Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

[VYŘEŠENO] Doplnění informací

Fórum: Ostatní

Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
michalc



Založen: 09.05.2007
Příspěvky: 35
Bydliště: Jih Jižních Čech :-)

Předmět: [VYŘEŠENO] Doplnění informací
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 5. 2007 21:41:42
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

posledních pár měsíců jsem strávil sběrem a studiem informací týkající se koček, načež jsem se později rozhodl si jedno kotě pořídit (kotě, konkrétně kočka, je u mě doma od 22. května, přibližné datum narození 31. března). Jsem po většinu času doma, a kromě mě jí čas ke hrám i mazlení věnuje i zbytek rodiny.

Brzy jsem bohužel zjistil, že mé četné zdroje, ač označovány za odborné, neobsahují zrovna moc detailních informací o chování kotěte. Osobně upřednostňuji být obeznámen se všemi možnými situacemi předem (i když uznávám, že pořízení kotěte by bylo asi otázkou delšího rozhodování, než ty pouhé dva měsíce). Spoustu věcí jsem již dohledal na tomto fóru, přesto bych se rád ještě na některé věci zeptal.

1.) Jakým způsobem se u rostoucího kotěte bude vyvíjet poměr bdělost : spánek, resp. kolik hodim mám očekávat, že prospí, až dosáhne 3, 6, 12 měsíců a kolik z toho bude tvožit noční spánek. Podobně jakým způsobem se bude odvíjet doba, po kterou bude vyžadovat pozornost ke hrám.

2.) Syčení nebo třísknutí dlaní o stůl se sice ukázalo jako efektivní, při stanovení míst kam nesmí. Na druhou stranu, jaký to může mít dopad na chování kočky ke mě. Nerad bych sloužil jako terč kvůli tonu, že se kočce pravidla nezamlouvají (případně zdali to nesouvisí s bodem 5). Když má mazlící náladu, tak jsem pro jistotu ve střehu. A musím říct, že vytažené drápy (i když leží) mi na klidu zrovna nepřidávají.

3.) Zákaz na mojí postel se zdá pochopila, přesto má tendenci tam zkoušet chodit dál. Jde spíše o tvrdohlavost nebo si myslí, že mě přestane bavit jí odtamtud vyhánět. Za dne stačí, abych se zle podíval a sleze, horší je to bohužel v noci. Máte nějaký efektivní způsob, který by zároveň nenarušil spánek osob ve vedlejším pokoji? Pozn.: pokud vím, tak se mnou v posteli nespala.

4.) Jak vysoký pád ve svém věku může bezpečně přežit, když počítáme tvrdou podlahu jako místo dopadu (jednou se neudržela na opěradle pohovky a spadla dozadu, výška cca. 1,5m).

5.) Kotě má tendence lovit moje nohy namísto hraček a to pokud možno v těch nejméně vhodných chvílích. Chápu, že se tím nejspíše snaží zaujmout moji pozornost, ale preferoval bych jiný způsob upozornění. Zatnutí drápů s okusováním dokáží dost narušit koncentraci, a když mám dobrou myšlenku nehci riskovat, že kvůli hře o ní přijdu (v horším případě při útoku samotném). Zatím to řeším zvednutím nohou na židli, ale v této poloze se zrovna dvakrát pracovat nedá.

Předem děkuji za odpovědi


Naposledy upravil michalc dne 7. 6. 2007 12:10:11, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Doplnění informací
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 5. 2007 6:13:24
Odpovědět s citátem

Jdete na všechno moc vědecky a snažíte se najít logiku a systém v chování kočky, což je podle mě nemožné. Jsou určité vzorce chování, které se opakují, ale kočka je velmi individuální tvor, takže shrnout všechny kočky pod jeden vzorec je nemožné, vždycky se najdou takové, které se budou vymykat a nikde není psáno, že zrovna ta Vaše bude vzorci odpovídat.

