Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

velká prosba : kotě SPHYNX FIP


Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
colon



Založen: 30.08.2005
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha

Předmět: velká prosba : kotě SPHYNX FIP
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 5. 2007 21:38:46
Odpovědět s citátem

Ahoj Všem,
tohle téma jem našel na www.autohificlub.cz

http://www.autohificlub.cz/forum/13/575990-velka+prosba+++kote+sphynx/0
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
colon



Založen: 30.08.2005
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 5. 2007 22:21:54
Odpovědět s citátem

03/05/2007 13:01 bohuna - velká prosba : kotě SPHYNX

Mám prosbu .. nekoupil si náhodou někdo z vás nebo vašich známých v únoru tohoto roku kotě SPHYNX bez PP, které je od matky nakažené virem FIP – kočičí peritonitis (infekční zánět pobřišnice)

"Koťata se mohou nakazit i během březosti, pak během 2-5 měsíců umírají.

Onemocnění se projevuje ve dvou formách:

1. “vlhká forma“ tzv. efuzivní – je charakterizována změnami v dutině břišní a hrudní, jejichž výsledkem je náplň tekutinou v obou tělních prostorách
2. “suchá forma“ tzv. neefuzivní – organismus s virem „bojuje“ a reaguje tvorbou hnisavých ložisek na játrech, slezině, střevech, ledvinách.. Tato forma je hůře diagnostikovatelná, uniká pozornosti a často kočka uhyne, aniž by se zjistilo, že příčinou byla FIP.
Nejčastějším projevem onemocnění bývá absolutní apatie, horečka nereagující na antibiotika, průjem, hubnutí, nechuť k jídlu a zhoršené dýchání."

Ti, co koťata prodali o tom moc dobře vědí, ale prachy nadevše :-!

Kdyby někdo o něčem takovém slyšel, dejte mi prosím vědět..
K prodeji mohlo dojít kdekoli. Nejspíš Brno nebo Praha .

Děkuji moc

03/05/2007 13:16 Goldies

tak to je velka svinarna Sad

03/05/2007 13:34 free.tree

že by další HOAX?

03/05/2007 13:42 michal_smsmsm (M)

no na hoax nic takoveho neni, ale hnus to teda je, jestli je to pravda...

03/05/2007 13:44 bohuna
Upraveno 2007-05-03 13:46:37

pisu to ja , houks to neni ,protože sestře kote chciplo přesně za 5 mesicu ..tj. před 14ti dny.. ti podvodnici prodavali jeste jedno kote..to na a tom bude stejne.. a ostatni kocky ,ktery s nima pridou do styku tak taky .. neda se to lecit .. je to proste jako aids u lidi.. chci sehnat ty lidi ktery koupili brasku a s tema hajzlama co na tom vydelavaj si to vyridit..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2007 10:22:03
Odpovědět s citátem

Bohužel takhle vznikají všechny mýty o FIP, někdo si někde něco přečte a udělá si rychlé závěry.
FIP tak jednoduchá není.
Docela jsem se o tom rozepisovala tady - http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=1258 nechce se mi registrovat na výše uvedenou stránku, tak když bys tam přímo vložil tenhle odkaz, možná by to autorovi příspěvku trochu osvětlilo problém o FIPce.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
colon



Založen: 30.08.2005
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2007 11:04:41
Odpovědět s citátem

odkaz je tam...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2007 12:31:42
Odpovědět s citátem

S FIP to opravdu není jednoznačné. S koronavirem se setká v životě mnoho koček, ale jen u některých infekce způsobí FIP. Většinou jde o kočky slabší, koťata, kočky s nedostatečnou imunitou, ve stresu. Setkala jsem se v minulosti s případy FIP i u poměrně zodpovědných chovatelů. Některé linie Sphynx mají s imunitou větší problémy.

O tom tady ale nechci mluvit.

