Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Seminární práce na téme "kočičí nálady"


Jdi na stránku Předchozí  1, 2

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Zuzkanka



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 98
Bydliště: Luká, Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 5. 2007 14:06:01
Odpovědět s citátem

michalc napsal:
A jen tak mimochodem, jak moc velkou mají podle vás koťata tendenci okusovat kabely?

My máme tři koťata. Briketka se o kabely moc nezajímá, ale ráda si kousne.. Smile Indira o jejich existenci zatim zrejme nevi a Čikita mi zrušila nabíječku na mobil, takže jsem to nějak spájela a sluchátka k telefonu. Pokousela se i o datovej kabel, ale to uz jsem ji odchytla. Kabel k NTB se ji taky libil, ale na to uz jsem si davala pozor.. Smile

Jinak ke statistikám uz nebudu nic doplnovat, at v tom neudelam jeste vetsi zmatek Smile A hodne stesti. Me to ceka pristi mozna prespristi rok, ale nejspis jine tema Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
michalc



Založen: 09.05.2007
Příspěvky: 35
Bydliště: Jih Jižních Čech :-)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 5. 2007 10:44:29
Odpovědět s citátem

Zuzkanka napsal:
Me to ceka pristi mozna prespristi rok, ale nejspis jine tema Smile


Tak já vám dyžtak pošlu zdrojový kód a můžete to pak pro svou práci zdokonalit Smile

Jinak s těmi kabely to bude určitě u mě doma ozhodně zajímavé, protože to u nás v bytě připomíná spíše vývojářské studium...

Jinak, mohl by dyžtak někdo kouknout na svojí kočku a zkusit odpovědět na následující otázky? Abych to odzkoušel i na něčem jiným, než té přerostlé modré šavlozubé kočce? Moc děkuju.
    'Kočka přede'
    'Kočka má naježenou srst'
    'Kočka má vztyčený ocas'
    'Ocas kočky má tvar otazníku'
    'Kočka švihá ocasem ze strany na stranu'
    'Kočka má vztyčenou hlavu'
    'Kočka má vztyčené uši'
    'Kočka má uši sklopené dozadu'
    'Kočka má uši sklopené do stran'
    'Jedno ucho kočky směřuje dopředu a druhé do strany (ze které nepřichází žádný zvuk)'
    'Kočka má uvolněné hmatové vousky'
    'Kočka má napřímené hmatové vousky'
    'Kočka má pokrčené nohy'
    'Kočka má zdvihnutou zadní část těla'
    'Kočka má vyklenutý hřbet'
    'Velikost zornic kočky odpovídá osvětlení'
    'Kočka má rozšířené zornice'
    'Kočka má zúžené zornice'
    'Kočka má přivřené oči'
    'Kočka loví předměty'
    'Kočka se otírá o vaše nohy'
    'Kočka leží na zádech'
    'Kočka leží a trhavě pohybuje končetinami'
    'Kočka syčí, prská nebo vrčí'
    'Kočka vyskakuje kolmo vzhuru'

Přičemž odpověď nemusí mít jistotu jako ANO/NE, s odpověďmi jako spíše ano/ne nebo nevím není problém.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zuzkanka



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 98
Bydliště: Luká, Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 5. 2007 21:10:46
Odpovědět s citátem

michalc napsal:
Zuzkanka napsal:
Me to ceka pristi mozna prespristi rok, ale nejspis jine tema Smile


Tak já vám dyžtak pošlu zdrojový kód a můžete to pak pro svou práci zdokonalit Smile


Dekuji za ochotu, ale nejspis se bude jednat o neco uplne jinyho.. Vubec netusim, jaky zadani bakalarky si vyberu. Ted je hlavne otazka, jestli se k ni vubec dostanu
Laughing

