednou a nechala být, pokud by nenastoupily možné doprovodné problémy - průjem, nadýmání.
2. bytový kočičák může ven a kočky venkovní - tady bych se přikláněla k preventivnímu odčervování 2-4 x do roka.
Platí i pro pejsky a úspěšně tento model praktikuji sedmý rok.

Odčervení je platné opravdu jen a pouze ve chvíli odčervení, vzápětí může dojít k nákaze. Každopádně naopak časté odčervování nedělá "kočkourkům" taky dobře - přece jenom je to chemie. Takže jeví-li zvířátko příznaky možného začervení je dobré mu tu tabletku šoupnout a pokud by nedošlo ke zlepšení, upalovat k veterináři. Příčina může být jinde Crying or Very sad .
To je i případ mého kocourka, který vypadá začerveně každý měsíc, ale už je zřejmé, že skončí na veterinární dietě. Snad to vyřešíme a drobkovi pomůžeme.

Podávání tabletek je opravdu kapitola sama pro sebe a čím je doma více zvířat, tím víc je možných variant Very Happy . Jsou to přece jenom taky individuality a každý se nechá "oblbnout" jinak - pokud se nechá, ale ve finále musí, že Wink . Já jsem společnou taktiku ještě nenašla, ze 6 zvířat jsou "shodné" jen 2 fenky, třetí fenka, kocourek a kočka každý něco extra a u zakrslého králíka si libuji, že nic nemusím.
Ideálu se i u nás blíží zabalení tabletky do sýra (ten všichni milují), ale to dokonale prokoukne minimálně nejstarší fenka a prostě tu zradu vypitvá, prášek vyplivne, sýr zblajzne - a je jí jedno, že hartusím Rolling Eyes . To pak nastupuje mírné násilí, tabletka až do krku a dobrotka na zajedení.
Odpovědět 
Danda
Anonymní





Předmět: Pro Janču
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 2. 2005 14:20:03
Odpovědět s citátem

janča napsal:
Tak jsem se odhodlala a šla jsem odčervit Kulíška tabletkou- využila jsem rady z fóra. Zabral moment překvapení při podřimování a obalení tabletky máslem- šlo to jak po másle- obrazně i fakticky.J.


Pozor Razz , při opakování už nemusí být úspěch zaručen. Dávala jsem takhle kočkám injekčně antibiotika - poprvé v pohodě, podruhé s podezřením... až k úprkům a schovávačkám. A to ještě u každého jinak. A platí to i s tabletkami.
Kočka je suverének, ale při péči o zdraví víceméně rezignuje (když už ji lapím) a život mi dál nekomplikuje. Smile
Kocourek je pohodový mazlík, ale jak o něco takového jde, stává se bojovníkem a ke své obraně zapojí zuby i drápy, v rukou se kroutí jako had a navíc vřeští. Sad Vzhledem k tomu, že má problémy od malinka, tak ho sice chápu, ale chci-li mu pomoci, musím vyhrát skoro za kažkou cenu. Škoda, že si to nechce nechat vysvětlit Wink .
Odpovědět 
Ainny



Založen: 18.09.2004
Příspěvky: 12

Předmět: Re: odčervování,zápach z úst
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 2. 2005 10:51:15
Odpovědět s citátem

citace:
Jinak jsem kastraci odložili, začala se mrouskat dva dny před zákrokem. Teď už má 3 mrouskání za sebou a veter. říkal, že teď máme čas půl roku.

Nevím jestli mi něco neuteklo, ale předpokládám, že jde o kočičku chovanou doma. Pak bych na ten půlrok nesázela a nechala ji vykastrovat hned po mrouskání. Kamarádka má nekastrovanou 13 letou čičinu a je to utrpení (jak pro kočiku, tak pro člověčí členy domácnosti Confused ). Během toho půlroku je schopná se mrouskat každý měsíc! Naši Tracy jsme nechali podstoupit zákrok hned jak to šlo...
_________________
Ainny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Braenn
Anonymní





Předmět: odčervení
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 5. 2005 15:38:52
Odpovědět s citátem

nevím, jestli se to smí, ale u nás to funguje takto: Pan veterinář nám dala na antibiotika malou stříkačku, do které hodíme prášek, smícháme s trochou vody (nebo šťávy z konzervy) a počkáme, až se kotě trochu unaví - pak mu pootevřu tlamičku a jemně vystříknu až ouplně dozadu a tlamičku zavřu - chvíli se uraženě olizuje, když není dost ospalá, někdy i něco vycábrá ,ale většinou skončí všechno uvnitř:)
Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (52x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (30x)
3
Anketa: Máte nějaké oblíbené kočičí plemeno? (23x)
4
Fotočlánek: Krásná bílá kočičí dvojčata (22x)
5
Kočičí jména (22x)
6
Fotočlánek: Kočka ve správný moment 2 (21x)
7
Fotočlánek: Maya - šilhající kočička (21x)
8
Veterinární poradna: Rolnička u kočky (21x)
9
Kočičí věk (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top