Podle mých informací bylo kotě bez PP, bez smlouvy, bez garancí, prodáno někde mimo bydliště "chovatele". Je jedno, zda zemřelo na FIP nebo něco jiného, jestli se nakazilo u chovatele nebo jinde.

V každém případě, nový majitel se nedovolá náhrady, vrácení peněz (v tomto případě kotě nebylo zas o tolik levnější než kvalitní koťata s PP), bez důkazů si ani nemůže stěžovat na SCHK. S tím takoví "chovatelé" počítají. Chovají se obezřetně, aby žádné stopy nevedly k jejich usvědčení. A tak jejich praktiky pokračují dál. Vše nasvědčuje, že v tomhle nejsou žádní nováčci a tohle kotě není první ani poslední.
Nic s tím nenaděláme, nezbývá než doufat, že tento případ bude další v řadě který přinese poučení lidem, hledajícím nejen Sphynxe.

Nekupujte koťata bez PP, od někoho, koho neznáte dobře, bez smlouvy, bez garancí, někde na parkovišti nebo u benzínky. Nižší cena za případné problémy, smutek a bolest nestojí.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kačka



Založen: 04.05.2007
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2007 12:35:50
Odpovědět s citátem

xxxxxxxxx

Naposledy upravil Kačka dne 4. 5. 2007 19:27:41, celkově upraveno 2 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kačka



Založen: 04.05.2007
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2007 12:40:33
Odpovědět s citátem

xxxxxxxx

Naposledy upravil Kačka dne 4. 5. 2007 22:14:53, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
bohuna



Založen: 04.05.2007
Příspěvky: 10

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2007 12:47:24
Odpovědět s citátem

April napsal:
Bohužel takhle vznikají všechny mýty o FIP, někdo si někde něco přečte a udělá si rychlé závěry.
FIP tak jednoduchá není.
Docela jsem se o tom rozepisovala tady - http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=1258 nechce se mi registrovat na výše uvedenou stránku, tak když bys tam přímo vložil tenhle odkaz, možná by to autorovi příspěvku trochu osvětlilo problém o FIPce.

April


Nejde o mýty a rychlé závěry. Jde o to, že si koupim kočku, která mi za dva měsíce chcípne a výsledky testů hovoří jasně : FIP . Teď je úplně jedno kolik sem si přečetl tvých článků na téma FIP ,ale o to ,že je v Brně organizovaná skupina lidí a potažmo chovatelských stanic, kteří se živí nejen prodejem koček s PP,ale i koček bez PP u kterých vědí, že mají dědičné choroby .Chci jim v tom zabránit a proto scháním další lidi, kterým se stalo to samé.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2007 13:01:32
Odpovědět s citátem

Kačka napsal:
Děkuji za příspěvek paní Leitnerové..zkušené chovatelky Sphynx.. Přesně jste to vystihla..jen mi není jasné, jak to, že se nedá nic dělat a ty lidé jsou nenapadnutelní...to přece nejde...takhle budou dál provozovat, to co do teď dělali..opravdu není žádná obrana ani žádná možnost jim v pokračování zabránit??? přece musí něco existovat!!!


Pokud kupující nemá v ruce žádný doklad, důkaz o původu kotěte, žádnou smlouvu, kotě nemá mikročip, rodokmen, koupili jste ho na neznámém místě a "chovatel" se představil falešným jménem atd. je těžké dokázat jeho původ. "Chovatel" , pokud se vám ho podaří najít, se vám nejspíš vysměje. Chyba je, bohužel, i na straně kupujícího, který se spokojil s kotětem bez dokladů. Vždyť, jak už tu bylo několikrát řečeno, když kupujete auto, také je samozřejmostí velký techničák, záruční list, kupní smlouva, SPZ... to nikomu divné nepříjde. Ale u koupě kotěte to není jinak.
Existuje tedy jediná obrana. Mít dobrou kupní smlouvu, v ní garance vrácení peněz nebo náhradní kotě v případě úmrtí nebo vrozené vady, čip, rodokmen, zkrátka dokumenty se kterými můžete dokázat, odkud kotě pochází a případně se dožadovat náhrady. Pak je i možné poslat stížnost na Svaz chovatelů kde má "chovatel" registrovanou chovatelskou stanici nebo plnění smlouvy vymáhat soudně, když nebude chtít "chovatel" situaci řešit dobrovolně. Jinak bohužel máte smůlu a "chovatel" se hihňá, jak na vás vyzrál a vaše peníze má v kapse. Sad
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kačka



