Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Tekoucí nervy z mrouskání :-)


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Dandulka



Založen: 06.09.2006
Příspěvky: 2

Předmět: Tekoucí nervy z mrouskání :-)
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2007 9:56:40
Odpovědět s citátem

Ahoj,mám takový dotaz.
S kolegyní v práci pořád povídáme o našich kočičích miláčcích. Ona má kocoura a kočičku oba domácí,vykastrovaní. Já mám Britku s PP .Hned po svých prvních narozeninách (začátek dubna) se nám začala mrouskat,trvá to s p minim.přestávkami do teď a už z toho začínáme být zoufalí. :? . Chovatelka mi řekla ,že u nich to trvalo s přestávkami tři měsíce a popřála mi pevné nervy :lol: . No a teď k mému dotazu. S onou kolegyní nás napadlo ,že bychom jim dopřáli trochu nezávazného sexu bez rizika ,jestli by potom s tím vyřváváním má kočička přestala. Do budoucna počítám s koťátky ,proto jsem jí nenechala vykastrovat. Co si o tom myslíte? Je to možné,nebo je to blbina ? Předem díky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kicki



Založen: 07.03.2005
Příspěvky: 76
Bydliště: Dubí u Teplic

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2007 10:35:34
Odpovědět s citátem

Je to blbina, protože mrouskání není o sexu, ale o hladině hormonů, která určuje, že kočička může v době mrouskání zabřeznout. Když si užije bez zabřeznutí, hladina hormonů se nezmění a mrouskat bude dál ...
A jak jste přišly s kolegyní na to, že vykastrovaní kocouři budou mít chuť ji obšťastnit? Netvrdím, že to není možné, ale náš vykastrovaný kocour na naši mrouskající kočinu nechápavě koukal, proč se před ním vystavuje a rozhodně se k ničemu neměl Very Happy
A pokud ji ještě chvíli necháte mrouskat bez koťátek, tak se vám může stát, že u kočičky nastane permanentní říje, a s tou jsou pak spojené nepříjemné zdravotní problémy např. cysty nebo hůře zánět dělohy Sad
_________________
Kicki + Kenny, Maggie a Barnabáš
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: mrouskání
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 7. 2007 23:41:36
Odpovědět s citátem

Kicki, není to až taková blbina, mnozí majitelé kastrátů, kteří předtím kryli a jsou ochotni krýt dále (není to taková výjimka), používají tyto kastráty k "oblažování" koček v říji, které nechtějí krýt - na některé to sice nezabere, ale na mnohé ano - není to jen o hladině hormonů, ale kočka má provokovanou ovulaci, která se spouští právě drážděním při krytí a kočka, která takto zovuluje, má vlastně falešnou březost a mnohdy dá minimálně tak 6 týdnů, ale i 2 měsíce pokoj. Takže pokud chce kocourek krýt, klidně je nechtě užít si (s podmínkou, že je testovaný!) - jinak buďte ráda, že se Vám mrouská až při prvních narozeninách a ne od 7 měsíců, jako ta moje Rolling Eyes Po roce ji už můžete krýt a určitě je to zdravější než ji nechat pořád dokola mrouskat.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kicki



Založen: 07.03.2005
Příspěvky: 76
Bydliště: Dubí u Teplic

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 7. 2007 10:21:56
Odpovědět s citátem

A máte vy sama přímou zkušenost s tím, že se to takhle děje, např. ozkoušenou na vlastních kočkách, nebo je to informace jen z doslechu?
Nejsem si totiž úplně jistá, jestli cílené vyvolání falešné březosti je to "pravé ořechové" ... Co jsem se tak dočetla, falešná březost bývá zpravidla označována jako problém, při kterém hrozí zánět mléčných žláz nebo zánět dělohy, a ne doporučována jako řešení problému ...
Já osobně bych si to u své kočiny s ohledem na možná rizika takhle netroufla ...
_________________
Kicki + Kenny, Maggie a Barnabáš
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: mrouskání
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 7. 2007 20:25:40
Odpovědět s citátem

Ano Kicki, mám zkušenost od vlastní kočky a i od přátel, kteří mají doma kastráta a chovnou kočku. Falešná březost neprobíhá u kočky jako u feny, tedy tak, že by spustila mléko apod., takže nehrozí záněty tvrdnutí mléčné žlázy, i můj velmi dobrý porodník a odborník v této problematice mi to doporučil jako nejlepší a nejzdravější formu antikoncepce... Ne u každé kočky to však zafunguje.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (47x)
2
Vyhlášení NEJ fotky prosince 2023 (45x)
3
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (19x)
4
Pojištění koček (17x)
5
Jak se naučit vybírat mýtné (16x)
6
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (15x)
7
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (15x)
8
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (15x)
9
Vyhlášení NEJ fotky července 2023 (14x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top