Kočka se nedá studovat, kočka se musí poznat. Detailní chování kotěte také musíte poznat sám, na to prostě příručka není, jsou informace všeobecné, ale to ostatní je úkol pro Vás.

ad 1. Tvrdí se, že kočky prospí až 16 hodin denně, nicméně přiznávám, že jsem to u našich nikdy nepropočítávala, ale spánku a odpočinku věnují převážnou část dne, obráceně řečeno - vzhůru bývají s námi a usínají když spíme my, nebo když nejsme doma. Hry - buď si kočka chce hrát, nebo nechce, není to o tom, že kočka věnuje hře ve 3 letech věku 1 hodinu denně, nevím, jestli to někdo časově určí, beru to podle nás. Očekávání se navíc často dost liší od skutečnosti.

ad 2. určitá pravidla se musí nastavit a pokud jsou důrazná, nikoliv však taková, která by kočku mohla zranit (bití, kopnutí, zavírání), neměla by kočka být nějak výrazně naštvaná, byť uraženost může dávat chvíli najevo. Netuším, proč být při mazlení ve střehu, kočka je šelma, s tím se člověk musí smířit, a když se chce mazlit, tak důvěřuje ona stejně tak Vám, jako Vy jí. A vytažené drápky - naše kočky po nás šlapou a vrní a je to pro ně vrchol blaha (tzv. mléčný krok), kterým dávají najevo svou náklonnost a důvěru a přesto u toho vytahují drápky a někdy i bolestivě je do nás zapíchnou, ale pro kočku je tohle výraz spokojenosti a my trochu té bolesti přežijeme.

ad 3. kočky si prostě dělají co chtějí, někdy akceptují to, že někam nesmí a někdy je jim to naprosto šumák, jediné prostě důsledně dávat dolu a časem jí to přestane bavit.

ad 4. u nás se skáče z poličky škrabadla až do stropu - tj. cca 230cm, ale nezkoušela bych pád ze 3. patra.

ad 5. kotě je prostě hravé, loví, co se hýbe, takhle si hrálo s maminkou, se sourozenci, je to prostě hra na lovce a kořist, takže víc hraček a provokovat ho jinak. Nicméně taky máme v rodině jednoho loviče noh a stačí, že člověk jen sedí na gauči, pohne nohou a má tam pověšenou kočku. Prostě provokuje. Opět, dávat najevo, že to nejde, důrazně kotě odstrčit a ozvat se zvukem, že to bolí.

Ze vší odborné načtené literatury Vám soudě z uvedených dotazů chybí ta jedna jediná, která Vám o opravdovosti koček řekne víc, než ledasjaká příručka - knížka Nefalšovaná kočka od Terryho Pratchetta ( http://mujweb.cz/www/april/Downloady/nefalš.doc ) - najdete tam vzorce chování, o kterých se Vám ani nesnilo, zjistíte, že máte doma živého tvora, o němž je knížka psaná, a ne plyšovou kočku.

Poznejte svojí kočku a najdete odpovědi na svoje otázky Wink

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.


Naposledy upravil April dne 31. 5. 2007 8:13:37, celkově upraveno 2 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
liw



Založen: 03.05.2006
Příspěvky: 152

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 5. 2007 6:51:25
Odpovědět s citátem

April to dokonale zhrnula. Kote je skratka hrave a nezbedne a vyzaduje pozornost Wink Ak ho chcete uspat na noc, vyhrajte sa s nim vecer, ale ani to nemusi vzdy zaberat. Mozno casom zistite, ze sami nie ste schopni kote unavit a obstarate si druhe.
Ale k bodu 5: odporucam hrube papuce. Ked Vas bude lovit, ani to nepocitite Wink A trochu bolesti sa naucite zvladat. Jeden z nasich kocurov ma naoblubenejsiu hru aportovanie gumicky. Najviac si uziva pasaz, kedy gumicku donesie, polozi na zem a clovek ju chce zobrat. V tej chvili po nej vystartuje a sekne packou Smile Zachvilu ani jeden clen domacnosti nebude mat normalne odtlacky prstov - tolkokrat sa kocur totiz trafil do brusiek prstov...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 5. 2007 7:44:59
Odpovědět s citátem

Rozhodně si pořiďte kotě ještě jedno!! Wink
Uvidíte, že vás při pohledu na ně budou napadat samé geniální myšlenky, které vám nikdo nebude okusovat z nohou, protože bude mít moc práce s okusováním kočičího kamaráda. Vyhrají si spolu a vás nechají spát. Poskytnou vám více studijního materiálu. Samá pozitiva!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana k



Založen: 14.08.2006
Příspěvky: 23
Bydliště: Bustehrad

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 5. 2007 7:46:11
Odpovědět s citátem