Založen: 04.05.2007
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2007 13:26:23
Odpovědět s citátem

xxxxx

Naposledy upravil Kačka dne 4. 5. 2007 22:15:56, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2007 14:47:51
Odpovědět s citátem

Kačka napsal:
Chtěla bych tady paní doktorku April, která evidentně všechno zná a je zcela obeznámena s případem nemocného kotěte Sphynx, poslat někam.. přece nemůžete soudit, když o tomto případu nic nevíte...řešte si svoje kočky z útulku a pokud nemůžete pomoci,tak jděte někam..


Nevím, proč napadáte ironicky April a taháte do toho útulkové kočky .Nepřipadlo mně, že by napsala něco špatně.Jestli s jejím názorem nesouhlasíte, klidně vyjádřete svůj a podpořte ho argumenty,ale neposílejte, prosím hned někoho někam.Je to neslušné. Janča
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lucienka



Založen: 20.10.2006
Příspěvky: 107
Bydliště: Karviná, Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2007 15:05:57
Odpovědět s citátem

janča napsal:
Kačka napsal:
Chtěla bych tady paní doktorku April, která evidentně všechno zná a je zcela obeznámena s případem nemocného kotěte Sphynx, poslat někam.. přece nemůžete soudit, když o tomto případu nic nevíte...řešte si svoje kočky z útulku a pokud nemůžete pomoci,tak jděte někam..


Nevím, proč napadáte ironicky April a taháte do toho útulkové kočky .Nepřipadlo mně, že by napsala něco špatně.Jestli s jejím názorem nesouhlasíte, klidně vyjádřete svůj a podpořte ho argumenty,ale neposílejte, prosím hned někoho někam.Je to neslušné. Janča


souhlasím s Jančou, je zbytečné napadat April, která se vám snažila jen poradit. Tohle je diskusní fórum jak jste si jistě všiml/a a jestliže jste sem napsala dotaz, tak musíte očekávat nějaké reakce. A pokud se vám nelíbí a dáváte to najevo takovým nevybíravým způsobem a posíláte někoho někam, tak si příště raději pište dotazy doma do deníčku. Evil or Very Mad
_________________
Lucie a princezna Mia

Z nebe na nás dohlíží kocouř Damián (3)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Laalaa



Založen: 02.01.2006
Příspěvky: 55
Bydliště: Jinočany

Předmět: :-(
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2007 15:16:16
Odpovědět s citátem

Kačko, věřím, že vás srdíčko pro vážně nemocnou kočiku bolí, kort když FIP vede z 99% k úmrtí. I já jsem naletěla "chovatelce", která prodávala koťata bez PP. Moje kočička je naštěstí již v pořádku, ale jednu dobu jsem se o ní moc bála. Naštěstí britka není tak choulostivé plemeno a z problémů, které nás potkali jsme se vylízali.

Jedinou radou je "průzkum trhu". Než si pořídite koťě seznamte se s chovatelem předem a poždujte doklady o původu kotěte. Kupujte kotě s PP a s řádnou kupní smlouvou (kočka je v zákoně stále vedena jen jako věc). V případě, kdy se jedná o investici v řádu desítek tisíc se to určitě vyplatí.

Bohužel chybami se člověk učí.

Držím palečky.

