Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

správné česání kočky

Fórum: Hygiena

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
niki94



Založen: 12.11.2006
Příspěvky: 2
Bydliště: Praha 10

Předmět: správné česání kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 6. 2007 21:32:28
Odpovědět s citátem

Ahoj kočičáci Razz , ráda bych se poradila o správném česání kočky.
Moje čičina dost líná, není to sice peršanka, přesto ji skoro denně češu a vždy hřeben vyčešu. Použím granule Hills a dávám i pastu proti zvracení chlupů. Může se kočka česat proti růstu chlupů?nebo vždy pouze po směru růstu?Máte nějaké rady ohledně línání??? Rolling Eyes
Co se týče zvracení chlupů, dávám jí jenom tu pastu, trávu jí nedávám, myslíte, že to stačí???nebo jí mám raději dát k dispozici i tu trávu?pastu snáší dobře a nezvrací... mějte se krásně, díky za rady! Lena a Phoebe Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
160cm



Založen: 21.02.2007
Příspěvky: 24
Bydliště: Praha

Předmět: Re: správné česání kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 6. 2007 22:08:16
Odpovědět s citátem

niki94 napsal:
Ahoj kočičáci Razz , ráda bych se poradila o správném česání kočky.
Moje čičina dost líná, není to sice peršanka, přesto ji skoro denně češu a vždy hřeben vyčešu. Použím granule Hills a dávám i pastu proti zvracení chlupů. Může se kočka česat proti růstu chlupů?nebo vždy pouze po směru růstu?Máte nějaké rady ohledně línání??? Rolling Eyes
Co se týče zvracení chlupů, dávám jí jenom tu pastu, trávu jí nedávám, myslíte, že to stačí???nebo jí mám raději dát k dispozici i tu trávu?pastu snáší dobře a nezvrací... mějte se krásně, díky za rady! Lena a Phoebe Wink


Zalezi predevsim na typu kocky. Treba SIA, ktere maji mit priplaclou srst se proti myslim asi necesou (i kdyz obcas tomu svemu kartacem tako proti projedu.) Jinak kocky jako BRI a RUS, ktere maji mit srst odstalou chumdelatou se proti cesou.. Proste hlavne cesat tak aby to bylo ucelne.. Nejde-li o vystavy. Ja Saru cesu proti a dost se ji to libi Smile takze pak je vycesana a jeste spokojena..ale je to asi kus od kusu Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 6. 2007 10:29:54
Odpovědět s citátem

Nejsem si zcela jistá, zda to, co napíšu je správně, ale myslím si, že chlupy kočka z žaludku dostává buď zvracením nebo konečníkem. Ke zvracení jí pomáhá právě ta tráva a pastou by se chlupy měly obalit a snadno potom projít trávicím traktem. Myslím, že zvracení je pro kočku přirozený způsob zbavení se dráždivých věcí ze žaludku. Někdo říká, že když kočka dostává pastu proti bezoárům, nepotřebuje trávu. Já bych řekla, že když budete mít k dispozici i tu trávu, bude to lepší, pak i vypozorujete, zda kočka trávu chce nebo zda ji nechá nepovšimnutou. Mně třeba kocour chodil na pažitku Smile.
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lentilka



Založen: 31.07.2007
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 7. 2007 17:48:43
Odpovědět s citátem

Ahojky, chystám se pořídit si svoje první koťátko, takže už pár týdnů zjišťuju všechny možný i nemožný Laughing informace... Jediný, co mi není vůbec nějak moc jasný je česání, koťátko bude polodlouhosrtý (- ragdoll). Mohl byste mi někdo poradit, jaký koupit hřeben a kartáč - jak mají být husté apod.? Sím, děkuji Wink

-narazila jsem na kombinovaný kartáč od Hagenu, používáte to někdo?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Los Casperos



Založen: 31.07.2007
Příspěvky: 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 8. 2007 14:45:40
Odpovědět s citátem

lentilka napsal:
Ahojky, chystám se pořídit si svoje první koťátko, takže už pár týdnů zjišťuju všechny možný i nemožný Laughing informace... Jediný, co mi není vůbec nějak moc jasný je česání, koťátko bude polodlouhosrtý (- ragdoll). Mohl byste mi někdo poradit, jaký koupit hřeben a kartáč - jak mají být husté apod.? Sím, děkuji Wink

-narazila jsem na kombinovaný kartáč od Hagenu, používáte to někdo?


My máme birmu, to je něco jako ragdol. Kartác používám oboustranný (z jedné strany štětiny, z druhé "tyčky" jako na kartáči na vlasy), potom mám kovový hřeben a kartáč s přírodními žíněmi. Oba typy - kartáče i hřeben používám na celou kočku (hřbet, břicho, nohy, ocas), hřeben líp pročesává chlupy, když si je kočka nějakým způsobem zacuchá.

Jinak hustota kartáče..o to ani tak nejde, nejdůležitější je, aby dokázal srst pročesat. proto jsem zastáncem spíš hřebenu než kartáče, ten pak používám spíš k dočesání.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (47x)
2
Vyhlášení NEJ fotky prosince 2023 (45x)
3
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (19x)
4
Pojištění koček (17x)
5
Jak se naučit vybírat mýtné (16x)
6
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (15x)
7
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (15x)
8
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (15x)
9
Veterinární poradna: Mrouskání kočky po kastraci (14x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top