Jinak se pokusim odpovedet na ten seznam Smile

'Kočka přede' ano (vetsinou kdyz ji hladim)
'Kočka má naježenou srst' ano (kdyz vidi psa)
'Kočka má vztyčený ocas' ano (kdyz na ni zavolam)
'Ocas kočky má tvar otazníku' ano (kdyz ji hladim, tak s nim tak krouti, ze by se to dalo definovat jako tvar otazniku)
'Kočka švihá ocasem ze strany na stranu' ano (kdyz se mu neco nelibi, potom zacne kousat a skrabat)
'Kočka má vztyčenou hlavu' ano (kdyz zpozorni)
'Kočka má vztyčené uši' ano (kdyz zpozorni)
'Kočka má uši sklopené dozadu' ano (kdyz ji davam pamlsky, tak kdyz si ho bere z ruky, tak stahne ouska dozadu)
'Kočka má uši sklopené do stran' ano (kdyz ji hladim na hlave, tak si je timto stylem "odklada", aby nezavazely Smile)
'Jedno ucho kočky směřuje dopředu a druhé do strany (ze které nepřichází žádný zvuk)' nevim
'Kočka má uvolněné hmatové vousky' ano ( kdyz je v klidu)
'Kočka má napřímené hmatové vousky' (kdyz ji hladim a kdyz je v pozoru)
'Kočka má pokrčené nohy' nevim, co si pod tim mam predstavit.. ze by kdyz ciha? tak to potom ma Smile
'Kočka má zdvihnutou zadní část těla' (vetsinou kdyz se mrouska Smile a nebo kdyz vybizi k hrani) ano
'Kočka má vyklenutý hřbet' ano (protahuje se)
'Velikost zornic kočky odpovídá osvětlení' ano
'Kočka má rozšířené zornice' ano (temnejsi prostredi, pripadne rozruseni)
'Kočka má zúžené zornice' ano (vysoky jas, hodne svetla)
'Kočka má přivřené oči' ano (privira je slasti nebo kdyz je prilis oslnena?)
'Kočka loví předměty' ano
'Kočka se otírá o vaše nohy' ano
'Kočka leží na zádech' ano
'Kočka leží a trhavě pohybuje končetinami' ano
'Kočka syčí, prská nebo vrčí' ano
'Kočka vyskakuje kolmo vzhuru' ano


V závorkách jsem uvedla konkretni pripady u nasich cicin, aby bylo jasno, z jakych duvodu se takto chovaji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
michalc



Založen: 09.05.2007
Příspěvky: 35
Bydliště: Jih Jižních Čech :-)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 5. 2007 9:26:32
Odpovědět s citátem

Díky za odpovědi, ale došlo k malému nedorozumění. Všechny tyto otázky jsou kladeny v jeden okamžik, tedy pouze na konkrétní aktuální projev kočky Smile .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zuzkanka



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 98
Bydliště: Luká, Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 5. 2007 9:36:36
Odpovědět s citátem

michalc napsal:
Díky za odpovědi, ale došlo k malému nedorozumění. Všechny tyto otázky jsou kladeny v jeden okamžik, tedy pouze na konkrétní aktuální projev kočky Smile .


jo taaak, ja jsem to prave moc nechapala.. Smile takze jako se mam zamerit ne nejakej konkretni okamzik a ten jako popsat.. Smile jsem trubka.. nejak jsem to nepochopila Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
michalc



Založen: 09.05.2007
Příspěvky: 35
Bydliště: Jih Jižních Čech :-)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 5. 2007 10:21:13
Odpovědět s citátem

Ano, popsat jeden okamžik, abych na tom mohl zkusit konzultaci Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
liw



Založen: 03.05.2006
Příspěvky: 152

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 5. 2007 17:01:29
Odpovědět s citátem

no, nefunguje to na pripad, ked macka pokojne spi a nic sa jej nesniva. vtedy lezi, ale netrha nohami Wink
(skusila som to na spiacom kocurovi a dopracovala som sa len k tomu, ze je spokojny)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
michalc



Založen: 09.05.2007
Příspěvky: 35
Bydliště: Jih Jižních Čech :-)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 5. 2007 17:45:11
Odpovědět s citátem

Tak třeba spokojeně spí Wink ... Ale je pravda, že moc pravidel ke spaní a nemocem zrovna nevede. Možná by tyhle dva stavy neškodilo odstranit. A předtím bych radši tento příklad zkusil na expertním systému, abych viděl, jak k tomu skutečně došel...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 5. 2007 10:38:20
Odpovědět s citátem

liw napsal:
A v najhorsom na kable existuju kryty.