Laalaa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
bohuna



Založen: 04.05.2007
Příspěvky: 10

Předmět: Re: :-(
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2007 15:56:48
Odpovědět s citátem

Laalaa napsal:
Kačko, věřím, že vás srdíčko pro vážně nemocnou kočiku bolí, kort když FIP vede z 99% k úmrtí. I já jsem naletěla "chovatelce", která prodávala koťata bez PP. Moje kočička je naštěstí již v pořádku, ale jednu dobu jsem se o ní moc bála. Naštěstí britka není tak choulostivé plemeno a z problémů, které nás potkali jsme se vylízali.

Jedinou radou je "průzkum trhu". Než si pořídite koťě seznamte se s chovatelem předem a poždujte doklady o původu kotěte. Kupujte kotě s PP a s řádnou kupní smlouvou (kočka je v zákoně stále vedena jen jako věc). V případě, kdy se jedná o investici v řádu desítek tisíc se to určitě vyplatí.

Bohužel chybami se člověk učí.

Držím palečky.

Laalaa


ahoj,můžu se zeptat od koho anebo kde si kočičku koupila?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2007 16:38:14
Odpovědět s citátem

Dámy, nedádejte se! Buďte nad věcí. Cool
Pokud má problém řešení, tak ho řešme, pokud řešení nemá, dohady nikam nevedou Wink
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2007 16:44:51
Odpovědět s citátem

Kačka napsal:
Ach jo..kéž byste jen neměla tak moc pravdu..je vidět,že jste zkušená..a já tak hloupá..byl tak krásný,že mu nešlo odolat..a všechno šlo stranou..a teď mě bolí srdce a říkám si,jak jen sem mohla být tak hloupá...stejně půjdem do boje..tohle jim nesmí projít..děkuji paní Leitnerová..


Hrozně ráda bych neměla pravdu. Nejlepší by bylo, aby všichni chovatelé byli zodpovědní a čestní a svůj koníček dělali s láskou. Ale není tomu tak. Nesmíříme se s tím, co ale můžeme dělat je, že budeme takové "chovatele" sabotovat a nekupovat od nich koťata. A doufat, že když nebudou mít zájemce, další koťata už nebudou produkovat.

Pokud už se stalo, momentální očarování drobečkem zaslepilo zdravý rozum, stalo se. Nemám Vám to za zlé. Snad budete mít v boji úspěch a malé ponaučení pro příště. Pokud budete chtít nějakou radu nebo pomoc ozvěte se tady nebo na soukromý mail. Držíme palečky a pacičky Smile
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: Re: :-(
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2007 16:49:46
Odpovědět s citátem

Laalaa napsal:
.......Naštěstí britka není tak choulostivé plemeno a z problémů, které nás potkali jsme se vylízali. .....Laalaa


Sphynxové nejsou zas tak choulostivé plemeno. Absence kožíšku je matoucí. Všichni moji dospělí Sphynxové chodí na veterinu 1x ročně na očkování. Až na drobnosti, nevíme, co jsou nemoci. Bohužel odolnost a imunita jsou z velké části vrozené a jsou linie a chovy, které mají hodně problémů.
Koťata, to je něco jiného, ta citlivější jsou.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2007 16:56:45
Odpovědět s citátem

bohuna napsal:

Nejde o mýty a rychlé závěry. Jde o to, že si koupim kočku, která mi za dva měsíce chcípne a výsledky testů hovoří jasně : FIP . Teď je úplně jedno kolik sem si přečetl tvých článků na téma FIP ,ale o to ,že je v Brně organizovaná skupina lidí a potažmo chovatelských stanic, kteří se živí nejen prodejem koček s PP,ale i koček bez PP u kterých vědí, že mají dědičné choroby .Chci jim v tom zabránit a proto scháním další lidi, kterým se stalo to samé.


