Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Bezoáry a koupání

Fórum: Hygiena

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Bezoáry a koupání
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2005 12:29:13
Odpovědět s citátem

1) Můžete mně někdo poradit ,jak často se má dávat pasta proti bezoárům? Dávám ji kocourům lx týdně a nezdá se mně, že by měly potíže.Jak se vůbec poznají potíže z bezoárů v žaludku,.Vím, že se dá dávat ještě tráva pro kočky, ale to nechci, mám strach, že by to potahali po celém bytě včetně hlíny.nejsem si také jistá, jestli když tu trávu sežerou, tak ji pak vždy vyzvrací?To by se mně moc nelíbilo, Daník zvracel asi 2x, a vždy si k tomu našel bílou chlupatou předložku pod houpacím křeslem- radost to prát.
2) Chystám se příští týden poprvé koupat Kulíška (5 měsíců).Mám z toho dost obavy.máte někdo pro mě nějaké užitečné rady?Děkuji.J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
A.
Anonymní





Předmět: Re: Bezoáry a koupání
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2005 12:48:15
Odpovědět s citátem

janča napsal:
1) Můžete mně někdo poradit ,jak často se má dávat pasta proti bezoárům? Dávám ji kocourům lx týdně a nezdá se mně, že by měly potíže.Jak se vůbec poznají potíže z bezoárů v žaludku,.Vím, že se dá dávat ještě tráva pro kočky, ale to nechci, mám strach, že by to potahali po celém bytě včetně hlíny.nejsem si také jistá, jestli když tu trávu sežerou, tak ji pak vždy vyzvrací?To by se mně moc nelíbilo, Daník zvracel asi 2x, a vždy si k tomu našel bílou chlupatou předložku pod houpacím křeslem- radost to prát.
2) Chystám se příští týden poprvé koupat Kulíška (5 měsíců).Mám z toho dost obavy.máte někdo pro mě nějaké užitečné rady?Děkuji.J.


Potíže z bezoárů poznáte v lepším případě tak, že se kočka jakoby začne dávit, buď na prázdno, nebo i něco vyzvrací. Neviděla jste náhodou Shreka 2 a jak se kocour v botách dáví - tak to je naprosto přesné Very Happy V horším případě můžou ucpat střeva a kočina musí na operaci. Jinak my dáváme pastu téměř denně, když zapomeneme víc jak 3-4 dny, tak se nám Rubka začne dávit ala Shrek, tak se nám připomene Very Happy . Ale pokud dáváte ke stravě i tavené sýry, rybičky v oleji, tak i to napomáhá k lepší průchodnosti.
Po trávě pro kočky by měly zvracet, ale osobně se přikláním k pastám.

Co se týká koupání, najdete zde spoustu tipů (Hledat přímo koupání, nebo je najdete u témat Plísní).
Nevím, jak Váš Kulíšek snáší vodu, ale naše mršky jsou dost bojovné, takže se připravte spíš na tu složitější možnost, kdy se mu koupel líbit nebude. Je tu doporučován "pytlík na bačkory", který u krku stáhnete, kočka má tlapky v něm a nemůže utéct ani škrábat ani se s Vámi prát a přes ten pytlík jí našamponujete i opláchnete.
Osobně jsem ale volila koupel bez pytlíku, aby kočina měla pocit, že se může bránit a že ji u toho hladím a uklidňuji, byť za cenu podrápání. Do vany jsme si připravili nádobu s vodou, nějakou konývku atp. kočinu jsme dali do vany tou konývkou jí polívali, na hlavu a ouška vzali vatu a přes tu "ždímali" vodu. Pak našamponovat a opět stejně spláchnout, a nakonec zabalit do ručníku a sušit a mazlit. Ovšem vynechávám asi tak 2 útěky z vany, vymáčenou koupelnu a podrápaný ruce a to celé 2x (máme dvě kočky) Very Happy
Nejlepší samozřejmě je, když máte někoho po ruce, kdo Vám pomůže, ale dá se to zvládnout i v jednom.
April
Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2005 13:24:14
Odpovědět s citátem

Ali pastu proti bezoárům nesnáší, travičku vždycky rozcupoval po celém bytě, tak kupuji různé granule na bezoáry a musim říct, že je vše bez problému. Tak 1x do měsíce najdu pár vyzvracených chlupů, ale to je vše.