No nevím, podívám se pod stůl, 7 napájecích kabelů, +/- 20 datových kabelů.... Na to krytka asi stačit nebude Rolling Eyes[/quote]

Ahoj, to vůbec neřeš Smile Pořiď kotě a pak uvidíš... my z toho měli taky strach, protože jsme doma podobně zadrátovaní Smile Preventivně jsem pořídila odpouzovací kočičí sprej, ale kocourka to spíš než odpuzovalo tak nějak dráždivě zneklidňovalo, spíš ten pach zkoumal, než aby ho to odehnalo. přítel některé kabely, co se vešlo Smile dal do krytky , co je součástí PC stolku, na zbytek jsem chtěla koupit ty kryty, co se kolem obtáčí, ale nebylo to potřeba - časem jsme přišli na to, že strach mít nemusíme, spíš si za počítače aj. techniku nebo do kabelů lehá, asi to tam hřeje nebo co Smile Nekouše je - ale má rád podobné věci, takže když mu zajistíš dost náhradních hraček, tak na kabely zřejmě nepůjde - náš třeba miluje kousat držátka od kočičích mávátek, i když si má hrát s druhou stranou, miluje štětičky do uší, ty s radostí demoluje, bála jsme se ,aby nesnědl ten chomáček vaty , ale ne, má rád tu tyčinku, občas zdemoluje brčko Smile ale dráty nee... raději něco, co má jasné konce a dá se to smýkata honit po zemi (kromě toho okusování).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 5. 2007 10:43:45
Odpovědět s citátem

My máme 4 kočky a už mi rukama prošlo celkem dost koťat i dalších koček a nikdy nebyl s kabely problém Smile A to máme doma 3 počítače, hromady kabelů atd... (můj milý působí v IT)
Tak počkej a uvidíš podle toho, co kotě... Pokud bude mít dost jiných hraček a lezadlo, věřím, že bude vše ok.
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 5. 2007 11:16:10
Odpovědět s citátem

Adéla napsal:
Pokud bude mít dost jiných hraček a lezadlo, věřím, že bude vše ok.


Tak musím říct, že od kotěte má náš Maxíš dost míst (byť máme malý byt), kde může řádit, 2 odpočívadla, spoustu hraček, k tomu Rubyšku a kabely jsou u nás nemoc ... ne ty elektrické, ale ty slabší např. k reprákům ... ty máme několikrát nastavované a jsou přilepené a schované pod kobercovou lištou, kterou stejně má nutnost odlepovat a zkoušet kabely vydolovat, volně visící jsou přilepené izolepou ke zdi (příště kupujeme repráky bezdrátové!). Stačí nechat někde kousek slabšího kabelu a během chvilky to už není kabel.
Překvapivě se ale vyhýbá nabíječkám od mobilů, ale rozkousal i kabel k myši, příteli sluchátka k MP3přehrávači, a sluchátka s mikrofonem k PC ...
A za 3 roky se nám nepodařilo ho to odnaučit, zkoušeli jsme všechno možné a nic ... pochopí hodně, ale tohle se prostě nepovedlo Confused nejhorší je, že je schopný si třeba ten přehrávač vydolovat od přítele z kapsy u bundy nebo kalhot, stačí, že zahlídne kousek kabelu a je to Rolling Eyes

Čímž tedy nechci strašit, ale jestli to bude kabelomaniak nepomůže nic Twisted Evil

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
michalc



Založen: 09.05.2007
Příspěvky: 35
Bydliště: Jih Jižních Čech :-)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 5. 2007 15:07:09
Odpovědět s citátem

No bude to rozhodně zajímavé. Jsem teda zvědav, jaké kotě si vezmu domů Laughing . Třeba zrovna do skupiny "kabelomaniaků" spadat nebude. Naděje umírá poslední Rolling Eyes .

Nějaký vzorec v tom asi nebude že? Jako jestli mají mourovaté kočky sklon být kabelomaniaky nebo ne. Jisté genetické předpoklady tam musí být Rolling Eyes .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Fol



Založen: 06.03.2007
Příspěvky: 41
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 5. 2007 17:29:52
Odpovědět s citátem

kockodan napsal:
náš třeba miluje kousat držátka od kočičích mávátek, i když si má hrát s druhou stranou, miluje štětičky do uší, ty s radostí demoluje, bála jsme se ,aby nesnědl ten chomáček vaty , ale ne, má rád tu tyčinku, občas zdemoluje brčko Smile ale dráty nee... raději něco, co má jasné konce a dá se to smýkata honit po zemi (kromě toho okusování).