O několika takových vím Sad
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kicki



Založen: 07.03.2005
Příspěvky: 76
Bydliště: Dubí u Teplic

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2007 17:01:46
Odpovědět s citátem

Nedá mi to, abych ještě nepřispěla se svojí troškou do mlýna. Kdybyste si Kačko, místo hulvátských a urážejících výlevů, přečetla ten odkaz, na který vás upozornila April, tak byste se dočetla, že původ FIPky se dá hrozně těžko prokázat. FIP totiž není genetická choroba a nejnovější poznatky dokazují, že to dokonce není ani nakažlivá choroba. Což znamená, že pokud chcete tomu, kdo vám kočinu prodal, dokázat, že kotě bylo nemocné díky jeho matce, tak by vám ten dotyčný tu matku musel půjčit ke zdravotnímu vyšetření, a na to bych fakt byla zvědavá. Nehledě na to, že pokud nemáte kupní smlouvu, tak budete původ kotěte těžko prokazovat a dotyčný se k němu samozřejmě hlásit nebude. To důležité pro koupi kotěte už sem ale napsala Karolina.
Je mi upřímně líto vaší ztráty, ale ani ta vám nedává důvod, abyste tu otravovala vzduch svými nemístnými výlevy, April nemůže za to, že jste naletěla nějakému neřádovi.
PS: A ještě jedna věc ... Nevím, proč jste zmiňovala útulkové kočky, ta vaše přece nebyla něco víc, pokud neměla PP, tak měla status úplně obyčejné kočiny jen bez chloupků ... A hlavně, je to přece jedno, jaká čičina má problém, žádná není víc ani míň, pro majitele je to trápení vždycky veliké ....
_________________
Kicki + Kenny, Maggie a Barnabáš


Naposledy upravil Kicki dne 4. 5. 2007 17:08:35, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: FIP
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2007 17:05:13
Odpovědět s citátem

Mám materiály, kde je o FIP vše velmi srozumitelně vysvětleno. Bohužel v Angličtině. Ale kdyby měl někdo zájem, ráda pošlu.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2007 17:06:52
Odpovědět s citátem

Karolina Leitnerova napsal:
Dámy, nedádejte se! Buďte nad věcí. Cool
Pokud má problém řešení, tak ho řešme, pokud řešení nemá, dohady nikam nevedou Wink


Samozřejmě jsem chtěla napsat NEHÁDEJTE SE Very Happy
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kačka



Založen: 04.05.2007
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2007 17:30:07
Odpovědět s citátem

xxxxxxxxxx

Naposledy upravil Kačka dne 4. 5. 2007 22:13:33, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2007 18:35:52
Odpovědět s citátem

Kicki napsal:
..........FIP totiž není genetická choroba a nejnovější poznatky dokazují, že to dokonce není ani nakažlivá choroba. Což znamená, že pokud chcete tomu, kdo vám kočinu prodal, dokázat, že kotě bylo nemocné díky jeho matce, tak by vám ten dotyčný tu matku musel půjčit ke zdravotnímu vyšetření, .......