Jinak kocoury jsme nikdy nekoupali. Jednou jsem sprchovala Aliho, protože měl průjem a pokakal se až za uši Embarassed a Mustafa jednou spadnul do plné vany. Jinak myslím, že to není nutné pokud nemá kočička plíseň nebo nechodí na výstavy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Janča(Daník + Kulík)
Anonymní





Předmět: koupání
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2005 14:08:28
Odpovědět s citátem

Taky jsem četla, že se koupat nemusí, pokud je jen doma a není problém, ale Kulíška jsme brali z velkého starého bytu, kde bylo hodně koček a nějaký pes.Byl zdravý a v pořádku, ale pořád z něj cítím nějakou zatuchlinu. Čekala jsem , že to vyvane, ale nic. A když se ke mně tulí na polštáři, tak mně to už fakt vadí, tak proto to koupání. Pozvala jsem si kamarádku, co koupe svého peršana, tak to snad zvládnem, dám pak vědět, jak jsme dopadli.
A k těm bezoárům, jak jsem psala , dávám pastu lx týdně a fakt se nedáví a jiné potíže nemají. S granulema nevím, když dávám tvrdé, aby čistily zoubky, zas to není na bezoáry a naopak.Nebo jsou nějaké granule na všechno?Jinak lx denně na přilepšenou dostanou buď syrové maso a nebo konzervičku- kapsičky nechtějí- vylížou šťávu a maso nechají. Tak když nemají potíže, mám dávat pastu častěji? Dík J.
Odpovědět 
A.
Anonymní





Předmět: Re: koupání
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2005 14:25:51
Odpovědět s citátem

Janča(Daník + Kulík) napsal:
Taky jsem četla, že se koupat nemusí, pokud je jen doma a není problém, ale Kulíška jsme brali z velkého starého bytu, kde bylo hodně koček a nějaký pes.Byl zdravý a v pořádku, ale pořád z něj cítím nějakou zatuchlinu. Čekala jsem , že to vyvane, ale nic. A když se ke mně tulí na polštáři, tak mně to už fakt vadí, tak proto to koupání. Pozvala jsem si kamarádku, co koupe svého peršana, tak to snad zvládnem, dám pak vědět, jak jsme dopadli.
A k těm bezoárům, jak jsem psala , dávám pastu lx týdně a fakt se nedáví a jiné potíže nemají. S granulema nevím, když dávám tvrdé, aby čistily zoubky, zas to není na bezoáry a naopak.Nebo jsou nějaké granule na všechno?Jinak lx denně na přilepšenou dostanou buď syrové maso a nebo konzervičku- kapsičky nechtějí- vylížou šťávu a maso nechají. Tak když nemají potíže, mám dávat pastu častěji? Dík J.


My jsme si Rubyšku přivezli z azýlku, a taky moc nevoněla, tak jsme jí taky museli vykoupat, a pak nám zplesnivěli, tak jsme koupali každý druhý den, ale přežili jsme. A navíc, i když se koupat nemusí, tak občas to neuškodí. A když budete mít kamarádku s kočku, tak je to super. Jen co jsem ale viděla fotky, tak mám pocit, že peršanky snad zkousnou koupel líp Confused
Tu pastu bych dávala tak 2x týdně, to bude akorát, abyste měla jistotu, že se chlupy nehromadí ve střevech, a to dávení byste poznala. Ale granule na všechno jsem myslím neviděla.
April
Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: Re: koupání
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2005 14:59:26
Odpovědět s citátem

Janča(Daník + Kulík) napsal:
Taky jsem četla, že se koupat nemusí, pokud je jen doma a není problém, ale Kulíška jsme brali z velkého starého bytu, kde bylo hodně koček a nějaký pes.Byl zdravý a v pořádku, ale pořád z něj cítím nějakou zatuchlinu. Čekala jsem , že to vyvane, ale nic. A když se ke mně tulí na polštáři, tak mně to už fakt vadí, tak proto to koupání. Pozvala jsem si kamarádku, co koupe svého peršana, tak to snad zvládnem, dám pak vědět, jak jsme dopadli.
A k těm bezoárům, jak jsem psala , dávám pastu lx týdně a fakt se nedáví a jiné potíže nemají. S granulema nevím, když dávám tvrdé, aby čistily zoubky, zas to není na bezoáry a naopak.Nebo jsou nějaké granule na všechno?Jinak lx denně na přilepšenou dostanou buď syrové maso a nebo konzervičku- kapsičky nechtějí- vylížou šťávu a maso nechají. Tak když nemají potíže, mám dávat pastu častěji? Dík J.