AHoj
Naprosty souhlas, kazda kocka je individualista a chova se jinak, mohu porovnat mame i psa, ac bych ho dle slov pana Pratchetta nepojmenovala jako "neustale slintajiciho idiota, ktery.........", tak zkratka pes se vychovat da, i kdyz bude take zkouset trpelivost. ALe kocka je o necem jinem, mam nekdy podezreni, ze jsem pro ni skutecne jen "zivitel" Twisted Evil (zase viz Nefalsovana kocka)
Skutecne si prectete nefalsovanou kocku a nejen se dobre pobavite, ale hlavne se doctete, co vsechno takova kocka dokaze Laughing
Nesnazte se macika nalyzovat, ale uzivejte si kazde chvile, kterou Vam chce venovat a hrat si, dlouho to trvat nebude a verte, bude Vam to pak chybet, az dospeje. Wink

Co se tyce spanku, kocka se Vam postupne prizpusobi, my mame venkovni kocinu a ta celou noc protrajda venku a vraci se domu jen vyspat. To ale nebude Vas pripad.

CIm vic si s ni budete hrat, tim vice a drive ji utahate.

Ahojky, preji krasny den,
Jana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 5. 2007 8:05:18
Odpovědět s citátem

April: mě ten odkaz nejde, ráda bych se koukla.

Omlovám se za off topic
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 5. 2007 8:14:14
Odpovědět s citátem

Verunka napsal:
April: mě ten odkaz nejde


Už funguje Smile
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 5. 2007 8:56:23
Odpovědět s citátem

April: Děkuju Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
michalc



Založen: 09.05.2007
Příspěvky: 35
Bydliště: Jih Jižních Čech :-)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 5. 2007 9:05:19
Odpovědět s citátem

Mockrát děkuju,

na ten dokument se kouknu, hned co se kočka vyřádí a nechá mě něco dělat Laughing .

A ke stanovení pravidel pomocí "fyzických trestů" bych se nikdy nesnížil. Syčení a plácnutí rukou o můj pracovní stůl funguje dobře.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 5. 2007 9:10:15
Odpovědět s citátem

Jasně, to bylo jen tak pro doplnění informací ... já třeba ještě házím noviny (ne žádnej tlustej katalog), ono stačí, jak po dopadu zašustí ... a občas se i trefím.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 5. 2007 10:25:26
Odpovědět s citátem

Jedna naše kočka je "nepříliš bystrá" a stále odmítá pochopit, že nesmí škrábat proutěné sedátko. Vždycky, když jí přistihnu zatleskám, což jí spolehlivě vyděsí. Už to škrábe míň a míň a míň, ale při jeji "inteligenci" to potrvá ještě dlouho, než jí to úplně dojde Laughing A do té doby asi ze sedátka nic nezbyde. Ostatní kočky to pochopily hned.
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
michalc



Založen: 09.05.2007
Příspěvky: 35
Bydliště: Jih Jižních Čech :-)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 5. 2007 11:58:48
Odpovědět s citátem

Musím říci, že ta Nefalšovaná Kočka je opravdu vtipná Laughing . Ale můžete si tipnout, kdo se mi začal promenádovat před klávesnicí, když jsem byl u deváté stránky Smile .

Jinak to kotě co mám se zdá být docela chápavé, nyní už mě do nohou neškrábe a nekouše, ale pouze do nich šťouchá tlapkama. Anebo její nový oblíbený způsob je vyskočit mi na stůl a obcházet kolem klávesnice, myši, repráků a monitorů Rolling Eyes .

Ale ještě, jak rychle rostou? Za ten týden co jí mám mi přijde, že roste rychlostí 1cm za den. Anebo mi to příjde díky tomu, že přibrala po té kotěcm stravě co jí dávám? Předtím totiž neměla budoucnost vůbec jistou a žila do svých 7-8 týdnů s tím, že když si jí nevezmu, tak jí čeká velmi rychlý konec.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 5. 2007 12:05:44
Odpovědět s citátem

Mně přišlo, že koťata rostly strašně rychle ... ten první rok utekl a najednou jsme doma z těch malinkých chlupáčků měli velké kočky.