FIP opravdu není čistě genetická choroba. Není ani nakažlivá, tedy v tom smyslu, že všechny kočky nakažené korovavirem jsou automaticky FIP pozitivní a umřou.
Ale aby měla kočka FIP, musí se někde nakazit koronavirem. U některých koček nakažených koronavirem se to jaksi "zvrtne" ve FIP, zatimco u jiných ne. Proč tomu tak je, nebylo zcela jednoznačně objasněno, nicméně na tom může mít podíl imunitní nedostatečnost, která geneticky podmíněná v některých případech je, potažmo stres.
Otázkou zůstává, kde se kotě v tak mladém věku ke koronaviru dostalo. Pokud jediné kočky, které v životě potkalo, byly matka a ostatní kočky v chovatelově domácnosti, pak tam nejspíše nosič koronaviru je. Pokud se kotě po odchodu od chovatele setkalo s jinými kočkami, koronavirem se mohlo nakazit i později. U koronaviru/FIP je těžké dát někomu vinu. Já osobně bych náhradu za kotě uhynulé na FIP dala, pokud bych shledala, že v novém domově byla dodržena určitá pravidla. Ale o mne tohle není, to jen na okraj. Samozřejmé je, že u chovatele který má velké množství koček, jsou rizika chorob a jejich rozšíření vyšší, ve větší skupině koček také dochází k většímu stresu. Pokud navíc chovatel bezhlavě nakupuje zvířata z různých chovů, jezdí hodně po výstavách, je tu větší riziko zavlečení různých kmenů infekcí na které ostatní nebudou zvyklí. Kočka se musí adaptovat a imunitní odolnost pomůže překonat invazi banálních infekcí. Stačí, že bakteriální osazení střev je u skupiny koček jiné než u nově příchozího a kontakt může odstartovat přemnožení nějaké bakterie vyskytující se běžně ve střevě. Nebo může i přes očkování propuknout virové onemocnění. Banální, ale nepříjemná situace, když se celá smečka s prominutím posere. Jako příklad bych uvedla cestování do exotických zemí, třeba Asie. Všude radí nepít místní vodu, nejíst jídlo na ulici atd. Místním po tom ale nic není. Jakto? Jejich organizmus je zvyklý, jejich imunita vůči konkrétní bakterii nebo viru odolná. Ale vy ze stejné vody můžete mít ukrutné střevní, nebo jiné potíže.
Kočky také nejsou od přírody vybavené k tomu žít koncentrovaně na malém prostoru.
No trochu jsem od FIP odbočila, ale v podstatě řekla vše co jsem k tomu chtěla dodat.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kačka



Založen: 04.05.2007
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2007 18:55:53
Odpovědět s citátem

xxxxx

Naposledy upravil Kačka dne 4. 5. 2007 22:17:34, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2007 19:07:08
Odpovědět s citátem

Kicki napsal:
....., tak by vám ten dotyčný tu matku musel půjčit ke zdravotnímu vyšetření....


K tomu bych ještě dodala, že neexistuje vyšetření, které by přímo FIP odhalilo. Dá se zjistit přítomnost koronaviru (resp. protilátek). Jestli zmutovaly/zmutují ve FIP nedokáže nikdo říct a žádný test odhalit.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
MaxKatka



Založen: 07.11.2005
Příspěvky: 120
Bydliště: Hodonice okr. Znojmo

Předmět: FIP
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2007 19:10:48
Odpovědět s citátem

Kačko nenapadejte prosím lidi, kteří nejednou pomohly a to jak "papírovým" tak "nepapírovým" kočkám radou, která mnohdy vedla k brzkému vyřešení problémů. Toto není web, kde by se rozdělovaly kočky na s PP, bez PP a útulkové. Tím, že si koupíte drahé kotě, neznamená, že ho snad máte více ráda... Jde tu o to zvířátko. Chápu, že vás bolí ztráta miláčka, ale tak trochu na mě působí, že je vám více líto peněz než té kočky!!! Pokud by se Vám podařilo dosáhnou v tomhle problému více než jiným, tak bych byla jedině ráda, ale moc tomu nevěřím. Už se o to někteří pokusily a neuspěli. Pokud uvažujete o pořízení dalšího zvířátka, tak Vám přeji více štěstí, aby jste spolu mohli být co nejdéle a třeba tu za námi dojdete častěji, ale né se řešením problémů, ale třeba jen tak na pokec na povídání a možná budete někdy ráda, že vám zrovna Kamila (April) poradí, protože ona je jeden z "mozků" tohoto webu...
_________________
Katka, Damča (2) a Pišta (2)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Laalaa



Založen: 02.01.2006
Příspěvky: 55
Bydliště: Jinočany

Předmět: Odpověď pro Bohunu
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2007 19:16:25
Odpovědět s citátem

[

ahoj,můžu se zeptat od koho anebo kde si kočičku koupila?[/quote]

V Budyni nad Ohří od nějaké ženské co bydlí kousek od rybníka.