Jo tak zatuchlou kočičku bych taky nechtěla Laughing držim pěsti ať koupání dobře dopadne!
Jinak granule na všechno bohužel opravdu nejsou, my máme doma kočkobufet Hill´s - 4 druhy granulí (light, oral care, na bezoáry a na srst).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana(Micinka)



Založen: 18.03.2004
Příspěvky: 148
Bydliště: Pardubice

Předmět: Re: koupání
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2005 20:33:35
Odpovědět s citátem

Jančo, můžu se zeptat, když máte tu kamarádku, co koupe perskou kočku, nezacuchá se jim pak ta dlouhá srst po koupeli? Se zámotky v srsti bojuju česáním, zatím ne moc úspěšně, a hrozím se, co by se stalo po vykoupání. Manžel totiž má pořád utkvělou představu, že ty naše dvě chudinky co nejdřív vykoupe...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
janca
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2005 20:42:46
Odpovědět s citátem

Já se urcite zeptam,ale odpovim az se s ni uvidim, asi za tyden. Ta mrcha klavesnice mne nepise carky, tak sorry.
Odpovědět 
Jája
Anonymní





Předmět: Re: koupání
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2005 21:27:40
Odpovědět s citátem

Když máte zacucanou perskou kočku může při rozčesávání pomoci dětský zásyp, kterým srst hojně propudrujete. Pudrovaná kočka se i méně zacuchává. Dlouhosrstou kočku je určitě občas nutné vykoupat, ale před koupelí by měla být rozčesaná a v žádném případně se nesnažte srst rozčesávat dokud je mokrá. Použijte kvalitní kočičí šampon nebo dětský šampon (chovatelky chválí Johnson), dobře vypláchněte, na závěr se doporučuje oplach octovou vodou, potom vysušte třeba i pěti ručníky a když to kočka snese vyfénujte. Náš kocour fénování nesnáší a tak ho vždycky pět minut fénuju a půl hodiny nechám vydechnout a zase ho na pět minut odchytím. Než úplně uschne trvá to celý den a tak máme kvůli němu vždycky trochu přetopeno aby nenastydnul.
Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: Re: koupání
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 1. 2005 8:40:55
Odpovědět s citátem

Jana(Micinka) napsal:
Jančo, můžu se zeptat, když máte tu kamarádku, co koupe perskou kočku, nezacuchá se jim pak ta dlouhá srst po koupeli? Se zámotky v srsti bojuju česáním, zatím ne moc úspěšně, a hrozím se, co by se stalo po vykoupání. Manžel totiž má pořád utkvělou představu, že ty naše dvě chudinky co nejdřív vykoupe...

Jani, já jsem četla, že někdo používá na peršanky normální kondicionér! To by jim snad nemělo ublížit ;o)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Janča(Daník a Kulík)
Anonymní





Předmět: Tak Kulík je vykoupaný, odpověď pro Janu(Micinka)
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2005 21:48:07
Odpovědět s citátem

Tak je po koupeli, Kulík byl vzorný, ve vaně bez problémů, neutíkal, nebránil se, zdál se celkem v poho, občas sebou trošku mrskl. Sušení v ručníku též v pohodě, a pak přišel fén. To bylo trošku horší, ale zvládl to dobře,jen kolem hlavičky se nechtěl nechat vysušit.Potom byl položen k topení, kde se olízal a dosušil a následovala porce masíčka-jako odměna.A teď je z něj krásný voňavý kocourek.Nejkrásnější na tom bylo, že do koupelny přišel i Daník, velmi to vše pozoroval a při sušení fénem se vůbec nebál, Kulíka uklidňoval a olizoval mu hlavičku. Jako by mu chtěl říct, neboj kamaráde, jsem tady s tebou.
A co se týká peršanek, tak kamarádka říkala, že naopak po koupeli se právě srst vůbec nezacuchá, že naopak hodně chlupů samo vypadne a při fénování se srst pěkně provzdušní.Kondicionér nedává.Ale mně teda stačilo sušit briťáka.J.
Odpovědět 
Tereza N.