Lození před monitorem, lehání na ruce, když se člověk snaží psát na klávesnici ... jde o zvyk ... Smile

Je fajn, že jste se kotiska ujal, určitě se u Vás bude mít dobře Smile

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 5. 2007 12:11:42
Odpovědět s citátem

Smile No kočka není plyšové zvíře, ani pes, kterému byste mohl něco poručit Smile

Myslím, že po přečtení Nefalšované kočky, máte o kočkách ucelený obrázek Laughing

Na chození po klávesnici a spaní v posteli je nejlepší si zvyknout a brát to tak, že to ke kočkám prostě patří Smile
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
michalc



Založen: 09.05.2007
Příspěvky: 35
Bydliště: Jih Jižních Čech :-)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 5. 2007 12:48:56
Odpovědět s citátem

A s tím, že nepůjde o plyšáka jsem počítal, jen hlavně, abych jí vymezil prostor kam smí a kam ne. A to se už +/- povedlo Smile .

A s tím vědeckým přístupem se mi nedivte, to je deformace Smile . To už jsou takoví lidé, kteří se baví u pohádek jako O princezně sin(x) a zlé derivaci nebo vtipů jako:

Dva informatici se baví:
"Půjdeme dnes pařit?"
"Dneska nemůžu, babička má narozeniny."
"A kolik slaví?"
"64."
"Tý jo, kulatiny."
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 5. 2007 12:51:50
Odpovědět s citátem

Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: Re: Doplnění informací
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2007 9:34:28
Odpovědět s citátem

michalc napsal:
Dobrý den,

posledních pár měsíců jsem strávil sběrem a studiem informací týkající se koček, načež jsem se později rozhodl si jedno kotě pořídit (kotě, konkrétně kočka, je u mě doma od 22. května, přibližné datum narození 31. března). Jsem po většinu času doma, a kromě mě jí čas ke hrám i mazlení věnuje i zbytek rodiny.

Brzy jsem bohužel zjistil, že mé četné zdroje, ač označovány za odborné, neobsahují zrovna moc detailních informací o chování kotěte. Osobně upřednostňuji být obeznámen se všemi možnými situacemi předem (i když uznávám, že pořízení kotěte by bylo asi otázkou delšího rozhodování, než ty pouhé dva měsíce). Spoustu věcí jsem již dohledal na tomto fóru, přesto bych se rád ještě na některé věci zeptal.

1.) Jakým způsobem se u rostoucího kotěte bude vyvíjet poměr bdělost : spánek, resp. kolik hodim mám očekávat, že prospí, až dosáhne 3, 6, 12 měsíců a kolik z toho bude tvožit noční spánek. Podobně jakým způsobem se bude odvíjet doba, po kterou bude vyžadovat pozornost ke hrám.

2.) Syčení nebo třísknutí dlaní o stůl se sice ukázalo jako efektivní, při stanovení míst kam nesmí. Na druhou stranu, jaký to může mít dopad na chování kočky ke mě. Nerad bych sloužil jako terč kvůli tonu, že se kočce pravidla nezamlouvají (případně zdali to nesouvisí s bodem 5). Když má mazlící náladu, tak jsem pro jistotu ve střehu. A musím říct, že vytažené drápy (i když leží) mi na klidu zrovna nepřidávají.

3.) Zákaz na mojí postel se zdá pochopila, přesto má tendenci tam zkoušet chodit dál. Jde spíše o tvrdohlavost nebo si myslí, že mě přestane bavit jí odtamtud vyhánět. Za dne stačí, abych se zle podíval a sleze, horší je to bohužel v noci. Máte nějaký efektivní způsob, který by zároveň nenarušil spánek osob ve vedlejším pokoji? Pozn.: pokud vím, tak se mnou v posteli nespala.

4.) Jak vysoký pád ve svém věku může bezpečně přežit, když počítáme tvrdou podlahu jako místo dopadu (jednou se neudržela na opěradle pohovky a spadla dozadu, výška cca. 1,5m).

5.) Kotě má tendence lovit moje nohy namísto hraček a to pokud možno v těch nejméně vhodných chvílích. Chápu, že se tím nejspíše snaží zaujmout moji pozornost, ale preferoval bych jiný způsob upozornění. Zatnutí drápů s okusováním dokáží dost narušit koncentraci, a když mám dobrou myšlenku nehci riskovat, že kvůli hře o ní přijdu (v horším případě při útoku samotném). Zatím to řeším zvednutím nohou na židli, ale v této poloze se zrovna dvakrát pracovat nedá.