Naposledy upravil Laalaa dne 4. 5. 2007 19:22:08, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2007 19:17:33
Odpovědět s citátem

Věřím, že to Katka nemyslela zle, ztráta kotěte i to zoufalství z toho, že se nedovolá pomoci nebo náhrady od chovatele na klidu nepřidá. Vždycky je takové rozčarování hodně emocionální záležitost a to pak lidi řeknou něco, co tak vlastně nemyslí.
Tak už to nerozpitvávejme, pokud můžeme poradit a pomoct, uděláme to rádi a doufejme, že se příště potkáme u veselejšího téma.

Já jdu vařit pampeliškový sirup Smile
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 5. 2007 13:57:15
Odpovědět s citátem

No jak to tak vidím, hezky se to zvrhlo a Kačka se nakonec za svoje výlevy stydí, když je tak hezky a rychle smazala, což je škoda, člověk si musí za svými názory stát, ať jsou jakékoliv. Jsem celkem ráda, že v některých citátech se ale objevilo, co psala, bohužel pro dobrotu na žebrotu, člověk se snaží pomoct (i rada a informace jsou někdy víc než jen litování a naříkání) a dočká se jen urážek :-/

Já se vyjádřila k samotné FIP, kdykoliv se objeví tenhle problém, začnu znovu a znovu projíždět weby a zjišťovat nové informace. Pokud je tohle někomu málo, je mi líto, může si informace zjišťovat kde chce, nebo si pak udělat mylné závěry.

Problémem ale není FIP, ale nezodpovědnost při prodeji, potažmo koupi kotěte. Nic víc, nic míň.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Scarface



Založen: 05.05.2007
Příspěvky: 99

Předmět: FIP SPHYNX
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 5. 2007 18:11:34
Odpovědět s citátem

Dobry vecer pani Leitnerova, mohla by jste se prosim primo vyjadrit jake chov.stanice mate na mysli? Byla bych Vam za to velmi vdecna, nerada bych byla v podezreni a muzu Vam a vsem ostatnim v cestnosti prohlasit a dokazat, ze po spatne zkusenosti, davam na vse prodana kotata 1rok zaruky. Nikdy bych se nemohla zachovat tak hnusne, jako se nekdo zachoval ke Kacce a i kdyz udelala chybu a koupila kote timto zpusobem, je mi ji opravdu lito a pokud budu moci, rada pomohu. Nechci sice odpoutavat pozornost od tema FIP, ale mela bych jeste na Vas jednu prosbu pani Leitnerova. Cetla jsem s pozornosti diskuzi o kotatku Mumi, ktere si koupila pani Lamichova. Zatim se nikdo nevyjadril k rodokmenu kotatka, ktery ma pani Lamichova verejne zobrazen na strankach. Jak je mozne, ze chov.stanice Atton Moravia dostava na plemenne knize rodokmeny po tak pribuznych predcich? Vzdyt Felix Venustus, tedy pradeda Mumiho vznikl po sourozencich z jednoho vrhu, dale je tam stejna prababicka a babicka, jmenem Kochav Ha- Caramel a stejni dedecci, jmenem Wrinklesoflove JJ, nebot otec Mumiho Sirius Black A Oriental Child a matka Unika A Oriental Child jsou bratr se sestrou! Vim, ze Vam na tomto plemenu velmi zalezi a proto se ptam prave Vas? Dekuji, s pozdravem Ivana Rufenachtova
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (53x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (29x)
3
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (23x)
4
Kočičí jména (22x)
5
PKD - polycystická choroba ledvin (21x)
6
Třicátá pátá Poznávačka vyhlášena (20x)
7
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (19x)
8
Somálská kočka (19x)
9
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2021 (18x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top