Založen: 31.10.2005
Příspěvky: 58
Bydliště: Krajková, okr. Sokolov

Předmět: bezoáry
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2006 11:02:35
Odpovědět s citátem

Ahoj, máme doma 4,5 měsíce starého brit.modr. kocourka. Zatím ještě vůbec nezvracel. Moc nelíná,ale meje se o stošest, jako správný kočičák. V jakém věku začnou kočky zvracet Surprised)? Je to vůbec dané věkem - asi spíš srstí že?
Máme Montíkovi pořídit travičku? Kytky ho doma vůbec nezajímají a když tak jen, že si s nimi hraje, aby je okusoval to ho vůbec nenapadne. Mám strach, aby se mu chlupy v žaludku nehromadily.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Andrea



Založen: 12.04.2005
Příspěvky: 50
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2006 22:36:48
Odpovědět s citátem

My jsme Basimkovi pořídili šáchor a asi tak do 8 měsíců nevyzvracel nic. Pak jednoho dne začal dávit a vypadl z něj váleček obsahující lístky šáchoru a chlupů. Od té doby dáváme 1x týdně pastu Bezopet a k tomu má ten šáchor.
_________________
www.luckysun.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jája
Anonymní





Předmět: Re: bezoáry
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2006 6:02:52
Odpovědět s citátem

Tereza N. napsal:
Ahoj, máme doma 4,5 měsíce starého brit.modr. kocourka. Zatím ještě vůbec nezvracel. Moc nelíná,ale meje se o stošest, jako správný kočičák. V jakém věku začnou kočky zvracet Surprised)? Je to vůbec dané věkem - asi spíš srstí že?
Máme Montíkovi pořídit travičku? Kytky ho doma vůbec nezajímají a když tak jen, že si s nimi hraje, aby je okusoval to ho vůbec nenapadne. Mám strach, aby se mu chlupy v žaludku nehromadily.

Nezáleží ani tolik na věku, spíš je to individuální. Některé kočky zvrací bezoáry už od koťátka a zvrací je často, jiné je nezvrací nikdy nebo skoro nikdy, dokážou chlupy prostě strávit - k tomu napomáhají i zmíněné pasty nebo granule, které jsou podle mě lepší než tráva nebo kytky. Malá koťata téměř nelínají, proto váš kocourek zřejmě zatím problémy neměl a ještě nějaký čas je mít nemusí. Mladé kočky si většinou pomohou samy, ať už tím že chlupy stráví nebo tím že je vyzvrací. Problémy kvůli bezoárům mívají spíš starší kočky. Moje kočky dostávají pastu Bezopet a granule Hairball (střídám je i s jinými typy), trávu mají k dispozici přes léto, ale stejně o ní moc nestojí. Větší problém jsem měla jen jednou u devítiletého kocoura, který u veterináře musel dostat injekci aby se z něj bezoár dostal.
Odpovědět 
Kotě kotěcí



Založen: 10.01.2007
Příspěvky: 36
Bydliště: Brno

Předmět: pasty na bezoáry
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2007 21:20:23
Odpovědět s citátem

Můžete mi ještě někdo říct, kolik taková pasta na bezoáry stojí a hlavně jak dlouho vydrží? Protože ty ceny si můžu najít na internetu, ale když nevím, na jak dlouho to je, tak mi to stejně nic neřekne:( Děkuju.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
naffissa



Založen: 19.01.2007
Příspěvky: 33

Předmět: koupání
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 1. 2007 11:47:42
Odpovědět s citátem

Já jsem naší 6-ti měsíční Maiu koupala už 2 krát, ne že by nějak smrděla, to vůbec ne...nepotřebovala to, ale po zkušennostech s naší bývalou kočandou, která nás při koupání všechny málem rozthala, jsem si řekla, že tomu předejdu a naučím jí na koupání již v útlém věku. Napustila jsem jí vanu - příjemně teplou vodičku, víte ona je strašně zvědavá kočanda a vždycky cokoliv dělám - musí být u toho...takže jen tak zvědavě do vany nakukovala a pak jsem jí tam opatrně dala, no divila se zezačátku, ale ani nemňoukla a vyskočit se pokusila jenom jednou, což se jí nepodařilo a pak ani nechtěla vylízt! Opravdu věřte tomu nebo ne, koupání se jí líbí! Nechala se umýt i pořádně vydrbat šampónem...prostě paráda. Akorát fénu se trošku bála, ale dalo se to.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top