Předem děkuji za odpovědi



Ahoj, takže koťátko už máte, a s kabely problém není, jestli si Vás nepletu? Smile

Jinak souhlasím s April, nebuďte tak přísně systematický, nic se nedá určit, my si brali svého kocourka staršího, jako 3 měsíčního a mám pocit, že je jiný snad každý týden - i když pořád na otázky známých, "co kotě" odpovídám "zlobí" Smile Ale tak pořád jinak Smile

1) Bdělost a spánek - když se kotě bude nutit, bude spinkat, takže pokud se mu nemůžete věnovat při práci, nevšímejte si ho a ono si buď bude hrát samo, pokud mu dáte správné hračky nebo prostě půjde po nějaké době spát. Když bude po hře unavené, taky bude víc spát. V noci a ve dne jinak naše kotě spí podle nás - možná máme štěstí, ale málokdy v noci zlobí nebo se budí dříve, a jestli ano, neruší nás. myslím, že po nějaké době si spolu s Vaším kotětem najdete režim, kdy se přizpůsobíte jeden druhému. Naše kotě taky ze začátku dělalo to, že když já odešla do práce a přítel později vstal a šel pracovat (taky dělá doma - programátor), a nemohl si s ním hrát, kotě si mu skočilo an klín a spinkalo a pracoval ispolu. Ale už to nedělá. Některý den taky kotě může spát víc a jiný méně, i v závislosti na tom, ja kje třeba utahané z předešléh odne, prostě pravidla se obecně říct nedají, spíš je vypozorujete po čase podle jeho chování a čase mse i tak nějak sžijete.

2) myslím, že kotě moc dobře ví, kdy a za co ho trestáte, že se nemusíte bát, že by si Vás zafixovalo jako zlého a pak na Vás bylo taky zlé. U nás uřž třeba stačí jen udělat prstem tytyty i bez řečí, moc dobře ví, že zrovna zlobí. Takže jestli bude chvíli uražené, že mu nedovolíte zlobit, nic si z toho nedělejte, ale pravidla musíte stanovit a důrazně dodržovat. Já to hrození ze začátku kombinovala se symbolickým plácnutím, te´d u malého zlobení stačí jen to tytyty, ale když třeba zkusí skočit na linku, což fakt nechci, dostane ještě utěrkou přes zadek (nechci ho bít rukou). Tak kdyžtak hrození rukou nahraďte nějakým předmětem, nebude tam pak možná taková spojitost s vaší osobou. iale je fakt, že přítel taky pořád řeší, že je ten zlejší a určitě ho kotě má míň rádo, ale myslím, že je to hloupost, prostě Paskal už/teď není takový mazel. Prostě když se bude chtít mazlit a bude cítit odezvu a ne nepřátelství, tak se bdue mazlit a z drápků strach nemějte, někdy koťátka při vrnění dělají tlapičkami pohyby, že Vás budou ňuchat drápky, zatahovat je a vytahovat, je to super, protže to znamená, že Vás má rádo, dělalo to své mamince při kojení... Jina kdrápky můžete stříhatm, je to praktické pro vás i nábytek. nejlépe když bude kotě spát, našemu se to totiž moc nelíbí Smile

3) postel asi neuhájíte Smile Nejoblíbenější kočičí místo. Zkuste být důsledný. Navíc časem, až bude mít lovící období - nejlákavější jsou všechny ty měkké, občas se pohybující věci pod peřinou, zvlášť když se páníčkům to lovení jejich tělesných částí nelíbí Smile Mně s oblibou napadá od hlavy k patě Smile Jinak jestli v noci nezlobí, tak mu pořiďte třeba nějaký měkký pelíšek, třeba ho bude používat. Třeba Smile Aby nerušilo jiné lidi - 1) zlobí v noci? 2) nevím, kde spí ti ostatní a kde vlastně kotě, pokud to jde, ať má kotě hlavní stan ve 3. místnosti, kde nikdo nespí - u nás obývák. když v noci zlobí za dveřma, že chce pustit k vám, tak si ho nevšímejte a nepouště ho k sobě, ať si nezvykne na to, že když bude dělat bordel za dveřmi,donutí Vás k tomu, že si ho vezmete do ložnice, potažmo do postele, pokud ho fakt v ložnici nechcete. Za chvíli si zvykne a bude spát, zvlášť, když ho nebude lákat lovit spící lidi.

4) na to asi není odpověď. myslím, že i neuvěřitelné věci, ale raději nebezpečí eliminovat. Náš se občas při hře praští nebo spadne třeba ze židle, ale naštěstí do výšek moc neleze, nemá moc jak a kam, max. na parapet.