Tak se na to podívejme, jako byste psala o mojí kočeně - taky honí radši tu umělohmotnou tyčku místo peří na druhé straně a ze šťourátek do uší je úplně odvařená! Very Happy

michalc napsal:
Nějaký vzorec v tom asi nebude že? Jako jestli mají mourovaté kočky sklon být kabelomaniaky nebo ne. Jisté genetické předpoklady tam musí být .

Se mi líbí, jak na to všechno jdete vědecky! Wink Takže moje černá Ava, narozená toulavé mourovaté kočičce v útulku, vykazuje slabý zájem o tenké kabílky, na několika místech otiskla do izolace svůj zub a toť vše; a můj krémový (s hnědými odznaky) siamáček Honey, narozen kdovíkde, zachráněn ze zverimexu, o kabely zájem neprojevuje. Laughing
_________________
Ava + Honey
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 5. 2007 17:41:05
Odpovědět s citátem

Che che ... Rubka mourinka útulková zájem o kabely neprojevuje vlastně vůbec. Maxíš - britský kočičák, avšak bez PP, je do nich jak divej ... nicméně on má občas trochu praštěný nápady, takže spíš má furt roupy a neví co by a mám pocit, že neustále vymýšlí, co by provedl za lumpárnu Twisted Evil

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 5. 2007 9:42:03
Odpovědět s citátem

No můj první kocourek (kočka domácí, černá, nalezenec z parku) o kousání kabelů zájem neměl, spíš si do nich chodil hrát. Jeho zálibou bylo párání koberce a cupovaní molitanu z matrací. Druhý kocourek Dominik (mainská mývalí s PP) si kabelů nevšímal a nevšímá dodnes, zato miluje párátka, tyčinky do uší, no prostě cokoli co má tvar tyčinky. No a třetí kocourek Fugo (mainská mývalí s PP) si tlustých kabelů nevšímá, ale slabé kabílky rozcupuje na kusy. Už nám rozkousal dvě antény na rádio co se připojují k televizi, nabiječku musím pečlivě hlídat, jelikož by také skončila špatně. No a kabílky k reprákům kouše taky, ale jsou obalené v takové pevné hmotě, takže jsou v nich otisky zubů, ale neprokousl je. Jinak si v kabelech hraje, nejradši tam zamuchlává plyšovou myšku a pak ji doluje ven. Very Happy
No a jinak Domiš i Fugo cokoli co najdou okamžitě sežerou, takže musím dávat bacha co kde zapomenu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kicki



Založen: 07.03.2005
Příspěvky: 76
Bydliště: Dubí u Teplic

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 5. 2007 18:11:57
Odpovědět s citátem

Kenny - britská modrá tečkovaná bez PP, zájem o kabely jen jako kotě, silné ho nezajímaly jen ty tenké (rozkousaná nabíječka k mobilu, káblíky k reprákům atp.). Nyní bez zájmu.
Maggie - britská modrokrémová (želvička) bez PP - zájem o kabely nulový, ani jako kotě ani jako dospělá.
Barnabáš - nalezenec von Popelnitz - zájem o kabely pouze jako prostředek ke hře, schválně do nich zamotává hračky, a pak je z nich doluje, čímž přivádí k šílenství toho, kdo káblíky zrovna potřebuje, třeba k připojení na internet Very Happy
Přeji šťastnou ruku při výběru koťátka a vsadím se, že trefíte kabelomaniaka! Wink
_________________
Kicki + Kenny, Maggie a Barnabáš
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
michalc



Založen: 09.05.2007
Příspěvky: 35
Bydliště: Jih Jižních Čech :-)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 5. 2007 12:14:43
Odpovědět s citátem

Tak, vypadá to, že už jsem dal konečně vše dohromady včetně dokumentace. Teď hlavně, aby mi to prošlo Smile .

Každopádně díky za vaší pomoc a připomínky. Sice některé z nich jsem nezohlednil, ale je to koneckonců jen semestrální práce a ne sofistikovaná analýza koček Smile .

Jinak pokud se chce někdo podívat, tak je to na http://psytech.wz.cz/umi/sem1.htm . Příjemnou zábavu Rolling Eyes .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top