5) nohy jsou bezva věc. Hýbou se, jsou měkké, dobře se koušou a hákujoui a páníček pak suprově ječí Smile Ale vážně, mně taky napadá, přítele ne. Já mu sice vynadám ale nejdřív vždycky vyjeknu, když mně loví (to spíš teda když mi skáče po hlavě) a to se mu asi líbí, takže i to malé plácnutí bere jako součást hry. Musíte být velmi důrazný, pak si na Vás nedovolí. Hlavně ho zkuste zabavit nějakými hračkami, kupte spustu myší, protže budou záhadně mizet Smile Kupte si mávátko nebo centimetr. Dobré je kotě unavit, hrajte si s ním třeb chvilinku před prací, pak by mohlo spinkat neo odpočívat nebo si samo hrát s myškou. Zkuste ho nějak naučit, kdy se nezlobí a kdy se zlobí s páníčkem. Jo a naše kotě úplně ze všeho m,iluje tyčinky do uší...

Prostě své svým koťátkem jen tak žijte, a za pár dní si spolu vytvoříte nějaký režim, tak nějak plynule, bez analýzy, protě se spolu srovnáte a přizpůsobíte. ale nečekejte, že se kotě vždy přizpůsobí Vašim představám, ono se vychovává, jen když chce Smile hraje a mazlí se taky spíš jen když ono chce (ale každá kočka je jiná, já měla kocoura, kteý byl mazel i divoch, slyšel na jméno normálně z blízka, ale také i když jsem ho zavola na zahradě a byl bůhví kde, za nějaký čas dorazil, mazlit se chodil sám i když já chtěla a nikdy neodmítl, navíc byl úžasný, měl super intuici, vždycky poznal, kdy je mi smutno a přišel sám na klín... Paskálek je spíš víc pro sebe, mazlil se tak do 4 měsíců, teď na klín nechce ani za boha, mazlí se svým způsobem - teď jen tak, že se nechá hladit za chůze, nebo s sebou plácne na zem a mazlete mně, nebo když leží na gauči, ale když nechce, tak ho fakt nesmíme rušit. Teď má lovící období a pořád by lítal a bláznil, ale i když je tak jinak mazlivý, tak nás má rád, vrní strašně moc, jen je prostě jiný, ale samozřejmě doufám , že p oté pubertě a kastraci se zas víc zmazlí Smile ). A taky spoustu věcí vypozorujete a odhadnete, až budet kotě víc znát, jaké je a jak se chová. Ale počítejte s tím, že jako puberťák, kolem těch 6 měsíců, bude zlobit, lítat a mňoukat a nudit se a pak řádit a dělat neplechy, to pak někdy jsou nervy, když člověk dělá doma, a má tam takovouhle raketu.

Prostě kočky jsou super.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2007 9:40:11
Odpovědět s citátem

[quote="michalc"].

Jinak to kotě co mám se zdá být docela chápavé, nyní už mě do nohou neškrábe a nekouše, ale pouze do nich šťouchá tlapkama. Anebo její nový oblíbený způsob je vyskočit mi na stůl a obcházet kolem klávesnice, myši, repráků a monitorů Rolling Eyes .

quote]

chichi, myš, klávesnice, zvášť když se něco píše, je přeci super kočičí hračka Smile
Už Vám loví kurzor na monitoru? Smile Musíte být velmi důsledný, na pracovní stůl musí mít zákaz, expříteli už tam neleze a nepomáhá mu pracovat, ale mně na můj PC jo Smile Paskal už umí dokonce odhlásit uživatele, předělávat mi okna a občas něco někomu naskypuje Smile
Mimochodem - Paskálkovi jsme vymýšleli jméno a nešlo to, já vždycky měla kočky i kocoutry Mícu Smile, pak samozřejme pomohla sešlost v hospodě - většina kluků dělá něco s PC, tak padali návrhy z tého oblasti, hlavně od mého ex, spolu se jmény hrdinů fantazy, ale nakonec došlo k produktivní a kreativní debatě a najednou se vynořil tak nějak od všech Paskal - jmenuje se ode mně vznešeně po mém oblíbeném filosofovi a zároveň od kluků po programovacím jazyku Smile Zpětně se ukázalo, že je to super jméno, neb sestra je navíc vědec, ale chemik ( i když jí zrovna ta symbolická spojitost potěšení nedělá, nemá ráda kočky Smile ale mně to přišlo zajímavý )
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2007 10:31:51
Odpovědět s citátem

Chichi, vy jste všichni tak přísní Laughing Obdivuju vaše odhodlání pořád kočkám něco zakazovat. Já už jsem dááávno rezignovala a kočky nesmí jen na linku a jídelní stůl, když zrovna jíme Smile
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
michalc



Založen: 09.05.2007
Příspěvky: 35
Bydliště: Jih Jižních Čech :-)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2007 10:52:28
Odpovědět s citátem

Nějaká pravidla musí být, jinak by si moje mladší sesttra (o mnoho mladší) stěžovala, že je diskriminována spoustou pravidel a kočka si může dělat co chce Laughing .

Jinak kurzor myši nezkouší honit, ale rozhodně jde vidět její zájem o tom, co se na monitorech děje, ale po chvilce je zmatená, protože nestíhá sledovat oba LCD najednou Rolling Eyes .

A pak jí hodně zajímají repráky. Jen tak mimochodem, jaká hudba může být pro kočky relaxační?

A že průměrná kočka 16 hodin spí? Tahle spíš 16 hodin blbne a pak 8 hodin spí. Tahle asi má nějakou formu kočičí hyperaktivity Smile .

edit:

Je taky pěkně rafinovaná.Přes den mi do postele nejde, když jdu spát taky ne. Ale ráno se probudím a můžete hádat, koho mám v posteli. Asi si počká až tvrdě usnu a pak ke mně vleze. A ráno se pak na mě dívá tím šibalským kočičím pohledem Rolling Eyes .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 6. 2007 9:16:20
Odpovědět s citátem

Smile

Tak nám do postele leze úplně v pohodě pořád. Když ho nemůžeme přes den najít, na 99% bude v posteli... V noci chodí spát klidně už se mnou, a musí mi ležet na nohou, abych se nemohla pohnout ani pořádně přikrýt. No bývá odsunut. A někdy i vyhozen - když jančí, může jít v noci do ložnice, jen když bude spát.
Repráky nechává na pokoji, ale děsně ho láká lézt za věci, nevím, možná to tam hezky hřeje, jinak nás nic nenapadá (za DVD, video, tv, pc, tiskárnu...)
Když zlobí u PC, skáče většinou na monitor buď po kurzoru nebo po čemkoliv, co se hýbe na monitoru (obrázky, text, karty... ) a stíhá přitom shodit myš, sluchátka, projít se po klávesnicích, sem tam něco shodit nebo mně rovnou odhlásit... Já jsem na něj mírnější, já už to zakazování jen tak hraju, ale důsledně dodržuji právě už jen tu linku a Pavlovi počítače a jinou techniku... by se zbláznil, kdyby mu poškrábal LCD nebo roznbil sluchátka a tak Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
michalc



Založen: 09.05.2007
Příspěvky: 35
Bydliště: Jih Jižních Čech :-)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 6. 2007 9:58:15
Odpovědět s citátem

No, tak u mě nakonec dostala z bezpečnostních důvodů přísný zákaz vstupu na stůl. Stačilo jenom trochu přemístit škrabadlo, z kterýho se tam dostávala... Hmmm, možná bych si měl pořídit palandu, abych se dobře vyspal Laughing .

Jinak ještě jeden dotaz, jaký druh pamlsku byste doporučili? Všude píšou jenom pamlsek, pamlsek, ale už ne pořádně jakej Smile .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 6. 2007 10:03:14
Odpovědět s citátem

No uvidíme, jak dlouho bude trvat, než doskočí samo, bez škrabadla ... sestry kocourek skáče ze stolu na hodně vysokou ledničku vzdálenou cca 1,5 metru a to ještě šikmo, nikoliv že by lednička byla vedle stolu, nicméně nebudu Vám brát iluze Very Happy

Pamlsky - bonbonky ... osobně preferuju ty přímo pro kočky a to od Gimpetu, nebo od Whiskasu - např. http://www.happyanimals.cz/vitaminy-pamlsky-pro-kocky/whiskas,gimpet/

Jinak pamlskem může být i oliva, trocha šunky, sýru, jogurt, pribiňáček ...

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
michalc



Založen: 09.05.2007
Příspěvky: 35
Bydliště: Jih Jižních Čech :-)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 6. 2007 10:06:57
Odpovědět s citátem

Mockrát děkuju,

ono když je všechno správně, tak to normálně nekomentuju, jenom nadávám, když je něco špatně Smile . Docela to šetří čas a jednou za čas to pak stačí kompenzovat motivačním programem.

Mladší ségra má za dobré výsledky přistup na internet, kotě bude mít pamlsky Smile .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 6. 2007 10:17:29
Odpovědět s citátem

Very Happy Mně se líbí, jak se tomu snažíte dát systém a řád Very Happy

Je to takovej zvláštní přístup ke kočce, rozhodně Vám nechci brát nějaké naděje, že existuje šance, že kočka nepoleze tam, kam nechcete, že se bude chovat alespoň přibližně tak, jak by to vyhovovalo Vám, že se nechá vychovat pamlskama; v tomhle fakt nevím, prostě kočka není pes a je možné, že nad nabídnutým pamlskem leda tak ofrní nos.

Jsem zvědavá, jestli se zadaří, vážně Wink

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
michalc



Založen: 09.05.2007
Příspěvky: 35
Bydliště: Jih Jižních Čech :-)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 6. 2007 11:58:43
Odpovědět s citátem

Díky, tomu se říká management v domácnosti Wink .

Jinak mi spousta lidí říkala, ať si spíš pořídím psa, ale z toho hlasitýho štěkání a vytí bych byl brzo na prášky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 6. 2007 12:03:14
Odpovědět s citátem

Nicméně částečně měli pravdu, protože tam opravdu jde cíleně věnovat čas a práci k tomu, aby hlasitě neštěkal, ani nevyl, chodil spát do svého pelechu, příkaz sedni, lehni pro něj znamená konkrétní činnost ... to je to, co pes pochopí, v tomhle jsou psi o dost víc tvárnější ...

Ale jo, s kočkou si s Vaším přístupem užijete o dost víc ... pes by Vás asi brzo nudil, když by poslouchal na slovo Very Happy

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana k



Založen: 14.08.2006
Příspěvky: 23
Bydliště: Bustehrad

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 6. 2007 14:31:32
Odpovědět s citátem

April ma pravdu, kocka je nevycerpatelna studnice ruznych neplech a prekvapeni Twisted Evil
Udelal jste dobre, mame i psa, je milionovej, ale nas micak je proste nas micacek a nemenila bych ho za nic.
Z pamlsku mohu vrele doporucit Lososova srdicka od Gimpetu, za ty by dal nas micak zivot. Ale on je celkove rybovej. Wink
Hodne stesticka a zabavy s micinkou.
Jana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 6. 2007 16:04:17
Odpovědět s citátem

Jsem zvědavá, za jak dlouho si Vás čičík vychová Wink Kočka není pes, který se pro pamlsek postaví na hlavu! Kočka nepochopí souvislost mezi tím, že se chová dobře a pamlskem...

Z kočičích pamlsků našim micinám nejvíc chutnají Katzentabs od Gimpetu. Ostatní druhy moc nemají úspěch.
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 6. 2007 16:26:25
Odpovědět s citátem

No já jsem taky zvědavá, kdo vychová koho Smile)). Moc držím palce, ale 100% úspěch nečekejte. A pokud ano, tak jste u mě kandidát na Nobelovu cenu za výchovu kočky. Taky si myslím, že dostat se na stůl bez škrabadla bude pro čičinku jen otázka času, čili vzrůstu. Naši vyskočí na jakýkoli stůl ze země a došlápnou tiše jako baletka (což je při Daníkových 6 a půl kilech úctyhodné).Možná pochopí, že se tam nemá chodit, když jste doma, ale až budete mimo, tak si to určitě prozkoumají.
Prostě to berte tak, že jsou věci mezi nebem a zemí,které nelze definovat, ovládat a pochopit a radujte se z každého malinkého úspěchu v soužití. Dle mého názoru není krásnější, vznešenější, důstojnější a sebevědomější zvíře než kočka či kocour. A my jsme tady stejně jen proto, abychom jim sloužili a obdivovali je. Pište,jak se vám daří, budu se těšit na novinky. Janča
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (25x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (17x)
3
Zlomek vteřiny (16x)
4
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (15x)
5
HCM u koček - program PawPeds (14x)
6
Byl jsem hubenej a mrňavej (12x)
7
Veterinární poradna: Kočka s nadváhou sní vše té ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top